Premier van Pakistan Chroesjtsjef over de N. A.V.O. Franse regering licht de O.E.E.S. in over haar financiële maatregelen Benoemingen en ontslagen in Roemenië Chroesjtsjef over de economische ontwikkeling in de communistische landen HET WEER WEERBERICHT De strijd in Algerië HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN DINSDAG 16 JULI 1957 12e Jaargang Nr 4115 wil bemiddelen lussen Israël en Arabiscne wereld UTRECHTSE STUDENT IN DE PYRENEEEN VERMIST BENOEMING VAN NIEUWE SOWJET- RUSSISCHE VICE- PREMIERS VERWACHT HAT.TA OVER NATIONALE EN REGIONALE RADEN INCIDENTEN BIJ EGYPTISCHE VERKIEZINGEN MARIE VAN ZEGGELEN OVERLEDEN DE STRIJD TEGEN INFLATIE IN ENGELAND HET HERSTEL VAN DE MONARCHIE IN SPANJE BELOFTE VAN GROTEWOHL GEDEMENTEERD VERSCHERPTE CONTROLE OP AUTOBUSSEN KSrindustrteen. VERBOD VAN HUISARBEID UITGEBREID DE ECONOMISCHE VOORUITZICHTEN VOOR DE VER. STATEN Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur 1. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 251C Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,pei kwartaal; per maand f 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum oer advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties géén handelsadver tenties) 5 regels 1,—- Iedere regel meer 20 ct Voor het maandagnummer: zaterdags 10 aar Bureau van dit Blad. 20 cent meer Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Premier Soehrawardi van Pa kistan, die op het ogenblik een bezoek aan de V.S. brengt, heeft zondag in Washington voor de televisie verklaard, bereid te zijn als bemiddelaar op te treden in het conflict tussen Israël en de Arabische wereld. Op de vraag wat Pakistan of de V. S. in het bijzonder kunnen DE PRINSESSEN MARGRIET EN MARIJKE MET VAKANTIE Prinses Margriet is bevorderd tot de 3de klasse gymnasium van het incrementum van het Baarns lyceum; Prinses Marijke is (be vorderd tot de 5de klasse van de Nieuwe Baarnse school. Beide Prinsessen zijn maandag middag vertrokken voor een va kantie in Frankrijk. De 23-jarige Utrechtse student in de geologie J. F. Smoor, die met andere studenten van de rijksuniversiteit in de Domstad karteringswerk uitvoert in de Spaanse Pyreneeën, is sedert het begin van deze maand ver mist. De Spaanse politie heeft de Utrechtse hoogleraar in de geologie prof. M. G. Rutten, die vrijdag j.l. in Torla (in de pro vincie Huesca) aankwam om zijn studenten te bezoeken, van de vermissing op de hoogte ge bracht. Deze heeft via de uni versiteit de familie van de stu dent in 's Hertogenbosch inge- licht. De karteringswerkzaamheden worden uitgevoerd in opdracht van de Spaanse regering. Vrij dag jl. was de student volgens de Spaanse politie tien dagen vermist. Het gebied waar ge werkt wordt is zeer afgelegen en behoort tot militair terrein, op korte afstand van de Spaans- Franse grens. Als regel trekken de studenten er met zijn tweeën op uit. Of Smoor ditmaal alleen op onderzoek is uitgegaan is niet bekend. Verwacht wordt, dat het Krem lin spoedig de benoeming van verscheidene nieuwe vice-pre- miers zal bekend maken, die, te zamen met minister-president maarschalk Boelganin, een soort „kernkabinet" zouden vormen. De nieuwe vice-premiers zou den in de plaats komen van Mo- lotof, Kaganowitsj, Saboerof en Pervoechin. Malenkof was, na zijn ontslag als minister-presi dent, behalve minister voor de elektrische centrales, nog slechts plaatsvervangend vice-premier en in zijn plaats is reeds een op volger benoemd. Na de recente ontslagen zijn er sledhts twee vice-premiers overgebleven, namelijk Mikojan en Koezmin. Oud-vice-president dr Moham mad Hatta heeft maandag ge aegd, dat „de instelling van li chamen als de Bantengraad in Midden-Sumatra, en de nationa le raad van president Soekarno duidelijke bewijzen zijn, dat In donesië op het ogenblik een, de mocratische crisis doormaakt' Hatta noemde de verschillende raden in het opstandige Sumatra en de nationale raad van de pre sident in één adem. Hij zeide, dat de instelling van deze raden erop wees, dat het volk zijn vertrouwen in de be staande regeringsinstellingen, zo als het parlement, heeft verloren. Hatta leverde scherp critiek op het centralisme van de achtereen volgende kabinetten en verdedig de vervolgens de door de ver schillende buitengewesten geno men stappen. Hij Zeide ervan overtuigd te zijn, dat in Midden- Sumatra de Bantengraad de ont wikkeling zal versnellen. Voorts merkte hij op, dat Soekarno's na tionale raad „zijn waarde nog steeds moet bewijzen". Hij zeide echter te vrezen, dat mogelijk nog een andere raad, een „rege ringsraad", zal worden ingesteld, omdat men geen vertrouwen meer heeft in de regering. doen om het Palestijnse vraag stuk tot oplossing te brengen, antwoordde Soehrawardi, dat zij, buiten de Ver. Naties om, kunnen trachten beide partijen tot elkaar te brengen. Op de vraag of Pakistan van plan is wapengeweld te gebrui ken „om datgene wat het als zijn recht in Kasjmier be schouwt, met geweld af te dwin gen", antwoordde de Pakistaan se premier ontkennend. „Wij zijn niet gek. India is veel ster ker dan wij". Inzake de watervoorziening van Pakistan, die gebasseerd is op het water van rivieren in Kasjmier en het dal van de In- dus, merkte hij op, dat India op het ogenblik een dam bouwt en het water van de drie rivieren dreigt af te snijden om bepaalde gebieden van India van water te voorzien. „Als India dit doet zonder daarvoor iets in de plaats te stellen is het duidelijk dat wij zullen omkomen. Ons volk zal van dorst sterven". Soehrawardi vervolgdeOn der deze omstandigheden ik hoop dat zij zich nooit zullen voordoen kunt u zich wel in denken, dat het volk, liever dan van dorst om te komen, vech tende zal willen sterven. Hij hoopte echter dat de lan den, die op zich hebben geno men te verzekeren dat de vrede werkelijk bestaat, vóór zover het is, tussenbeide zullen komen. Op de vraag wat hij dacht van de verklaring van president Soekarno van Indonesië, dat de Aziatische volkeren yolgens hem (Soekarno) nog niet aan een democratie van brede allure toe zijn, antwoordde Soehrawar di dat premier Soekarno op dit punt misschien wel kan spreken namens zijn eigen land, maar niet namens Pakistan. „Ik ben van mening dat de Britten ons voldoende achtergrond hebben verschaft om algemene verkie zingen te houden". Desgevraagd verklaarde hij voorts, dat er Indische agenten in Pakistan werkzaam zijn, die de leer van het communisme verspreiden. Tenslotte merkte mj op, dat zijn land inderdaad handel met communistisch China drijtt, maar dat hij deze handei niet van strategische betekenis acht. Bij de tweede ronde van de verkiezingen in Egypte hebben zich zondag verscheidene inci denten voorgedaan, waardoor er personen gedood of gewond zijn. Dit blijkt uit een communiqué van het Egyptische ministerie van Binnenlandse Zaken dat door Radio-Caïro is omgeroepen. In het kiesdistrict Bendaria kwam een man om het leven toen een groep betogers van vuurwapens gebruik maakte. Bij schietpartijen in twee andere kieskringen werden een vrouw en een man gedood. Minstens vijftien personen liepen verwon dingen op. Er werden talrijke arrestaties verricht. Volgens het communiqué was de politie de toestand overal spoedig meester. Er werd zondag gestemd in 168 kiesdistricten, waarb bij de verkiezingen op drie juli geen van de kandidaten er in was ge slaagd een absolute meerderheid te behalen. Er kwamen toen ook talrijke incidenten voor waaronder een vuurgevecht te Disna dat aan zestien personen het leven kostte. De verkiezingen betreffen een nationale vergadering, die in de plaats moet komen van het in 1952 ontbonden parlement. Alle kandidaten van de eenheidslijst zijn aanhangers van president Nasser. De incidenten van zondag Jl. deden zich voor te Alexandrië en te Tahta, Farskore en Satfa in opper-Egypte. Da schrijfster Marie Christine van Zeggelen is in de nacht van zendag op maandag op 87-jarige leeftijd in een tehuis voor bejaar den tc Huizen (N.-H.) plotseling overleden. Marie van Zeggelen (dochter van de dichter Willem Jacobus van Segglen) werd op 8 juli 1870 in De Haag geboren. Van 1890— 1918 verbleet zij in het toenmali ge Nederlands-Indië. Tot 1922 pu bliceerde zij onder de naam Kooy- van Zeggelen. Zij schreef verhalen en romans over het Indische leven waaruit haar sympathie en begrip voor de inlandse bevolking spreekt. Verder heeft zij verscheidene grete historische romans ge schreven, die zij bij voorkeur liet spelen in de 18e eeuw en waar voor zij de stof putte uit familie archieven. Van haar oeuvre noe men wij: De gouden kris (1908) Bij het hart van Indië (1926), De plaetse aan de Veght (1930) en Een liefde in Kennemerland De leider van de Russische communistische partij, Nikita Chroesjtsjef, heeft zaterdag j.l. in de Tsjechische stad Ostrava gezegd dat men de subcommis sie voor ontwapening van de Ver. Naties net zo goed een sub commissie van de NAVO zou kunnen noemen, aldus blijkt uit een mededeling van het Russi sche persbureau Tass. De Russische partijleider merkte op dat alle landen uit gezonderd dan de Sowjet-Unie die op de ontwapeningsbe sprekingen te Londen vertegen woordigd zijn, lid van de NAVO zijn. „U kunt zich dus wel voor stellen hoe moeilijk het is de ontwapeningskwestie te bespre ken", aldus Chroesjtsjef. Vol gens hem is de NAVO in het leven geroepen door de „impe rialisten" die het Sowjet-sys- teem en de democratie willen vernietigen. Van het budget van de V.S. den, waarvan de regeringen niet willen ontwapenen? „De zaak zou anders liggen als er mensen in deze subcommis sie zaten, die landen vertegen woordigden, wier leidende krin gen werkelijk vrede willen. Als dit het geval was en als deze landen de zaak van de vrede zelf ter hand zouden nemen, zou de vrede in de hele wereld verzekerd zijn. Wat ons aangaat, wij zijn bereid alles te doen om de mogelijkheid van een oorlog af te wenden", aldus Chroesjt sjef. ken geschreven, o.m. bewerkin gen van haar romans, en verder kinderboeken. 1936). Ook heeft zij toneelstuk- WOrden volkomen officiëel gel den bestemd voor propaganda en ondermijnende activiteit, ge richt tegen ons, aldus de Russi sche partijleider. Hij vervolgde: dit zijn nu de leden van de subcommissie voor ontwapening van de Ver. Na ties: de Ver. Staten, Groot-Bnt- tannië, Frankrijk en Canada. Hoe kan er een ontwapenings overeenkomst tot stand komen met vertegenwoordigers van lan. Vorige week zijn ongeveer 3.000 Oostduitsers naar West- Berlijn uitgeweken. Het gemid delde van de laatste tijd bedroeg circa 2.000 per week. Er zijn veel jonge mensen bij, die betere le vensomstandigheden wensen. Ook het aantal boeren onder de vluchtelingen is gestegen. Luis Carrero Blanco, het hooM van het kabinet van generaal Franco, heeft maandag het par lement officiëel meegedeeld, dat in Spanje de monarchie zal wor den hersteld, wanneer Franca overlijdt of als staatshoofd af treedt. De minister zei, dat het ko ningsschap „traditioneel en Ka tholiek zal zijn ien dat het ge trouw de beginselen van het re gime zal dienen". De vorst, die generaal Franco zal opvolgen, zal echter niet dezelfde macht hebben als generaal Franco, ees buitengewoon man die do bur ger) oorlog won en Spanje ver overde", aldus de minister Blan co. De volgende koninc zal, naar men verwacht, de thans negen tien jarige prins Juan Carlor zijn. Franco, die 64 jaar is, kwam De politieke correspondent van de conservatieve „Sunday Times" schrijft, dat volgens de nieuwe plannen van de regering x voor het tot staan brengen van |lna j-wjntig jaar geleden aan de inflatie en de stabilisatie van de kosten van levensonderhoud, het toezicht op kredietverlening en op luxe-uitgaven en op de be steding van overheidsgelden ver scherpt zal worden. ISRAEL WIJST BEMIDDE LING AF Een Israëlische woordvoerder heeft maandag een aanbod van premier Soelirawardy van Pa kistan om in het Arabisch-Israe- lische geschil te bemiddelen, van do hand gewezen. Israël is nog steeds voorstan- der van rechtsstreekse onderhan delingen met Arabieren, aldus de woordvoerder. Met het oog op Scehrawardys verklaring voor de Amerikaanse televisie, dat de stichting van Israël „verkeerd is geweest", achtte hij trouwens de Pakistaanse regeringsleider niet de geschikte persoon voor bemid deling. De Franse regering heeft in een uitvoerig memorandum, dat zij vrijdag aan haar partners in de Organisatie voor Europese economische samenwerking (O.E.E.S.) deed toekomen, een uitvoerige uiteenzetting gegeven van de financiële saneringsmaat regelen, welke zij kort geleden moest nemen. De maatregelen waren nodig, om „verbetering te brengen in een toestand, welke de opheffing van de liberalisa tie onvermijdelijk had gemaakt De Franse regering wijst op de belastingmaatregelen, die ge nomen werden, volgens welke de bevolking in het tweede halfjaar van 1957' 145,5 miljard frank zal moeten opbrengen en in 1958 miljard waarbij nog komt de ver hoging van de posttarieven. Deze aanvullende belasting is volgens het memorandum wel het maximum. De heffing op het bruto nationale inkomen zal in 1957 minstens 23,6 procent belo pen. In de afgelopen jaren was alleen in West-Duitsland het per centage met 25,7 procent hoger. In het memorandum wordt verder naar voren gebracht, dat de niveau' belastingen, waartoe door de regering besloten werd, normaal de uitwerking moeten, hebben dat de bestaande inflatie verschijnselen er door beperkt worden Ook wordt er aan herin nerd, dat Frankrijk voor onver mijdelijke lasten staat, welke in het bijzonder het gevolg zijn van de sterke toeneming van de be volking sedert 1945 en van de ontwikkeling der investeringen. Tenslotte merkt de regering m het memorandum nog op, dat het niet zonder zin is er aan te herinneren, dat Frankrijk het land is, dat naar verhouding van zijn nationale inkomen, het sterkst deelneemt aan de hulp verlening aan in economisch op zicht minder ontwikkelde landen. De voorstellen kunnen in de volgende hoofdgroepen worden verdeeld 1. Verdere kredietbeperkin gen ter beteugeling van de uit gaven van maatschappijen en individuele personen Minister Blanco deelde ooik mee, dat de regering maatrege len voorbereidt om het mogelijk te maken, in de parlementaire debatten een groter terrein te bestrijken. Beloften, die de Oostduitse Evenals vorig jaar zal ver scherpte controle worden gehou den op autobussen, die dag-toer ritten voor clubs, verenigingen scholen enz. maken. Deze controle zal zoveel moge lijk voor het begin der ritten worden gehouden. Speciaal zal gelet worden op stuurinrichting, remmen, banden, benzinetanks en uitlaten. In vele gevallen konden ge constateerde gebreken in het vo rige jaar ter plaatse worden her steld. Slechts aan een betrekke lijk klein percentage der wagens moest verboden worden verder uit te rijden. De controle zal zodanig wor den uitgeoefend, dat de te ver voeren gezelschappen er zo wei nig mogelijk hinder van zullen hebben. 2. Verlangzaming van de pro- minister-president Grotewohl, ta<T gedaan, voor de gemeente kanitaalseoederen van de gena- raadsverkiezingen op 23 juni, 3. Verdere bezuinigingen op reau west maandag gemeld. Gra de overheidsgaven. tewohl had de boeren beloofd, dat zii binnenkort kleine dors- 4. Oprichting van een on - machines en andere landbouw hankelijk hchaam voor d - maöhines zouden kunnen krijgen, studering van lonen, prijzen en Toen de boeren zich met aan winsten. vragen voor deze machines tot het ministerie van algemene Ion Gheorehe Maurer is tot minister van Buitenlandse Za ken van Roemenië benoemd, al dus heeft Radio-Boekarest zon dag bekendgemaakt. Hij volgt als zodanig Grigore Preoteassa op, die kandidaat-lid van het presidium van de Roemeense communistische partij en secre taris van het centrale comité van de partij is geworden. De in 1955 tot minister van Buitenlandse Zaken benoemde Preoteasa werd dtestijds als een beschermeling van Ana Pauker, voormalig Roemeens minister van Buitenlandse Zaken, be schouwd. Toen Ana Pauker in ongenade viel, behield hij zijn functie van hoofd van de afde ling voorlichting en propaganda Volgens radio-Praag heeft del Russische partijleider Chroesjt sjef maandag in een rede te Pil-1 sen verklaard, dat het communis tische blok zo enorm groot is, dat zijn industriële ontwikkeling niet door een economische blok kade kan worden tegengehouden. Hij zei, dat Tsjecho-Slowakije te klein is en te weinig hulp bronnen heeft om zelf het socia lisme op te bouwen. Als een lid van het socialistische kamp kon het echter „alles bereiken". Als de landen van het commu nistisch blok hun hulpbronnen exploiteren, kunnen zij de kapi talistische wereld op economisch gebied voorbij streven, aldus Chroesjtsjef. Hij merkte voorts op, dat het maandelijkse produktieschema in de Sowjet-Unie vaak in de laat ste 10 dagen van de maand wordt uitgevoerd tengevolge van de ongelijkmatige bevoorrading. Volgens hem hebben de over matige centralisatie en bureau cratie de economische expansie van de Sowjet-Unie beknot. De nieuwe indeling van Rusland in economische gebieden zal echter een einde maken aan de oude tekortkomingen, aldus de Russi sche partijleider. Hij zei verder dat er tussen de Sowjet-Unie en Zuid-Slavië neg steeds bepaalde geschillen be staan en dat deze uit de weg ge ruimd moeten worden. Chroesjtsjef zei voorts, dat in de ontwapeningsbesprekingen te Londen geen schot zit, omdat de kapitalistische mogendheden er geen belang bij hebben, dat de koude oorlog beëindigd wordt. Hij merkte op, dat deze mo gendheden niet willen dat de pro- duktie van de Sowjet-Unie stijgt. De Russische partijleider ver klaarde dat hij met Novotny, de secretaris van de Tsjechische communistische partij, gespro ken had over een nauwere „amenwe> king inzake de produk- Betreffende de economische reorganisatie in de Sowjet-Unie zei hij, dat deze Rusland miljoe nen en miljoenen besparen zal. Volgens hem wilde de groep Mo- lotof, dat men zich concentreer de op, de bouw van pak- en koei- huizen omdat zij van mening waren lat Rusland anders geen ruimte zou hebben om de ver hoogde ppoduktie op te slaan. ..Maar ik ben van mening dat het belangrijker is de prijzen te ver lage: Dan zal iedereen een plaats in zijn maag vinden om het voedsel op te slaan", aldus Chroesjtsjef. Binnenkort is de afkondiging te verwachten van een uitbrei ding van het huisarbeidsbesluit 1936, blijkens een mededeling van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid. Onder het verbod van huis arbeid wordt thans ook gebracht het bewerken, verwerken en ver pakken van geneesmiddelen, van bestrijdingsmiddelen tegen plantenziekten en ongedierte, als mede van ontplofbare stoffen en artikelen zoals klappertjes, allerlei soorten vuurwerk, lon ten, vuurkoord en patronen. Voorts is het bestaande ver bod om aardewerk in huisarbeid te beschilderen uitgebreid tot het gehele proces van vervaardi ging en afwerking. Het districtshoofd van de ar beidsinspectie kan vrijstelling van deze verboden verlenen in bepaalde gevallen, waar waar borgen aanwezig zijn, dat het gevaar voor de gezondheid en de veiligheid tot een minimum is beperkt. Het besluit treedt op 1 augus tus in werking. van de Roemeense regering, om later zelfs minister van Buiten landse Zaken te worden. Radio-Boekarest meldde zon dag voorts dat Miron Constan- tinescu, die een week geleden werd ontslagen als lid van het politieke bureau der Roemeense communistische partij, thans van al zijn regeringsfuncties is ontheven. Constantinescu, die vice-pre mier en minister van Onderwijs en culturele aangelegenheden was, wordt in laatstgenoemde functie opgevolgd door Atanase Stoica. Constantinescu en Iosif Chi- sinevski, een ander gewezen lid van het politieke bureau, wer den als stalinisten beschouwd. Hun ontslag viel in dezelfde pe riode, waarin te Moskou de in vloed van de groep Molotof-Ma- lenkof-Kaganowitsj werd gebro- ken. Zij werden, evenals de leden van deze groep, beschuldigd van „tegen de partij gerichte en on enigheid verwekkende hande lingen". De gemiddelde werkweek in de Ver. Staten zal mogelijk in 1960 slechts 37 Vi uur duren, zo voor spelt het 20th Century Fund, een organisatie voor onderzoekings werk en onderwijs op het gebied van economische en sociale aan gelegenheden, welke niet het maken van winst beoogt. erder wordt geraamd, dat „wij, over honderd jaar op een werkdag van zeven urn* evenveel zullen kunnen produceren als thans in een werkweek van 40 uur". In de studie van het Fund, ge titeld „De Ver. Staten in nieuwe afmetingen" wordt opgemerkt, dat de trend op lange termijn van de Amerikaanse economie onmiskenbaar in opwaartse rich ting gaat, en gaat naar hoogten, waarvan de bovengrens nog met kan worden vastgesteld, en dit in een versneld tempo". Tevens bevat de studie echter de waarschuwing, dat er Ameri kanen zijn, die nog steeds niet voldoende gekleed, behuisd of gevoed zijn, en dat er geen ga rantie bestaat, dat depressies voorbij zijn. Toch is de studie in dit opzicht optimistisch. Om trent de toeneming van de pro- duktiviteit in de afgelopen hon machine-industrie wendden, heeft de staatsplancommissie zich ge noodzaakt gezien te waarschu wen voor lichtvaardige beloften. Voor dergelijke machines is niet genoeg materiaal beschik baar aldus de commissie. WEINIG VERANDERING Boven de Noordzee wordt eest depressie aangetroffen, die wei nig meer van plaats verandert er; langzaam verder opvult. Een randstoring van deze depressie trok maandag over ons land naar het oosten, vergezeld van buien die hier en daar met onweer en hagel vergezeld gingen. Van de waarnemingsstations meldde Leeuwarden met 16 mm de mees te neerslag. Talrijke buien wer den ook gemeld uit Engeland en Duitsland, die mede binnen de in vloedssfeer van de Noordzee-de pressie liggen. Daar met weste lijke winden om het lagedrukge bied heen koudere lucht naar Ne derland werd gevoerd en ook de zon zich minder liet zien vanwege de buienwolken, kwamen de ma xima niet hoger dan 20 graden, dit wil zeggen, enkele graden lager dan zondag. S De depressie zal ook de komen- de 24 uur het weer bij ons lie- «rvloeden, zodat er in het huidige weerbeeld geen wezenlijke veran- ctiidie dering komt, hoewel de kans op Sg&^da! de preduktie ^uien geleidelijk wat kleiner van goederen en de dienstverle ningen in 1950 een 25 maal zo grote omvang hadden als in 1850, terwijl er slechts 8 maal zo veel arbeiders waren. Een arbeider kan met de mechanische gereed- schappen tegenwoordig evenveel - tend tot dinsdagavond, doen in 40 uur als drie arbeiders, die 70 uur per week werkten, met de primitieve gereedschap pen van een eeuw geleden, aldus de studie. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van dinsdagoch- Door een ontploffing, zondag ochtend, in een krachtcentrale te Laghouat in Zuid-Algerië, zijn zeven mensen om het leven gekomen en een gewond. Volgens in Algiers ontvangen berichten zijn de lijken van een Franse schildwacht en van een bekende opstandeling uit de puinhopen van de centrale ge borgen. Men vreest evenwel dat nog meer lijken onder de resten liggen. Voorts zijn de stoffelijke overschotten geborgen van vijf Mohammedanen uit vernielde Arabische woningen in de om trek. In de centrale zijn resten ge vonden van benzinevaten. Ver moed wordt, dat opstandelingen Zelfde weertype Veranderlijke bewolking met plaatselijk enkele buien. Overwe gend matige westelijke wind. Weinig verandering in tempera tuur. de centrale in brand hebben wil len steken. Zij werden echter door de schildwacht ontdekt. Bij het vuurgevecht dat hierop ontstond ontplofte de benzine. In een wijk van Oran zijn zon dagavond negen mensen ge wond geraakt door een ontplof fende handgranaat. Een man werd door veiligheidstroepen doodgeschoten en drie mannen gearresteerd nadat zij door een menigte waren aangevallen. Bij El Bordj is het lijk gevon den van een ontvoerde Euro peaan, te Mascara het lijk van een Mohammedaan. beschuldiging van verschaffing van geld en voorraden aan op standelingen. WOENSDAG 17 JULI. v.m. njn. Breskens 5.03 5.16 Terneuzen 5.38 5.51 Hansweert 6.18 631 Walsoorden 6.28 6.41 ZON MAAN op onder op Juli. 17 4.42 20.54 22.39 10.45 18 4.43 20.53 23.00 11.50 19 4.44 20.51 23.23 12.55 20 4.46 20.50 23.50 14.02 21 4.47 20.49 15.C9 22 4.48 20.48 0.23 16.15 23 4.50 20.46 1.04 17.13 24 4.51 20.45 1.55 18.15 25 4.53 20.43 2.57 19.0:

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1