De wijzigingen in de Sowjet-Unie Tentoonstelling Z.L. M. te Zierikzee geopend; HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Jaarlijkse vlootdag van «Onze Vloot» te Vlissingen Partijbestuur Partij van de Arbeid voor verbod van atoomproeven Ook Roemeense communistische leiders afgezet Duizend doden in Perzië? VRIJDAG 5 JULI 1957 12e Jaargang Nr 4106 EERSTE BLAD Voldoening in saiellieilanden MOLOTOF C.S. VAN FUNC TIES ONTHEVEN. HET VERMISTE PAKISTAANSE VLIEGTUIG RAKET BEREIKTE DOEL NIET DERDE SLACHTOFFER VAN SCHEEPSBRAND OVERLEDEN NEDERLANDSE KUSTVAARDER IN NOOD IERLAND Reisbonnenactie wordt afgesloten DE VERMISTE BELGISCHE STRAALJAGERS GEEN OVERLEVENDEN BIJ VLIEGONGELUK IN PAKISTAN PRINS ALBERT DE LIGNE GESTORVEN FRANKRIJK EN DE EUROPESE VERDRAGEN BRITSE DUIKBOOT IN MOEILIJKHEDEN. Nog geen overeenstemming tussen tandartsen en fondsen DE ORKAAN IN LOUISIANA SPION AGEGROEP IN HONGARIJE OPGEROLD Bloedbad in Algiers Boelganin en Chroesjtsjef maandag naar Praag. Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur 1. van de, Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswa] Telefoon 2073 en 251C Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— pei kwartaal; per maand f 2,— pej»week 48 cent. Losse nrs 9 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties (géén handelsadver tenties) 5 regels 1,—. Iedere regel meer 20 ct. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur Bureau van dit Blad 20 cer.t meer Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres De Prawda, het orgaan van de Sowjetrussische communistische partij, publiceerde donderdagoch tend bijzonderheden ever de wij zigingen in de leiding van de par tij. De editie kwam enkele uren iator als gewoonlijk. Op de voor- pagin,x stonden de foto's van alle vijftien leden van het nieu we presidium. Ook het communi qué van het centrale comité was cp de voorpagina afgedrukt met de namen van de nieuwe presi diumleden in grote letters. Op. het Rode plein was in het geheel geen bedrijvigheid waar te nemen. Ook verder ging het leven in de Sowjetrussische hoofd stad zijn gewone gang. Er was geen enkel teken van spanning waar te nemen. Volgens Tass hebben alle Mo- kouse kranten donderdagmorgen gewag gemaakt van de wijzigin gen. Uit Peking wordt evenwel gemeld dat de dagbladen totnog toe er geen berichten over hebben geplaatst. Men moet echter in aanmerking nemen dat de Chine se kranten meestal een dag van te voren worden voorbereid en dat het nieuws woensdag vrij laat is doorgekomen. Waarnemers in China zijn van mening dat het verdwijnen van de vier Russische leiders voor China een halt zal betekenen voor de strenge lijn, die naar alge meen wordt aangenomen in strijd is met de tendenties van het 20ste communistische con gres. Ook de Hongaarse communis tische partij, zo blijkt uit een hoofdartikel in de Nepszabadsag, heeft haar instemming betuigd met de afzetting van de vier Rus sische leiders. Men juichte de „doortastendheid waarmee zon der onderscheid des persoons po gingen om de eenheid van de partij te verbreken worden afge slagen" toe. Het Russische besluit hielp ook de Hongaarse partij bestaande en herlevende dogmatische vergis singen en sektarische methoden en gevoelens te boven te komen. Het Poolse blad Trybuna Ludu schreef donderdag dat de ontsla gen Russische leiders met de ernstigste beschuldigingen belast waren, die men maar tegen een comrmmist kan uiten: poging tot terugkeer naar de oude Stalinis tische methoden. Zij waren nauw betrekken bij een bepaalde perio de, bij bepaalde handelswijzen en politieke gedachten en bewezen niet in staat te zijn bij een om wenteling als van het 20ste par tijcongres neer te leggen, aldus het blad. Radio Moskou meldt, dat Molo tof, Kaganowitsj en Malenkof van hun ministeriële functies zijn entheven. Alexei Pawlenko is in Malen- kofs plaats tot minister van Elek trische centralen benoemd. Hij heeft deze functie ook al van 27 april 1954 tot 9 februari 1955 be kleed. Op laatstgenoemde datum werd hij door Malenkof vervan gen. In de rang van eerste vice- premier bleef hij nadien mede werker van Malenkof. Molotof en Kaganowitjs verlie zen de rang van eerste vice-pre mier. Molotof is bovendien ont slagen als minister van Staats controle. Het besluit om hen in de rege ring te vervangen is genomen door het presidium van de Opper ste Sowjet. REACTIES OP 'T ONTSLAG VAN DE VIER RUSSISCHE LEIDERS., De woordvoerder van het Ame rikaanse ministerie van Buiten landse Zaken heeft woensdag te Washington gezegd, dat het ern stige karakter van de menings verschillen tussen de Russische leiders blijkt uit het aantal per sonen, dat is vervangen. Het ministerie, zo zei deze woord voerder, volgt natuurlijk nauw lettend de ontwikkeling van de toestand en let in het bijzonder op eveptuele gevolgen van de af zetting van de vier Russische lei ders voor de Russische politiek. De gouverneur van de staat New York en oud-ambassadeur te Moskou, Harriman, heeft zijn voldoening uitgesproken over de val van Molotof. Hij zei zestien jaar te hebben verlangd naar de uitschakeling van deze Russische leider. Volgens Harriman had hij in. oktober 1941 president Roose velt meegedeeld, dat er naar zijn oordeel geen mogelijkheid was met de Sowjet-Unie tot overeen stemming te komen over politie ke kwesties zolang Molotof nog invloed had in het Kremlin. Het officiële Zuidslavische pers bureau Tanjug heeft in een com mentaar op de gebeurtenissen in de Sowjet-Unie gezegd, dat deze van „groot belang zijn voor het versterken van de krachten van het socialisme in de wereld en voor de zaak van het socialisme in het algemeen". Het commentaar van Tanjug kan worden opgevat als het standpunt van de regering. Aan genomen werd, dat het is opge steld in overleg met president Tito, die zich in zijn vakantiever blijf op Brioni bevindt. De voornaamste woordvoerder van de Westduitse regering, Von Eckhardt, heeft tot een verslag gever gezegd, dat Molotofs ont slag erop schijnt te wijzen, dat 't Stalinisme in de communistische partij van de Sowjet-Unie niet zal herleven. De betekenis van het ontslag van Malenkof en Sjepilof was volgens hem nog niet duide lijk. Tot nu toe vertegenwoordig den beiden een gematigde rich ting. In diplomatieke kring te Lon den verwacht men van de jongste maatregel in Moskou een ver mindering van de Russische in vloed in de communistische we reld en een krachtiger streven van Moskou om de betrekkingen met het niet-communistische Westen te verbeteren. Er wordt een snelle verbetering van de be trekkingen met Zuid-Slavië ver wacht. COMMENTAAR VAN MINIS TER PRESIDENT DREES. „Ik verbaas mij er telkens op nieuw over, dat men in een land als de Sowjet-Unie, waar men naar buiten altijd de indruk wil wekken van een eensgezinde re gering, waarbinnen geen tegen stellingen bestaan, het steeds op nieuw op dergelijke uitbarstin gen laat aankomen. Over het al gemeen is het het veiligste, over Russische zaken niet direct com mentaar te geven, daar niemand de juiste toedraohten kent. Maar mijns inziens kan men wel aan nemen, dat het hier een conflict in de Russische leiding betreft aangaande de buitenlandse poli tiek", aldus verklaarde de minis ter-president dr W. Drees tegen over een redacteur van het ANP, die hem commentaar vroeg op het ontslag van Molotof, Sjepi lof, Kaganowitsj en Malenkof uit de partijleiding. Dr Drees verklaarde, in deze „uitbarsting" een bewijs te zien voor het be staan van spanningen in de Rus sische topleiding, waarvan het bestaan altijd is ontkend. Dit om dat hier niet één man ontslagen wordt, doch een ganse groep, tot nu toe zeer vooraanstaande figu ren. Ook de staatssecretaris van I Buitenlandse Zaken, drs E. H. van den Beugel, zei zeer voor- zichtig te willen zijn inzake Rus- Isische aangelegenheden. „Er zijn blijkbaar grote interne spannin gen in de Sowjet-Unie", zo zei hij, „doch niemand kan zeggen of dit een keer in de politiek zal bete kenen, en zo ja, of dit een keer ben goede of ten kwade zal zijn. In Russische aangelegenheden is eigenlijk iedereen in het buiten land een volkomen outsider en het geven van commentaren heeft daarom weinig zin". Volgens de Pakistaanse inter nationale luchtvaartmaatschappij heeft men het verkeersvliegtuig, dat sedert enkele dagen werd vermist, thans waargenomen op het eiland Sjarlachi in de Golf van Bengalen. Het toestel lag gedeeltelijk in het water; men vreest dat er geen overlevenden zijn. Eén getuige had drie explo sies gehoord, waarna het toestel was neergestort en in brand ge vlogen. De raket van de Amerikaanse marine, die van het eiland San Nicolas, zeventig mijl uit de Californische kust, is afgevuurd, heeft zijn doel in de hoogste laag van de atmosfeer niet bereikt, aldus is van deskundige zijde meegedeeld. Er werd geen ver klaring voor gegeven. De proef neming was gedaan in het kader van het geofysische jaar. Ter gelegenheid van de De Ruyterherdenking te Vlissingen en de daarbij te houden vloot- schouw hield de Koninklijke Nederlandse vereniging „Onze vloot" gisteren haar jaarlijkse vlootdag in de geboortestad van De Ruyter. Rond het middaguur werd men officieel ontvangen door het gemeentebestuur van Vlis singen, waar de burgemeester mr. B. Kolff, o.m. zeide dat het houden van een dergelijke vloot- schouw een reeds lang gekoes terde Zeeuwse wens is, die nu bij de De Ruyterherdenking in vervulling is gegaan. Burgemees ter Koiff merkte op, dat de vloot uit de tijd van De Ruyter en de hedendaagse vloot naast veel grote verschillen ook grote overeenkomsten vertonen. Wat de jaren door hetzelfde is geble ven is hel openhouden der zee gaten en het in standhouden van verbindingen. De voorzitter der Koninklijke vereniging „Onze vloot", de heer G. Ritmeester, verklaarde Het partijbestuur van de Par tij van de Arbeid heeft de vol gende verklaring uitgegeven: In zijn vergadering van 28 juni heeft het partijbestuur van de Partij van de Arbeid een be spreking gewijd aan de proeven met atoombommen en de ver schillende verklaringen uit de laatste tijd, waarin de vrees voor de gevolgen van deze proe ven tot uiting komt. De openbaar bekend geworden resultaten van de proeven met atoombommen confronteren de mensheid met een modern mid del tot massa-vernietiging, waar tegen geen afweer mogelijk schijnt en blijkens wetenschap pelijke opvattingen kan de volks gezondheid door deze proeven in gevaar worden gebracht. Het partijbestuur waardeert het beroep, dat van de zijde van een aantal geestelijke leiders en wetenschappelijke werkers op de regeringen wordt gedaan tot het stopzetten van deze proe ven, als een teken van een in brede kring tot uiting komend verantwoordelijkheidsbesef. Het partijbestuur heeft even eens kennis genomen van de opvattingen van andere weten schappelijke werkers, die zich op het standpunt stellen, dat door de proeven de volksgezond heid niet in gevaar wordt ge bracht. In deze wetenschappe lijke discussie kan en wenst hst partijbestuur zich niet te bege ven. Het partijbestuur stelt zich achter degenen, die oprecht streven naar vrede, via de rege ringen een poging willen doen om te komen tot het verjrod van proeven met atoombommen. Dit verbod zal alleen dan enig perspectief bieden, wanneer het gebaseerd is op een internatio nale overeenkomst, waarbij alle partijen van deze proeven af zien en bereid zijn alle kontro- lemaatregelen te aanvaarden, die noodzakelijk zijn om de na^ leving van dit verbod te kunnen verzekeren. Het verbod van de atoomproe ven kan voorts niet los worden gezien van het ontwapenings probleem als geheel. Het partij bestuur zou het toejuichen als de besprekingen op de ontwa peningsconferentie tot positieve resultaten zouden kunnen lei den, daarbij nadrukkelijk vast stellend, dat konklusies van de ontwapeningsconferentie niet kunnen en niet mogen beteke nen zich neerleggen bij de po litieke situatie zoals deze na 1945 is ontstaan. Eens te meer is uit de onrust van de vrije wereld gebleken, hoezeer de volken van het wes ten de oorlog verafschuwen. De verantwoordelijkheid voor het voortbestaan van de vrije wereld en de solidariteit met de onderdrukte volken achtti het IJzeren Gordijn gebieden ech ter, dat de ontwapening dienst baar heeft te zijn aan de vrij heid. De vrede kan nooit wor den gekocht met verraad van de vrijheid". in zijn dankwoord dat de gewel dige organisatie die Vlissingen ten toon spreidt om de De Ruy terherdenking volledig te doen slagen aller bewondering af dwingt. Na afloop van deze ontvangst verenigde men zich aan boord van de kruiser „De Zeven Pro vinciën" voor een maaltijd, wel ke bestond uit de traditionele snert. Hierna volgde een vaar tocht over de Westerschelde. Om half zes werd de thee in café-restaurant „Brittannia" ge bruikt, waar de heer Ritmeescc-r sprak over de huidige vlootpoli- tiek, waarover hij ook in de Tewede Kamer het woord hoopt te voeren. De 23-jarige Herman Halter uit Rotterdam die woensdag zwaar gewond bij de brand op de kustvaarder „Nijenburgh" in de Antwerpse haven, is donderdag morgen overleden. Deze brand heeft thans drie mensenlevens gekost. Het schip is donderdagmorgen naar Rotterdam vertrokken. De Nederlandse kustvaarder „Margaretha" verkeert 31 mijl uit de kust van Dartmouth, in het Engelse graafschap Devon shire, in nood. Het schip heeft een gebroken schroefas en het heeft om sleepboothulp verzocht. Het Groninger kustvaartuig „Margaretha" dat met een gebro ken schroefas in Het Kanaal lag, wordt thans naar Caen gesleept door de sleepboot „Maas". In het graafschap Armogh in Noord-Ierland is in de nacht van woensdag op donderdag een po litieman gedood tijdens een. ge vecht tussen de politie van Ul ster en leden van het Ierse repu blikeinse leger, die een aanval deden op een grenspost. Het Roemeense persbureau „Agerpress" heeft medegedeeld, dat twee leden van het Politbu reau van het centrale comité der Roemeense arbeiderspartij van hun functie zijn ontheven. Het zijn Josef Chisinevski, lid van het Politbureau en secretaris van het centrale comité en Miron Con- stantinescu, lid van het Politbu reau. Het feit stond vermeld in een communiqué, uitgegeven naar aanleiding van de plenaire zitting van het centale comité, welke eind juni in Boekarest is gehou den. Het besluit tot de uitslui ting had men genomen na een verslag van eerste partijsecreta ris Georghiu Dej over „de daden van de partij in verband met de taken, uitgestippeld op het twee de congres, in het licht van de besluiten van het twintigste Rus- sische partijcongres en met be trekking tot de internationale ge beurtenissen. De grote reisbonnenactie van Jan Kuijper beter bekend als „Bonnenjan" waarbij hij voor ruim 500.000 km aan trein reizen inzamelde voor T.B.C.- patiënfen en andere zieken, zal zaterdag, 6 juli, officieel worden gesloten met, een huldigingsbij eenkomst in hotel „Millingscen- trum" te Millingen a/d Rijn. In dit hotel, dat door Jan Kuijper geëxploiteerd wordt, zul len vele genodigden, onder wie afgevaardigden van diverse sa natoria, bijeenkomen. Er zal dan nog een aantal tegoedbon nen worden uitgereikt. De Commissaris van d.e Konin gin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot heeft donderdag omstreeks 12 uur de grote ten toonstelling van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij te Zie rikzee geopend. De tentoonstelling geeft een overzicht van de verrichtingen na Je waterramp op het eiland en brengt tot uitdrukking dat het eiland met zijn landbouwproduk- ten en zijn vee nog slechts weinig meer onderdoet voor het landelijk gemiddelde. Na de officiële opening werd in het Concertzaal van Zierikzee de algemene vergadering van de Z. L. M. gehouden. De algemene voorzitter van de maatschappij, ir M. A. Geuze gewaagde' in zijn openings woord van dreigingen in de we reld van grote matheid ten aan zien van de algemene verwachtin gen. Wat de februariramp van 1953 betreft, merkte de heer Geuze op, dat de ramp hersteld moet worden, en een genezing zo snel mogelijk tot stand moet worden gebracht. Wanneer het oorspron kelijk bedoelde verkavelingstem po afgeremd moet worden en de rampgebieden over één kam ge schoren worden met de normale gebieden, dan wordt de ramp naar zijn gevoelen, uitgerekt en het leed verlengd. Sprekend over de ongerustheid in boerenkringen als gevolg van de slechte inkomsten van de laat ste jaren en gezien hun dalend inkomen in vergelijking tot het nationaal gemiddelde, zag ir. Geuze de omstandigheden toch niet dezelfde als in de crisisjaren. Het probleem komt nu veel meer te liggen, aldus spreker, in de onophoudelijke stijging van de kesten. De directeur van de cultuur technische dienst, ir. S. Herweijer, sprak zich met betrekking tot de onafhankelijkheid van de in- en uitvoer uit voor een deelneming aan de Euromarkt, terwijl hij ten aanzien van de steeds duurder wordende arbeid de mening be streed. dat dit zal moeten leiden tot extensivering van de land bouw. Hij zag juist meer moge lijkheden in een voortgaande me chanisering. Ten aanzien van de mechanisa- De door België, Frankrijk, de Ver. Staten en Nederland gedane opsporingen om de twee Belgi sche vliegers die sedert dinsdag j.l. boven de Noordzee vermist zijn, zijn tot op heden nog zon der resultaat gebleven. Een uitgestrekt gebied van de Noordzee is reeds afgezocht om de rubberboot terug te vinden die een Franse vlieger woensdagoch tend had opgemerkt. Voorts wordt medegedeeld, dat een R.A.F.-toestel woensdag bo ven de Noordzee verloren Is ge gaan, waarschijnlijk in het ge bied waar de opsnoringen ge schieden. Officieel is meegedeeld, dat er ii) het wrak van het Pakistaanse vliegtuig, dat maandag op het eiland Tsjarlacni in de baai van Bengalen is neergestort, geen overlevenden zijn aangetroffen. Er hebben zich 24 mensen aan boord bevonden. Prins Albert de Ligne is don derdagochtend op 82-jarige leef tijd in Erussel gestorven. In de diplomatieke dienst van zijn iand heeft hij verschillende belangrijke posten bekleed, o.m. in Den Haag, Rome en Washing ton. De prins was voorzitter van de nationale liga voor kankerbe strijding. Zijn vrije tijd besteed de hij vooral aan menslievend werk. Als ondervoorzitter van het Belgische Rode Kruis heeft hij gedurende de bezetting be langrijk werk verricht ten be hoeve van landgenoten die door de Duitsers waren gearresteerd. De Franse nationale vergade ring heeft donderdag een voor stel van de communisten om het debat over de ratificatie van de Europese verdragen uit te stel len, met 356 tegen 149 stemmen verworpen. Alleen de communis ten stemden voor. tie van de bedrijven vestigde hij ook de aandacht op de noodzaak van invoering van een vijfdaagse werkweek, ook hier. Het mecha nische melken neemt wel sterk toe, doch er is op dit gebied nog veel te doen, aldus spreker. Aan het slot van zijn betoog roerde hij ook het door ir. Geuze naar voren gebracht probleem aan van de bewoonbaarheid van het platteland. Hij was echter van mening, dat ernstig overwogen dient te worden, of men in samenwerking van ge meenten een zo sterk, mogelijk streekcentrum zal kunnen vor men, dat een vlucht naar de stad kan tegengaan. De Britse duikboot „Sprat" heeft donderdagavond geseind, dat het onmiddellijk hulp nodig heeft. Het schip bevond zich ongeveer drie mijl ten westen van het lichtschip „Varne", dat ten zui den van Doverin het Nauw van Calais ligt. De „Sprat" is een dwergduik- bcot, die normaal een bemanning van vijf koppen heeft. Het Nederlandse passagiers schip „Oranje" heeft geseind, dat het naar het in moeilijkheden verkerende vaartuig zoekt. Tijdens een bespreking, die donderdagmorgen op het mini sterie van Sociale Zaken en Volksgezondheid plaats vond tussen minister Suurhoff en ver tegenwoordigers van de zieken fondsorganisaties en de mij. tot bevordering van de tandheel kunde is over de gerezen geschil punten nog geen overeenstem ming bereikt. De besprekingen zullen worden voortgezet Volgens een Amerikaanse offi cier van politie zijn 296 lijken van slachtoffers van de orkaan, die het zuidwesten van de staat Louisiana geteisterd heeft ge borgen. Men heeft tot dusver 122. lijken nog niet kunnen identifi ceren. Een lijkschouwer zei woensdag het aantal vermisten op mans tens 400 te schatten. De schade wordt geschat op 75.000.000 tot 100.000.000 dollar. Volgens het Hongaarse com- munistische blad Nepszabadsag i heeft de Hongaarse politie on- j langs een wijdvertakte spionage- I organisatie opgerold. De leden van de groep hadden in novem ber van vorig jaar instructies ge- I kregen over de wijze, waarop zq in verbinding moesten blijven met een centrum te Wenen voor het geval de opstand zou wor den neergeslagen. Perzische steden langs de Kas pische Zee zijn woensdagnacht opnieuw door aardschokken ge teisterd, waarbij weer slachtof fers vielen en aanzienlijke scha de ontstond. Naar schatting zijn minstens duizend mensen omgekomen bij de aardbeving, die maandag een gebied in Perzië ten noordoosten van Teheran heeft geteisterd, al dus heeft de directeur van het Perzische Rode Kruis, Hoessein Atibi, woensdagavond meege deeld. Het aantal gewonden be draagt waarschijnlijk 4000 tot 5000 en het aantal daklozen 5000. Het hoge aantal slachtoffers is een gevolg van het feit, dat de Franse ambtenaren hebben woensdag te Algiers meegedeeld, dat Arabischtalige Algerijnse op standelingen in het gebied van Titteri in de bergen ten zuiden van Algiers ruim, honderd op standige Kabylen hebben ver moord. De Kabylen zijn Mohamme daanse bergbewoners, wier taal en zeden dateren van vóór de Arabische invasie in Noord-Afri- ka. Dit bloedbad werd, aldus de ambtenaren, in het begin van juni aangericht. De bijzonderhe den ervan zijn pas nu door iemand die de slachting heeft overleefd, meegedeeld. ZEEPOST Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn be zorgd staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: s.s. „Uruguay" 8 juli Australië: m.s. „Sibajak' 11 juli via Engeland 13 juli Brazilië m.s. „Zaanland" 8 juli Canada m.s. „Prins Alexander" 6 juli s.s. „Waterman" 10 juli m.s. „Westerdam" 11 juli Chili via New York 11 juli Indonesië: s.s. „Utrecht" 11 juli Ned. Antillen: m.s. „Aegis" 8 juli m.s. „Sibajak" 11 juli Ned. Nieuw-Guinea: m.s. „Bengkalis" 11 juli Nieuw Zeeland: m.s. „Sibajak" 11 juli Suriname: m.s. „Doris" 10 juli Unie van Zuid-Afrika en Z.W.-Afrika: m.s. „Winchester Castle" 13 juli Brits Oost-Afrika: via Frankrijk 13 juli Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpaketten geven de postkantoren. aardbeving zich in de nacht heelt voorgedaan, toen iedereen in bed lag, aldus Atibi. De lijken van 250 slachtoffers zijn geborgen. Premier Boelganin en party secretaris Chroesjtsjef zuller zich maaandag a.s. als hoofd van resp. een regeringsdelegatie en een partij-afvaardiging uit de Sowjet-Unie naar Tsjecho Slowakije begeven voor 't reeds eerder aangekondigde vriend- schapsbezoek. Dit is donderdag bekendge maakt door het Russische peis. bureau „Tass". De Sowjet-leiders zijn voor cEt bezoek uitgenodigd door de Tsj choslowaakse delegatie, die m januari j.l. de Sowjet-Unie heel t bezocht. MINEER WARM WEER. In de nacht van woensdag op donderdag draaide de wind naar zuidelijke richtingen en werd warme lucht uit Frankrijk aan gevoerd, zodat in de ochtend dt temperatuur snel steeg, in Oost brabant en Limburg tot 34 gra den. Omstreeks het middaguur viel zeewind binnen die vooral in de kustprovincies afkoeling bracht. Dit proces ging gepaard met plaatselijke zeer lichte bui tjes. De begrenzing van de war me lucht loopt nu van Midden- Engeland over de Noordzee naar Denemarken en beweegt zich heel langzaam naar het zuiden maar zal vermoedelijk ons land vrijdag nog niet bereiken, zodat opnieuw warm weer wordt ver wacht, met in de middag enige afkoeling tengevolge van zee wind, en een kans op plaatselijk onweer. Tevens bestaat de mo gelijkheid dat in de kustprovin cies mistvelden binnendringen. medegedeeld door het K.N.MJL te De Eilt, geldig van vrijdagoch tend tot vrijdagavond. MINDER WARM. Zonnige perioden, maar ook plaatselijk een regen- of onweers bui. Zwakke tot matige wind uit noordelijke richtingen en minder warm. VRIJDAG 5 JULI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. n.m. 7.38 8.04 8.13 8.39 8.53 9.19 9.03 9.29 ZON op onder MAAN op •no«i Juli. 5 4.29 21.04 14.31 0.05 6 4.30 21.03 15.45 0.33

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1