Uit de Provincie LEXINGTON Kantongerecht Terneuzen Binnenlands Nieuws DUIVENSPORT VOETBAL TERNEUZEN ZAAMSLAG ZIERIKZEE. AGENDA GOES. SAS VAN GENT. SLUIS. from America's Best Tobaccos STEEDS FAVORIET! BOERDERIJBRANDEN MEI 1957 HET BEZOEK VAN DE RUSSISCHE LEIDERS AAN TSJECHO-SLOWAKIJE HET AANTAL SLACHTOFFERS VAN DE AARDBEVINGEN IN PERZIE BRAND IN EEN PARIJSE GEVANGENIS ONDER TRAM GERAAKT EN OVERLEDEN. OVERSTROMING TEISTERT MABINI OP LUZON R.Ii. KAMERLEDEN BEZOEKEN DELTA-GEBIED Een groep Kamerleden, deel uitmakende van de Rooms Ka tholieke fracties van de Staten- Generaal, brengt op het ogenblik een bezoek van enige dagen aan het Deltagebied. Bij hen bevindt zich de voorzitter van de K.V.P., mr H. W. van Doorn. Zij hebben, vergezeld door enige leden van het "provinciale bestuur van Zuid- Holland, zich eerst verdiept in de vraagstukken van Goeree-Over- ïlakkee. Speciaal 't aansluitings- vraagstuk en de aanpassing van de bevolking daaraan had de aan- iaeht. De eerste faze dezer aan sluiting treedt in op 15 septem ber. wanneer de nieuwe pont van 1,4 miljoen gulden tussen Den Bommel en Numansdorp wordt ingelegd. De vervoerscapaciteit tussen Numansdorp en Den Bom mel wordt op deze verbinding dan verdubbeld. Over vijf a zes jaar zal de vaste oeververbin ding, bestaande uit wegen over strekdammen van Den Bommel en Ooltgensplaat uit naar 'n ver keersplein in het water van het Hoilandsch Diep en van daaruit met een brug van ruim ander halve km lengte naar Numans dorp, gereed zijn. Dit wordt een werk van enige tientallen miljoe nen guldens. Van het verkeers plein in het water uit zal dan een dijkweg door 't Hoilandsch Diep naar Willemstad worden ge bouwd, als onderdeel van de ge projecteerde „Zoomweg" De wa terverbinding langs Willemstad zal dan van sluizen worden voor zien. Deze dam komt dan als zo genaamde Volkeraksdam in het jeheei der Deltawerken. Van Goeree-Overflakkee af be gaf het gezelschap zich vervol gens naar Yerseke, waar met Ssden van Provinciale en Gedepu teerde Staten van Zeeland en de xg. „Commissie van 13" over waagstukken van de mossel- en sesterteelt, verplaatsing of ver goeding daarvan in het kader van ia Deltawerken werd geconver seerd. Vandaag bezoekt het gezel schap Zeeuws-Vlaanderen. MULO-EXAMENS. Bij de maandag te Goes voort gezette Mulo-examens zijn o.m. geslaagd voor het A-diploma J. Casteleijn en A. A. Verschel- hng, beiden te Terneuzen, en G. y M. Meerschaert te Sas van Gent, en de dames I. E. Frelier en G. M. Hamelink, beiden te Ter- neuzen, en F. Penne te Axel. Allen behaalden tevens het Mid denstandsdiploma. neemt dat bijna 120 equipes aan deze rit deelnamen, waaronder zeer sterke rallyrijders uit Bel gië. De tweede Zeeuw was de heer P. van der Plas uit Oost burg, derde het echtpaar Ris- seeuwRoosendaal uit Zuidzan- de. Bezoek aan Oostende. De muziekvereniging Apollo uit Sluis nam met de jeugddrum band De Jantjes deel aan een muziekfestival in Oostende. Ook een groot aantal supporters en ouders van de jeugdige drum mers gingen mee naar deze Bel gische badplaats om de prestaties van de plaatselijke muziekvereni ging in ogenschouw te nemen. „De Volharding" op reis. Was de belangstelling voor de reis aanvankelijk minder dan andere jaren, niettemin hebben de ruim 50 leden en donateurs van de muziekvereniging „De Volharding" een prachtige dag gehad. De reis ging via Antwerpen, Turnhout naar Eindhoven, waar de koffie klaar stond. Vandaar via Weert en Roermond naar Heerlen, waar wederom de in wendige mens werd versterkt. Via een omweg ging het naar het mooie Valkenburg, waar ruim twee uur werd vertoefd. Vervolgens reed men naar Vaals, waar door velen van de gelegen heid gebruik werd gemaakt voor een bezoek aan Duitsland. Ook werd het hoogste punt van Ne derland bezocht. De terugreis voerde de reisge noten door Maastricht, Hasselt en Diest op Antwerpen aan. Te gen twaalf uur werd Zaamslag weer bereikt. De voorzitter der vereniging, de heer Van de Veke, dankte alle reizigers voor de spontane mede werking zodat alles vlot kon ver lopen en de chauffeur voor het vele dat hij had gedaan om deze reis onvergetelijk te maken. Twee mannen door granaat ontploffing gewond. in Zierikzee en worden uitge voerd door de firma Blom en Van Vlies uit Sliedrecht. Het haven kanaal moet aan een kant wor den uitgediept om het aan gro tere schepen mogelijk te maken de haven binnen te lopen. Nadat eerste hulp was verleend door dokter E. E. Vleugels Schutter zijn de gewonde werklieden over gebracht naar het Zweedse Rode Kruis te Zierikzee. Landbouwschuur afgebrand. Dinsdagmorgen is een grote landbouwschuur van de heer L. van der Sluis te Kerkwerve door brand verwoest. De schade be draagt 35.000,De oorzaak van de brand is hooibroei. De brand werd omstreeks half drie dinsdagmorgen ontdekt. Aangewakkerd door een harde wind verspreidde het vuur zich zeer snel over de gehele schuur, waarin zich 40.000 kilogram hooi bevond. Een bietenmolen en een maaimachine werden eveneens vernield. De schuur was sinds kort hersteld van rampschade. De eigenaar was verzekerd. WOENSDAG 17 JULI. TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „Het mooiste meisje van Rome". SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: „Het recht om geboren te worden." Tragisch. Tot de passagiers van de ver- sngelukte Super Constellation „Neutron" van de K. L. M. be hoorde onze stadgenoot de heer A. Paulusse, die na een 1%-jarig dienstverband als korporaal-vlieg tuigtelegrafist met groot verlof «aar Nederland terugkeerde. Oorspronkelijk zou de heer Pau lusse eerst met het volgend vlieg tuig huiswaarts keren, doch daar er in de „Neutron" nog een plaats ieschikbaar was en hij daardoor «en week eerder thuis zou kun nen zijn, maakte de heer Paulus se hiervan gebruik. A.N.W.B. advies aan Wol faartsdijkricht voorrangs kruispunten in. Op verzoek van de gemeente Wolfaartsdijk heeft de A.N.W.B. advies uitgebracht over de kruis- jKmten Prinses Julianaweg- Dorpsplein en Friesestraat-Pape- weg. De Prinses Julianaweg en de Papeweg maken deel uit van de verbinding van Goes met Noord Beveland. In verband met het slechte uit zicht heeft de A.N.W.B. geadvi seerd beide kruispunten aan te wijzen tot voorrangskruispunt, met voorrang aan het verkeer op de Papeweg resp. de Prinses Julianaweg. Verkeersongeval Dinsdagavond omstreeks 8 uur had aan de Traverse een aanrij ding plaats tussen een Volkswa gen en een bromfiets. De heer J. van L. uit Sluiskil kwam in zijn Volkswagen uit de richting Sluiskil de traverse op gereden juist op het moment dat de heer P. de J. uit Sas van Gent op zijn bromfiets de weg over stak, zonder voldoende acht te siaan op het naderend verkeer. Het gevolg was, dat de bromfiets door de Volkswagen werd aange beden en de heer De J. over de Sagageruimte van de Volkswa gen op de weg werd geslingerd. Wonder boven wonder kwam de bromfietser er goed vanaf en kon hij, nadat dokter Puijlaert de eerste hulp had verleend, mar huis worden vervoerd. Door de rijkspolitie, die snel ter plaatse was, wordt een nader onderzoek ingesteld. De materiële schade is vooral aan de bromfiets vrij groot. Zeeuwse deelname aan Breij- del rally te Brugge. Aan de jaarlijkse Breijdelrally te Brugge werd door verschillen de leden van Zeeuwse autoclubs deelgenomen. De heer C. Hen- drikx uit Hulst behaalde van de Zeeuwse deelnemers het beste resultaat en werd in de totaal- ditslag van de rally vijfde ge klasseerd. Een mooi resultaat, wooral als men in aanmerking Maandagmiddag zijn twee werk lieden tijdens baggerwerkzaam- heden in het havenkanaal van Zierikzee door een granaatont ploffing gewond. De granaat kwam bij het baggeren naar bo ven en ontplofte in de stortbak naast de baggermolen. De rond vliegende scherven sloegen een aantal grote gaten in de wanden van de stortbak en troffen M. H. u^ Sliedrecht, die een vleeswond aan zijn rechter bovenarm kreeg en G. van O. uit Werkendam die vleeswonden aan linker onder- en bovenbeen en een aantal wonden door splinters in zijn gezicht op liep. Door de kracht van de explosie werden beide mannen, die aan de kant van de bak op de bagger molen stonden, tegen het dek ge worpen. De baggermolen kreeg door de explosie geen schade en functioneert normaal, maar de nog bijna lege stortbak begon door de gaten te lekken. Het ge lukte evenwel de stortbak tijdig uit het havenkanaal te slepen. De baggerwerkzaamheden zijn een onderdeel van de sluisbouw In de maand mei zijn 27 boerderijbranden voorgekomen, waarbij de boerderij totaal werd vernield of zwaar beschadigd werd. Eén van deze branden kwam voor in Groningen, twee in Friesland; drie in Drenthe; twee in Overijsel; vijf in Gelder land; een in Utrecht; twee in Noord-Holland; twee in Zuid- Holland; zeven in Noord-Bra bant en twee in Limburg. De direkte schade door deze bran den aangericht wordt geraamd op 1.068.597,—. Eén van deze branden werd veroorzaakt door een ongeluk met verlichtingslantaarnvijf door het spelen met vuur; een door het openen Butagasfles in de nabijheid van brandende pe troleumkachel een door vonken uit tractor; twee door branden de sigareteen door kortslui ting; twee door defecte schoor steen een door vonken uit schoorsteeneen door brand stichting; twee door bliksemin slag; een door het in brand ge raken van een door een benzine motor aangedreven stro-pers een door verwarmingsinstalla tie van kuikens, terwijl in acht gevallen de oorzaak onbekend bleef. Bij deze branden zijn acht koeien, tien varkens en 109 stuks pluimvee omgekomen. Nagekomen opgavenin maart is in Noord-Holland nog een boerderijbrand voorgekomen. Oorzaakonbekend. Schade 37.000,—. In Noord-Brabant zijn nog twee boerderijbranden voorgeko men, respectievelijk in maart en in april. In beide gevallen was de oorzaak onbekend. Schade respectievelijk 20.000,en 35.000,—. BOERDERIJ EN GEHELE INBOEDEL AFGEBRAND. Zondagmorgen is de boerderij van de familie Linthorst aan de Zuidbroekseweg in de Beemte onder Apeldoorn, vermoedelijk door hooibroei, met de gehele in boedel afgebrand. Naast de eigenaar, zijn echtge note en vijf kinderen, werd de boerderij bewoond door de ouders en een broer van de heer L. Op het moment, dat de brand uit brak, bevonden zich alleen de ouders, waarvan de man 79 en de vrouw 75 jaar oud is, in de boer derij. De andere bewoners waren naar de kerk. De beide oudjes konden zich slechts met moeite in veiligheid stellen. Zij liepen daarbij brandwonden op en moesten in het St. Liduinazieken- huis ter observatie worden opge nomen. De heer L. was slechts laag tegen brand verzekerd. BRANDJE IN MINISTERIE VAN JUSTITIE Dinsdagmorgen is een brandje uitgebroken in de kelderruimte van het ministerie van Justitie op Het Plein in Den Haag. Bij laswerk in de ketelruimte raakte isolatiemateriaal in brand. Er was weinig vuur, maar er ont wikkelde zich veel rook. Brand weerlieden moesten met gasmas kers de kelder binnendringen. Na 'n kwartiertje had de brandweer het vuur met een klein straaltje geblust. Er behoefde geen kamer ontruimd te worden. Het werk op het ministerie behoefde niet onderbroken te worden. De scha de is gering. DODELIJK VERKEERSONGEVAL Op de provincale weg nabij Haringhuizen is maandag de 58 jarige wachtmeester der rijks politie L. Kaper uit Barsinger- horn door een personenauto aan. gereden en ernstig gewond. In de loop van de dag is hij in het Centraal ziekenhuis te Alkmaar overleden. Het slachtoffer moet, aldus de politie, in gedachten ver zonken zonder uitkijken de voor- rangsweg zijn opgereden. De be stuurder van de auto, pater B. D. Zitting van 16 juli 1957 De 23-jarige T. R. R., chauf feur te Kieldrecht (B.i, had op 19 juni 1956 met zijn vrachtwa gen een lading hooi vervoerd. Toen hij met deze vracht door Hulst reed, constateerde de poli tie, dat r! de toegestane laad- breedte met 1 meter had over schreden. Hiervoor hoorde hij 50 of 10 dgn tegen zich eisen, maar de iets milder gestemde kanton rechter veroordeelde hem tot ƒ40 boete of 8 dagen hechtenis. M. J. D„ 21 jaar, te Delft was op 28 juni j.l. bekeurd omdat Hij met een rijwiel over de Westka- de te Sas van Gent reed zonder dat op zijn fiets een goede bel aanwezig was. Eis en uitspraak 2 of 1 dag. J. N. P., 18 jaar, te terneuzen had op 26 juni 1.1. met zijn fiets door de Jongestraat in Terneu zen gereden en op die woensdag niet gezien, dat deze straal dan voor het verkeer is afgesloten. Dit kostte hem overeenkomstig de eis 6 boete of 2 dgn hechte nis. De chauffeur L. J. de K„ 36 jaar, te Terneuzen had op 27 juni j.l. op de Westkade te Sas van Gent, zijn zware vrachtauto verlaten zonder de motor tot stilstand te hebben gebracht. Hij verklaarde ter zitting, dat hij deze had laten draaien omdat, tengevolge van de hoge tempera tuur op die dag, hij bang was dat zijn motor moeilijk zou star ten, wanneer deze eenmaal was stilgezet. Ook had hij toen de vereiste papieren niet bij zich. Hij kreeg voor beide feiten a. hst niet afzetten van de mo tor 14 of 2 dgn en b. geen pa pieren 1 of 1 dag. On 6 februari j.l. toen schipper J. M. met zijn schip de „Schelde- stroom" in de Oostkolk te Ter neuzen -bevond werd hem door de sluisknecht A. J. C. S. gelast wat achteruit te varen om een ander eerst gelegenheid te geven Eveneens werd uitgesteld de zaak tegen de 32-jarige veehan delaar T. P. G. te Hulst. Deze was op 23 mei j.l. in de Stations straat te Hulst in aanrijding ge komen met een autobus of... de bus met hem J. A. M., 24 jaar, chauffeur te Krabbendijke werd ten laste ge legd. dat hij rijdende met een vrachtwagen met aanhangwagen van Axel naar Sluiskil op 26 fe bruari j.l. zijn lichten niet ge dimd zou hebben toen de auto van J. A. C. de R. te Sluiskil hem tegemoet kwam. Nadat in deze zaak enkele getuigen waren gehoord werd M. wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken. Dit gebeurde ook in de zaak tegen J. A. C. de R. Ook hij zou op die bewuste dag niet gedimd hebben toen de vrachtwagen van M. hem tegemoet kwam. Ook in deze zaak werden 3 ge tuigen gehoord maar De R. werd wegens gebrek aan bewijs vrij gesproken. C. M. C., 53 jaar, garagehouder te Terneuzen moest zich verant woorden omdat hij op 16 mei j.l. met een bestelwagen, toen hij zijn garage wilde inrijden, niet voldoende op het verkeer in de Axelsestraat had gelet. De auto bestuurd door C. M. H. te Ter neuzen, komende uit de komi van Terneuzen, was hierdoor derma te gehinderd, dat hij zodoende naar links uit moest halen, en hierna via de trottoirband over de kop was geslagen. De officier meende C. in ge breke te moeten stellen en eiste 30 of 6 dgn. .De raadsman van verdachte, mr G. TicHelman* voerde aan, dat de omstandigheden voor de garages in de Axelsestraat zeer moeilijk zijn. Er was ruimte ge noeg voor H. om te passeren maar deze is plotseling in een angstpsychose geraakt en daar door meer naar links uitgewe ken dan nodig was. Daar komt bij, dat H. naar zijn oordeel veel te hard heeft gereden en daar door de gevolgen erger zijn, dan bij langzamer rijden het geval uit de sluis te varen. Schipper zou geweest zijn. Deswege vroeg J. M. en zijn vader B. M. ver- hij voor C. vrijspraak, klaarden ter zitting, dat dit niet Na H. en dupliek deed de kan- uit Nieuwe Niedorp', heeft ver! mogeïljk was daar er een schip tonrechter.^spraak en veroor- Op een ontvangst in de Russi sche ambassade in Praag heeft premier Boelganin van de Sow- jet-Unie maandagavond gezegd, dat de Sowjet-Unie alles zal doen wat in haar vermogen is om de internationale spanning te ver minderen en een duurzame vrede voor de gehele wereld te ver zekeren. „Onze vijanden, de imperialis ten, pogen de vredelievende weg van het socialistische kamp te ondermijnen. Om dit te doen, aarzelen zij niet, een nieuwe oor log voor te bereiden. Wij zijn echter ervan overtuigd, dat de krachten van de vrede sterker zijn dan de oorlogsmachten", al dus Boelganin. Sirokov, de Tsjechoslowaakse premier, antwoordde, dat bij de besprekingen met de Russische leiders tijdens hun bezoek van een week aan Tsjecho-Slowakije „een volkomen gelijkheid van opvattingen" was gebleken. De betekenis van de vriendschap tussen Rusland en Tsjecho-Slo wakije was thans nog groter ge worden, nu de Westduitse mili taristen met steun van de wes telijke mogendheden de interna tionale spanning trachten te ver sterken. De leider van de communisti sche partij in de Sowjet-Unie, Chroesjtsjef, heeft maandag in zijn redevoering te Pilsen zijn toehoorders nog gezegd, dat zij zich aan de grens bevinden van de kapitalistische en socialis tische wereld. „De kapitalisten kijken dikwijls achter onze gren zen. Wij hebben hier niets tegen als het maar een vriendschap pelijke blik is. Zij moeten ons echter niet belemmeren in onze socialistische opbouw". In 't communiqé wordt scher pe kritiek geleverd op „de poli tiek van de heersende kringen in de Duitse bondsrepubliek, die er niet toe bijdraagt het oorlogs gevaar in Europa of in de we reld als geheel af te wenden". Het communiqué gewaagt van „Westduitse militaristen, die de hulp van de heersende krin gen van Groot-Brittannië, de Verenigde Staten en Frankrijk chauvinistische propaganda be drijven, de schepping van een oorlogspotentieel en de oplei ding van het leger van Bonn in het gebruik van atoomwapens bevorderen en agressieve inzich ten verkondigen en geleidelijk aan de weg bereiden voor het ge heel fascistisch maken van het land". De Tsjechoslowaakse republiek en de Sowjet-Unie, aldus het communiqué, geven alle steun aan de opbouwende pogingen van de Duitse democratische re publiek om tot 'n oplossing van TSJAN'KOF UIT BULGAARS POLITIEK BUREAU GEZET. Georgiu Tsjankof, vice-premier van Bulgarije, is uit het politie ke bureau en het centrale comi té van de Bulgaarse communisti sche partij gezet. De voormalige vice-premier en oud-minister Dobri Terjetsjef en Janko Panof zijn uit het centra le comité gestoten. Volgens een communiqué van het centrale comité, in voltallige zitting bijeen, zijn deze beslui ten met algemene stemmen ge nomen. In het communiqué wordt het volgende gezegd: Met algemene stemmen heeft het centrale comité, in voltallige zitting bijeen, kameraad Geor giu Tsjankof, eerste vice-premier van de Bulgaarse ministerraad, uit het politieke bureau en het centrale comité gestoten, omdat hij stelselmatig door fractievor- mende daden de eenheid en de collectiviteit in het werk van het politieke bureau en van het centrale comité heeft onder mijnd en een gedragslijn heeft aangenomen, die tegen de poli tiek van de partij ingaat". Dobri Terpetsjef en Janko Pa nof zijn eveneens met algemene stemmen uit het centrale comité gestoten, omdat „zij, ondanks de ernstige waarschuwingen die hun zijn gedaan, hun tegen het centrale comité, de partijlijn en de eenheid van de partij, gerich te activiteit hebben voortgezet", aldus het cmmuniqué. De sjah van Perzië heeft maandagavond op een vergade ring van het Perzische kabinet gezegd, dat het getal 2.000, dat genoemd is als het aantal doden tengevolge van de aardbevingen in het noorden van Perzië, over dreven is, aldus is dinsdag in kringen die met de regering be trekkingen onderhouden, verno men. De sjah is zondag terug gekeerd van een rondreis door het getroffen gebied. Het aantal doden werd dins dag officieel geschat op „onge veer 1.000". Een woordvoerder van de Perzische hulporganisa tie zei, dat tussen 400 en 500 dor pen door de ramp zijn getroffen. Het zwaarst getroffen is het ge bied rondom Laridjan, 100 kilo meter te noordoosten van Te heran. In deze streek zijn 300 mensen omgekomen. De sjah gaat hedenavond naar Laridjan. geefs getracht hem te ontwijken. ELINDHEID DOOR VIS- LOSSING. Nog niet verklaard, vreemd verschijnsel. Bij de lossing van zandspiering voor de chemische fabrieken „De Toekomst" te IJimiiden en „Noord-Holland" te Beverwijk, heeft zich het nogal verontrus tende verschijnsel voorgedaan, dat enige IJmuidense havenar beiders, die met de lossing waren belast, door blindheid werden getroffen. De blindheid duurde ongeveer 48 uur. Daarna brand den de ogen nog wel, maar ver dween liet ongemak. Het gerucht ging door IJmui den dat radio-actieve vis was aangevoerd, doch deze bewering kan met grote stelligheid worden tegengesproken. Tal van haven arbeiders voelen er thans echter weinig meer voor om de zand spiering van de Ufker kotters te lossen. Als een mogelijke oorzaak wordt aangenomen, dat op de Nederlandse kotters, die enige maanden geleden voor het eerst met deze industrievisserij zijn be gonnen, geen conserveringsmid del werd gebruikt. De zandspie ring werd met het net aan dek gehaald en zo in het ruim ge stort. IJs of enig ander conser veringsmiddel kwam er niet aan te pas. Vooral wanneer er reizen van vier of vijf dagen worden gemaakt, treedt een ontbindings proces bij de zandspiering in de visruimen op, waardoor bepaalde stoffen kunnen vrijkomen. Deze stoffen sprake is van ammo- niak-verbindingen zouden op de ogen kunnen inwerken. Overi gens vraagt men zich echter af of er dan geen bijkomende klach ten moesten optreden; de lucht van ammoniak slaat al heel gauw op de keel. Een andere lezing is, dat de ontsmettingsstof, waarmee de visruimen af en toe worden be werkt, een bepaalde binding heeft aangegaan met stoffen die bij de ontbinding van zandspie ring vrijkomen. Zekerheid om trent cjit alles bestaat vooralsnog niet. Eeïi-onderzoek is, voorzover tot nu bekend, nog niet inge steld. vlak achter lag. Een en ander deelde C. tot een boete van 20 had nogal wat beweging in de of 4 dgn. Oostkolk gebracht en de sluis knecht S. getuigde ter zitting, dat het volgens hem goed had gekund. Daar zowel de kantonrechter als de officier de zaak niet erg duidelijk was, achtten zij het no dig om de zaak aan te houden tot 20 augustus om verdere ge tuigen te horen. Er is dinsdagochtend brand uitgebroken in een gevangenis te Parijs. Volgens de eerste be richten wordt aangenomen dat gevangenen hun matrassen in brand hebben gestoken. Enkele uren eerder waren de bewakers voor 48 uur in staking gegaan. Zij eisen meer salaris voor gevangenispersoneel. In de gevangenis, La Santé, bevinden zich tussen twee en Maandagmorgen om acht uur is op de Escamplaan te 's Gra- venhage nabij de Vlasakker straat, de 66-jarige A. H. van R. uit de Fahrenheitsstraat door een tramwagen van lijn zes ge grepen, tengevolge waarvan hij ter plaatse is overleden. De heer Van R. wilde met de fiets aan de hand de Escamplaan over steken. De trambestuurder en de conducteur waren daar be zig een wagen van lijn zes met aanhangwagen te wisselen. De aanhangwagen werd opgeduwd, waardoor de bestuurder geen L. A. S„ 25 jaar, uitvoerder te Utrecht had op 26 maart van dit jaar met vrij grote snelheid een voor hem uitrijdende auto nabij 't Zwaantje willen passeren en hierbij niet voldoende op het ver keer uit tegenovergestelde rich ting gelet. De wagen bestuurd door de R. had nogal wat schade opgelopen. De eis tegen S. luidde 75 of 15 dgn. Uitspraak 60 of 12 dgn. A. de W„ 65 jaar, commissio nair te Hoofdplaat stond terecht omdat hij op 24 maart 1.1. met zijn motorrijwiel op de Lovenweg te Hoek niet goed rechts had ge reden en ook omdat zijn motor rijtechnisch niet aan alle eisen voldeed. Eis voor beide zaken resp. 15 of 3 dgn en 40 of 8 dgn. J. C. M., veehandelaar te Sas van Gent werd bij verstek tot 50 of 10 dgn veroordeeld omdat hij bij het uitwijken met zijn auto op de Westkade aldaar mej. A. de K. had aangereden. J. P. de C., te Philippine had, toen hij met zijn auto over de weg naar IJzendiike reed, geen voorrang had verleend aan het hem tegemoetkomend verkeer, daar waar de weg maar voor de helft berijdbaar was wegens werkzaamheden aan de weg. Hiervoor werd hij bij verstek veroordeeld tot 25 of 5 dgn. F. P„ 38 jaar, chauffeur te St. Jansteen werd ten laste ge legd, dat zijn vraohtauto op 20 juni j.l. geen voldoende uitzicht had. P. ontkende, dat zijn wagen geen voldoende uitzicht zou heb ben gehad. Wel had hij toen hij zijn auto parkeerde om zijn pa pieren te zoeken enkele lege zak ken zo geschikt, dat zij voor'het rechterraam waren gekomen. Dit had de politie geconstateerd toen de auto geparkeerd stond. Om in de zaak meer licht te krijgen werd zij uitgesteld om de verbalisant te horen. PRIJSVLUGHT UIT DOURDAN „Nog Snellek' - Breskens Oude duiven: Snelheid eerste duif 1490 m; snelheid laatste prijsw. duif m. 1. J. Dathijn; 2 en 9. P. Buijze; 3. J. Carels; 4. J. Klaassen; 5. A. de Jonge; 6 en 8. W. Klaaijsen en Zn; 7. M. de Reu; 10. G. v. Grol. Jonge duiven: Snelheid eerste duif 1509 m; laatste prijsw. duif 1383 m. 1 en 4. A. de Hulster; 2, 9 en 10. W. Fenijn en Zn; 3. P. Buijze; 5. Jac. Maas; 6. L. de Meester; 7. J. van Gijs; 8. J, de Meester. „Strijd in Vrede" - G roede Oude duiven: Snelheid eerste duif 1516 m; laatste prijsw. duif 1446 m. 1, 5, 6 en 7. G. Dusardeijn; 2. J. van Haneghem; 3 en 4. Joh. v. d. Wege; 8 en 9. Joz. v. d. We- ge; 10. J. v. d. Wege. Jonge duiven: Snelheid eerste duif 1477 m; laatste prijsw. duif 1358 m. 1. J. de Roeck; 2. C. Brakman; 3. M. Robijn; 4. Gebr. Ekkebus; 5. C. Brakman; 6 en 7. A. van Gijs; 8. D. Mosel; 9. A. Verspril le; 10. I. Vermeulen. PRIJSVLUGHT UIT MOESKROEN „Nog- Sneller" - Break ens Oude duiven: Snelheid eerste duif 1585 m; laatste prijsw. duif 1502 m. 1. A. Vermeulen; 2. A. Bonde- wel; 3 en 4. J. Adam. Jonge duiven: Snelheid eerste duif 1624 m; laatste prijsw. duif 1461 m. 1. A. Hamelynck; 2, 4 en 6. J. Carels; 3. H. Oosterling; 5. C. Hertogh; 7. Faas Mzn; 8. P. Ver- duijn; 9. J. de Meester; 10. J. v. d. Broecke. drieduizend gedetineerden, on- uitzicht had op de rails. Ook de der wie Ben Bella en vier ande re Algerijnse opstandelingenlei ders, die in oktober in Franse gevangenschap zijn geraakt. De politie deelde later mee, dat de rust in de gevangenis is hersteld. Politie noch gevangenisperso neel wilde meedelen, wat zich in de gevangenis heeft afgespeeld. conducteur, die gewoonlijk voor de aanhangwagen loopt, zag het ongeluk niet aankomen, daar hij even was ingestapt om de schuifdeuren voor de bestuur der te openen. De heer Van R. werd door de aanhangwagen ge grepen en ongeveer 27 meter meegesleurd met het vermelde noodlottige gevolg. De stad Mabini op het Philip- ijnse eiland Luzon is in de nacht van maandag op dinsdag getrof fen door een overstroming die het gevolg is van een wervel storm: Volgens de eerste berichten zijn tien personen omgekomen en worden 160 vermist. Vermoed wordt, dat de vermisten zijn om gekomen. Volgens latere berichten zijn in dorpen in het centrum van Luzon door overstromingen 100 mensen omgekomen en worden er 1.000 vermist. Het water steeg dinsdag nog steeds. Honderden mensen heb ben op daken en in bomen moe ten klimmen om aan de verdrin kingsdood te ontkomen. „Strijd in Vrede" - Groode Snelheid eerste duif 1564 m; laatste prijsw. duif 1381 m. 1, 2 en 4. Joh. v. d. Wege; 3 en 10. C. Brakman; 5. J. van Hane ghem; 6. H. Elfrink; 7. J. de Roeck; 8. Gebrs. Ekkebus; 9. J. Merk. KLOPPARTIJ BIJ VOETBALWEDSTRIJD TE CALCUTTA Vijf en twintig personen zijn gewond bij een kloppartij tijdens en na een voetbalwedstrijd te Calcutta toen de supporters van twee plaatselijke verenigingen elkaar in de haren vlogen. Er was een sterke politiemacht nodig om een einde te maken aan het gevecht. Meer dein zeven tig belhamels werd opgesloten en pas op vrije voeten gesteld toen ze wat tot bedaren waren gekomen.

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 2