Touwtrekken om de vrede Overstromingen in de Alp en Aziatische griep breidt zich steeds verder uit Bedrijfsleven en Effectenbeurs helpen Prinses Beatrix Poliofonds Overbrenging van de kraamgelduitkering van de Ziektewet naar het Ziekenfondsenbesluit De aflevering van houdbare melkprodukten beperkt HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Johan Bodegraven Ridder in de Orde van Oranje-Nassau Een kwart miljoen uit effectenverkoop WEKELIJKSE WERELDSCHOUW De nieuwe Franse regering is deze week aan de Natio nale Vergadering voorgesteld. Pflimlin, de voorzitter van de volksrepublikeinen, die hoopte door samenwerking met Mollet een nieuwe minderheidsregering te kV"ne" vormen, heeft zijn pogingen moeten opgeven, toen bleek, dat de socialisten ook onder zijn leiding uitsluitend aan hun eigen programma wilden vasthouden. President Coty heeft zich toen gewend tot Bourgès Maunoury, die een der sterkste figuren was in de regering-Mollet, by rechts een goede kans maakte, omdat hij in zijn wens om Algiers voor Frankrijk te behouden onverzettelijk was, en tot de linkergroep der radicalen behoort. HET EERSTE GRENS-DOUANE- KANTOOR DAG EN NACHT GEOPEND. buitengebruikstelling VAN POSTZEGELS. Rivier de Are buiten haar oevers getreden bewoners moeten vluchten naar de bovenste verdieping van hun huizen Zal deze zich over de gehele wereld verspreiden MELKPRIJS PER 1 JULI 6 CENT NAAR BOVEN BOEDAPEST KAMT MET TEKORT AAN WATER kimimiiimi TWEEDE KAMER Politieleger van de V. N. schiet Arabier dood De Algerijnse opstand Hunkering bil abonnement: Temeuzen D kecteur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noord straat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 251C N& 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— per kwartaal; per maand 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. VRIJE ZATERDAG 15 JUNI 1957 12e Jaargang Nr 4089 Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie ƒ2,25 Rubriek Kleine Advertenties Tgéén handelsadver tenties): 5 regels ƒ1,—Iedere regel meer 20 ct. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur Zijn ministerie, waarin Mollet natuurlijk 'n belangrijke plaats inneemt, en de portefeuille voor Buitenlandse Zaken in handen in gebleven van Pineau, is samengesteld vooral uit zaak kundige staatssecretarissen en een voor Frankrijk betrekkelijk klpin aantal ministers. De radi calen, die verdeeld zijn zullen zich na het terugtrekken van Mendès France wellicht op nieuw aaneen sluiten. Wat hun onderling partij getwist hun heeft doen verliezen, bewijst de uitslag van de stemming in I,yon, waar in plaats van Har riot nu geen radicaal is gekozen. In Algiers gaf de begrafenis van de slachtoffers, die bij de laatste gebeurtenissen gevallen zijn, aanleiding tot, een aangrij pende plechtigheid cn nieuwe onlusten; in Frankrijk is men zich bewust van het gevaar, dat de twee groepen Algerijnen met onderlinge twisten voor geheel het land opleveren en wil men nu wel wat laat Frankrijk gaan uitkammen. KRACHTIG OPTREDEN VERWACHT Bourgès staat bekend, dat hij de veldtocht in Algiers onver- biddeliik wil voortzetten, maar tegelijkertijd reeds een geraam te van hervormingen in wer king wil stellen. Hij is ook een man, die voor de versterking van de Union Francaise, nodig na de laatste economische ex pansie op Frans grondgebied in Afrika, krachtig wil optreden. Maar de financiële moeilijkhe den zijn veleRamadier zal zijn oude plaats niet innemen, maar deze afstaan aan de radicaal Gaillard, van wie men voorstel len verwacht die ook voor de on- afhankeüjken aanvaardbaar zijn Voor alles zal gezorgd worden, dat de voor Frankrijk zo belang rijke wetsontwerpen inzake Euromarkt en Euratom worden bekrachtigd. Te midden van de moeilijkhe den, die Engeand, Frankrijk en ook Amerika doormaken, ont wikkelt Chroesjtsjow een steeds sprekender activiteit. Hij heeft niet alleen een interview aan Amerikaanse correspondenten toegestaan, maar is zelfs in een gesprek met Amerikanen voor de televisie verschenen, welke onname natuurlijk in Amerika vrij algemeen is overgenomen. Opnieuw stelt hij zich op het standpunt van de co-existentie, en de wereld, die Hongarije maar al te gauw vergeet, gaat daar lustig op in. Russische regeerders zijn uit Finland teruggekeerd, waar de ontvangst rustig, maar koel was. Bevan zal nu. vergezeld van zijn even fanatieke echtge note, binnenkort naar Rusland komen. Tegelijkertijd echter is het Rusland, dat achter de schijnverkiezingen in Oost-Duits- land zit, die dan een votum voor co-existentie en ontruiming door Russische troepen van Ooot-Duitsland moeten leveren. Gomoelka heeft, vermoedelijk onder de invloed van zijn reis naar Moskou, op de noodzake lijkheid van economische hulp aan Polen gewezen. Dit heeft er Nixon toe geleid om nog eens nadrukkelijk het met Polen overeengekomen accoord bij de senaat aan te bevelen. Teneinde noch aan Eisenhower noch aan de democraten te gunnen, dat zij profijt trekken van de ont wapeningstoenadering, is nu se nator Knowland gekomen met de gedachte, dat men te neutra liseren gebieden tegenover el kander zal uitwisselen. Zo b.v. zou Rusland Hongarije neutra liseren, indien Amerika het Noorwegen deed, en Amerika Griekenland, indien Ruslahd het Polen doet. Dat al zulke kunstmatige maatregelen ten nadele van het westen zullen uitvallen, zo lang niet weder zijds vertrouwen is hersteld, schijnt er bij de Amerikanen en ook bij anderen nog steeds niet in te willen. Tweede Pinksterdag werd men gewaar, dat Eisenhower pijn in zijn maag had en te bed was ge bleven en onmiddellijk daalde Wallstreet om na het loze van 't bericht weer te stijgenZelfs in gematigde couranten, zoals de onafhankelijke Christian Science Monitor er een is, ont komt Eisenhower niet aan ver wijten. Zo wordt er op gewezen dat een andere president het schandaal om MacCarthy niet zo ver had laten komen; dat de zakenlieden eigenlijk nauwelijks weten wat ze aan Eisenhower hebben; dat Eisenhower zijn kracht zoekt in de fouten van zijn democratische tegenstan ders; dat zijn persoonlijk leider schap, gelijk dat Amerikaanse traditie is, en Amerika nog wenst, zich lang niet voldoende uit. Het schijnt, dat onder de in vloed van Eisenhower's opdrach ten aan Stassen, er enig uitzicht bestaat op resultaten der Ont- wapeninesconferentie te Lon den; zelfs wordt gesproken van een come back, een soort terug keer dus in politieke zin van Stassen, die inmiddels de Ame rikaanse voorstellen nog in zijn zak heeft gehouden. Eisenhower heeft nadrukkelijk verklaard, dat van een stopzetten van de atoomproeven voorlopig geen sprake isde senaat heeft zelfs Pauling, een der geleerden, die tegen deze proeven bezwaren hebben gemaakt, voor een com missie gedaagd, omdat men ver onderstelt, dat hij onder vreem de invloed heeft gehandeld. De oppositie, waarbij Bevan de officiële leider Gaitskell meer hielp dan deze aangenaam kan ziin heeft in het Lagerhuis spek takel over de atoomproeven van Engeland gemaakt, maar tot veel meer dan een weinig ver kwikkelijke scheldpartij is het niet gekomen. Eden is met zijn vrouw in Engeland terugge keerd, maar hij wil niet op nieuw in de politiekhij is dankbaar, dat hij van zijn laat ste aanval het leven heeft afge bracht. van Rusland meer in woorden dan in daden bestaat. Hoewel de financiële besprekingen te Rome met Engeland na korte tijd werden verdaagd, heeft Egypte er wel iets bij gewonnen, terwijl Frankrijk nu de scheep vaart door het Suezkanaal ook heeft hervat. Misschien be speurt Nasser, dat hij bij de Arabische landen niet populair is, gelijk b.v. ook blijkt uit de vrij bevredigende zitting, die in Karachi het Pact van Bagdad heeft gehouden, hoewel de Ame rikanen, die in de militaire com missie van dit pact zitten, heb ben geweigerd een generaal af te staan voor het bevel over deze troepen. In Syrië viert een zekere over macht van het communisme nog hoogtij, want de Syriërs me nen, dat eigenlijk Rusland de enige werkelijke vriend van de Arabieren is. Het staat nu wel vast, dat Nasser's aanhangers de bloedige relletjes in Libanon als voorspel van de verkiezin gen in dat land hebben aange stookt. Jordanië is een stap ver der gegaan en heeft Egyptische diplomaten het land uitgewezen als onruststokers, terwijl van Amman uit scherpe nota's èn tot Egypte èn tot Syrië zijn ge richt. Nu zijn er weer moeilijk heden tussen Israël en Saoedi- Arabië, terwijl Amerika bij En geland aandringt op het afstaan van grondgebied aan Arabië. In het Verre Oosten verliest Nehroe terrein; het vertrouwen in hem, zelfs in India neemt af; het heet, dat hij als minister zal aftreden om zich aan de re organisatie van de congrespar tij te wijden. Het grenskantoor Wernhout- Wuustwezel is het eerste kan toor in Europa dat op werkdagen dag en nacht geopend zal zijn voor het vervoer onder douane- versluiting. Het Nederlandse ministerie van Financiën en het Belgische be stuur der douanen en accijnzen hebben n-1. na overleg, besloten om het internationale douane kantoor Wernhout-W uustwezel dag en nacht open te doen stel len als douanekantoor van door gang voor het internationaal ver voer van goederen onder dek king van een speciaal carnet T. I. R. De centrale directie der P-T-I deelt ons mede, dat de in 1949 uitgegeven postzegels met ae beeltenis van H. M. de Koningin en face (ontwerp Hartz), even als de daarmede overeenkomen de zegelafdrukken (op briefkaar ten, luchtpostbladen en arbeids lijsten) met ingang van 1 januari 1958 buiten gebruik gesteld en voor de frankering waardeloos worden. Tijdens de vrijdagavond in de grote zaal van de Effectenbeurs te Amsterdam gehouden samen komst voor de verkoop van ef fecten ten bate van het Prinses Beatrix Poliofonds heeft de bur gemeester van Hilversum, de heer J. J. G. Boot, meegedeeld, dat het Hare Majesteit de Ko- ningin heeft behaagd de heer Johan Bodegraven te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De verkoop van de effecten heeft opgebracht een bedrag van 254.713,37. Dit bedrag vertegen woordigt een waarde, die ruim 100.000 ligt boven de gezamen lijke beurswaarde van de geveil de effecten. Met deze opbrengst van ruim een kwart miljoen gulden, welk bedrag geheel ten goede komt van het Nationaal fonds voor be strijding van de kinderverlam ming zijn de organisatoren bij zonder tevreden. De voorzitter van het Prinses Beatrixfonds, mr. Klaasesz, zei- de in zijn dankwoord aan Johan Bodegraven: „U hebt een feeling voor waar u het geld kunt vin den en waar de mensen zijn om een beroep op te doen. Jammer dat u er mee ophoudt om een andere taak op u te nemen." Schertsend voegde mr. Klaasesz hieraan toe: „Misschien kunt u iets voor de IJ-tunnel gaan doen." Mr. Klaasesz sprak zijn dank uit voor het door het comité ge nomen initiatief voor de effec tenverkoop. „Wij hebben veel geld nodig. Amsterdam heeft prachtig werk gedaan. De hoofd stad geeft daarmee een schitte rend voorbeeld." WOORDEN INPLAATS VAN DADEN Egypte blijkt nu inderdaad be merkt te hebben, dat de steun GRIEP EN VETO De Aziatische griep schijnt zich snel te verspreiden; is ook al geconstateerd aan boord van een schip naar Europa. En het zijn weer de laboratoria van dat vermaledijde westen, die het se rum moeten bereiden om Azië van deze plaag te verlossen. De vertegenwoordigers van de Verenigde Naties zijn slechts korte tijd bijeen geweest om over de vernieuwing van het statuut te spreken. Russische veto's lagen zo voor de hand, dat men 'de zaak voorlopig heeft uitgesteld. De Verenigde Naties beginnen bedenkelijk de kant op te gaan van de Volkenbond, met uitzon dering dan van hun nuttig technisch werk. Daartegenover heeft de tienjarige herdenking van Marshali's werk, dat in 1947 begon, aanleiding gegeven nog eens te overwegen hoe dankbaar Europa voor deze Marshall-hulp diende te zijn, dankbaarder dan in vele gevallen is getoond VAN DER MANDERE. (Nadruk verboden.) De bewoners van het Franse stadje Modane, dat dicht bij de Italiaanse grens in Savoye ligt, zijn vrijdag met hun huisraad en andere bezittingen naar de bo venste verdiepingen van hun wo ningen gevlucht voor het water van de Are, een rivier die tenge volge van de hevige regenval bul ten haar oevers is getreden. De hoofdweg naar Italië is onbegaanbaar en het treinver keer over de spoorlijn Parijs— Rome is gestagneerd. Het treinverkeer is omgelegd via de Simplontunnel. Tengevolge van de hevige regen en de ge smolten sneeuw zijn een aan tal dorpen in de Franse de partementen Savoye en Isere geëvacueerd. De brug tussen Brianqon en Gap is door de woedende stroom weggesla- RAAKT EISENHOWER UIT DE GRATIE? De figuur van Eisenhower blijft meer omstreden. In beurs- kringen is zij belangrijk. Op Een woordvoerder van de re gering van het Britse protecto raat Bahrein heeft vrijdag mee gedeeld, dat de Aziatische griep tot in de Perzische Golf is door gedrongen. In Bahrein zijn vi ij- da- tientallen gevallen gemeld. Een Australische deskundige op het gebied van virusinfecties, Burnet, heeft vrijdag te Sydney verklaard te geloven, dat de Aziatische griep zich over de ge hele wereld zal verspreiden. Hij had geen verband kunnen vast stellen tussen atoomstraling en veranderingen in de bekende ty pen van het griep veroorzaken de virus. Het hoofd van de bio-chemi- sche afdeling van een proefsta tion te Rothamsted in Groot-Brit- tannië, dr- Pirie, schreef daaren tegen in een artikel in het Brit se medische blad „Lancet", dat de Aziatische griep het gevolg kan zijn van de straling van radio-actief stof van atoomont ploffingen. Volgens hem kan een virus onder invloed van radio activiteit van eigenschappen ver anderen. Het hoofd van de dienst voor volksgezondheid te Manilla heeft vrijdag bekendgemaakt, dat er zich in de twee weken vóór 8 juni 417 gevallen van longont steking hebben voorgedaan, waarvan 202 met dodelijke af loop. Aangenomen wordt, dat de grote toeneming van het aantal longontstekingsgevallen een ge volg is van de griep-epidemie. In het Britse tijdschrift voor gebied van Novalsesa in het dal van Susa (Lombardije) overstroomd. Er werd -aan zienlijke schade aangericht. In het gebied van Carig- nano (Piemont) is de Po bui ten haar oevers getreden. Brandweerlieden en soldaten zijn naar dit gebied getrokken om hulp te verlenen aan de bevolking, die door het water geïsoleerd is. Men schat de schade, die de laatste twee maanden in Pie mont door het slechte weer is aangericht, op ongeveer 50 miljard lires. Volgens de laatste berichten uit Irnsbrück zakt het water in Oost-Tirol en Karinthië weer. In dien er geen regen meer valt is het overstromingsgevaar gewe ken. Op 1 juli zal de melkprijs per liter met 6 cent stijgen. Dit zou aai> leiding tot hamsteraankopen van verduurzaamde melkprodukten kunnen geven. Het Produktschap voor Zuivel wil dit voorkomen. Hoewel hamsteren van gesteriliseerde consumptiemelk, chocolade- melk, pap en vla vooral in 't warme jaargetijde, niet aantrekkelijk is, meent men toch, dat de betrokken handel uit de komende prijs verhoging geen extra voordeel mag halen. Indien immers voor 1 juli, een der genoemde produkten, 6 cent per liter goedkoper is, dan na dien, dan betekent verkoop na 1 juli 6 cent „winst". Besloten is daarom, dat de fabrieken slechts 3 procent meer tus sen 2 en 29 juni mogen afleveren, dan zij tussen 28 april en 26 mei deden. Het zal de huisvrouw zo onmogelijk worden- gemaakt voor raadjes verduurzaamde melkprodukten te kopen. Op overtreding van dit voorschrift door de fabrieken is een straf van zes gulden per 100 liter gesteld, zodat de prikkel tot „winst nemen" is wegge nomen. Het Hongaarse vakbondsblad „Nepakarat" heeft vrijdag be richt dat Boedapest bedreigd wordt door een „zeer ernstig" te kort aan water. Het door radio-Boedapest ge citeerde blad schrijft dat er in verscheidene districten van de stad geen druppel water meer is. De watervoorziening van de in dustriële ondernemingen moest met tien procent verminderd worden, aldus „Nepakarat". OP DE VERING HAZET FABRIEKEN TE ZEVENBERGEN een artikel over de Oostaziati- sche griepepidemie opgemerkt, dat deze zich tot Europa zou kunnen uitbreiden, tijdens de zomer stationair zou blijven en in de herfst ernstiger zou wor den. Een correspondent van het blad zoekt verband met de kern proeven. Het Britse ministerie van Gezondheid heeft verklaard dat men een waakzaam oog houdt op eventuele gevallen van griep, die over zee of door de lucht Engeland binnen zouden kunnen komen. Het nieuwe griepvirus, dat de Aziatische griep veroorzaakt, is nu in Europa en Australië inge voerd en waarschijnlijk ook in Noord-Amerika, aldus heeft het hoofdkwartier van de Wereldge zondheidsorganisaties te Genève vrijdag bekendgemaakt. Er zijn in. deze gebieden echter geen ziektegevallen geconsta teerd. g0Ook in de wintersportplaats Val d'Isère zou aanzienlijke schade zijn aangericht. Ook verscheidene gebieden in de Zwitserse Alpen worden door overstromingen geteis tein het dorp Tasch, dat in 't dal van Zermatt ligt, heeft t water de eerste verdieping van enkele chalets bereikt. De spoorlijn naar Zermatt kan riet meer gebruikt worden. De stroom woelde lijkkisten op het kerkhof los. Bij de overstromingen in Oost-Tirol en Karinthië zijn vier mensen om het leven ge komen. In Innsbrück zijn vrijdag drie vliegtuigen aangekomen, die voedselpakketten zullen uitwerpen boven het dorn St. Jakob in het dal van Defreg- gen, waar zich op het ogen blik, behalve de inwoners, on geveer 250 toeristen uit We nen en West Duitsland bevin den, die allen volkomen ge- isolèerd zijn. OVERSTROMIN GEN IN ITALIË Ook Noord Italië is door overstromingen geteisterd. De bergrivier „Giorgio" is don derdagmiddag buiten haar oevers getreden en heeft het Een Deense schildwacht heeft vrijdagochtend nabij de grens tus sen Jordanië en het gebied van Gaza een Arabier doodgeschoten, die trachtte illegaal uit Israël Egypte binnen te kernen, aldus heeft het hoofdkwartier van het politieleger van de Verenigde Na ties te Cairo bekendgemaakt. Een Deense patrouille had eerst waarschuwingsschoten gelost. Toen men meende, dat de man op het punt stond een handgra naat te werpen, schoot één van in nei. geneeskunde „Lancet" wordt in |de soldaten raak. Een hogedrukgebied waarvon het centrum boven de Noordzee was gelegen bracht in vrijwel ge heel West-Europa zonnig en warm zomerweer. Op de meeste plaatsen kwam het kwik boven de 25 graden, terwijl hier en daar de 30 graden werd bereikt. In ons land was het vliegveld Woensdrecht met 28 graden het hoogst. In het Noorden van het land werd het maar ongeveer 20 graden. Dit hing samen met het feit, dat daar minder warme lucht werd aangevoerd, die over noordelijk gelegen gebieden stroomde. Het genoemde hoge drukgebied verleent het weer een standvastig karakter, zodat ook vandaag op zonnig en warm weer gerekend mag worden, waarbij het waarschijnlijk is, dat in het zuiden van het land het kwik tot ongeveer 30 graden zal stijgen. De Tweede Kamer heeft in haar vergadering van vrijdagmiddag in behandeling" genomen het wetsont werp, houdende overbrenging van de kraamgelduitkering van de Ziektewet naar het Ziekenfondsen- besluit. Tot dusverre zijn de kosten van de kraamgelduitkeringen ten laste van het rijk gekomen. Deze sociale voorziening werd geacht te wor den bestreden uit de opbrengst van de in de rijksmiddelen vloeiende vereveningsheffing. In verband met het afschaffen van deze hef fing heeft de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid zich over de financiering der kraam gelduitkeringen nader beraden. Naar zijn gevoelen dienen deze kosten, evenals de overige ver strekkingen van de sociale verze kering, in beginsel ten laste van het bedrijfsleven te komen. Het ontmoet bij de minister geen be zwaar het denkbeeld van de Stich- ting van den Arbeid over te nernen en de kraamgeldvoorziening bij de ziekenfondsverzekering onder te brengen. De kosten van deze nieuwe zie kenfondsverstrekking, welke, uit gaande van een kraamgeld van 55)ongeveer 7 miljoen 's jaars zullen belopen, zullen uit de middelen der ziekenfondsverze kering bestreden kunnen worden. De kring dergenen aan wie de Algemene Ziekenfondsen straks kraamgeld zullen verstrekken, zal uit de aard der zaak samenvallen met die der overeenkomstig het Ziekenfondsenbesluit verplichtver zekerden. Dit houdt enerzijds in, dat enige groepen, die thans geen aanspraak op de uitkering van kraamgeld kunnen doen gelden, b.v. zeelieden en rentetrekkers, bedoelde aanspraak wel zullen krijgen. Anderzijds zal ten aanzien van enige groepen, die thans aan spraak op kraamgeld kunnen ma ken, doch die niet onder de ver plichte ziekenfondsverzekering val len, de bedoelde aanspraak niet door de verplichte ziekenfondsver zekering kunnen worden overge nomen. Voorts zal o.a., voor zover de betrokkenen niet rechtstreeks of indirect verzekerd zijn in de zin van het Ziekenfondsbesluit, ook geen kraamgeld meer worden ver leend aan inwonende dochters, stief- en pleegdochters van een verzekerde. Dit „Duitse insluipsel" wordt uit de wetgeving verwijderd. Tevens is aan de orde gesteld het wetsontwerp tot uilkering van kraamgeld aan enige groepen niet ingevolge het ziekenfondsenbesluit verzekerden. In het wetsontwerp „overbren ging kraamgelduitkering van ziek tewet naar Ziekenfondsenbesluit" wordt bepaald, dat de kraamgeld- uitkering, tot dusverre in de Ziek tewet geregeld, als voorwerp der verzekering wordt opgenomen in het Ziekenfondsenbesluit. Voor degenen, die ofschoon arbeider in de zin van de Ziektewet niet temin krachtens wettelijke bepa ling geen verplicht verzekerden zijn ingevolge die wet (voorname lijk het overgrote deel van het overheidspersoneel en het perso neel bij het bijzonder onderwijs) en derhalve als zodanig geen aan spraak op kraamgeld kunnen doen gelden, was bij besluit van de secretarissen-generaal van Sociale Zaken en van Financiën van 25 september 1943 een regeling ge troffen, waardoor dit personeel het kraamgeld rechtstreeks ont vangt van de werkgever. Voorge steld wordt de huidige regeling van het kraamgeld voor bovenbedoelde personeelsgroepen voorlopig te handhaven. Ze wordt echter in overeenstemming gebracht met het bepaalde in het ontwerp „Over brenging kraamgelduitkering van Ziektewet naar Ziekenfondsenbe sluit". Naar aanleiding van een aantal opmerkingen van mevrouw Lips Odinot (CPN) zegt minister Suur- hoff dat na de schriftelijke voor bereiding hierin geen nieuwe ge zichtpunten zijn naar voren ge komen. De aanleiding tot het eerste ont werp is te vinden in het vervallen van de vereveningsheffing. Een verhoging van de ziekenfondspre mie is niet te verwachten, omdat het totaal der kraamgelduitkerin gen slechts een fractie van alle uit keringen is. Als de Ziekenfondsraad, die dat op het ogenblik beziet, meent dat de uitkering van ƒ55,te laag 19. dan zal daaraan wel iets worden gedaan. Maar de regering is niet voor nemens hierin bij te dragen. Deze uitkering behoort te geschieden door het bedrijfsleven. De beide wetsontwerpen worden z. h. s. goedgekeurd. De C.P.N. krijgt aantekening, dat zij geacht wil worden te hebben gestemd tegen het eerste ontwerp. Ai Bij donderdag en vrijdag uitge voerde Franse militaire opera ties lm het gebied van Algiers zijn 71 opstandelingen gedood en drie krijgsgevangen gemaakt. In het gebied van Constantind werden twintig rebellen gedood. medegedeeld door het K. N. M. I, geldig tot zaterdagavond. Zomers weer. Droog en overwegend zonnig weer met een matig tot vrij krachtige noordoostelijke wind. Dezelfde temperatuur ais giste ren of iets hoger. ZATERDAG 15 JUNI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 3.42 4.17 4.57 5.07 n.m. 3.57 4.32 5.12 5.22 ZONDAG 16 JUNI. v.m. 4.22 4.57 5.37 5.47 Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden ZON n.m. 4.31 5.06 5.46 5.56 MAAN op onder op end«r Juni. 7.35 15 4.21 21.04 22.47 16 4.21 21.04 23.11 8.40 17 4.21 21.04 23.33 9.45 18 4.21 21.05 23.54 10.49

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1