Uit de Provincie VOOR ELK GOED BOD DE PRI)ZENPOT! Éj fjGp* 55> 33 35r Binnenlands nieuws BEURSOVERZICHT De prijzen O TOTAAL DER TOTALEN §jj hebt Slaak de juiste nummers zwart A d Z 3 S B <5 7 S 9 10 cS E> 16 17 18 79 <20 0 3.1 33 A3 39 55 Y 36 27 28 29 30 H 36 37 38 39 90 1 91 92 93 99 95 57 53 53 59 55 ri 56 57 SS 59 60 TERNEUZEN AXEL. HOEK SAS VAN GENT. VLISSINGEN. IJZENDIJKE- MEDEDELING. Goed gedacht en goed begonnen, wijs geëindigd, prijs gewonnen TOOBWMBDIir 2 3 4 5 Inzenden DOE MEE EN ZIE P. P. NUMMER DRIE Wat U te doen Totalen N MULO-EXAMENS. Bij het te Goes gehouden Mulo examen slaagden: Voor het A-diploma A. H. de Kant (x) en E. C. L. Marteijn, widen te Oostburg; P. Scheele <x) te Overslag en mej. M. S. Scheele (x) te Axel Voor het B-diploma J. M. Roos fx) te Sluis; P. Dieleman (x), J. A. Leunis en L. de Putter (x), allen te Hoek; mej. P. W. de Fouw en C. Scheele, beiden te Terneuzen, De geslaagden achter wier naam fx.) staat, zijn tevens geslaagd ▼oor het Middenstandsdiploma. BENOEMING WATERSCHAP. Tot bestuurslid van het water schap Axeler- en Hulsterambacht werden benoemd de heren F. van Hoeve te Axel en O. J. E. Verha gen te Westdorpe. OP WALCHEREN DREIGEN MOEILIJKHEDEN MET WATERVOORZIENING. Hoewel er cp dit moment nog geen reden tot ongerustheid is, znllen er bij aanhoudende droog te op Walcheren onherroepelijk moeilijkheden ontstaan in de drinkwatervoorziening. Het ver bruik is buitengewoon hoog en overtreft in belangrijke mate het gestelde maximum van ander half maal het normale dagver- hruik. Op een te Middelburg gehou den persconferentie hebben de directeuren van het gemeentelijk waterbedrijf Middelburg, ir. B C. Roeters van Lennep en de N.V. waterleidingmaatschappij Midden-Zeeland, de heer P. Kas, niting gegeven aan hun grote be zorgdheid over het sterk geste gen waterverbruik. Men staat op dit moment vrijwel nog aan hei Begin van de zomermaanden. Het steeds toenemende vreemde lingenverkeer vooral in de bad plaatsen op Walcheren, geeft eveneens een steeds toenemende belasting van de waterleidingbe drijven. Het waterwingebied „Oranje zon", dat in' hoofdzaak is bestemd ▼oor de drinkwatervoorziening ▼an Middelburg, is nog steeds de gevolgen van de ramp in 1953 niet te boven. Het water uit het zgn. „open kanaal" is niet voor onmiddellijk gebruik geschikt, zodat het vermengd wordt met wafer uit bronnen, die hiervoor speciaal worden geslagen. Dit jaar zal uit het waterwin gebied „Oranjezon" in totaal Ttam 600.000 kubieke meter wa iter betrokken kunnen worden, doch in normale tijden betrok men uit dit gebied 900.000 kubie- de meter. Beide waterleidingbe drijven zijn verplicht water aan ie kopen uit Ossendrecht, hetgeen rechter aan bepaalde maxima is gebonden. In Zeeuws-Vlaanderen beeft het gevestigde waterlei dingbedrijf reeds een schrob- en aproeiverbod moeten uitvaardi gen. Om dit op Walcheren met zijn vele tuinders te voorkomen is een dringend beroep op de be reiking gedaan het waterver bruik zoveel mogelijk te beper ken. Examen medisch analyste. Voor het examen medisch ana lyste (algemeen klinisch) slaag de te Utrecht onze stadgenote mej. A. H. Groenenberg. Zuinig met water. De directie van de waterleiding maatschappij „Zeeuws-Vlaande ren" heeft het, gezien de aanhou dende warmte, nodig geacht de bevolking nogmaals zeer drin geed te verzoeken de grootste zuinigheid met het water te be- fraehten. Per luidspreker werd dit verzoek aan de bewoners ge richt. De aandacht werd daarbij vooral gevestigd op de moeilijk- beden die de ziekenhuizen zou den ondervinden wanneer de watervoorziening zou stagneren. Vooral gedurende de beide z.g. schoonmaakdagen, vrijdag en Dterdag zal ieder zich aan het schuur en ook sproeiverbod moeten houden. Het algemeen be lang maakt het noodzakelijk, dat niemand méér water zal gebrui ken dan strikt nodig is. Jaarvergadering K.A.B. In het Parochiehuis hield de af deling Terneuzen van de K.A.B. Saar jaarvergadering die, we gens ziekte van de voorzitter, ▼rerd geleid door de heer F. Ha genaar. Naar aanleiding van een bin nengekomen circulaire werd door de voorzitter gewezen op de «nrsussen en lessen aan de So ciale School. Verder wees de heer Hagenaar er op dat iedere derde dinsdag avond van de maand de districts bestuurder, de heer J. v. d. Voor de te Sluiskil, voor het secreta riaat van de Arbeid zitting houdt in het Wit-Gele -Kruisgebo-uw. Het ligt in de -bedoeling van het bestuur dit najaar weer een ledenwervingsactie te beginnen. Aan de „Actie Jo Maas" wordt de nodige aandacht besteed. Vol gend voorjaar komt de laatste en grootste actie. Besloten werd om eveneens een actie te voeren Wanneer er na Jo Maas nog Iemand uit deze streek naar Afri ka zou vertrekken. Men moest constateren dat de voor Zeeuw-Vlaanderen geplande retraite-periode voor de meeste leden slechts uitkomt. Het financiëel verslag werd goedgekeurd. Van de rondvraag werd een zeer druk gebruik gemaakt. In het jaarverslag over 1956 werd met voldoening geconsta teerd dat het vorig jaar weer een Voorzitter kon worden gekozen. De propaganda-actie die in 1956 werd afgesloten bracht een ge weldige ledenwinst. Als resultaat van deze actie werden tachtig nieuwe leden geboekt. De „Actie Jo Maas" werd ver breid over alle Zeeuws-Vlaamse afdelingen, tot zelfs in Brabant. Er werd het vorig jaar ook weer begonnen- met een, zij het be scheiden, winterprogramma. Er werden enkele zeer mooie avon den gegeven. Het bezoek aan de lezingen was echter nog niet groot. De wijkleidsters der K.A.V. verzorgden op uitstekende wijze het Kannunik van Schaikfonds. De gelden worden beschikbaar gesteld voor de opleiding van priesters. Eén van de onder-afdelingen van de K.A.B. is Herwonnen Le venskracht. Hier zitten personen aan h^t roer die van aanpakken weten en ook zijn het weer de wijkleidsters van de K.A.V. die hier veel goed werk doen. De re sultaten zijn dan ook navenant. De diverse acties werden met grote voortvarendheid gevoerd waardoor ook nu weer in vele ge vallen hulp kon worden geboden. Verschillende instellingen van de K.A.B. als het ontwikkelings werk, de levensverzekering „Con cordia", de Centrale Volksbank, de retraite, Sociale schooi en secretariaat van de Arbeid pas seerden de revue in 't uitvoerig jaarverslag van secretaris Jos. d' Hont, die tegelijkertijd ook de aandacht voor deze instellingen vroeg. Geslaagd. Bij de te Goes gehouden Mulo examens slaagden voor het A.- diploma: Nelly Koster, Leny de Regt en Gré Scheele, allen alhier, Cathrien Maas te Zaamslag en Piet Scheele te Overslag. Voor het B-diploma slaagden Jan de Feijter, Magda de Hullu en Tonny Kruisifikx, allen te Axel en leerlingen van de Chr. U.L.O.-school alhier. Openbare verkoping. Gisteren werd ten verzoeke van de erven van mej. F. van Hermon ten overstaan van nota ris K. J. Hoving verkocht het woonhuis Tramstraat 25. Koper werd de heer J. P. van Hermon alhier voor 1650, Diploma-uitreiking verkeers- examen. Aan 23 leerlingen van de le klasse van de R.K. Huishoud school en 15 van de zesde klasse van de R.K. lagere Meisjesschool, die op 5 maart aan het schrifte lijk en op 26 juni aan het prakti sche gedeelte van een verkeers- examen hadden deelgenomen, konden woensdagnamiddag op het stadhuis door burgemeester R. A. J. den Boer de diploma's van het Verbond Voor Veilig Ver keer worden uitgereikt. Het offi ciële tintje dat aan de uitreiking van de diploma's werd gegeven bracht de belangrijkheid van het verkeersexamen nog eens naar vonen. Het stemt dan ook tot vol doening dat in deze tijd van ver keersveiligheid, dikwijls mede veroorzaakt omdat soms de meest elementaire kennis van de verkeersvoorschriften ontbreekt, weer een groot aantal kinderen het verkeersdiploma hebben ge haald. De heer Den Boer wees bij de uitreiking nog eens op de geva ren van het tegenwoordige druk ke verkeer. Hij hoopte dat de ge slaagden een voorbeeld zullen zijn voor anderen. Een bijzondere vermelding kreeg Kitty Albicher die op het gehele examen maar één foutje had gemaakt. Verder dankte hij soeur Nepomusena, mevr. Pauwels en wachtmeester Van Hest van de Rijkspolitie voor de moeite die zij hebben gedaan de kinderen een behoorlijke ver keersopleiding te geven. Wachtmeester Van Hest gaf vervolgens een .uiteenzetting van het exatnen, waaruit bleek dat de kinderen hef er zeer behoorlijk hadden afgebracht. In het prak tisch gedeelte bijvoorbeeld waren bij de verkeersagent maar drie fouten gemaakt. Minder te spre ken was hij over de wijze waarop richting werd aangegeven. Dit gebeurt meestal een beetje twij felachtig alsof min of meer een schaamtegevoel moet worden overwonnen. Hierna kon burgemeester Den Boer aan de volgende kinderen het diploma uitreiken: HuishoudschoolKitty Albi cher, Bernadette Bombelijn, Mady van Steenbergen, Wally Snoek, Frida van Graefschepe, Ria Tiele- man, Katy van Dijke, Sylvia Moelker, Tilly de Guchteneire, Marleen van Vooren, Corry As- selman, Nelly van Graefschepe, Lilian Baart, Marleen van Aver- maete, Lydia Inghels, Mireille Geerinok, Jeanette Verplanken, Ingrid van Hecke, Anette de Mul, Mariette Stofferis, Marleen He- melsoet, Gabrielle van Goethem en Adri Geilleit. Lagere Meisjesschool: Mady Guinau, Ria Piessens, Lydie de Meulenaere, Marijke van Dijke, Mady Schouwvliege, Magda Ver- duyn, Annie d' Haens, Ria de Betuwe, Marijke Oderij, Lucia Snoek, Ria van Hest, Jacqueline Scheffe'r, Marijke Ploegaert, Trees v. d. Berghe en Trees de Mul. Eerste opvoering „Bestevaer Middel". Duizenden toeschouwers heb ben woensdagavond rond de oude St. Jacobskerk te Vlissinggen, waarin 350 jaar geleden Michiel Adriaanszoon de Ruyter werd ge doopt, op de Oude Markt, de eer ste opvoering van het openlucht spel „Bestevaer Michiel" bijge woond. Dit door Louis Lockefeer speciaal voor de De Ruyterher- denking geschreven spel geeft een beeld van het leven van De Ruyter en enige hoogtepunten uit diens leven. Aan het einde van het spel bracht de burgemeester van Vlis singen, mr. B. Kolff, dank voor de vertolking en reikte aan de schrijver, de heer L. Lockefeer, aan de regisseur Jan Lemaire en aan de beide hoofdrolspelers J. L. Verhagen (Michiel de Ruyter) en A. Vader (Johan de Wit) de „De Ruyterpenning" der stad Vlissingen uit. Bij de toeschouwers warert de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, leden van Ge deputeerde Staten, burgemeester en wethouders van Vlissingen en de commandanten van de mari neschepen die deelnemen aan de vlootweek. Voordat de eerste opvoering begon, heeft de jeugd van Vlis singen gedefileerd voor 't stand beeld van Michiel Adriaanszoon en een krans gelegd. Geslaagd. Te Nijmegen slaagde van het kandidaatsexamen deel II ge neeskunde de heer H. E. M, Ro- zemeyer, alhier. VERDUISTERING VAN 58.000 De 37-jarige J. G. uit Tiel, chef van de loonadministratie van een metaalwarenbedrijf te Tiel, is ge arresteerd op beschuldiging van verduistering van een bedrag van ƒ58.000. Hij zou dit geld in drie jaar tijds bemachtigd hebben, en zou dit hebben kunnen doen, om dat de directie een groot vertrou wen in hem stelde. Het geld had G., die ongehuwd is, ten eigen bate aangewend. Op last van de officier van Justitie te Arnhem, is hij te Arn hem ingesloten. CANADESE MILITAIR KWAM GNDER TREIN. Woensdagavond om kwart over acht is een 21-jarige Canadese soldaat bij een poging, in een rijdende D-trein te springen, op het station te Arnhem tussen het perron en de trein terecht geko men. In het St. Elisabethgasthuis waarheen hij werd vervoerd, moesten zij:, beide voeten geam puteerd worden. Verder had hij inwendige kneuzingen. Zijn toe stand 's thans redelijk. Een Canadese militaire dokter zal naar Arnhem komen om het eventuele vei voer van de militair naar Duitsland te regelen. De naam van de militair, die met de D-trein van Duitsland onderweg was naar Hoek van Holland an in Arnhem even uit de trein was gestapt voor het vervullen van douaneformalitei ten, is nog niet bekend. DE IM- EN EXPORT VAN TUINBOUWPRODUKTEN De Nederlandse grens is weer opengesteld voor de invoer van bloemkool uit België en Luxem burg. Enige tijd geleden is de in voer van dit produkt verboden op grond van de prijsontwikke ling in ons land. Het Ierse ministerie van Land bouw heeft tedoten met ingang van 10 juli de «woer van tomaten te verbieden. Dit betekent voor de Neder landse tomatenkwekers dat een belangrijke afnemer afvalt. De totale tomatenexport van ons land naar Ierland bedroeg b.v. in de week van 16 tot 22 juni 428 ton. De Zwitserse autoriteiten heb ben besloten om tot en met 8 juli de inveer van sla in beperkte mate toe te laten. Daarna zal de invoer van kropsla in dit land weer verboden worden. DE BELGISCHE STAKING BIJ BATA De staking van Belgische ar beidskrachten bij de N.V. Bata te Best begint te verlopen. Nadat in de loop van dinsdag en woens dag ruim zestig stakers het werk hadden hervat, is donderdagmor gen weer een dertigtal Belgen aan het werk getogen. Van de zijde van de Bata deelde men ons mede, dat het merendeel van de nog niet aan de arbeid gegane Belgen zich ook bereid heeft ver klaard, het werk te hervatten. Zij zullen allen weer in dienst worden genomen, met uitzonde ring van een kleine groep zgn. „raddraaiers", zoals men ons van Batazijde verzekerde. Op il juli zullen de betrokken Nederlandse werkgevers zich te Breda beraden over de kwestie van de tien procent compensatie toeslag, die tot de moeilijkheden heeft geleid. Indien dan het stand punt is bepaald, volgt op 23 juli, opnieuw in Breda, een bespre king met de Belgische werkne mersorganisaties. INENTING TEGEN POLIO IN RIJSWIJK Onafhankelijk van het voorne men van de regering, in het na- iaar de gelegenheid open te stel len de in 1955 geboren kinderen in te enten tegen polyomelytis, heeft de Rijswijkse raad besloten een bedrag van 45.000 beschik baar te stellen om op grote schaal de Rijswijkse jeugd in de leeftijd van één tot negen jaar in te enten tegen polyo. Ge raamd wordt dat het aantal kin deren in deze leeftijdsgroep in Rijswijk rond 5.500 bedraagt. Aangezien het vaccin uit Ameri ka moet komen zal de inenting niet voor september kunnen be ginnen. Al zou het vaccin eerder aankomen, dan nog is het vol gens burgemeester drs A. Th. Bcgaardt psychologisch beter te wachten tot het najaar, daar het niet juist zou zijn in de periode, waarin een eventuele epidemie zou kunnen uitbreken, te gaan inenten. Het ligt in de bedoeling van de ouders een bijdrage te vragen in de kosten. Bij de inenting zul len de plaatselijke huisartsen worden ingeschakeld en het Groe ne Kruis en het Wit-Gele Kruis zullen hun verpleegsters en hun gebouwen voor deze massa-inen ting ter beschikking stellen. STILLE GOED PRIJSHOUDENDE MARKT. De wederom vastere stemming van Wallstreet heeft een duide lijke invloed op de koersen van de internationale fondsen aan het Damrak, maar noch het pu bliek noch de arbitrage lieten donderdagmiddag veel belang stelling zien zodat het bleef bij een goed prijshoudende stem ming zonder meer. Schomme lingen van enige betekenis de den zich niet voor en evenmin waren er belangrijke verande ringen ten opzichte van woens- middag een zeer stil ascpect en er was niets dat een kleine op leving vermocht teweeg te bren gen. vermocht teweeg te brengen. Er kwam bij dat Wallstreet donderdag wegens independen ce day gesloten blijft. Amster dam zal het dus vandaag zonder Amerikaanse koersen moeten doen en gezien het sterk van Amerika afhankelijke karakter van onze markt liep men er nu reeds op vooruit dat er ook van daag weinig te beleven zal zijn. A.K.U, liet een eenheidskoers zien van 196. Philips bewoog z.ch juist boven de 300. Unile ver lag rondom 480, Kon. Olie circa 226 en K.L.M. circa 130. Alleen Unilever trok nu en dan iets meer belangstelling. De an dere hoeken waren nauwelijks de moeite waard. Scheepvaart was merendeels prijshoudend, alleen Van Nievelt Goudriaan was aan de vaste kant. Cultuur fondsen wisten zich goed te handhaven, met name HVA op 124. De markt had verder een ongeanimeerd verloop. De han del in claims Billiton werd voortgezet. Nadat woensdag een notering van 135 was tot stand gekomen werd donderdag een adviesprijs vernomen van 125. Staatsfondsen op vorig niveau. Prolongatie 3% procent. BEURSINDICES. 2/7 3'7 4/7 Int. concerns 345.50 351.85 353 02 154.30 154.75 154.60 159.74 158 90 158.49 11.5.54 114.72 il5 05 103.51 103.74 103.37 235 02 237.89 238.34 Industrie Scheepvaart Banken Ind fondsen Algemeen GEEN NABEURSKCERSEN In het telefonische effecten verkeer te Amsterdam zijn don derdagavond geen zaken gedaan aangezien Wall Street wegens „Independence Day" gesloten is gebleven. Wegens plaatsgebrek is het ver volgverhaal van „Eric de Noor- +»an" uitgesteld tot het volgend "xmmer. REO. ERPLEX stonden wij vorige week van het grote aantal jO goede oplossingen. Het getal pientere piekeraars in Ne- derland neemt toe en het is nu wel bewezen, dat ieder een mee kan doen aan deze prijzenpot-prijsvragen. Inmiddels bereikten ons verschillende verzoeken om het tijdstip van sluiting later te stellen, zodat men ook de maan dag nog kan besteden aan de oplossing. Dit is inderdaad mogelijk. UZZELAARS, let op. In- |Pp gaande heden geldt niet meer" het tijdstip van het poststempel, maar het uur van ontvangst. Alle briefkaar ten zullen uiterlijk dinsdag a.s. 12 uur v.m. in ons bezit moeten zijn. U kunt dus voortaan in vele gevallen nog maandagavond (vroegtijdig) posten en als U eens te laat bent de briefkaart dinsdag ochtend per expresse afzen den. Als die briefkaart maar vóór twaalven te Utrecht is. Bij deze prijzenpotprijsvraag deelt iedere goede oplosser mee in de prijzen. Dus wie de goede ant woorden v/eet, heeft altijd prijs. Deze zelfde puzzel verschijnt In een 25-tal bladen over het gehele land, zodat er een ZEER GROTE POT zal ontstaan door de duizen den inzendingen, waarop allemaal vijftig cent extra wordt geplakt. Het bedrag, dat na aftrek van de kosten overblijft, wordt geheel aan de winnaar(s) uitgekeerd. Bij deze puzzel ts maar één goede oplossing mogelijk, omdat geen en kele vraag voor tweeërlei uitleg vatbaar is. Indien er geen goede inzending binnenkomt, blijft de gehele pot overstaan tot de vol gende prijzenpotpuzzel. Hoe méér oplossingen er bin nenkomen, hoe groter de prij- zenpotAls er 10.000 abon nees meepuzzelen, is er een be drag van 5.000,beschik baar, waar na aftrek van de kosten alle winnaars een gelijk deel van zullen ontvangen. En is er maar één winnaar, dan gaat deze met de gehele prij- zenpot strijken. alleen abonnees op deel nemende bladen mogen meedingen naar een prijs; het diagram en de totaal cijfers moeten volledig worden ingevuld; het volledig uitgeknipte diagram moet op een briefkaart worden ge plakt; onduidelijke veranderin gen of invulling maken een inzending ongeldig; oplossingen die na a.s. dinsdag 12 uur v.m. in ons bezit komen, dingen niet meer mee; briefkaarten, waarop niet het verschuldigde porto (7 cent) en het extra porto van 50 cent is geplakt, zijn ongeldig; briefkaarten, die event, niet door P.T.T. zijn af gestempeld, zijn ongeldig Q wij dragen geen verant woordelijkheid voor zoek raken, beschadiging of vertraging, der kaarten; 9 over opgave en oplossing is geen correspondentie mogelijk en er bestaat geen beroep op de beslis sing van de puzzelredac tie, deze is bindend; 4 A door inzending verklaart men zich akkoord met de. ze voorwaarden. Het ingevulde diagram knipt U uit en plakt dit op de blanco zijde van een briefkaart. Aan de andera kant adresseert U als volgtP.P, Postbus 35, Utrecht. Naam en volledig adres van de afzender in blokletters invullen en daarboven 50 cent aan extra post zegels plakken, plus het normale porto van 7 cent. U zendt de brief kaart niet in enveloppe, maar open In. Gebruik alleen geldige postzegels. Vervallen postzegels, radiozegels, plakzegels en dgl. worden door de posterijen niet vergoed De oplossingen moeten uiterlijk dinsdag 9 juli, 12 uur v m. in ons bezit zijn. Later ontvangen briefkaarten wor den onherroepelijk terzijde gelegd. KAAR' «fe WebtAL STRAAT Op deze pagina vindt U 'n twaalf tal vragen, A. tot en met M. en bij elke vraag vijf antwoorden. Aan U dë taak te bepalen, welke van de vijf antwoorden goed zijn. Het kan voorkomen, dat méér dan één antwoord goed is, ja, misschien zijn er soms wel 4 of 5 antwoor den juist, bij andere vragen kan het gebeuren dat er maar één antwoord goed is. Voorts vindt U een diagram met vooraan de letters van de vragen en naast elke letter de nummers van de bijbehorende (doorgenum merde) antwoorden. 17 hebt nu niets anders te doen dan de nummers door te kruisen van alle antwoorden, die volgens U goed zijn, regel voor regel de aangekruiste getallen op te tellen en dan de gevonden totalen in de laatste strook (geheel rechts) te plaatsen en nog eens tot 9,en totaal op te tellen, dat U in de dirkel zet. Zo zou bijvoorbeeld een vrgag^ kunnen luiden A. een pink is 1") een deel van de hand; 2 een kle-^ dingstuk; 3 een dier; 4 een stuk gereedschap; 5 een vissersvaar tuig. Nu blijkt, dat 1, 3 en 5 goed zijn, want een pink is werkelijk een deel van de hand, maar ook een dier en ook nog een vissers vaartuig. In het diagram streept U daarom in zo'n geval op de strook A het cijfer 1 door, maar ook de 3 en ook nog de 5. In de laatste kolom zet U de som van 1 3 5 9. Dat totaal 9 telt U later op bij de totalen van de andere stroken en zo vindt U het „totaal der totalen" voor de cir kel. B C. A. In onze kinderjaren hebben we allemaal wel eens gehoord van aardgeesten. Dat zijn I. aardmannetjes; 2. kabouters; 3 reuzen; 4. spoken; 5. witte wijven. Weet l) wat een baar is 6. een vogel; 7. een golf; 8. een geldbuidel; 9. een staaf edelmetaal; 10. een draagwerk- tuig. Men sprak vroeger van ééndekkers, twee dekkers en ook van driedekkers. Wat was een driedekker II. een vliegtuig; 12. een manhaftige vrouw 13. een oorlogsschip; 14. een vrachtschip; 15. een ruwe kerel. D. Een stout vraagje Wie was Beria 16. een sprookjesfiguur; 17 een kleinzoon van vader Jacob; 18. een italiaans staats hoofd; 19. een russisch leider; 20. een le viet uit het Onde Testamént. E- Een mobletboer is een 21. hereboer; 22. hoge zijden hoed; 23. soort inktvis; 24. verborgen dierenaam; 25 ver borgen bloemenaam. F. Biljarten is in Nederland zeer geliefd. We kennen de tafels, waarop het wordt ge speeld. Op hoeveel poten mag een biljart officieel staan 26. vier poten; 27. vijf poten; 28. zes poten; 29. zeven poten; 30. acht poten. G. Wat is een koekoek 31. een dakvenster; 32. een vogel; 33. glazen luik op een schip; 34. de duivel; 35. een staartklok. Een basiliscus daarentegen is een 36. kerkgebouw; 37. soort slang; 38. beken de plant; 39. hagedis; 40. monster. II hebt allen wel eens van Albion gehoord. Wat is Albion eigenlijk 41. Engeland; 42. Engeland met Ierland; 43. Engeland en Schotland; 44. Engeland, Schotland en Noord-Ierland; 45. het britse gemenebest K. Kees is een jongensnaam, maar wat is een kees of keesje 46. een hond; 47. een scheldnaam voor de patriotten aan het eind der 18e eeuw; 48. bijnaam voor een aap in Indië; 49 een geld stuk; 50 een scheepstouw. L. Wie van onze oude zeehelden werd door zijn schepelingen „Bestevaer" genoemd 51. Michiel de Ruyter; 52. Piet Hein; 53. H. I. I n Ll 1 Maarten Harpertsz. Tromp; 54. Cornells de Wit; 55. Willem Barendsz. M. En wie weet ons te vertellen hoe lang de maratonlocp is 56. 40 km; 57. 41 km; 58 42 km; 59. 43 km; 60. 45 km.

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 2