^Quólancl aan de kaak geóteld wmfFw- i (AARDBEIEN KAAS Po-dijken doorgebroken Reacties op het rapport over Hongarije CaLypSo 5.90 J. H. KEMPER Hoe de opstand begon HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Het rapport der V. N. betreffende de Hongaarse opstand VRIJDAG 21 JUNI 1957 12e Jaargang Nr 4094 Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen „De Sow jet-Unie heeft op reus achtige schaal van wapengeweld gebruik gemaakt, om de spontane Hongaarse volksopstand in de herfst van 1956, ondernomen onder leiding van studenten, arbeiders, soldaten en intellectuelen, waar onder vele communisten of gewe zen communisten, neer te slaan. De huidige Hongaarse premier, Janos Kadar, heeft stelselmatig de ene stap na de andere genomen om de macht der arbeiders te vernie tigen. Sinds het tweede ingrijpen der Sowjet-Unie, op vier november 1956, is er geen enkele aanwijzing geweest van steun van het Hon gaarse volk voor Radars bewind"- aldus wordt verklaard in een ver slag der Verenigde Naties over de Hongaarse opstand. Het 150.000 woorden beslaande verslag is sa- gesteld door een commissie, waarin vertegenwoordigers van vijf lan den zitting hebben. „De bewering, dat de Hongaarse opstand werd ge-inspireerd door „reactionaire kringen" in Hon garije of door „imperialistische westerse kringen", is onjuist, zo vervolgt de commissie in haar uit dertien punten bestaand verslag. ONDERZOEK WERD GEWEIGERD. Verjong LJw zomergarderobe met deze originele Princess \f* CALYPSO tas Hongarije wijst Amerikaanse attaché uit lo^miér met De lekkerste broodbelegging -' Vermindering van de spanning tussen Frankrijk en Tunesie Uitreiking Zilveren Anjers 1957 V Tangerine >ij abonnement: ,frneu/«i Directeur-Hoofdredacteur i. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 251C Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— per kwartaal; per maand 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. Verschijnt dagelijks Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties géén handelsadver- tenties)5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad. 20 cent meer Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 16 ,,De opstand werd niet voorbereid; in feite is hij voor de deel nemers eraan bij verrassing gekomen. De opstand viel samen met het succes der Poolse communistische regering, die van het Krem lin grote onafhankelijkheid had weten te verkrijgen en hij werd in de hand gewerkt door de teleurstellingen, veroorzaakt door de toe spraak, die Erno Geroe, toen eerste secretaris der Hongaarse com munistische partij, op 23 oktober 1956, bij zijn terugkeer uit Zuid- Slavië, hield. De Hongaren hoopten toen, dat Geroe een sympathiek standpunt zou innemen jegens de eisen van het volk, zoals deze op 22 oktober 1956 door de studenten onder woorden waren gebracht" aldus het rapport. De Sowjetrussiche autoriteiten hadden reeds op 20 oktober 1956 stappen genomen, om een gewa pend ingrijpen in Hongarije mo gelijk te maken. „Het bewijs is geleverd, dat er reeds Russische troepenbewe gingen waren geweest en voorbe reidingen waren getroffen voor andere militaire verplaatsingen. Bij het eerste Russische ingrijpen is zielfs gebruik gemaakt van Sowjet-troepen die zich buiten Hongarije bevonden. De betogingen, die 23 oktober in Hongarije werden gehouden hadden Aanvankelijk een vreed zaam verloop. Dat het beeld volkomen ver anderde, kwam door ingrijpen van de Hongaarse staatsveilig- heidspolitie, die begon te schie ten op mensen, die zich buiten het gebouw van radio-Boedapest bevonden. Tezelfdertijd versche nen Russische militairen in Boe dapest, die zich daar gedroegen, alsof zij in een veldslag tegen over een vijandelijk leger ston den", aldus zegt het verslag. „Gebleken is, dat de talrijke mededelingen over onmenselijke behandeling en martelen van ar restanten door leden van de Hon gaarse veiligheidspolitie op waar heid berusten. GEEN TERUGTREKKING RUSSISCHE TROEPEN. Kadar heeft onder de huidige omstandigheden geweigerd over terugtrekking der Sowjet-troepen uit Hongarije te onderhandelen. Er zijn circa 190.000 Hongaren naar het buitenland uitgeweken. Slechts een klein deel hunner is ingegaan op een uitnodiging van de Hongaarse regering, om naar Hongarije terug te keren". Ex-premier Imre Nagy heeft uitdrukkelijk verklaard, dat hij de Sowjetrussische autoriteiten niet heeft verzocht in Hongarije in te grijpen. Gedurende de enkele dagen vrijheid, die het Hongaarse volk heeft genoten, bleek hoezeer het hier een volksopstand betrof. Er verscheen een vrije pers; radio sprekers mochten vrijuit spreken en onder het volk heerste alge mene vreugde. In een aantal gevallen zijn per sonen door het volk geslagen of om het leven gebracht. Dat be trof in bijna alle gevallen leden van de staatsveiligheidspolitie of personen, die met haar hadden samengewerkt. De commissie, wier rapporteur K. C. O. Shann was, een nog jon ge Australische beroepsdiplo maat, die voor dit werk tijdelijk werd ontheven van Ajn post van ambassadeur te Manilla, geeft uiting aan haar leedwezen, dat de Hongaarse regering geen toe stemming heeft willen verlenen voor een bezoek aan Hongarije. „Deze weigering had tot gevolg dat wij niet in staat waren uit de eerste hand inlichtingen te ver krijgen over het standpunt der regering-Kadar", constateert de commissie. Uit een overzicht van de voor geschiedenis blijkt, dat bepaalde Hongaarse schrijvers reeds in de herfst van 1955 protesten uitten tegen het dictatoriale bewind van de Hongaarse communistische partij. In de zomer van 1956 leidde dit tot de stichting van de Petoe- fi-club. Hiermede was een nieuw forum voor gedachtenwisselingen ontstaan en hetgeen naar voren werd gebracht, behelsde vaak kritiek op de communistische re gering", aldus het verslag. „Men heeft beweerd, dat Hon gaarse autoriteiten de leiding der Russische troepen in Hongarije hebben verzocht in te grijpen in verband met wanordelijkheden, die zich in de nacht van 23 op 24 oktober zouden hebben voorge daan. Bewezen is echter, dat de Sowjet-autoriteiten reeds in de periode van 20 tot 22 oktober 1956 voorbereidingen troffen voqf een gewapend ingrijpen. „Van 20 op 21 oktober sloeg de Russische genie te Zahony aan de Russische grens pontonbruggen over de Donau. Van 21 op 22 ok tober werden officieren van Sow jet-troepen in aangrenzende Roe meense gebieden van verlof te ruggeroepen, terwijl Hongaars sprekende reserve-officieren on der de wapenen moesten komen. STUDENTEN STELDEN EISEN. De V. N.-commissie verklaart, dat studenten op 22 oktober 1956 één dag vóór de massabetogin gen van de 23ste, een lijst van zestien eisen opstelden, o.m. om vattend: 1. Terugtrekking van alle Rus sische troepen. Vrije algemene verkiezin gen. Vrijheid van meningsuiting. Toelating van politieke par tijen. 5. Ingrijpende veranderingen in de levensvoorwaarden van arbeiders en boeren. De voorzitter van de Hongaar se schrijversunie, Peter Veres, las een menigte belangstellenden aan de voet van het standbeeld van generaal Bern een held uit de onafhankelijkheidsoorlog van 1848 een manifest voor, waarin de zestien eisen der studenten waren vermeld. De toehoorders onderschreven deze eisen. in 3 kleuren combinaties (v/h MOGGRÉ) Terneuzen - Noordstraat 68 Daarop stak het grootste ge deelte der betogers de Donau over, om zich bij de demonstran ten buiten 't parlementsgebouw te voegen. Te zes uur namiddag bevond zich daar een menigte van twee- tot driehonderddui zend personen. Premier Nagy sprak het volk van een balkon van het parle mentsgebouw toe. Om 20.00 uur gebeurde er iets, dat het volk verbitterde. Ernoe Geroe, eerste secretaris van de Hongaarse communisti sche partij, die een bezoek aan de Zuidslavische president, maar schalk Tito, had gebracht, was in de ochtend van de 23ste oktober te Boedapest teruggekeerd. Hij zou 's avonds te omstreeks acht uur voor radio-Boedapest spreken en het volk zag deze toe spraak met veel belangstelling te gemoet". Men hoopte algemeen, dat Ge roe rekening zou houden met de eisen der studenten. Maar zijn toespraak bevatte geen enkele van de -concessies, waarop het volk had gehoopt. Inmiddels had een aantal an dere -betogers besloten uitvoe ring te geven aan één der door de studenten gestelde eisen, na melijk dat het standbeeld van Stalin uit Boedapest zou wor den verwijderd. Te 21.30 uur viel 't monument. Op dat tijdstip gaf de menigte vrijelijk uiting aan haar onstem- ming over Geroe's toespraak. Voor zover er een tijdstip kan worden aangegeven, waarop een vreedzame betoging overging in opstand, was het dit: De reeds zo impopulaire en gevreesde veilig heidspolitie had geschoten op weerloze mensen. Er kwamen ambulances met Rode Kruis-emblemen. Leden der veiligheidspolitie, vermomd in w'itte doktersjassen, kwamen uit het gebouw en wilden zich naar de ambulances begeven, maar een gedeelte der betogers had dit door. Zij vielen de „dokters" aan en op dat ogenblik kregen de be togers hun eerste wapens in han den", aldus het V; N.-rapport. „De regering zond troepen naar het plein voor het parle mentsgebouw, doch na enige aar zeling kozen de militairen de zijde van het volk. Intussen hadden arbeiders uit Csepel, Ujpest en andere arbei derswijken van Boedapest verno men, hoe de zaken ervoor ston den. Zij maakten zich meester van vrachtauto's en reden naar Boedapest. Onderweg verkregen zij wapens van hen vriendschap pelijk gezinde militairen of poli tiemannen, of uit 'kazernes en wapenfabrieken. De opstandelingen wisten de kantoren van het communistisch dagblad „Szabad Nep" en korte tijd ook het gebouw van radio-; Boedapest te bezetten. Terwijl voor dit laatste gebouw werd gevochten, verschenen te onge veer twee uur in de ochtend van de 24ste oktober de eerste Sowjet- tanks ten tonele. De eerste schoten op het ra diogebouw vormden het begin Ce Hongaarse regering heeft de Amerikaanse luchtvaartattaché in Boedapest, kolonel Welwyn F. Hallam, gelast binnen zes dagen j Hongarije te verlaten, zo is in de Hongaarse hoofdstad verno men. De Hongaren beschuldigen hem ervan, dat hij foto's heeft ge- I maakt van militaire objecten. Het Hongaarse ministerie van Buitenlandse Zaken zou in een nota aan de Amerikaanse legatie verklaard hebben, dat Dallams handelingen onverenigbaar zijn met zijn functie. Dallam zou de gewraakte foto's ook reeds vóór en tijdens de op stand genomen hebben. Voorts zou hij anderen gevraagd hebben om inlichtingen over de radar van de Hongaarse luchtmacht en de reorganisatie van het Hon gaarse leger. Dallam is 39 jaar en gehuwd. Hij is meer dan twee jaar in Hongarije geweest. Vier weken geleden eiste de Hongaarse" regering vermindering van het personeel der Ameri kaanse legatie met meer dan een derde. Ook werd toen de beschul diging uitgesproken, dat de lega tie „actieve betrekkingen" onder, hield met vijandige elementen die trachten de Hongaarse volks democratie omver te werpen. In april wezen de Hongaarse autoriteiten een assistent-attaché van de Amerikaanse legatie uit op beschuldiging van spionnege. van een harde strijd, die vijf dagen zou duren en waarin de inwoners van Boedapest zich gesteld zouden zien tegenover Russische pantserwagens en de gehate veiligheidspolitie. De gewone Hongaarse politie sympathiseerde evenals de mili tairen met het in opstand geko men volk. Zij gaf haar wapens over of bond, zijde aan zijde met de verzetsstrijders, de strijd aan tegen Russen en veiligheidspoli tie. In het verslag wordt melding gemaakt van een incident op 25 oktober, toen Sowjet-tanks, die 't parlementsgebouw bewaakten, 't v.uur openden op ongewapende betogers. „Deze slachting, waarbij velen het leven verloren, was een schok voor het gehele Hongaarse volk. Het wist toen nog niet dat op dat tijdstip premier Nagy ge vangen werd gehouden in het hoofdkwartier der Hongaarse communistische partij. 27 oktober vormde Nagy een regering, waarin zowel commu nisten als niet-communisten zit ting hadden. 29 oktober ontbond Nagy de veiligheidspolitie. De val van een bewind, waarvoor in geheel Hon garije slechts de veiligheidspoli tie wilde strijden, leek toen een onafwendbaar gevolg", aldus het rapport. Nagy sprak zich uit tegen het pact van Warschau en voor een neutraal Hongarije. Een delegatie van vier werd door het Russische militaire opperbevel op een banket geno digd om de laatste bijzonderhe den te regelen van de terug trekking der Russische troe pen. Het liep al tegen middernacht, toen dit samenzijn werd onder broken door de komst van gene raal Serof, het hoofd van de Rus sische veiligheidspolitie. Hij ge lastte de arrestatie van de Hon gaarse delegatie. De Russische strijdkrachten trokken toen op naar Boedapest. Er waren op 3 november naar schatting 2500 tanks in Honga rije. Alle strategische punten werden bezet. Nagy gaf opdracht niet op de Russische troepen te schieten, omdat hij nog hoopte op een suc cesvolle afloop van de onderhan delingen. Toen bekend werd, dat Kadar ook een regering had ge vormd, besloot het kabinet-Nagy de Russen met geweld te weer staan. GEEN BUITENLANDSE HULP. Volgens het rapport is de commissie angstvallig nauw keurig geweest bij de onder vraging over het spontane karakter van de opstand. De pogingen van de vrijheids strijders leden schipbreuk door de Russische interven tie als gevolg van het feit, dat er geen hulp uit het buiten land kwam. Over de rol van de door Ame rika gesteunde radio „Vrij Euro pa" zegt het verslag, dat bepaal de uitzendingen mede de indruk hebben gewekt, dat er hulp voor de Hongaren op komst was. Russische soldaten hebben ge schoten op vrouwen en kinderen, I 3 x zo snel de gf kroontjes eraf! U En toch gave M aardbeien, scho- m ne handen en H nagels! Ja, dat H kan! Dankzij een vinding van i TO M AD O M de handige, H verchroomde j| aardbei- j§ ontkroner. g Daar zult u juist nü plezier van g B hebben. H Overal verkrijgbaar, prijs slechts 35 cent! die in de rij stonden voor brood, en op ziekenauto's. Zij haalden gewonde verzetsstrijders uit de ziekenhuizen. De commissie heeft niet met zekerheid kunnen vaststellen, aan hoeveel mensen de opstand het leven heeft gekost. De Australische rapporteur, Keith Shann, is niet van mening dat de Suezcrisis de Sowjet-Unie heeft geholpen bij het onderdruk ken van de Hongaarse opstand. (De Amerikaanse vertegenwoor diger bij de V. N., Lodge, heeft verklaard, dat de Brits-Franse in terventie in Egypte een optreden van de V. N. in Hongarije heeft verhinderd). Bij de ondervragingen door de commissie is gebleken, dat de Hongaren geen troepenhulp uit het westen verwachtten. Er werd alleen op morele steun gerekend. De commissie heeft reden om aan te nemen, dat Nagy nog steeds in Roemenië gevangen wordt gehouden. Shan verwierp het denkbeeld, dat de Hongaren de vooroorlogse regeringsvorm terug willen heb ben. Het volk is van mening, «4 hij, dat het voorai economisch veel voordeel heeft gehad van liet stelsel van de afgelopen tien jaar. De Hongaren waren vóór de revolutie de Russen niet vij andig gezind. Zij wilden alleen zelf hun zaken regelen. Daarom wilden zij ook het vertrek van de Russische troepen. De revolutie kon niet louter als een anti-Rus sische actie worden beschouwd, zo besluit de commissie haar rap port. De rivier de Po, die door zwa- Het stroomt thans in de rich re regenval in de afgelopen twee weken sterk is gezwollen, is gis teren bij de delta door haar dij ken gebroken en overstroomt thans een uitgestrekt laagland. De 32.000 bewoners Van het eiland Ariano worden geëvacu eerd.' Verwacht wordt, dat de twee dorpen op het eiland Taglio di Po en Corbola binnen enige uren over stroomd zullen zijn. Een dijk aan de Po di Gora, de zuidelijkste monding van de rivier, ten zuiden van Venetië, is gistermorgen bezweken. Naar men meent, bestaat nog geen onmiddellijk gevaar van 'n herhaling van de over- stromingsramp van 1951 toen bijna 300 mensen omkwamen. De eerste indruk is, dat slechts het eiland Ariano zal onder lopen. De Italiaanse minister van Openbare Werken, Togni, is uit Rome naar het gebied van de watersnood vertrokken. Volgens persberichten heb ben landarbeiders op Ariano, die pas een staking hebben beëindigd, geweigerd aan de bedreigde dijken te werken. „Het land is niet van ons en wij zien niet in, waarom wij het zouden verdedigen", zo zouden de landarbeiders ge zegd hebben. Te Rovigo is verklaard, dat het peil van de Po drie centi meter per uur is gedaald na dat de dijk van het eiland Ari ano was doorgebroken. Militairen, politie en brand weerlieden werken tezamen met eilandbewoners, met man en macht aan het bouwen van een dertien kilometer lange dijk over het midden van het eiland Ariano, dat door over stroming wordt bedreigd. Men wil, door deze dijk, de voor naamste plaatsen van het eiland, Ariano en Corbola, voor overstroming behoeden. De 20.000 bewoners van het eiland Porto Tolle, dat meer landinwaarts in de Po-delta ligt, begonnen gisteren, op .last der autoriteiten, hun wo ningen, die door het stijgende water worden bedreigd, te ontruimen. Gisteren drong het sterk ge zwollen Po-water, dat duizenden tonnen modder met zich voert de ontruimde huizen van Riva (vierduizend inwoners) binnen Radio-Moskou heeft in een eer ste commentaar op het rapport van de Verenigde Naties over de Hongaarse opstand verklaard, dat het een „grof, vals en walge lijk stuk is, dat duidelijk de pro paganda van de Verenigde Sta ten verraadt". In een uitzending in het Grieks zei een commentator, dat de speciale commissie van de V. N., die het rapport heeft op gesteld, indertijd is ingesteld ,in strijd met het belangrijkste arti kel van het Handvest, waarin met klem inmenging in de bin nenlandse aangelegenheden van leden-staten wordt verboden". De commentator vroeg zich af, „hoelang de Verenigde Staten de Verenigde Naties nog kunnen gebruiken als instrument van de koude oorlog". VERKLARING VAN LODGE Cabot Lodge, de eerste Ame rikaanse afgevaardigde bij de Verenigde Naties heeft in een commentaar op hetV. N.-rapport over Hongarije gezegd, dat wat de Sowjets in één plaats hebben gedaan zij ook elders zouden proberen. Lodge zei, afgevaardigden bij een te zullen roepen van de 24 landen die de resolutie steunden voor de instelling van de com missie van onderzoek -die ver antwoordelijk is voor 't rapport. Lodge hoopte dat deze bijeen komst tot besluiten zal komen aangaande de verdere meest doeltreffende stappen. Diplomaten zijn van oordeel dat het doel van Lodge op het eerste gezicht is, een bijzondere vergadering van de assemblée der Verenigde Naties over de Hongaarse kwestie te vermijden. De Australische minister van Buitenlandse Zaken, Richard Casey, heeft gezegd, dat Austra lië om een spoedige bijeenkomst van de algemene vergadering der Verenigde Naties ter bespre king van het rapport over Hon garije, zal verzoeken. De open bare mening in de vrije wereld zou het met minder niet tevre den zijn. De Britse regering heeft be kendgemaakt, dat zodra zij de bestudernig van het rapport over Hongarije heeft voltooid, zij over leg zal plegen over de volgende te nemen stappen. De Britse regering spreekt zich uit voor een spoedige bijeen komst van de afgevaardigden der 24 eerder genoemde landen. In een verklaring van het Britse ministerie van Buiten landse Zaken wordt verder ge zegd, dat de Britse regering zich verenigt met de bevindinen in het rapport. De spanning in de betrekkin gen tussen Frankrijk en Tunesië vermindert door het begrip dat de Franse militaire autoriteiten tonen, heeft premier Bourguiba van Tunesië verklaard. De Fran sen voeren geen troepenbewe gingen meer uit behalve die, welke nodig zijn voor de ravitail lering e.d. De premier zei te verwachten, dat de onderhandelingen met Frankrijk nog vóór het eind van deze maand zullen beginnen. ting van Taglio di Po en Ariano, met resp. ruim negen- en bijna twaalfduizend inwoners. Alle bioscopen en openbare ge bouwen in het overstromingsge bied zijn van regeringszijde ge vorderd voor het onderbrengen van gevluchte bewoners van de eilanden Ariano en Porto <3 Tolle. Een woordvoerder van te Ro vigo gevestigde hoofdkwartier voor de bestrijding van het over- stromingsgevaar heeft verklaard dat de doorbraak van de Po-d§- ken dicht genoeg bij zee is ge schied, om, zoals het er thans uitziet, herhaling te voorkomea van de rampzalige overstromin gen van november 1951. De woordvoerder bevestigde, dat het peil van de Po thans met ongeveer een centimeter per uur daalt. Hij voegde hieraan toe dat slechts het opsteken van ees krachtige wind, die golven in hef water zou doen ontstaan, «fie tot nieuwe dijkdoorbraken zoo kunnen leiden. Prins Bernhard heeft dender- ochtend als regent van het zija naam dragend fonds in he: ge bouw van de Nederlandse!» Handel Maatschappij N. "V. te Amsterdam de zilveren anjers voor 1957 uitgereikt aan: de 76- jarige heer Joh. M. Coffeng, conservator van „Hel Toneel- museum" te Amsterdam; de Tï- jarige mr. S. baron Van Heem stra, oud-Commissaris der Ko ningin in de provincie Gelder land te Arnhem, en de 69-jange prof. dr. J. van der Poei, hoogle raar-directeur van de rijksbelas tingacademie te Rotterdam. De vierde onderscheiding js toegekend aan de Amerika5m.se mevrouw A.Singer-Brugh, Sticht ster van de „Singer Memorial Foundation" te Laren (N.-H.i, die echter door ziekte verhin derd was de plechtigheid bij te wonen. Het was de achtste keer üai de Prins de zilveren anjers m? reikte. Een noordelijke stroming voet de gisteren vrij koele lucht - tm de Noordzee aan. Een groot wolkendek dat hier in meetrok heeft de zon vooral in het binnenland lang verbor gen gehouden. Langs de kust echter was het grotendeels zonnig daar de wol kengrens zich juist tot daar uit strekte. De voorste begrenzing van de koele lucht is inmiddels tot over Noord-Frankrijk, en tot aan de Alpen noordzijde doorgedron gen. Ten zuiden ervan steeg het kwik weer tot 25 a 30 graden en ontwikkelden zich plaatselijk weer hevige onweders, met na me in Zuidwest-Frankrijk en Zuid-Duitsland. De noordelijke stroming in Ne derland wordt in stand gehou den door een gebied met hoge barometerstanden dat zich hard nekkig handhaaft in de omge ving van Schotland. Langs de oostflank trekt een lagedrukge bied, dat afkomstig is van Groenland, in de richting van Zuid-Noorwegen. i Dit brengt met zich mee dat de wind bij ons wat meer noord- westelijk kan worden, waardoor het weer een tamelijk koei ka- rakter behoudt. Hoewel aar.van- kelijk luchtwordt aangeveerd met weinig bewolking, kunnen dan later weer van de Noordsee 1 afkomstige wolkenvelden bin nendrijven. De regenkansen zijn echter zeer klein. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van vrijdag morgen tot vrijdagavond. ZONNIGE PERIODEN. Droog weer met zonnige perio den. Matige en langs de kust tij delijk vrij krachtige wind tussen noord en noordwest. Maximum temperaturen van 17 graden langs de kust tot 23 graden in bet zuiden van het land. VRIJDAG 21 Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden JUNI. v.m. 7.54 8.29 9.09 9.19 n.Ki. 8.12 8.47 9.27 9-37 ZON MAAN op onder op •ader Juni. 21 4.22 21.06 0.33 14.04 22 4.22 21.06 0.55 15.11 23 4.22 21.06 1.21 16.19

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1