■0#r De Franse Nationale Vergadering ratificeert Europese verdragen Regering dient Europeseverdragen in bij Tweede Kamer Wordt hpanje opnieuw monarchie Persconferentie van Pandit Nehroe Boelganin en Chroesjtsjef bezochten Tsjecho-Slowakije HET WEER MAANSTANDEN WEERBERICHT ZON- HOOGWATER WOENSDAG 10 JULI 1957 12e Jaargang Nr 4110 DE STAKING IN BELGIE DE WINKELSLUITINGS- TIJD TEGEN ST. NICOLAAS Beperking goederenvervoer langs de weg naar België TWEE NEDERLANDSE STRAALJAGERS NEERGESTORT Piloten redden zich met de schietstoel CALTEX SUPER I C dan elke andere super benzine voor dezelfde prijs TANK NOG HEDEN AAN DE CALTEXPOMP! -35 ■,>*-/• - BOMMEN IN BUENOS AIRES De gemeenschappelijke Scandinavische markt PANDIT NEHROE DOOR DE KONINGIN ONTVANGEN DE HITTE IN ITALIË Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur 1. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 251C Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,—pei kwartaal; DE per J - maand 2,per wee* 48 cent. Losse nrs y ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties (géén handelsadver tenties) 5 regels 1,—- Iedere regel meer 20 ct Voor het maandagnummer: zaterdags 10 asï Bureau van dit Blad, 20 cent meer Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uar Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres De Franse Nationale Vergade ring heeft dinsdag met 341 tegen 235 stemmen het verdrag inzake de instelling van een gemeen schappelijke markt in Europa be krachtigd. Het verdrag inzake de Euro pese organisatie voor vreedzaam gebruik van kernenergie, Eura tom, werd met 337 tegen 243 stemmen geratificeerd. Het wetsontwerp tot bekrach tiging van de verdragen inzake de Euromarkt en Euratom en de instelling van de gemeen schappelijke assemblee werd ver volgens als geheel met 346 tegen 240 stemmen aanvaard. Tevoren had premier Bourges Manoury en drie van zijn voor Volgens het blad „Le Peuple" hebben zich maandag voor de Renault-fabrieken te Vilvoorde in cidenten voorgedaan. Toen de stakers vernamen dat Leon Ver wilghen. de eerste afgevaardigde van de centrale der metaalbewer kers, was ontslagen, begaven zij zich naar de fabrieken. Zij wer den tegengehouden door de rijks wacht. Een staker kwam te val len en een rijkswachter sloeg hem met de kolf van zijn geweer. De man is naar het ziekenhuis overgebracht waar hij in behan deling is gebleven. Daarna heb ben arbeiders bij Renault de rui ten ingegooid. Er wordt overi gens geen verandering in de al gemene stakingssituatie gemeld. Een meerderheid van het be stuur van het hoofdbedrijfschap Detailhandel is van mening dat er onder de huidige omstandig heden geen behoefte bestaat de sluitingstijd van winkels op de dagen onmiddellijk voorafgaand aan St. Nicolaas op 22.00 uur te stellen, zoals is voorgesteld in het wetsontwerp tot wijziging van de winkelsluitingswet 1951. Het hoofdbedrijfschap deelt dit mede in een schrijven aan de vaste commissie voor de midden stand uit de Tweede Kamer naar aanleiding van de indiening van dit wetsontwerp. De sluitings tijd zou volgens dit ontwerp met een uur worden verlaat tot tien uur 's avonds. Een minderheid in het bestuur juicht echter het voorstel toe en verwacht van de voorgestelde re geling dat vooral de consument er door middel van een betere be diening van zal kunnen profi teren. Voorwat betreft de dagen die aan Kerstmis voorafgaan is het bestuur eensgezind van mening, dat de huidige regeling, die het sluitingstijdstip op 21.00 uur stelt, gehandhaafd kan blijven. Ook voor deze dagen is een slui tingsuur van 22.00 uur voorge steld in het wetsontwerp, maar het bestuur wijst dit voorstel af. Eten aantal leden van het bestuur vraagt zich nog wel af, of door dit besluit niet een mogelijke ontwikkeling ten aanzien van de koopgewoonten rond het Kerst feest wordt afgesneden. gangers de radicaalgezinde René Pléven, de conservatieve Paul Reynaud en de volksrepu blikein Robert Schuman ge pleit voor aanvaarding van de verdragen. Bourges-Maunoury had ver klaard, dat de afgevaardigden door aanvaarding van de verdra gen de continuïteit van de Fran se buitenlandse politiek zouden waarborgen. Deelneming aan de twee projecten betekende niet, dat Frankrijk zijn lot geheel toe vertrouwde aan internationale organen. Men moest integendeel uitgaan van een voortdurende versterking van de nationale in spanningen op alle gebieden. Degenen, die vrezen*voor de macht van Duitsland naast Frankrijk binnen de voorgestel de gemeenschappen, gaf de pre mier de raad, te overwegen welk een macht Duitsland eventueel zou hebben buiten de organisa ties of tegen Frankrijk. „De Franse regering vraagt van u een daad van politieke moed, een daad van vertrouwen in de be stemming van het land", aldus Bourges-Maunoury. Pléven verklaarde, dat de gé meenschappolijke markt de beste manier vormde om Engeland uit zijn eilandpositie te halen. Rey naud was van oordeel, dat de ge meenschappelijke markt o.m. tot voordeel zal hebben, dat de eco-, nomische fouten, die Frankrijk de laatste tijd heeft gemaakt door zijn deficit op. de handels balans te laten vergroten, voort aan kunnen worden vermeden. De afgevaardigden, die vóór stemden, waren de socialisten, de R.K. volksrepublikeinen, een deel van de radicalen en het meren deel van de gematigden of con servatieven. De tegenstemmers waren de communisten, de radi cale aanhangers van Mendes- France, de Poujadisten, de Gaul listen en enige rechts georiën teerde nationalisten. De meerderheid, waarmee de voorstellen zijn aangenomen, was groter dan men had voorspeld. Waarnemers zien hierin een teken, dat het merendeel van de afgevardigden van oordeel is dat de openbare mening in Frankrijk gunstig staat tegen over deze stappen naar een ver enigd Europa. De gemeenschappelijke assem blee, waarvan de instelling werd goedgekeurd, betreft zowel de Euromarkt en Euratom als de Europese gemeenschap voor Ko len en Staal. De Nationale Vergadering aan vaardde tenslotte met 342 tegen 239 stemmen aanbevelingen voor de regering om jaarlijks een rap port in te dienen over de voort gang bij 't opnemen van Frank rijk in de gemeenschappelijke markt en tevens vóór het einde van het jaar een wetsvoorstel in te dienen, waarin wordt uiteen gezet welke maatregelen de re gering denkt te nemen om te ver zekeren, dat Frankrijk op billijke voorwaarden tot de markt toe treedt. Op 18 juli gaat het ratificatie- voorstel naar de raad van de re publiek, waar de regering geen moeilijkheden verwacht. Men verwacht, dat op 24 juli het voor- "stel in de nationale vergadering in tweede lezing zal worden be handeld. In antwoord op schriftelijke vragen van het lid van de Twee de Kamer de heer Roolvink heb ben de minister van Buitenlandse Zaken a.i. en de minister van Verkeer en Waterstaat meege deeld, dat zij de beperking van het Nederlandse beroepsvervoer over de weg naar en van België tot een contingent, dat de om vang van het tot dit vervoer toe gelaten laadvermogen beperkt tot ongeveer 4400 ton, niet stro kend vinden met de gewenste ontwikkeling van de Benelux. Zij hebben dit vraagstuk reeds ge ruime tijd geleden in Benelux- verband ter sprake gebracht. Deze aangelegenheid heeft de aandacht gehad bij de besprekin gen over het ontwerp-verdrag tot instelling van de Benelux Econo mische Unie. In dit ontwerp, zo als dit op 15 juni door het Bene- lux-comité van ministers is goed gekeurd, is bepaald, dat de be doelde beperkingen binnen een vastgestelde termijn zullen wor den opgeheven. Gisterochtend cm kwart voor elf zijn twee éénpersoons straal jagers (Meteor 8) in de omgeving van Brugge met elkaar in bot sing gekomen en neergestort. De beide piloten hebben zich met de schietstoel kunnen redden. De twee Meteors maakten deel uit van een formatie. Op een hoogte van 7000 meter, boven de wolken, kwamen zij in aanvaring. Van andere toestellen in de tor- matie uit zag men de twee pilo ten springen en aan parachutes in de wolken wegzakken. Eén der toestellen is brandend in een weide te Damme neerge stort, terwijl het andere op de grond te Sijsele te pletter is ge vallen en daarna in brand is ge raakt. De twee piloten, luitenant Van Sprundel en sergeant-vlieger Van Ingen Schenau, liepen slechts oppervlakkige verwondin gen op en werden ter plaatse ver zorgd. Het vliegtuig dat de Damme is neergestort heeft een drie meter j diep gat in de weide geslagen. en laat Uw carter verversen met Havoline Multigrade In Buenos Aires zijn de laatste 24 uur vijf bommen ontploft e» zes andere onschadelijk gemaakt. De beramen waren gelegd bij fa brieken, openbare gebouwen, staf ons en in straten van de bis- nensted. Er waren geen slacht offers. Enkele minuten nadat presi dent Aramburu bij een betoging het woord had gevoerd, werd een zware ontploffing gehoord. De verzamelde, menigte rende ver schrikt uiteen. Enkele ogenblikken later ont plofte een tweede bom, maar nifr mand raakte gewond. De menig te achtervolgde een verdacht in dividu, die door de politie voor een lynchjjartij moest worden be hoed. De regering heelt thans liet verdrag voor de Europese Econo mische Gemeenschap en de Euro pese Gemeenschap voor Atoom- Nederland levert niet meer energie ter ratificatie aan de Uit aan Hongarije I Tweede Kamer der Staten-Genc- raal voorgelegd. In de dinsdag De minister van Buitenlandse, ,,„m_ Zaken a.i. heeft de Tweede Ka- gepubliceerde, zeer lijvige Memo- mer meegedeeld, dat aan de Hon- rie van Toelichting", waarin uit- gaarse regering is opgezegd eenVoerig wordt ingegaan op de be- uit 1880 daterende overeenkomst die wmmi.e zijden tot wederzijdse uitlevering van, misdadigers. Deze overeenkomst tegen de verdragen zijn geuit, werd destijds gesloten met de stelt de regering voor de goed- Oostenrijks-Hongaarse monar- bij gewone en niefc hij chie. De overeenkomst eindigt per 1 november van dit jaar. rijkswet te doen geschieden. Van officiële zijde is maandag avond in Kopenhagen meege deeld, dat er binnenkort door de commissie voor economische sa menwerking tussen de Noord- en Europese landen aan de regerin gen van Finland, Noorwegen, De nemarken en Zweden een voor stel zal worden gedaan voor de instelling van pen gemeenschap pelijke Scandinavische markt. Volgens bepaalde persberichten zou generaal Franco van plan zijn op de nationale feestdag van 18 juli de wederinstelling van de monarchie af te kondigen. In ge woonlijk welingelichte kringen van Spaanse monarchisten neemt men dit niet zonder meer aan -maar oordeelt men het wel waar schijnlijk dat Franco op die dag iets zal zeggen over de rol, die Don Juan Carlos, de kleinzoon van ex-koning Alfons de Dertien de, in de toekomst in Spanje zou moeten spelen. Juan Carlos, zoon van Don Juan, de pretendent naar de Spaanse troon, is zaterdag te Madrid aangekomen. Hij heeft zijn officiersopleiding aan de mi litaire academie van Saragossa beëindigd en zou nu op de hoogte worden gebracht van de werking der fundamentele instellingen in Spanje. Op 10 juli gaat hij naar Saragossa om de rang van twee de luitenant te ontvangen en daarna naar Zwitserland, waar zijn grootmoeder, ex-koningin Victoria-Eugenie van Battenberg, de gemalin van Alfons de Der tiende verblijft. Inmiddels meent man in welin gelichte kringen te Madrid dat bij de ontmoeting tussen Franco en Salazar, de Portugese premier, welke dinsdag te Ciudad Rodrigo aan de Spaans-Portugese grens zou plaatsvinden, onder andere de wederinstelling van de monar chie in Spanje en Portugal ter sprake zal komen. (Op 31 maart 1947 verklaarde generaal Franco dat Spanje weer een monarchie zou worden, met een regentschapsraad en hemzelf als staatshoofd. Ingeval van on geschiktheid of dood van het staatshoofd moet de regent schapsraad met een meerderheid van twee-derden een koning of regent voorstellen, die dan door een meerderheid van twee-derden van de cortes (parlement) moet worden aanvaard. Op 6 juli 1947 werd deze opvolgingswet bij volksstemming aangenomen, waarbij veertien miljoen van de zeventien miljoen stemgerechtig den voor stemden). India zou het toejuichen indien het thans tussen Nederland en In donesië bestaande geschil met be trekking tot Nederland en Nieuw Guinea' snel werd bijgelegd en beide landen tot een vriend schappelijke samenwerking kon den komen. Aldus verklaarde de premier van India Nehroe op een dinsdag middag in de Rolzaal te s-Gra- venhage gehouden persconferen tie. Het bezit van koloniën door Westerse mogendheden is niet meer van deze tijd, zo ging de In dische eerste minister voort, en dit proces van vrijmaking dat tij dens de oorlog is begonnen gaat onvermijdelijk voort. De houding van India is steeds een van sym pathie geweest tegenover de be treffende gebieden. Wat de gebeurtenissen in Rus land betreft verklaarde de eer ste minister van India, dat deze waarschijnlijk zullen leiden tot betere betrekkingen met de Westerse landen en ook tot een ontspanning in de Sowjet-Unie Het proces dat reeds enige tijd zelf; 'n soort interne bevrijding, gaande was is echter verlang zaamd door de gebeurtenissen in Hongarije. Nehroe had ook de indruk dat deze interne bevrij ding niet zozeer een beslissing is van de topfiguren in Rusland als wel een verandering betekent in de inzichten van het gehele Rus sische volk. Eerste minister Nehroe zeide verder, dat de pogingen om tot een stopzetten van de proef nemingen met atoombommen te geraken onvermoeid voortgezet dienen te worden. Ook wat de verhouding tussen Frankrijk en Algerije betreft ver klaarde Nehroe dat naar zijn in zicht kolonies die door andere landen worden beheerd hun vrij heid dienen te herwinnen. Wi zouden echter graag zien dat zulk een proces zich op vreed zame wijze voltrok en hopen dat in de toekomst wat Frankrijk en Algerië aangaat dit het geval zal zijn, zo zeide hij. Op een vraag of er een wed strijd gaande is tussen India en China om de macht in Zuid-Oost Azië, antwoordde Nehroe dat hiervan geenszins gesproken kan worden. Beide landen ondergaan een snelle ontwikkeling doch er is geen sprake van een concur rentie. Alleen zijn onze middelen zowel ten aanzien van de politiek als de economie democratisch en benaderen wij de problemen dus anders dan China dit doet. Daar beide landen voor ongeveer 50 procent landbouwgebieden zijn hebben zij echter verscheidene problemen gemeen, aldus Nehroe. De eerste minister van India besloot deze conferentie met er op te wijzen dat van het gunstige klimaat dat thans in de wereld bestaat gebruik gemaakt moet worden om de betrekkingen tus sen de grote mogendheden te ver beteren teneinde aldus bij te dra gen tot een verdere verminde ring der spanningen. De eerste minister van India, Pandit Nehroe, is dinsdagmiddag door H. M. de Koningin op het paleis Soestdijk ontvangen. Om kwart voor één kwam de eerste minister per auto in Soestdijk aan. In zijn gezelschap bevonden zich zijn zuster, Vijakakshmi Pandit, hoge commissaris van In dia in Londen, secretaris-gene raal N. R. Pillai, de speciale as sistent van de eerste minister, M. O. Mathai, de ambassadeur van India in Nederland, de heer B. K. Kapur, en diens echtge note en de Nederlandse ambas sadeur in India, mr. H. A. Helb, De Koningin ontving haar gas ten op het gazon in de paleistuin, waar verversingen werden aan geboden. Bij de ontvangst waren voorts aanwezig de grootmeeste res van H. M. de Koningin, mevr. M. L. J. D. van Wicke- voort Crommelin geb. jkvr. Tei- xeira de Mattos, de opperceremo- niemeester van het hof, vice- admiraal N. A. Rost van Tonnin gen, en de chef van het militaire huis van H. M. de Koningin, ge- neraal-majoor C. F. Pahud de Mortanges. Vóórdat het gezelschap zich voor de lunch in het paleis begaf poseerde de Koningin met haar gasten voor de film- en televisie camera's, onder meer die van de Indiase cameraman G. A. Rao, die de gehele reis van de heer Neh roe verfilmt. Z. K. H. Prins Bernhard kon bij de ontvangst niet tegenwoor dig zijn, daar hij op het ogenblik in Frankrijk vertoeft. Wat het verdrag voor de Euro pese Economische Gemeenschap betreft acht zij geen rijkswet no dig aangezien dit verdrag geen betrekking heeft op Suriname en de Antillen. Aangaande het ver drag voor de Europese Gemeen schap voor Atoomenergie wil de regering gebruik maken van de mogelijkheid Suriname en de An tillen eerst op een later tijdstip bij dit verdrag te betrekken. De regering verklaart in deze Memorie van Toelichting te ver trouwen dat ook ons land naar behoren zal kunnen mee profite ren in het geheel van de gemeen schappelijke markt. ■Nederland zal op de bres blij ven staan voor een zo open en liberaal mogelijke handelspolitiek en verwacht mag worden dat wij daarbij niet alleen zullen staan, zo heet het verder. De regering ziet in dat de vor ming van deze gemeenschap met zich kan brengen dat een sterke drang zal worden uitgeoefend op de lonen, arbeidsvoorwaarden en sociale voorzieningen op te trek ken naar het hoogste peil dat bin nen de gemeenschap bestaat. Ge zien het beleid der werknemers organisaties en het overleg tus sen werknemers- en werkgevers organisaties in de afgelopen tien jaar, vindt de regering geen aan leiding juist op dit punt bijzon der pessimistisch te zijn. Verder heet het in de Memorie dat de totstandkoming der ge meenschap geenszins een bedrei ging voor de publiekrechtelijke bedrijfsorganisaties inhoudt. Wat het verdrag voor de Euro pese Gemeenschap voor Atoom energie betreft, wijst de regering er in de Memorie nog eens od dat de doelstellingen van de Eura tom uitsluitend gericht zijn op vreedzame toepassing van de kernenergie. Gezien de geografischg ligging van Nederland aan de mond van de grote rivieren wordt van Ne derlandse zijde grote waarde ge hecht aan regelingen betreffend? de bescherming der gezondheid. Op dit gebied is aan de Neder landse wensen verregaand tege moet gekomen en men heelt voorzien in eén internationale controle op de radio-activiteit van lucht, land en water. Het verdrag laat de landen vrij zelf een nationaal research-pro- gramma op te stellen en uil te voeren en op particuliere onder nemingen wordt geen enkele dwang uitgeoefend. Wil Nederland zich handhaven dan zal het in. de voorste gelede ren moeten staan van de landen, (lie in de komende jaren een zo ruim mogelijk gebruik zullen ma ken van de kernenergie, zo zegt de regering verder nog in do Me morie van Toelichting. De Sow jet-leiders Boelganin en Chroesjtsjef zijn dinsdagochtend per trein in de Tsjecho-Slowaak se grensplaats Cierna aangeko men, waar zij door Antonin No vo ty', eerste secretaris van de Tsjecho-Slowaakse communisti sche partij, Vaclav David, de mi nister van Buitenlandse Zaken en andere leiders werden ontvan gen. Volgens radio-Praag stonden 50.000 Slowaakse arbeiders en boeren nabij het met vlaggen versierde station om de „bood schappers van de vrede" te be groeten. Novotny zei in zijn welkomst toespraak, dat de jongste wijzi gingen in het Kremlin „de dag van de Sowjet-overwinning op het kapitalistische stelsel hebben vervroegd". Chroesjtsjef sprak over „de eenheid van ideologie en begin selen", die tussen beide landen bestaat. „Wij komen niet naar Tsjecho Slowakije om onenigheden of misverstanden te regelen. Onze beide communistische partijen zijn het volkomen eens. Wij ko men bijeen om onze strijd voor het communisme gemeenschap pelijk te voeren. Wij komen met de Tsjecho-Slowaakse partijlei ders en arbeiders spreken over hun kostbare ervaringen bij de economische, politieke en cultu rele opbouw", aldus verklaarde Chroesjtsejf in antwoord op de begrotingstoespraak van Novot ny. De Sow jet-leiders werd daar op zout en brood aangeboden. Volgens de Slowaakse traditie ontstaat door het eten hiervan een duurzame vriendschap. Boelganin hield een korte toe- ap uio qosissny )aq ui qee-ids menigte voor haar welkom te be danken. De toespraak werd niet vertaald. Eten der giften voor de Rus sische leiders van een album, dat schriftelijke beloften bevatte van arbeiders uit Oost-Slowakije om, ter herdenking van het feit, dat 40 jaar geledende oktoberrevo lutie plaats greep, de gestelde produktienormen te overtreffen. Nadat de aanwezigen de inter nationale en verscheidene volks liederen ten gehore hadden ge bracht, stapten de twee Russische staatslieden, die er bijzonder op gewekt uitzagen, weer in de trein, om hun reis in westelijke richting te vervolgen. Chroesjtsjet zei dat het hoofd doel van het bezoek, dat hij en Boelganin, aan het hoofd van een Sowjet-delegatie, aan Tsjecho- Slowakije brengen is „verster king van de vriendschap tussen alle socialistische en vredelieven de landen". „Doch leuzen zijn niet genoeg. Alles hangt er van af wie aan het hoofd van de partij staat, en welke leuzen deze leiders aan hangen", vervolgde bij, hieraan toevoegend: „De arbeidersklasse zal de wereld veroveren, doch hiervoor is geen oorlog nodig. Zal er oorlog komen? Wij vech ten er tegen, doch het hangt niet alleen van ons af. Wij streven er naar een oorlog te vermijden. Wij hebben een machtige indu strie, een groot volk, een goed leger en betrouwbare bondgeno ten". Volgens niet officiële cijfers is in de nacht van maandag cp dinsdag het aantal doden tenge volge van de hitte in Italië ge stegen tot 116. De directe oorzaken waren zon nesteek, verdrinking of verkeers ongelukken. In sommige geval len werden autobestuurders door de hitte bevangen en verloren daardoor de macht over hel stuur, in andere werden ver keersongelukken veroorzaak: doordat de banden van auto'i sprongen. Zoals reeds meegedeeld, stier ven er in een tehuis voor ouder van dagen in Venetië 16 mensen tengevolge van de hitte. Latei is bekend gemaakt dat in de ai gelopen vier dagen in een tehuis voor ouden van dagen te Padua 12 mensen, onder wie de moeder overste, overleden zijn. In Trento in de Italiaanse Al pen werd maandag een tempera tuur van 28,9 graden Celsius ge constateerd, in Foggia in Zuid- Italië liep de temperatuur maan dag op tot 29.4 graden. In drie tehuizen in Milaan zijn in de afgelopen 48 uur 4 ouden van dagen als gevolg van de hitte gestorven. In Ferrara werken de bouw vakarbeiders 's nachts bij liet licht van grote lampen. Toespraak van Chroesjtsjef „Wij hadden in een goede kud de enige zwarte schapen. Doch wij hebben ze bij de staart ge grepen en eruit gegooid", aldus heeft de eerste secretaris der Sowjet-Russische communisti sche partij, Nikita Chroesjtsjef, dinsdag op een bijeenkomst te Zilina, in Tsjecho-Slowakije ver klaard. Omtrent deafgezette leden van het partijpresidium verklaar de Chroesjtsjef: „Zij dachten aan de macht te zullen komen U weet nu, waarop dit uitliep. De Tsjecho-Slowaakse commu nistische partij steunt ons ten volle en zij onderschrijft de be slissingen van 't twintigste Rus sische partijcongres. Dat is ware vriendschap". Toen de trein Kosice, een cen trum van Slowakije's grote Hon gaarse minderheid, bereikte, wa ren Boelganin en Chroesjtsjef zo overladen met bloemen, dat zij zelfs niet naar de menigte kon den wuiven. Volgens radioberich ten waren tienduizenden Slowa- ken bij het station ter begroeting aanwezig. ZON MAAN Met zuidwestelijke winden werd dinsdag oceanische lucht aangevoerd waarin nogal wat be wolking voorkwam. In verband daarmee lagen de maximum tem peraturen op een voor de tijd van het jaar normaal niveau. In hei binnenland werd het ongeveer 22 graden, aan de kust omstreeks 20 graden. Boven Engeland bevond zich maandag een storing die daar enkele buien veroorzaakte. De winden blijven bij ons van daag ook 'in de zuidwest tot west hoek. Daarmee wordt dan de on stabiele lucht naar onze streken gevoerd. Er zullen dan ook plaat selijk enkele buign voorkomen. In de temperaturen komt daarbij maar weinig verandering. medegedeeld door het K. N. M.I. te De Bilt, geldig tot woensdag avond. Koel. Veranderlijke bewolking met plaatselijk enkele buien. Zwakke tot matige zuidwestelijke wind. Ongeveer dezelfde temperaturen als gisteren. op onder op tsndw Juli. 10 4.34 21.00 19.39 3.22 DONDERDAG 11 JULI. 11 4.45 20.59 20.17 4.20 v.m. nan. 12 4.36 20.59 20.49 5.23 Breskens 1.22 1.44 13 4.37 20.58 21.15 6.27 Terneuzen 1.57 2.19 14 4.38 20.57 21.39 7.32 Hansweert 2.37 2.58 15 4.39 20.56 22.00 8.37 Walsoorden 2.47 3.0S

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1