Ernstig ongeluk in de Zwitserse Alpen De verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard De toestand in Hongarije De komende Polio-vaccinatie Standpunt N.V. M. inzake prijsverhoging van melk HETWEER Vandaag begint het geofysische jaar WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Verklaring van minister Lacoste salons „robert" Mobilisatie van bevolking in Noord-Sumatra. Franse tegenspraak. ARGENTINIË. Hongaren schonden grens om vluchtelingen te redden. „Rechtse afwijking" en ver zet hiertegen in communis- tisch-China. ^TanKering iij abonnement: rerneuzen Directeur-Hoofdredacteur 1. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 251C Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— pei kwartaal; per maand 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. MAANDAG 1 JULI 1957 12e Jaargang Nr 4102 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties géén handelsadver tenties): 5 regels 1,—- Iedere regel meer 20 ct Voor het maandagnummer: zaterdags 10 bm Bureau van dit Blad. 20 cent meer Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres De minister voor Algerië, Ro bert Lacoste, heeft donderdag op het congres van de Franse socialistische partij in Toulouse verklaard, dat hij van plan is een voorstel te doen voor een nieuw statuut voor Algerië, ge lijk aan het statuut dat door de regering-Mollet is gegeven aan Frans West- en equatoriaal Afri- k& Hij betoogde, dat de socialis ten hun steun aan de Algerijnse politiek moeten blijven geven. De opstandelingenleiders willen alleen maar onderhandelen als zij algehele onafhankelijkheid toegezegd krijgen en zij vestigen hun hoop op de volgende zit ting van de algehele vergade ring der Ver. Naties, zo zei hij. Lacoste protesteerde tegen kritiek die de reeds ingevoerde hervormingen in Algerië klei neert. „Ik weiger hervormingen waarvoor mensen zich hebben willen laten ombrengen onbe langrijke hervormingen te noe men", zo zei hij. Bij gevechten met Franse troe pen ten oosten van Tabergda in het gebied van Constantine zijn tien Algerijnse opstandelingen gesneuveld. De Fransen maakten wat wapens en veel munitie buit. Een Italiaanse Alpinist heeft in de Zwitserse Alpen als door een wonder een val in een afgrond van ongeveer 650 meter diepte overleefd, die negen van zijn met gezellen het leven heeft gekost. De tien Italiaanse Alpinisten hadden zaterdag de 4.000 meter hoge Piz Palue in het gebied van Engadin beklommen. Vlak bij de too begon een sneeuwlaag, die door de warmte zacht was ge worden, te verschuiven toen zij die passeerden. Er ontstond een lawine, waardoor de groep werd meegesleurd. Aanvankelijk vreesde men, dat allen om het leven waren geko men. De piloot van een reddings vliegtuig, die kort na het ongeluk een onderzoek instelde, nam ze ven lijken waar. Gidsen hebben echter zaterdagnacht op ruim 3.000 meter hoogte tussen de lij ken van de negen anderen de overlevende aantroffen, die zwaar gewond was. Zij zijn de gehele nacht druk bezig geweest om hem in veiligheid te brengen. De lijken werden overgebracht naar het lijkenhuisje van Same- dan, een dorpje bij Pontresina. De verongelukte groep was za terdagochtend vroeg uit de Dia- VLOEDGOLF TEISTERT KUST VAN LOUISIANA EN TEXAS. Het kustgebied van de Ameri kaanse staten Louisiana en Texas is vrijdag getroffen door een vloedgolf, die zeker 167 doden heeft geëist. De voedgolf, die volgde op een wervelstorm, vernielde het plaats je Cameron vrijwel geheel. Hier alleen zijn reeds 150 doden geteld. Men vreest, dat er nog meer slachtoffers zijn en dat hun lijken door het water zijn meegesleurd naar de Golf van Mexico. Er is een grootscheepse red dingsoperatie gaande, waarbij vooral hefschroefvliegtuigen wor den gebruikt. Vliegers melden, dat Cameron er uit ziet als een overstroomde puinhoop. Ten oosten van Cameron is een grote kudde vee, circa 30.000 stuks, door het water verzwol gen. In Lake Charles en omgeving zijn reeds 20.000 mensen uit de getroffen gebieden aangekomen. Velen hebben al hun bezittingen verloren en slechts het vege lijf kunnen redden. De wervelstorm, die de code naam „Audrey" heeft gekregen, is nog niet uitgewoed. Hij trekt langzaam naar het noorden. In Ohio, Indiana en Illinois vallen zware regenbuien, waardoor plaatselijke overstromingen ont staan. Te Zionsville in Indiana zijn 2 vrouwen door de plotselinge was van een riviertje verrast en ver dronken. Te Chrisman in Illinois is een automobilist met zijn wa gen door het overstromingswater meegesleurd. dtkapfwrwf h»f apart» cocW marif 16 browwrjjsfaiat 9 f«muren nat. en internationaal jurylid depositair „lancome", dr. Payot" „yardley" heren en kinderen haarknippen uitsluitend na afspraak. volezza hut, op bijna 3.000 meter hoogte, vertrokken naar een van de drie toppen van de Pizzi di Pa lue. Onderweg waren twee leden van de groep wat achtergebleven. Zij waren, evenals een kleinere groep Alpinisten, die vooruit ge trokken was, getuige van het dra ma. Tot hun ontzetting zagen zij op een gegeven ogenblik de tien ongelukkigen, die met touwen aan elkaar gebonden waren, in een wolk in de diepte verdwijnen. Zij haastten zich terug naar de hut, waar zij alarm sloegen. Blijkens latere berichten zijn, behalve de overlevende, die niet levensgevaarlijk gewond is, vijf lijken gevonden. Vier worden er dus nog vermist. Aan het opsporingswerk nemen reddingsploegen en vrijwilligers uit het gehele gebied van Enga din deel. AARDSCHOK IN NEDERL. NIEUW GUINEA. Naar eerst thans wordt verno men heeft volgens berichten uit Hollandia op 23 dezer een aard schok in de omgeving van de Geelvinkbaai aanzienlijke schade aangericht. Zo stortten te Ran- dawaja alle huizen ineen en werd te Soemberbaba driekwart van de woningen vernield. GRATIS GROENTEN. Een partij uitgelopen asperges heeft de afgelöpen week op de Venlose veiling geen koper meer kunnen vinden. Het aspergesei zoen is trouwens ook afgelopen. De doorgedraaide asperges wer den op de gro^e heide bij Venlo gestort. Verschillende huismoe ders, die hiervan de lucht kre gen, zijn met emmers en ander pakmateriaal er op afgetogen. Hun gezinnen hebben een paar dagen gratis groenten kunnen eten, want er was eveneens een hoeveelheid afwijkende tomaten en kaskomkommers op de stort plaats. Van de asperges heeft men zelfs nog een deel ingemaakt. Parade vliegtuigen. Aan de parade van vliegtuigen van de Koninkl. luchtmacht, die zaterdagmorgen vroeg ter ere van de verjaardag van Z. K. H. de Prins der Nederlanden boven paleis Soestdijk werd gehouden, namen 48 straaljagers deel. Dit waren 12 Meteors, 12 Sabres, 12 Hunters en 12 Thunderstreaks. Aubade cadetten-tamboer- korps. Het cadetten-tamboerkorps van de koninkl. militaire academie heeft zaterdagmorgen, traditie getrouw, een aubade gebracht aan Prins Bernhard bij diens ver jaardag. De aubade werd des morgens om kwart vóór acht aan- Volgens in Djakarta ontvan gen berichten, heeft de militaire commandant van Noord-Celebes, majoor Somba, een algemene mo bilisatie van de bevolking van dit gebied afgekondigd. In een radio-uitzending vanuit Menado noemde hij de mobilisa tie een „experiment" voor de uit voering van de algemene dienst plichtwet, die bij het Indonesi sche parlement is ingediend. Enkele dagen geleden werd reeds gemeld, dat tijdens een in Gorontalo gehouden conferentie van regionale leiders was beslo ten tot de instelling van een af zonderlijke provincie Noord- Celebes. De Indonesische minister van Binnenlandse Zaken, Sanusi Hardjadinata, heeft dit bericht donderdag bevestigd. Hij ver-reeds de oude fouten beginnen klaarde, dat het besluit van de in-te vergeten. Premier Kadar van Hongarije heeft donderdag aan de confe rentie van de Hongaarse socia listische arbeiderspartij zijn verslag aangeboden over de po litieke situatie en de taken van de partij. Het was de eerste na tionale vergadering van de com munisten in Boedapest sedert de opstand van oktober. Hij zei dat in de huidige leiding geen vroegere leiders zijn die betrok ken waren bij „dogmatische en sectarische dwalingen", omdat men van mening is dat niet iemand in de hoogste leiding moet zitten die belast is met oude fouten en die de partij zo in de richting van sectarisme zou kunnen trekken. Waarne mers geloven dat hieruit blijkt dat Kadar met succes een po ging van stalinisten om op nieuw op hoge posten te komen heeft afgeslagen. Kadar was ervan overtuigd dat de huidige toestand in de partij en haar leiding gezond is, maar klaagde dat er twisten en meningsverschillen onder haar leden voorkwamen. Hij v/ees voorts op de „abso lute noodzaak" om het samen gaan met het socialistische kamp en Rusland te versterken. De premier prees de zelfkri tiek van het centrale partijco mité in 1953, doch dit gold niet voor oud-premier Nagy en zijn aanhangers. Die waren toen reeds bezig de partij te ver zwakken. Hij had ook kritiek op oud premier Rakosi en anderen die niet in staat waren geweest met hun oude fouten te breken. Een van de fouten der partij was volgens de premier haar „slordigheid bij het winnen van de massa" en het feit dat velen gehoord door de Prins, die daarna het défilé afnam. Prins Bernhard was in gezel schap van zijn beide adjudanten, luitnant-kolonel C. C. Geertsema en luitenant-ter-zee le klasse W. van Rossem. Voorts waren bij de aubade aanwezig de gouverneur van de K. M. A., kolonel W. Klop penburg, die het korps „Prins Bernhard" bij de Prins gemeld had, en nog verscheidene aan de academie verbonden officieren. Ten gehore werden gebracht de Leo Riek-mars, de Stony Hust- mars en de Morgenstemmings- wals. De Koninkl. marechaussee, die voor het paleis de wacht houdt, was voor deze gelegenheid ge kleed in gala-umfom en met kol bak op. De genietroepen van Soester berg hebben ter gelegenheid van de verjaardag gedefileerd voor het gemeentehuis van Soest. Dit défilé werd afgenomen door de burgemeester mr. S. P. baron Bentinck en door de wethouder W. van den Arend van Soest. Hierbij was aanwezig de com mandant van de vliegbasis Soes- terberg. De Prins bracht zijn verjaar dag door in huiselijke kring. Taptoe in Den Haag. De meeste Hagenaars hebben het kennelijk te warm gevonden om in de binnenstad te vertoeven en zijn naar de zee in Schevenin- gen getrokken, want de taptoe op het Plein, die het trompetter korps „Prins Bernhard" als bij drage in de viering van de ver jaardag van de Prins heeft ge geven, trok een niet al te grote belangstelling. Het korps maak te eerst een korte mars door de binnenstad en stelde zich daarna Mohammedanen uit I op op de trappen van de Hoge een Algerijnse kuststrook ge- Raad der Nederlanden, evacueerd zijn om drastisch op-1 Enige honderden Hagenaars treden tegen de opstandelingen hebben het muzikale evenement mogelijk te maken. I bijgewoond. De Hongaren schreeuwden hem toe dat hij terug moest komen. De man begon terug te kruipen maar het was duidelijk dat hij het niet klaar kon spelen. Derhalve waren de beide Hongaren „die niet precies wisten waar de grens liep" een dertig meter Oosten rijks gebied binnengegaan om de gewonde soldaat te helpen. La ter waren beiden ter verantwoor ding geroepen en er waren stren ge instructies uitgevaardigd om herhaling van dergelijke inciden ten te voorkomen, aldus de nota. Een Franse woordvoerder in Algiers heeft een bericht van een Parijs blad tegengesproken dat 300.000 In het juni-nummer van „Ka tholieke Gezondheidszorg" wordt aandacht besteed aan de polio vaccinatie, die dit najaar over het gehele land zal worden gehouden. Dr. Ch. Mol, voorzitter van de nationale federatie het Wit-Gele Kruis, wijst in zijn hoofdartikel op de noodzaak van een goedslui- tende organisatie zonder welke de enting niet kan slagen. „Het toenemend aantal geval len van kinderverlamming, dat in de laatste jaren zich heett voor gedaan en de ellende die deze ziekte meebrengt voor de slacht offers, die vaak hun leven lang ongelukkig worden, heeft er toe geleid, dat de bevolking ongedul dig uitziet naar een ingrijpen om dit onheil af te weren. Van daar de gretigheid waarmee nu reeds incidentele inentingen wer den uitgevoerd en geaccepteerd zonder dat daarbij voldoende re kening werd gehouden met de toch wel gebleken zekerheid dat een massale bevolkingsinenting alleen maar slagen kan wanneer deze systematisch wordt uitge voerd per leeftijds-jaarklasse. Wie bovendien bedenkt dat deze vaccinatie als basis voor een intensieve polio-bestrijding slechts hanteerbaar is bij een goed sluitend administratief stel sel, zal inzien, dat een ongeorga niseerde werkwijze dit doel alleen maar in hoge mate kan bemoei lijken." Bij de voorbereiding en de uit voering der plannen zijn de Kruis verenigingen als algemene orga nisaties van gezondheidszorg in tensief betrokken geweest. „Ze hebben begrepen als instellingen, die de gehele zorg voor de volks gezondheid en preventie tot hun taak rekenen en die zich verant woordelijk weten voor de kinder- hygiëne, thans te moeten tonen, dat ze die verantwoordelijkheid metterdaad aanvaarden en dat ze die ook aan kunnen. Maar dan zal ook het hele kruis- apparaat intensief in actie heb ben te komen, centraal wat de voorbereiding betreft, plaatselijk wat de uitvoering en de admini stratie aangaat. Met de toegezeg de volledge medewerking van de artsen en van de gemeenten (G.G. en G.D's en bevolkingsbu reaus) blijft er nog heel wat te regelen, vooral provinciaal en plaatselijk, om straks, als in ok tober de vaccinatie begint, paraat te zijn." Aan het slot van zijn hoofdarti kel bepleit dr. Mol een behoorlij ke evaluatie van deze eerste cam pagne. „Het zou belangrijk zijn, indien tevens aandacht gegeven zou, indien tevens aandacht gegeven zou worden aan het verzamelen van zodanige gegevens over deze eerste campagne, dat een evalu atie mogelijk wordt; een waar dering n.J. van de totale resulta ten en van de bijdrage, die elk der componenten in dit team work, daarin gegeven heeft. Hier uit kunnen aanwijzingen voort- komendie voor de toekomst heel belangrijk zijn.'" Dr. J. H. Hagenbeek, die als ge neeskundig inspecteur in algeme ne dienst, belast met de moeder- schapszorg en kinderhygiëne bij de geneeskundige hoofdinspectie, een zeer belangrijk aandeel heeft gehad bij de opzetting van polio-vaccinatie project, wijst op de belangrijke rol die de kruis verenigingen vervullen als steun punten van het gehele program ma. Plaatselijk zullen de kruisver enigingen, die zich onderling met elkaar moeten verstaan, als steun punten van het gehele vaccinatie project fungeren, zowel met be trekking tot de voorlichting ter plaatse als door het beschikbaar stellen van entingslokalen. De wijkverpleegsters zullen bij het vaccineren de nodige hulp ver lenen en tevens de „follow-up" verzorgen. „Ik geloof, dat zij dit graag zullen doen, mede omdat zij daardoor weer eens in gezin nen komen, die anders wellicht niet bezocht worden." De vaccinatie zal dit jaar slechts worden uitgevoerd bij de jaar gang 1955 om de organisatie een inloop-periode te geven. In het voorjaar van 1958 zal de vaccina tie dan worden uitgebreid tot de oudere en jongere jaargangen, welke na die van 1955 het meest bedreigd gaan worden. Dokter E. Ausems, medisch ad viseur der nationale federatie het Wit-Gele Kruis, wijdt aandacht aan de circulaire die van de ge neeskundige hoofdinspectie is uit gegaan aan de organisatie van de immunisatie. Hierbij zegt dokter Ausems o.a.: „Het komt ons voor, dat men zal moeten beginnen met de op bouw van provinciale steunpun ten. Zij zullen verantwoordelijk moeten zijn voor de vestiging in iedere gemeente van wat men een entgemeenschap zou kunnen noe men; zij zullen er bovendien op moeten toezien, dat alle daarvoor in aanmerking komende kinde ren worden ingeënt en de vacci naties op de voorgeschreven wij- Italië, Engeland, België, Ned?,- Het verdient aanbeveling ais steunpunt te nemen de provincia le commissie voor kinderhygiëne in overleg met de daarin niet op genomen „belanghebbenden." In middels zullen echter de proviür ciale kruisverenigingen de bestu ren van de plaatselijke afdelin gen moeten opwekken om het ini tiatief te nemen voor de oprich ting van de plaatselijke entge meenschappen. Het afdelingsbe stuur zal zich daartoe wen dei- tot de huisartsen en het gemeen tebestuur, alsmede in de grotere gemeenten tot G.G.D." Hierbij geeft de schrijver eea duidelijke vfoorkeur te kennen voor een kringsgewijze opgezette entgemeenschap. „Het is de overweging waard, welke voordelen een kringsgewij ze opgezette entgemeenschap zou kunnen bieden. Men denke ia dit verband aan de besparing van injectiespuiten en desinfectiema- teriaal indien inentingsdata per kring verspreid kunnen worden. Bovendien kunnen de districts verpleegsters meer hulp bieden bij de uitvoering van de plaatse lijke vaccinatie-campagne. Een kringsgewijze opzet zal het toe zicht en de provinciale verant woording vereenvoudigen. Het is zelfs niet uitgesloten, dat een kringadministrateur de moe- lijkheden bij het aantrekken van plaatselijke administratieve krachten voorkomt. EERSTE PRIJS VOOR AVRO ORKEST. Het Avro-orkest van Jos Clebaar heeft de eerste prijs behaald pp het derde internationale festival van het lied, de „Gouden Gon del," dat van 26 tot 29 juni "n Venetië js gehouden. Aan het fes tival hebben de radio-omroepea van 5 landen deelgenomen, t.w. ze. worden geregistreerd. i land en West-Duitsland. Het bestuur van het Neder lands Verbond van Middenstands verenigingen heeft in zijn verga dering van vrijdag met ernstige teleurstelling kennisgenomen van de afwijzende beslissing van de minister van Economische Zaken betreffende het door de commis sie uit het produktschap zuivel unaniem uitgebrachte advies om met ingang van 1 juli a.s. de melkprijs voor het gehele land met zes cent te verhogen. Het bestuur van het N.V.M. heeft de minister van Economi- Gorontalo gehouden conferentie in beginsel in overeenstemming was met het voornemen van de regering tot de instelling van een provincie Noord-Celebes. Tot dus ver had de regering echter aan dit voornemen nog geen uitvoe ring gegeven. Als gevolg van de opheffing van de staat van beleg in Argen tinië, die nog door Peron was afgekondigd en tot donderdag j..l nog steeds van kracht was, zijn vele politieke gevangenen, onder wie Peronisten en communisten, vrijgelaten. Aangekondigd is dat nog 200 gevangenen meer op vrije voeten zullen worden gesteld. daag jaar. Als hoogtepunten van het van- mosferische laag op grote hoog- aanvangende geofysische i gen pranse expeditie onder lei dat tot eind 1958 duurt,ding Van de 37-jarige Gaston worden beschouwd de aangekon-Rouillon gaat met het Noorse digde lanceringen van kunstma- poolschip „Norsel naar t Zuid- g Janceiing v poolgebied, waar men met name nen door de Verenigde Staten en ^e ligging Van de zuidelijke mag- de Sowjet-Unie. Daarnaast zullen netische pool wil vaststellen. Hongarije heeft in een nota aan Oostenrijk toegegeven dat 2 Hongaarse „militaire personen" Oostenrijks grondgebied hebben geschonden. Zij hadden dit echter gedaan „om het leven van een gewonde soldaat te redden", die trachtte te vluchten. In de nota, een antwoord op een Oostenrijks protest van 1 juni, staat dat de betrokken sol daat door zijn vlucht naar Oos tenrijk hoogverraad pleegde en dat Hongaarse grenswachten op hem schoten. Zij raakten hem in het been, maar desondanks pas seerde de man de grens en bleef in een veld liggen, op een vijftig meter afstand van de grenslijn. vele landen op speciale gebieden bijdragen leveren tot het over de gehele wereld georganiseerde we tenschappelijke onderzoek. De Verenigde Staten zullen op 1 j juli een aanvang maken met het lanceren van raketten naar gro te hoogten ter bestudering van de waterstofexplosies op de zon. In de loop van twee tot drie maanden zullen aan de kust van Zuid-Californië 14 raketten wor den afgevuurd. 'Deze raketten zijn voorzien van instrumenten voor het meten van ultraviolette en x-stralen, waardoor het moge lijk is de intensiteit te bepalen van de zonneprotuheransen ge weldige uitbarstingen van ener gie op de zon die storingen veroorzaken bij de radio-commu nicatie. Men hoopt uit de gege vens, die door de instrumenten zullen worden vastgelegd, een na der inzicht te krijgen over de verdeling van de energie in deze enorme steekvlammen en over de wijze waarop de uitzending van deeltjes inwerkt op de aard atmosfeer deze emissies ver oorzaken namelijk plotselinge storingen in de ionosfeer, de at- Daartöe wordt gebruik ge maakt van een reeds door twee eerdere expedities volledig inge richte post op Adelie-land. Men neemt o.a. twee helikopters mee. Vijf-en-dertig Poolse geleerden zijn reeds uit Gdynia vertrokken voor onderzoekingen op Spitsber gen. Het Noorse gebied in de Poolzee. Tjsecho-Slowakije heeft een waarnemingspost op 1450 meter onder de grond ingericht in een oude mijn bij Brezove Honry in Midden-Bohemen. Men gaat daar, in samenwerking met andere on- dere ondergrondse posten in de wereld, opmetingen doen van be wegingen in de aardkorst die met de beweging van de maan samen hangen. Een gelijksoortig ver schijnsel als de zee-getijden. Bij dit onderzoek wordt hulp ver leend door een honderdtal ande re posten, ruim dertig weersta tions .honderden geleerden e'n duizenden amateurs. Op de (Lomnicky, in het Slo waakse Tatra-gebergte wordt 'n waarnemingspost ingericht, op de Franse post op de Pic du Mi- die in de Pyreneeën na, de hoog ste ter wereld, voor bestudering van de kosmische stralen. Hongaarse geleerden zullen op zeventien plaatsen in Hongarije dynamistladingen tot ontplof-1 fing brengen ter meting van de dikte van de aardkost, welke in i Hongarije op gemiddeld dertig kilometer geschat wordt, verder zullen de Hongaren het magne tisch veld van de aarde bestude ren. Eén van de taken die Oost- Afrika op zich genomen heeft is de bestudering van de zonne-ener- gie. Daartoe worden waarne mingsinstrumenten opgesteld in Nairobi (Kenia) en Dar Es Sa laam (Tanganjika). Verder zal de verdamping van het water een onderwerp van speciaal onderzoek vormen. Ra darapparaten zullen te Nairobi gebruik worden voor windmetin gen op grote hoogte en voor an dere atmosferische waarnemin gen. De verwachte gegevens zullen van belang kunnen zijn voor het gebruik van nog snel lere en hogere vliegende straal vliegtuigen. Argentinië zal zich met zijn waarnemingen voornamelijk tot Zuidpoolgebied bepalen, waar het acht bases bezit. Verder worden twee schepen en een ijsbreker in gericht voor expedities in de zui delijke zeeën. De waarnemingen zullen zich bewegen op het ge bied van geomagnetisme, ijsvor- ming, oceanografie, weerkunde, aardbevingen, het ozongehalte van de lucht, zonnestraling, at mosferische elektriciteit en der gelijke. Toenemende onweerskans Het afgelopen weekeinde is het in ons land bijzonder warm ge weest Zondag bereikte de hitte golf een hoogtepunt, toen het kwik op de meeste plaatsen bo ven de 32 graden kwam. De hoogste waarde meldde het vlieg veld Gilze Rijen, namelijk 35 gra den. In De Bilt werd het 34 gra den en dit is sinds 1949 niet meer voorgekomen. In Frankrijk, het Duitsland en het Alpengebied verschilden de temperaturen maar weinig met die in Neder land. Zowel zaterdag als zondag kwamen er boven het westen van Frankrijk en het zuiden van En geland enkele onweersstoringen tot ontwikkeling, die tot zondag avond echter geen invloed op het weer in Nederland uitoefenden. Aangezien de genoemde storin gen zich geleidelijk in noordooste lijke richting verplaatsen is de kans op plaatselijke onweersbui en maandagmiddag en -avohd ta melijk groot. Voordien zal het echter nog overwegend zonnig zijn, waarbij het kwik wederom tot hoge waarden kanstijgen. sche Zaken meegedeeld, dat het van oordeel is dat door deze be slissing op onvoldoende wijze re kening is gehouden met de belan gen van de melkslijters en het in zicht van het bedrijfsleven in de ze branche, welke door de drasti sche prijsverhoging in de komen de periode toch al voor grote moeilijkheden komt te verkeren. Daarnaast, zal naar het oordeel van het verbondsbestuur, door de beslissing van de minister van Economische Zaken bij het pu bliek de indruk worden gevestigd, dat de melkslijters in de gebieder waar de verhoging wel op 6 een- zal worden gesteld, een grote: deel van deze verhoging als ver goeding voor zichzelf ontvangen dan in de overige sectoren van land, terwijl de situatie voor all: melkslijters zó is, dat ongeacht het bedrag van de prijsvernogir" hun winstmarche op 't oude pefi gehandhaafd blijft. Dit in tegen stelling tot de veehouders en de melkfabrieken, die wél uit de melkprijsverhoging een vergoe ding ontvangen voor de gestege kosten. Het bestuur van het N.VJM moet met spijt constateren, da: alle gevolgen in de meiprijsver hoging worden afgewend op de melkslijters en voelt zich ge dwongen hiertegen ernstig Ix- zwaar te maken. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van maandagoch tend tot maandagavond. Enige afkoeling. Meer bewolking met plaatselijk enkele regen of onweersbuien, gevolgd door enige afkoeling Zwakke tot matige wind draaiend naar westelijke richtingen. MAANDAG 1 JULI. v.m. n.m. Breskens 4.08 4.25 Terneuzen 4.43 5.00 Hansweert 5,23 5.40 Walsoorden 5.33 5.50 ZON MAAN op onder op cuadei Juli. 1 4.26 21.05 9.17 22.49 2 4.27 21.05 10.38 23.14 3 4.27 21.04 11.57 23.39 Drie leiders van de „Chinese democratische liga", één des- acht kleine partijen in China, buiten de officiële communisti sche partij, hebben zich uitge sproken voor „afschaffing van de communistische leiding en het socialisme" in China, meldt „Nieuw Ghina", dat als hun na men en functies opgeeftTsjang Po Tsjoen, één der vice-voorzit ters van de liga, Lo Tsioeng Tsji, eveneens onder-voorzitter en minister voor de houtnijver heid en Tsjoe An Ping, hoofd redacteur van het te Peking ver schijnende dagblad „Kwang Ming". Het officiële communistische persbureau voegt hier aan toe dat de uitlatingen der drie .gro te verontwaardiging" onder dc ligaleden hebben gewekt, die ir dit verband van „ketterij" hun ner voormannen zouden hebber gesproken. Het bestuur van de Cninesi democratische liga heeft vol gens „Nieuw China" achttien dezer op een bijeenkomst een resolutie aangenomen, waarin de „verkeerde denkbeelden" der drie genoemden worden afge keurd en waarin met nadruk wordt verklaard dat de liga „ver enigd moet strijden tegen de anti-socialistische inzichten van re-chtsgezinden".

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1