de grote begint overmorgen in deze krant'. Uit de Provincie a BEURSOVERZICHT Eric de Noorman - De verloren Viking VOETBAL De Ronde van Frankrijk VIER SCHEPEN BIJ OKINAWA IN DE LUCHT GEVLOGEN? Hebt U al Radion in huis? Ja? Let dan vrijdag a.s. op! Kijk goed èn... kunt winnen, U kunt r rijk worden. TERNEUZEN SAS VAN GENT. SLUISKIL VOGELWAARDE. ZAAMSLAG. ZIERIKZEE. <on. Ver. „Het Nederlandsche Trekpaard" 7eET-3JULI-223KM 8eEKJUU-192KM METZ BESANCOIN *4 NABEURSKOERSEN Men vreest dat zondag 32 men sen zijn omgekomen door dat de vier schepen, waarmee zij ter hoogte van Okinawa bezig waren munitie uit de laatste wereldoor log te bergen, in de lucht zijn ge vlogen. c Li DE MUNCK EN VAN WISSEN OP DE TRANSFERLIJST Op eigen verzoek zijn de twee internationals I>e Munck (Fortu- na '54) en Van Wissen (MW) door hun clubs op de transfer- lijst geplaatst. 3 radion puzzewedstrud 5. Nederland 6. België 98.22.24 98.22.51 Moderne kantine van de Terneuzense Scheepsbouw Maatschappij in gebruik genomen. Maandagavond heeft de direc teur van de N.V. Terneuzense Scheepsbouw Mij., de heer J. F. de Klerk, de nieuwe kantine in zijn bedrijf aan het personeel overgedragen. In aanwezigheid van een aan tal genodigden en de personeels leden met hun dames zei de di- leden met hun dames zeide de heer De Klehk, dat velen in Nederland Zeeuws-Vlaande- ren nog steeds als een land bouwgebied beschouwen. Dit vol komen ten onrechte. Spreker kon er evenwel op wijzen dat sinds enige tijd in de kanaalzone een streven merkbaar is geworden, dat er op gericht is, door meer publiciteit, ook wat betreft de in dustrie, de streek te brengen op de plaats waarop zij recht heeft. ,De laatste dertig jaren", aldus de directeur, „heeft er een sociale evolutie plaatsgevonden, welke verzorging van de werknemer die naast zijn plichten ook rech ten heeft, ten zeerste heeft verbe tcrd". De heer De Klerk herinnerde tenslotte aan het goede teamwork waarvan het personeel onlangs blijk heeft gegeven. Daarna stelde hij de kantine met de waslokalen ter beschikking van het perso neel daarbij de wens uitsprekend dat er een goed gebruik van zal worden gemaakt. De heer P. H. de Bruijn, voor zitter van de werfkem, sprak zijn dank uit voor het tot stand ko men van dit fraaie gebouw. Hij herinnerde aan het belangrijke sociale werk dat door de heer De Klerk in het verleden en voor al tijdens de bezettingsjaren werd verricht. Namens het gezamenlijk per soneel bood de heer De Bruijn 'n bloemenmand aan. Ir. Kemiper, secretaris van de Ned. Mij voor Nijverheid en Han del, reikte, in verband met hun vijf-en-twin tig of meer dienstja ren, een zilveren erepenning uit aan' de heren: J. Stoutjesdijk, proc.houder; P. de Blaey; J. L van Tatenhove; C. J. Vinke; P. H. de Bruijn; G. Schrier; M. Die- leman; C. Krombeen; J. M. Ver maire; A. P. Kouwijzer; F. van Srkkelerus; M. J. Riemens; R Blondeel; W. Helmendach; J. v. Bunderen; J. L. de Putter; H. G. Koch; A. de Blaey; M. J. Neve en J. Meertens. De heer De Jong sprak een kort woord namens de werknemers bonden; de wnd. burgemeester van Terneuzen, wethouder M. de Vos, sprak namens het gemeen tebestuur en mede namens het gewestelijk arbeidsbureau. Tenslotte werd door de heer J Stoutjesdijk dank gebracht na mens de gehuldigden. Br had tot slot een gezellig sa menzijn plaats waarbij de heer But aan de hand van enkele zeer fraaie kleurenfilms het een en ander vertelde over de scheeps werf en over Zeeuws-Vlaanderen Architect De Bruijne ontwierp de ruime, uiterst doelmatig inge richte kantine met een keuken waarop vele huisvrouwen ja loers zouden zijn. Achter de kantine bevindt zich een waslokaal met vier wasbak ken, elk met acht kranen. Verder zijn er nog enige douchecellen, terwijl het gebouw een warme lueht-verwarming heeft. Uitreiking diploma's Mater AmabeUssciiool. Vorige week werd het school jaar van de Mater Amabelis- sohool plechtig besloten met de diploma-uitreiking. Onder de aanwezige autoritei ten merkten we op de pastoors van Terneuzen en Zuiddorpe, burgemeester R. A. J. den Boer van Sas van Gent en vele be stuursleden. -De burgemeester opende de avond en toelichtte in zijn toe spraak het belang van de Mater Amatoelisschool. Door de leerlin gen zelf werd verder een gezel lige avond gegeven. Na de pauze belichtte mej. Zon derland, directrice van de Mater Amabelissehool en de R. K. Huis houdschool de werkzaamheden van de Mater Amabelisscholen. gaf een terugblik vanaf het ont staan. Hierna reikte de burgemeester aan 9 eerste jaars- en 32 tweede j aars-leerling en de getuischrif- ten uit. De avond werd gesloten door de pestoor Van Cam pen, van Terneuzen. In zijn slotrede richt te hij ook enkele woorden tot de scheidende bestuursleden Van 't Root uit Sas van Gent en Van Soest uit Terneuzen. Oud-brugwachter A. Oostdijk overleden. In het St. Elisabeth-ziekenhuis alhier is op 79-jarige leeftijd over leden de heer A. Oostdijk, die al hier een algemene bekendheid genoot als Arie van het Axelse bruggetje. Tijdens zijn dienstbe trekking bij de Rijkswaterstaat was hem n.l. als brugwachter de bediening van bedoelde brug op gedragen. Aanhangwagen verloor achterwiel. Een grote vrachtauto met een twee-assige dubbelbandsaanhang- wagen verloor op de Kanaalweg Noord, rijdende in de richting Terneuzen, het linkerachterstel der wielen van de aanhangwagen, zonder dat dit door de chauffeur van de vrachtauto werd bemerkt. Eerst nadat voorbijgangers de chauffeur hierop attent hadden gemaakt, bracht hij zijn vracht auto tot stilstand. De wielen, met een totaal ge wicht van 300 kg, kwamen met grote kracht tegen de brandweer kazerne terecht. Het mag een groot geluk genoemd worden, dat op dit drukke wegsgedeelte juist geen meerder verkeer was, zodat niemand door de zware autobanden werd getroffen. Met vereende krachten werden de wielen op een vrachtauto ge laden en naar de verderop wach tende auto vervoerd. Het bleek, dat het remschoengedeelte van de as door het losraken der ban den geheel was verschroeid. Vordering nieuwbouw. Het mooie weer heeft de bouw van de 60 C. N. A.-woningen zó vlug doen vorderen, dat reeds een blok van vier woningen be trokken kon worden. De overige woningen naderen reeds hun vol tooiing, zodat Sluiskil binnenkort een fraaie woonwijk rijker zal zijn. Kermis Stroodorpe. De jaarlijkse kermis in de wijk Stroodorpe behoort weer tot het verleden. Was de hitte der laat ste dagen voor de huurder van de danstent een grote strop, de exploitant van de consumptietent profiteerde van het warme weer. Koninkl. Onderscheiding. Bij Koninkl. Besluit is toegekend de eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, m brons, aan de heer C. Wentzler, voorman smederij Zeeuws-Vlaam- se hoefijzerfabriek van de heer P. L. Kerckhaert, alhier. Verkoping woonhuis. Gistermiddag werd ten verzoe ke van mej. K. Riemens in het café van de heer Van de Veke door notaris Hoving te Terneu zen geveild een woonhuis met erf, tuin en schuur, staande Plein Noord 19, alhier. Koper werd de heer P. Hame link alhier voor de som van 9600. Jongeman viel tussen aanleg steiger en boot in het water. In één van de diepste stroom- gaten van de watersnood in febr. 1953 is dinsdagmorgen de 18-ja rige E. Bekenkamp uit Zierikzee in de Schelphoek onder de ge meente Serooskerke op Schou- wen-Duiveland verdronken. De jongeman zou met zijn werkgever aan boord gaan van een boot. Daarbij viel hij echter tussen de aanlegsteiger en de boot in het water. Pogingen om hem te redden zijn mislukt. Na ongeveer een half uur wist men het lichaam op het droge té krij gen, doch kunstmatige ademha ling on niet meer baten. De zesde étappe van de ronde! De koplopers hadden te Mont- van Frankrijk, van Charleroi ver^roo^tc^S mhTen°na 165 km lagen zij al 10 min. 55 sec. voor. Het verschil groeide snel, want de voorsprong bedroeg bij Frankrijk, van Charleroi naar Metz heeft zich gekenmerkt door vele ontsnappingspogingen, die op een enkele uitzondering na geen blijvende resultaten oplever den. Na 25 km reeds scheidde zich 'n groep van 23 renners af, waar bij de Nederlanders De Groot en Kersten. Meer dan 25 sec. voor sprong haalde deze groep echter niet, want 25 km verder was het peloton weer verzameld. Toen ontsnapte Trochut, de man die tenslotte winnaar van de étappe zou worden, met Bouvet aan zijn wiel. Een vijftal renners slaagde erin de kloof tussen de leiders en het peloton te overbruggen en nar 60 km zetten Piet van Est en vijf andere renners de achtervol ging in, die hen na 75 km bij de leiders bracht. Bouvet en Stablinski kregen opdracht uit de kopgroep terug te vallen'en Anquetil in het pelo ton te ondersteunen, zodat het leidersgroepje, dat 50 seconden voorsprong had, nog uit elf man bleef bestaan. Later wachtte Ma- hé op zijn beurt het peloton af, waarin bij Charleville (87 km) 'n hergroepering ontstond. Gisteren werden de premiekeu- ringerf voor merries voortgezet met de keuringen te IJzendijke en Oostburg welke, begunstigd door het fraaie weer, veel belang stelling genoten van de zijde der fokkers. De uitslag hiervan is als volgt: KEURING TE IJZENDIJKE. 2-,jarige merries, grote maat. la pr. Vera, eig. Stallen De Dobbelaere, IJzendijke; lb pr. Marleen van Tivoli, eig. Jacq. Wijffels, IJzendijke; 2a pr. Caro line van Halfweg, eig. J. S. de Blaeij, Biervliet; 2b pr. Astrid v. Biena, eig. J. Kouijzer, Biervliet; 3a pr. Vera van Dijkzicht, W. L. P. de Blaeij, Biervliet; 3b pr. Successe, eig. Ator. Pladdet, Bier vliet; 4e pr. Pia van Plakkebord, eig. F. D. Haak, Biervliet. 2-jarige merries, kleine maat. la pr. Florette van Costaud, eig. A. Verhage-Hoste, Schoondij. ke; lb pr. Victoria, eig. Stallen De Dobbelaere, IJzendijke; 2a pr. Irene van Terhofstede, eig. Eug. van Damme, IJzendijke; 2b pr. Bea van Vengeur, eig. A. J. E. Temmerman, Hoofdplaat; 3a pr. Gerdina van Reigershove, G. Doens, IJzendijke; 3b pr. Jeanne van Buitenlust, eig. Aug. Buijsse-- Buijsse, IJzendijke; 4a pr. Trui, eig. Th. van Rattingen, Biervliet; 4to pr. Jeanne v. d. Comme, eig. C. Wijffelsvan 'Hijfte, IJzendij ke. 3-jarige merries, grote maat. Ie pr. Una, eig. Stallen De Dobbelaere, IJzendijke; 2e pr. Cora, eig. F. D. Haak, Biervliet. 3-jarige merries, kleine maat. la pr. Herza van Certain, eig. Gebr. 'Haverbeke, Biervliet; lb pr. Frida van Reigershoeve. eig. G. Doens, IJzendijke; 2a pr. Dina, eig. Em. Thomaes, Hoofdplaat; 2b pr. Zita van Alex, eig. A. J. E. Temmerman, Hoofdplaat; 3a pr. Primula, eig. G. v. d. Vijver, Bier vliet; 3b pr. Greta van Biena, eig. J. Kouijzer, Biervliet. AFDELING ZEELAND. 4-jarige merries, kleine maat. Ie pr. Mia van de Commie, eig. C. Wijffelsvan Hijfte, IJzendij ke; 2e pr. Fanny, eig. P. A. Tem merman, Hoofdplaat. 5-10-jarige merries, grote maat. Ie pr. Sylvia, eig. Stallen De Dobbelaere, IJzendijke; 2e pr. eig. Stallen De Dobbeleare, IJzen- Annie van Reigershoeve, eig. G. Doens, IJzendijke; 3e pr. Sadie, dijke. 5-10-jarige merries, kleine maat. la pr. Polly, eig. Stallen De Dobbelaere, IJzendijke; lb pr. Hermine v. Tivoli, eig. Jacq Wijf fels, IJzendijke; 2a pr. Jeanne d' Ahea, eig. A. J. E. Temmer man, Hoofdplaat; 2b pr. Quitta, eig. Stallen De Dobbelaere, IJzendijke; 3a pr. Medusa, eig. Cam. Wijffelsvan Hijfte, IJzen dijke; 3b pr. Edith v. d. Comme, eig. Cam. Wijffelsvan Hijfte, IJzendijke. Veulenkeuring. De door de vereniging van paardenfokkers in West Zeeuws- Vlaanderen „Rust-Roest" ter ge legenheid van de alhier gehou den premiekeuring voor merries, gehouden veulenkeuring had tot uitslag Hengstveulens, geb. na 30 april: le pr. Jopie v. Stroouit, eig. Cijr. Plasschaert, IJzendijke; 2a pr. Nico v. Balhof, eig. W. A. v. d. Slikke, IJzendijke; 2b pr. eig. P. J. Maenhout, IJzendijke; 2c pr. eig. S. v. Hoeve, Bier vliet; 3a p,r. Odilon v. Tivoli, eig. J. Wijffels, IJzendijke; 3b pr. Herseur, eig. Gebr. Haverbeke, Biervliet; 3c pr. Carlo v. Dorp- zicht, eig. Alb. v. Waes, IJzendij ke. Hengstveulens, geb. vóór i mei: le pr. Solon v. d. Blinden- weg, eig. F. D. Haak, Biervliet; 2e pr. Iwan v. Reigershove. eig. G. Doens, IJzendijke; 3e pr. Leon v. Zeldenrust, eig. Em. Mullaert, Biervliet. wed. J. den Hamer, IJzendijke; 2a pr. eig. G. de Badts, Schoon- dijke; 2b pr. Xaxonia, eig. Stallen De Dobbelaere, IJzendijke; 2c pr. Mia v. d. Blindenweg, eig. F. D. Haak, Biervliet; 3a pr. Caline v. d. Komme, eig. Cam. Wijffels, IJzendijke; 3b pr. Successe, eig. Chr. Riemens, Biervliet; 3c pr. Sissi, eig. J. C. Haak, Biervliet; 3d pr. eig. wed. P. Kouijzer, IJzendijke. Merrieveulens geb. vóór 1 mei: le pr. Xenia, eig. Stallen De Dob belaere, IJzendijke; 2a pr. Son ja v. Konijnenberg, eig. Ars. Buijsse, Biervliet; 2b pr. Ria v. 't Zeezicht, eig. J. Kouijzer, Biervliet; 2c pr. Ida v. Reigershoeve, eig. G. Doens, IJzendijke; 3a pr. Comtes- se d'Amice, eig. A. J. E. Temmer man, Hoofdplaat; 3b pr. Ria, eig. J. W. Leenhouts, IJzendijke; 3c pr. Ida, eig. A. Dellaert, IJzendij ke; 3d pr. Mirza, eig. Ch. M. Dre- ve, IJzendijke; 3e pr. Nellie v. 't Zeezicht, eig. J. Kouijzer, Bier vliet. Hengsten 58 in 1957 geb. af stammelingen. le pr. Maurits v. Geneind, eig. G. N. den Hamer Zn, Schoondijke; 2e pr. Succes- seur, eig. Stallen De Dobbelaere, IJzendijke, en A. J. Catseman, Biervliet. Merrieveulens, geb. na 30 april lpr. Ivonne v. d. Statendijk, eig. KEURING TE OOSTBURG. 2-jarige merries, kleine maat. le pr. Juliana v. d. Wieringer- meer, eig. G. E. de Badts, Schoon dijke; 2e pr. Bravade d' Ahea, eig. Gebr. Aemoudts A. X. zns. Sluis; 3e pr. Nellie van St. Kruis, eig. P. J. Beun-Rijckborst, St. Kruis; 4a pr. Fannie, eig. wed. A. de Meij, Retranchement; 4b pr. Nora v. d. Zandkreek, eig. J. D. Jansen, Aardenburg. 2-jarige merries, grote maat. le pr. Bea van Lindenhof, eig M. A. Maes-de Keijzer, St. Kruis; 2a pr. Jennie van Bakkersdam, eig. G. J. v. d. Vijver, Waterland kerkje; 2b pr. Honda van St. Kruis, eig. Pr. E. de Backere, St. Kruis; 3e pr. Joranda van St. Kruis, eig. R. J. en A. E. de Mil- liano, Oostburg; 4e pr. Diana v. d. Kleine Boompolder, eig. G. van Hal, St. Kruis. 3-.jarige merries, kleine maat. le pr. Ketty d'Ahea, eig. Gebr. Aernoudts A. X. zns, Sluis; 2a pr. Clara van Moustic, eig. M. v. d. Bussche, Sluis; 2b pr. Annie, eig. C. J. Almekinders en Zn, Retran chement; 3a pr. Juliana v. d. Ronduit, eig. S. van Vooren en Zonen, Sluis; 3b pr. Tanja van Urbain, eig. Aarn. de Hullu-Lu- teijn, Schoondijke; 3c pr. Jennie v. d. Zwaan, eig. Robert Buijck, Ede; 3d pr. Mia, eig. P. J. Ver- couteren, Retranchement; 4a pr. Alida, eig. J. M. Buijze, Zuidzan- de; 4b pr. Gerda van Coutura, eig. F. P. de Sutter, St. Kruis; 4c pr. Bea van Aardenburg, eig. J. D. Jansen, Aardenburg. 3-jarige merries, grote maat. le pr. Mia, eig. P. J. Vercou- teren, Retranchement; 2a pr. El- ly van Laaghei, eig. C. N. den Hamer, Schoondijke; 2b pr. Ir,- grid v. d. Belt, eig. R. J. en A. E. de Milliano, Oostburg; 4e pr. Li- dy van 't Veer, eig. J. Provoost- Risseeuw, Retranchement. 4-jarige merries, kleine maat. le pr. Jourica van Moustic, eig. Aarn. de Hullu-Luteijn, Schoon dijke; 3e pr. Mimie van 't Veer, eig J. J. Provoost-Risseeuw, Re tranchement. V10-jarigc merries, kleine maat. la pr. Udine van St. Kruis, eig. Pr. E. de Backere, St. Kruis; lb pr. Cora van Lindenhof, eig. M. A. Maes-de Keijzer, St. Kruis; lc pr. Excellente, eig. C. J. Alme kinders en Zn, Retranchement; 2e pr. Bea van Bakkersdam, eig. G. J. v. d. Vijver, Waterlandkerk je; 3e pr. Jenny van St. Kruis, eig. Pr. E. de Backere, St. Kruis. 5-10-jarige merries, grote maat. la pr. Bea van Gerda, eig. O. A. Blondeel, Aardenburg; lb pr. Sonja v. Dierkensteen, eig. Gebr. De Milliano te Waterlandkerk je; 2e pr. Paula van Dierken steen, oig. Gebr. De Milliano, vnd.; 3e pr. Ria van Terhofstede, eig. Wed. A. de Meij, Retranche ment; 4e pr. Ludwina, eig. E. de Reu, Oostburg. Longuyon (178 km) 16 min. 50 sec. en na 190 km 16 min. 50 sec. In de eindsprint zegevierde Tro chut vóór Groussard, terwijl Ber- tolo de derde plaats bezette en Lauredi vierde werd. In het peloton, dat ruim 14 min. later arriveerde, was Darrigade de beste sprinter. Dagklassement. De uitslag van de zesde étappe luidde: 1. Trochut (Z.W.-Fr. 6.29.54 2. Groussard (W.-Fr.) z.t. 3. Bertolo (N.O.C., z.t. 4. Lauredi (Z.0.-Fr.) z.t. 5. Baffi (It.) 6.39.39 6. Mahe (Fr.) z.t. 7. Rohrbach (N.O.C.) z.t. 8. Christian (Zw.) 6.44.07 9. Darrigade (Fr.) 6.44.31 10. De Bruyne (B.) z.t. 11. Thomin (W.-Fr.) z.t. 12. Wim van Est (Ned. z.t. 13. Baroni (It.) z.t. 14. Ex aequo het grote peloton, De Groot, De Jongh, Kersten, Piet van Est en Voorting. 79. Stolker (Ned.) 7.03.53 Van Geneugten (B.), Annaert en Graczyk (beiden N.O.C.) over schreden de tijdslimiet. Gibanel (Z.-W.) startte niet voor de zesde étappe. Ploegenklassement Het ploegenklassement van de zesde étappe luidt: 1. Noord-Oost-Centraal 19.54.04 2. Frankrijk Zuidwest 19.57.56 3. Frankrijk West 19.58.26 4. Frankrijk Zuidoost 19.58.56 5. Ex aequo Frankrijk en Italië beiden 20.08.41 7. Zwitserland 20.13.09 8. Ex aequo België, lie de Fran ce, Nederland, gemengde Lu xemburgse ploegen en Spanje allen 20.13.33 Algemeen klassement. Het algemeen klassement na de zesde étappe luidt: 1. Anquetil (Fr.) 32.42.03 2. Janssens (B.) 32.43.04 3. Forestier (Fr.) 32.45.20 4. Privat (Fr.) 32.45.32 5. Schellemberg (Zw.) 32.46.12 6. Walkowiak (Fr.) 32.46.25 7. Picot (W.Fr.) 32.47.43 8. Thomin (W.Fr.) 32.47.49 9. Bauvin (Fr.) 32.47.57 10. J. Bobet (lie de Fr.) 32.48.29' 11. Barone (He de Fr.) 32.50.20 12. Christian (Zw.) 32.50.32 13. Daan de Groot (Ned.) 32.50.44 14. Bahamontes (St>.) 32.51.21 15. Astrua (It.) 32.51.42 16. Dotto (Z.O.-Fr.) 32.52.03 17. Defilippis (It.) 32.52.38 18. Lauredi (Z.O.-Fr.) 32.52.42 19. Nencini (It.) 32.53.16 20. Bober (He de Fr.) 32.54.32 23. Wim van Est (Ned.) 32.57.14 34. De Jongh (Ned.) 33.03.26 40. Voorting (Ned.) 33.08.24 52. Piet van Est (Ned.) 33.20.25 60. Kersten (Ned.) 33.23.11 80. Stolker (Ned.) 33.51.49 Het Puntenklassement. Het puntenklassement luidt na de zesde étappe 1. Thomin (W.-Fr.) 69pnt. 2. Schellenberg (Zw.) 81 pnt. 3. Picot (W.-Fr.) 89pnt. 4. Forestier (Fr.) 91 pnt. 5. Bober (lie de Fr.) 117 pnt. 6. Wim van Est (Ned.) 120pnt. 7. Christian (Zw.)' 127pnt. 8. Nencini (It.) 131 pnt. 9. Anquetil (Fr.) 133 pnt. 10. Keteleer (B.) 137 pnt. Algemeen ploegenklassement, 1. Frankrijk 97.29.40 2. Frankrijk West 98.11.26 3. Italië 98.18.16 4. Zwitserland 98.22.10 UJXEMB. LDUITSL. start 7e elappe- noqtenjden Pt.aMousson28km ;J\lancy58km. Blairville83km Gerbeviller Rambervillefs Ünge983ra. Gerard Xonrupi ba laScNuctt Il59rft f ZWIT5ERL laSchlucW-H59m dnge 983m 7e ETAPPE 3 Vlakke wegen ©Vliegendecontrole ■Berg-eiappe Rawitaillering rGrens A Berg SCHEE P V A A P. T ,BET E R, Terwijl de algemene beursstem- ming vrijwel gelijk bleef aan die van maandag, hetgeen betekende dat de affaire weinig om het lijf had, was de ondertoon van de markt niet ongunstig. De koer sen wisten zich merendeels goed te handhaven, en hier en daar trad een vastere stemming aan de dag zoals bijv. in de scheep- vaarthoek waar vooral aandelen Holland-Amerika Lijn belangstel ling genoten. Ingevolge aanko pen van bepaalde zijde, waar schijnlijk vcor buitenlandse reke ning, liepen aandelen H.A.L. drie punten omhoog tot 183'4 nadat zij de laatste dagen reeds een op waartse richting waren ingesla gen. Dit had ook zijn invloed op de andere scheepvaartaandelen met uitzondering van Van Om meren, die zich moeilijk kon hand haven. VOORAL H.A.L. onzekerheid of de institutio- De beurs verwacht heel veel dividend passeerde, stelt nu 6 -. i]„i <4in irrtrtw rvit mooHn iiitomarH f de nele beleggers zullen inschrijven op de converteerbare obligatie lening. De taxatie bleef dinsdag gehandhaafd op 80 100. Or ders op claims waren nog niet binnengekomen. In de dinsda gehouden vergadering van BilL- ton werd de verwachting uitge sproken dat het dividend over 1957 niet lager behoeft te zijn dan dat van 1956. Internationale fondsen hadden een zeer rustige markt en waren ietwat onregelmatig. Grote koers verschillen deden zich echter niet voor. K.L.M. was maandag boven de 130 gekomen maar bleef dinsdag weer daaronder. Cultu res bewogen zich een kleinigheid boven het vorige niveau maar ontmoetten nauwelijks enige be langstelling. De maatschappij ,De Kondor", die verleden jaar 't - e/r van de claimhandel Billiton, die vandaag gaat beginnen. Over de claimprijs valt nog niets te zeg gen. Men tast daarover volkomen in het duister wegens de heersen- V\\\ A' s 47. Svein Langtand begint heftig te protesteren, maar Eric treedt snel naar voren en zegt, dat hij de overgave aanneemt. Een voor een komen de versla gen krijgers van Yalah te voor schijn en glippen schuw langs de rijen dreigende Vikings, „Broeders van de nacht" en de mannen van Mohaka terug naar hun dorp, waar ze ontwapend worden. Met een verheugde glimlach treedt Mohaka, gevolgd door de zwijgende Nahenah, op de Noor man toe. „Alles is nu voorbij, broeder", zegt hij. „Er zal vrede zijn, waar eerst wreedheid heerste. Een der hoofdmannen van de „Broeders van de nacht" zal voorlopig het volk leiden. Wij keren het liefst zo spoedig naar onze dorpen terug". Eric knikt; ook hij wil niets lie ver dan de terugtocht aanvaarden. „Wel, mijn oude makker", wendt hij zich tot Ragnar de Rode, „wat zijn jouw plannen? Wij willen naar huis terug. Laten wij geza menlijk de overtocht maken. Dat is veiliger". De rode piraat grijnst en schudt het hoofd. „Een ander voorstel, heer ko ning! Ik ben nog niet klaar in dit land. Blijf, en laten we samen op zoek gaan naar de zeven steden van goud". voor. Dit maakte uiteraard een zeer goede indruk. Kromhout maakt in zijn verslag melding van een recordomzet in 1956. Het nieuws uit het bedrijfsleven blijft derhalve vrij gunstig. In de koer sen en in de affaire ter beurze komt dit echter nauwelijks tot uitdrukking. De markt sloot stil. Staatsfondsen prijshoudend. Pro longatie 3% De Amsterdamse effectenkoer- sen in het telefonisch verkeer van dinsdagavond luiden als volgt. Ter vergelijking is de of ficiële slotkoers van dinsdagmid dag ter beurze tussen haakjes er achter geplaatst, Kon. Olie: 221.50—224.50 ƒ219.95) Philips: 294—297 ged. 1. 293%) Unilever: 474—481 473 K.L.M. 129.50—132.50 129 Philips 5% conv. 128%129. BEURSINDICES. 28/6 1/7 2/7 Int. concerns 344.32 345.16 345.50 Industrie 154.50 154.57 154.80 Scheepvaart 158.49 159.32 159.74 Banken 115.70 115.38 115.54 Ind. fondsen 105.42 104.79 103.51 Algemeen 234.55 234.92 235.02

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 3