Tob niet Vlissingen eert een zijner grootste zonen. I Binnenlands nieuws Li Lu Jrm H«i Australische minister over Nederl. Nieuw Guinea Verkeerde toepassing verhoging van de melkprijs. Hoofdpijn DIEFSTAL?! AMERICA'S BEST TOBACCOS MARKIBERICHÏEN jfMÉkV f V AUTOBUS REED DOOR OVERWEGBOOM. Vlissingen viert feest. Feest ter gelegenheid van de 350ste ge boortedag van één zijner grootste zonen i Michiel Adriaanszoon de Ruyter. Eén der hoogtepunten van deze feestelijke herdenking heeft dinsdag plaats gehad: de historische landing van De Ruy ter, een natuurgetrouwe herha ling van de landing in 1666 na beëindiging van de vierdaagse zeeslag, waarin De Ruyter de sterke Engelse vloot vernietigde. Het tweede hoogtepunt in deze De Ruyterherdenking is heden avond op de Oude Markt, waar dan de opvoering zal worden ge geven van het door Louis Locke- feer geschreven openluchtspel „Bestevaer Michiel". De oude St. Jacobskerk, op welks toren Mi chiel eens klom, doet in dit open luchtspei als décor dienst. Dinsdag landde Michiel de Ruy ter opnieuw in Vlissingen. Het werd een onvergetelijk schouw spel dat werd gadegeslagen door vele duizenden Vlissingers en oiet-Vlissingers. Want net zoals het in 1666 het geval was, was ®ok nu heel Vlissingen weer uit gelopen om „zijn" Michiel te be groeten. Meer dan duizend school kinderen, gestoken in 17e eeuwse kledij verleanden dit historische spel 'door hun aanwezigheid een extra fleurige noot. Burgemees ter en wethouders van Vlissingen deden voor de lieve schooljeugd aiet onder en verschenen even eens in 17e eeuwse kledij op dit feest ter ere van Michiel. Uren tevoren verdrongen de toeschouwers zich rondom de lan dingsplaats om toch maar niets van dit unieke en kleurrijke schouwspel te missen. Met aan dacht tuurde men in de richting van de kruiser „De Zeven Pro vinciën" die in de plaats trad van het gelijknamige admiraal schip welke op ongeveer 300 meter uit de kust ligplaats had genomen. Even na kwart over juist op het moment van doodtij, dus vóórdat de ebstroom intrad, begon de landing. Drie saluutschoten weerklon ken als eerbetpon aan de stad Slissingen. Een kustbatterij op de Oranjedijk beantwoordde deze groet. Zes 17e eeuwse chaloepen maakten zich los van „De Zeven Provinciën" en zetten koers naar to wal. Aan boord bevonden zich de onderbevelhebbers van admi raal De Ruyter: in de twee eerste rhaloepen getooid met de vlag van Zeeland zaten de schout-bij-nacht Evertsen en de vice-admiraal A. Banken, beiden van de admirali teit van Zeeland, in de twee daar opvolgende sloepen, waarop de daggen van Friesland en het Noorderkwartier, de schout-bij- iHcht R. Coenders (admiraliteit van Friesland) en luitenant-admi raal J. Meppel met de vlce-admi- raal C. Schram beiden van de admiraliteit van het Noorder kwartier. In de laatste twee sloe- jpeu zaten de vice-admiraal J. de Liefde en de luitenant-admiraal Jk~ van Nes, beiden van de admi raliteit van de Maze en de admi- raliteitsvlag: zes groene en vijf witte banen woei van hun sloe meerdere force dan voorheen. Wy weeten, hoeveel het heeft ge kost om deese alderschoonste vloote in een goet postuur in zee te helpen. Gy waert een schran der ende voorsichtig opper-hooft over 's landts vloote ende hielt steeds nauwe ordre ende strenge tucht in het bootsvolck, om de moedwil in toom te houden ende weerspannigheit voor te koomen saeken van de alderhoogste im potantie, dewelcke U Ed. stempe len toteene weergaloosen zee- heldt. Myne heere ende vriendt, de gantsche staet doet. publieke danksegginghe met het aenstee- ken van vreugdevuuren ende het luyden van kloeken, ende dankt den Heere Godt Syn almach- tigen hulpe. Dichters sullen den lof van de manhaftige heldt Michiel Adriaenszoon de Ruyter trompet ten in suiver suitch, welcker galm ende naclanck zal aenhou- den, lang nadat sy uyt heeft". Michiel de Ruyter bracht dank voor deze vele en goede woorden en wees erop dat „de prys der zeegen komt ons overwinnenden op veel bloedt te staen: wy ge dancken den beklagelij keken doodt van de hooft officieren Corneleis Evertsen ende Van der Hulst, die op het bedde van eer syn gebleeven". Nadat hy erop gewezen had, dat ook de vloot zware schade had opgelopen en zo spoedig mogelijk gerepareerd moest worden om de Engelsen opnieuw te kunnen treffen, be gaf het gezelschap zich, vooraf gegaan door het vendel muske tiers en piekeniers en omstuwd door „poorters en poorteressen'' door het oude stadsdeel van Vlis singen naar het huis der Lamp- sins op de Nieuwedijk. Hier bracht de burgerlijke over heid van Vlissingen hulde aan zijn grote zeeheld en burgemees ter Kolffditmaal baljuw zei o.a.: „Wy prysen in U.Ed. U styf sinnigheit ende schrandre voor- sichtigheidt, eygenschappen van den Zeeuw. U getrouheit totter doodt, U ongekreukte kloekmoe digheit, U rypheit van oordeel, U overedel gemoet, Gy reddet U vaderlandt, U stadt. Wy weeten dat de gemeene saeke by U.Ed, domineert. Maer de gemeene saecke is lyke wel onse saeke en de dies roemt Vlissingen huyden syn lieutenant-admirael, syn Mi chiel, syn Zeenwschen zee-schrick, 's landts oorlogsblixem". Admiraal De Ruyter beant woordde ook deze redevoering, bracht dank voor de goede woor den, wees op de dood van Corne lls Evertsen en het sneuvelen van 2000 opvarenden en de nood zaak van herstel der vloot. ,,'s Is een beklaeglycke saecke, dat wy die maets daer laten mos ten. Dogh evenwel wy sullen niet volhereden te treuren ende niet lang tarderen. Binnenkorts sul len wy opnieu zee kiesen. Zeeluy- Toba«° y&K I FY lil den van Vlissingen, ik sal U ga ren verwellecomen op 's landts vloote. En allen: segt danck en de gelooft in onse toekomste, want sonder eeloof is een schip onbequaam ende reddeloos". Na een kort bezoek aan het huis der Lampsins begaf het ge zelschap zich naar het beursge bouw, waar een feestmaaltijd wachtte. De matrozen en andere gecostumeerden werden in een ander etablissement een feest maaltijd aangeboden. Tot slot van deze eerste feeste lijke herdenkingsdag heeft de marinierskapèl der koninklijke marine een taptoe gehouden, die eveneens duizenden op de been bracht. GROTE BOERDERIJBRAND Bij een hevige brand te Veld- driei (gem. Maasdriel) zijn twee grote boerderijen verloren ge gaan. Hooibroei is de oorzaak van de brand, die omstreeks één uur dinsdagmiddag uitbrak. De Maasdrielse brandweer werd geassisteerd door de brand weren van Zaltbommel en Hedel. Omstreeks kwart voor vier was men de brand meester. De brand weer van (Den Bosch kwam nog met een nevelspuit, doch deze hoefde geen dienst meer te doen. Een oud kerkgebouw, dat naast een der boerderijen stond, bleef behouden. De brand is begonnen in het hooi in de boerderij van de heer G. van Kessel. Vandaar sloeg het over naar de boerderij van de weduwe Van de Bighelaar. Twee grote gezinnen, in totaal vijftien volwassenen en kinderen zijn dakloos geworden. De schade wordt op twee en een halve ton geschat. 70.000 a 80.000 kg hooi, dat maandag juist was binnengebracht, is in de bei de boerderijen tezamen verloren gegaan. De boerderijen waren verzekerd. BESTOLENE GING ZELF OP RECHERCHE. Een 46-jarige vertegenwoordi ger uit wiens auto op een nacht in mei voor 4000,aan bijoute rieën alsmede twee kostbare ca mera's gestolen waren, had een afspraakje met de recherche ge maakt, zijn ogen goed de kost te geven en aldus succes gehad. Zaterdagavond konden drie ver dachten worden aangehouden. Het toeval had gewild, dat er onder het gestolene bijouterieën waren, die nog niet in de handel waren. Toen hij nu zaterdag in „Crooswijk" te Rotterdam liep, zag hij inderdaad een vrouw met één van zijn halskettingen lopen. Indachtig aan zijn instructies sloeg hij geen alarm, doch maak te een praatje met de vrouw en vertelde haar, dat hij zo'n ketting graag aan zijn vrouw cadeau zou doen. De vrouw, die geheel te goeder trouw was, noemde naam en adres van een andere vrouw, die de sieraden verkocht. Nog de zelfde avond kon deze laatste, de 38-jarige A. B.van A. worden aangehouden. Haar man, de 38- jarige classificeerder A. J. C. M. B. zou tezamen met de 22-jarige koopman M. H. S. de diefstal heb ben gepleegd. mijnstreek, vervoerdenaar een rubberfabriek te Maastricht, is dinsdagmorgen om half acht te Valkenburg door een der geslo ten overwegbomen gereden. Hierbij werden acht meisjes licht gewend. Zij konden per am bulancewagen naar huis worden teruggebracht, nadat ter plaatse eerste hulp was verleend. Vermoedelijk hebben de rem men van de bus niet voldoende gewerkt. De bus kwam aan de andere kant van de overweg te gen een muur tot stilstand. De personentrein- MaastrichtHeer len, die juist in Valkenburg had gestopt, kreeg enkele minuten vertraging. BOERDERIJ AFGEBRAND. Dinsdagmorgen is brand uitge broken in de grote boerderij van de familie Hoekman te Harden- berg in de buurtschap Baaider. Terwijl de familie juist bezig was kippen tegen besmettelijke ziek ten in te enten, zag een der hel pers plotseling een geweldige rookontwikkeling uit de boerderij komen. In allerijl werd nog ge probeerd enig huisraad en bedde- goed te redden, maar dat bleek niet meer mogelijk. Vóórdat de brandweer was ge alarmeerd zagen leden van de brandweer al een geweldige rook ontwikkeling boven Hardenberg, zodat direct alarm werd geslagen. Door de geringe druk op de waterleiding kon het vuur slechts met drie stralen worden bestre den, zodat de brandweer voor een vrijwel hopeloze taak stond. Ze beperkte zich dan ook tot het nat houden van de omliggende gebouwen, welke groot gevaar liepen. Nadat de boerderij een grote vuurzee was geworden werd de grote schuur, waar juist de hooioogst voor het gehele jaar de dag tevoren vóór de on weersbuien was binnengehaald, ook een prooi der vlammen. Hoe wel de eigenaar is verzekerd, is de schade zeer aanzienlijk. De oorzaak van de brand is vermoe delijk kortsluiting. Op de landingsplaats stond stram in de houding vanzelf sprekend eveneens in 17e eeuws uniform een vendel van 12 musketiers, 24 piekeniers en bo •ïendien 2 tamboers en een vaan deldrager, onder bevel van een «ffirier. Op het moment dat de sloepen de aanlegplaats nader den weerklonken van voor van JDe Zeven Provinciën" zeventien saluutschoten: het eerbetoon aan de raadspensionaris Johan de Witt, die met zijn gevolg aan kwam op de landingsplaats bij de Koopmanshaven. De onderbe velhebbers, die ipmiddels geland waren, werden begroet door Jo han de Witt. Dan stijgt de spanning merk baar en ziet men uit naar het hoogtepunt van deze historische Imding: de aankomst van Mi «biel Adriaanszoon de Ruyter. Even na Half zes weerklinken *11 saluutschoten, die van „De Zeven Provinciën" worden ge lost. Een chaloep, de admiraals- «haloep maakt zich los van de ïruiser en nadert langzaam de -«al van Vlissingen. Een liggende, «ouden leeuw versiert de boeg, twee lantaarns de achterspdegel. Jn de chaloep, fier rechtop: Mi- rhiei Adriaanszoon de Ruyter. De kustbatterij lost elf saluut schoten en onder daverend ge juich van toeschouwers en schooljeugd zet admiraal De Ruy ter voet aan land in zijn geboor te stad. Allerhartelijkst is de be groeting tussen admiraal De Ruy ter en raadspensionaris De Witt, waarbij luitenant-admiraal J. Evertsen de Oude zich aansluit. Het vendel musketiers en pieke niers wordt geïnspecteerd en dan jjegroet. Johan de Witt met kla re 17e eeuwse taal admiraal De Ruyter op Vlissingse bodem. ,Myn heere lieutenant-admi- raeL gy hebt 's landts dienst naer vermoogen betracht, gy hebt aFEngelsche vloote 't eenemael verstrooit capitaele schepen red deloos gescoohten ende onse re publiek ter zee is niet alleen her steld, maer sy blinkt met meer Juyster dan ooit voor deesen. Gy hebt de staet gevoert op den weg, dewelcke wy voor deselve heb ben geadviseert. Altesaemen heb ben wy gewerekt om een vloot te com poseeren, considerabel in macht, capitaelder ende van De minister voor de Australi sche beheersgebieden de heer P. Hasluck, die op het ogenblik een beleefdheidsbezoek brengt aan Nederlands Nieuw-Guinea, heeft te Hollandia o.a. gezegd: „Het is geen geheim, dat naar de Australische mening, de be langen van westelijk Nieuw- Guinea bij de Nederlanders in betere handen zijn dan bij welk ander land of organisatie ook. Nedeland en Australië koesteren dezelfde idealen en tussen beide landen bestaat dan ook de wens tot een volledige samen werking in aangelegenheden van gemeenschappelijk belang; wij hopen, nog heel lang buren te zullen blijven". Sprekend over verschillende eisen ten aanzien van 't grond gebied van Ned. Nieuw-Guinea zeide de heer Hasluck dat het hem altijd heeft getroffen, dat daarbij één ding over het hoofd wordt gezienhet belang van de bevolking, daar de weivaart van de autochtone inwoners im- meft de beslissende factor vormt. Met betrekking tot Austra lisch Nieuw-Guinea zeide de minister, dat de bevolking al daar te zijner tijd zelf over de toekomstige staatsvorm zal moe ten beslissen. „De geschiedenis heeft mij geleerd dat het onmo gelijk is, het tijdstip vast te stellen waarop een volk zelfbe stuur moet verkrijgen, dit is iets dat moet groeien. Eerst die nen sociale en economische on afhankelijkheid te worden be reikt, alvorens men zich kan wijden aan de politieke onaf hankelijkheid. Aldus beschouwt acht ik iedere vaststelling van een datum waarop zelfbestuur zal moeten worden verleend, belachelijk". In een beschouwing over de samenwerking tussen Nederland en Australië vergeleek de heer Hasluck beide gebieden met naast elkaar wonende boeren, die af en toe over de afraste ring heen een praatje maken en daarbij van elkaar iets opste ken. „Er bestaat tussen de beide delen van Nieuw-Guinea reeds een uitwisseling van deskundi gen op verschillend gebied, b.v. wat betreft de bestrijding der malaria. De wijze waarop deze in Ned. Nieuw-Guinea wordt ge voerd, heeft op mij een grote indruk gemaakt; naar dat voor beeld begint thans ook Austra lisch Nieuw-Guinea een cam pagne", aldus minister Hasluck, die besloot met te verklaren dat hij, ondanks de korte tija van zijn bezoek, zeer is getroffen door de wijze waarop en de energie waarmede de Nederlan ders in Nieuw-Guinea de zaken aanpakken. Het ministerie van Economi sche Zaken heeft blijkens een mededeling van die zijde de in druk, dat hier en daar enige verwarring is ontstaan omtrent de verhoging van de melkprijs. Deze verwarring is volgens de mening van het ministerie met name het gevolg van een circu laire, die de algemene vereni ging voor melkvoorziening, de particuliere organisatie van de melkhandel in het westen des lands, aan haar aangesloten le den heeft gestuurd. In deze cir culaire heeft de A.V.M. prijzen aangegeven, die voor de niet- gesar.eerde gebieden in het wes ten des lands, waaronder de grote steden Amsterdam, Rotter dam en Den Haag, neerkomen op een prijsverhoging van zes cent in plaats van vijf cent per liter melk. De minister van Economische Zaken is van mening, dat hij, indien de door de A.V.M. aan gegeven hogere prijzen inder daad door de melkhandel zou den worden toegepast, gedwon gen zou zijn andermaal een prijsstop voor melk uit te vaar digen. De verbruikersprijs van melk los en in flessen is in het alge meen per 1 juli verhoogd met zes cent per liter. De prijzen voor melkprodukten werden in evenredige mate verhoogd en de prijs van karnemelk steeg met twee cent. Overleg heeft plaatsgehad over de melkprijs in de z.g. niet-gesaneerde gebie den in West-Nederland, waar onder Arrjsterdam, Rotterdam, Den Haag en in enkele andere gebieden, onder meer in Mid den-Brabant, waarbij van de zijde van de melkdetailhandel verzocht werd de prijs voor de ze gebieden eveneens met zes cent per liter te mogen verho gen. De minister van Economi sche Zaken heeft eertijds de betrokkenen doen weten zich hiermee niet te kunnen vereni gen. Voor genoemde gebieden is derhalve de prijsverhoging voor melk voorshands beperkt tot vijf cent per liter. Dit houdt verband met het feit, dat reeds bij wijze van voorschot door de melkhandel een grotere marge is genoten als gevolg van afron ding naar boven op hele centen van de verbruikerspi ijzen gedu rende bepaalde perioden. die niet wijken wil helpen direct 700 AMERIKAANSE STUDENTEN ARRIVEERDEN TE ROTTERDAM De nieuwe haventerreinen op pier 1 aan de Waalhaven hebben dinsdagochtend voor de eerste maal een passagiersschip kunnen begroeten en wel het Panamese schip „Arosa Kulm". Onder auspiciën van de „American field service" kwamen met dit schip 700 Amerikaanse jongens- en meisjesstudenten aan, die van Rotterdam uit over heel Europa en 25 zelfs naar Pakistan zullen uitzwermen. Nog eens 25 blijven in ons land. De groep die naar Pakistan reist, gaat per vliegtuig, de overigen per trein. Ter begroeting was dinsdagmor gen de burgemeester van Rotter dam, mr G. (E. van Walsum, op de kade aanwezig. Daar deze reis deel uitmaakt van een uitwisselingsprogramma zullen ongeveer veertig Neder landers voor een jaar naar de nieuwe wereld gaan. De Ameri kanen blijven alleen gedurende hun zomervakantie in Europa. Een deel va» de nu aangeko men studenten scheept zich eind augustus te Bremerhavën weer in op de „Aros Kulm", de overigen stappen op 30 augustus te Rotter dam' weer aan lboord van dit schip. Een autobus uit Maastricht die I meisjes, afkomstig uit de oude GOUDEN RING NA 25 JAAR TERECHT De heer B. van Leeuwen te Barneveld heeft in zijn kippenhok een gouden trouwring gevonden, die een vorige bewoonster van zijn huis, wijlen mevr. Wijn- gaards, 25 jaar geleden heeft verloren. De toedracht kwam uit, toen de heer Van Leeuwen zijn buurman, de heer Wijngaards van zijn vondst vertelde. „Hee, zei de buurman, ,,daar heeft mijn moeder 25 jaar geleden de hele buurt naar afgezocht." Zij had de buren ondervraagd, de omge ving doorzocht en zelfs vele riool putjes leeggeschept. Alles tever geefs. Ook de oudere buurtgeno ten wisten zich de geschiedenis nog te herinneren. De initialen stonden nog duidelijk in de ring gegraveerd. SCHADE NACHTVORST AAN FRUIT: 60 MILJOEN GULDEN. De schade die het afgelopen voorjaar aan het Nederlandse fruit door de nachtvorst is toege bracht, wordt geschat op 60 mil joen gulden. Dit is medegedeeld op een persconferentie te Reste ren, die door de Gelderse Maat schappij voor Landbouw werd gehouden. In het gebied van het consulentschap Resteren wordt de oogst van hard-fruit slechts geschat op negen 'a tien miljoen kilogram. Dit had bij een norma le oogst minstens 45 miljoen kg kunntm zijn. Voor hen die direct of indirect bij de fruitteelt betrok ken zijn, is dit een bijzonder gro te schade, waarvan de gevolgen nog niet te overzien zijn, aldus werd verklaard. Door J. FLETCHER 63) Nadruk verboden. De Pakistaanse luchtvaart maatschappij heeft tegengespro ken dat het in Oost/Pakistan ver miste lijntoestel met 24 man aan boord zou zijn gevonden en dat alle inzittenden in goede wel stand zouden verkeren. Scraye antwoordde niet direkt. Hij keek uit het raampje en zag dat zij op de Grove End Road waren. „Zou het niet beter zijn uit te stappen?" vroeg hij. „Ik geef mijn woord van eer, dat ik evenmin als jullie weet of de Douairière nu thuis is of da delijk weg zal gaan ik heb niets meer van haar gehoord vanmorgen en gisteravond heb ik niets tegen haar gezegd, dat...." „Wat zei je gisteravond tegen haar?" vroeg Jimmy brutaal. „Ik zou dat wel graag willen we ten". „Wel", antwoordde Scraye, „ik voel me helemaal niet ver plicht, je dit te vertellen, maar daarom mag je het gerust we ten. Ik vertelde haar dat ik iets gezien had, dat door haar werd geschreven en dat onder zeer verdachte omstandigheden, werd gevonden en dat ik na er eerst goed over gedacht te hebben tot de konklusie moest komen dat zij in connectie stond met enige gure typen. En als je alles wil weten, ik verzocht haar mij al les te vertellen. Zij weigerde zij wantrouwde me". „Zo dus er is toch wel wat op haar aan te merken!" zei Jimmy. „Wel, laten we dan uitstappenEn wat wilde je nu doen?" vervolgde hij, nadat zij de chauffeur gevraagd hadden te wachten. „Wil je haar zelf gaan bezoeken alleen?" „Zoals je wilt", antwoordde Scraye. „Ik geloof dat ik weet wat me te doen staat, en wat ik moet zeggen". „Er is maar één ding te zeg gen", zei Jimmy kwaadaardig. „Zij staat in verbinding mee die bende. Zeg haar dat als mijn tante en Eva Walsden niet vei lig naar hun kamers kunnen te rugkeren laten we zeggen: vóór middernacht dan zal ik desnoods de gehele stad op haar afzenden. En waarschuw haar, dat als ook maar het lichtste leed de dames is overkomen, dan „Laat het maar aan mij over", zei Scraye. Hij verwijderde zich en liet het tweetal achter. Jimmy en Packe liepen wat heen en weer en wachtten op Sraye's terug komst. „Als Scraye geen kontakt kan krijgen met de bende", zei Pac ke na een lange stilte, „ga jij dan naar de politie?" „Beslist „Wat zou je haar kunnen ver tellen? Je weet immers niets po sitiefs! Waar zou je denken dat het hoofdbestuur gevestigd is?" „Weet ik allemaal niet! Maar ik zal haar alles vertellen, wat ik weet. En dan kan ze begin nen bij de Douairière en me vrouw Wythenshawe". Na nog enig heen en weer ge praat zagen zij opeens Scraye aankomen. Hij zag er zeer ont moedigd uit. In dë verte reeds schudde hij zijn hoofd. „Zij heeft haar woning verla ten", zei hij, zich bij hem voe gend. „Ik heb met de butler ge sproken. Zij is vertrokken met haar kamenier om 6 uur van morgen. Zij had maar weinig bagage bij zich. Niemand weet, waarheen zij is of hoelang zij wegblijft. De butler wist ze)fs niet eens te vertellen van welk station zij was vertrokken". Jimmy antwoordde niet. Toen zij bij de wachtende auto geko men waren, zei hij „Ga mee!" „Maar waarheen?" vroe,g Scraye. „Naar mevrouw Wythensha we!" „Meen je dat?" „Als je wilt, dan ga je niet! Ik ga". De anderen stapten ook in de auto. Scraye gaf de chau leur het adres en wendde zich dan tot Jimmy. „Het lijkt me wel", zei hij rus tig, „dat dit een gevaarlijke weg is. Als mevrouw Wythenshawe een lid van die bende is wat we veilig kunnen aannemen dan geloof ik niet, dat je juf frouw Walsden een dienst be wijst Hoor dit bezoek". „Ik ga naar mevrouw Wy thenshawe en ik zal haar spre ken door jou geïntroduceerd. Als je het niet wilt zal ik wel middelen vinden haar toch te spreken te krijgen. Ik zou je echter willen aanraden mij aan haar voor te stellen". „Ik zal het doen", zei Scraye. kalmer dan tevoren. „Tenminste als zij thuis is". Dank je", zei Jimmy lako- niek. „Zou je echter nog een vraag willen beantwoorden? Was de Douairière ook op de partij toen het kruis van de Tsaar werd gestolen?" Scraye richtte zich een weinig op, doch viel direkt weer terug in de dikke kussens van de zit bank. „Zij was er!" antwoordde hij. Maar...." „Dat is genoeg! Dat wilde ik alleen maar weten!" Gedurende een korte tijd stok te het niet buitengewoon vrien delijke gesprek. Toen zei Jimmy tegen Scraye „Ik veronderstel, dat als mevrouw uit is je toch wel naar binnen zal komen. Zou je niet kunnen zeggen dat je een briefje voor haar wilt achterla ten?" „Dat wil ik wel-Je wilt in elk geval toch naar binnen?' „Ja, indien mogelijk zou ik graag de kamer willen zien waar zij gewoonlijk haar corres pondentie behandelt". (Wordt vervolgd.) VEEMARKT ROTTERDAM. Op de veemarkt te Rotterdam werden dinsdag 2957 stuks vee aangevoerd, n.l. 300 vette koeien en ossen, 722 stuks gebruiksvee, 558 vette kalveren, 40 graskalve ren, 510 nuchtere kalveren, 147 varkens, 102 biggen, 96 paarden, 20 veulens, 442 schapen of lam meren, 20 bokken of geiten. Prijzen per kg: Vette koeien 2,50ƒ3,25; vet te kalveren ƒ1,85—ƒ2,60; slacnt- paarden 2,10—2,40. Prijzen per stuk: Graskalveren 300525; nuch tere kalveren ƒ45ƒ62; biggen 4355schapen 80f 105 weide/zuiglammeren ƒ55—f75; kalf- en melkkoeien 7901190; vare koeien 670—900; vaarzen ƒ575—ƒ875; pinken ƒ400—ƒ625. Overzicht. Vette koeien: aan voer gewoon; stille handel; prij zen als vorige week. Vette kalve ren: groter aanvoer; kalme han del; prijzen lager. Graskalveren: aanvoer klein; handel zeer stil; onveranderde prijzen. Nuchtere kalveren: aanvoer als vorige week; stille handel; iets lagere prijzen. Biggen: aanvoer klein; handel rustig; nauw prijshou dend. Slachtpaarden: aanvoer als vorige week; handel kalm; prij zen als vorige week. Schapen: iets groter aanvoer; handel stil; prijzen onveranderd. Weide/zuig lammeren: aanvoer iets groter; handel zeer stil; prijzen onveran derd. Kalf- en melkkoeien: aan voer als vorige weekhandel heel stil; prijzen onveranderd. Vare koeien: aanvoer als vorige week; handel heel stil; prijzen als vori ge week. Vaarzen en pinken: aan voer als vorige week; heel stille handel; prijzen als vorige week.

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 2