Beperking der bewapening Tijdperk van „Het Atoom" begonnen m Textielwinkeliers gaan koffie *egen inkoopsprijs verkopen 13. maar geen beperking der problemen Hongaarse vluchtelingen in Nederland roepen op tot protest HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN VOERMAN- de PAUW ZATERDAG 29 JUNI 1957 12e Jaargang Nr 4101 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per WEKELIJKSE WERELDSCHOUW De ontwapening, of wat men er ge heel of ten dele onder verstaat: de be perking van bewapeningen of eigenlijk zelfs nog maar de beperking van de voorbereiding tot atoombewapening, dit alles staat, dank zij het actief aan deel van Amerika en Eisenhower, in het middelpunt der belangstelling. Begrijpt men de laatste berichten goed, dan heeft Stassen te Londen het Noordamerikaanse voorstel ter tafel gebracht, dat zowel de Verenigde Sta ten als Rusland zullen overgaan tot een beperking tot voorlopig 2^2 miljoen man. Amerika wil dit vergezeld doen gaan met een stopzetting van de kern proeven, voorlopig niet langer dan 10 maanden, terwijl Zorin, een merkwaar dige figuur onder de Russische diplo maten, van twee jaren had gesproken. Nu is bij Amerika dat heeft Eisen hower duidelijk doen uitkomen het controlevraagstuk zo niet het voor naamste, dan toch het meest vaststaan de. Zonder controle denkt Eisenhower niet aan beperking, zij het, dat hij b.v. maar dan meer uit politieke overwegin gen, troepen uit Japan wil terugtrek ken. Daartegenover heeft Chroesjtsjev zich tegen internationale controle uit de lucht, volgens Eisenhower terecht enig deugdelijke, uitgesproken tijdens zijn verblijf in Finland, dat, nu ook Denemarken evenals Noorwegen ten tweede male een Russische dreigbrief heeft ontvangen, is vergezeld gegaan van „waarschuwingen" tegen het Scan dinavische blok. lllllllllllillll De staking der Belgische metaalbewerkers STRIJD TEGEN CADEAUSTELSEL VAN KRUIDENIERS DIE TEXTIELGOEDEREN VIA SP AARZEGELS VERSTREKKEN „Texaroma-koffie" voor 1,60 en 1,30 per half pond Ongeveer 6000 zelfstandige textielwinkeliers, leden van de Mitex, de federatie van middenstandsorganisaties in de textieldetailhandel, gaan met ingang van -0 juh a.s. koffie tegen inkoopsprijs verkopen in hun winkels en daarmee .een oorvijg uitdelen aan de kruideniers nog steeds via spaarzegels textielgoederen als cadeau aan iet publiek verstrekken. Bijzondere aanbieding 90 VERKOOP VAN DE KOFFIE BEGINT OP 20 JULI Midden in uitverkoop- periode goedkope koffie TEGEN VEROORDELING VAN HONGAARSE SCHRIJVERS Frankering bij abonnement: Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal «Telefoon 2073 en 251C Nó. 5 uifr uitsluitend 2073 oironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,per kwartaal; per maand 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties (géén handelsadver tenties) 5 regels ƒ1,—- Iedere regel meer 20 ct. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uui Bureau van dit Blad, 20 cent meer Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres (Advertentie.) GARANT® Dit alles klinkt niet zo erg bemoedigend, zeker niet wanneer men j president en ^inisto-presi anu nlntcplind PPM flinke tOOll -•3 daaraan nog toevoegt, dat MacMillan nu plotseling een, flinke toon aanslaat en zegt: Beperking moet zich niet alleen tot de atoom wapenen, maar ook tot de conventionele wapenen en troepen uit strekken. Men mag aannemen, dat daaraan de Engelse poging om ais derde atoommogendheid erkend te worden, geslaagd wordt ge rekend, nu ook de derde en laatste Engelse proef nabij Ohristmas- eiland resultaat schijnt te hebben gehad. DE WOLFIN SCHAAPS VACHT. Geen wonder dat het, met ver wijzing naar de zes jaren nazi regime, die aan Wereldoorlog II voorafgingen, aan waarschuwin gen niet ontbreekt. Noch in Amerika, noch daarbuiten. De oude Syngman Rhee is daarin, krachtig gelijk hij zich tot dusver toonde, voorafgegaan, zulks ook in verband met de nieuwe wa pens, die het opperkommando dei- Verenigde Naties, dat in Ameri kaanse handen is, aan de in Zuid- Korea gekampeerde troepen zal .verstrekken. Daarbij komt dat een der beide eilandjes, die de veiligheid varTFormosa bescher men, door de communistische Chinezen onder hevig vuur is ge nomen. En daarbij komt ook, dat het rapport der Ver. Naties over Hon garije, gegrondvest op duidelijke getuigenverklaringen, de aan dacht van geheel de wereld nog eens op het Hongaarse drama heeft gevestigd. Niet alleen blijkt onomstotelijk, dat Rusland de storm in Hongarije willens en wetens heeft verwekt; dat Nagy niet om Russische troepen heeft gevraagd; dat Kadar regeert dank zij Moskou en dus kalm de splitsing in zijn partij over zien kan laten gaan. Maar ook, dat zij die op grond van de Russische verzekeringen naar Hongarije zijn teruggekeerd, reeds in kam pen zijn opgesloten. De Hongaar se regering of wat zich aldus noemt, protesteert natuurlijk heftig tegen alle beweringen, maar zal wellicht niet kunnen verhinderen, dat toch dit rapport voor de Veiligheidsraad komt. In verband ook met de ontwa- peningspolitiek is belangrijk wat wij horen over de z.g. veranderde instelling van het regime van Mao Tse-toeng in China. Deze heeft zich fel gekeerd tegen Sta linistische methodes en een pe riode van propaganda door over tuiging aangekondigd. Nu is er in Peking een won derlijke aanslag gedaan op het communistische hoofdkwartier; het staat ook vast, dat er grote binnenlandse moeilijkheden zijn. Een en ander houdt uiteraard verband met elkander, gelijk ook de bijkans onverschillige houding, die Amerika in de laatste tijd ten opzichte van Formosa aanneemt. De Oosteuropese landen, nog niet Rusland, hebben vrij heftig ge reageerd op de uitlatingen van Mao, met uitzondering echter van Joegoslavië, dat voortgaat zich onafhankelijk te gedragen, en ook van Polen, dat eigenlijk eerder dan Rusland op de hoogte was van Mao's uitlatingen. Go- moelka heeft nu een bezoek ge bracht aan Oost-Duitsland; is er natuurlijk hartelijk ontvangen, maar Polen zoekt contact met Bonn en spreekt groter verheuge nis uit over het feit, dat de toe gezegde 100 mil. dollar door het Congres in Washington zijn toe gestaan. Er wordt nu gesproken over een congres van de Oost- Europese landen. Maar men is er derheid dan men aanvankelijk dacht. Hij krijgt 1,7 mrd. inkom sten uit nieuwe belastingen voor het bijna ten einde lopende half jaar en vermoedelijk ook voor net tweede halfjaar. Hij heeft nog niet de goedkeuring ontvan gen over zijn economische plan nen, die hij wettelijk ook niet no dig heeft, omdat hij krachtens bestaande volmachten de libera lisering van Frankrijk's export tijdelijk ongedaan kan maken en de invoer zoveel kan beperken als hij wil. Of dit ertoe zal lei den om de achterstand in de Franse handelsbalans in ander half jaar jaar tijds in te halen, moet worden afgewacht, nog daargelaten dat het ministerie van Bourgès niet al te stevig in het zadel zit. Mollet vindt deze adempauze wel aangenaam, maar staat vermoedelijk gereed om de regering in bepaalde omstandig heden over te nemen. Over Algiers komen nieuwe donkere wolken opdagen, dit vooral, omdat de in Algiers ge vestigde Fransen elke politiek van verzoening trachten te sabo teren. In Italië heeft Fanfani zijn poging voor een nieuw kabinet moeten opgeven; de president heeft nu aan Zoli het ontslag van zijn regering geweigerd, en men werkt dus voort in de richting van een middenconcentratie, die intussen door de feiten al achter haald is. In het nabije Oosten heerst be trekkelijke rust. Maar Nasser behandelt de a.s. verkiezingen van 3 juli op dictatoriale wijze Egypte heeft van Israëlische zij de een waarschuwing ontvangen betreffende de drie Russische duikboten die het heeft overgeno men. Oorspronkelijk dacht men, dat deze schepen en kruiser wel licht naar Syrië zouden varen, omdat daar nieuwe spanning heerst tengevolge van een aan slag. die de communistische ge lederen veronderstellen, tegen de actieve Serraj, uitgaande van de HAZETFABMEKEN TE ZEVENBERGEN dent, die door het Libanese voor beeld zijn geïnspireerd WOORDEN EN DADEN... Nehroe heeft Damascus be zocht en natuurlijk gesproken. Zelfs hij kan nu moeilijk meer Rusland in Hongarije verdedigen maar hij raadt matiging aan, die hij ten opzichte van Kashmir en Pakistan zeker zelf niet toe past! Mert neemt aan, dat Nehroe een belangrijke positie inneemt op de conferentie van het ge menebest, die te Londen is begonnen. Er zullen daar drie nieuwe figuren zijn: de premier van het nieuwe toegetreden Ghana, de minister-president van Oost-Pakistan, en de inmiddels hoofd van de Canadese regering geworden leider der conservatie ven Diefenbaker. De laatste, tevens minister van Buitenlandse Zaken, heeft zeker geen gemak kelijke taak. In Duitsland gaat Ollenhauer v ort zijn verkiezingscampagne te baseren op wensen meer dan op werkelijkheid. Op 1 juli zal West-Duitsiand nu over drie complete divisies beschikken, en nog afgescheiden, dat hij dit niet meer in zijn programma schrijft, zal vermoedelijk Ollenhauer, komt hij aan de regering, met die drie divisies moeten voortwerken. Eisenhower heeft langdurig gesproken met de nieuwe Japan se premier Kishi, die zich nu een uitgesproken voorstander van de mocratie en vrijheid noemt. Het hooggerechtshof in Amerika, dat terzake van de binnenlandse ver houdingen Eisenhower's taak reeds heeft overgenomen wat be treft segregatie, d.w.z. de sociale gelijkstelling der negers, heeft nu ook senatoriale maatregelen van de justitie terzijde gesteld, en reeds inzake de anti-trustvor ming verder ingegrepen dan de administratie. In Washington zal men wel gevoelen, dat de Zuid-Amerikaanse verlangens, die naar wijziging van het statuut van het Panamakanaal uitgaan, niet geheel buiten de Suez-actie van Amerika omgaan. Eden, die in Engeland teruggekeerd, een langdurig bezoek van MacMillan heeit ontvangen, lacht wellicht in zijn vuistje! Van vakbondzijde wordt ver nomen, dat de staking van Bel gische metaalbewerkers zich tot de Philipsfabrieken te Hasselt heeft uitgebreid. Voor het overi ge is er geen wijziging in de toe stand ingetreden. Tussen werkgevers en werk nemers van acht bedrijven in het gebied van Antwerpen zijn overeenkomsten gesloten, waar bij twaalf dagen vakantie met behoud van loon aan de werk nemers worden toegestaan. De stakingsaanzegging in die be drijven is ingetrokken. (Advertentie.) Zeer prachtig wit-overhemd zowel open als gesloten te dragen, 15.90 Dit week-end: luchtige en zeer makkelijk wasbare stof met chic in geweven dessin: 'n Echt heren-overhemd. Voordelige aanb. in Blasers, Colberts, Broeken. Temeuzen. Dit laatste is een doorn in 't oog van de textieldetaillisten, te meer daar de Hoge Raad, na t totstandkomen van de wet tot beperking van het cadeaustel sel, één vorm niet heeft veroor deeld, n.l. het verstrekken van spaarzegels aan de consument, die tegen bijbetaling van een meestal gering bedrag tex tielgoederen kan betrekken. De Hoge Raad heeft deze vorm niet in strijd geacht met de wet, omdat deze bijbetaling een reële betekenis voor het pro- dukt zou hebben. De kruideniers willen dit ca deaustelsel blijkbaar niet los laten, zo is gebleken uit uitvoe rige gedachtenwisselingen tus sen de textielorganisaties en de kruidenierscentralen, zo deelde de heer B. I. Terheijden, voor zitter van de Mitex gistermor gen tijdens een persconferentie in het Textielhuis aan de Prin sengracht te Amsterdam mede. Daarom gaat men over tot het verkopen van koffie onder de naam Texaroma-koffie en wel in de prijzen van ƒ1,60 (nor male prijs 2,18) en 1,30 (nor male prijs 1,72) per halfponds- pakje. Ook de circa 1500 aange sloten winkeliers bij de centrale van bonden in de huishoude lijke, luxe en speelgoedbranche, doen aan deze actie mee. Wanneer de kruideniers be sluiten om het geven van ca deaus uit de textielbranche te staken, zijn de textielwinkeliers direct bereid de verkoop van de koffie te stoppen. De Mitex, waarbij zijn aange- sloten de Christelijke Bond C T B de Nederlandse Bondi Demotex" en de Katholieke Vakbond „St. Willibrordus" alle voor do textieldetailhandel, heeft vorig jaar de totstandko- ming van de wet tot beperking van het cadeaustelsel zeer toe gejuicht, zo deelde men op de persconferentie mede. Helaas bleek deze wat mazen te bevat ten met als gevolg dat het ver strékken van cadeaus in onver minderde mate terugkeerde. Ge noemde textielbonden hebben daarover de staatssecretaris be naderd. Deze zei de jurispru dentie te willen afwachten al vorens een wijziging van de wet aanhangig te maken. De staats secretaris sprak uit, dat deze gang van zaken ook hem met bevredigde, het lag niet in de bedoeling een niet-sluitende wet te maken. „De aktie beginnen wij met, omdat de uitspraken van de Hoge Raad ons direkt zijn te gengevallen, doch omdat er een systeem is vrijgekomen, waar mee het verstrekken van tex tielgoederen als cadeaus onver minderd kan voortgaan „zo deelde mr. drs. L. M. A. van Rooij, secretaris van de Vereni ging van Textielinkoopcombina- ties, V. T. I., mee. Men heett koffie als verkoop- artikel genomen, omdat hier mee niet de Vestigingswet krui- deniersbedrijf wordt overtreden, omdat het voor het publiek een zeer aantrekkelijk produkt is, en omdat de winstmarge op dit artikel niet onaantrekkelijk is. Men kan met ingang van 20 juli a.s., midden in de uitver koopperiode op normale wijze in de textielwinkels koffie betrek ken, zonder dat men ook textiel koopt. Deze verkoop is wette lijk geoorloofd, omdat volgens mr. Van Rooij het vestigings- besluit kruidenierstoedrijf de mogelijkheid openlaat, dat een ieder zonder vergunning drie groepen produ'kten uit deze branche vrijelijk verkoopt. De textielwinkeliers worden thans bevoorraad met de koffie. „Onze bonden ondernemen deze actie zeer ongaarne. Doch wij zijn hiertoe gedwongen, om paal en perk te stellen aan het cadeaustelsel in ons land. Het zijn grote aantallen textielgoe deren die worden verstrekt als cadeaus en voornamelijk wor den betrokken uit het buiten land (België). Het antwoord is thans aan de kruideniers", zo zei de heer Terheijden. De kruideniersbranche is ech ter van gedachte, dat men het cadeaustelsel eerst kan stoppen, wanneer de grootbedrijven een einde maken aan het geven van kortingen aan het publiek. De textielbonden voeren hiertegen aan, dat het verstrekken van kortingen in de gehele handels wereld usance is, het geven van cadeaus uit een andere branche echter niet. De kruideniersvak centrale in Den Haag, de overkoepelende organisatie der kruideniersbon- den, neemt tegenover de aange- kondigde aktie van de textielde taillisten, die zonder enige te genprestatie in hun winkels koffie tegen inkoopsprijs wil len- gaan verkopen, een volko men passief standpunt in, aldus de waarnemend secretaris van deze vakcentrale de heer Van Oyen. Deze voegde aan zijn me dedeling toe, dat deze kwestie nog zeer onlangs ter sprake is geweest in een vergadering. Men heeft zich toen op 't stand- punt gesteld, dat het de textiel- winkeliers vrijstaat deze koffie te verkopen. Overigens gelooft men niet, dat de omzetten van deze koffie een grote omvang zullen krijgen, omdat het pu- bliek bijzonder gesteld is op het eigen uitverkozen merk, aldus de heer Van Oyen. De kruideniersvakcentrale zou er wel ernstig bezwaar te gen hebben indien de textiel handelaren de beschikking zou den krijgen over koffie van merkfabrikanten en die bene den de door de kruideniers vast- gestelde verkoopprijzen ter be schikking van het puhliek zou den stellen. Doch men neemt in kringen van de kruideniers aan, dat de fabrikanten wel zullen nalate% de textielhandel hun merkkoffie te leveren. rlo Prins om het VAN DER MANDERE. '(Nadruk verboden.) „Magyar Szo", het Hongaarse blad voor vluchtelingen in Neder land, is een actie begonnen, waarin leidende figuren van de Neder landse literaire, artistieke en journalistieke wereld dringend wordt verzocht zich aan te sluiten bij de spontane westerse protesten tegen de veroordeling van Hongaarse schrijvers. In de jongste aflevering van 't schrijvers én journalisten in de blad schrijft de redactie, dat de voorste linie van de strijd ston- uitvoering van het doodvonnis den" tegen de Hongaarse schrijver PRINS BERNHARD VERRICHT SIMBOLISCHE OPENING VAN TENTOONSTELLING „HET ATOOM" OP SCHIPHOL Prins Bernhard heeft gistermorgen op de in stralend zonlicht badende luchthaven Schiphol de internationale tentoonstelling „Het Atoom" op symbolische electronische wijze geopend. Nadat de Prins in het Engels zijn toespraak had uitgesproken, kreeg hij een „toverstaf" aangereikt. Het was een zilveren staf met inscriptie waarop een holle koperen bol was bevestigd, waarin zich I S hoeveLid. ongeveer 1 grenr, uraniumoxyde bevond^ bol „as omgeven door enkele In goud voorgestelde electronenbanen. De Prins bracht de staf in de nabijheid van een geigerteller. D hierdoor ontstane electrische impulsen werden versterkt en daar- door werd op een groot wandbord, door middel van electeische lam- pen symbolisch voorgesteld, een kettingreactie zichtbaar. Met daan naast het embleem van de tentoonstelling en de zinspreuk: „De energiebron van morgen" gezeten, had de Prins om het meisje niet teleur te stellen met veel moeite verwijderd en aan dijn secretaris gegeven. Tijdens de rondwandeling probeerde de Prins zijn vaardig heid als gewichthefterhij tilde n.l. een zeventig kilogram we gend blok uranium van de grond. Minister Cals, die zeer belangstellend toekeek, waagde zich er niet aan. Grote interesse had Koningin Juliana voor de rekenmachine in de electroni sche afdeling van de tentoon stelling. Er werd een kleine de monstratie gegeven aan de hand van een getal, dat de vorstin opgaf. Voorts verscheen op het papier als uitvloeisel van een Koninklijke opdracht een geografisch kaartje van het Groothertogdom Luxemburg. Met zeer veel interesse liet bol kvgtn —»«- --o Jozsef Gali en Gyula Oberszovs w onder druk van westerse pro- Europese landen. Maar men is er test€n weiiswaar is opgeschort, tegenwoordig met dergelijke ge-Imaar dat dit slechts uitstel zal ruchten spoedig bij, gelijk ook betekenen tot de internationale t.a.v. de aan Erhard toegeschre ven monetaire conferentie, die de inwisselbaarheid van alle valuta's wil bereiken. Zulk een conferen tie zou een middel zijn, dat Duits land nodig acht om Frankrijk uit de politieke en economische war boel te redden. BOURGèS (ONVAST) IN HET ZADEL. Minister Bourgès Maunoury heeft zijn votum van vertrouwen gekregen, zelfs met groter meer maai «- betekenen tot de internationale verontwaardiging is geluwd, ten zij de westerse wereld blijft pro testeren. De redactie van „Magyar Szo waarvan sommige medewerkers met de nu ter dood veroordeelde Hongaarse schrijvers hebben sa mengewerkt, wijst erop, dat deze schrijvers voorvechters waren van de Hongaarse revolutie. „Het is daarom een gewetens plicht voor ons alle Hongaren en Nederlanders eraan te herinne ren, dat Gali en Oberszovskv als „Als de vrije wereld hen niet kan helpen, zullen zij worden gevolgd door andere slachtoffers, gevangen en ge kwelde schrijvers". Het blad schrijft voorts, dat de communistische machthebbers gevoeliger zijn voor de interna tionale i.gir.ie dan over het alge meen in het westen wordt be seft: „Immers, hun systeem is gebaseerd op intimidatie en pro paganda en dezelfde wapens zijn daarom effectief te gebruiken in de strijd tegen communistisch onrecht". Het uarnium in de koperen was een gedeelte van het uranium, dat de Nederlandse regering voor de tweede wereld oorlog in 1939 op advies van prof. De Haas, destijds directeur van het criogeen laboratorium van de rijksuniversiteit in Lei den, had aangekocht. Na de oor log vormde dit uranium, dat voor de bezetter verborgen kon worden gehouden, een waarde volle bijdrage voor de Noors-Ne derlandse wetenschappelijke samenwerking op atoomgebied. Het konniklijke paaren de tal rijke binnen- en buitenlandse autoriteiten begaven zich in een lange stoet over de loopbrug van de hall naar de éntree der ten toonstelling. Deze kleine wande ling werd muzikaal begeleid door populaire wijsjes, die de Amsterdamse Politiekapel ten gehore bracht. Tijdens de rondgang, die een kwartier langer duurde dan was vastgesteld, toonde Konin gin Juliana in het bijzonder be langstelling voor de wetenschap pelijke en economische onderde len van deze tentoonstelling. Het Koninklijk paar werden twee exemplaren van het boek „Het atoom" aangeboden, waarvan een bestemd was voor Prinses v zeer Koningin Juliana zich uitvoerig Beatrix en het tweede voor haar iniiChten in de medische stand, zusjes, Mr. H. C. M. Edelman waar een „kobalt-bron" voor be- 1 o*-» "P-riT-iC pllr «3of O O f r*r»orp- ZOMERWEER Het stralende zomerweer in Engeland en de landen van het Westeuropese continent met uit zondering van de Scandinavi sche landen komt op rekening van een omvangrijk hogedruk- gebied waarvan 't zwaartepunt zich van Frankrijk naar Oosten rijk verplaatste. Talrijke plaat sen hadden maximum tempera turen van 30 graden of hoger. Met name in Oost-Engeland, West-Frankrijk, hier en daar in België en bij ons in Noord-Bra bant. Een koele wind van zee zorgde er echter voor dat 't vlak langs de kust niet warmer werd dan 25 graden. De dichtstbijzijnde storing ver plaatste zich van Ierland naar Schotland en trekt vandaar ver gezeld van een regengebied ver der oostwaarts. Het laat zich aanzien dat zich boven Frank rijk een warmtestoring gaat ont wikkelen, maar deze zal 't wees in ons land niet vóór zondag bereiken. Het wordt zaterdag dan ook opnieuw een warme dag waarbij in het midden en zui den maximumtemperaturen van 30 graden en meer bereikt kun nen worden. Een stevig zee windje zal in de kustgebieden echter voor een aangename ver koeling van het weer zorgen. offreerde vorstin en Prins elk een exemplaar van zijn boek „Leven met atomen". Prins Bernhard verzocht de auteur het boek te signeren. Eerste reactor in ons land in werking. He Koninklijk paar met zijn begeleiders en minister Cals be klommen in de afdeling der re- actor.en het platform van de Swimmingpool reactor. Minister Cals drukte op een knop, waar mede hij de eerse atoomreactor in ons land in werking stelde. Terwijl de bewindsman zijn korte toespraak hield draaide op een grote klok langzaam maar zeker de wijzer naar het cijfer 10.000: tien kilowatt, de maxi mumcapaciteit waarop de reac tor op de tentoonstelling zal werken. Langzaam doofden de felle schijnwerpers rond het platform en allengs werd de straling in het bassin als blau wig licht duidelijker zichtbaar Prins Bernhard droeg in zijn knoopsgat de witte anjer, die hem was aangeboden door één van de dochtertjes van de heer geserveerd. Land. De bloem, die erin had| w aai w** stralingsdoeleinden staat opge steld. Ten leste brachten de vorste lijke bezoekers een visitie aan de keuken van de toekomst. De demonstratie met de ultramo derne middelen, die in de toe komst de huisvrouw ten dienste zullen staan, werd door een jon geman van een even vlot als humoristisch commentaar voor zien. Tot grote verbazing van Hare Majesteit verscheen plotsklaps op het televisiescherm in de droomkeuken de chefkok van het paleis Soestdijk met zijn ho ge witte muts; hij stelde zijn Koninklijke meesteres voor de keuken van het paleis te ruilen voor die, waarin zij zich thans bevond. „Ter geruststelling" deelde hij echter mede, dat de maaltijd van vandaag nog in de oude keuken van het paleis be reid zou worden. Na afloop van de rondgang begaven het Koninklijk paar en de autoriteiten zich terug naar de I.C.A.-hal, waar met dit bij zonder warme en zonnige weer welkome verfrissingen werden medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van zaterdagoch tend tot zaterdagavond. Zonnig Zonnig en warm tot zeer warm weer met een matige en langs de Wadden af en toe vrij krachtige zuidwestelijke wind. ZATERDAG 29 JUNT. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 2.36 3.11 3.51 4.01 ZONDAG 30 JUNI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 3.20 3.55 4.35 4.45 n.m. 3.00 3.35 4.15 4.25 n.m. 3.41 4.16 4.56 5.06 MAAN op onder op «.udeir ZON onder Juni 29 4.25 21.06 30 4.25 21.06 6.35 7.55 21.51 22.22

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1