Deltagebied proble in de ban der men r* - Het ongeluk met de Neutron" Ooggetuige geeft verslag Financiering investeringen door gemeenten Het Algerijnse verzet in Frankrijk Staatssecretaris Schmelzer over bezitsvorming HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN VRIJDAG 19 JULI 1957 12e Jaargang Nr 4118 EERSTE BLAB Het ongeluk met de recruten in de Iller MISLUKTE STAATSGREEP IN EGYPTE n de^ mecr met Rijwielvierdaagse Bejaarde m3n verongelukt FAMILIELEDEN VAN DE OVERLEVENDEN NAAR BIAK De visstand in de Noordzee De griepepidemie in het Verre Oosten Terneuzen Hansweert Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur f. van de Sanac Redactip-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 251C Nfi, 5 uur uitsluitend 2078 Gironummer 38150 Abonnementsprijs6,— pei kwartaal; per maand f 2,per week 48 cent Losse nrs 9 ct Verschijnt dagelijks Uitgeefster NA. v/h Firma P. J. van de Sande, Teineuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum war advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties (géén handelsadver tenties) 5 regels 1,- Iedere regel meer 20 ct Voor het maandagnummer: zaterdags 10 tam Inzending advertenties tot 's namiddags 2 mar Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer De technische vragen van het Delta-projekt liggen grotendeels bij de rijkswaterstaat in Den Haag. De menselijke vraagstukken, geestelijk en economisch, liggen in Zeeland, Zuid-Holland en Noord- Brabant. Het is een grote reeks van vraagstukken. Soms botsen de eisen en, mogelijkheden, soms gaan ze samen. Alle hangen ze in nauw verband met de technische volvoering \1an het waterstaatkundige huzarenstuk van de sluiting der zee-armen. De visserij aan de Oosterschel- de wil deze arm open houden of afgesloten door een perforeerde dijk, zodat men de mossel- en oestercultuur (14 miljoen op brengst jaarlijks) zal kunnen voortzetten. Het „technisch on- mogelijk" heeft reeds over deze eis geklonken. Dan wil de visse rij een proefbassin in het Veerse- gat onder Veere, waarin een broedplaats voor oesters en een verwateringsplaats voor mosse- Brabant, dan zorgen wij voor aansluitende provinciale wegen in de west-oost richting. Ook moe ten de bestaande waterverbindin gen verbeterd en vergroot wor den, zodat tenslotte Breda en Roosendaal bereikbaar worden voor schepen van 1000 ton. En van daar moet men Bergen op Zoom kunnen bereiken, waar het plau voor een flinke nieuwe ha ven licht, in plaats van het on voldoende tij-haventje thans. „Geef Bergen dan ook een vaste verbinding met de Westerschel- de via de hals van Rilland Bath doorgraaf de hals van St. len. „Maak, behalve de perforatie philjpsland met een kanaal. Dan dan ook een schutsluis voor de zijn de voornaamste voorwaarden haven in de dam zo vraagt het^ingsaanwas zal kunnen opvan m _.l1_ 1 rrvi-J yUW Ecomomisch-Technisch te Middelburg. Instituut „Maar", zo vragen rekenmees ters, „wegen deze kosten op te gen'een integrale schadevergoe ding aan de vissers van Yerseke en hulp aan de verzorgende be drijven daar en in Veere? Indien de dure proef slaagt, zal dan een nieuw te maken oester- en mos selbekken in het Brouwershaven- se Gat ook slagen? En het menselijk geluk? En de Nederlandse verdiensten aan de uitvoer van mosselen, oesters en garnalen? Zo vragen weer anderen. De Zeeuwse en West-Brabant se landbouw haakt naar het ogen blik, dat de gesloten Ooster- schelde tot een zoet Zeeuws meer zal zijn omgevormd. Zilte en te droge gronden leveren aan zienlijk minder oogst, dan be vloeide, ontzoute grond. Bond de Westerschelde leven tal van vragen rond de uitbrei ding van de industrie in het ka- naalbekken van Terneuzen, Het Zeeuwse „ETI" wenst een haven- bekken bij Vlissingen in het Sloe, een gunstig klimaat voor in- itastrievestiging daar rondom en op West Zeeuwsvlaams gebied aan de overkant. Dit moet natuurlijk complement van Rotterdam en Antwerpen met de daarachter gelegen be drijvigheid in de Hollanden, het Ruhrgebied en de Belgische en Franse industriegebieden wor den, zo meent men. „Geef ons dan ook een vaste oeververbin ding met Zeeuws-Vlaanderen, bij voorbeeld tussen Terneuzen en Zuid-Beveland plus een dam door de Oosterschelde naar Zie- rikaee voor een snelle verbinding met het westen". Zo vragen de Zeeuwen. West-Brabant rammelt aan de ketenen van zijn 20-jarige achter stand in ontwikkeling, veroor zaakt door de studies over de Antwerpen-Rijnverbinding. We gen moeten er komen. Eerst rijksweg 17 Bergen op Z„ Roosen daal en de Moerdijkbrug. En dan ook de Zoomse weg tussen Ant werpen en Willemstad, aanslui tend op de ontworpen damibrug tussen Ooltgensplaat op Flak- kee en Numansdorp. „Maak die verbinding en snel", zo vraagt Drie personen zullen terecht staan in het strafproces naar aanleiding van de verdrinking van vijftien Westduitse recruten in de Iller tijdens oefeningen. Niet alleen de onderofficieren Julitz en Schaeffler, die het be vel over de afdeling voerden, zullen terechtstaan, maar ook eerste luitenant Sommer. Laatst genoemde was niet bij het onge val tijdens 't doorwaden van de Iller aanwezig, maar deson danks achtte het openhaar mini sterie hem eveneens verantwoor delijk. De drie beklaagden worden er van beschuldigd „door het na laten van de noodzakelijke voor zorg de dood van vijftien en de verwonding van drie mensen te hebben veroorzaakt". gen. Thans reeds pendelen 4000 West-Brabantse arbeiders naar Rotterdam en zelfs Zaandam. Zij moeten op eigen bodem kunnen leven en werken". Door een goe de ontwatering zal ook het West- Brabantse landbouwgebied ge zond worden. Ook in West-Brabant hoort men het argument der centrale ligging met logische aansluiting aan de randstad Holland, de Duitse, Belgische en Franse nij- verheidsgebieden. „Het, econo misch nieuwe, Europa klopt aan de poort van deze tijd en door Brabant zullen de zenuwen van het landverkeersnet lopen", zo wordt gesteld. De geestelijke leiders in deze streken wikken en wegen over de aanpassing van de bevolkin gen der eilanden en vrij afgeslo ten gebieden. Vele zijn de rappor ten en plannen. Talloos zijn de argumenten voor het „ja" of „neen" daarvan. Het wachten is op de beslissingen van volksver tegenwoordiging en regering. En ondertussen werken nietige mensen en machtige machines aan de mond van het Haringvliét aan de eerste dijk terwijl ook het Drie-eilanden plan voor Walche ren, Zuid- en Noord-Beveland ge stalte krijgt. Rondom de vraagstukken van provinciale aard in het nationale projekt der Delta werken spelen ook nog internationale. Daar is het, naar mening van deskundigen, op het ogenblik nog niet te bekijken effekt op de di verse industriële bedrijvigheid van een economisch samenwer kend Europa. Voorts is er de vaarweg van Antwerpen naar de Rijn, die geprojecteerd is over de Westerschelde, door het ka naal Har.sweertWemeldinge naar het Volkerak, waarbij Wil lemstad naar een rondpoint is ontworpen. Een belangrijk aspekt is ook de vaarweg van Antwwerpen naar zee. Hoe zal de aanzanding van een afgesloten Oosterschel- de zijn? Zal die aanzanding zich voorbij Westkapelle in de rich ting Vlissingen voortzetten in het Oostgat, de voornaamste vaarweg naar Antwerpen? Ne derlandse waterstaatkundigen menen van niet, doch in Antwer pen is men er niet gerust op. Ge fluisterd wordt over een moge lijk proces voor het internationale gerechtshof over deze aangele genheid. De meesten, die bij het projekt betrokken zijn, maken zich daarover geen zorgen. De Westerschelde zal niet verzan den. ook het Oostgat niet, zo meent men. Zo zijn er tal van vragen rond het zuiver technische Delta- vraagstuk, die de gemoederen be zig houden. Men verwacht nog vele puzzles, voordat het grote werk zal zijn volbracht. In Cairo is donderdagavond meegedeeld, dat er een mislukte staatsgreep tegen het regime van president Nasser is ge pleegd. In de mededeling wordt ver klaard, dat een samenzwering In antwoord op een telegram dat het A.N.P. dinsdag j.l. aan mr. J. O. de Rijke, passagier van de die morgen bij Biak veronge lukte „Neutron" van de K. L. M-, heeft de heer De Rijke donder- dagochtend medegedeeld dat als van enige voormalige officierengevolg van zijn toestand niet zijn van het leger èn voormalige po litici, in april j.l. door de regering was verijdeld. Onder de samenzweerders be vonden zich Mohamad Salah Ed- din, voormalig minister van Bui tenlandse Zaken, en Abdel Fat- tah Hassan, voormalig minister van Binnenlandse Zaken, aldus de mededeling. Andere deelne mers aan het komplot waren ze ven voormalige hoge officieren, twee lagere officieren en vijf bur gers. Een militair tribunaal van ze- van hoge officieren onder voor zitterschap van brigade-generaal Foead Digwi, is gevormd. indrukken van het ongeval, maar die van de heer H. O. Wagenaar, vertegenwoordiger van Geveke, aan ons worden medegedeeld. De heer Wagenaar deelde het A.N.P. mede, dat er na een nor male start de gebruikelijke speech van de gezagvoerder over de omroep-instailatie in het vlieg tuig volgde. Nadat de laatste lichten van de startbaan onder het vliegtuig waren verdwenen en het vlieg tuig van het vliegveld wegvloog, was er door de ramen van de kajuit buiten niets meer te zien. De purser was bezig met het uit delen van lectuur aan de passa giers, toen over de omroep-instai latie in het vliegtuig werd ge zegd: „Dames en heren, over circa een minuut kunt u de lichten van Biak nog zien en dan gaan we door naar Amsterdam." De heer Wagenaar bericht dan verder, dat naar zijn mening de microfoon opvallend haastig werd afgesloten. Direct daarop, aldus de heer Wagenaar, werd een botsing gevoeld, toen waar schijnlijk de linkervleugel met iets in aanraking kwam met een droog en brekend geluid. Na een, volgens de heer Wa genaar, duidelijk fatale bescha diging van het vliegtuig volgden voor de inztitenden van het toe stel vreselijke seconden, toen het vliegtuig over de linkervleu gel omlaag scheen te vallen. Dit vallen ging zeer snel; de schat tingen over de duur variëren*van 1 tot 15 seconden en daarna kwam de crash. De enige her inneringen van de heer Wage naar zijn het „desintegreren van alles; het snijden van de stoel- riem in het lichaam en direct daarop de vuurstorm". De heer Wagenaar herinnert zich dat hij vervolgens beklemd raakte tus sen wrakstukken. Hij slaagde erin door achteruit te kruipen, los te komen, en lag daarna in Lekker en gezond Vraag receptanboekje (25 ct) aan Uw leverancier ol «chrijl aan Het Nederlands Zirlvelbureau, (25 ct postzegel bijsluiten I) Cort van der Lindenstraat 7. Rijswijk Z.H HO£ De vereniging van Nederland se gemeenten heeft openbaar heid gegeven aan haar opmer kingen naar aanleiding van het ontwerp van de uiteindelijk door de regering verzonden cir culaire aan de gemeenten be treffende de financiering van investeringen. De vereniging heeft deze opmerkingen, nadat zij het ontwerp voor de c5rcu- laire bestudeerd had, samenge vat in een brief aan de minister van Binnenlandse Zaken, Be zitsvorming en Publiekrechtelij ke Bedrijfsorganisatie. In deze brief wordt onder meer gezegd „Wij kunnen ons niet onttrek ken aan het gevoel, dat de rege ring met de voorgenomen maat regel de weg van de minste weerstand volgt, n.l. daar wil ingrijpen waar dit administra tief en juridisch het gemakke lijkst is. In de kringen van de gemeentebesturen, maar ook ver daarbuiten, zal men het als een bewijs van machteloosheid, maar ook als een onrechtvaar digheid zien, dat de regering wel drastisch ingrijpt bij de gemeen ten, maar in andere sectoren de investeringen nagenoeg onge moeid laat. Een verbod van investeringen zonder langlopende leningen is naar onze mening alleen verant woord, wanneer het gepaard gaat met een weloverwogen re geling van de uitzonderingen. Er zal, zeker zolang de huidige noodsituatie voortduurt, meer dan ooit behoefte bestaan aan een min of meer permanent Voor de rijwielvierdaagse, die elk jaar van Almelo uit door Twente wordt gehouden, hebben zich reeds meer dan tweedui zend liefhebbers gemeld. Deze vierdaagse wordt gehóuden op 30 en 31 juli, en 1 en 2 augustus. De tochten zijn reeds uigèstip- peld. Het comité, bestaande uit vertegenwoordigers van deAl melose Gemeenschap, de stich ting Rijwielpaden Overijssel, de V.V.V. en de burgerij, heeft aan een der tochten een foto-puzzel verbonden. Bovendien zal de V.V.V. te Rijssen twee jongeda mes in origineel Twents kos tuum steken en de deelnemers, die hun namen raden, hebben kans op een extra verrassing. overleg tussen de regering en de gemeentebesturen. Zodanig overleg kan het begrip voor de wederzijdse moeilijkheden en mogelijkheden verhelderen. Het kan de gemeenten de overtui ging schenken, dat haar speci fieke belangen gewikt en gewo gen zijn, het kan de regering de verzekering geven, dat ook op zichzelf onaangename en door de gemeentebesturen ontraden maatregelen met begrip worden ontvangen. Wij van onze kant zijn tot zodanig permanent over leg gaarne bereid en wij zouden het zonder hiermede onze hierboven geuite bezwaren prijs te geven een winstpunt vin den. indien dit uit de huidige nood geboren zou worden". De Franse minister van Bin nenlandse Zaken, Gilbert Jules, heeft in het debat in de natio nale vergadering over het rege- ringsvérzoek om speciale vol machten voor de politie tegen gewelddaden van Algerijnen in Frankrijk verklaard, dat er in Frankrijk gemiddeld twee Alge rijnen per dag worden vermoord. Hij deelde mede, dat de rege ring een socialistisch amende ment om de duur van een voor lopige hechtenis tot dertig da gen te beperken, heeft overgeno men. Volgens het oorspronkelij ke voorstel zouden verdachte elementen voor onbepaalde tijd in voorarrest kunnen worden gehouden. De gewone weg geeft de overheid het recht om ver dachten slechts vijf dagen in hechtenis te houden, alvorens hen voor te geleiden. Later verzocht premier Bour- gèsMaunoury de afgevaardig den het regeringsontwerp als ba sis van gesprek te aanvaarden. Hij zei, dat hij als de vergade ring dit zou weigeren, hieruit d.e consequenties zou trekken. Dit betekent dat hij in dat ge val zou aftreden. De premier verzocht niet om een officiëel vertrouwensvotum. Bourgès-Maunoury verklaarde, dat er in de eerste helft van dit jaar in het gebied van Parijs 174 aanslagen zijn gepleegd, Het is de taak van de rege ring te trachten te bereiken dat het Nederlandse volk gaat spa ren voor duurzaam bezit. Zij zal daartoe met een aantal concrete maatregelen komen, waardoor dit sparen voor duurzaam bezit aantrekkelijker wordt. Rege ringsmaatregelen kunnen ech ter slechts de bodem rijp maken voor de bezitsvorming. Werkge vers- en werknemersorganisaties alsmede de individuele onderne mers zullen de verdere werk zaamheden moeten verrichten. De ondernemers zullen aantrek kelijke spaarregelingen voor duurzaam bezit tot stand moe ten brengen, terwijl de werkne mersorganisaties de deelneming daaraan bij hun leden zullen moeten propageren. Dit verklaarde de staatssecre taris van Binnenlandse Zaken, Bezitsvorming en Publiekrechte lijke Bedrijfsorganisaties, drs. Op de Strevelsweg te Rotter dam, op de oversteekplaats bij de Dordtselaan, is in de nacht van woensdag op donderdag de 82-jarige M. J. de Looze uit de Gemerstraat, die weifelend over stak, door een personenauto aangereden. Hij was vrijwel op slag dood. W. K. N. Schmelzer, donderdag in een toespraak te Helmond. De staatssecretaris bij de inge bruikneming van de vijftigste eigen woning, die de werkne mers bij de Koninklijke textiel fabrieken J. A. Raymakers en Co N.V. hebben verworven met behulp van een subsidie van de onderneming. De staatssecretaris was zijn toespraak begonnen met enkele woorden waarin hij stelling nam tegen twee sterk verbreide mis verstanden. Hij bestreed dat de regering het geld zou willen af nemen van de rijken om het on der minder goed bedeelden uit te delen. Voorts ontkende hij dat de regering de pretentie zou hebben dat door de regerings maatregelen op het gebied van de bezitsvorming reeds in de ko mende drie jaren iedere volwas sen Nederlander zich een ruime hoeveelheid duurzaam bezit zou kunnen verwerven. De regering, aldus de staats secretaris, zal verantwoorde initiatieven op het gebied van spaarregelingen met vreugde be groeten. Zij verwacht deze initia tieven met name, zodat het in voorbereiding zijnde wetsont werp op de vrijstelling van so ciale en fiscale lasten van werk gevers bijdragen in werknemers spaarfondsen zal zijn aanvaard. waarbij Algerijnen waren be trokken. Tengevolge van deze gewelddaden waren 73 personen gedood en 198 gewond. Volgens de premier werken er 300.000 Noord-Afrikanen in Frankrijk, die per jaar gezamenlijk veertig miljard francs (vierhonderd mil joen gulden) aan hun gezin overmaken. Als deze arbeiders niet meer zouden kunnen wer ken, zou dit ellende betekenen voor twee miljoen mensen in Algerie. De premier noemde de Algerijnse arbeiders in Fran krijk „de longen van een kwart van de Mohammedaanse bevol king van Algerië". Met 338 tegen 180 stemmen gaf de nationale vergadering ge hoor aan de wens van de rege ring om het regeringsontwerp als basis voor het debat te aan vaarden. WRAK VAN IIET VERMISTE AMERIKAANSE VLIEGTUIG OP FORMOSA GEVONDEN. De politie te Taipeh heeft mee gedeeld, 0at donderdag in het ge bergte ten zuiden van Taipeh op Formosa het wrak is gevonden van een Amerikaans transport vliegtuig van het type C-47, dat sedert dinsdag met 16 personen aan boord werd vermist. Het toestel werd gevonden nadat boeren in het betrokken gebied de autoriteiten hadden meege deeld, dat zij een luide knal in het gebergte hadden gehoord Een patrouille heeft de stoffe lijke resten geborgen van 10 van de 16 inzittenden. Naar de lijken van de overige 6 personen worrlt nog gezocht. zee met rondom hem heen bran dende benzine. De heer Wagenaar was aanvankelijk van overtuigd, dat hij de enige overlevende van hei ongeluk was, omdat hij op het eerste ogenolik nergens een levend wezen kon ontdekken. Nadat het vuur minder was ge worden en nadat de heer Wage naar zich had ontdaan van zijn bovenkleding, slaagde hij er in, naar hij zelf zegt tot zijn ver wondering, zijn vrouw terug te vinden en later hun kind. De heer Wagenaar heeft ver volgens tussen de lijken, waar van de meeste geheel ontkleed waren, gezocht naar drijfmidde len die zeer schaars bleken. Ei- volgde een lange en uitputtende poging om de wal te bereiken. Het was onmogelijk geweest de wal te bereiken indien niet oji tijd de Papoea-vlerkprauweti waren verschenen. Aldus besluit de heer Wagenaar zijn mede delingen. Mevr. Wagenaar buiten levensgevaar. Bij de firma Geveke Co. &c Amsterdam is donderdagmorgen een telegram binnengekomen van de heer H. O. Wagenaai, vertegenwoordiger van deze iir- ma in Hollandia, waarin werd medegedeeld, dat hij en zijn negenjarige zoon Henk uit bef. ziekenhuis od Biak zijn ontsla gen. Zijn echtgenote wordt ver pleegd in het hospitaal vaci Biak. Zij heeft brandwonden aan armen en benen, maar is buiten levensgevaar. De heer Wagenaar, die 42 jaar is, vertegenwoordigde de firma Geveke Co tot juni 1955 in In donesië, oa. te Djakarta. Daarna werd hij uitgezonden naar Hol landia, waar de heer Wagenaar een bijkantoor van deze firma oprichtte. De familie Wagenaar zou voor de eerste keer met ver lof naar Nederland komen Voor zover donderdagochtend bij de K. L. M. te 's-Gravenh .ge bekend is, bevinden zich ernstig gewond in het hospitaal te Biak: de gouvernementsarts doktei Leiker, mevr. De Rijke, een kind van de familie De Rijke en de heer De Boer. Voorts vernemen wij dat de toestand van de stewardess, maj, D. J. Klein Klouwenberg, iets minder gunstig is dan zich ie het begin heeft laten aanzien. Op uitnodiging van de K.LJL zijn enkele familieleden van de overlevenden met de „Meson", die onder gezagvoerder Aniens stond, naar Biak vertrokken. De De visserijbiologen van het rijksinstituut voor visserijonder- zoek hebben in een bulletin aan alle vissers en reders donderdag morgen verklaard, te hebben moeten concluderen, dat er een groot voedseloverschot in de Noordzee moet zijn en dat dit overschot zonder gevaar voor de visstand door de visserij kan worden uitgedund. Deze verklaring is gevolgd op de onrust, die de laatste weken ging heersen bij reders en vis sers, sinds de Nederlandse vis serij zich intensief ging bezig houden met de vangst van de z.g. zandspiering, een vet visje, dat voor de bereiding van vis meel en visolie bijzonder ge schikt is en in grote hoeveelhe den wordt aangebracht. Men weet van de kant van de visserij de slechte vangsten van de „gewone visserij" aan het overbevissen dezer zandspiering. Volgens de wetenschapsmensen moet de oorzaak niet worden ge zocht in de zandspieringvisserij, maar in de Noordzeevisserij als geheel. Teveel schepen vissen op de Noordzee op klein bestek bij 1 ouders van de stewardess van de elkaar en men maakt op deze „Neutron", de heer en mevr. wijze de aanspraken op het ka- Klein Klouwenberg bevonden pitaal, dat er aan vis aanwezig zich in de i.c.A.-hal, toen de be is, te zwaar, zodat dit kapitaal i ren j Aler en J. A. Ba h e langzaam maar zeker inteert. BUIEN familieleden een goede reis kwa men wensen, verder de heer en mevr. J. de Boer, ouders van de heer S. M. de Boer van de K.PM. te Biak, mevr. G. Leiker, moeder en de heer F. R. de Vries schoon vader van de gouvernementsarts D. L. Leiker, wiens echtgenote Een regengebied behorend bij j en kinderen bij de ramp om het een depressie die boven zuid-En-leven zijn gekomen. De president geland ligt, trok donderdag over1 directeur van de K.L.M. heelt Het Pekingse volksdagblad schrijft, dat er in 1955 meer dan 81.000 „contra-revolutionairen" zijn berecht. Onder hen zijn niet begrepen degenen die op grond van de regeringspolitiek van clementie in vrijheid zijn gesteld. In datzelfde jaar, aldus het blad, hebben 190.000 mensen be kend contra-revolutionairen te hebben verborgen. Nederland naar het noordoosten. De regenhoeveelheden waren in het westen en midden van het land het grootst. Den Helder meldde van de waarnemingssta tions de meeste neerslag, n.!. 11 mm. Daar de zon zich weinig of niet liet zien kwam de tempera tuur nergens boven de 20 gra den. Hoge temperaturen komen voor in Finland en noordwest- Rusland, waar in Moermansk zelfs een temperatuur van 31 graden werd bereikt. De hoven- genoemde depressie verplaatst zich nog langzaam in zuidooste lijke richting. In de onstabiele lucht die om deze depressie wordt aangevoerd ontwikkelen zich flinke buien, waarvan som mige vergezeld gaan van onweer. Naast buien zullen er echter ook opklaringen voorkomen, voorna melijk langs de kust. zich geruime tijd met deze fami lieleden onderhouden. De P.H.-L.K.V. is met enkele uren vertraging van Schiphol vertrokken. Via Rome, Cairo, Ka rachi, Rangoon, Bankok en Ma nilla wordt het toestel a.s. zater dagavond 23.45 uur op Biak ver wacht. De griepepidemie, die zich in mei en juni over het Verre Oos ten heeft verspreid, is in de meeste landen op haar retour, aldus is donderdag bekendge maakt in een bekendmaking van de wereldgezondheidsorga nisatie te Genève. In Japan is de epidemie zo goed als uitgewoed. Haar om vang neemt in Birma en Indo nesië snel af en blijft in Noord- Borneo, Serawak, Thailand en Laos gelijk. In India, waar naar schat-i ting reeds 1.400.000 gevallen zijn geweest, breidt de epidemie zich in een aantal staten nog uit. In Australië doen zich zo goed als geen nieuwe gevallen van Aziatische griep voor. Te Mel bourne echter verspreidt zich een aandoening aan de luchtwe gen, aldus de bekendmaking van de wereldgezondheidsorga nisatie. De epidemie zou zich in Per- zië onder de burgerbevolking en militairen nog uitbreiden. Het virus is hier echter nog niet ge ïdentificeerd. Tenslotte wordt in de bekend making gesproken van melding van gevallen in Libanon. medegedeeld door het K.NM.I. te De Bilt, geldig van vrijdagoch tend tot vrijdagavond. Enkele buien Veranderlijke bewolking met enkele buien, sommige vergezeld van onweer. Dezelfde temperatu ren als gisteren of ietg hoger. Zwakke tot matige wind, jb hoofdzaak tussen zuid en oost ZATERDAG 20 JULI •VSCl n.ro. Breskens 7.01 7.20 7.36 755 8.16 835 Walsoorden 8.28 8.45 ZON MAAN op onder r'P Juli 20 4.46 20.50 23.50 14.02 21 4.47 20.49 15.09 22 4.48 20.48 0.23 16.15 23 4.50 20.46 1.04 17.18 24 4.51 20.45 1.55 18.15 25 4.53 20.43 2.57 19.01

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1