Dulles over ontwapening De Westduitse nota aan Moskou Technische moeilijkheden bij P.T.T. Onrust in Algiers HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Driemaal de honderdduizend te Rotterdam Morgen hervatting van Londense ontwapeningsbesprekingen WOENSDAG 12 JUNI 1957 12e Jaargang Nr 4086 EERSTE BLAD De suggestie van Know- land. De handel op China. De kwestie-Algerië De uitwisseling van zend tijd met Sowjet-Unie .ze kunnen het allemaal goed gebruiken Deel van „de honderdduizend" in Amsterdam gevallen PRINSES WILHELMINA MOET RUST HOUDEN BENZINEPRIJS OMLAAG Waarschijnlijk met 0,5 cent per liter Personeelsgebrek een van de oorzaken ANAK AGUNG GEEN AMBASSADEUR IN ZWEDEN FRANSE REGERING GEVORMD Frankrijk antwoordt Moskou CANADESE LIBERALEN VERSLAGEN VONNISSEN IN HONGARIJE VEEL ONGELUKKEN IN OOSTENRIJK EISENHOWER GAAT VOORUIT Koningin Elizabeth in de herfst naar Canada DE KIKVORSMAN CRABB HET SUEZK AN AAL SYamcering tij abonnement: rimneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 251C Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,pet kwartaal; per pnaand 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V v/h Firma P J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties (géén handelsadver tenties) 5 regels 1,—- Iedere regel meer 20 et. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdag* 10 nar Minister Dulles heeft dinsdag op zijn wekelijkse persconferentie meegedeeld, dat de V. S. bereid zijn, de Sowjet-Unie een degelijk voorstel te doen betreffende de instelling van een luchtinspectie- zone in het gebied van de Noord pool. Ook verklaarde hij, dat de Amerikaanse regering met haar Europese bondgenoten overleg pleegt over een dergelijke zone in Europa. Dulles voegde hier aan toe, dat de V. S. op dit punt geen voorstel willen doen, voor dat zij de goedkeuring hebben van hun bondgenoten. De kwestie kwam ter sprake, toen aan de minister vragen wer den gesteld over de onverwachte komst van Harold Stassen, de Amerikaanse vertegenwoordiger bij de ontwapeningsbesprekingen te Londen, naar de V. S. Dulles gaf toe, dat zich er ten aanzien van de NAVO procedure-compli caties hadden voorgedaan, waar door het wenselijk was dat Stas sen voor verder overleg naar Washington kwam. De V. S. wis ten nog niet, hoe hun bondgeno ten over een inspectiezone in Europa dachten. In afwachting van ophelderingen hieromtrent zou het Amerikaanse standpunt voorlopig nog niet bekend wor den gemaakt. Dulles zei, dat de Europeanen van het vasteland algemeen van oordeel zijn, dat het wellicht wen selijk is, tenminste de mogelijk heid van een politieke regeling van vraagstukken betreffende het vasteland, in het bijzonder de her eniging van Duitsland, te onder zoeken, voordat op het gebied van de ontwapening een stap wordt gedaan, waarbij Duitsland zou zijn betrokken. De minister leg de er de nadruk op, dat dit niet een kwestie van tweezijdige on derhandelingen tussen Washing ton en Moskou was en dat de V. S. niet hun bondgenoten zul len opofferen om snel met de Sowjet-Unie tot een vergelijk te komen. Wat het genoemde inspectie plan voor het Noordpoolgebied betreft verklaarde Dulles desge vraagd, dat dit ook zou slaan op Canada en mogelijk tevens op Denemarken, in betrekking tot Groenland en Noorwegen. Dit laatste hing echter af van waar men de lijn zou trekken. In antwoord op een andere vraag zei de minister, dat als er een nieuwe Canadese regering komt als gevolg van de verkie zingsuitslag, de kwestie wellicht enige vertraging zal ondervin den. Dulles herhaalde, dat 't Noord poolgebied z.i. geschikt is om een inspectieplan voor het eerst in praktijk te brengen. Minister Dulles heeft op zijn persconferentie de suggestie van de republikeinse fractieleider se nator William Knowland om Noorwegen te neutraliseren in ruil voor de terugtrekking van de Russen uit Hongarije, van de hand gewezen. De minister zei het sterk te betwijfelen, of het juist is voor te stellen, dat een land, dat wil deelnemen aan een stelsel van collectieve beveiliging, hiervan afziet. Hij noemde Noorwegen niet bij name, maar dit land maakt deel uit van het Noord- Atlantische bondgenootschap. Overigens zei Dulles, dat hij het ten volle met Knowland eens was, dat men met alle gepaste middelen moet trachten de Rus sen uit Hongarije te krijgen. Tevoren had de democratische senator Richard Neuberger in de senaat een beroep op Knowland gedaan om zijn „ongelukkig voorstel" in te trekken, opdat er hierdoor geen „onberekenbare schade aan het Amerikaanse prestige in het buitenland wordt berokkend". Knowland hoorde de kritiek zwijgend aan. Minister Dulles heeft op zijn persconferentie verklaard, dat Engeland bij zijn besluit om de handel op China te verruimen rekening had moeten houden met het standpunt van de V. S., die de voornaamste verantwoorde lijkheid dragen voor de veiligheid in het betrokken gebied. De mi nister voegde hieraan toe, dat het standpunt van Washington tegen afschaffing van de extra beperkingen op de handel op communistisch 'China gedeeld wordt door het merendeel van de vijftien bondgenoten, die on langs de kwestie te Parijs hebben besproken. Hij zei, dat China slechts over een beperkte hoéveelheid buiten landse betaalmiddelen beschikt voor de aankoop van buitenland se goederen. Daarom is het z.i. twijfelachtig, of het totaal van de Chinese handel door het afschaf fen van alle extra-beperkende maatregelen in vergelijking met de handel op de Sowjet-Unie zal toenemen en dit zou betekenen, dat China zich meer zou concen treren op de aankoop van goede ren met een grotere strategische waarde dan voorheen. Minister Dulles heeft op zijn persconferentie verklaard, dat de Ver. Staten niet van plan zijn, zich op welke wijze dan ook in de kwestie-Algerië te men gen. De minister voegde hieraan toe, dat hij een Arabisch ver zoek om aan de militaire steun aan Frankrijk zekere voorwaar den te verbinden, had afgewe zen. Minister Dulles heeft ver klaard, dat een Amerikaans aan bod om elke maand een half uur zendtijd met de Sowjet-Unie uit te wisselen om eikaars politieke overtuiging te horen, nog steeds van kracht is. Volgens Dulles hadden de Ver. Staten, Engeland en Frankrijk dit voorstel al an derhalf jaar geleden op een bij eenkomst van de vier ministers van Buitenlandse Zaken te Ge- nève gedaan. De toenmalige mi nister van Buitenlandse Zaken van de Sowjet-Unie, Molotof, had toen echter verklaard, dat hij voor een dergelijke uitwisse- line niets voelde. Volgens de Westduitse nota, die zaterdag in Moskou is over handigd, moet een overeenkomst inzake de repatriëring van Duit sers in Rusland en van Russen in West-Duitsland een onderdeel vormen van de besprekingen tus sen de Sowjet-Unie en de bonds republiek die in Moskou gevoerd zullen worden. Bij de onderhandelingen over dit onderdeel moet men zich niet beperken tot individuele geval len, maar tot een overeenkomst zien te komen waarin richtlijnen zijn vervat, aldus de nota. In hun nota van 16 april had den de Russen gezegd, dat de re patriëring in haar geheel vol tooid was, hoewel er zich nog praktische vraagstukken konden voordoen betreffende een aantal afzonderlijke gevallen. Volgens de Westduitse nota is dit Russische standpunt geba seerd op de mening dat de Rus sisch—Westduitse overeenkomst van september van 1955 „niet verder gaat dan de repatriëring van Duitsers, die door de Russi- Een aantal inwoners van Rot terdam heeft een goede Pink steren-drie. In deze stad is het winnende lot nr 13840 van de Nederlandse staatsloterij n.l. drie maal verkocht, en wel in de series B, C en D. Voorts is het lot verkocht door een collectrice' te Enschedé (serie A) en door 'n collectrice in Amsterdam (serie F). Het winnende lot in serie E is voor de helft verkocht door een col lecteur te Haarlem en door 'n collectrice te Leeuwarden. In Leeuwarden is het halve lot door de collectrice mej. R. Drijver te Leeuwarden overge dragen aan de debitante mevr. A. Mellema aldaar, die het heeft verkocht aan de perso neelsverenlging van een groot bedrijf te Leeuwarden. In Enschedé is het lot, waar op de honderdduizend viel, door de collectrice mevr. H. van Riemsdijk in z'n geheel ver kocht. Daarna is het in gedeel ten doorverkocht. Naar ons bij nadere informaties medegedeeld werd, is een aanzienlijk gedeel te van het geld in Zwolle te rechtgekomen. „Ik noem liever geen namen, maar het zijn allemaal mensen die het goed kunnen gebrui ken". Dit was de reactie van de collectrice mevr. J, de Haan Ekkebus op de mededeling, dat het lot serie B van het nummer, waarop „de ton" in de staats loterij was gevallen, door haar was verkocht. Een half lot er van is bij' een groepje terecht gekomen!, een kwart lot, twee tientjes en een twintigtigje bij1 particulieren. Wat er van de series C en D is geworden, die eveneens te Rotterdam aan de man zijn ge bracht, ligt nog in het duister. De serie C, een heel lot, is bij cieni onderverkoper terechtge komen, die zich nog niet heeft gemeld en serie D is, eveneens als heel lot, „aan het loket aan een onbekende" verkocht, zo werd ons verzekerd. Van de serie F van het num mer „ton" in de 535ste Staats loterij (nr 13840) zijn 6 twintig- jes door de Amsterdamse collec trice mevr. C. Lieftinck ver kocht. Vijf van deze coupures, dus een kwart van de honderd duizend zal zij uitbetalen aan een clubje fabrieksarbeiders. Het zes de lot is 'in bezit van een parti culier. Na een der trekkingen in het vorige jaar heeft mevr. Lieftinck ook een deel van de hoofdprijs uitgekeerd. De particulier secretaresse van H. K. H. Prinses Wilhel- mina meldt ons dat Prinses Wil- helmina op medisch advies een zestal weken volkomen rust zal moeten houden. De Prinses is echter niet ziek, enkel zeer ver moeid. Naar de KNAC mededeelt te hebben vernomen, zal de benzine prijs in Nederland' zaterdag 15 juni worden verlaagd. Hoogst waarschijnlijk zal de verlaging 0,5 cent per liter bedragen. Het is echter ook nog mogelijk, dat tot een verlaging van 0,6 cent wordt besloten. Deze verlaging is een gedeeltelijke eliminatie van 1,6 cent per liter op 1 december j.l. Deze prijsverhoging hield ver band ihet het Suez-conflict. sche rechtbanken gevonnist wa ren, en dat deze overeenkomst nagekomen is door de vrijlating van ongeveer 9.600 Duitse krijgs gevangenen". In de Westduitse nota wordt verder gesteld, dat besprekingen over culturele, technische en wetenschappelijke samenwer king slechts langs diplomatieke weg moeten worden gevoerd „zo als premier Boelganin zelf in zijn brief van 18 maart heeft er kend". De Westduitse sociaal-demo craten gaven een verklaring uit, waarin wordt gezegd, dat het sluiten van een handelsovereen komst met de Sowjet-Unie het klimaat wezenlijk kan verbete ren, waardoor later gemakkelij ker over de vrijlating der Duitse burgers in de Sowjet-Unie kan worden onderhandeld. De socia listen zijn tegen een koppeling van deze problemen, zoals in de nota gebeurt, gekant. De woordvoerder van het In donesische ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft dinsdag geweigerd commentaar te geven op berichten in de Indonesische pers, dat president Soekarno zou hebben geweigerd de benoeming van ex-minister Anak Agung Gde Agung tot ambassadeur in Zweden goed te keuren. Volgens het blad „Suluh Indonesia", het orgaan van de P.N.I., dat het door Soekarno gevormde kabi net van ir. Djuanda krachtig steunt, zou de presidentiële wei gering enkele dagen geleden ter kennis zijn gebracht aan de mi nister van Buitenlandse Zaken, Soebandrio. Anak Agung is minister van Binnenlandse en Buitenlandse Zaken geweest in verscheidene kabinetten. Hij is ook gezant in Brussel en Lissabon geweest. Volgens „Suluh Indonesia" is de weigering gebaseerd op het feit, dat „Zweden een neutraal Europees land is, dat een actie ve onafhankelijke politiek na streeft". „Daarom moet een am- bassadeurspost in dat land als zeer belangrijk worden be schouwd, die slechts kan wor den waargenomen door een In donesische leider met een onbe rispelijke reputatie in de Indo nesische onafhankelijkheids strijd." Anak Agung is minister-presi dent geweest in de voormalige federale staat Oost-Indonesië. Zijn benoeming tot ambassadeur in Zweden werd de vorige week bekendgemaakt. Thans is hij hoofdambtenaar op het minis terie van Buitenlandse Zaken. De Franse kabinetsformateur Bourges-Maunoury heeft meege deeld, dat zijn kabinet gereed is. Er zijn veertien ministers aan gewezen. De staatssecretarissen zullen later worden benoemd. De (niet officiële) lijst ziet er als volgt uit: Premier, Maurice Bourges- Maunoury (radicaal); Buiten landse Zaken: Christian Pineau (socialist, onveranderd); Finan ciën: Felix Gaillard (radicaal) Defensie: André Morice (dissi dent radicaal)Algerijnse Zaken: Robert Lacoste (socialist, onver anderd) Justitie: generaal Edou- ard Corniglion-Molinier (radi- caialgezind)minister van Staat: Felix Houhouet-Boigny demo cratisch Afrikaanse unie); Bin nenlandse Zaken: Gilbert Jules (radicaal, onveranderd); Onder wijs? René Billières (radicaal, onveranderd)Overzeese Ge biedsdelen: Gerard Jaquet (socia list) Openbare Werken: Edou- ard Bonnefous (radicaalgezind) Sahara: Max Lejeune (socialist) Oudstrijders: André Dulin (radi caal); Sociale Zaken: Albert Ga- zier socialist, onveranderd) Uit mededelingen van de cen trale directie van P. T. T. blijkt, dat ook de Pinksterdagen stagna tie hebben opgeleverd in verzen den en 'bestellen van correspon dentie. Geruchten als zou bij P. T. T., speciaal in Den Haag, een langzaam-aan-actie zijn ge voerd, berusten beslist op on waarheid. Wel zijn tussen de cen trale directie en de vakbonden 'besprekingen gaande over de in voering van de rijksregeling in zake toeslagen voor onregelma tige diensten. Enige tijd geleden is hierover principiële overeenstemming bereikt. Over de praktische uit voering echter-zijn nog bespre kingen gaande, waarvan de laatste verleden zaterdag is ge voerd. Het moet dan ook als volkomen onjuist worden be schouwd dat mem van een „na derende noodtoestand" spreekt, zo verklaarde de centrale di rectie van P. T. T. P. T. T. heeft moeilijkheden bij de besteldiensten in de grote cen tra van hot westen des lands en in de provincie Utrecht als ge volg van een tekort aan perso neel. Niettemin wordt de brief post normaal afgehandeld. In sommige gevallen moeten druk werken bij de grote kantoren naar een volgende bestelling ver schoven worden. Dit is trouwens sinds de oorlog reeds het geval. Tegen de Pinksterdagen is het bij P. T. T. zeer druk geweest, doch op alle postkantoren is de correspondentie volledig wegge werkt. Om de vele moeilijkheden zo goed mogelijk het hoofd te bieden zijn diverse maatregelen genomen, of in voorbereiding. Zo is bijvoorbeeld in Den Haag door 'n tekort aan postautochauffeurs inderdaad eem onderzoek inge steld of andere ambtenaren rij bewijzen hebben. Zulks om bij 'n eventueel tekort deze ambtenaren bij de rijdende postdienst te kun nen inschakelen. De opheffing van de vijfde buslichting in Amsterdam was reeds geruime tijd geleden aange kondigd. De vierde buslichting echter, met aansluiting op de nachtposttreinen, is gehandhaafd gebleven en bovendien kunnen spoedbrieven op de trambusjes worden gepost. De nachtdienst bij de Amsterdamse pakketpost is opgeheven. Naar mening van de centrale directie bestaat er geen onrust onder het P. T. T.-pepsoneel, al heeft men wel enkele symptomen van geïrriteerdheid geconsta teerd. Het personeel als geheel echter blijft, zij. het onder moei lijke omstandigheden, in 't open baar belang aan de arbeid en ver vult zijn taak op zeer lofwaardige wijze. De moeilijkheden van P. T. T. inzake personeelsgebrek in de grote centra wegen zwaar. Het de overspannen arbeidsmarkt personeel aan te trekken en mei de bestaande bezetting de diens ten normaal te handhaven. Zo veel mogelijk worden avondwer kers in extra dienst aangenomen. In Amsterdam werken thans 40 vrouwelijke 'bestellers en tien vrouwen in de sorteerafdelingen. In Den Haag zijn deze aantallen resp. 7 en 25. Verder wordt veel arbeid in overwerk verricht. Specifieke moeilijkheden op de postkantoren blijven de avond uren geven met 'n piekbelasting in de verzending en de vroege ochtend met esni piekbelasting jn de bestelling. Vooral tijdens de weekeinden zijn deze moeilijk heden maximaal. Vandaar dat P. T. T. grote aandacht besteed aan de ontwikkeling van. de me chanische postdienst en verbete kost P. T. T. grote moeite om op ring van arbesdsmethoden. In Algiers hebben zich onge- gen verbrand. Volgens orihevej- regeldheden voorgedaan. Groe- i tigde berichten kwamen een De ontwapeningsbesprekingen van debcommissie der Ver. Naties zijn niet gisteren, doch zullen donderdag hervat worden, zo is in Lenden bekendgemaakt. De voornaamste reden schijnt te zijn, dat men de Amerikaanse afgevaardigde, Stassen, die op het ogenblik in Washington is, meer tijd wil geven voor overleg met zijn regering. In Washington verluidt, dat Stassen de oprichting van een commissie van NAVO-deskundi- gen heeft aanbevolen om even tuele Russische voorstellen voor Het Franse antwoord op de Russische nota van 19 april in zake het Midden-Oosten is dins dag door Dejean, de Franse am bassadeur in Moskou, aan de Russische vice-minister van Bui tenlandse Zaken, Patolitsjef, overhandigd. De tekst zal op 13 juni gepubliceerd worden. De algemene verkiezingen in Canada zijn gewonnen door (1e progressieve conservatieve partij van Jolin Diefenbaker, tot dus ver de grootste oppositiepartij. De liberale partij van premier Louis St. Laurene is onttroond na 22 jaar achtereen aan het be wind te zijn geweest. Ofschoon de conservatieven nu de grootste partij zijn, hebben zij geen absolute meerderheid in het Lagerhuis behaald. Minstens acht liberale minis ters zijn in hun kiesdistrict door een conservatief verslagen en een, de minister van Handel, Howe, door een socialist. Vooral in de oostelijke provin cies hebben de conservatieven aanzienlijke winst geboekt. Zij hebben hun 53 zetels in het La gerhuis meer dan verdubbeld. De meeste winst behaalden zij in Ontario. een zone van luchtinspectie in Europa te bestuderen. Hij zou n.l. verwachten, dat de Sowjet-Unie er op zal staan dat zowel in Europa als in het Noord poolgebied een proef zone wordt uitgezet en in dat geval zouden de Ver. Staten spoedig van hun Europese bondgenoten willen weten of zij er mee akkoord gaan. Een rechtbank te Gyoer heeft zes Hongaarse „contra-revolutio nairen" onder wie een Calvinis tische predikant, ter dood veroor deeld. De predikant Lajos Gulyas, een toneelregisseur, Gabor Foel- des, een onderwijzer, Arpad Ti- hany, zijn schuldig bevonden aan het leiden van een beweging die er op uit was tijdens de opstand van vorig jaar het volksdemocra- tisch stelsel omver te werpen en aan het aanzetten van anderen tot het plegen van moord. De drie andere terdoodveroor- deelden, Laszlo Weintrager, La jos Cifrik en Imre Szigmond, werden schuldig bevonden aan moofd en deelneming aan dezelf de beweging. De veroordeelden maakten zich in oktober en november te Ma- gyarovar bij de Oostenrijkse grens aan deze feiten schuldig. De rechtbank heeft twee be klaagden tot levenslange gevan genisstraffen en vijf tot gevan genisstraffen variërend van 7 jaar tot 6 maanden veroordeeld. Volgens de voorlopige cijfers zijn er in Oostenrijk tijdens de Pinksterdagen bij ongelukken 28 mensen om het leven gekomen en meer dan 200 gewond. Van 84 der gewonden is de toestand ern stig. Zeven van de 28 doden' vie len in de bergen. pen jonge Europeanen trokken door de straten en dwongen Euro pese en Mohammedaanse winke liers hun winkels te sluiten. Zij smeten de ruiten stuk van win keliers die weigerden. De betogers belemmerden het openbare vervoer. Auto's van Mohammedanen werden omver geworpen of in brand gestoken. Het com'ité van oudstrijders in Algiers en een studentenbond hebben een staking uitgeroepen wegens de aanslag van zondag in een dancing in Algiers, waarbij zeven mensen om het leven zijn gekomen en 83 gewond. Overal in de stad zijn pamflet ten verspreid waarin tot een al gemene staking wordt opgeroe pen. Gister tegen te miiddag was het verkeer in de stad vrijwel tot stil stand gekomen. Een aantal Mo hammedanen is licht gewond door groepen rondtrekkende be togers, die bij een poging om het centrum van Algiers te bereiken door de politie teruggejaagd wer den. In het centrum van Constan tino is dinsdagochtend een bom geworpen im het kantoor van een luchtvaartmaatschappij. Vier per sonen werden licht gewond. De materiële schade is groot. Aan de staking van dinsdag morgen in Algiers hebben ook taxichauffeurs deelgenomen. In de hotels wilde men de gasten slechts op hun kamers bedienen. De militaire bevelhebber van Al giers, generaal Masu, spoorde voor de radio de Europese bevol king aan kalm te blijven. Twee Arabieren zijn doodgeslagen door Franse jongelui, die wraak na men voor de bomaanslag van zondag in een dansgelegenheid, en twee andere Mohammedanen zouden om het leven zijn geko men doordat men hen in hun auto in een afgrond duwde. De meeste Mohammedanen zijn dins dag de dag, waarop de begra fenis van de slachtoffers der aan slag geschiedde in hun huizen gebleven. In de stad joeg de po litie de menigte uiteen. De ge vangenis wordt zwaar bewaakt. Volgens officiële gegevens,-die dinsdagavond werden bekendge maakt, zijn er bij de relletjes 12 Mohammedanen om het leven gekomen en 17 gewond. Zeven Europeanen, onder wie drie pa rachutisten, werden gewond, de avondklok, die gewoonlijk om 12 uur middernacht inging, werd dinsdagavond reeds om 9 uur van kracht. In de loop van de dag werden 200 betogers gearres teerd. Honderd winkels werden be schadigd en een tiental voertui- President Eisenhower, die maandag wegens maagklachten het bed moest houden, heeft een goede nachtrust gehad en gaat goed vooruit, zo 'heeft de pers chef van het Witte Huis dinsdag ochtend bekendgemaakt. De president is vrijwel gene zen, doch hij is dinsdag nog niet aan het werk gegaan. daat en een vrouw om het lever toen een Arabier met zijn vrachtwagen op een menigte be togers inreed. Soldaten schoten de chauffeur dood. Een militaire patrouille heeft in een gebouw van een boerderij nabij Relizane in Algerië acht do den en vijf gewonde Mohamme danen gevonden, die het slachtof fer zijn geworden van een over val door opstandelingen, aldus is maandag uit Oran vernomen. Volgens één van de gewonden hadden de opstandelingen ge tracht de Mohammedanen ertoe te brengen deel te nemen aan aanslagen. Toen zij weigerden, openden de rebellen het vuur. De andere gebouwen van de boerderij werden in brand gesto ken. De hertog van Edinburgh heeft dinsdag in een toespraak tot een Canadees regiment in W.-Duits- land meegedeeld, dat Koningin Elizabeth en hij in de komende herfst een bezoek aan Canada zullen brengen. De Koningin zal onder meer 't Canadese parlement openen. De Engelse politie heeft dins dag bekendgemaakt dat mevr. Crabb, de echtgenote van de ver dwenen kikvorsman wiens lijk men meende opgehaald te heb ben, niet in staat is geweest de overblijfselen als die van haar man te herkennen. ZONNIGE PERIODEN Met noordwestelijke wind stroomde koude lucht van de Noordzee het Europese continent binnen, waardoor de maximum temperaturen belangrijk lager waren en in ons land nergens meer dan 16 graden bedroegen. Ook in Frankrijk en in West- Duitsland is de koude lucht doorgedrongen. In Oost-Europa daarentegen werden middagtem- peraturen gemeten van 30 gra den. Deze 'weersomslag ging ge paard met regenval, die bij ons overdag in de oostelijke provin cies nog enige tijd voortduurde. In de loop van de dag kwamen van het westen uit evenwel op klaringen, op de nadering van 'n rug van hoge luchtdruk. Onder invloed hiervan zullen vandaag zonnige perioden voorkomen, maar in het binnenland kunnen nog enkele verspreide buien val len. medegedeeld, door het K.N.M.I te De Bilt, geldig van woensdag ochtend tot woensdagavond. Zonnige perioden Zonnige perioden, maar in bet binnenland nog enkele verspreide buien. Overwegend matige noord westelijke wind. Koel weer. WOENSDAG 12 JUNI. Dinsdag zijni vijftig schepen door het Suezkanaal gevaren, een nieuw record sedert het kanaal twee maanden geleden heropend werd. De Egyptische kanaalautoritei ten overwegen dagelijks vier i.p.v. drie konvooien door het ka naal te laten varen. v.m. njm. Breskens 1.34 2.04 Temeuzen 2.09 239 Hansweert 2.49 3.19 Walsoorden 2.59 3.29 MAAN op onder ZON op onder Juni. 12 4.22 21.02 13 4.22 21.02 20.58 21.41 4.34 5.30

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1