BINNENLANDS NIEUWS UIT DE PROVINCIE Gas Warmwater apparaten VERLINDE Noordzee wordt uitgemoord 's nachts pijn BEURSOVERZICHT FASTO VAILLANT va. 1146,- DIEFSTAL I Visrederijen ernstig ongerust Kerkelijk protest tegen situatie op de veerboten aaar Goeree-Overflakkee VERONGELUKT en aldoor wakker Helpen direct Scheepvaarten gevraagd Beursindices Nabeurskoersen ZAL BOELGANIN BINNENKORT VALLEN TERNEUZEN Ook voor alle soorten FLESSEN GAS Vakkundig aanleg W A T E R en GAS AXEL. MIDDELBURG- PHILIPPINE SCHOONDIJKE. AARDBEVING IN TURKIJE 'i KRAAN ACHTER RUSSISCH SCHIP GEKAPSEISD. Er is dinsdagmorgen in de etiter nogal wat verwarring' ge weest over het kapseizen van een kraan van ongeveer 34 m lengte, die achter het Russische koopvaardijschip „Fra.jzino" over de Noordzee voer. Ter hoogte van Den Helder meldde de Russische kapitein van de „Frazjino" n.l. dat zijn sleep slagzij maakte en dreigde te kapseizen. Op dat moment stoomden uit IJmuiden en van West-Terschelling twee sleep boten te hulp naar de onfortuin lijke Rus. De sleepboot „Hol land" van Doeksen bereikte de Rus het eerst. 2>e sleep bevond zich toen on geveer op 53 graden N.B. en 4.38 gr. O.L., zeven mijl ten N.N.W. van Den Helder en vier mijl be westen Texel. De Rus had inmid dels gemeld, dat de kraan dwars van Texel achter het schip was gekapseisd, maar dat men nog met een lijn verbinding had. Er waren, zover bekend, geen run ners aan boord van de kraan. De reddingboot „Prins Hen drik", die uit Den Helder was vertrokken, kon teruggaan en de kraan bleek ondersteboven op de zeebodem vast te zitten. De top zat in het zand vast en het was voor de „Holland" erg moeilijk om vast te maken, omdat alleen twee schroeven en twee roeren van de zelfbewegende kraan bo ven het water uitstaken. Men wil nu proberen aan deze laatste restanten van de kraan, die hoven het water uitkomen, vast te maken, waarna het 8000 ton metende Russische schip zijn lijn kan losgooien. Het blijft echter voor de bergers de vraag of de kraan zal reageren, wanneer er aan getrokken wordt. BABY BIJ BRAND OMGEKOMEN In een huis aan de Oostersin- geldwarsstraat te Groningen is dinsdagmorgen een baby van sen jaar verbrand. Het was het dochtertje Corrie van de fami- ie Van der Zande. De ouders sagen nog in bed, toen de moe der een brandlucht rook. Ze ging op onderzoek uit en zag dat in de keuken de kinderwa gen in brand stond. Het kind is door de G.G.D. naar het aca demisch ziekenhuis gebracht, waar het aan de brandwonden is bezweken. Er wordt een on derzoek ingesteld naar de oor mak van het brandje. Vermoedelijk hebben twee einde ren, van twee en drie jaar, Me al waren opgestaan, met lu cifers gespeeld. MEISJE VERDRONKEN Het anderhalfjarig dochtertje van de familie Van Hasselt uit Den Haag is maandagmiddag, toen het met de moeder op de atan de familie toebehorende ■Min aan de Roelofveenseweg te Nootdorp vertoefde, in een langs de tuin gelegen sloot geraakt en verdronken. Een arts uit Noot dorp heeft nog getracht de le vensgeesten op te wekken, doch zijn pogingen bleven vruchtejl loos. KINDEREN SPEELDEN MET VUUR TWEE WONINGEN UITGEBRAND Twee met vuur spelende kin deren zij er in het middaguur debet aan geweest, dat twee hou ten woningen, staande aan de Prinsenstraat te Zaandam, res pectievelijk bewoond door de fa milies Faassen sr. en Faassen jr. zijn uitgebrand. De kinderen stookten een vuurtje tegen een aan de wonin gen gebouwd schuurtje, dat plotseling vlam vatte. Welis waar poogden omwonenden met emmers en pannen water een begin van brand te blussen doch veel hielp 't niet. Men zag nog kans de inboedel van Faas sen sr. naar buiten te brengen, maar toen de brandweer ver scheen schoten de vlammen uit de daken. De brandweer had daarbij pech, dat de druk op de waterleiding zeer gering was, zodat zij naar andere bronnen moest uitzien, hetgeen enige tijd vergde. De families zijn laag verzekerd. HET VERMISTE UTRECHTSE JONGETJE Naar aanleiding van het be richt over het Utrechtse jonge tje Willem de la Parra, dat se dert 22 juni wordt vermist, meldde zich maandag bij de Rotterdamse kinderpolitie een man met de mededeling, dat hij degene was, die op die dag een lift heeft gekregen van Ouden rijn naar Rotterdam. Het knaapje met het groene jasje, dat zich in zijn gezelschap be vond, was echter zijn zoontje. De politie is dankbaar voor deze reactie. Zij weet nu ten minste dat in deze richting niet verder gezocht behoeft te wor den. HALF MILJOEN PASSAGIERS OP SCHIPHOL. De directie van de gemeente lijke luchthaven Amsterdam ver wacht omstreeks 20 juli de 500.000ste passagier op Schiphol. Dit betekent, dat ten opzichte van de overeenkomstige periode van 1956 een vooruitgang van meer dan 60.000 passagiers of 16 procent is geboekt. De grootste stijging werd genoteerd in het geregelde intercontinentale ver voer, dat namelijk met een per centage van 23 omhoog sprong. De maanden juli en augustus van het vorig jaar vormden met elk ruim 95.000 passagiers de top- maanden in het reizigersvervoer. Men mag aannemen, dat de stij ging van zestien procent zich ook in juli en augustus zal voort zetten, met als resultaat, dat voor de eerste maal in de geschiede nis van Schiphol het maand- totaal meer dan ÏOO.OOO passa giers zal bedragen. Ernstig ongerust zijn vele Ne-T kotters boordevol zandspier derlandse reders ter visserij over de ontwikkeling van het vissen op „zandspier" en „olie- haring" op de Noordzee. Deense, Duitse en Nederlandse kotters halen enorme hoeveelheden zandspier", een bijzonder vet jaiinkje van 10 tot 15 centime ter lengte, van de Noordzeekus ten weg. Dit palinkje zit in het zand en dient tot voedsel voor schol ai tong. Het is bijzonder olie rijk en wordt voor 100 per 1000 silogram door de vismeelfabrie- ien gekocht voor de produktie wan visolie. Tegen de 70 Nederlandse kot- aers vangen op kontrakt zand spier voor de Nederlandse indu strie. Per twee dagen wordt per schip tussen de 15 en 40 ton aangevoerd. Maandag waren de -.-angsten zo groot, dat een deel t®ii de aanvoer als mest op het land moest worden geworpen. Bovendien vielen zeven Duitse De kerkeraden van de Herv. Gemeenten, de Gereformeerde Kerken, de Chr. Geref. Kerken, de Gereformeerde Gemeenten en Remonstrantse Gemeente en de JLK. Parochiebesturen op Goeree- Overflakkee hebben zich met een schrijven gewend tot de voorzit ter van de stichting „Flakkese Gemeenschap" te Middelharnis, burgemeester P. W. Hordijk, waarin zij hun verontrusting uit spreken over de situatie bij het vervoer van de pendelarbeiders per veerboot haar en van het eiland. „De daar heersende toestan den", aldus dit schrijven, „zowel ten aanzien van de gesprekken als de omgang tussen de sexen, zijn van die aard, dat zij de toets van het toelaatbare niet kunnen doorstaan. Een en ander vormt een ernstige bedreiging voor het 1 morele en geestelijke welzijn der betrokkenen. Het is duidelijk, dat de totaal ontoereikende ver- voers-outillage hieraan mede schuldig is", daarom dringen de kerken er op aan bij de bevoeg de instanties stappen te onder nemen, waardoor aan deze toe standen ten spoedigste een eind wordt gemaakt. IJmuiden binnen omdat ze hun vangst in de overbezette Duitse fabrieken niet kwijt konden. Ook hier vingen ze bot. Met de zandspier worden in de fijnmazige netten der kotters ook jonge schollen en iongen van de broedplaatsen wegge vangen. De visstand wordt hier door naar mening van vele Ne derlandse reders ernstig be dreigd. Dit „potverteren" met het voedsel van platvisbroed heeft er naar hun mening toe geleid, dat dit seizoen nog niet de helft van de platvisvangsten van hef vorig jaar aan land is gebracht. Het feit, dat zeer vele Duitse en Deense kotters zich met de vangst op zandspier bezig hou den, heeft er vermoedelijk toe geleid, dat de Nederlandse vis serijautoriteiten en het ministe rie van Landbouw zich afzijdig houden van enige maatregel om aan dit „potverteren" een einde te maken. Een tweede punt, waarover de Nederlandse rederijen zich ern stig ongerust maken is de jacht op „olieharing", die in augustus weer gaat beginnen. Voor de ha ringvangst is geen maaswijdte vastgesteld. De „olieharing" is doorgaans broed van dit jaar, dat speciaal voor de visolie-in- dustrie wordt gevangen. Denen en Duitsers doen hieraan op de Noordzee nog harder mee als een aantal Nederlandse schepen. Naar mening van de vissers op consumptieharing is de vangst van „olieharing" funest voor de ze tak van visserij, waarmee het dit seizoen niet al te best schijnt te gaan. Het weghalen van het voedsel voor de jonge platvis en van de jonge haring dreigt de visserij op de Noordzee te vernietigen, zo menen vele reders. De Noord zee wordt uitgemoord, zo stellen zij en daarmee zal de Nederland se visserij grotendeels ten dode opgeschreven zijn. Het Nederlands instituut voor visserij-onderzoek te IJmuiden, maakt inmiddels een studie van de situatie. Zolang echter Duit sers, Denen en Nederlanders geen conventie maken om de zandspier en olieharingvisserij te staken of te beperken, zal er aan de huidige omstandigheden weinig kunnen worden veran derd. Naar bekend heeft Schiphol in 1956 ruim 843.000 passagiers af gehandeld. In. verband met de duidelijke tendens van het stij gende passagiersvervoer zou men mogen aannemen, dat in 1957 dit getal dicht bij het miljoen zal komen te liggen. Maar er spelen zovele onzekere factoren mee bij het luchtreizigersvervoer, die een gunstige, maar ook een min der gunstige invloed kunnen uit oefenen, dat op dit ogenblik een voorspelling „Schiphol zal in 1957 een miljoen passagiers af handelen" ietwat voorbarig mag worden genoemd. BR03IFLETSER Toen maandagmiddag de 72- jarige heer J. M. wonende in het Batavierenplantsoen te Haarlem, met zijn bromfiets ko mende van de Jan Gijzenkade de Rijksstraatweg wilde overste ken, werd hij aangereden door een uit de stad komende auto bus van de N.Z.H. De heer M. viel aan de andere kant van de weg, waar hij werd overreden door een uit de richting IJmui den komende autobus van de firma Root. Het slachtoffer werd ernstig gewond en is on derweg naar het ziekenhuis overleden. BIJ AANRIJDING OVERLEDEN. Maandagmorgen omstreeks acht uur is de 48-jarige weduwe van der W. uit Frieschepalen (gemeente Opsterland), die een bromfiets bereed op de rijksweg tussen Drachten en Beester zwaag voor 't „Witte huis" door een bus van de N.T.M. aangere den en gedood. Zij laat drie kinderen achter. DOOR EESTELAUTO GEGREPEN EN GEDOOD. Zaterdagmiddag is het 7-jarig zoontje van de familie Luijks uit Halsteren in de Dorpsstraat van zijn gemeente bij een aan rijding om het leven gekomen. Het jongetje, dat op de fiets boodschappen was gaan doen voor zijn moeder, passeerde een melkboer en werd gegrepen door een uit de tegengestelde rich ting komende bestelauto van de firma H. Indien dinsdag nog van acti viteit op het Damrak gesproken kon worden, dan dient direkt de scheepvaarthoek genoemd te worden. De handel voor deze sector was van behoorlijke om vang en de koersen waren aan de vaste kant, zonder speciaal daarvoor te noemen redenen. Het is de laatste tijd een merk waardig verschijnsel dat, wan neer de internationale waarden lusteloos en aangeboden liggen op lagere 'koersen, de scheep vaartfondsen vast in de markt liggen. Ook het omgekeerde is meestal het geval geweest. Spe ciaal vast waren Holland-Ame- rikalijn, wederom 3 punten ho ger, terwijl Scheepvaart Unies zich 2 punten konden verbete ren. De overige waarden circa 1 punt hoger. De handel in de internatio nale waarden viel tegen, vooral nu New York een goed voor beeld heeft gegeven door met hogere koersen af te komen, spe ciaal oliewaarden. Kon. Olies draaiden om de ƒ230,tegen ƒ231,'s morgens en ƒ229,50 slotkoers van maandag. De ar bitrage stond hier met lege han den. Ook was dit het geval in de Unileverhoek waar de koers van 475 in de morgenuren bij opening dinsdagmiddag met ge haald werd en genoegen moest worden genomen met een prijs van 472 procent. Hierna werd nog 1 punt lager genoteerd waardoor het fonds 3 punten op maandag verloor. Philipsaande- len hielden zich goed doordat op lagere koersen steun geboden werd voor buitenlandse reke ning. Hier kon een winst van ruim 2 punten worden geno teerd. De daling in 1956 van de exploitatie winst met 13 procent van de Vereinigte Glanzstoff waarvan het A.K.U.-concern een aandelenpakket van 69.9 mil. joen bezit, had geen invloed op de koers. A.K.U.'s bleven onver anderd. K.L.M. leed een gevoe lig verlies van circa 1,50. Het aanbod overtrof hier de vraag. De door de Indonesische rege ring ingevoerde speciale belas ting voor buitenlanders die in Indonesië woonachtig zijn, ver mocht geen verandering in de cultuurfondsen te mengen. In 'n zeer stille markt waren H.V.A.'s, Dele's en Amsterdam Rub bers hoegenaamd onveranderd. Staatsfondsen wederom iets la ger. Claims Billiton blijven aan- f'geboden en moesten ook dins dag weer terreinwinst prijsgeT ven. Geadviseerd werd 117 (ƒ122). Prolongatie 3% procent. 5/7 8/7 SI/7 Int. concerns 355.03 353.53 354.36 Industrie 154.52 154.52 154.70 Scheepvaart 159.11 159.53 160.57 Banken 114.56 113.74 112.93 Ind. fondsen 102.82 102.26 101.53 Algemeen 239.21 238.40 238.76 Kon. Olie: 226.00—228.50 Philips 297%— 29 Unilever: 469470 ((ƒ230.15) (299%) (471%) Het Franse blad „France Soir" schrijft dinsdag, dat niet-commu- nisten te Praag geloven, dat maarschalk Boelganin niet lang meer minister-president van de Sowjet-Unie zal blijven. Böelga- nin zou het gevaar lopen te wor den ontslagen. Volgens de correspondent van „France Soir" te Praag hebben communisten en Westelijke waar nemers in de Tsjecho-Slowaakse hoofdstad inlichtingen uit Mos kou ontvangen, volgens welke de premier zou hebhen behoord tot de groep, die Chroestjtsjef niet heeft gesteund. BENOEMING BURGEMEESTER Tot burgemeester van 's-Hee- renhoek is benoemd de heer R. O. M. Waelput, thans commies ter Provinciale Griffie te Middel burg. De heer Waelput behoort tot de K. V. P. Zijn benoeming gaat in op 1 augustus. De heer Waelput werd te St. Jansteen geboren op 28 januari 1924, hij is gehuwd. Na het door lopen der lagere school te St. Jansteen volgde hij de middel bare handelsschool te Hulst en de opleidingen voor de diploma's gemeente-administratie en -finan ciën. De heer Waelput is o.a. hoofd bestuurslid van de R. K. vereni ging voor woonwagenwerken, voorzitter van het interparociaal sociaal charitatief centrum Wal cheren en lid der vereniging van oud-verkenners. TECHNISCHE HOGESCHOOL DELFT Te Delft slaagden voor het propaedeutisch examen voor ci- viel-ingenieur de heren W. F. J. de Jager te Terneuzen, en P. S. Steijaert te Hontenisse. Feestelijke thuiskomst van de ouden van dagen. Het zaterdagavond wegens weeromstandigheden uitgestelde concert werd gisteravond om acht uur op de Markt gegeven. Hiervoor was veel belangstelling maar het was zeer jammer, dat de jeugd zich niet rustig hield, waardoor er veel van de uitste kend vertolkte nummers verloren ging. Het laatste nummer met drumband was een waardig slot van dit korte, maar mooie con cert. Tegen kwart voor negen mar cheerde de „Harmonie Terneu zen" af naar „de brug van Rib- bens" om de ouden van dagen bij de thuiskomst van hun jaarlijk se dagreis te verwelkomen. Voor afgegaan door de harmonie kwa men de vijf Z.V.T.M.-bussen bin nen, waarmee ruim 260 bejaar den een praibntige reis naar La Panne hadden gemaakt. Op de Markt maakten onze oudjes nog een rondedansje en men kon zien dat zij een zeer prettige dag had den gehad. Burgemeester mr Teilegen, die de reis had meegemaakt, was e v eneens enthousiast over het uitstapje. Ten overstaan van de vele honderden belangstellenden dankte hij alle medewerkers, speciaal het reiscomité voor het vele werk, de gehele burgerij voor de giften waardoor deze reis mogelijk was gemaakt en het Roode Kruis-team, dat wel niet behoefde op te treden, maar waarvan de aanwezigheid toch een rustig gevoel geeft. „Dit is de mooiste reis die de bejaarden in jaren hebben meegemaakt", aldus mr Teilegen. „Dit was de vier en twintigste en hopelijk zal de burgerij van Terneuzen het mogelijk maken de vijf en twin tigste het volgend jaar minstens even mooi te doen zijn." Namens de ouden van dagen dankte de heer De Rijck voor de ze dag vol verrassingen, zoals hij het noemde. In de eersté plaats burgemeester Teilegen voor zijn blijk van medeleven en medewer ken met en voor de bejaarden. Hij dankte het reiscomité, herin nerend aan de woorden van de heer De Waal, tijdens de reis, die daarover eveneens had gespro ken, aan het rijdend personeel en het Roode Kruis, en niet in het minst de burgerij van Terneuzen en de „Harmonie Terneuzen" voor de begroeting bij hun thuis komst. De „Harmonie Terneuzen" zorgde voor een sluiting op de Markt en aan de bejaarden die de reis hadden meegemaakt, kon men duidelijk bemerken, hoezeer zij hadden genoten. De harmonie marcheerde door de Noordstraat naar haar club lokaal „La Belle Vue". Alvorens binnen te gaan werd een pot pourri gespeeld wat voor tiental len jongens en meisjes een ge rede aanleiding was om op de hoek NoordstraatVlooswijk- straat in een heel grote kring een vreugdedans te maken. Geslaagd. Aan de Vrije Universiteit te Amsterdam slaagde voor het can- didaatsexamen rechten onze stad genoot de heer H. J. Q. Tichel man. De bisschop van Breda bezocht Terneuzen. Door monseigneur Jos. Baeten, bisschop van Breda, werd gister namiddag in de Parochiekerk aan enkele volwassenen en aan 172 kinderen het H. Vormsel toe gediend. De ouders der kinderen en vele parochianen woonden de ze plechtigheid bij. De heer Alb. IJsebaert en mevr. Hamann fun geerden als peter en meter. Jaarvergadering v.v. Terneuzen. Maandagavond hield de v.v. Terneuzen onder voorzitterschap van ir. J. F. Denie haar jaarver gadering in café „La belle vue". Na het openingswoord van de voorzitter werden de jaarversla gen van secretaris, penningmees ter en financiële commissie on der dankzegging goedgekeurd. Uit de verslagen bleek, dat men over een dieptepunt heen is en het met de vereniging in alle op zichten crescendo gaat. Hoewel ook de financiën minder zorgen baren, werd toch met het oog op de steeds stijgende kosten op een voorstel uit de vergadering be sloten de contributie voor leden en junioren met ingang van 1 augustus te verhogen en te bren gen op resp. ƒ1,en ƒ0,50 per maand. De prijs der seizoenkaar ten zal in evenredigheid worden verhoogd. Bij de bestuursverkiezing wer den alle aftredende leden herko zen, terwijl in een vacature werd voorzien door de benoeming van de heer F. de Vos. Tijdens de rondvraag kwam de VOOR KEUKEN EN DOUCHE Vraagt inlichtingen Gemakkelijke betaling HAVENSTRAAT 8 (b/d Markt) TERNEUZEN Door J. FLETCHER 69) „Loop even naar beneden, Kentover, en vraag of juffrouw Bywater en de chef van de huis houdelijke dienst zo goed willen zijn even, voor een paar minu ten, naar boven te komen". De chef en juffrouw Bywater kwamen en luisterden; zij gingen op Jimmy's voorstellen met veel belangstelling en groot ver maak in. Het kwam Tydd voor, dat, als Trickett voorgesteld had om 't bekende Cairo Hotel voor een dag of veertien te ver anderen in een circus of zwem bassin, zij ook mee geholpen zouden hebben. Toen zij weg waren alle details waren be sproken wendde hij zich tot Jimmy en schudde zorgvol zijn hoofd. „Er is geen twijfel aan, Tric kett, of je hebt aanleg voor de een of andere gevaarlijke ziek te", zei hij, gewild ernstig. „Het moet in orde komen, daarom zal ik mijn geneeskundige aan dacht aan je besteden en de staf verpleegsters opdracht ge ven, zich hier op het juiste mo ment te installeren. Wees erg voorzichtig, tot je weer geheel hersteld bent". „Ik zie, dat je al helemaal in gewerkt ben, oude kerel! Dat is Nadruk verboden, de hoofdzaak". De volgende dag in de middag kwamen Lord Scraye en de heer Packe in het Cairo Hotel en vroegen naar de heer Trickett. Met een gebaar, waarin diep me delijden v/as opgesloten, wees juffrouw Bywater zwijgend naar een bulletin, dat op een bord was geplakt, en ondertekend was door „Huxley Tyndall Tydd, drs. med". Hoofdstuk XXX. De Antiquair. Op het ogenblik, dat op Tric- kett's kamer in het Cairo Hotel dokter Tydd en zijn verpleeg sters druk bezig waren met de zwaarzieke afwezige patiënt, liep Jimmy tevreden te wande- loofde, zich zodanig verkleed te hebben, dat niemand hem zou herkennen. Verschillende malen had hij zich al gelukgewenst met zijn fi guur en zijn gelaat— die beide heel erg gewoon waren. Hij had niet het voorkomen van een pa triciër, geen Romeinse neus, geen bijzondere kleur van ogen, zijn haar was als dat van duizen den Engelsen. Door een kleine manoeuvre had hij het édliter zo weten te vórmen, dat er een grote lok over zijn' Voorhoofd viel en dat er langs zijn oren verdacht slordige haarkwastjes hingen. Hij had daardoor iets weg van een opkoper van anti quiteiten, die het platteland af reist en bij de boeren en op de buitenplaatsen iets tracht te vinden, dat naar zijn gading is. Het was een apart type van mensen, dat langzamerhand een bekendheid bij de plattelanders had gekregen; zó zelfs, dat de boeren uit de verte al wisten, welk vlees zij in de kuip kregen. Jimmy zag er precies zo uit en hij keek ook als de meest doorgefourneerde koopman. Jimmy's transformatie was len op het perron van het Wa-1 met de grootste zorgvuldigheid terloo Station. Hij wachtte op de trein naar Salisbury. Om twee redenen was hij tevreden; de eerste en belangrijkste was, dat hij weer werkte werken vol gens een opgemaakt plan, om Eva en zijn tante te vinden en misschien om het geboefte aan de politie te kunnen overle veren. De tweede reden van zijn tevredenheid was, dat hij ge» tot stand gekomen. Het was het resulaat van menige beraadsla ging en gedachtenwisseling tus sen Kentover en hemzelf. Ken- tover had verscheidene malen gelopen, om de vereiste kleren en verdere ingrediënten te ko pen. Op 't Waterloo-perron presen teerde Jimmy zich dus als de rasechte opkoper van oudheden. Een goedkoop blauw costuum zoals in Londen door duizen den wordt gedragen, die niet over de nodige financiën be schikken om zich een costuum te laten maken en daardoor ge dwongen worden, gebruik te ma ken van de gelegenheidsaanbie dingen der grote confectiemaga zijnen hing om zijn anders zo verwende ledematen. De broek, die van boven te kort was, sloot niet aan bij het vest, en liet een brede band van zijn overhemd onbedekt en zijn jasje zat een beetje te eng in de taille enfin, wat dat betreft was het een op en top slordig jong mens. Heel licht bruine schoe nen en beige sokken versierden het onderste einde van de koop man, terwijl een verschoten deukhoed met eqn kronkelende rand letterlijk en figuurlijk het toppunt uitmaakte van de metamorphose. Noodgedwongen had Jimmy zijn fijne sigaren en dure Turkse sigaretten moe ten afzweren, om die te verwis selen tegen een pakje tabak en een korte pijp en slechte virgi- nia-sigaretten. Niets letterlijk niets wat aan zijn eigen leven kon herinneren had hij meege nomen; zelfs zijn horloge had hij omgeruild tegen een grote, dikke zilveren „knol". Alleen het geld. In de binnenzak van zijn vest zat een aardig bundel tje banknoten verscholen. Luxe was geen vereiste maar geld had men overal nodig. (Wordt vervolgd.) training ter sprake. De belang stelling hiervoor laat nog veel te wensen over. Nadat de voorzitter de diverse commissies dank had gezegd voor de in het belang van de vereni ging verrichte werkzaamheden, sloot hij deze slechts matig be zochte vergadering. Oefening Roode Kruis. Op het terrein achter de boer derijen in de le verkorting werd onder leiding van dokter K. Boor en de heer P. Mechielsen een bui tenoefening gehouden door het Roode Kruis, E. H. B. O. en B. B. Het was een beperkt maar moei lijk terrein, waar (gelukkig niet echt) een vliegtuig was neerge stort, waardoor er 14 slachtof fers te verzorgen waren. Hoe groot de terreinmoeilijkheden wa ren bleek wel uit het feit, dat on geveer één uur na het ongeval het laatste slachtoffer was gevon den. Door drie ploegen Roode Kruis-mensen werden de slacht offers in volgorde van urgentie via een kabelbaan naar de verza melplaats voor gewonden ver voerd, vanwaar de afdeling ver voer zorg droeg voor transport naar het ziekenhuis. Na afloop werd de geslaagde en leerzame oefening besproken door dokter Boor. Deventers nieuwe burge meester wordt op 16 juli geïnstalleerd. Dinsdagmiddag 16 juli komt de gemeenteraad van Deventer in een buitengewone vergadering bijeen om dr. N. Bolkestein, tot nu burgemeester van Middel burg, als eerste burger van De venter te installeren. Loco-bur gemeester Th. H. Beerents zal de installatie verrichten. Na af loop daarvan geeft de heer Bol kestein aan de Deventer burgerij de gelegenheid met hem en zijn gezin kennis te maken. Verkeersongeval. Maandagnamiddag na school tijd ging de hoofdonderwijzer van de IR. K. lagere school in de Zand straat (gemeente Sas van Gent) met zijn 4 kinderen een auto tochtje maken richting Philip pine. Gekomen ter hoogte van de zuiveringsinstallatie op de pro vinciale weg naderde uit tegen overgestelde richting een Opel- Kapitan. De heer De Rijk, hoofd der school, hield uiterst 'rechts, terwijl de tegenligger uiterst links van de weg reed. De heer De Rijk kon niets anders doen dan in het haagje rijden dat langs de weg staat. De tegenligger bleef links doorrijden en kwam met een harde klap tegen de auto van de heer De Rijk terecht. Deze en de vier kinderen kwamen ge lukkig met de schrik vrij. De tegenligger werd bestuurd door de heer A., uitvoerder van de firma E. L. K. uit Schoondijke. De gewaarschuwde politie was spoedig ter plaatse en constateer de dat de heer A. onder invloed van de drank verkeerde. De mate riële schade was vrij aanzienlijk. Ook de heer A. kwam met de schrik vrij. Eindles Lagere Landbouw school. Bij de maandagmiddag alhier gehouden eindles van de lagere landbouwschool slaagden voor het einddiploma de leerlingen Th. Lako, J. Maas, J. Rosseel en D. Scheele, allen te Aardenburg; S. Buijsse te Biervliet; R. van 't Westeinde te Groede; P. Lu- teijn en L. Minderhoud, beiden te Nieuwvliet; I, Poissonnier gn J. van der Sluis, beiden te Retran- chement en Anth. Onghenae, J. de Smet, Ant. Veraart en Arn. Veraart, allen te IJzendijke. Maandag heeft zich in en om de provincie Kigi Bingol in Oost- Turkije een aardbeving voorge daan, die vijf seconden heeft ge duurd. Verscheidene huizen zijn vernield. Er is maandag bij graafwerk zaamheden in de Westduitse stad Kassei een vliegtuigbom van 500 kilogram gevonden, die in de vroege ochtenduren van dinsdag door een deskundige onschadelijk is gemaakt. Men vreesde, dat een schok, die de bom bij het graaf werk had opgelopen, de bom zou doen ontploffen. De huizen in de omgeving van de vindplaats zijn ontruimd geweest. B Een 21-jarige jongeman, Tho mas Henderson, is maandag te Nashville in de Amerikaanse staat Tennessee gehuwd met me vrouw Florence Norris, een 65- jarige weduwe met acht kinde ren. MALENKOF ANTWOORDT NIETX •J» Het Amerikaanse dagblad X „New York Post" heeft maandag geprobeerd Malen- X, kof op te bellen. >j« De redactie kreeg echter X van de telefoondienst de mededeling: „Het spijt ons, X maar het nummer geeft X X geen gehoor". o Y v

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 2