de Uit de Provincie DIEFSTAL?! Plechtige overdracht van „Groene Draeck" aan Prinses Beatrix De overstromingen het Alpengebied in Zevlazegels TERNEUZEN Tïïrm OVERSTROMINGEN IN DE VERENIGDE STATEN. BRESKENS Ccv er -w in V.laórï AXEL. SAS VAN GENT. WESTDORPE. Op deze feestdag voor varend Nederland officieel in 't club gebouw van de Koninlijke Ne derlandse zeil- en roeivereniging ïe Muiden, uitbundig op het wa ter daar omheen en in het rijk vlaggende plaatsje zelf is het geschenk van duizenden, het femster aak-j acht „de Groene Draeck", plechtig aan H. K. H. Prinses Beatrix overgedragen. Terstond na de aankomst van 1 de gehele Koninklijke falimie te half drie, trad de voorzitter ▼an het comité „Varend Neder land", de heer E. Crone, naar voren om de kroonprinses het haar, ter gelegenheid van het bereiken harer meerderjarig heid, geschonken schip aan te Weden. Na eerst met enkele hartelijke woorden, haar Koninklijke ouders en haar zusters prinses sen te hebben begroet, richtte de heer Crone zich rechtstreeks tot Prinses Beatrix. Zoals er een hechte band be staat tussen de zee en de bewo ners van ons land „het be drijf te water en al wat daartoe ■behoort is van essentiele bete kenis in ons economisch bestel" bestaat er ook een hechte hand tussen ons vorstenhuis en jhet water. Het is een zeer oude, «en vier eeuwen oude band, in geen enkel land dan het onze is joiets mogelijk. De heer Crone leverde hier voor historische bewijzen door om. te herinneren aan Prins Willem I, graaf Maurits van Sassau, Prins Hendrik (derde zoon van Koning Willem II) en aan de verschillende koninklijke jachten, waarvan het huwelijks geschenk aan ons koningspaar, de „Piet Hein", het laatste is. Met die laatste aanbieding zo vervolgde hij werd uiting ge geven aan de waardering alom gevoeld door het bestaan van die hechte band tussen het Huis van Oranje en het water. Het is geen wonder, dat naar aanleiding van uw meerderjarig heid andermaal een heuglijk moment voor vorstenhuis en volk opnieuw van deze waar dering getuigenis werd afgelegd en op soortgelijke wijze. Toen in Rotterdam de gedach te werd uitgesproken aan u, die belangstelling koestert voor de scheepvaart, die een klein zeil- vaartuig bezit en daar handig mee omgaat, die zich thuisvoelt op het water en gaarne zwerft op onze binnenwateren, een zeiljacht geschikt voor de vaart door geheel Nederland aan te bieden, vond deze ge dachte onmiddellijk weerklank, zo te Rotterdam als Amsterdam. Op de dag uwer meerderjarig heid kon dit comité u symbo lisch een jacht aanbieden. U vergunne mij te verklappen hoe uw reactie is geweest. U was verrast. U gaf spontaan uiting aan uw vreugde en hebt ver blijd uitgeroepen: „Het is een droom". En waarlijk, 't schip, ontwor pen ingevolge uw smaak en wensen, is zoals Vondel in zijn „Lof der zee-vaert" zegt: Ten lesten ick mijn hulck op 't vlacke van den stroom voor 't ancker rijen sie, 't ghelijckt bij nae een droom. Welnu Koninklijke Hoogheid, de droom ligt hier. De droom is werkelijkheid geworden. De heer Crone besloot: „Het is mij een uitzonderlijk voor recht uit naam van die duizen den aan uwe Koninklijke Hoog heid Prinses Beatrix het schip in eigendom te mogen overdra gen, hetgeen, luttele minuten voor het moment waarop u als eigenaresse voet aan boord zet, andermaal symbolisch geschiedt door het overhandigen van dit halfmodel van uw schip. Maar ik draag meer over dan een stoffelijk voorwerp. Het is ook een gedachte, die ik moet uitspreken. Zij die meewerkten, ook al hebben zij met de zee en varen niets uit te staan, zij schaarden zich onder „varend Nederland", dat een hartewens koestert. Die wens is gebeiteld ;in deze plank, die aanstonds hecht in uw schip zal worden bevestigdvarend Nederland wenst u behouden vaart". TALRIJKJE DODEN TENGE VOLGE VAN FAMILIEVETE IN LIBANON In een bergdorp in Noord-Li- (wmon zijn zondag achttien perso nen om het leven gekomen en 25 gewond, toen twee families een reeds lang bestaande vete, welke aog was aangewakkerd door po litieke tegenstellingen, uitvoch ten. Dit is meegedeeld door de Libanese minister Joessef Hitti. Het gevecht ging tussen leden ran de familie Frangieh, van wie ar een voor de verkiezingen op 30 Juni kandidaat is voor het pro- Egyptische nationale front, en leden van de familie Doewehi, die Se regering steunt. De strijd ont bond bii een begrafenis, die door beide families werd bijgewoond. Na een handgemeen gingen de aartijen over tot het gebruik van geweren en machinegeweren. Gendarmes moesten de orde her atellen. Dergelijke veldslagen tussen families zijn in Noord- Li banon niet ongebruikelijk. Elders in het land, waar zon dag al werd gestemd, verliepen de verkiezingen over het alge meen rustig. Alleen bij een vecht- gartij in het dorp Bourge el Braj- ni liepen drie personen verwon fingen op. GEN VASTE OEVERVERBINDING MET ZEEUWS-VLAANDEREN. De mogelijkheid, dat de plan nen voor de bouw van een tunnel onder het Kanaal tussen Enge land en Frankrijk worden uitge voerd kan geen gewicht in de schaal leggen bij de beoordeling van het vraagstuk van een vaste oeververbinding met Zeeuws- Vlaanderen. Minister Algera vindt dan ook geen aanleiding ten opzichte van dit vraagstuk n ander standpunt dan tot dusver in te nemen. De minister deelt dit mee in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid, de heer Van der Peijl, die gevraagd had of de minister niet van me ning was dat na het tot stand ko men van de tunnel de verkeers intensiteit van Engeland via Frankrijk en België naar de randstad Holland en omgekeerd sterk zal toenemen en of het niet noodzakelijk was in verband hier mee een nieuwe studie te maken van het vraagstuk van de vaste oeververbinding. In zijn antwoord zegt de mi nister te menen, dat het gedeelte van het door de tunnel gaande wegverkeer, dat zich naar de randstad Holland zou willen be geven over een verbinding via de Zeeuwse eilanden, gesteld dat deze verbinding er zou zijn, niet groot zal zijn. ZEEUWS ZANGCONCOURS Zaterdag is te St. Maartens dijk het jaarlijkse zangconcours van de vereniging „Zang Ver edelt" gehouden. 18 Zeeuwse ver enigingen namen aan dit con cours deel. De wisselbeker ging naar 't gemengd koor „Crescen do" uit Hoek, direkteur de heer J. P. Smies, met 219 punten. Het dameskoor „Juliana" uit Zuidzande, direkteur de heer H. P. Everwijn, behaalde in dezelf de afdeling met 203 punten een eerst prijs, evenals het Ned. Herv. Kerkkoor uit Axel, direk teur de heer J. P. Smies, dat 196 punten behaalde. De jury bestond uit de heren Van Hemel en Van Amelsvoort. Militairen en brandweerlieden rijn de gehele nacht van zater- dag op zondag in de weer ge weest met het redden van men- ran, die in de Val di Susa door anrerstromingen worden be- dreigd. De 2 hoofdwegen in het ge bied zijn door grondverschuivin gen versperd. Zij zullen waar schijnlijk een jaar lang niet ge bruikt kunnen worden. Zestien huizen zijn door een aardverzak- king verwoest. Er bestaat gevaar ▼or nieuwe aardstortingen van de helling van de berg Saqe. Drie bruggen zijn weggeslagen In het gebied van Piedmont in Woordwest-Italië wordt de scha de door de regen aan de land bouw op 35 miljard lire geschat. De weg naar St. Jakob, een klein Oostenrijks Alpendorp dat door de overstromingen in Oost- Tirol was geïsoleerd, kan thans door voetgangers gebruikt wor den. In de Franse Alpen daalt de waterstand. De weg van Frankrijk naar Italië door de Simplon is even wel nog geblokkeerd. In St. Jean de Mauriënne zijn 13 huizen tsbor het water verwoest. Hef- schroefvliegtuigen van 't Fran se leger hebben meer dan veer tig vrouwen en kinderen uit Briancon geëvacueerd. De schade in de gebieden van Briancon, Isola en St. Michel de Mauriënne zou in de miljarden frank lopen. Voleens berichten uit Nice zijn in het dal van de rivier de Quey- ras vijf dorpen verwoest en 18 bruggen weggeslagen. De bevol king is in haar geheel met hef- rchroefvliegtuigen geëvacueerd. Te St. Michel de Mauriënne heeft zich in een ondergelopen fabriek een ontploffing voorge daan die grote schade heeft aan gericht. De Paus heeft zaterdag grote hoeveelheden levensmiddelen, dekens en kleren laten zenden naar het watersnoodgebied in Piedmont. Ook in Zuidoost-Servië is een aitgestrekt gebied door overstro mingen geteisterd. Minstens 40 buizen zijn verwoest. Aan te vel- is grote de staande gewassen schade toegebracht. De Alpenweg tussen Frankrijk en Italië is op zeven punten on begaanbaar geworden. Ruim 10 bruggen zijn door het water weggeslagen, terwijl de spoorlijn over honderden meters vernield is. De telefonische verbindingen in dit gebied zijn verbroken, ter wijl de elektrische stroom is uit gevallen. Tengevolge van een wervel storm zijn zondagmiddag enige dorpen in het gebied van Legna- no, een paar km van Pavia, in de Povlakte, geteisterd waardoor minstens vijf mensen om het le ven zijn gekomen en ruim tach tig gewond. Tientallen huizen werden vernield of beschadigd. Het hevigst werd Valle Dello Scuro Passo getroffen, waar vijf personen werden gedood. De an dere getroffen dorpen zijn Pave- se en Castana. In Robecco Pave- se werden een dak en een deel van de toren van de kerk wegge rukt, kort -nadat een dienst was afgelopen. Er deden zich geen dodelijke ongevallen voor Er worden thans levensmidde len en medicijnen gezonden naar het bergachtige gebied van Noordwest-Italië, waar duizen den Italiaanse gezinnen door de overstromingen en grondver schuivingen geïsoleerd zijn. Een scherp contrast vormt thans de rest van Europa, waar het warm en zonnig weer is Tot dusver zijn bij de overstro mingen in het Alpengebied ten minste dertien mensen om het leven gekomen. Volgens berich ten uit Belgrado hebben tot dus ver bij de overstromingen in Zuidoost-Servië vijf mensen de dood gevonden. Eindexamen H. B. S, Voor het eindexamen H.B.S. B van het Petrus Hondius Lyceum alhier, slaagden de volgende kan didaten: Christiaan Francke, te Axel; Petrus Meert te Biervliet; Johan de Fouw te Hoek; Jan Ra- mondt te Sas van Gent; Lineke van de Berg en Rinus Koster, bei den te Terneuzen. Vergadering C.P.M.B. en C.J.B.T.B. Zaterdagavond kwam de Chr. Plattelandsjeugd bijeen in Pro Rege. De vergadering werd geopend met het zingen van Ps 68 10, waarna de voorzitter voorging in gebed. Hierna heette hij allen welkom en werden de notulen na lezing goedgekeurd. Vervolgens kreeg P. Hamelink het woord voor zijn inleiding: Boven de polder, de hemel". De cultuuropdracht gegeven na de zondeval wordt vervuld door boe ren en tuinders. Het gaat er maar om hoe zij deze opdracht vervullen. De leider wees op de noodza kelijkheid zich ook in het maat schappelijk leven overeenkomstig deze opdracht te gedragen. Zowel de loon- en prijspolitiek als al het andere moet gezien worden vanuit de geopende bij bel. Daarom voorwaarts met Christelijke organisaties totdat Jezus zal wederkomen. Na de inleiding werd gezongen Ps 25 2 waarna een bespreking over de inleiding volgde en ge stelde vragen werden behan deld. Tijdens de pauze werd een verversing aangeboden. Met het zingen van het bonds lied door de meisjes werd de ver gadering heropend. De presiden te deed mededelingen over de wo- ninginrichtingtentoonstellin en de jubileumtoogdag te Goes ge houden, waarvoor grote belang stelling bestond. Mientje Verpoorte bracht een prachtig en humoristisch getint verslag uit over .de gehouden Bondsdag. Nadat gezongen was Gez. 23 6 sprak de heer P. Hamelink het dankgebed uit, waarna de voor zitter deze geslaagde vergadering sloot. Het Roode Kruis bezorgt 71 chronische patiënten 'n prachttocht door Nederland Zondag was het voor een „ver geten groep" uit Zeeuws-Vlaan- deren de dag waarop zij reeds maandenlang reikhalzend naar had uitgezien. Negentien chroni sche zieken werden tussen 6 en 7 uur ingescheept op het aan de ponton van de provinciale boot gemeerde fraaie schip „Kasteel Staverden" van de Veluwelijn, dat evenals vorige jaren door het Roode Kruis gecharterd is yoor 'n vacantietocht met patiënten, die nimmer het bed kunnen ver laten en steeds van de hulp en toewijding van familieleden af hankelijk zijn. Met ziekenauto's en taxi's wer den de patiënten naar de aanleg plaats van de „Kasteel Staver den" gebracht, waar een staf van helpers en helpsters gereed stond om de patiënten te ontvangen en aan -boord te brengen. Voor al deze mensen, 19 uit Zeeuws-Vlaanderen, waarbij zich vandaag in Vlake en Zijpe nog resp. 40 en 12 patiënten voegen, is de bemanning en een staf van verzorgers en verzorgsters in de weer om hen een mooie vacantie tocht te bezorgen. Het Hoofdbestuur van het Roo de Kruis is van oordeel, dat niet alleen de chronische patiënten, maar ook zij die het gehele jaar door de zieken met zoveel liefde verplegen, een week vakantie hard nodig hebben en ontlast moeten worden van de zorgen van alle dag. Niet minder dan 25 Roode Kruis helpsters en 6 helpers, on der toezicht van dr Stumphius, bedrijfsarts van de Kon. Mij „De Schelde" te Vlissingen, en de scheepsmoeder, mevr. Boelkens- Navis uit Hengelo, secretaresse van de Raad van Invalidenzorg, zullen de voor een week aan hen toevertrouwde patiënten vertroe telen en verzorgen. Deze staf van deskundigen is nog uitgebreid met een drietal Zeeuwse wijkver pleegsters en de hoofdverpleeg ster zr J. H. de Kramer uit Rot terdam. Met 71 patiënten in totaal maakt de „Kasteel Staverden' n reis door de Nederlandse binnen wateren. Hedenmorgen vroeg voer de „Kasteel Staverden" naar Vlake, vervolgens naar Zijpe, om dan hedenavond in Puttershoek aan te komen. Als bijzonderheid kan worden gemeld, dat prof. Boissez, de TOBACCO COM Bij de overstromingen in het gebied van de Amerikaanse stad St. Louis zijn veertien personen omgekomen, aldus is zaterdag vernomen. Vier personen wor den vermist en 3.500 moesten hun woningen verlaten. Het wa ter in de rivieren is vrijdag avond plotseling begonnen te wassen. voorzitter van het Internationale Roode Kruis uit Genève aldaar het schip zal bezoeken en aanwe zig zal zijn bij de inscheping. De tweede dag gaat de tocht naar Vreeswijk, de derde dag naar Haarlem, dan naar Wijk bij Duurstede; vervolgens wordt nog een nachtje doorgebracht in Wil lemstad en tenslotte worden alle Zeeuwse patiënten te Vlake ont scheept, waar het Roode Kruis gereed zal staan om hen in ont vangst te nemen. De naam van het Roode Kruis staat er borg voor, dat alle gas ten weer veilig thuis zullen wor den afgeleverd, waar de patiënten lang zullen praten over de voor hen unieke belevenis een tocht gemaakt te hebben langs vele Ne derlandse steden, toevertrouwd aan de zorg van een staf van des kundigen en overal waar men langs komt vertroeteld door plaatselijke comités, die vaak klinkende programma's voor on ze Zeeuwen in elkaar hebben ge zet. Zo zal in Puttershoek de mu ziekvereniging ter begroeting aanwezig zijn. Muziek aan de wal, muziek aan boord, fruit, bloemen, gebak en andere lekkernijen zijn nog toegezegd door de afdelingen van het Roode Kruis, waarlangs de route zal gaan. Zondagavond lagen de meeste patiënten al in bed, verzorgd en wel, met glundere ogen te genie ten van het vele dat er te genie ten viel voor hen. Immers, zo ver zekerde een van de ingescheepte patiënten ons, als je de hele dag op hetzelfde tuintje moet kijken en je ziet dan ineens zoveel tege lijk: water, zon, onbekende men sen die het vuur uit hun sloffen lopen om het ons zo prettig mo gelijk te maken, dan ben je innig dankbaar, dat het mogelijk is ge maakt, dat ook wij een vakantie tocht maken. Dan kunnen we er weer een heel jaar tegen. Rest ons nog te vermelden, dat de plaatselijke afdelingen van het Roode Kruis deze bootreis finan cieel mogelijk hebben gemaakt. Velen in Zeeland zullen de reis van de „Kasteel Staverden" met belangstelling volgen. Van gan ser harte wensen wij hun een be houden vaart toe en veel genoe- over het onderwerp: „Wat iede re aquarium liefhebber interres- seert". Dit was de laatste vergadering in dit seizoen van de serie in structieve bijeenkomsten, welke „Aqua Fauna" dit seizoen voor haar leden heeft georganiseerd De aanwezige leden konden zelf bepalen welk onderwerp de spreker zou behandelen, doordat zij zelf met hun moeilijkheden naar voren konden komen. Het werd dus een voorlichtings avond bij uitnemendheid, want de heer Sibbes liet vrijwel geen détail van het aquarium onbe sproken. Op populair wetenschappelij ke wijze werd door de spreker achtereenvolgens behandeld „Bevolking van het aquarium"; Algvorming"„V erlichting" „Water"; e.d. Na de pauze werd een prach tige serie kleurendia's vertoond. De actieve president van de vereniging „Aqua Fauna", de heer M. P. Wondergem, dankte de heer Sibbes aan het eind van de avond voor de prettige wijze waarop hij de liefhebberij voor dit interessante en altijd boeien de aquariumleven heeft gestimu leerd. 40-jarig dienstjubileum directeur P.T.T.-kan toor. directeur en zijn echtgenote woor den van dank gebracht door de heer J. A. van de Sande, hoofd employé der P.T.T., en door de oudste besteller van het kantoor Breskens, de heer Van Luijck. Hierbij werden de directeur tal rijke geschenken aangeboden en voor mevr. Poissonnier waren er bloemen. Ook van de zijde der bevolking kwamen zeer velen de jubilaris en zijn echtgenote hun gelukwen sen aanbieden. De heer Poissonnier, die zijn loopbaan bij de P.T.T. te Sas van Gent begon en achtereenvolgens werkzaam was op de kantoren te Terneuzen, Middelburg en Breda, waarna in februari 1953 zijn benoeming tot directeur van het P.T.T.-kantoor te Breskens volgde, dankte de sprekers voor de hem gebrachte hulde en aan geboden geschenken, daarbij wij zende op de prettige wijze van werken op het kantoor Breskens, zowel wat het personeel betreft als van de zijde van het gemeen tebestuur en de bevolking. Des avonds bracht het muziek gezelschap „Uit het volk, voor het volk" de familie Poissonnier een serenade, waarbij de Voorzit ter van 't corps, de heer De Hul ster, namens de verenigingsbestu ren te Breskens de familie Pois sonnier dank bracht voor het medeleven met de talrijke ver enigingen en in herinnering bracht, dat nimmer tevergeefs een beroep op de familie Poisson nier werd gedaan. In zijn dankwoord voor de ge brachte muzikale hulde zeide de heer Poissonnier, dat hoewel hij nog slechts 4 jaar inwoner van Breskens is, hij zich door de wijze waarop de bevolking hem en zijn familie in hun midden heeft op genomen, geheel Bressiaander voelt en daarom te Breskens zo wel ambtelijk als in het particu liere leven zulk een prettige tijd doormaakt. ['éren J '-- gen! Aqua Fauna hield laatste ver gadering van het seizoen Het actieve bestuur van de Axelse aquariumvereniging had beslag weten te leggen op de heer B. Sibbes uit Den Haag voor het houden van eer; lezing Zondag herdacht de heer J. A. Poissonnier, directeur van het Post- en Telegraafkantoor alhier, de dag, dat hij 40 jaar geleden in dienst trad bij de P.T.T. Tijdens de zeer druk bezochte receptie in 't Jeugdgebouw werd de jubilaris allereerst toegespro ken door de directeur van het postdistrict de heer Wale te Middelburg, die de heer Poisson nier de dank overbracht van het Hoofdbestuur der P.T.T. en daar bij wees op de grote plichtsbe trachting en accuratesse van de jubilaris, hem daarbij de postale oorkonde van 40-jarige dienst overhandigend. Ook de directeur van het tele foondistrict, de heer Dierx uit Breda, complimenteerde de jubi laris, evenals burgemeester J. A. Eekhout, die daarbij wees op de hulpvaardigheid van de jubilaris ten opzichte van de bevolking en de medeleving van de heer en mevr. Poissonnier met het wel en wee van de gemeente en die zich in het verenigingsleven een hech te steun betonen. Vanwege het personeel van het post- en telegraafkantoor werd de Door J. FLETCHER 49.) (Nadruk verboden.) „Gistermorgen. Het moet heel handig gebeurd zijn. De portier zag het pakket Hij bracht het binnen tekende af en legde het in mijn box. De dief moet dit gadegeslagen hebben. Daar na heeft hij het weggenomen en vervangen door een ander, een duplicaat pakket. Begrijpt u het?" Juffrouw By water knikte. ,,'tls handig", zei ze naden kend. „Ja, ik begrijp, hoe dat ge daan kan zijn. Ik heb al dikwijls gezegd, dat ons systeem veran derd moet worden. Hebt u er een idee van, wie de dief kan zijn, mijnheer?" „Hem, of haar ken ik persoon lijk natuurlijk niet. Maar ik ben er zeker van, dat hij of zij spe ciaal die nacht in 't hotel kwam logeren met de bedoeling, om zich meester te maken van het pakket. Nu, juffrouw Bywater, zou ik het liefst willen weten, welke vreemdelingen er dien nacht in het hotel waren. Ik ver onderstel, dat u dat wel zult kunnen zeggen, omdat u de boe ken bijhoudt?" „Ja, het is betrekkelijk mak kelijk. Laat eens even zien, dus de nacht vóór de laatsten? Na tuurlijk ik herinner me wel wie er die nacht geweest is ja, en zelfs ook nog van de mid dag. Ten eerste, de heer Leyces- ter en zijn vrouw oude beken den. Dan sir Kemp en zijn twee dochters; mej. Clarriford, de ac trice, die de gehele week blijft, omdat haar flat wordt geverfd. Dus allen bekende mensen. Er was slechts één vreemdeling, mijnheer Trickett, een heer, die zich liet inschrijven als mr Cur tis uit New York". „Dat zal dan mijn man zijn", zei Jimmie. „Hoe laat kwam hij?" „In de tijd, dat ik weg was, dus tussen zes en negen. Het juiste uur kan ik wel opzoeken. Maar hij dinerde in het hotel". „Hebt u hem die avond ge zien?" „Ja, zeker! Een kleine gladge schoren man van middelbare leeftijd, Amerikaans type. Hij kwam naar het kantoor om mij te vragen waar hij de brieven zou kunnen vinden". „Prachtig, prachtig! En u liet het hem zien?" „Ik wees hem de kamer, waar de brieven bewaard worden. Hij ging er binnen". „Hij is het!", riep Jimmy uit. „Ik wed één tegen duizend, dat hij mijn man is. En wanneer vertrok hij weer?" „Gisteren, tegen de middag. Ik hoorde hem de portier vra gen, een taxi te bestellen, om hem naar het Waterloo-Station te brengen". „U hebt hem verder niet ge zien gedurende zijn verblijf in het hotel?" „Ja, ja", antwoordde juffrouw Bywater. „Bij toeval zag ik hem gisterenmorgen vroeg. Ik zag hem het hotel verlaten om onge veer half negen. En buiten ont moette hij een andere man". Hoofdstuk XX. Het stukje papier. Jimmy leunde geïnteresseerd over het tafeltje, waaraan zij beiden zo gezellig hadden gedi neerd. Hij was vooral getroffen door de laatste woorden, welke zijn gast gesproken r.ad. „We komen nader!" zei hij in zichzelf. Dat belooft wat! „Ah!" vervolgde hij hardop, „u zag hem gistermorgen om half ne gen het hotel verlaten en u zag dat hij buiten een andere man trof. Dus buiten, eh?" „Zeker buiten!", antwoord de juffrouw Bywater. „Ik stond juist voor het raampje, dat uit zicht geeft op de straat. Ik zag die Mr. Curtis naar buiten wan delen. Hij keek de straat op en neer. Een man kwam de hoek om. Zij spraken samen. En toen gingen zij beiden terug de hoek om". „U zag niet, dat de tweede man Curtis iets gaf?" „Niets! Zij ontmoetten elkaar, spraken een of twee woorden en gingen toen weg". „Wat voor een type was die andere man?" „Oh! zoiets als die Curtis. Amerikaans. Ik zag hem natuur lijk maar een ogenblik. Maar de indruk, die ik er van kreeg, was dat hij wel een Amerikaan was". Zag u Curtis terugkomen?", vroeg Jimmy, na een kleine stil te. „Ja, omdat hij voor het kan toorloket kwam, om een spoor boekje te vragen. Daarna bleef hij enige ogenblikken in de hall staan, keek in het boekje, gaf het weer terug en wandelde langzaam de brievenkamer in". „SchitterendIk bedoel eh schitterend, dat u dat alle maal zo goed onthouden hebt. Hoe laat was dat?" „Een minuut of twee over ne gen". „En hoe laat worden die brie ven gebracht?" „Onze morgenpost ligt altijd ongeveer half negen in de boxes". „Zodat de brieven er waren op het moment, dat de man uit ging?" „Ik herinner mij, dat ze toen juist gesorteerd werden. Ik zag, dat de portier de post in het ka mertje bracht, juist toen Curtis uitging". „En zag u die kerel het hotel nog verlaten gedurende de mor gen?" „Tegen het middaguur. Hij ging naar het station". Muziekfeest. Hoewel de weersomstandighe den eigenlijk iets te warm wa ren voor een succesvol muziek feest, deden de muzikanten van de diverse korpsen hun best de warmte weg te blazen. In de vroege namiddag werden de bestuursleden van de diverse muziekgezelschappen door het gemeentebestuur ontvangen op het gemeentehuis, terwijl in de Stationsstraat de stoet werd op gesteld voor de muzikale rond gang door de gemeente. Terwijl de overige muziekkorp sen naar het hun aangewezen lokaal begaven, betrad het eer ste gezelschap de kiosk in het park voor het geven van een concert gedurende en half uur. Achtereenvolgens werd daarop door de andere gezelschappen een concert ten gehore gebracht. Het was ongeveer zes uur toen de Harmonie Terneuzen met z'n drumband het slotconcert gaf. Daar inmiddels ook de voetbal wedstrijd was afgelopen en de belangstelling vor het Terneu- zense korps groot was, werd dit concert door zeer velen bijge woond. Vooral de mars „Sambre et Meuse" met de drumband mocht een daverend applaus oogstten. Na het concert volgde nog een mars door de gemeente die veel belangstelling trok. Het Sasse publiek dat wel gewoon is aan een geüniformeerd muziekkorps maar dan in RAF-kleuren, ver pandde zijn hart aan de zwart geüniformeerde harmonie van Terneuzen. Het bestuur van de harmonie ,De Verenigde Vrienden" kan terugzien op een geslaagd dia manten jubileum. De Zeeuws-Vlaamse welpen bijeen. In samenwerking met het be stuur van de R. K. verkennerij en het Nederlands Padvinders- gilde in Zeeuws-Vlaanderen had zaterdagmiddag een welpenbij eenkomst plaats op de oude be- zinkingsvijvers van de Spiegel- glasfabriek te Sas van Gent. Deze bijenkomst werd gehou den ter herdenking van de 100- jarige geboortedag van lord Ba den Powell, de stichter van de padvinderij, als mede het feit dat het 50 jaar geleden was dat de padvinderij gesticht werd. De groepen van de welpen uit West Zeeuws-Vlaanderen voer den een spel op, dat door de wel pen in geheel Nederland op de zelfde wijze wordt opgevoerd. Iedere horde stelde een neger stam voor die op jacht gaat, zelfs echte negerdansen werden opgevoerd, zowaar een negerop perhoofd ontbrak niet. Bij dit massaspel waren zeker 200 welpen aanwezig. Begunstigd door de mooie weersomstandig heden, werd dit massaspel een succes. (Wordt vervolgd.) Reis Ouden van Dagen Donderdag j.l. maakten de oudjes van Westdorpe onder stralend zomerweer hun jaar lijks uitstapje. De reis ging naar Ronse met een tweetal autobus sen en 18 particuliere auto's. Na in Ronse het middagmaal ge bruikt te hebben ging men via Flobecq (Bois de la Houpe) naar Roesselaere, Diksmuide, Brugge en via Oostburg kwam men weer in Westdorpe terug waar een grote menigte de oudjes stonden op te wachten. Dat het muziek gezelschap „Eikels worden Bo men" aanwezig was om de oud jes met vrolijke klanken te be groeten behoeft niet gezegd te worden. De oudjes waren ten zeerste voldaan over hetgeen hun deze dag geboden was en waarover zij nog lang zullen na praten.

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 2