VLAGGEN en WIMPELS GEMEENTERADEN DE RONDE 11 FRIKRIJK J. J. DE BAKKER Ondraaglijke hitte dunt het rennersveld Gevraagd Machinefabriek VOETBAL WATERPOLO WAT BRENGT DE RADIO? BIERVLIET. CADZAND SLUIS. VOGELWAARDE. PRIVAT WINNAAR VAN TWEEDE ETAPPE EN IN DE GELE TRUI NEDERLAND VERLIEST VAN WETTEN Uitslag tweede étappe Algemeen klassement Ploegenklassement van de tweede étappe Algemeen ploegen klassement Uit de Tour-strijd ROCBAIX Bij elke gebeurtenit Bij ieder festijn Hoort een vlag van Ribbens te zijn RIBBENS' HANDELSONDERNEMING WESTKOLKSTR. 40a TERNEUZEN TEL. 2272 (K 1150) Gemeenschappelijke regeling Beheerschap Recreatiegebied Braakman goedgekeurd. Tijdens de raadsvergadering van woensdagavond kwam een voorstel van zeer verre draag wijdte aan de orde, n.l. de vast stelling van de gemeenschappe lijke regeling Beheerschap Re creatiegebied Braakman, welke regeling gezamenlijk met de ge meenten Hoek en Philippine in het leven diende te worden ge roepen om de ontplooiing van het Braakmangebied als recre atiegebied op verantwoordde wijze tot stand te kunnen bren gen. Hoewel dit uit de diverse besprekingen en het ontwerp van de gemeenschappelijke re geling aan de raadsleden be kend was, ette de voorzitter in het kort uiteen, wat met de ge meenschappelijke belangen bij 't privaatrechtelijke en publiek rechtelijke beheer van het voor de recreatie bestemde gebied in de Braakmanpolder. Wethouder Dijk zeide, dat men het er wel allemaal over eens zal zijn, dat het noodzake lijk is de recreatie in de Braak man in geregelde banen te lei den en de recreatiemogelijkhe den tot ontplooiing te brengen. De gemeenschappelijke regeling, zoals die hier ligt, is voor hem evenwel niet aanvaardbaar, om dat vaststelling hiervan voor de deelnemende gemeenten finan cieel gezien een sprong in het duister betekent. De regeling zal aangegaan worden voor de duur van 40 jaar; spreker meen de dat het er op neer komt, dat de gemeenteraden ook voor die 40 jaar afstand doen van hun budgetrecht. Spreker wenste meer zeggenschap van de raden op financieel gebied, door b.v. elk werkplan dat om de vijf jaar door het algemeen bestuur van het Beheerschap wordt op gesteld, al of niet of gewijzigd goed te keuren. Thans zouden twee gemeenten de derde tot uitgaven kunnen dwingen, die boven haar financiële draag kracht gaan. De voorzitter antwoordde, dat inderdaad in theorie wethouder Dijk gelijk had, maar, dat de regeling voldoende waarborgen inhoudt om hetgeen de heer Dijk vreest tegen te gaan, waar bij nog komt, dat G.S. haar goedkeuring zeer zeker wel zal onthouden aan plannen, die ab normaal groots zijn opgezet. De heer Dijk meende, dat dit zal afhangen welk standpunt een bepaald college van G.S. in neemt ten opzichte van het Be heerschap, hetzij een welwillend of een afwijzend. De heer Van Hoeve vond, dat er reeds te veel tijd verloren is gegaan en dat, ook wanneer de regeling wordt aanvaard door de gemeenten, het nog wel lange tijd zal duren vóórdat er iets van belang zal kunnen gebeu ren. De bezwaren van de heer Dijk kon hij echter niet delen ook al kon hij de financiële con sequenties geenszins overzien. De heer Michielsen kon zich niet indenken, dat G.S. zouden toestaan, dat twee gemeenten de derde financieel ten gronde zouden richten. Na de diskussie kwam het punt in stemming en met 6 stemmen voor en 1 stem tegen (wethouder Dijk) werd de ge meenschappelijke regeling vast gesteld. Hierbij werd de opmer- king gemaakt door de raad, dat zij akkóord gaat met de verte genwoordiging van de gemeen ten in het algemeen bestuur, n.l. Hoek 3 vertegenwoordigers, Biervliet 2 en Philippine 2 en de kostenverdeling, n.l. Hoek 3 7 deel, Biervliet en Philippine elk 2/7 deel, maar dat men liever gelijke vertegenwoordiging en kostenverdeling had gezien. (Naar wij vernemen zal het eerste 5-jarig werkplan een uit gaaf vorderen van 516.000,—). De notulen der vorige verga dering werden ongewijzigd vast gesteld. De voorzitter deed mededeling van de aanbesteding van de bouw van een bergplaats in de Molenstraat, hoek Noordstraat. Er waren drie plaatselijke in schrijvers. De laagste inschrijver was de fa. P. J. Faas Co. voor een bedrag van ƒ995,-; de twee de inschrijver P. J. de Voorge- laar en M. Cornelissen voor 10.451,en de derde, tevens de hoogste inschrijver Th. van Waes voor ƒ10.872,De raming was 10.300,—. Voorts deelde de voorzitter mede toekenning van subsidie te hebben ontvangen van het rijk in de woningverbetering van van P. van Hee voor diens wo ning aan de Kapitale Dam. Er zijn nu nog aanvragen om sub sidie in woningverbetering van G. v. d. Hemel, A. Dieleman, J. Anthonisse en I. v. Haneghem. Het sportterrein zal nu op vrij gunstige voorwaarden aangeslo ten kunnen worden op het water leidingnet. Per jaar is gedurende 30 jaar een vaste bijdrage van 120,verschuldigd met een vastrecht van 30,per jaar, terwijl de waterprijs 40 cent per m3 sal bedragen. De raad aan vaardde dit voorstel van de Wa terleiding Mij. De financiering VQor de twee woningen, die door de gemeente aan de Singel met bestedings plichten werden gebouwd, is be kend. Genoemde woningen zou den blijkens het principebesluit van de raad verkocht worden aan twee gemeente-ambtenaren, nl. opzichter Kaan en commies A. de Meijer. Het totaal bedrag dat blij kens dit principebesluit beide wo ningen op zouden moeten bren gen was vastgesteld op 17.500,- De kostprijs per woning zal nog nader worden vastgesteld, waar op de verkoop tijdens de eerstvol gende raadsvergadering definitief kan worden vastgesteld. Enige tijd geleden had de schoolarts over de toestand van de o. 1. school weinig goeds te melden in zijn rapport. Thans is een plan tot restauratie der school ontworpen, waarvan de uitvoering zou kunnen geschie den tijdens de zomervakantie. De raad besloot de school over eenkomstig de overgelegde plan nen te restaureren. Naar aanleiding van een ver zoek van de Commissie Rijtoer Ouden van Dagen werd een sub sidie van maximaal 250,ver leend in de kosten van een reis naar Antwerpen op 1 augustus, evenwel op voorwaarde, dat re kening en verantwoording zal worden afgelegd. Voorts zeide de voorzitter, dat B. W. deze subsidie zagen als bij uitzondering verleend en dat de taak in deze voor dg gemeen te, zoals in het verleden, slechts bestaat uit het verlenen van een subsidie in een mogelijk klein te kort en dat de rest aan het parti- cuier initiatief overgelaten dient te worden. De vergoeding ingevolge art. 101 bis van de 1. o. Wet voor het vakonderwijs aan de R. K. bijz. la gere school werd voor 1956 be paald op 267,50. De zesde begro tingswijziging 1956 werd vastge steld. De post onvoorzien vermin derde met 17,78 tot een bedrag van ƒ8796,31. De eindwijziging begroting 1956 werd eveneens vastgesteld. De post onvoorzien verminderde met 6648,99 en is thans 2147,32. Het Groene Kruis voor Bier vliet en Hoofdplaat heeft van het Rijk goedkeuring ontvangen voor de bouw van een wijkgebouw en een toezegging van het Rijk voor een subsidie van 10.000,Met inbegrip van de eigen middelen en de premie voor de woning van de wijkzuster kan het Groene Kruis thans over een bedrag van 20.000,beschikken. Benodigd is evenwel 37.500,Het be stuur van het Groene Kruis richt te zich tot de gemeente het ont brekende kapitaal ad 17.500, bij wijze van renteloos voorschot te willen verstrekken. B. en W. erkenden de onmoge lijkheid voor 't Groene Kruis om dit bedrag te fourneren en stel den voor de vereniging tegemoet te komen, door zich garant te stellen voor dit bedrag. De raad ging hiermee akkoord. De voltallige raad kwam don derdagmorgen bijeen onder voor zitterschap van burgemeester J. A. Leenhouts. Na het openingswoord door de voorzitter werd de heer A. A. Bril als raadslid beëindigd. De voorzitter feliciteerde het nieuwe raadslid en herinnerde er aan, dat de taak, die hij thans weer krijgt voor hem geen on bekende is, immers de heer Bril heeft in het verleden de ge meente als raadslid en als wet houder gediend. De voorzitter hoopte, dat de heer Bril zijn reeds vroeger in geslagen weg zal willen voort zetten en in eendrachtige sa menwerking met de gehele raad zijn krachten zal geven voor het waarachtig belang van de ge meente Cadzand. De heer Bril dankte de voor zitter voor zijn verwelkoming. De voorzitter deelde mede, dat de officiële goedkeuring van de inmiddels aanbestede bestra tings- en rioleringswerken aan Cadzand-Bad, van G. S. zeer binnenkort tegemoet kan wor den gezien. De begroting van het dienst jaar 1956 onderging haar slot- wijziging. De post van onvoorzien ver minderde met een bedrag van 1350,73 en blijft thans 945,93. De bestaande winkelsluitings verordening werd gewijzigd. Na verkregen gunstig advies van de Kamer van Koophandel en na de koninklijke goedkeuring zul len de winkels in den vervolge geopend mogen zijn in de maan den juni, juli en augustus op zondagen van 9 uur des mor gens tot 20 uur des avonds, ter wijl gedurende de wintermaan den de winkels op zaterdagen geopend zullen mogen zijn tot 19 uur. Voorts zal gedurende de maand mei op zondagen de open stelling der winkels geoorloofd zijn van 15—20 uur, terwijl op werkdagen gedurende de maan den juni, juli en augustus de winkelsluiting ingaat op 21 uur. Hierop kwam het ontwerp uit breidingsplan Cadzand-Bad aan de orde. Dit plan geeft aanslui ting op het reeds vastgestelde wederopbouwplan. Ir. F. H. Klokke gaf een uitvoerige toe lichting op het door hem ont worpen ontwerp uitbreidings plan. Nadat de raad in het ontwerp enkele kleine wijzigingen had aangebracht kon deze zich met het plan verenigen. Te zijner tijd zal het plan in deze vorm ter visie worden gelegd. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt. De gemeenteraad van Sluis kwam in openbare zitting bijeen. De heer S. A. van Hal was wegens uitste- digheid verhinderd aanwezig te zijn. Tegen de onteigening van enige percelen was door de belangheb benden bezwaren gemaakt. Het betreft hier de percelen, die ont eigend moeten worden om de Rid derstraat naar de Nieuwstraat door te trekken. Langdurige be sprekingen tussen de betrokkenen en het college van B. en W. had den niet tot de gewenste oplossing geleid. Behandelbare schriftelijke verzoeken tot het vinden van een oplossing waren niet binnengeko men. De gehele zaak, aldus de bur gemeester, is in de loop der jaren zeer ingewikkeld geworden. Met algemene stemmen besloot de raad de desbetreffende stukken op te zenden haar het ministerie met het verzoek de onteigening uit te spre ken. Binnengekomen was een verzoek van de heer A. F. J. Aernoudts om gemeentegrond te mogen gebrui ken op het Walplein om daar een benzinestation te vestigen. Aan vankelijk zou hier een weegbrug bijkomen. Later werd medege deeld dat deze weegbrug op een andere plaats zou komen. De di recteur van de wederopbouw acht te een benzinestation op 't nieuwe Walplein e'stetisch niet verant woord. Ook lag er nog een verzoek van het feestcomité voor Ooft- en Tuinbouw om een bloemperk met vijver aan te leggen. Besloten werd dat er van dit alles niets komt. Het Walplein blijft zoals het is en er komt geen benzine station, geen weegbrug en geen bloemperk. Het bestuur van de R.K. Kleuter school krijgt medewerking voor de aanschaf en verbetering van meu bilair, sanitair en vloerbedekking. De rijksinspectie voor het kleuter onderwijs zal nagaan hoe groot de hieraan verbonden kosten zullen ztjn. Het gemeentebestuur had zich altijd op het standpunt gesteld dat de toren bij de N.H. Kerk in Sint Anna ter Muiden eigendom was van de gemeente. Toen deze een claim indiende voor oorlogsschade bleek het ministerie van Financiën hier een andere mening op na te houden. Het gemeentebestuur grondde zijn standpünt uit een be paling uit de Franse tijd van 1798 toen bü verordening bepaald werd dat alle kerkgebouwen gemeente eigendom waren. Deze bepaling nu werd door het ministerie be twist voor St. Anna. Om alle mo gelijke juridische consequentie te voorkomen stelde de raad zich op het standpunt dat het torengebouw eigendom was van de N. H. ge meente in St. Anna ter Muiden. De heer M. Wauters krijgt het recht van uitweg via gemeente grond in de Geldelooze straat. Lichtpunten en voetpaadjes kun nen de raad van Vogelwaarde in beweging brengen. Zo bracht ook nu weer een lichtmast in een ove rigens saaie vergadering wat leven in de brouwerij. Die lichtmast was volgens de heer Van Hove broodnodig aan het begin van de Groot Cambrondljk, maar B. en W. vonden de prijs van 800, die voor deze voorziening gevraagd werd, vrij gortig. Temeer omdat er naar de mening van het college wel minstens tien plaatsen in de ge meente zijn, waar met evenveel I recht een lichtpunt gevraagd kan I worden en dus de consequenties niet te overzien waren. De heer Van Hove daarentegen was van mening, dat er qua ver lichting geen slechter plekje in de gehele gemeente te vinden zou zijn. Het pad, dat fietser en voetganger langs de slljkmassa over de dijk moet voeren, zou volgens spreker in het donker totaal onvindbaar zijn Uit de reacties van andere raadsleden bleek echter, dat het aantal onvindbare wegen en paad jes in nachtelijk Vogelwaarde zó groot is, dat het een wonder mag heten dat zo weinig slachtoffers door de duisternis van het goede pad afgeraken. Het debat spitste zich toe en hoe wel de vroede vaderen van Vogel waarde in de mee9te gevallen na een soms verwarrend debat eens gezind tot 'n oplossing komen zon der hooidelljke stemming, was het duidelijk, dat deze kwestie alleen in een stemming beslecht zou kun nen worden. De voorzitter voelde dit, als man van de praktijk, ook goed aan en toen bovendien bleek dat de aandelen van B. en W. iets hoger genoteerd stonden, werd al spoedig het sein tot. stemmen ge geven. De overwinning van B. en W was nipt, zes tegen vijf, maar het zal er niettemin niet veel lich ter op Worden aan de Cambron- dl^De Katholieke Zeeuws-Vlaamse Woningbouwvereniging liet het niet over haar kant gaan, dat de raad in ztjn vorige vergadering met deurwaarders had gedreigd. In een uitvoerig schrijven toonde deze vereniging aan, dat niet zij bij de gemeente, maar de gemeente bij haar in het krijt stond. De ge meente moest nog ruim 5000 aan voorschotten betalen, terwijl de schuld van de vereniging aan de gemeente tot ruim 4000 beperkt bleef. Maar aangezien dit laatste bedrag al geruime tijd vervallen was, bleef de raad de woningbouw vereniging een denkfout verwijten met tot gevolg renteverlies voor de gemeente. Het R.K. ziekenhuis te Sluiskil kreeg Voor hét jaar 1957 een sub sidie van f 1 per verpleegdag, door inwoners van deze gemeente in het ziekenhuis doorgebracht. Vastgesteld werd een interim regeling Ziektekosten ten behoeve van het gemeente-personeel. De tweede étappe Granville Caen, gereden in een schier ondraaglijke hitte, werd ge kenmerkt door een fatale in zinking van een der grote fa vorieten: Charly Gaul. De beslissende actie werd ont ketend door Ruby en Queheille, ongeveer 30 kilometer na de start. Zij kwamen los van de hoofdmacht doch werden 10 kilo meter verder ingehaald door Pa- dovan. Astrua' Stablinski, Wal- kowiak, Trochut, Janssens, en daarna ook nog door Bauvin, Forestier, Barone, De Groot en Bernardo Ruiz. De aldus ge vormde kopgroep nam een voor sprong die op een gegeven mo ment meer dan 5 minuten be droeg. Na Cherbourg, waar Gaul achter raakte begon het grote peloton te jagen, met het gevolg dat het uiteenviel in tal van mo ten en een hergroepering plaats vond. Een tiental renners, bij wie Dotto, Rolland, Bahamontes en Lorono voegden zich bij de lei ders, later gevolgd door een do zijn anderen. Zo ontstond een voorhoede van een dertigtal ren ners die bij Isigny (165 km) 4 min. 25 sec. voorsprong hadden op een groepje met Anquetil en Nencini, 16 min. op de groep met Darrigade, en 28 min. 45 sec. op Gaul die niet lang daarna de strijd staakte. De groep aan de kop viel later ook weer uiteen. Twintig kilometer voor de finish demarreerde Privat, niemand kon zijn wiel pakken en met meer dan 3 minuten voorsprong op Thomin. die tweede werd, zege vierde Privat, die tevens beslag legde op de gele trui. Piet de Jongh werd als best geklasseer de Nederlander, 17e geplaatst. Hij arriveerde bijna 7 mimNen na de winnaar. Daan de Groot werd 25e in dezelfde tijd. De uitslag van de tweede étap pe van Granville naar Caen over een afstand van 226 km luidt: 1. Privat (Fr.) 6.09.22 met bon. 6.08.22 2. Thomin (West) 6.12.54 met bon. 6.12.24 3. Picot (West) 6.12.54 4. Bauvin (Fr.) z.t. 5. Bober (lie de Fr.) z.t. 6. Ferlenghi (It.) z.t. 7. Barone (lie de Fr.) z.t. 8. Le Dissez (De de Fr.) z.t. 9. Austrua (It.) z.t. 10. Christian (Zw.) z.t. 11. Bahamontes (Sp.) z.t. 12. Forestier (Fr.) z.t. 13. Pipelin (West) z.t. 14. Trochut (Z. W.) z.t. 15. Dotto (Z. O.) z.t. 16. Bouvet (Fr.) z.t. 17. De Jong (Ned.) 6.16.03 18. Padovan (It.) z.t. 19. Rohrbach (N. O. C.) z.t. 20. Morvan (West) z.t. 25. De Groot (Ned.) z.t. 31. Wim van Est (Ned.) 59. Piet van Est (Ned.) 6.30.56 64. Voorting (Ned.) 6.30.56 69. Stolker (Ned.) 6.36.44 74. Kersten (Ned.) 6.36.44 103. v. d. Pluym (Ned.) 6.36.44 1. Privat (Fr.) 11.04.48 2. Thomin (West) 11.08.42 3. ex aequo Forestier (Fr.) en Ferlenghi (It.) 11.09.20 5. ex aequo Picot (West, Pipelin (West), Bober (lie de Fr.) en Bouvet (Fr.) allen 11.10.43 9. ex aequo Bahamontes (Sp.), Austrua (It.), Christian (Zw.) Dotto (Z. O.), Barone (lie de France), Bauvin (Fr.) 11.10.50 15. ex aequo De Groot (Ned.), Padovan (It.) en Stablinski (Fr.) 11.12.21 op 7min. 33 sec. 18. Poblet (Sp.) 11.13.22 19. ex aequo Schellenberg (Zw.), Wim van Est (Ned.), Que heille (Z. W.) en Nencini (It.) 11.13.52 op 9 min. 4 sec. 23. ex aequo met vijf andere ren ners De Jong (Ned.) 11.13.59 57. Voorting (Ned.) 11.28.52 65. Wagtmans (Ned.) 11.34.40 75. Piet van Est (Ned.) 11.36.58 84 v. d. Pluym (Ned.) 11.41.24 87. Stolker (Ned.) 11.42.35 88. Kersten (Ned.) 11.42.56 Het ploegenklassement van de tweede étappe ziet er als volgt uit: 1. Frankrijk 18.34.10 2. Frankrijk West 18.38.12 3. lie de France 18.38.42 4. Italië 18.41.51 5. Frankrijk Z. W. 18.46.31 6. ex aequo Zwitserland en Frankrijk Z. O. 18.48.02 8. ex aequo Nederland (De Jong, De Groot en Wim van Est) en Frankrijk N. O. C. 18.49.40 10. België 18.52.42 11. Spanje 18.53.35 12. Luxemburg 19.25.14 Het algemeen klassement na de tweede étappe luidt: 1. Frankrijk 33.22.12 2. Frankrijk West 33.30.08 3. Italië 33.30.53 4. Ile de France 33.32.23 5. Zwitserland 33.38.42 6. Frankrijk Z. W. 33.40.05 7. Nederland 33.40.50 8. Frankrijk Z. O. 33.41.50 9. Noord Oost Centr. 33.43.28 10. Spanje 33.45.15 11. België 33.46.30 12. Luxemburg 34.22.11 Prijs strijdlustigste renner De prijs vor de meest strijd lustige renner ging naar Privat. Pechvogel-prijs De Zwitser Vauoher kreeg de prijs voor de grootste pechvogel. De volgende renners hebben tij dens de tweede étappe de strijd gestaakt Close (B.), Schoubben (B.), v. Wetten (Ned.), Ernzer (Lux.), Gaul (Lux.), Kemp (Lux.), Morn (Lux.), Meysenq (Z. O.), Deveze (N. O. C.) en Elena (Z. O.). Vaucher (Zw.) die na de tijds- 6.17.34 limiet van 8 procent aan de finish kwam, werd geëlimineerd. Hoewel de raad reeds de voor bereidende stappen had gezet om te komen tot onteigening van bouwgrond te Hengstdijk, kon de voorzitter thans mededelen, dat de betrokken eigenaar alsnog genegen was te verkopen. Een exploitatie-opzet wees ech ter uit, dat deze grond bij verkoop aan particulieren 4,60 per m- diende op te brengen. Alvorens de finitief tot aankoop te besluiten, achtte men het wenselijk bij de ge gadigden voor deze grond te infor meren of zij bereid zijn dezr grondprijs te betalen. Een stukje tuingrond te Hengst dijk werd verhuurd aan de heer L. van Bellen voor een huurprijs van ƒ20 per jaar. De voormalige veldwachterswo ning te Hengstdijk werd verhuurd aan de heer A. van Trappen voo; 4,65 per -week. Nu aan het Koekbakkerspad wo ningen worden gebouwd en deze weg binnenkort geheel zal ve- nieuwd worden, was door de Ce trale Dienst een plan opgemae om deze weg te rioleren. In t plan wa9 tevens riolering en v nieuwing van de Kerkdreef op' nomen. De totale kosten werd begroot op ongeveer 32.000. F en W waren van mening, dat de Kerkdreef nog wel even wachten kan en dat voorlopig kan worden volstaan met het leggen van rio lering in het Koekebakkerspad. De raad was het hiermee eens en besloten werd de riolering in het Koekebakkerspad openbaar aan te besteden. Met het onbewoonbaar verkla ren van een drietal woningen en het wijzigen van de gemeentebe groting was niet veel tijd gemoeid. Alleen de heer De Poorter maak te van de rondvraag gebruik om te informeren of al iets bekend was omtrent de mogelijkheid tot bou wen te Ossenisse en langs de Bos- sestraat. De voorzitter kon hierop weinig nieuws laten horen, aange zien het gewijzigde uitbreidings- uit te breiden. Tijdens de spits uren was het op donderdag na melijk niet mogelijk met de be schikbare lijnen alle aanvragen te beantwoorden, zodat een zeer groot aantal belangstellenden niet of eerst na vele malen her haalde pogingen aansluiting met de nieuwslezer kon krijgen. In tal van kantoorgebouwen in het centrum van de stad heeft de overmaat van belangstelling, die vooral tegen sluitingstijd der kan toren voor het nummer 41 werd getoond, tot stagnatie in het uit gaand telefoonverkeer geleid. De uitgaande lijnen van dergelijke gebouwen werden namelijk door de nieuwsgierige draaiers van het nummer 41 zo zeer in beslag genomen, dat het moeilijk werd voor andere gesprekken de kies- toon te verkrijgen. Talrijke „sto ringen", die bij de plaatselijke te lefoondienst werden gemeld, wa ren dan ook uitsluitend op reke ning van de belangstelling voor het laatste nieuws over de „ron de van Frankrijk" te schuiven. De telefoondienst wijst erop, dat het normale gebruik van de voor diverse instellingen beschikbare lijnen alleen mogelijk is, indien deze niet te veel door individuele oproepers naar het tour-nieuws bezet worden. Het zou reeds een belangrijke verlichting beteke nen, wanneer groepen belangstel lenden door een gemeenschappe lijke oproep zich op de hoogte stelden van de gang van zaken. Het in gebruik nemen van nummer 41 heeft er toe bijgedra gen dat het normale verkeer niet in belangrijke mate wordt ge stoord. (Advertentie.) een ervaren Draaier KLEINE BAGIJNESTRAAT 21 HULST TELEF. 238 NEDERLAND—SCHALKE *04. Voor de voetbalwedstrijd, wel ke zondag 30 juni in het Olym pisch stadion te Amsterdam ge speeld wordt, zijn de teams als volgt samengesteld: Nederlands elftal: Doel: Pieters Graafland (Ajax). Achter: Walhout (NOAD) en Kuys (NAC). Midden: Notermans (Fortuna '54), Van der Hart (Fortuna '54) en Klaassens (VW). Voor: Van der Kuil (Ajax), Van Wissen (MW), Van Melis (Rapid JC), Lenstra (Sportcl. Enschede) en Louer (NOAD). Reserves: De Munck (Fortuna *54), Kfaaij (DOS) en Dahrs (Blauw Wit). Schalke '04: Doel: Orzessek. Achter: Sadlowski en Brocker. Midden: Borutta, Matzkowski en Karnhof. Voor: Klodt, Laszig, Siebert, Jagielski en Kramer. Reserves: Koslowski, Kreuz, Garten, Soya en Kordel. TWEEDE KLASSE K. Dinsdagavond speelde het eer ste zevental van de Bruinvis uit tegen R.Z. en P.C. te Rotterdam. Al spoedig bleek dat ook deze ploeg te sterk zou zijn voor de Bruinvis. R.Z. en P.C. voerde de stand steeds op terwijl de Bruin vis slechts eenmaal de kans kreeg de doelmond te vinden. Met een 5—1 nederlaag moest het Bruinvis-zevental de lange reis naar huis maken. Nu de helft van de competitie voorbij is heeft de Bruinvis nog geen enkele wedstrijd gewonnen en zal weer wel net als vorig jaar gedoodverfd zijn om onderaan te eindigen en zodoende een de gradatiewedstrijd moeten spe len. nog tenjden '--Vv Doullens ongvillers Abbeville95km Blangy7l km Neufchatel42km KANAAL r rp Elbeuflllkm rrïfort PtAudemer70km ï.Levêque42km. Dozulè CAEN start3eetappe tijdrit-qphet-circuir de la Pr Jlbbm. Roubaix «etappe 3ee> rappe Vliegende controle 9 Ravitaillering Vlakke Heuvelachfi GROTE BELANGSTELLING VOOR TELEFONISCH NIEUWS OVER DE RONDE VAN FRANKRIJK. Naar wij van de zijde van de plaatselijke telefoondienst in Den Haag vernemen bestaat er een overweldigende belangstelling voor het- telefonische doorgeven, van het nieuws van de ronde van Frankrijk. Het nummer 41, waar op de berichten worden doorge geven, heeft donderdag een zo groot aantal oproepen te verwer ken gekregen, dat de dienst er reeds toe heeft moeten besluiten het aantal hierop aangesloten be- ZONDAG 30 JUNI. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.25 Hoogmis; 9.30 Nws. en waterst.; 9.45 Gram.; 10.00 V. d. jeugd; 10.30 Remon strantse kerkdienst; 11.30 Vra- genbeant.11.45 Caus.; 12.00 Gram.; 12.15 Idem; 12.20 Apolo gie; 12.40 Gram.; 12.55 Zonne wijzer; 13.00 Nws.; 13.10 Radio dansconcours13.45 Boekbespr.; 14.00 Holland Festival; 14.30 Twee violen15.00 Brabants halfuur; 15.30 Muz. caus.; 16.00 Olympische dag 195716.30 Ves pers; 17.00 Geref. kerkdienst; 18.30 Gram.; 19.00 Kerkelijk nws.; 19.05 Vocaal ens.; 19.25 Zondagavondgesprek19-45 Nws. 20.00 Gevar. progr. v. d- mi litairen; 20.30 Act.; 20.45 De ge wone man; 20.50 Gram.; 21.20 Caus.; 21.30 Hoorspel; 21.55 Promenade ork. en sol.; 22.45 Avondgebed en liturg kal.; 23.00 Nws.; 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II: 8.00 Nws. en postduivenber.8.18 V. h. platteland; 8.30 Weer of geen weer; 10.00 Caus.; 10.15 Lichte muz.; 10.40 Voordr.; 11.00 Gram 11.20 Cabaret; 12.00 Sportrevue; 12.50 Even afrekenen, heren 13.00 Nieuws.; 13.05 Meded. of gram.13.10 Vakantie in Bijster- bos, reportage; 13.20 Intern. Fes tival v. h. Chanson in Venetië; 14.20 Boekbespr.; 14.35 Holland Festival; 16.30 Sportrevue; 17.00 Gram.; 17.30 V. d. jeugd; 17.50 Nws. sportuitsl.; 18.05 Sport- iourn.; 18.30 Korte kerkdienst; 1.9.00 Voor d. kind.; 19.30 Caus.; 20.00 Nws.; 20.05 Intern. Festi val; 21.05 Hoorspel; 21.30 Gevar. nrogr.; 22.20 Ronde van Frank rijk; 22.30 Gram.; 23.00 Nws; 23.1524.00 Aetherkoopjes. BRUSSEL (VI.): 11.45 Gram.; 12.30 Weerber.; 12.34 Gram.; 13.00 Nws.; 13.15 V. d. sold.; 14.00 Gram.; 16.15, 16.25, 16.40 en 17.00 Idem; 17.15 Sportuitsl.; 17.30 en 17.50 Gram.18.05 Volks zang; 18.20 Gram.; 18.30 Godsd. halfuur; 19.00 Nws.; 19.45 Gram.; 20.00 Gevar. progr.; 21.30 Gram.; 22.00 Nws.; 22.11 Idem; 23.00 Nws.23.05—24.00 Gram. MAANDAG 1 JULI. HILVERSUM I: 7.00 Nws.; 7.10 Gym.; 7.23 Gram.; 8.00 Nws.; 8.18 Gram.; 8.50 V. d. vrouw; 9.05 Gram.; 9.35 Water standen; 9.40 Gr.; 10.00 Caus.; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Gr.; 10.50 Amus. muz.; 11.20 Blok fluit en clavecimbel; 11.40 Voordr.; 12.00 Amus. muz.; 12.30 Land- en tuinb. meded.; 12.33 V. h. platteland; 12.38 Piano duo; 13.00 Nws.; 13.15 V. d. Middenstand13.20 Gevar. muz.; 13.45 V. d. vrouw; 14.00 Viool en piano; 14.25 Vlieg er eens uit; 15.25 Zestig minuten voor boven de zestig; (Tussen 16.00 en 18.00 Ronde v. Frankrijk); 16.25 Gr.; 16.50 Roemeens ork.; 17.15 Va- kantietips; 18.00 Nws. en comm., 18.20 Ronde van Frankrijk18.30 Lichte muz.; 18.50 Cursus Open baar Kunstbezit; 19.00 Gram.; 19.35 Act.; 19.45 Regeringsuitz. 20.00 Nws.; 20.05 Fabrieks Fan fare; 20.25 Kamerkoor; 20.45 „Horen en bezorgen"; 21.25 Ron de van Frankrijk; 21.35 Ritm. muz.; 22.00 Caus.; 22.15 Met de plaat op reis; 22.40 Cello en piano; 23.00 Nws.; 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nws.; 7.10 Gewijde muz.; 7.30 Gram.; 7.45 Een woord van de dag; 8.00 Nws. en weerber.; 8.15 Sportuit slagen; 8.25 Gram.; 9.00 V. d. zieken; 9.30 Feuill.; 9.50 Instr. trio; 10.15 Gram.; 10.30 Caus.; 11.10 Radio Philharm. ork. en soliste; 12.25 Voor boer en tuin der; 12.30 Land- en tuinb. me ded.; 12.33 Zigeunerkwint.; 12.53 Gram. of act.; 13.00 Nws.; 13.15 Salonork.13.45 Gram.; 14.05 Schoolradio; 14.35 Gram.; 14.45 V. d. vrouw; 15.15 Piano a quatre mains; 15.40 Gram.; 16.00 Bijbeloverdenking16.30 Strijkkwart.; 16.55 Gram.; 17.00 V. d. kleuters; 17.30 Gram.; 17.40 Beursber.; 17.45 Regerings uitz.; 18.00 Orgelconc.; 18.20 Sportber.; 18.30 Gram.; 18.50 Boekbespr.; 19.00 Nws.; 19.10 Kamermuz.; 19.35 Parlementair comm.; 19.50 Gram.; 20.00 Ra diokrant; 20.20 Jeugdork.; 20.45 Hoorspel; 21.45 Gram.; 22.10 Kamerkoor22.45 Avondover denking; 23.00 Nws.; 23.15 Gr.; 23.40—24.00 Het Evangelie in Es peranto. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; 12.30 Weerber.; 12.34 V. d. land bouwers; 12.42 Gram.; (Om 12.55 Koersen); 13.00 Nws.; 13.11 Gram.; 14.00 en 14.30 Idem; 15.00 Kamermuz.; (Om 16.00 Wieler- rep.); 16.00 Koersen; 16.02 Gr.; 17.00 Nieuws.; 17.10 Muz. bij de thee; 17.45 Meisjeskoor; 18.00 Franse les18.15 Kinderliede ren; 18.20 Protestantse caus.; 18.30 V. d. soldaten; 19.09 Nws; -19/45 Amus. muz.; 20.00 Strijk kwart.; 21.00 Gram.; 21.30 Ork. conc.; 22.00 Nws.; 22.11 Gram.; 22.45 Kamermuz.; 22.55—23.00 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 3