Uit de Provincie halfzware shag F en lo* Kantongerecht te Terneuzen Werk Binnenlands nieuws Stichting Zeeland voor Maatschappelijk Cultureel en verdeelde opbrengst collecte 1956 nare dagen BEURSOVERZICHT O JUNKER+ RUH "GOUDEN RING serie teeluuaelt, béton, l TERNEUZEN BIERVLIET. KLOOSTERZANDE. RETRANCHEMENT. STOPPELDIJK. Franse auto op mijn gereden in Algerië ST. JANSTEEN. IJZENDIJKE. Zwitsers lesvliegtuig verongelukt. 3. VAN BOORD GEVALLEN EN VERDRONKEN vervelendheid helpen direct vu AGENDA 155.52 155.37 155.80 161.25 161.05 161.05 117.50 117.66 117.50 103.79 103.42 104.24 237.07 236.83 239.31 LOUIS SAALBORN OVERLEDEN Uitbrekend vee een groot gevaar op de weg. Dinsdagmorgen kwam het kan tongerecht te Terneuzen in open- 5>are zitting bijeen. De 67-jarige landbouwer G. v. d. B. te Hontenisse had zich te verantwoorden wegens het feit, dat zijn paard op eigen gelegen heid 's avonds in het duister een wandeling was gaan doen. De automobilist A. R. de K., vlas- handelaar, zag het paard langs de weg staan. Hij hield al rekening met mogelijke kapriolen van het paard en ging in het midden van de weg rijden. Juist toen hij het paard wilde passeren maakte het een vervaarlijke sprong naar de linkerzijde van de weg. De K. trachtte nog door meer links aan te houden een botsing te voorko men. De K. reed echter het paard aan de achterhand aan, waarbij de auto in de sloot terecht kwam. Wachtmeester Th. C. de K. van de Rijkspolitie te Hulst, getuigde, dat de door hem geleide onder zoekingen onomstotelijk v. d. B. als de eigenaar van het paard aanwezen. De fabrieksarbeider R. J. L. verklaarde, dat hij het paard van v. d. B. op de bewuste avond (na het plaatsvinden van het onge val) van zijn erf had gejaagd, waarop het paard zich in de rich ting van de weide begaf. Ldie seeds te bed lag, hoorde het paard over zijn erf lopen. Getui de verklaarde dat het het paard «an v. d. B. was en dat hij het paard goed kende omdat het regelmatig de weide begraast, die achter de woning van L. ge legen is. Van d- B. ontkende echter ten stelligste dat het zijn paard ge weest was. Toen zijn zoon ging üjken liep het rustig in de weide. De officier van justitie was er *an overtuigd, dat op grond van Ti politioneel onderzoek en de ge tuigenverklaringen overduidelijk ss, dat het het paard van v. d. B. is geweest en eiste 30 subs 6 dagen. Het vonnis luidde 15 subs. 3 dagen. J. V., 28 jaar, chauffeur te St. Jansteen, handelde op 24 mei j.l. aan Tivoli te Hulst in strijd met Set ter plaatse geldende wacht- ïerbod. Evenals hij destijds blij kens het proces-verbaal verklaar- Je/ zeide hij een aantal klanten ;e hehben bezocht en wees hij titans nogmaals op deze omstan digheid. iDe kantonrechter, mr. H. van den Belt, meende, dat verbalisant -$ker een achttal minuten heeft moeten wachten eer verdachte jp kwam dagen. Dit is geen la ten en lossen meer. Voor koffie- laezoeken. is. geen ruimte gelaten arde wet. Verdachte begreep, naar hij verklaarde, nog steeds niet wat Mj nu eigenlijk verkeerd had ge daan. De- officier van justitie, mr. Th. ïjebret, wees op de mogelijkheid san laden en lossen en achtte het ten laste gelegde bewezen en eis te 10 subs. 2 dagen. De kantonrechter vonniste con form. rijding. De heer De Koning, die thans niet ter zitting verschenen was, kwam naar de richting IJzendijke gereden. De voor hem rechterweghelft was wegens het verrichten van herstellingen af gesloten, zodat hij gebruik moest maken van het linkerweggedeel- te. Vanuit de richting IJzendijke had het verkeer blijkens de ge plaatste borden voorrang. On danks het 'feit, dat uit de rich ting IJzendijke een personenauto naderde reed De K. toch, het doorgangsverbod negerende, door met het gevolg, dat en botsing ontstond. De 27-jarige wegenwachter J. A. D. te Terneuzen verklaarde, dat hij ook op dat tijdstip was ge passeerd, rijdende in de richting IJzendijke. Vóór hem reed een gesloten vrachtauto. Toen deze weer naar rechts afweek, zag hij in de verte vanuit de richting IJzendijke een personenauto met vrij grote snelheid naderen. De wegenwachter had wat meer gas gegeven en bereikte zeer goed op tijd het punt waar de weg weer over twee banen gebruikt kon worden, zonder de tegemoet komende auto te hinderen. Toen de wegenwachter weer vanuit Schoondijke, alwaar hij naar toe gereden was, ter plaatse arriveerde, hoorde hij van het ongeval dat juist achter hem de bewuste auto uit de richting IJzendijke was overkomen. Voor een nader onderzoek werd deze zaak aangehouden. E. R. M., portier te Gent, thans vertegenwoordigd door mr. H. J. P., had op de Markt te Terneu zen, nabij de muziekkiosk een botsing veroorzaakt. Eis ƒ30,subs. 6 dagen; uit spraak 20 subs. 4 dagen. het moderne gasfornuis met WONDEROVEN .anal 1 598. andelaar of installateur Aanrijding. Gisteravond te ongeveer half tien had een aanrijding plaats tussen twee auto's op het kruis punt van de Geraniumstraat en Azaleastraat. De heer L. v. Z., wonende alhier, reed in zijn auto van de Axelse- straat naar de Rozenstraat, toen op genoemd kruispunt de heer J. K., eveneens te Terneuzen wonend, van rechts uit de Azalea straat kwam gereden. Bij de daarop volgende botsing werden beide auto's zwaar be schadigd, doch persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. Roode Kruis-kollekte. De in de gemeente Biervliet ge houden zakjeskollekte van het Ned. Roode Kruis heeft in totaal een bedrag van 406,96 opge bracht, voorwaar een mooi resul taat. Smokkelauto achterhaald. Door op surveillance zijnde ma rechaussees werd nabij de Zeil- dijk een Belgische auto achter haald, welke niet minder dan 900 kg koelhuisboter bleek te be vatten. De inzittenden, die de vlucht hadden genomen, wisten zich aan arrestatie te onttrekken, doch de auto en de boter werden in beslag genomen. Op stap. De reisvereniging ging met een bus van de S.B.M. op stap naar de Ardennen. Genoten werd van de prachtige natuur, ondanks de warmte. De reis werd onderbro ken in Namen en Dinant. C. R. de T., timmerman te Hon tenisse, reed op 1 maart te Hulst. De 35-jarige architect A. E. J. R. te Hulst, die zich op dat moment «ok op de Stationsweg bevond en juist wilde wegrijden, wachtte tet De T. hem gepasseerd was en rolgde toen De T. Juist op het aaoment dat hij De T. wilde pas seren, stopte deze om een lifter «ït te laten stappen. R. reed de auto van De T. met diens rech terspatbord links aan. De wachtmeester van de rijks politie te Hulst, Th. C. de K„ ver klaarde desgevraagd, dat de si tuatie, Zoals die bij het proces verbaal gevoegd was, de toestand juist weer gaf, zoals die door hem m het ongeval was bevonden, dit Tiaar aanleiding van de verkla ring van architect R., dat een en ander niet juist was weerge geven. De officier van justitie gaf als aijn mening te kennen, dat veelal ongevallen veroorzaakt worden, wanneer weggebruikers bij het wegrijden niet goed op het ach terop komende verkeer letten. Bat de heer R. ondanks het feit, dat hij wel op het achterop ko mende verkeer acht had gegeven toch de auto van De T. had ge raakt. komt z.i. door de wijze van stoppen door De T. en eiste 20 subs. 4 dagen met toewijzing van de schade ad 99,35 en betaling der invorderingskosten. De T. verklaarde zich in geen enkel opzicht schuldig te voelen en wees er nog op, dat zijn stop lichten goed functioneerden. De kantonrechter zei een en ander nog eens nader te zullen bestuderen en over 14 dagen schriftelijk vonnis te zullen wij zen. Op 26 maart j.l. veroorzaakte de heer De Koning op de Provin ciale weg te Philippine een aan- Aanrijding Op het kruispunt Bossestraat —Rapenburg kwamen de brom fietser S. en de wielrijder L. met elkaar in botsing. Zowel de brom fiets als de fiets werden zwaar beschadigd. De heer L. voerde een closetpot met zich mede en het is te begrijpen, dat na de bot sing van deze pot niet veel meer heel was. Naar de Ardennen De plaatselijke afdeling van de K.A.B. maakte een uitstapje per bus naar de Ardennen. Het werd een genoeglijke dag, waarop vol op werd genoten van de prachtige natuur. De zon was de gehele dag een prettige, maar toch wel wat warme reismakker. Ten noorden van Tlemcen in Algerië is maandagmiddag een Franse militaire auto op een mijn gereden, waardoor tien soldaten om het leven zijn. gekomen. Reis ouden van dagen Het plaatselijk comité voor be jaarden is weer druk doende met de voorbereidingen voor de reis va nde ouden van dagen, die dit jaar op 20 juli zal worden geor ganiseerd. De reis gaat naar Rot terdam, waar o.m. een rondvaart door de havens zal worden ge maakt. Vlasschuur en zwingelliuis afgebrand. Maandagmiddag ontstond door tot nu toe onbekende oorzaak brand in de met vlas gevulde schuur van de firma Van Goet- hemDe Thije, staande te Hei kant. Het vuur greep zó snel om zich heen, dat de schuur, waarin voor een waarde van ongeveer 40.000 geborgen was, tot de grond toe afbrandde evenals het aangren zend zwingelhuis. Door het optreden van de brand weren van St. Jansteen en Koe wacht kon de nabijgelegen wo ning, welke reeds enige brand schade had opgelopen, behouden blijven. De gebouwen en het zich daar in bevindende vlas zijn verzekerd. Veiligverkeersrit Hedenavond om 7 uur zal al hier een veiligverkeersrit worden gehouden. Aan deze rit zal kun nen worden deelgenomen door al le motorrijtuigen, welke in 3 klas sen worden ingedeeld, n.l. grote, middelgrote en kleine wagens. De fouten, welke tijdens de rit gemaakt worden, zullen direct door de controlerende politie ambtenaar meegedeeld en op de contrólekaart worden genoteerd. Voor deze rit wordt een tiental prijzen uitgeloofd. Tegen autobus gereden Zondag reed de heer J. de M. ter hoogte van de woning van J. Willemsen, toen hij, zonder acht te slaan op het verkeer, de weg wilde oversteken, tegen een juist passerende Belgische autobus. Nadat door inzittenden van de bus eerste hulp was verleend werd hij door dokter R. verder behandeld. Het slachtoffer had 'n diepe hoofdworide en enkele ge kneusde ribben. HET SPOOK VAN HET WOONWAGENKAMP. Het spook van 't woonwagen kamp te Helden is weer in actie gekomen en heeft vijf families, die zich hier met hun woonwa gen hadden gevestigd, ijlings het hazenpad doen kiezen. Men kan de bedoelingen van het spook, dat het kamp reeds twee jaar geleden een kwade reuk bij woonwagenbewoners gaf, alleen maar raden, maar het is duidelijk, dat hoe ab stract ook het bestaan van spo ken, het verwerven van een leeg terrein een van de mate riële oogmerken is. De bovenna tuurlijke middelen, twee jaar geleden door het spook (of de spoken) hiertoe benut, waren geluiden van pianomuziek, het rammelen van kettingen en em mers, ruisen van water en klop- tekens en signalen op de wan den van de woonwagens. De dapperen van het kamp stelden toen dikwijls en degelijke on derzoekingen in naar de her komst van 't occulte geplaag maar konden niets ontdekken, zodat tenslotte het terrein min of meer in paniek werd ont ruimd. Vorige week zijn er echter weer vier families, die er nog niet eerder hebben gewoond, met hun wagens komen staan, in gezelschap van de woonwa gen van de familie S. die al eens met de spokerij van doen had gehad. Zij hebben niet lang op het Heidense terrein in rust ge leefd. Hun aanwezigheid heeft de geestenwereld alarm doen slaan en tijdens het weekeinde, op zondagavond te kwart voor twaalf, brak het geweld los. Het lawaai klonk nu alsof er met stokken tegen de wagens gesla gen werd en met stenen tegen de wanden werd gegooid. De ge tergde gezinshoofden namen het niet, klauterden naar bui ten, maakten de honden los en wee het spook, al of niet van vlees en bloed. Het mocht niet zo zijn. De honden kropen ang stig onder de wagens en dé mannen ontwaarden in de duis ternis een lange vage gestalte. Zonder hoofd. Onophoudelijk klonken bijlslagen alsof er bo men van formaat gekapt wer den en elke poging om de grie zelige figuur te naderen misluk te. De volgende dag stond het woonwagenterrein leeg. Op de een dezer dagen gehou den'vergadering van de Commis sie, die tot taak -had de Zeeuwse Collecte 1956 te verdelen, waar van de netto-opbrengst 11.633,78 bedroeg en die zoals bekend be stemd was voor het werk van de bejaardensociëteiten, werd onder staand verdelingsschema opge steld. De Commissie stond onder voorzitterschap van. de Commis saris der Koningin in Zeeland, jhr mr A. F. C. de Casembroot, en bestond uit de leden van het provinciaal bestuur van de Fede- A. J. M. M. Mes en A. Schout, en de voorzitter van de sectie Be jaardenzorg van de Ned. Herv. Kerk, de heer L. Everaars. Bij de verdeling der gelden werd rekening gehouden met verschillende factoren t.w. de to tale opbrengst en het gemiddeld bedrag per inwoner per gemeen te en het gemiddeld aantal bezoe kers van de sociëteiten. Ook aan, de bejaardensocitei- ten die binnen afzienbare tijd op gericht zullen worden, werd een bedrag toegekend. De Commissie besloot in over- ratie Vrouwelijke Vrijwillige leg met het dagelijks bestuur van Hulpverlening, de heren leden de Stichting Zeeland ruim 20 van Gedeputeerde Staten mr dr van het beschikbare bedrag te be- Een twee-motorig lesvliegtuig van de Swiss-Air, een DC-3,' is dinsdag in het Bodenmeer ge stort. De negen inzittenden, allen Zwitsers, zijn vermoedelijk om 't leven gekomen. Volgens een oog getuige is het toestel van grote hoogte neergestort. TWEE JONGETJES VERDRONKEN. Het twee en een half jaar oude zoontje Martien van de familie H. uit Maasbree is maan dag op het ouderlijk erf in een regenput gevallen en verdron ken. Maandagmiddag omstreeks half zes is uit het water van de Dijksgracht bij de Mariniers- brug in Amsterdam het lijkje opgehaald van het vijfjarige jongetje R. Scholtemeijer, dat sedert 14 juni jJ. werd vermist. Het was de vader van de jongen zelf, die het stoffelijk overschot van zijn zoontje in het water van de gracht zag drijven en van zijn ontstellende ontdek king aangifte bij de politie deed. MEISJE VERDRONKEN In de buurtschap Rheezerveen, behorende onder de gemeente Hardenberg, is tijdens het spe len met vriendinnetjes het 1(1 jarig dochtertje van de familie S. in een moeras waar de reeën uit de omliggende bossen plegen te drinken verdron ken. Hoewel het meisje spoedig weer uit het water werd ge haald mocht geneeskundige hulp niet meer baten. In de nacht vani maandag op dinsdag is bij de 2e Katendrecht- se haven een zeeman van een Spidoboot gevallen en in de rivier verdronken. Twee passagiers sprongen de man na, maar moch ten er niet in slagen de drenke ling te redden. Zelf konden zij nog slechts met moeite een an dere Spidoboot bereiken.. De ver dronkene is vermoedelijk de 46 jarige Duitse matroos W. Schro der, opvarende van het Duitse s.s. Manfred Stansfield", dat in de Waalhaven ligt. NOODLOTTIGE BOTSING Gistermorgen is de* 30-jarige draaier Th. Verbij uit de Nico laas Beetsstraat te Gouda in de Adrianalaan te Rotterdam met zijn motorfiets tegen de voorzijde van een auto gebotst. Vermoede lijk met een schedelbasisfractuur werd hij naar het Westerziekien- huis vervoerd, waar hij in de loop van gisterochtend is over leden. RECORD VERBRUIK VAN WATER IN DEN HAAG De duinwaterleiding van Den Haag heeft maandag een record hoeveelheid water afgeleverd 91.000 mi3 water. Het record tot nu toe was 77.000 m3 (1955). De situatie in het bedrijf is normaal, er zijn geen moeilijkheden bij de aanvoer en zuivering van het Haags drinkwater. Het normale dagverbru'ik is 60.000 m3. TWEE DODEN BIJ MUNITIE- OPRUIMINGS- WERKZAAMHEDEN Twee leden van de hulpverle ningsdienst zijn maandagmiddag om het leven gekomen toen tij dens munitie-oprulmingswerk- zaamheden bij een opslagbunker van die dienst op de grote heide te Venlo een handgranaat tot ont ploffing kwam'. De slachtoffers zijn de 46-jarige B. E. uit Venlo, vader van twee kinderen, en de 49-jarige H. E. uit Eindhoven, vader van een kind. 'Zij werden door rondvlie gende scherven zodanig aan het onderlichaam gewond, dat zij vrijwel op slag dood waren. Beide mannen waren reeds van 1945 af werkzaam bij de dienst. Nadat de subsituut-officier van justitie, mr. Uiterwaal, terplaatse het gebruikelijke onderzoek had ingesteld, werden de stoffelijke overschotten naar het ziekenhuis te Venlo overgebracht. Later ver scheen ook de munitie-deskun dige van de hulpverleningsdienst, de heer A. Brent uit Breda, op 't terrein waar het ongeval is ge schied. stemmen voor de ontspanning in de bejaardentehuizen. Op voorstel van de Commissa ris der Koningin werd besloten dit bedrag te besteden voor een televisietoestel voor één van de tehuizen en na rijp beraad viel hiervoor de keuze op het bejaar dentehuis „Ten Anker" te Tho- len. Dat aan Tholen dit voorrecht te beurt viel, was in hoof dzaak te danken aan 't feit, dat dit eiland, samen met Noord-Beveland, naar verhouding het hoogste bedrag opbracht voor de Zeeuwse Collec te. Aangezien echter het aantal sociëteiten op Tholen nog vrij ge ring is, wordt op deze wijze „Ten Anker" representatief gesteld voor geheel Tholen. Het bejaardentehuis Rustoord te Colijnsplaat, waar reeds een jubileumfonds voor dit doel be stond, ontving ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum een aanvullend bedrag, waardoor ook in dit tehuis een toestel geplaatst kon worden. Gezien het grote enthousiasme voor het z.g. televisieplan, n.l. om in elk bejaardentehuis, indien men dit wenst, een toestel te plaatsen, werd besloten de Zeeuwse Collecte 1957 geheel voor dit doel te bestemmen. De Federatie van Vrouwelijke Hulpverlening, waarbij vrijwel al le in Zeeland bestaande vrouwen organisaties zijn aangesloten, zegde bij monde van haar presi dente, mevrouw S. C. de Casem- broot-baronesse van der Feltz, weer spontane medewerking toe om deze collecte, die in de eerste helft van oktober zal worden ge houden, volledig te doen slagen. Voor wat betreft Zeeuws-Vlaan- deren was het verdelingsschema Kollekte 1956 als volgt: Oost Zeeuws-Vlaanderen: "Commissie Bejaardenzorg ƒ115; R,K. Bond Bejaardenzorg 135. Clinge: R.K. club 165; Hoek: Bond Plattelandsvrouwen ƒ225; Hulst: R.K. Bond van Bejaarden 230; Terneuzen: Ned. Fed. V.V. H. 140, R.K. Vrouwenclub 165; Sas van Gent: Gemeente 35; Katholieke Actie ƒ90; YVestdor- pe: R.K. Arb. Beweging ƒ115; Sluiskil: R.K. Bond Bejaarden 90, K.A.B. ƒ55. West Zeeuws-Vlaanderen: AardenburgR.K. Bejaardenzorg 135; Biervliet: Plaatselijk comi té ƒ125; Groede: Alg. Bond van Ouden van Dagen 35; Hoofd plaat: Commissie Bejaardenzorg ƒ25; IJzendijke: Best. Kath. actie ƒ60 Comnu Bejaardenzorg ƒ25, Her'v. Gemeente 30; Oostburg: V.V7H. ƒ80; Sluis: Best. Bejaar den Sociëteit ƒ85; Zuidzande: Oranje Comm. 330; Breskens: Comm. Bejaardenzorg ƒ155. Binnenkort op te richten socië- ten: Schoondijke: V.V.H. ƒ170. In totaal toegekende bedragen: Best. Bejaardensoc. 8320, Binnenkort op te richten bejaarden socitëteiten 920,— Televisiefonds 2393,78 Netto-opbrengst 11633,78 'V V" T. A7 T; ;-;T TV'd W) v1? 51) Door J. FLETCHER (Nadruk verboden) WOENSDAG 19 JUNI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: Battle Hymn. SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: Een zomer slechts heeft zij gedanst. DONDERDAG 20 JUNI. TERNEUZEN: Café „Du Com merce", 2 uur: Openbare ver koping van een woonhuis met erf en tuin aan de Schelde- kade 40. Jeugdgebouw, 7.30 uur: Proef_ en komische filmavond met verloting. Jimmie ontcijferde het volgen de: nham Manor ire 21ste lid zal er zijn donderdag namiddag bij mevr belangrijk Parijs Jimmie stak het stukje papier in zijn portefeuille, ruimde alles weer netjes op, keek nog eens on derzoekend rond emi ging weg. Langzaam liep hij naar beneden, waar hij juffrouw Bywater de sleutel teruggaf. Zij keek hem vragend aan. „Enig resultaat?" vroeg zij zacht. „Misschien... misschien", ant woordde Jimmie voorzichtig. „Zal u later alles vertellen". Hij ging terug naar zijn ka mers, stak een pijp op en dacht na. Na enige tijd riep hij Kento- ver. „Kentover, bestaat er een werk een boek, waar alles in staat over de Engelse riddergoederen, heerlijkheden, enzovoort? Heb je er misschien wel eens iets over gehoord?" „Er zal wel zo iets bestaan, me neer!" „Dan ga je morgenvroeg" com mandeerde Jimmie, „zo vroeg als je kunt naar een boekhandelaar en informeer er eens naar. Er moet zo'n werk bestaan". Kentover boog en verdween. Jimmie mopperde wat in zichzelf wat eindigde met een belofte aan zichzelf: „Al moet ik er de dikste banden voor doorwerken vinden zal ik het. Ik zal achter het adres ko men. Wat zou het kunnen zijn: ...nham Manor? Enfin, ik zal m'n best doen". Maar de volgende morgen zou Jimmie anders bezig worden ge houden. Toen hij aan het ontbijt zat Kentover was op zoek naar het boek kwam Packe binnen. En Packe schudde tegen Jimmie het hoofd op een wijze, die het ergste deed veronderstellen. „Trickett", zei hij, „ik ben bang, dat er nog narigheden bo ven ]e hoofd hangen. De politie zet haar onderzoekingen voort. Zij willen met jufrouw Walsden spreken". HOOFDSTUK XXI. Het handschrift Jimmie at kalm het ei leeg, waaraan hiji bezig was. Daarna keerde hij zich tot Packe en keek hem rustig aan. „Dat verwachtte ik wel", merk te hij op. „Ik veronderstel wel, dat de politie haar zou willen on dervragen. Maar hoe ben jij dat te horen gekomen?" Packe trok een krant uit zijn zak, legde die op tafel en wees op een advertentie. „Alsjeblieft! Ik denk wel, dat het in alle ochtendbladen zal staan. Ik heb het al in drie ge zien". Jimmie nam de krant en las het verzoek van de politie aan jufrouw Walsden, om inlichtin gen over het lijk, dat was gevon den en, dat waarschijnlijk van Madame was, te komen verschaf fen. „Natuurlijk wist ik, dat er een onderzoek werd ingesteld", zei Jimmie, de krant wegleggend. En ik begreep ook wel, dat Eva Walsden voor het front zou moe ten komen. Het is in orde". Packe keek hem ondervragend aan. „Wat eh is in orde?" „Ik zei: het is in orde! Ik zal naar haar toegaan, zodra ik ont beten heb. Natuurlijk zal zij mee terugkomen". „Je bent niet bang voor vra gen over eh...?" „Een voor niets bang. Waarom? Nog iets gehoord, sinds ik je voor het laatst zag, Packe?" „Neen, niets gehoord. Gisteren avond heb ik gesproken met de detective, die deze zaak in handen heeft. Natuurlijk weten zij niets af van die diefstallen) van het kruis en dergelijke zij hebben er zelfs geen idee van. Hun aan dacht is uitsluitend gevestigd op het geheimzinnige van die waar schijnlijke moord". „Laten ze voorlopig daarop hun aandacht concentreren. De ande re zaken hebben nog de tijd yoor hen". „Heb jij nog iets gehoord?" vroeg Packe. „Nog niets ontdekt betreffende de aangetekende zendingen?" „Ja. Ik heb ontdekt, dat de theorie van Schmidt fout was. Maar daar vertel ik je later wel over. Ben je vanavond thuis?" „Na achten", antwoordde Pac ke. „Dat doet me genoegen. Ik zal naar St Margaret's Bay rijden, mijn tante en juffrouw Walsden naar de stad brengen, naar de po litie. Zij kunnen dan vannacht hier blijven. Ik zal dan ongeveer half negen bij je zijn. Nog dit, Packe, ik zou Scraye vanavond graag eens willen spreken. Ik wil hem wat vragen". „Dat is goed! Ik zal het voor je trachten te regelen. Hij' is nog in de stad. Half negen dus". (Wordt vervolgd) INTERNATIONALE WAARDE VAST. Hoewel wederom niet kan ge sproken worden van grote om zetten, was de beurs voor alle in ternationale waarden aan de vas te kant. De oorzaak dient daarin gezocht te worden, dat Londen in Unilevers verreweg de groot ste belangstelling bleef tonen terwijl voor Kon. Olie de vraag voor Zwitserse rekening domi neert. De maatregelen die in Frankrijk genomen worden, als invoerbeperking etc. ter bescher ming van de precaire deviezen- positie van het land, veroorza ken een vlucht in internationale aandelen te Amsterdam via Zwitserland, speciaal in Konink lijke Olies. Dit fonds steeg, na een opening op ƒ223,10 spoedig naar de 223,70 tegen J 222, des morgens en 220,slotprijs maandag. Pariteit New York 222,10. De handel in Kon. Olies was grotendeels voor rekening van de arbitrage Unilevers acht punten hoger bij maandag.- De aandelen schommelden rond de 43a pro cent. Philips ruim drie punten hoger op middenkoersvraag A.K.U.'s liepen schitterend met de goede stemming mee tot 205, eveneens drie punten beter. K.L.M. fractioneel lager, zeer stil. De aanhoudende daling op de vrachtenmarkt oefende een on gunstige invloed uit op de koersen van de scheepvaartaan delen, die vrijwel over de gehele linie een half tot anderhalf procent lager waren. Holland, Amerikalijn maakte hierop een uitzondering en was 1 procent ties ad ƒ21 min. De aandelen ter beurze reageerden vrijwel niet op dit bericht en werden geadviseerd op 270 tegen maan dag 267. Prolongatie 3% procent. BEURS INDICES. 14/6 17/6 18/6 Int. concerns 348.84 348.51 353.36 Industrie Scheepvaart Banken Ind. fondsen Algemeen NABEURSKOEBSEN. Kon. Olie 221—222.20 223.10) Philips 305 (308%) Unilever 479481 (483%) A'dam Rubber 77 (76 Te zijnen huize in Amsterdam is in de nacht van maandag op dinsdag overleden de bekende ac teur en toneeldirecteur Louis Alexander Saalborn. Louis Saalborn werd 13 juni 1891 te Rotterdam geboren. Na de H. B. S. en de rijksacademie voor beeldende kunsten te heb ben afgelopen trad hij in 1908 op de planken, aanvankelijk als ope- rette-komiek, van 19111920 maakte hij deel uit van het ge zelschap Rooyaards, van 1924 1926 was hij artistiek leider van de N.V. Nederlandse Toneel, in 1930 werd hij met Dirk Verbeek directeur van de Kon. Ver. het Nederlands Toneel, in 1932 sticht- hoger. De cultuurwaarden ont-.^e bej. gezelschap „Saalborn", He verbond hij zigfc met COF moetten tegen het einde van de beurs plotselinge vraag. De vooruitzichten in Indonesië wer den iets gunstiger beoordeeld. Amsterdam Rubbers na een ope ning op 73 stegen naar 76. Deli mij. na 95 tot 97 en H.V.A. we derom vast, drie punten beter, op 126. Staatsfondsen goed prijshoudend tot iets hoger. De verrassing voor de beurs was de aankondiging door de Billitonmaatschappij van een eventuele uitgifte van 5 procent converteerbare 15-jarige obliga- van der Lugt Melsert en in 1945 met het Amsterdams Toneelge zelschap. Hij was een leerling en volge ling van Willem Rooyards, wiens werk hij getracht heeft voort te zetten. Het is onmogelijk alle rollen te noemen waarin hij gedurende zijn bijna 50-jarige toneelloopbaan is opgetreden. Voor enkele jaren maakte hij deel van de troupe die 250 maal „Ze kregen wat ze wilden" voor het voetlicht bracht.

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 2