Vijfde kernproef op terrein van Las Vegas Communique over Iraaks-Jordaanse besprekingen HET WEER WEERBERICHT Incident in Togoland HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN 28 juni Noordkoreaanse vliegtuigen schonden Zuidkoreaanse luchtruim Voorlopige uitslagen van gemeenteraadsverkiezingen in Djakarta DINSDAG 25 JUNI 1957 12e Jaargang Nr 4097 Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen S. A. S.-VLIEGTUIG MAAKTE TUSSEN LANDING VOOR GEWONDE JONGEN Tien schoten in het hoofd tijdens een jacht WATERSTOFBOMMEN MET GERINGERE RADIO-ACTIEVE UITSTRALING opening STRASSER NEEMT NIET DEEL AAN VERKIEZINGEN CANADEES VLIEGTUIG VERONGELUKT Fransen gaan oogst in Algerië beschermen Op Wereldtentoonstelling Brussel kan logies in Nederland worden besproken AMERIKAANS VOORSTEL AAN DE SOWJET-UNIE Oostenrijk en de Europese gemeenschappelijke markt Eerste verkoop „De Ruyterzegels" Veroordeling in Hongarije DE STRIJD IN ALGERIE Franse regering zeker van meerderheid m België De verkiezingen in Libanon ZWARE BESCHIETING VAN QUEMOY DE VAART DOOR DE GOLF VAN AKABA De stakingen Mayflower-maatschappij De staking van Franse scheepsmachinisten geëindigd Burgemeester wegens ontvoering gearresteerd HET WEER IN DE WERELD De Oostduitse verkiezingen Arabische infiltrant door Israëlische patrouille doodgeschoten ISRAËLISCHE WAARSCHUWING AAN SYRIË „Reactionaire aanplakbiljet ten" in Peking Frankering ~>ij abonnement: ''erneuzen Directeur-Hoofdredacteur 1. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswa] Telefoon 2073 en 251C Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— pet kwartaal; per maand 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties (géén handelsadver tenties) 5 regels 1,—- Iedere regel meer 20 ct Voor het maandagnummer: zaterdags 18 uw Bureau van dit Blad, 20 cent meer Inzending advertenties tot 's namiddags 2 u&j. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Het S. A. S.-vliegtuig van de lijndienst Los AngelesKopen hagen heeft een tussenlanding op Groenland gemaakt teneinde een jongen, die door een jachton- geval ernstig was gewond, aan boord te nemen en naar Kopen hagen te vervoeren. Jacob Kristensen, een jongen van elf jaar, die in Upernavik in Groenland woont, werd enkele dagen geleden ernstig gewond tijdens een jacht. Door een sa menloop van omstandigheden kreeg de jiongen tien schoten m het hoofd. De geneesheren in het ziekenhuis van Upernavik acht ten het van het grootste belang, teneinde het leven van Jacob te redden om de jongen zo spoedig mogelijk raar een ziekenhuis in Kopenhagen over te brengen met de bedoeling daar een operatieve ingreep toe te passen. Met boot en watervliegtuig werd de zwaar gewonde Jacob naar Soendre Stroemfjord gebracht, waar een vliegveld is. Aan de gezagvoer der1 van het toestel van de Scan dinavische Luohtvaartmaatschap- pijl, dlat zondag uit Los Angeles vertrok, werd verzocht een tus senlanding voor dit noodgeval op 't veld van Soendre Stroemfjord te maken. Aldus geschiedde en onmiddellijk na aankomst van het vliegtuig, gistermorgen in de Deense hoofdstad, werd de jon gen naar een der ziekenhuizen overgebracht. De vijfde kernontploffing, de grootste in de huidige serie, is maandag op het proefterrein van Las Vegas, in de V. S. teweeg gebracht. Er was een harde knal te ho ren. Het licht van de ontploffing van het kernapparaat, dat aan een ballon was bevestigd, was als een tweede zonsopgang, aldus waarnemers, die op een afstand van ruim zestig km stonden. Er ontstond een wolk, die de vorm van een bloemkool aannam. De ballon hing op ongeveer 200 meter hoogte. 835 varkens werden aan de ont ploffing blootgesteld. Een aantal was bedekt met materiaal, dat in militaire kleding-wordt gebruikt. Er waren schuilplaatsen ge bouwd. Men zal bestuderen in hoeverre deze bescherming kun nen bieden. Er was ook voedsel blootgesteld. De lichtflits was zó sterk, dat zij zelfs bij daglicht verblindend werkte. Door de kracht van de ontploffing werden op een af 3 uur stand van meer dan 20 km deu ren uit de hengsels gerukt. De explosie was de krachtigste van deze serie en de eerste die bij daglicht is teweeggebracht. Op 480 km afstand was de ont ploffing nog als een gerommel te horen. Atoomgeleerden hebben presi dent Eisenhower maandag mee gedeeld, dat de V. S. thans een waterstofbom kunnen maken, waarvan de radio-actieve uitstra ling 95 procent kleiner is dan die van de vroegere bommen. De mededeling werd gedaan door drie natuurkundigen van de universiteit van Californië. Zij waren vergezeld van de voorzit ter van de commissie voor atoom energie, Lewis Strauss. Snfoinatiotuile PFenlccndellwuj AMSTERDAM SCHIPHOL ■Hn*7 dagelijks van 10-22 uur 's zondags van 12-22 uur entree 50 cent (toegang lucntfiaven inbegrepen) Bij Fort Hardy op het eiland Vancouver is zondag een Cana dees passagiersvliegtuig kort na die start verongelukt. 13 van de j 18 inzittenden zijn om het leven gekomen. Onder de overlevenden bevindt zich de stewardess. Het Franse leger is in Algiers ,de slag om de oogst" begonnen, zo is te Algiers bekendgemaakt. Er zijn eienheden naar de land bouwgebieden gezonden om de te velde staande gewassen te be schermen tegen brandstichting. De Algemene Nederlandse Ver eniging voor Vreemdelingenver keer heeft van de Stichting We reldtentoonstelling Brussel 1958 afdeling Nederland de beschik king gekregen over een ruime in formatiestand, die door een vier tal meisjes zal worden bezet. Deze informatrices zullen in Ne derland grondig voor haar taak worden opgeleid. Zij zullen o.a. worden getraind in de bediening van een telexapparaat, dat de A. N.V.V.-stand in Brussel zal ver binden met het telexnet van de logiesinformatiedienst in Neder land. Buitenlandse toeristen, die in België niet meer de gewenste accomodatie kunnen vinden, kun nen dank zij deze telexlijn bijt de A.N.V.V.-stand in Brussel recht streeks logies bespreken in Ne derland. De A.N.V.V. heeft in nauw overleg met de Stichting Wereld tentoonstelling Brussel 1958 af deling Nederland een werkcom- missie ingesteld, die ten "doel beeft alle door Nederlandse in stellingen, organisaties en bedrij ven met betrekking tot de Brus selse expositie ontplooide activi teiten te coördineren. In een memorandum aan de Sowjet-Unie stellen de Verenigde Staten een regelmatige uitwisse ling van ongecensureerde radio- en televisie-uitzendingen voor. Daardoor zou men tot een vrijere uitwisseling van nieuwe ideeën over belangrijke ontwikkelingen in de wereld kunnen komen. Amerika heeft in deze met zijn bondgenoten overleg gepleegd. De Oostenrijkse minister-pre sident heeft medegedeeld dat Oostenrijk geen lid zal worden van de Europese gemeenschappe lijke markt doch wei zal deelne men aan dé totstandkoming Van de Europese vrijhandelszone. Otto Strasser, de gewezen lei der van het „zwarte front" en voormalig medewerker van Hit- Ier, heeft bekendgemaakt, dat zijn „sociale unie", de partij die hij in 1955 bij zijn terugkeer uit een ballingschap van 22 jaar heeft opgericht, niet aan de al gemene verkiezingen in de bondsrepubliek in september zal deelnemen. De partij, die onge veer tweeduizend leden telt, was tot de konklusie gekomen, dat zij geen kans maakt om de vereiste vijf procent van de stemmen te behalen. Op een bijeenkomst, die we gens protesteren van de zijde van de vakbeweging achter ge sloten deuren werd gehouden, ontvouwde Strasser een plan voor de hereniging van de twee delen van Duitsland. Volgens hem moeten er eerst in de bondsrepubliek, in Oost-Duits- land en in Berlijn een volks stemming worden gehouden. Strasser pleitte voor een „gewa pend neutraal Duitsland". Ter gelegenheid van de De Ruyter-herdenking zal de P.T.T. twee postzegels uitgeven, een met de beeltenis van luitenant admiraal M. A. de Ruy ter, de an dere met een afbeelding van zijn vlaggeschip, 's lands schip „De keven Provinciën". Dinsdag 2 juli omstreeks 11 uur zal de directeur-generaal van de P.T.T.ir. J. D. H. van der Toorn, aan boord van Hr. Ms. kruiser ,,De Zeven Provinciën (liggende ter rede van Vlissin- gen) de eerste De Ruy ter-post zegels aan de commandant van deze bodem, kapitein ter zee G J. Platerink officieel verkopen. De plechtigheid zal geschieden ten overstaan van de comman dant maritieme middelen Vlissin- gen en het college van B. en W. van die stad. Ter herinnering aan deze ge beurtenis zal aan de commandant van Hr. Ms. „De Zeven Provin ciën" een irigelijst vel De Ruyter zegels worden aangeboden, het welk bestemd is om te worden opgehangen in het bemannings- verblijf van die bodem. Het is de bedoeling, dat een soortgelijk aandenken te gelege ner tijd wordt aangeboden aan de commandant van Hr. Ms. kruiser „De Ruyter". Na de officiële zegelverkoop „op zee" zal het speciaal daartoe ingerichte rijdende postkantoor „aan de wal" worden openge steld. Het Zuidkoreaanse ministeriel van landsverdediging heeft me degedeeld dat 19 Noordkoreaanse „MIG-15"-straaljagers 75 km ten N. van Seoel het luchtruim bo ven de gedemilitariseerde zone hebben geschonden. Na ook nog boven Zuidkoreaans gebied te hebben gevlogen, zet ten de toestellen weer koers naar Noord-Korea. Er is niet gepoogd de terug vlucht der Noordkoreaanse ja gers met behulp van geallieerde vliegtuigen te verhinderen. De Zuidkoreaanse regering De Hongaarse mevr. Piroska Janko is, blijkens een bericht in het Hongaarse blad „Esti Hir- lap", tot 18 jaar gevangenisstraf veroordeeld, omdat zij een kolo nel van het Hongaarse leger, die na een gevecht in de oktober- opstand van 1956 gewond voor het hoofdkwartier te Boedapest van de Hongaarse communisti sche partij lag, met een dolk in het hart had gestoken. Bij gevechten in Algerië zijp zondag 30 opstandelingen gesneu veld en 48 gevangen genomen. De Fransen maakten veel wa pens buit. Bij aanslagen van opstandelin gen zijn drie mensen om het le ven gekomen en 15 gewonid. In het gebied van Oran zijn een aan tal boerderijen door verzetslieden in brand gestoken. Een afdeling Franse artillerie is, naar eerst thans bekend wordt, vrijdag j.l. tussen Aumale en Boe Saada, in Zuid-Aigerië in een hinderlaag gevallen. Zestien militairen sneuvelden, twee ande ren worden vermist. 'heeft de „staat van alarm" afge kondigd, dat is de fase voor het afkondigen van de staat van be leg. Het Zuidkoreaanse ministerie van Landsverdediging meldt dal naar schatting 2000 Noordkorea- nen nabij Panmoendjon, in hei neutrale Koreaanse gebied, met reusachtige spandoeken hebbea betoogd, waarop te lezen stond: „Trek de buitenlandse troepeo uit Korea terug. Vreedzame her eniging van Korea". De regering van Bourgès-Man- noury is van een meerderheid verzekerd bij de stemming over de financiële maatregelen. Zowri de M.R.P. als de onafhankelijke», die niet in de regering zijn ver tegenwoordigd, hebben beslot» de regering te steunen. De Franse regering heeft maan dagavond, volgens een niet-offi ciële uitslag, een vertrouwensvo tum gekregen met een meerder heid van 62 stemmen. De prowestelijke kandidaten hebben zondag in de derde ron de van de Libanese algemene verkiezingen in het gebied van Bekka acht van de tien betwiste zetels gewonnen. De uitslag is tot dusver 46 pro- westelijke gekozen kandidaten en zes andere. De volgende week zal in het noorden van het land de laatste ronde worden gehouden. Bij de voortzetting van de al gemene verkiezingen in Libanon hebben de regeringspartijen zon dag in het gebied van Bekaa zes zietels verworven. De oppositie kreeg de andere vier zetels ini dit district. De Chinese communisten heb ben maandag 9000 granaten af gevuurd op de nationalistische Quemoy-archipel. Het was de zwaarste beschieting tot dusver. Verwacht wordt, dat de na tionalisten drastische vergel dingsmaatregelen zullen ne men. Zaterdag werden 1889 granaten afgeschoten. Waarne mers achten het niet uitgeslo ten, dat de communisten een in vasie zullen proberen. Twee maal hebben zij al een vergeef se poging gedaan om de eilan dengroep te bezetten, namelijk in oktober 1949 en in september 1954. Volgens de tot dusver bekende uitslagen van de gemeenteraads verkiezingen, welke zaterdag te Djakarta zijn gehouden, heeft de Masjumi de leiding, gevolgd door de communisten. Toen de voorlopige resultaten van 1.054 van de 1.834 stem bureaus bekend waren, was de stand als volgt: Masjumi 96.296 stemmen. Communisten 81.335 stemmen. Nationalisten O.P.N.I. 77.918 stemmen. Nahdatul Ulama 59.305 stem men. De officiële resultaten zullen niet vóór begin juli worden be kendgemaakt. Volgens niet-officiële ramingen heeft ongeveer 75 procent van de circa een miljoen kiezers zijn Si'em uitgebracht. Dat zou min der zijn dan bij de algemene ver kiezingen in 1955. Uit de tot dusver bekende uit slagen blijkt, dat de Mohamme daanse partijen gezamenlijk veel meer stemmen hebben gehaald dan een der andere partijen, doch de communisten en nationalisten behaalden gezamenlijk circa 3000 stemmen meer dan de Mohamme daanse partijen. De nationalisten hebben stemmen verloren aan de Masjumi en de communisten. In de komende weken zullen ook elders in Indonesië gemeen- teraads- en provinciale verkiezin gen gehouden worden. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft zondag in W&shington bekendgemaakt, dat gezagvoerders van Amerikaanse schepen bij belemmering van de vaart door de Golf van Akaba onmiddellijk de dichtstbijzijnde Amerikanse diplomatieke verte- gjenWpordijg(ïng hiervan op de hoogte moeten brengen. Dit is een uitvloeisel van het feit, dat volgens de Verenigde Staten in de Golf wan Akaba het recht van vrije vaart bestaat. Op het einde van maandagoch tend staakte naar schatting 90 procent van de bouwvakarbeiders te Brussel. Op het terrein van de wereldtentoonstelling wordt in het geheel niet gewerkt. Maan dagochtend zijn ook 1500 metaal arbeiders in de noordelijke voor steden van Brussel in staking ge gaan. De meeste bouwvakarbeiders in het gebied van Gent hebben zich maandagochtend bij de sta kingsbeweging aldaar aangeslo ten. In de Gentse metaalindustrie is de toestand normaal. De twee directeuren van de Mayflower-maatschappij Charl ton en Lowe, willen de gehele onderneming overdragen aan 'n Amerikaanse onderwijsstichting, de „Plymouth Plantation". Felix Fenston, die de onderne ming grote bedragen heeft ge leend, heeft de rechter verzocht dat te verhinderen „zolang de belangen van de maatschappij niet voldoende beveiligd zijn". Het Franse ministerie van koopvaardij heeft zondag be kendgemaakt, dat het met de sta kende machinisten een overeen komst heeft gesloten ter onmid dellijke beëindiging van de tien dagen: geleden begonnen staking van een loonsverhoging van tien tot vijftien procent. Door deze actie werden vier transatlanti sche passagiersschepen, waaron der de „Liberté" en de „Ile de France" in Le Havre opgehou den. De veertigjarige burgemeester van Roghudi bij Reggio di Cala bria is gearresteerd op beschuldi ging van ontvoering van een 28- jarige onderwijzeres, die hij op een muilezel naar een grot in de bergen gevoerd zou hebben. Bij een verhoor trok de onder wijzeres, Francesca Zavattieri, haar eerdere verklaring in dat zij de burgemeester, Pietro Nu- cera, had willen trouwen. Dat had zij gezegd toen zij door de politie, die met 150 man de om geving had afgezocht, was ont dekt. Zij zei nu er slechts in toe gestemd te hebben met de burge meester te trouwen omdat zij bang was voor weerwraak op haarzelf of haar familie. Nucera, een christen-democraat, zou de onderwijzeres twee weken geleden met de hulp van een troep gewapende mannen over rompeld hebben. In het Franse Alpengebied is maandag opnieuw veel regen ge vallen. Het treinverkeer moest worden omgeleid. Honderden automobilisten en motorrijders, die door het nood weer werden overvallen, moester, hun voertuig aan de kant van de weg laten staan. Persoonlijke on gelukken zijn niet gemeld. Onwe- ders, vergezeld van hagel, hebben veel schade aangericht. Ook in de omgeving van Ton louse heeft het hard geregend Sinds 1829 heeft men daar niet zoveel neerslag gemeten. Verder wordt slecht weer ge meld uit Noord-Italië, Engeland en Texas. In dit laatste gebied raakten twintig mensen gewond door hagelstenen die zo groot wa ren ais tennisballen. Een tweede eiland in de Podelta, Adria, wordt met overstroming bedreigd. Laaggelegen stukkeD van het eiland staan reeds blank, maar het water heeft de bevolk te gedeelten nog biet bereikt. Op het zwaarst getroffen eiland in de delta, Ariano, gaat de 'eva cuatie van ongeveer 30.000 men sen voort. Iets meer dan de helft van het eiland staat onder water. Bij de verkiezingen van zondag voor de gemeenteraden en dis trictsbesturen in Oost-Duitsla nr' is volgens een officiële bekend making 99.52 procent van de uit gebrachte geldige stemmen op de communistische eenheidslijst uit gebracht. Slechts 0.48 procent had tegengestemd. Het percen tage ongeldige stemmen had 0.30 procent bedragen. Het hoofdkwartier van het Is raëlische leger heeft medege deeld dat een Israëlische patrouil le ten westen van de nederzetting Urbn, nabij de gnens met Gaza een Anaibier, die poogde op Isra ëlisch gebied door te dringen, heeft doodgeschoten. Twee Arabieren poogden op Is- raehsch gebied door te dringen. Een Israëlische patrouille, die hen zag, riep hen aani, doch de Arabieren gaven geen; gehoor aan de eproep om te blijven staan. Hierop schoot de patrouille, waardoor een der Arabieren werd gedood. (De andere wist te ontkomen. In een communiqué, dat maan dag te Bagdad na besprekingen tussen koning Feisal van Irak en koning Hoessein van Jorda nië is uitgegeven, wordt ver klaard, dat beide landen de begin selen van de Arabische liga wil len hooghouden. Zij zullen voorts het handvest van de V. N. en het Arabische defensieverdrag eer biedigen. Jordanië en Irak zullen vol ledig samenwerken om de Ara bische gebieden te beschermen en zij zullen de strijd der Algerij nen tegen het Franse „imperia lisme" steunen. In het communiqué wordt geen melding gemaakt van de finan ciële hulp, die de Jordaanse rege ring aan Irak heeft gevraagd. De delegaties der beide landen leggen de nadruk op de noodzaak om de „hartelijke betrekkingen tussen alle Arabische landen te herstellen" en inmenging in de binnenlandse aangelegenheden van deze landen en iedere soort imperialisme tegen te gaan. Irak en Jordanië zullen alle Arabische landen, die nog „onder het juk van het kolonialisme zuchten" steunen. Zij beschouwen de Golf van Akaba als behorend tot de Ara bische territoriale wateren. De Iraks-Jordaanse samenwer king op militair, economisch en cultureel gebied zal worden voortgezet. Beide partijen zullen voorts de Arabische rechten in Palestina voorstaan en er naar blijven streven dat Palestina, belangrijk van de Arabische wereld, herwon nen wordt. Te Jeruzalem is van welinge lichte zijde vernomen dat de Is raëlische premier Ben Goerion op de zondag j.l. gehouden kabinets bijeenkomst heeft medegedeeld dat Israël Syrië, via de voorzitter van de gemengde Israëlisch- Syrische bestandscommissie, heeft gewaarschuwd i.v.m. inci denten, die zich in de afgelopen week in het grensgebied tussen beide landen hebben voorgedaan. Syrische patrouilles hebben herhaaldelijk op Israëlische ne derzettingen geschoten, waardoor één persoon werd gewond. De Syriërs hebben ook mijnen in het grensgebied gelegd. KOUD. Een over Frankrijk naar Zuid- Duitsland trekkende storing bracht in onze omgeving lang durige regenval. De regenzone schoof ook over een deel van ons land, maar in de noordelijke pro vincies bleef het droog. De meeste regen werd gemeld uit Zuid-Limburg, waar acht milli meter werd gemeten, terwijl in de Ardennen tien tot vijftien milli meter afgetapt werd. Achter de storing begon de luchtdruk in vrij snel tempo te stijgen daardoor gaat de wind in ons land uit richtingen tussen Noord en West waaien, en blijft de aanvoer van koude, boven de Noordzee aanwezige lucht ge handhaafd. Aanvankelijk blijft he wolkendek gesloten, maar la ter zullen enkele opklaringen voorkomen. Het blijft al met al koud voor de tijd van het jaar. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van dinsdagoch tend tot dinsdagavond. Koud Enkele buien, maar ook ver spreide opklaringen. Matige, af en toe vrij krachtige, noordweste lijke wind. Koud weer. In een dorp nabij Lamarka, in het noordelijke gedeelte van het door Engeland bestuurde voor malige mandaatgebied Togoland (een voormalige Duitse kolonie in Afrika), heeft zich een botsing voorgedaan tussen betogers en politie, waarbij zeven demon stranten werden gedood en drie gewond. De betogers wilden de politie verhinderen een arrestatie uit te voeren. Zij verwondden de dis trictscommissaris en diens plaats vervanger met steenworpen. De districtscommissaris sprak de betogers toe en maande hen aan uiteen te gaan, doch zij wilden hieraan geen gevolg geven. De politie moest daarop van de wa pens gebruik maken, om de orde te herstellen. De leider der betogers is ge arresteerd. DINSDAG 25 JUNI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 11.31 0.06 0.46 0.56 n.m. 12.02 12.37 1.17 1.27 ZON MAAN op onder op ond«i Juni 25 4.23 21.06 2.28 18 34 26 4.23 21.06 3.14 19.36 27 4.24 21.06 4.11 20.29 28 4.24 21.06 5.19 21.14 Naar het communistische persbureau „Nieuw China" meldt, zijn er op de muren van het instituut voor de Russische taal in een voorstad van Pe king tien „reactionaire aanplak biljetten" aangebracht, waarop kritiek werd geoefend op het een-partijbewind en gep! eit werd voor de instelling van een parlementaire democratie met twee Kamers. Dit was meegedeeld door gene raal Kwan Sjih Hsioeng, de plaatselijke secretaris van de Chinese „democratische Liga", een van de partijen die met de communisten samenwerken. Een ander bestuurslid verklaar de, dat de landelijke vice-voor- zitter van de partij hem had gewaarschuwd, dat het in China wellicht tot een „Hongaars inci dent" zal komen, als de studen ten voortgaan met het veroor zaken van moeilijkheden 3n Hankow staken de leerlingen van enige middelbare schoten waardoor een ernstige toestand is ontstaan, zo had de vice-voor zitter gezegd. Na 2% jaar vlak bij een politie post. in een hol in de grond te hebben geleefd, heeft dezer dagen een lid van de Mau-Mau zich bü Nairobi in Kenya overgegeven. I> man, die door omwonenden van levensmiddelen was voorzien, had zolang in de duisternis geleefd, da! zjjn huid kakikleurig was geworden

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1