Belangrijke faze in de ontwapeningsbespreking ingetreden is jum Overstromingen, wervel- opening stormen en hittegolven nvoerliberalisatie wordt door Frankrijk ongedaan gemaakt Herdenking Baltische gedeporteerden Redactieleden van Sowjet-blad afgezet Weeroverzicht Het Atoom Gaitskell spreekt over de ontwapening Veroordelingen Amerikaanse communisten herzien WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN DINSDAG 18 JUNI 1957 12e Jaargang Nr 4091 INVAL OP MATSOE TE VERWACHTEN Communisten maken zich gereed DE VERKIEZINGEN IN LIBANON ONGEREGELDHEDEN OP HAITI Chaotische toestand in het land VERKLARING VAN PONTECORVO Voortzetting van proeven met kernwapens zal tragische gevolgen hebben v- Amerikaanse kankerspecialist wilde niet voor commissie verschijnen De Britse minister van Buitenlandse Zaken, Selwyn Lloyd, heeft maandag in de V. N. subcommissie voor de ontwapening in Londen ver klaard, dat nu een belang rijke faze is aangebroken, zo is in conferentiekringen vernomen. Kardinaal Wyszynski terug naar Polen Minstens 20 personen kwamen om het leven Braziliaan verwondde Nederlands meisje in Antwerpen Britse bergbeklimmers overwonnen top in Himalaja Een tiende deel der bevolking -thans in Russische kampen Israëlisch ingenieur doodgeschoten Leiders van provincie Kwangsi ontslagen NIEUW KABINET IN IRAK NIEUW COMITé IJ-TUNNEL VING WERKZAAMHEDEN AAN De Verenigde Staten en de handel op China Libanees protest bij de Sowjet-Unie. Franserins? m anoiuiement: 1erneuzen Directeur-Hoofdredacteur i van de Sande Redactip-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswa] Telefoon 2073 en 251C Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,per kwartaal; per maand 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V v/h Firma P J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie ƒ2,25 Rubriek Kleine Advertenties gééft handelsadver tenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres. Bureau van dit Blad, 20 cent meer Inzending advertenties tot 's namiddags 2 Voor het maandagnummer: zaterdags 1# Volgens een hoge officier van het nationalistische garnizoen op het eiland Matsoe (voor de kust van het Chinese vasteland) moet rekening worden gehouden met een spoedige inval van de com munisten. De communisten zou den ook gereed zijn voor een in vasie van het'eiland Quemoy. De autoriteiten op Formosa verklaren, dat de nationalisten op alles voorbereid zijn en zelfs in staat zijn tot een aanval op het vasteland. Na de zondag j.l. gehouden tweede ronde in de Libanese al gemene verkiezingen zijn verte genwoordigers gekozen voor bijna tweederde der zetels in de Libanese volksvertegenwoordi ging. De grote meerderheid der gekozenen onderschrijft de wes ters gezinde buitenlandse politiek der huidige Libanese regering. 38 van de 42 tot nu toe gekozen volksvertegenwoordigers zijn aanhangers van de regering. De vier anderen zijn leden van het nationale front. Rij gevechten tussen aanhan gers van de verdreven voorlopige president van Haiti, Daniel Fig- nole, en. politie-eenheden zijn za- terdagvaond te Port au Prince tien personen om het leven geko men. Zoals gemeld wordt Haiti thans bestuurd door een militair be wind onder leiding van generaal Kebreau. Deze verklaarde zon dagochtend op een persconferen tie, dat het land zich in een chao tische toestand bevindt. Volgens hem had Fignole het leger wil len desorganiseren. Radio-Moskou heeft maandag een verklaring uitgezonden van dr. Bruno Pontecorvo, de voor malige Britse atoomgeleerde die zes jaar geleden naar de Sowjet- Unie is uitgeweken. In deze ver klaring, die in een- Frans pro gramma werd omgeroepen, voor spelde de geleerde, dat een voort zetting van de proeven met kern wapens „tragische gevolgen" zal hebben. De mensen, die er nog niet van overtuigd zijn, dat de proeven gevaarlijk zijn, bond hij op het hart, de proeven te sta ken, wanneer zij. niet zeker van hun zaak zijn. De 41-jarige Amerikaanse kan kerspecialist William Sherwood heeft uit vrees voor de commis sie voor on-Amerikaanse activi teit, waarvoor hij moest verschij nen, een eind aan zijn leven ge maakt. Hij kop het vooral niet verdragen, zeggen vrienden, dat het verhoor door de televisie zou worden uitgezonden. Zijn vrien den beschouwden hem als een briljant onderzoeker. Hij was ver bonden aan de universiteit van Stanford. Hij was gehuwd en had vier kinderen. In een laatste brief, die door vrienden is gepubliceerd, schreef Sherwood: „Mijn leven en mijn broodwinnig worden door de parlementaire commissie be dreigd. Ik zou liever de rest van mijn leven in mijn laboratorium doorbrengen en niet in de gevan genis". De jongste voorstellen van de Russische vertegenwoordiger, Zorin, zijn een belangrijke stap vooruit en dank zij de houding van de Amerikaanse delegatie is er nu een nieuwe basis voor de ontwapeningskwestie zo zou Sel wyn 'Lloyd, die voor het eerst se dert de conferentie op 18 maart begon weer voorzitter was, bij de opening van de vergadering van maandag hebben verklaard. Volgens waarnemers blijkt uit de aanwezigheid van Lloyd, dat de Britse delegatie groot belang hecht aan de besprekin gen die over jongste Sowjet- voorstellen voor een staken van de kernproeven gedurende twee of drie jaar en inrichting van controleposten zullen wor den gevoerd. De Amerikaan Stassen ver klaarde daarna, dat zijn dele gatie de Sowjet-voorstellen nog bestudeert, doch dat reeds ge zegd kan worden dat zij een be langrijke stap in de richting van overeenstemming over een verdrag voor gedeeltelijke ont wapening zijini. De Fransman Moch en de Canadees Johnson lieten zich in dezelfde geest uit. Zorin was het er echter niet mee eens, dat de westelijken vooral de nadruk leggen op de De Poolse kardinaal Wyszynski is maandag na een verblijf van zes weken in Rome naar Polen teruggekeerd. Men gelooft dat de kardinaal tijdens zijn besprekingen met de Paus en de autoriteiten van het Vaticaan volledige instemming heeft gekregen voor zijn politiek welke bestaat uit vreedzame sa menleving der Katholieke Kerk en de communistische regering van Gomulka. Het Vaticaan wei gert echter een algemene over eenkomst met communisten aan te gaan, welke erkenning van de communistische beginselen zou kunnen inhouden. controle. Overeenstemming over controlemaatregelen kan pas bereikt worden als uitge maakt is wat een ontwape ningsovereenkomst zal omvat ten zo zei hij. Men verwacht, dat de weste lijke delegaties voor de volgen de bijeenkomst van de subcom missie, donderdag a.s. onder ling overleg over de Sowjet- voorstellen voor het staken van de kernproeven zullen plegen. ^nteUtuUonale tfentcondeiliny AMSTERDAM SCHIPHOL dagelijks van 10-22 uur 's zondags van 12-22 uur entree 50 cent (toegang luchthaven inbegrepen) De nieuwe Franse regering heeft in haar eerste kabinets zitting besloten de liberalisatie van de Franse invoer in de han del met de 16 andere leden van de organisatie voor Europese eco nomische samenwerking tijdelijk buiten werking te stellen. Het besluit is genomen om de invoer te beperken eni de daling van de deviezenreserves, welke thans bijna uitgeput zijn, tegen te gaan. Het betekent het herstel van de invoercontingenten, die de laatste jaren in het kader van de O. E. E. S. geleidelijk waren ver minderd. Frankrijk had tot dusverre 82,5 van zijn invoer uit de lan den der O. E. E. S. geliberaliseerd, terwijl de O. E. E. S. een liberali satie van 90 ten doel had ge steld. Het besluit de liberalisatie tij delijk buiten werking te stellen maakt, naar men aanneemt, deel uit van het streven der nieuwe regering Ffankrijks betalingsba lanspositie te herstellen voor de inwerkingtreding van de gemeen schappelijke Europese markt, die over ongeveer anderhalf jaar is te verwachten. In politieke kringen in Parijs voorspelde men, dat met ingang van 1 juli de distributie van ben zine zal worden opgeheven, doch dat de benzineprijs omhoog zal gaan. In de afgelopen drie dagen zijn door overstromingen in het Al pengebied van Noord-Italië, Ti- rol, Oost-Frankrijk en Zwitser land minstens twintig personen om het leven gekomen. Het peil van de Po stijgt nog steeds. Men verwachtte dat de vloedgolf in de nacht van maan dag op dinsdag de delta zou be reiken. Hier werden met alle macht de dijken met zandzakken versterkt. Men hoopt de ramp van zes jaar geleden, waardoor driehonderd personen het leven verloren, te voorkomen. In de dalen langs de boven- Rhone in Zwitserland en Oost- Frankrijk, waar overstromingen veel schade hebben aangebracht, daalt het water. In de rest van Europa was het in het weekeinde prachtig zonnig weer. In Parijs heerste de hevig ste hittegolf sinds 1917. Twee be jaarde personen bezweken aan een zonnesteek. In de Verenigde Staten, in het gebied van St. Louis, zijn door overstromingen in het weekeinde lm totaal negentien personen om het leven gekomen. Intussen duurt de hittegolf in Europa en de Verenigde Staten voort. In Frankrijk zijn in totaal ne gen personen verdronken of be zweken aan de gevolgen van een zonnesteek. In Kopenhagen over leden twee personen aan een zonnesteek. Londen had met 27 graden Celsius zijn warmste dag sinds augustus 1955. De hoogste temperatuur in Engeland was maandagmiddag 31 graden. Het einde van de warmteperiode is, volgens een woordvoerder van 't Britse ministerie van luchtvaart nog niet in zicht. In Chicago en in New York steeg het kwik tot 34 gradeni Celcius. Vóór morgen wordt geen ver- nadering in het weer verwacht. De hoogste temperatuur werd zondag te Philadelphia gemeten, n.l. 34 graden. De talloze apparaten, die de Amerikanen gebruiken om de temperatuur in de huizen en kan- toren dragelijk te maken gebrui ken zoveel elektriciteit dat de spanning aanzienlijk is gedaald. In verscheidene gebouwen stop ten de liften en ook de telexma chines kwamen tot stilstand. Op diverse bedrijven is een beroep gedaan, het stroomverbruik te beperken. De 31-jarige Braziliaanse zee man, L. R. uit Boa .Vista heeft zaterdagmiddag in Antwerpen 't 28-jarige Nederlandse meisje E. van V. in een flatgebouw aan de Quiten Matsyslei te Antwerpen met messteken aan arm en rug gewond. Het meisje, met wie de Braziliaan huwelijksplannen had, moest in het Stuivenberggast- huis worden opgenomen. Zij was in. Antwerpen in huishoudelijke dienst. Zij is afkomstig uit Ede. Volgens het parket te Antwer pen betreft het hier een moord poging met voorbedachten rade, omdat R. haar reeds maanden ge leden ook met een mes met de dood bedreigd had. Hij is te Ant werpen opgesloten. De toestand van mej. Van V. was zondagmor gen gunstig. Een Britse expeditie van vijf bergbeklimmers heeft in het be gin van deze maand voor het eerst de ruim zevenduizend me ter hoge Matsje Poetsjare, een top in de Nepalese Himalaja, be klommen. Dit is maandag te Kat- mandoe meegedeeld door de lei der van de groep, majoor Ro berts. De groep berekite de top op twee juni. Twee van de expeditieleden de 39-jarige onderwijzer Wilfred Noyce en majoor Charles Wylie hebben deelgenomen aan de be klimming van de Mount Everest in 1953. Een eerste poging om de top te bereiken was mislukt, doordat een van de leden van de groep kinderverlamming kreeg. De expeditie had de laatste vijftig meter niet beklommen Voor de eerste maal heeft het bestuur van de nationale organi satie van de Baltische vluchtelin-' gen1 in Nederland zaterdagavond in Amsterdam een herdenkings bijeenkomst gehouden voor de slachtoffers van de sedert 1941 georganiseerde Sowj et-deporta ties in de Baltische staten. De eigenlijke herdenkingsdag is vastgesteld op 14 juni, de dag waarop de Russen in 1941 voor het eerst duizenden Bal ten naar de verst verwijderde delen van de Sowjet-Unie transporteerden om daar dwangarbeid te verrichten. In een persconferentie, die aan de bijeenkomst voorafging, ver klaarde de heer A. Silde, be stuurslid van Baltische en inter nationale vluchtelingen-organisa ties, dat men sedert enkele jaren beschikt over uitvoerige gege vens van de levensomstandig De leider van de Britse La- bourpartij Hugh Gaitskell heeft in Newcastle-on-Tyne verklaard, dat Engeland de Russische voor stellen voor opschorting van de proeven met kernwapens, ge paard gaande met controle, moet aanvaarden. Sommigen zeggen, dat de Russen niet te vertrouwen zijn, maar dan is de juiste weg de Russen te beproeven en niet de bommen, aldus Gaitskell. Hij klaagde erover, dat de hui dige ontwapeningsbesprekingen te Londen „zich pijnlijk lang zaam voortslepen in een half-ge- heime sfeer van geruchten en het uitlekken van gegevens". De rest van de wereld moet thans worden meegedeeld, wat er ge beurt en wat het sluiten van een overeenkomst tegenhoudt. De meeste mensen wensen een alge hele ontwapening, waarop doel treffende controle wordt uitge oefend, aldus Gaitskell. Hij zei voorstander te zijn van Duitse hereniging door middel van vrije verkiezingen, maar hij achtte het onjuist een algehele ontwapeningsovereenkomst op te houden totdat er een politieke re geling van het Duitse vraagstuk tot stand is gekomen. Hij vond het verontrustend, dat sommige regeringen, volgens bepaalde ge ruchten eerst een politieke rege ling wensen, alvorens een ont wapeningsovereenkomst kan ge sloten worden. overeenkomstig een belofte aan heden van de gedeporteerde de plaatselijke bevolking, die de dwangarbeiders. Hij heeft hier- top als heilig beschouwt. De over persoonlijk contact gehad Matsje Poetsjare is een van de met ongeveer 2000 Duitsers, die moeilijkste toppen in de Hima- in 1955 uit Russische gevangen- laja. schap terugkeerden, en ook in Volgens Roberts gelooft de be-.Wenen heeft hij vluchtelingen volking, dat de berggoden, inge-ivan verschillende nationaliteiten val de top zou worden beklom- gesproken. Ongeveer 600.000 Es- hongersnood, droogte enten, Letten, Litauers, een tiende teweeg zullen1 deel van de bevolking dezer lan- I den bevindt zich thans in werk kampen in. de Oeral, in Centraal- Azië en zelfs in Nova-Zembla. De grootste deportatie dateert van 1949 toen de boeren als „so ciaal gevaarlijke elementen" wer den gekenmerkt. Nadien zijn ook vele jongeren, in de Sowjet-Unie te werk gesteld, aldus luidde het relaas van de heer Silde. Onge veer 250.000 Balten zijn uitgewe ken naar de westerse wereld. De plechtigheid die zaterdag avond in het Minerva-paviljoen te Amsterdam is gehouden, werd o.m. bijgewoond door vertegen woordigers van de federatie van het voormalig verzet, de vereni ging tot bestrijding van het con- centratiekampsysteem en de Ne derlandse federatie voor vluchte lingenhulp. Het hoofdkwartier van het Is raëlische leger meldt, dat Syri sche sluipschutters ten zuiden van het Hoelehmeer een Israëli sche ingenieur hebben doodge schoten. Het incident gebeurde in een gebied waar de Israëliërs be zig zijn met droogleggingswerk zaamheden. Twee plaatsvervangende gou verneurs en een aantal functio narissen van de plaatselijke rege ring en de communistische par tij in de Chinese provincie Kwangsi zijn ontslagen, omdat zij in gebreke waren gebleven bij het verdelen van door de cen trale regering verstrekte levens middelen. Dit is maandag be kendgemaakt door het commu nistische persbureau „Nieuw- China". In genoemde provincie hadden zich tengevolge van slechte weersomstandigheden moeilijk heden bij de voedselvoorziening voorgedaan. Niettegenstaande de aanvoer van levensmiddelen wa ren er 550 personen overleden Koning Feisal van Irak heeft maandag senator Ali Jawdad belast met de vorming van een nieuw kabinet ter opvolging van dat van generaal Noeri Es Said, die om gezondheidsredenen wenst af te treden. Jawdad (64 jaar) is al ver scheidene malen premier ge weest en ook ambassadeur in Washington en Londen. Eerder is gemeld, dat Noeri 20 juni naar Europa zou gaan voor een medische behandeling. Sinds 1930 is hij zesmaal pre mier geweest. Jawdat is in 1934 voor de eerste maal premier geworden. Ver wacht wordt, dat de nieuwe rege ring nog heden gereed zal zijn. Jawdat staat bekend als een voorstander van het Pact van Bagdad en van samenwerking met het Westen. Het nieuwe comité IJ-turmeï te Amsterdam, dat is opgericht uit de burgerij met het doel het gemeentebestuur te steunen mes het tot stand brengen van de voor Amsterdam noodzakelijke oeververbindingen, is maandag ochtend in vergadering bijeen geweest onder voorzitterschap van mr. D. A. Delprat in de gro te zaal van de Kamer van Koop handel en Fabrieken. De aanwezige comité-leden, 24 vertegenwoordigers van de meest uiteenlopende organist ties en bedrijven in Amsterdam, hebben zich in deze besloten vergadering beraden over de vraag, op welke wijze het stads bestuur kan worden geholpen, b.v. door het bijeenbrengen van geld om de dit jaar voorgeno men werkzaamheden ten behoe ve van de IJ-tunnel uit te voe ren. Het comité staat onder voor zitterschap van mr. Delprat, voorzitter van de Kamer van Koophandel te Amsterdam, se cretaris is mr. G. S. Le Poole, bestuurslid van het departe ment Amsterdam van de Ned. maatschappij voor nijverheid en handel, en penningmeester de heer J. J. Schokking, directeur van de Kas-associatie N.V, Senator Warren Magnuson, de democratische voorzitter van de senaatscommissie van handel. doordat dit voedsel niet op te zondag verklaard, dat de juiste wijze was verdeeld, aldus het persbureau van Peking. men, andere rampen brengen. Tien leden van de redactie van tie de weg van het sensationele het Russische tijdschrift „Histo rische Vraagstukken" zijn ontsla gen, omdat zij alleen hebben ge wezen op „de fouten van Stalin" en niet met kracht „de huidige revisionistische tendenties" heb ben afgewezen. Slechts drie leden van de redactie blijven in func tie. Bbvendien zal het tijdschrift, dat tot dusver werd uitgegeven door het historisch instituut, het orgaan worden van de afdeling geschiedenis van de Sowjet-aca- demie van wetenschappen. Het blad was reeds herhaalde lijk door de partijpers beticht van „grove fouten" en onlangs neg had het hoofd van de afde ling agitatie en propaganda van het central^ partijcomité, Konsta- ninof. ernstige kritiek geuit. Onder de redactieleden, die zijn ontslagen, bevinden zich de hoofdredacteur, Broedjalof, en de ook in het buitenland bekende hoogleraren Artsiklowski en Je- roessalinski. In het jongste nummer van het tijdschrift wordt in het hoofdar tikel gezegd, dat „de oude redac- en van de concessie aan de bur gerlijke objectiviteit had ingesla gen, die niets gemeen heeft met de ware wetenschap". De nieuwe redactie verklaart, dat zij niet alleen de partij zal helpen bij haar strijd tegen de persoonsverheerlijking, maar dat zij „ook met kracht de revisionis tische neigingen moet bestrijden, die zich in zekere landen voor doen en die ten doel hebben de rol van onze partij te bekladden, te kleineren en te miskennen." De Libanese regering zal een nota aan de Sowjet-Unie zenden, waarin deze beschuldigd wordt van inmenging in de binnenland se aangelegenheden van Libanon. De minister van Buitenlandse Zaken, Malik, heeft verklaard, dat een verbreken van de dipplo- matieke betrekkingen niet hele maal tot de onmogelijkheden be hoort. Een officieel communiqué volgt nog. Het Amerikaanse opperste ge rechtshof in Washington heeft maandag de veroordeling van vijf leiders der Amerikaanse communistische partij te niet ge daan. Zij zijn ontslagen van rechtsvervolging. Tegen negen andere commu nistische partijfunctionarissen, die evenals de eerste vijf veroor deeld waren wagens samenzwe ring om de gewelddadige omver werping van de Amerikaanse re gering te propageren en voor te staan, gelastte het hof een nieuw proces. Zij waren allen in augustus 1952 door dezelfde rechter in Los Angeles na een proces van zes maanden veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf en een boete van 10.000 dollar. Een der vrijgelaten communis ten is een vrouw. De verdedigers betoogden voor het opperste gerechtshof dat de beklaagden duidelijk getoond hadden dat zij met democratiscne middelen wilden werken. De advocaat van het ministe rie van justitie verklaarde, dat de veroordeelde deelnemers en in hoge mate leiders waren van een „sterk georganiseerde samen zwering met streng gediscipli neerde leden", die opgeroepen konden worden als de leiders de tijd gekomen achtten". Volgens de meerderheid van het hof waren enkele punten van de aanklacht die gebaseerd was op de Smith act verjaard. Het opperste gerechtshof maak te ook de veroordeling van de vakbondsleider Watkins wegens minachting van het Congres on gedaan. Watkins had in 1954 ge weigerd voor een congrescom- communistische collega's te noe men. Hij was daarvoor tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van één jaar en een boete van 500 dollar veroordeeld. Verenigde Staten in hun politiek ten aanzien van China „realis tisch" moeten zijn. „Wij kunnen 400 miljoen mensen niet altijd achter een economisch bamboe gordijn houden, omdat wij hun regering niet mogen", aldus zei de senator. Hij stelde voor, dat als eerste stap naar een ophef fing van de handelsbelemmerin gen met communistisch China Amerikaanse luchtvaartmaat schappijen toestemming moeten krijgen om post en passagiers naar China te brengen. Ook moesten de Verenigde Sta ten', naar zijn mening, de moge- Voorts oordeelde het hof, dat j lijkheid bestuderen om persver- een voormalige deskundige in- tegenwoordigers met China uit te zake China van het State Depart- j wisselen. Hij voegde 'hieraan toe, ment, John Stewart, ten onrechte dat zijn commissie deze kwesties ontslagen was, wijlen senator met minister Dulles zou bespre- McCarthy had hem indertijd er-,ken. Donderdag begint de com- van beschuldigd," dat hij met missie een onderzoek naar de communisten had samengewerkt. Amerikaanse handelspolitiek. De afgelopen dagen kwamen zuidelijke deel van het land bfav boven Frankrijk, het Alpenge- nen de invloedssfeer van de ont bied en in de Povlakte plaatse- weersstoringer. komt. De tempe- lijk onweersbuien tot ontwikke - raturen die maandag in ons land ling. Iedere dag breidde de on- werden gemeten waren nog iets weersactiviteit zich wat verder naar het noorden uit. Maandag was ze ongeveer tot de grens met België gevorderd. Tegelijkertijd nam het hoge- drukgebied boven de Noordzee regelmatig in betekenis al, maar over de Oceaan naderde een nieuw hogedrukgebied, dat, zij het in een noordelijker positie, de rol van zijn voorganger heeft overgenomen. Dit betekent, dat het warme weer zal voortduren en dat het medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van dinsdag morgen tot dinsdagavond. AANHOUDEND WARM. Aanhoudend warm met later op de dag hier en daar onweer, in hoofdzaak in de zuidelijke helft van het land. Matige wind uit oostelijke richtingen, maar in het zuiden en midden van 't land missie de namen van voormalige later veranderlijke wind. hoger dar de voorafgaande da gen. Woensdrecht, Soesterberg en Hoek van Holland meldden *n maximum van 31 graden. Dit was ook in Londen het geval. In Frankrijk steeg het kwik wat minder hoog, maar door de ero- tere vochtigheid van de lucht had de warmte er een drukkender karakter dan in ons land. DINSDAG 18 JUNI. v.m. n.m. Breskens 5.37 5.52 Terneuzen 6.12 6.27 Kansweert 6.52 7.07 Walsoorden 7.02 7.17 ZON MAAN op onder ot «*n Juni 18 4.21 21.05 23.54 10.49 19 4.21 21.05 1154 20 4.21 21.05 0.13 1259 21 4.22 21.06 0.33 14.04 22 4.22 21.06 0.55 15.11

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1