Uit de Provincie LEXINGTON H sAs jssïs Landbouwhuishoudschool östzlt ss l¥@t@HDeTandpasta van standing DIEFSTAL?! from America's Best Tobaccos 56 GESLAAGDEN AAN DE TE TERNEUZEN 2— TERNEUZEN HOEK HULST RETRANCHEMENT. ZUIDZANDE AARDENBURG. AXEL. BRESKENS INDUSTRIE VESTIGING IN ZEEUWS-VLAANDEREN. Teneinde misverstand te voor somen wijst de Kamer van Koophandel en fabrieken voor Seeuws-Vlaanderen er op, dat jm onrechte de indruk is ont daan als zou zij zich bij haar besprekingen op 11 juli hebben Terzet tegen de vestiging van een metaalbedrijf in Zeeuws- Ylaanderen. In deze vergadering is, zo oaeit het bestuur der Kamer ons siede, alleen gesproken over de eventuele vestiging van een me taalindustrie met 200 a 300 ar beiders dus niet van hoogovens af een staalfabriek. Ten aanzien van de genoemde staalindustrie is door twee leden iter Kamer aan de directeur van Set E.TJ. gevraagd of bij het -sat te brengen advies rekening -werd gehouden met de zeer krappe arbeidsmarkt, vooral ■woor vaklieden, en met de be swaren die reeds bestaande in dustrieën zouden kunnen gaan ondervinden doordat hun vak lieden zouden worden weggezo gen Van een uitspraak der Kamer t*n aanzien van deze metaalin dustrie is geen sprake geweest. Integendeel de Kamer zal, zo jieelt zij ons mede, iedere nieu we vestiging met belangstelling tegemoet treden en de nodige steun verlenen. Zij meent alleen dat bij de gevraagde adviezen een zeer openhartige en eerlijke voorlichting dient te worden ge geven, waarbij dus ook de even tuele nadelen en bezwaren naar voren moeten worden gebracht. Zij keurt voorlichting met de -uitgesproken opzet om koste wat b kost tot vestiging in de eigen streek, te komen ten sterkste af. MULO-EXAMENS. Sij de te Goes voortgezette Mulo-examens slaagden voor het A-diploma J. de Feijter en A. Leenhouts, beiden te Terneuzen, m de dames P. J. van Bortel, T. demminck, M. P. Kruijsse en E. W. Meertens, allen te Terneu- ma, en L. D. Heijboer te Zaam- Mag. Te Bergen op Zoom slaagde mor het A-diploma M. J. T. Braat vs HulsL Koninklijke onderscheiding. Öp de hoeve van de heer L. de FeijterHuijssen te Driewegen werd door de heer Versprille, als plaatsvervanger van de burge meester, aan de heer JDonze raii Driewegen de zilveren ere medaille, verbonden aan de Orde van Qranje-Nassau, uitgereikt «snor zijn veertig jaren trouwe fenst als eerste knecht bij de teer De Feijter. Met zeer grote aiichtsgetrouwheid, ook in de af 'gelopen oorlog, vervulde de heer bonze zijn taak, die hij op 15 juni ®17 begon. De heer Donze zei, dat hij al j$jd met veel genoegen heeft .samengewerkt met zijn werk gever. alsook met het andere personeel en dat hij kan terug- men op een mooie tijd. ,,Het is tea bijzonder voorrecht", aldus de heer Donze, „dat ik dit nog •aag beleven, gezien m'n ernstige Bekte van onlangs!" Wij feliciteren de heer Donze am harte met deze koninklijke aoriterscheiding en hopen dat hij ttee nog vele jaren in gezond iseid zal mogen dragen. Geslaagd. ih Vlissingen slaagden voor iet toelatingsexamen schakel sdas&e H.T.S. F. Dekker en C. aCsnisér te Terneuzen; W. de Put ter en J. C. van Tatenhove te SBesgIc Te Goes slaagden voor het «•samen Algemene Ontwikkeling Nijverheidsonderwijs; C. J. de «ree te Terneuzen en L. Willem- sem te Zaamslag, allen leerlin gen der V.M.T.C.-cursus der Technische school te Terneuzen. Mulo-diploma A By het te Bergen op Zoom ge saasiden Mulo-examen slaagden ïiaor het A-diploma de volgende leerlingen van de R. K. Ulo-school 'alhier: I. van Mossevelde(x)J. ran Bijsterveld(x) en C. Lauret >x) allen te Terneuzen; L. Cort- vriéndtxen W. de Doelder(x), neiden te Sluiskil; C. Cornells is) Ph. van Hulle(x), E. Pie- en H. van Steenberge, al ten te Philippine; W. van Mooten te Sas van Gent; F. Jansen(x) te Wcstdorpe)E. Lubach(x) te Axel en A. van Damme(x) ie Hulst. De candidaten achter wier naam «sb (x) staat, behaalden tevens te Middenstandsdiploma. Ere, wie ere. Woensdagmiddag omstreeks «jif drie werden bewoners van Tramstraat opgeschrikt door -jarig gegil van een touurtge csotje. Ufa enig vragen en gezoek het 3-jarig zoontje Hans ■van de familie S., wonende in de Tuinstraat, bii het spelen in de regenbak te zijn gevallen. De 14-jarige P. Hamelmk uit tSe Tramstraat, die ook op het tu -uult was komen toelopen, be- feeht zich geen ogenlblik, boog wiT over het keelgat van de re j^enbak en, de tenen rond de rand klemmend, liet hij zich voorover as de regenbak zakken om het knaapje te grijpen. Toen dit niet gelukte werd een stok in de regenbak gestoken en werd de kleine, die reeds twee maal onder was gegaan, toege- •jwepen de stok te grijpen. Toen het knaapje dit inderdaad deed mochten Piet Hamelink en een buurvrouw het genoegen smaken de kleine naar boven te halen en alzo van een wisse dood te redden. De kleine knaap, die water had binnengekregen, zag er zeer ont daan uit, doch de inmiddels reeds verschenen geneesheer kon gelukkig constateren, dat het jongetje geen nadelige gevolgen van dit voor hem zo hachelijk avontuur zou ondervinden. Jaarvergadering en tentoon stelling openbaar kleuter onderwijs. In het schoolgebouw aan de Oranjestraat alhier hield de stichting Openbaar Kleuteron derwijs woensdagavond j.l. haar j aarvergadering Ditmaal was het geen muziek dat voor een gepaste omlijsting zorgde, maar 'n tentoonstelling van door de kleuters vervaar digd werk. Een uur vóór en een uur na de jaarvergadering bestond er voor de ouders en andere be langhebbenden n.l. gelegenheid dit werk te bezichtigen. Tevens bestond daarbij de gelegenheid om' met de leerkrachten van de school te spreken, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Minder reden tot blijdschap bestond er over de belangstel ling voor de jaarvergadering en de voorzitter, de heer M. van Vught, stak dit niet onder stoe len of banken. Het is immers van het grootste belang èn voor de kleuters èn voor de school dat zoveel mogelijk ouders van hun belangstelling doen blijken Eventuele critiek kan men hier spuien en mits deze opbouwend is, kan dit slechts heilzaam wer ken. Zowel de jaarverslagen van de secretaresse, mevr. A. Burger als dat van de penningmeester de heer J. M. Hamelink, werden onder dankzegging goedgekeurd. Van het bestuur waren aan de beurt van aftreden mevr. A. Bur ger en de heer H. W. Staal, die beiden niet meer herkiesbaar waren. In de vacature-Staal werd voorzien door de verkiezing van de heer J. H. Will. Aangezien geen der aanwezige dames zich voor 'n bestuursfunctie beschik baar stelde, werd mevr. Burger bereid gevonden voorlopig nog als bestuurslid aan te blijven. Het secretariaat werd overge nomen door het bestuurslid de heer F. D. Hamelink, Leliestraat 9. Rond negen uur werd de ver gadering door de voorzitter ge sloten, waarna men nog enige tijd ongedwongen bijeen bleef onder het genot van een kopje thee of koffie. Uit het jaarverslag van de se cretaresse vermelden wij nog 't volgende Aangezien de rijksregeling in werking trad is door het bestuur veel weik verzet. Een nieuw lo kaal werd bijgebouwd, dat met ingang van 1 september a.s. in gebruik kan worden genomen, waardoor tevens meer kleuters op de school kunnen worden toe gelaten, wat vooral voor een uit breidende gemeente zeer verheu gend is. Voor dit nieuwe lokaal zal mo dern meubilair en speelmate riaal worden aangeschaft, ter wijl het oude meubilair zal wor den vernieuwd. In juli 1956 werd een school reisje gemaakt naar Cadzand dat, dank zij het goede weer, uit stekend is geslaagd. Een ander hoogtepunt vormde het bezoek op 5 december 1956 van St Nico- laas en zijn knecht, waarbij ieder kind een verrassing in ont vangst mocht nemen. Al met al een jaar waarin zo wel door het bestuur als de leer krachten de nodige activiteit is ontplooid en waarbij met dank gewag kan worden gemaakt van een gestadige groei en bloei van de school. ties van het eerste elftal yiel een mineurstemming te beluisteren. Men was wel tevreden over de goede wil van de spelers, doch er bleken factoren te zijn, waar tegen men niet op kon. Met een beroep om gezamen lijk te trachten het spelpeil op te voeren, werd het technisch gedeelte afgesloten.. Het administratieve bestuurs beleid werd tot in finesses ver meld, hetgeen geruime tijd in beslag nam. Een welverdiend applaus van de leden onderstreepte het dank woord dat „Daan" van de voor zitter in ontvangst mocht nemen. De overige verslagen van de penningmeester, kas- en straf- commissie vergden minder tijd en de penningmeester, de heer L. v. d. Berge, werd onder dankbe tuiging décharge verleend voor zijn gevoerd beleid. De jeugdcommissie sprak in haar verslag haar waardering uit over hetgeen voor de toekomst" van de Oranjeploeg werd gedaan. Bij de bestuursverkiezing wei den de aftredende heren L. v. d Berge en J. v. d. Berge herkozen, terwijl in de vacature, ontstaan door het bedanken van de heer M. Walraven, werd voorzien door de benoeming van de heer A. Cortvrient Het bestuursvoorstel om art. 24 van het huishoudelijk reglement zodanig te wijzigen, dat voortaan de elftalcommissie door het be stuur te benoemen, inplaats, zo als tot nu toe, door de leden, ontlokte, zoals te verwachten was nogal discussie, doch werd aan genomen. Deze commissie blijft uit drie leden bestaan, terwijl ieder jaar één lid aftreedt. Tot leden van de elftalcommissie wei den gekozen de heren A. Borgt L. A. Roelands en A. Verpoorte In de kascommissie werden be noemd de heren Sikkema en C. Scheele en tot algemeen reserve Utrecht slaagde voor het docto raal examen tandheelkunde le heer H. M. Govaert, alhier. Hengeiwedstrijd De hengelsportvereniging „Sport en Genoegen" hield op de Boeregatsekreek haar tweede concours in dit seizoen, waaraan door vele leden werd deelgeno men, hetgeen niet te verwonde ren was, gezien het allerprettigst verloop van de eerste wedstrijd en nu beslist zou worden wie tot „kampioen hengelaar 1957" zou worden uitgeroepen. Die bleek te zijn de heer M. Dm- rinek, die na deze twee wedstrij den de meeste punten had be haald. De uitslag van dit concours was; 1. A. de Bree; 2. H. Tolle naar; 3. H. Meeusen; 4. A. van Riensen; 5. M. Durinck (kam pioen); 6. Fr. de Bree; 7. A. Rinkhout; 8. A. de Blaeij; 9. D. Durinck; 10. L. de Blaeij. De heer P. Warnier over leden. Woensdagochtend is in de ouderdom van 54 jaar overleden de heer Piet Warnier, in leven raadslid der gemeente Hulst, oud- loco-iburgemeester en oud-wet houder van Openbare Werken. De politieke loopbaan van de heer Warnier begon in 1945 toen hij voor de K.V.P. zittine nam in de gemeenteraad. Van de begin- ceriode af tot 1956 was de over- werd het overlijden van de heer Warnier herdacht. Burgemeester Lockefeer me moreerde het vele goede werk dat door het ontslapen raadslid was verricht. Hij betuigde zijn innige deelneming en sprak woorden van troost tot de familie WarnierFermont. Staande werd een minuut stil te in acht genomen. Hierna werd nog het woord gevoerd door de heren M. G. de Meurichy als wethouder, Blom- maer* Boel namens de K.V.P.- fractie en C. C. van Arenthals als cudste raadslid. Zij allen spraken met zeer waarderende woorden over de overledene, die op nog zo betrekkelijk jonge leef tijd van zijn gezin is weggenomen. Hij ruste in vrede. De begrafenis vindt zaterdag morgen plaats na afloop van de uitvaartdienst in de basiliek. „Het Zwin" weer voor het publiek toegankelijk Het natuurreservaat „Het Zwin" is thans weer opengesteld voor het publiek, nadat het eni ge maanden geleden tot verbo den gebied was verklaard in ver band met de broedtijd van de vo gels die er dit seizoen meer heb ben genesteld dan in vorige ja ren. Ook het Belgische gedeelte van het Zwin is weer toegankelijk, hoewel de bezoeker daar entree meet betalen. Nauwelijks was het natuurre- Onder grote belangstelling van de zijde der ouders en genodig den, werden donderdagmiddag in het Jeugdgebouw aan de Kerk hoflaan de diploma's uitgereikt aan de leerlingen van de primaire cursus van de Landbouwhuis houdschool en de assistenten-ver volgcursus. De heer B. ter Haar Romeny, voorzitter van de huishoudonder- wijscommissie van de Z.L.M., sprak een openingswoord waar in hij er zijn vreugde over uit sprak, dat er zoveel belangstel ling was om deze voor de ge slaagden zo blijde dag mee te maken. Spreker vestigde er de aan dacht op, dat de huishoudkunde niet zo maar aangewaaid komt, doch wel degelijk een vak is, dat goed geleerd dient te worden. Niet voor niets is er te Wagenin- gen aan de Landbouwhogeschool een speciale leerstoel voor Huis- i houdwetenschappen ingesteld, j welke onder leiding staat van een vrouw, n.l. prof. Willegen Prins. In Wageningen worden men sen opgeleid voor topfuncties in de staathuishoudkunde, doch te Terneuzen is er een prima op leiding tot huisvrouw. Ook het meisje, dat later niet zal trou wen, kan veel profijt trekken van het Landbouwhuishoudonderwijs. Te Terneuzen wordt thans de zevende eindles van dit jaar ge houden aan de door de Z.L.M. in gestelde Landbouwhuishoudscho- len. Grote dank is men dan ook verschuldigd aan de organisatie die dit onderwijs mogelijk maakt voor het plattelandsmeisje. Het Landbouwhuishoudonder wijs voorziet in een grote be hoefte en het diploma krijgen de ioneedochters niet zó maar. Daar moet voor gewerkt worden en hard geblokt. Dat er een aan tal leerlingen werd afgewezen, bewijst dat niet het simpele naar schoolgaan reeds het diploma waarborgt. Dank bracht de heer Ter Haar Romeny voor het grote vertrou wen dat de ouders steeds in de school stellen, alsmede dank aan de directrice mej. T. J. A. G. de Vries met haar staf, die het mo gelijk maken, dat het onderwijs te Terneuzen voortgang kao vin den. Vervolgens reikte de heer Ter Haar Romeny met een voor ieder toepasselijk woord de di ploma's uit. Deelde pluimpjes uit, waar dit mogelijk was, en spoor de tot meer ijver aan, waar dit noodzakelijk bleek. De heer Abr. Haak te Zaam slag was de eerste in de rij der sprekers, die namens de Z.L.M. de meisjes en ouders geluk wens te met het door hen behaalde succes. Hij sprak de wens uit, dat de meisjes ieder voor zich een propagandiste zouden zijn ledene wethouder van Openbareservaat voor bezoek vrijgegeven 9 februari 1955 of velen cm gen er op zoek naar „zouterik" (zeekraal). Werken en van tot 26 april 1956 was hij tevens loco-burgemeester. In dat jaar legde de heer Warnier wegens zijn drukke particuliere werk zaamheden zijn wethouderschap neer en bleef als raadslid zijn beste krachten voor de gemeente lid de heer A. Riemens. Veel aandacht werd besteed aan de training, waarbij de hoop werd uitgesproken, dat men het niet Nimmer werd tevergeefs een alleen E.H.B.O.-oefening. De afdeling Zuidzande van de Nederlandse Vereniging voor Eerste Hulp Bij Ongelukken hield dinsdagavond een buitenoefe- geven. In de loop der jaren heeft de de gemeente Hulst en inwoners.Xardenbürg, Nieuwvliet en, aai men uei luciiNimmer werd tevergeefs een be- - bij de goede voornemens roep op zijn medewerking^ ge- en^m de zijde van het publiek Bouwvakarbeiders op reis De bouwvakarbeiders uit Aar denburg en Oostburg, die zijn aangesloten bij de A.N.B., maak ten met een extra bus een dag trip naar de noordelijke Arden nen. Tijdens deze tocht werd o. m. een kort bezoek gebracht aan Luik en Spa, aan het circuit van Francorchamps en aan de wa tervallen van Coo. Geslaagd Bij het gisteren te Goes voort gezet Mulo-examen slaagden voor het A-diploma Nelly den Engels man en Truus de Feijter, die beiden tevens slaagden voor het Middenstandsdiploma. Jaarvergadering v. v. „Axel." Op de bovenzaal van haar aloud clublokaal ,,'s Lands Welvaren" hield de voetbalvereniging „Axel haar jaarvergadering, waarvoor als steeds veel belangstelling be stond. Na het welkomstwoord van de voorzitter, de heer J. Dieleman, waarin hij, zonder vooruit te lopen op het verslag van de se cretaris, enkele teleurstellingen in het afgelopen seizoen aanstip te, werd de omvangrijke agenda aan de orde gesteld. De notulen werden ongewijzigd goedgekeurd en na enkele mede delingen volgde het verslag van de secretaris, dat werd uitge bracht door de 2e secretaris, de heer D. J. Freekenhorst. Ook dit maal bleek het een zeer omvang rijk verslag te zijn, waarin de ge beurtenissen in het voorbije sei zoen minitieus op de voet werden gememoreerd. Over de presta op de vergadering zou laten, maar ook inderdaad aan de trai ning zal deelnemen. Na de rondvraag, die weinig belangrijks opleverde, sloot de voorzitter met een opwekkend woord de vergadering. Geslaagd Aan de Rijksuniversiteit te nier een be- ciicwi "«a iianpiling temeer waar aan Ï?N TÏT°Me, Sn heSf.fn f™«ÏSnalafen l E 'H.B SsT dï spo? een enthousiast^pioe^hadti» tta^een drietal zwaar den spoedeisende vergadering en weg te voeren. Tube 95-70U Na afloop van de oefening ver zamelden de deelnemers zich in hotel „De Zwaan", waar door de voorzitter van de afdeling Zuid zande dank werd gebracht aan allen, die hadden bijgedragen tot het doen houden en slagen van deze oefening. Namens de jury werd door de heer J. W. Beek, de uitslag be kend gemaakt, terwijl spreker ook een korte toelichting gaf op de opgave, die zowel voor de be oordeling als voor de uitvoering niet eenvoudig was geweest, doch zeer leerzaam. Tot slot werd nog het woord gevoerd door burgemeester H. P. Everwijn, die wees op de mooie taak die voor de E.H.B.O. is weg gelegd en op de noodzakelijk heid voor iedere E.H.B.O.-er om steeds maar te blijven oefenen. De uitslag van deze oefening was: 1. Aardenburg, 104 pnt, com mandant de heer Debaere, 20 pnt (medaille gemeentebestuur); 2. Sluis I, 90 pnt, commandant de heer Van Schaijk, 20 pnt (me- daille burgemeester) 3. Zuidzande I, 89 pnt, com mandante mevr. De Groote, 15 pnt (medaille mevr. Beek); 4. Sluis II, 89 pnt, comman dant 15 pnt; 5. Nieuwvliet, 73 pnt, comman dant 10 pnt; 6. Zuidzande II, 45 pnt, com mandant 10 pnt. voor de school, en wenste hun een nuttig en leerzaam gebruik van de op de school opgedane kennis. Mevr. M, Scheelevan Hoeve uit Terneuzen voerde het woord namens de commissie van toe zicht. Zij wenste ouders en meis jes geluk met het behaalde diplo ma en bracht hulde aan de direc trice en haar leraressen, die er steeds weer in slagen ondanks de jachtige tijd waarin wij leven, naast het onderwijs aandacht te besteden aan een zodanige vor ming van het jonge meisje, dat zij als een goed lid de maatschap pij kunnen sieren. De directrice mej. T. J. A. G. de Vries richtte zich in een tref fende toespraak tot de jonge dochters zelf. Zij wees hen er met grote nadruk op, dat het di ploma ben slechts gebracht heeft aan het begin van een weg, de levensweg, die zij zelf zullen moe ten gaan bewandelen. Op deze weg zullen zij een groot aantal richtingaanwijzers tegenkomen, waarvan zij aanvankelijk de goe de van de slechte niet zullen kun nen onderscheiden. Voor een aan tal slechte richtingwijzers als plaagzucht, leugen en bedrog, luiheid en oneerlijkheid, waar schuwde zij de jonge meisjes met grote nadruk, terwijl zij de rich tingaanwijzers met hartelijk heid, liefde, vriendschap en werk lust in hun aandacht aanbeval. Speciaal één richtingaanwij zer, aldus mej. De Vries, moeten jullie goed in het oog houden. Het is de grote Wegwijzer, waar van ik hoop dat jullie hem als richtsnoer voor je leven zult wil len aanvaarden. Met het gedichtje „Vertrou wen", van Jacq. van der Waals, besloot mej. De Vries haar toe spraak, waarmede zij gelijktijdig afscheid nam van de haar toe vertrouwde pupillen. Adrie Sol was de eerste uit de rij der klasse vertegenwoor digsters, die de directrice en haar staf hartelijk dankte voor het genoten onderwijs, en voor de schoolbibliotheek een aantal boeken overhandigde. Zij werd gevolgd door Hanneke de Meijer, Ina Dhondt, Corry Scheele, Joke Jansen en Mini Hamelink, die allen hun dank woorden, al of niet op rijm ge steld vergezeld lieten gaan van aanwinsten voor de schoolbiblio theek. De directrice dankte de meis jes hartelijk voor de geschenken, waarna tijdens de pauze thee ge serveerd werd, met door de meis jes gebakken koekjes en cake. Deze tractatie werd door de aan wezigen erg op prijs gesteld. Na de pauze was de spanning er uit, ieder had het begeerde di ploma in zijn bezit. Het luchtige gedeelte van het programma werd door de meisjes zelf ver zorgd. Een verloting, van op de school gemaakte cakes en potjes jam bracht wat versterking voor de schoolkas. Op vlotte wijze werd een aan tal muziek en zangstukjes uitge voerd door de leerlingen, terwijl ook enkele gymnastiekoefenin gen het bonte programma aflos te. Declamatie en toneelspel vol tooiden deze geslxagde middag, die na een 'kort dankwoord, met het zingen van het Zeeuws- Vlaams Volkslied werd besloten Doot J. FLETCHER 77) (Nadruk verboden.) „Ik ik zal u alles beta- daan heb, zult u tot andere ge len!" zei hij. „Maar laat mij laat mij weg gaan. Ik zal be talen!" „Hij weet niet, wat hij zegt", zei Jimmie tot de doctor. „Maar eh apropos! Wat moeten wij betalen? En moeten wij mis schien betalen om daarna ge dood te worden? Wij en mis schien nog anderen? Ik geloof, dat wij te doen hebben met een geniale domkop. U denkt waar schijnlijk dat wij alles zullen goedvinden?" dachten zijn gekomen. De volle waarheid is deze u twee man nen bent te weten gekomen het bestaan der vereniging, waarvan ik de grondlegger en directeur ben u hebt u meester gemaakt van enige van haar geheimen. Niemand anders deelt die kennis met u, niemand anders. „U vergist u," onderbrak Jim- mie hem. „De heer Nicholson Packe deelt die kennis met ons en zodra er iets met ons zou ge beuren, zal hij de politie erin Doctor Frobenius nam nog een mengen. Ook enige leden van de snuifje. „Jongeheer Trickett, ik geloof niet, dat u de ernst van dit geval inziet. U staat mij toe, u een ver klaring te geven als ik dat ge- Franse politie zijn op de hoog te De doctor onderbrak met een ongeduldig gebaar. „Ik weet dat enige leden van de Franse politie op de hoogte zijn. Ik weet ook, hoever de we tenschap van de heer Packe reikt. Noch de Franse politie noch de heer Packe weet zoveel als u nu! Zoals zij nu staan, kunnen zij mij niets bevelenwant zij hebben niet het minste idee van mijn bestaan. U weet u beiden weet te veel. Ik zeg niet te veel als ik beweer, dat ik u bei den kan laten verdwijnen zonder dat er een haan naar kraait. Zo is het, mijn waarde heer! Maar, dat is mijn bedoeling niet. Ik geef er de voorkeur aan, u uw eigen leven te laten kopen. U zult mijn prijs betalen en dan bent u vrij." Jimmie werd kalmer; elk mo ment werd hij meer zeker van zichzelf. Zijn zakennatuur her kreeg de overhand. Hij liet blij ken, dat hij aandachtig luisterde; zijn toon werd beschaafder. „Hebt u er bezwaar tegen, dat ik een sigaret rook? vroeg hij. Ik kan beter denken, als ik rook en het komt mij voor, dat uw voor stellen wel enige aandacht ver eisen." Doctor Frobenius haastte zich een doos sigaretten te presente ren en zei: „Neemt u mij niet kwalijk; ik vergat mijn plichten als uw gast heer. Probeer deze eens u zult moeilijk betere tabak in Londen kunnen vinden." „Dank u", zei Jimmie, één van zijn eigen sigaretten nemend, „maar ik prefereer die van mij zelf. En verontschuldigd u zich niet uw ontvangst was meer dan warm, ik verzeker het u." „Misschien mag ik u iets te drinken aanbieden?" vroeg de doctor beleefd. „Een glas „Op het ogenblik niets, dank u. Ik twijfel er niet aan, of uw wijn zal tot de beste behoren, maar nu vooral wil ik mij daarvan ont houden. Neen we willen pra ten. Zaken, weet u, zaken! Nu", ging hij voort, nadat hij zijn si garet had aangestoken, uw offer te als ik zo mag noemen komt dus daar op neer, dat u lord Scraye en mij ons leven en onze vrijheid aanbiedt. (Wordt vervolgd.) De gediplomeerden zijn: Twee-jarige primaire /uirsus. Cornelia M. Berwald; Cornelia J. N. Bolleman, Hoek; Comeiia de Bruijne, Zaamslag; Ebrina Buijze; Janna A. Dallinga, Sluis kil; Jannie C. J. Dees; Catharina J. Deij, Hoek: Maria C. P. Die leman, Hoek; Pieternella J. C. Dieleman; Jozina M. van Dode- waard, Sluiskil; Elizabeth J. C. de Doelder; Magdalena E. Donze, Hoek; Cornelia M. Doorns; Ma ria S. van Driel; Adriana J. Dub beldam, Stroodorpe; Jozina M. G. en Maatje J. A. Duinkerke, Sluiskil; Marijtje van Duijn; Ma ria de Fouw, Hoek; Ella M. Gort; Lieneke de Groote, Hoek; Johan na C. Haak, Sluiskil; Catharina Hamelink, Hoek; Francisca D. Heeres; Catharina D. Hoekman; Corrie M. van Hoeve, Sluiskil; Neeltje S. van Hoeve, Hoek; Jan na Hofman, Hoek; Maria S. Jan sen, Hoek; Paulina P. de Jonge, Hoek; Jacomina E. Kielman, Sluiskil; Johanna Kreuger; Eli zabeth A. Kuijk; Jorina J. Leu- nis; Maria H. Leijs, Hoek; Her- mandina Loof; Elizabeth Maas, Zaamslag; Marianne M. E. Meer tens, Hoek; Neeltje Ollebek; Francina Orlebeke, Hoek; Helge de Meijer; Clara P. Pladdet, Bier vliet; Neeltje C. de Putter, Zaamslag; Francina S. Pijpeling; Cornelia E. van de Ree, Zaam slag; Elisabeth S. Riemens; Pie ternella J. Rouw; Francina C. Schieman, Philippine; Magda lena E. Schieman, Philippine; Geertje W. van de Sluis, Bier vliet; Adriana M. Sol; Johanna C. Sutterland, Sluiskil; Catha rina N. van Tatenhove, Hoek; Leunt je C. Tollenaar, Hoek; Pie ternella J. van de Velde; Eliza beth M. Wolfert, Sluiskil. Vervolg-naaicursus Naaisterdi- ploma A. Maria S. de Braai; Pietje de Bruijne; Jacoba A. K. Dees; Jo hanna van Driel; Jacomina C. van Drongelen; Wilhelmina N. G. de Fouw; Adriana Hamelink, Hoek; Jacomina J. Hamelink; Tanneke S. Kaijser; Geertruida K. F. Krijger; Neeltje E. F. Rie mens; Sara Tollenaar, Hoek;

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 2