veisnapeun^. w w w, Uit de Provincie DIEFSTAL?! 3SK5 V& RANG is alleen RANG als er RANG op staat 'Zevlaiegels Binnenlands Nieuws TERNEUZEN BIERVLIET. Milcop-stencilmachine SAS VAN GENT. SLUISKIL Cjv er SLUIS. ZUIDZANDE IJZENDIJKE- ZAAMSLAG AGENDA JONGE ROVERS SNEL GEGREPEN RANG omm T4fS RAMS JIOSSE LK VVEKERS ONTEVREDEN Öe Zeeuwse mosselkwekers, ge- sarganiseerd in de vereniging tot behartiging van de Zeeuwse vis- jerijbelangen hebben zaterdag 'n bijeenkomst gehouden te Goes ander leiding van de vice-voorzit- ler, de heer L. P. van Oorschot. In 'deze vergadering werden de moeilijkheden besproken ont staan door het besluit tot wijzi ging van de standaardcapaci- teitscijfers voor de levering van mosselen, genomen door het be stuur van het produktschap voor vis en visserijprodukten. Deze maatregelen weken at van het ad- des van de mosseladviescommis sie. In deze vergadering kwamen eip emotionele wijze de bezwaren tegen het besluit tot uiting. Aan de discussie namen zeer veel feden deel. Besloten werd, naast feet zenden van een request aan de Kroon, tegen dit besluit beroep aan te tekenen bij het college van beroep voor het bedrijfsleven, tlerstellLngswerkzaamheden aan het oude zwembad. Die gemeente Terneuzen tobt reeds gedurende jaren met een grobleem waarvoor zich ongeveer iédere Terneuzenaar interesseert: det zwembad. Het oude zwembad was in een slechte toestand, maar men be hielp zich in de overtuiging, dat dit nog altijd beter was dan he lemaal niets. Een paar jaar gele den bleek dat het water in dit zwembad van dusdanige kwali teit was, dat zwemmen daarin ze ker niet kon worden aanbevolen. Ondertussen spande het gemeen tebestuur zich in om tot de op richting van een modern en goed geoutilleerde zwembad te komen. Dit brengt heel wat moeilijkhe den en nog veel meer kosten mee maar het gemeentebestuur éi' vaft overtuigd dat een zwembad voor Terneuzen nood zakelijk is. Het baden in de Schelde is voor niet geoefende zwemmers zeker niet van gevaar ontbloot, doch ondanks dat, ziet men op warme zomerdagen langs Scheldedijken een bijna aan eengesloten rij van mensen, die in en bij het water verkoeling zoeken. Toen de plannen voor het nieu we zwembad konden worden ver wezenlijkt, werd daarvoor van overheidswege geen vergunning meer verstrekt. Het schoolzwemmen is taboe en diegenen (zowel volwassenen als kinderen) die willen lieren zwemmen, krijgen in onze water rijke gemeente daarvoor geen kans meer. Ouders sturen hun kinderen naar Axel of Sas van Gent om aldaar zwemles te ne men. Het is tijdrovend en duur, want veelal laten zij hun kinde ren door een geoefend zwemmer ©f zwemster begeleiden. Men moet niet denken dat dit het gemeentebestuur niet be kend is en B. W. schenken hieraan voortdurend hun aan dacht en trachten een dragelijke oplossing te vinden. Voorlopig komt er nog geen nieuw zwembad, maar men wil proberen het oude zwembad, zonder al te hoge kosten wat op Ie knappen. Ook de watervoor- taening kan geregeld worden. Het wachten is op een vergun ning van de hoofdingenieur-di- rekteur van de Rijkswaterstaat. Als alles goed gaat Is er dus een zeer redelijke kans dat over een paar weken de jeugd weer op een alleszins vertrouwde plaats en ondar toezicht zal kun nen leren zwemmen. En nu ver ter maar hopen dat Terneuzen nog eens een modern en goed ge outilleerd zwembad aan de Schelde-oever zal krijgen. Politie Sportvereniging Aan de zaterdag door de Poli tie Sportvereniging alhier geor- ganiseerde rijwiel-oriëntatierit werd deelgenomen door perso neel van de P.T.T.-centrale, P.T.T.-technische dienst, P.T.T.- kantoor, Douane, Invoerrechten en Accijnzen, Koninkl. Mare- shaussee, Reserve gem. politie en Gemeentepolitie, vormende in totaal 23 paren, waaronder 4 da mes. Gestart werd te 2 uur, ter wijl om de drie minuten vanaf het politiebureau op het School plein een koppel vertrok. De route bleek dermate moei lijk te zijn samengesteld, dat slechts een drietal paren onge veer de gehele route uitreden. Het grootste deel der deelnemers sneuvelde onderweg, raakte de draad van het parcours kwijt en moest opgeven of zocht alleen nog de finish op te sporen, welke was in café „Du Commerce" aan de Markt. Dat het echter niet ondoenlijk was het parcours te rijden, bleek uit het feit dat één paar de ge hele route uitreed, maar daar voor veel meer tijd nodig had dan was toegestaan en daardoor ook veel strafpunten opliep. Het tijds limiet van 2 uur voor het uitrij den van het parcours bleek dan ook te kort. De uitslag was als volgt: 1. A. de FeijterP. Baert, Gem. Politie, 181 str.p.; 2. M. de Vos— R. C. Ongenae, Gem. Politie, 190 s.p.; 3. J. J. RottierM. Maas, P.T.T.-kantoor, 192 s.p.; 4. M. de FeijterM Launspach, Gem. Po litie en B.B., 207 s.p.; 5. J. P. Bos M. J. Schot, Douane, 227 s.p.; 6. Van der Linde—Beelaard, Dounae, 229 s.p.; 7. W. Schutte G. Kouwijzer, Gem. Politie, 233 s.p.; 8. J. J. MaatJ. Crince, Gem. Politie en Res. Pol., 254 s.p.; 9. J. A. en J. H. Dieleman, Res. Politie, 261 s.p.; 10. P. J. v. d. GoesP. Gerreman, Gem. Po litie en I. A., 282 s.p.; 11. A. de ZeeuwJ. de Vos, Gem. Politie, 283 s.p. Deze paren ontvingen een prijs bestaande uit rijwielonderdelen of bijbehorend materiaal. Een ex tra prijs werd toegekend aan het koppel J. SmitW. Penne, Gem. Politie, die op de route de minste strafpunten hadden, maar. door tijdsoverschrijding veel strafpun ten opliepen. Het hoogste aantal strafpun ten dat een paar wist te verzame len was 498. De voorzitter der P.S.V. Ter neuzen, brigadier R. van Troost, dankte allen die aan deze zware speurtocht hadden deelgenomen en beloofde de deelnemers een volgend jaar een minder moeilijk traject te zullen samenstellen. Hierna feliciteerde de inspec teur van het politiecorps, de heer K. Reinders, de prijswinnaars, waarna hij tot de prijsuitreiking overging. De a.s. Ronde van Zeeland De samenwerking tussen het wielercomité, het gemeentebe stuur, de winkeliersver. „Terneu zen Klimop" en andere instanties voor heit wielerfiestijn is voortref felijk. Op zaterdag 6 juli a.s. zul len alle ploegleiders en genodig den officieel ten stadhuize door burgemeester imr. P. H. W. F. Tellegen worden verwelkomd. De sterkste Nederlandse ama teurs en onafhankelijken, zullen in de Ronde vian Zeeland starten. Daarbij zijn o.a. Jaap van Putten winnaar van de Ronde van N.- H-olland, Ap van Egmond, kam pioen van Z.-Holland, Joop Cap- tein ex-sprint kampioen van Ne derland en „Manneke" Roks, de strijdlustige winnaar van de Oympia's Tour door Nederland 1957. De sterke Zeeuwse A-ploeg start als de grote favoriet. Won nen; zij in Olympia's Toer het ploegenklassement, in de Ronde van Zeeland willen De Roo, Van Sluis, Rentmeester, Huissoon enz. revanche nemen op hun ne derlaag in het individueel klas sement. Eeni bijzondere attractie voor -het publiek dat de aüwachtings- wedstrijden op het Zuidlandpar- courg zal bijjwonen, is de deelna me aan de Ronde-karavaan van een geluidswagen. Daardoor zal het mogelijk zijn dat alle evene menten heet van de naald kun nen worden doorgegeven, zodat men tijdens de koers op de hoog te zal worden gehouden vani de belangrijkste gebeurtenissen. De deelnemende Terneuzense nieuweling Wieles schijnt mo menteel in goede vorm te zijn. In de Ronde van Zeeland star ten 16 ploegen van, 6 mian. Het sitaat n-u reeds -vast, dat een ster ke Engelse, een Belgische A. en B.-poeg en bij de Nederlandse ploegen bevinjden zich twee Zeeuwse ploegen. Uitgebreide B.B. oefening Zaterdagavond loeide langdu rig de sirene van de brandweer, die de Biervlietse bevolking aan kondigde, dat de groot opgezette B.B. oefening was aangevangen. In éen leegstaand pand in de Weststraat had, aldus luidde de instructie, een ontploffing plaats gehad. Een grote ravage ont moetten de toesnellende B.B.'ers, terwijl zij zich een pad naar de woning baanden. Een groot aantal gewonden be vond zich nog in de woning, ter wijl nog een aantal onontplofte projectielen steeds explodeerden. Een begin van brand was spoedig geblust. De brandweer was spoedig ter plaatse en voerde, bijgestaan door de B.B.'ers, de opdrachten snel en groodig uit. De E.H.B.O.'ers waren ijlings toegesneld en te midden van de brand, zwarte smook en steeds dreigender ontploffingen werd alle spoed betracht om de „slacht offers" van de bomaanval op des kundige wijze uit de gevaarlijke zone te brengen. De slachtoffers, welke ter plaatse eerste hulp ontvingen, waren'" zeer- realistisch ge schminkt. Griezelig echt was het auto-ongeval, dat plaats vond, juist ter plaatse van het ongeval. Een tweetal zeer zwaar gewon de slachtoffers werd vakkundig opgelapt en weggebracht. Inmiddels was de brand ge blust en kon de brandweer inruk ken. Een der B.B.'ers trapte nog op een door de ontploffingen blootgewoelde elektrische kabel, waardoor de man een hevige shock opliep en zware brandwon den. Trouwens, de meeste slacht offers van de bomaanval hadden verbrande ledematen en gebroken benen. Alle slachtoffers werden in het ijlings ingerichte noodhospitaal weer op verhaal gebracht. De E.H.B.O.'ers werkten onder leiding van dokter C. Kalkman de B.B.'ers onder leiding van de heer J. Kaan, terwijl de brand weer werd gecommandeerd door de commandant A. Lijbaart. Na afloop van deze oefening verenigden allen zich in de zaal van de heer Du Pulj, waar de ge maakte fouten uitvoerig werden besproken. ten door de heer Aug. Jansen te Biervliet (Driewegen). De eerste zijvogel werd naar beneden ge haald door de heer Jac. Wijffels te Biervliet en de tweede zijvo gel door de heer G. Thomaes te Hoofdplaat. (Advertentie.) Ideaal voor alle zaken, scholen, verenigingen en bedrijven Zonder stencils, zonder inkt. 7 Kleuren in één drukgang. 1000 afdrukken van één moeder blad. Prijs compleet 135, Vraagt demonstratie van dit sten cilwonder aan Int. Import Cen tral, Selterskampweg 14, Benne- kom. Naar Boulogne Begunstigd door prachtig zo merweer maakten leden van de afdeling Biervliet der Z.L.M. een prachtige busreis naar Boulogne. De reis werd gemaakt met een extra bus, die de route langs de Belgische kust koos. De Franse kust, die geheel anders is dan de Nederlandse stranden, was voor de reizigers een verrassing. Veel te vroeg naar de zin der reizigers moest het sein tot ver trek worden gegeven, 't Was al erg laat toen de reisgenoten, die ditmaal blij waren met een dag zonder regen, weer thuis kwa men. Schieting. Zondagmiddag werd in hotel „De Vriendschap" een schieting op de liggende wip georganiseerd waaraan 32 schutters deelna men. De hoogvogel werd gescho- Brandweerwedstrijden Zaterdagnamiddag was het al hier een ware invasie van brand weerauto's; overal kon rnetl de rode brandweerauto's aantreffen. Reeds kort na de middag werd er gestart. Iedere ploeg kreeg 20 mi nuten tijd om de verstrekte op dracht uit te voeren. Het object, dat bestreden moest worden, was de zg- oude potten bakkerij aan de Prinsenkade. Dit gebouw, dat er bouwvallig bij staat en voor afbftaak bestemd is, was voor dit doel zeer geschikt, daar men niet bang behoefde te zijn enige schade aan te richten. De opdracht, die aan alle brandweren werd verstrekt, luid de: Ca 15 minuten voor .uw aan komst is een binnenbrand ont staan in lasserij Prinsenkade 80. Zodra de opdracht is uitgevoerd en de nodige stralen zijn ingezet, moet het commando „inpakken" worden gegeven en is de wed strijd voor u geëindigd. Alle stra len mogen „nat" worden ingezet. De wedstrijd was gesplitst in 2 groepen, n.l. voor de vrijwillige brandweren in Oost Zeeuws- Vlaanderen en voor bedrijfs- brandweren in de kanaalzone. Voor deze wedstrijden bestond uiteraard der zaak veel belang stelling, vooral van de zijde van de jeugd. Na afloop der wedstrijden had in hotel „Rotterdam" een koffie maaltijd plaats waaraan 190 brandweermensen deelnamen en burgemeester Den Boer de prijs uitreiking verrichtte. De voorzit ter van de jury, de heer Schuite maker, gaf een algemeen over zicht van de wedstrijd en een uit eenzetting, hoe volgens de jury de brand het best bestreden had kunnen worden. Vooral legde hij de nadruk dat de commandanten in hun op dracht hadden staan dat brand was uitgebroken in een lasserij. Zij wisten dus dat er zeker zuur stof- en acetyleencylinders aan wezig waren en dat na 15 minu ten brand een acetyleencylinder een soort tijdbom wordt. De commandanten, die de fles afgekoeld hadden met een straal water en haar daarna in 'het ka naaltje wilden werpen, hadden hun opdracht goed uitgevoerd. De aanvalsploeg, die zonder meer de ruimte waren binnengetreden en met hun straal geen dekking hadden gezocht, was zeer onvoor zichtig te werk gegaan. De aanduiding dat het plafond reeds brandde, was door velen niet opgemerkt en ook niet dat er al gevaar bestond voor de kap van het dak. Ook hadden velen het gebouw niet benaderd langs twee zijden, wat de meest ideale bestrijding is. De brand op de zolder had men moeten bestrijden via een schuifladder door het zol derraam. Na deze uiteenzetting dankte de 'heer Kortus van de brand weerinspectie de burgemeesters en gemeentebesturen voor de financiële bijdragen, die het mo gelijk hebben gemaakt, dat deze wedstrijden doorgang konden vinden. Hij legde er de nadruk op, dat de brandweren vrijwillig de mensheid dienen en dat hij dit in het openbaar eens tot uitdruk king wilde brengen. Hierna maakte burgemeester Den Boer de uitslagen bekend. De prijs voor de beste comman dant ging naar de bevelvoer der van Westdorpe, de heer A. de Hulster. Bij de vrijwillige brandweren ging de le prijs naar het corps van Sluiskil, de 2e prijs naar Westdorpe en de 3e prijs naar Zaamslag. Bij de bedrijfsbrandweren leg de de ploeg van de A.C.Z. (Cokes- tabriek te Sluiskil) voor de 3e maal in successie beslag op de le prijs; 2e werd de pioeg van de Glas- en Fosfaatfabriek, 3e de ploeg van de Centrale Suiker Maatschappij en 4e de ploeg van de Coöperatieve Beetwortel Sui kerfabriek, alle te Sas van Gent. Al de andere ploegen kregen een herinneringsmedaille van de Nederlandse Vereniging van Brandweercommandanten en van de brandweerkring Oost Zeeuws- Vlaanderen. Hierna reikte ir C. A. L-. Horst- mann de wisselbeker definitief uit aan de ploeg van de A.C.Z. uit Sluiskil en dankte de heer Kor tus voor de leiding, die hij sedert jaren aan de corpsen geeft. Voetbalwedstrijd C. N. A.- teams. Onder grote belangstelling werd op het voetbalterrein van Sluiskil een wedstrijd gespeeld tussen het administratief en tech nisch personeel van de C.N.A. om een wisselbeker, uitgeloofd door de directeur Ir Villa. Nadat beide ploegen, voorafge gaan door de fanfare, in het veld waren verschenen, verrichtte Ir Villa de aftrap. Midvcor Bauwens van de admi- nistra.ie opende met een fantas- tiscne soloren de score. De tech nische midvoor Wullems maakte na een voorzet van Ir De Hartog direct hierop gelijk. Hierna voer den de techniekers de score op tot 1—4. Ook na de rust waren de techniekers de sterksten en zij wonnen uiteindelijk met 3—7. Hierna vond door de directeur de uitreikrig Dlaats van de beker, rwaarna in het Casino met een ge zellig samenzijn deze sportieve ontmoeting werd besloten. 3e Jubileumtocht Ouden van Dagen. Begunstigd door heerlijk weer maakten de bejaarden van Sluis kil onder leiding van de heer H. J. Colsen hun jaarlijkse trip. Dit jaar kreeg het uitstapje wel een bijzonder cachet omdat het voor de dertigste maal was dat, met onderbreking van de oorlogsja ren, het uitstapje in successie jaarlijks doorgang kon vinden. Het is daft ook een jubileumrit geworden. Het was voor de oud jes reeds vroeg dag geblazen, te meer daar een lange tocht voor de boeg stond. Om klokslag half zeven verzamelden zich 160 oud jes, het grootste aantal dat tot heden was bereikt, aan de bus om plaats te nemen in een 4-tal comfortabele bussen van de Z.V.T.M. Via Zelzate ging het België in. In een uitgelaten stemming, die gel ligt, beklommen om te kun nen genieten van de vergezich ten. Vervolgens werd de rit voort gezet en passeerde men de Bel gisch-Franse grens, om daarna het einddoel, de speeltuin van Bonnecourt, te bereiken. Het ver schil in landstaal bleek geen be zwaar te zijn, want allen kwa men, wat de wijn e.d. betreft, vol doende aan hun trek. Via een andere weg werd de thuisreis aanvaard. Zoals gebrui kelijk werd het gezelschap door de vele Sluiskilse ingezetenen en de muzikale klanken van de fan fare opgewaehï. Namens de bejaarden bracht de heer Colsen dank aan allen die deze dag tot een onvergetelijke hebben gemaakt. Een bijzonder woordje ging naar de directies van de tabneken en de aanne mersfirma, die het, dank zij hun gitten, mogelijk hadden gemaakt een overscnotje te krijgen op de begroting. De Sluiskilse middenstand had prijzen beschikbaar gesteld voor de verloting ten bate van de reis De bevolking op haar beurt heeft op ruime mate de loten gekocht De heer Colsen besloot met de hoop uit te spreken dat dergelijke reizen in dezelfde eensgezindheid zoals nu, nog in lengte van jaren zouden plaats vinden. De heer Bosschaert brac'ht na mens de bejaarden de heer Col sen dank voor het vele werk dat hij met'zijn comité voor deze reis heeft verricht en dan nog spe ciaal aan die vele „vlindertjes", die over Sluiskil hadden gezwor ven om de benodigde gelden bij de ingezetenen op te halen. Nadat enkele vreugdedansjes op de marstonen van de fanfare waren uitgevoerd, vond de trek king plaats van de loterij. Thuis gekomen hebben de oud jes nog lang gekeuveld over hun prettige reis en men kan er zeker van zijn dat deze onder hen nog lang het gesprek van de dag zal zijn. Gemeenteraad gaat verga deren. Woensdagavond komt de ge meenteraad bijeen. De agenda vermleldt opnieuw 'n bespreking over onteigening van gronden. Het betreft hier de grond, die nodig is om de Ridderstraat naar de Nieuw,straat te kunnen door trekken. Er is een verzoek bin nengekomen van de heer A. F. J.. Aernoudts om gemeentegrond te mogen gebruiken voor het plaat sen van een benzinestation op het Walplein. De R. K. kleuter school vraagt gelden voor de aanschaffing van een verbete ring van sanitair, vloerbedek king en verwarming. Er moeten besluiten genomen worden over gemeentegrond om uitweg te hebben naar de Geldelozestraat. De gemeentebegroting 1956 moet worden gewijzigd, evenals dia van 1957. waarschuwde de omwonenden, die, na de deuren van de schuur te hebben geforceerd, de in de schuur aanwezige landbouw werktuigen in veiligheid brach ten, terwijl tevens de brand met emmers water werd bestreden. Spoedig was de gealarmeerde brandweer ter plaatse, doch zij behoefde geen hulp meer te ver lenen, daar de omwonenden er in geslaagd waren het vuur te blus sen. Vermoed wordt dat de brand veroorzaakt is door met vuur spe lende kinderen. Reis Ouden van Dagen. Het bestuur van het Oranje comité Zuidande heeft besloten de reis voor ouden van dagen uit deze gemeente dit jaar te houden op donderdag 4 juli a.s. naar de omgeving van Brussel. Oefening E. H. B. O. e« Brandweer. Door de besturen van de E.H. B.O. afdelingen Nieuwvliet, Sluis en; Zuidzande is besloten op dins dag 16 juli in Zuidzande eein ge zamenlijke buitenoefening te hou den, waaraan ook zal worden deelgenomen door de vrijwillige brandweer uit Zuidzande. Inrichting gezondheidscen trum. In verband met de verhuizing van de Groene Kruis-af deling naar het gezondheidscentrum in de Hoogstraat is het noodzakelijk gebleken het bestaande mate riaal te vernieuwen en te verbe teren. Het bestuur doet in ver band hiermee een beroep op de leden de jaarlijkse contributie vrijwillig te verhogen. Samen met het Wit-Gele Kruis wordt in niet onderdeed aan die in een bus het gezondheidscentrum een con- met jongelui, reed men door de sultatiebureau ingericht. prachtige landschappen, vlakten, heuvels en dalen. Tc Geraadsbergen werd gepau zeerd voor het nuttigen van een maaltijd. Natuurlijk werd hier de berg, die 100 m boven de zeespie- Door J. FLETCHER 55) HOOFDSTUK XXIII. (Nadruk verboden.) Het huis in St. John's Wood. Jimmie was al halverwege de trap het nieuwe avontuur tege moet, toen hij plotseling aan zijn tante en Eva Walsden dacht. Hij keerde direct terug, schreef een briefje aan zijn tante en riep Kentover. „Luister eens even, Kentover! Ik weet niet hoe lang ik weg zal blijven. Mijn tante en juffrouw Walsden zijn naar het Parnassus- Theater. Nu moet je dit briefje direct naar juffrouw Trickett brengen en het haar zelf over handigen, begrepen? Daarna wacht je in het theater en breng haar naar huis. Zorg er voor, dat het souper klaar is. En, Kento ver, vanaf het moment, dat je het theater verlaat, tot je de da mes hier gebracht hebt, mag je haar geen ogenblik uit het oog verliezen. Misschien ben ik terug vóór jullie, misschien ook niet. Ga echter niet naar bed, voor ik thuis ben daar kan ik op ver trouwen, nietwaar?" Met de meeste spoed liet Jim mie zich daarna naar juffrouw Bywater brengen. Onderwegwa ren zijn gedachten natuurlijk be zig met de vraag waarom zij hem had geroepen. Het enig mogelijke was, dat zij Curtis gezien had. Zodra hij het theater binnen trad, kwam juffrouw Bijwater hem tegemoet en riep hem met een mysterieus gebaar ter zijde. „Die man is hier?" fluisterde zij, „Curtis". „In het theater nu? Waar?" „In een loge met twee da mes. Op het balcon de tweede rechts vanuit het midden. Als u erheen gaat, kunt u hem waar schijnlijk gemakkelijk zien van uit de wandelgang door de gordijnen. U herinnert u de be schrijving een flinke man, glad geschoren. Amerikaans type." „Heeft hij u gezien?" „Neen daar ben ik zeker van! Ik zag hem, zodra hij met de dames binnenkwam, stond daarna direct op en telefoneerde u." Jimmie, die een kaartje geno men had, ging naar binnen en zocht de plaats, die juffrouw By water hem gewezen had. Door dat er natuurlijk zeer weinig licht was, kon hij de figuren slechts vaag onderscheiden. Hij zag twee dames en een heer, die achter haar zat. Er zat niets an ders op dan te wachten. Jimmie volgde zo goed en zo kwaad als mogelijk was het spel op het toneel. Het kon hem ech ter slechts matig interesseren. Hij moest wachten tot het bedrijf af gelopen was dit duurde vol gens zijn idee erg lang en zijn geduld onderging een ware vuur proef. Eindelijk gingen de lichten in de zaal aan en Jimmie kon zijn slachtoffers goed bekijken. Bij de eerste oogopslag herkende hij in één van de twee dames me- voruw Wythenshawe. Jimmie deed een stap vooruit en keek nog eens goed, of hij zich niet vergist had. Neen het was mevrouw Wythenshawe, zonder enige twijfel. Een gevoel van vol doening kwam over hem, nu hij daar de vrouw, die hij verdacht in gezelschap zag van de man, die de. pakjes had verwisseld. Jimmie schonk nu zijn aandacht aan de man. Deze was opgestaan en praatte met mevrouw Wy thenshawe en de andere dame. Hij zag er uit, zoals juffrouw Bij water hem beschrevei had: een grote Amerikaan, met een vier kante, uitdagende kin, vriendelij ke ogen; een man, zo besloot Jim mie, met een karakter. Jimmie voelde zich tot hem liggen; hij bemerkte, dat zij een vals gebit had en gebruik maakte van kunsthaar. Zij wasin één woord een volslagen tegenstel ling met mevrouw Wythenshawe, die in haar schoonheid schitterde als een ster aan het firmament. Jimmie zag echter ook, dat on danks de valse tanden en het kunsthaar, van de 'tweede dame veel notitie werd genomen. Haar gezelschap schonk grote aandacht aan haar woorden en steeds werd het gesprek tot haar gevoerd. Jimmie wachtte tot het gordijn voor het toneel weer openging en verdween toen. Hij vond juf frouw Bywater, waar hij haar verlaten had. „Wel?" vroeg zij. „Ik heb hem gezien. U twijfel er dus niet aan, of hij is het?" „Het is de man, die zichzelf mr. Curtis uit New York noemde absoluut! U kunt er op aan." „Prachtig!" zei Jimmie. „Als u na afloop het theater verlaat en u ziet mij hier ergens, herken mij dan niet; geef zelfs geen blik van verstandhouding." Juffrouw Bywater kniktte en verdween, terwijl Jimmie naar de telefooncel liep, waar hij zijn chauffeur opbelde. Hij gaf hem opdracht tegen elf uur met zijn aangetrokken; hij mocht een vij- auto in een bepaalde straat dicht and zijn, een misdadiger hij was zeker de moeite waard, om er tegen te vechten. De tweede dame kende Jimmie niet. Het was een dame van mid delbare leeftijd, die er mooi uit zag; zij had er althans alle moei te aan besteed. Uit de verte kon hij de poeder cp haar gelaat zien bij het theater te staan en te wachten tot hij kwam. Daarna ging hij terug en vermaakte zich met het toneelspel zoveel het in gijn toestand mogelijk was. tjr. (Wordt vervolgd.) Schoolreisje. De leerlingen van de Christelijke school maakten met een extra bus 'n uitstapje naar de Efteling te Kaatsheuvel. Op de terugweg werd een bezoek gebracht aan het dierenpark te Tilburg. Geslaagd. Bij het te Arnhem gehouden examen behaalde onze vroegere dorpsgenoot de heer M. G. E. Termont, thans waterstaatkun dig-ambtenaar bij het polder district „Rijk van Nijmegen en Maas en Waal" het diploma van de Unie van Watersc'hapsbonden, afdeling cultuurtechniek. Brandalarm Zaterdagmiddag te kwart over twaalf bemerkte een voorbijgan ger, dat aan de buitenzijde van een houten schuur even buiten de kom der gemeente, toebehorend aan de vlashandelaren gebroeders De Vos, brand was ontstaan. Hij MAANDAG 24 JUNI. TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „Koning Voetbal". AXEL: Het Centrum, 8 uur: „Ook de beste kunnen vallen" SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: „Sissi, de jon ge keizerin". DINSDAG 25 JUNI. TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „The rose tatoo". Gebouw „Bethel", 7.20 uur: Evangelisatie-samenkomst. SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: „Sissi, de jon ge keizerin". Twee jongemannen hebben za terdag tegen het middaguur de lade gelicht in de kruidenierswin kel van de 62-jarige mej. W. P. Bezmer aan de Zuidhoek te Rot terdam. In één greep had een hunner een bedrag van ruim 100 te pakken. De winkelierster, die zich in het achterhuis bevond, maar zich naar de winkel begaf omdat de bel was overgegaan, be trapte de jongelui. Zij kreeg van een hunner een klap op het hoofd en kon eerst alarm slaan, toen de daders verdwenen waren. Een van de buren hoofde gegil, belde fluks de politie op en even later gierde een overvalwagen door de buurt, waardoor het tweetal zich ontdekt zag en een toevlucht zocht in een leegstaand huis. Te vergeefs, want zij werden er ont dekt en gearresteerd. Het waren de 22-jarige schilder C. J. M. en de 17-jarige varensgezel S. van der L. Het geroofde geld hadden zij nog bij zich. DODE EN ERNSTIG GEWONDE BIJ VERKEERS ONGEVAL Op de driesprong te De Punt,, waar wegen uit Groningen, As sen en Eelde samenkomen, is za terdagmorgen omstreeks 10 uur een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij één persoon op slag werd gedood en één ernstig gewond raakte. Een auto, bestuurd door de 31-jarige K. D. Postma, is ge slipt en tegen een verkeersbord gebotst en daarna enkele malen ovfer de kop geslagen. De be stuurder was op slag dood, Hij was dezer dagen in dienst getreden als redacteur voor Over ijssel bij de RONO, de met Oost- Nederland uitgebreide regionale omroep Noord. Zijn mede-inzit tende was de heer T. van der Veen, vast medewerker bij de RONO, die met een schedelbasis- fractuur en enkele andere ver wondingen ernstig gewond naai het academisch ziekenhuis werd overgebracht. Het tweetal was op weg naar Beilen voor de land dag van het Drents Genootschap. De heer Postma was getrouwd en had een kind.' TWEELINGENCONGRES TE EINDHOVEN. In Eindhoven is dit weekeinde een internationaal tweelingencon gres gehouden. Met een stoet van 50 wagens, voorafgegaan en gevolgd door een muziekcorps, zijn de congres sisten donderdagavond van het station naar de Philips' jubileum hal gegaan, waar zich de vele feestelijke elementen zullen vol trekken. Vóór de stoet vertrok heeft de Eindhovense meisjestweeling Van der Heuvel, mede namens de buitenlandse gasten, een krans gelegd bij het standbeeld van dr A. F. Philips op het 18 septem- berplein. In zijn openingstoespraak in de jubileumhal zette comgresvoorzit- ter mr N. van Bakel uiteen dat behalve aan de feestelijke evene menten veel waarde meet worden gehecht aan de medische zijde van dit congres. Hoogleraren, me dici ©n een tiental studenten van de Le-idse universiteit zulen on derzoekingen verrichten, onder meer naar de psychologie en er felijkheid van tweelingen. Annex aan het congres worden voor vakmensen lezingen gehou den over het medisch verschijn sel tweeling. Het merendeel van de ongeveer honderd buitenlandse paren is af komstig uit 'Duitsland. Het verst gekomen zijn de Zuid-Afrikaanse 19-jarige jongens Smyth uit Dur ban. Verder zijn er tweelingen uit Engeland, België, Luxemburg en Frankrijk. Polen en Hongaren, die zich hadden opgegeven, heb ben op het laatst verstek moeten laten gaan, omdat de vereiste pa pieren niet gereed waren. Het congres werd gisteren beëindigd.

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 2