Nu of nóóit ontwapenen? N ederlandse parachutist maakt dodelijke sprong Westduits memorandum aan de Sowj et-Unie Lagerhuis over afluisteren van particulier telefoongesprek op last van minister Schele juffrouw danst op Leidseplein HET WEER ZON-en MAANSTANDEN WEERBERICHT HOOGWATER WEKELIJKSE WERELDSCHOUW Reorganisatie-plannen 8ö PRINSELIJK PAAR VAN MONACO OP FORREST AL Dulles zegt: nu handelen Franse regeringscrisis Handel met China Strijd om het budget INCIDENT IN TUNESIE directie. DE BELGISCH NEDERLANDSE WATERWEGEN eerste inschrijvingen OP GROOTBOEK IJ-TUNNEL DE AMERIKAANSE STUDENTEN IN HONGARIJE MOTORREDDINGBOOT „BRANDARIS" BRENGT DUITS JACHTJE BINNEN DE FRANSE KABINETSCRISIS n.m. 11.29 12 04 12.44 12.54 Frankering bij abonnement: Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 251C NS, 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— per kwartaal; per maand 2,— per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. DE VRIJE ZATERDAG 8 JUNI 1957 12e Jaargang Nr 4084 Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J- van de Sande, Temeuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie ƒ2,25 Rubriek Kleine Advertenties (géén handelsadver tenties) 5 regels 1,—. Iedere regel meer 20 ct. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur Het bezoek van Adenauer aan Washington heeft de I Opzichte van het Nabije Dolitieke commentaren van de afgelopen week be-mvloed. 0osten ts er meer eenheid van Blijkbaar is het een intens en vertrouwelijk gesprek ge- gedachtenissen^Engeland en weest, dat hij met president Eisenhower, die hem daartoe mede nam naar Gettysburg, heeft gevoerd. Oordeelt men naar de resultaten van de besprekingen op grond van het communiqué dat na afloop is uitgegeven, dan is men ge- neigd te zeggen, dat dit communiqué eigenlijk te uitvoe rig is. Het zegt wel, dat Duitsland er niet over denkt om zijn bondgenoten in de NATO niet te kennen in onder handelingen over de ontwapening gevoerd. Het zegt ook, dat Amerika er niet over denkt om zijn troepen van het Europese vasteland, in casu Duitsland, terug te trekken. Maar tezelfdertijd komt een clausule naar voren, waar uit duidelijk op te maken valt, dat een eerste fase, die dan vooral tussen Amerika en Rusland zal gaan, kan worden voltooid, indien ten opzichte van de mate van ontwapening enerzijds, de streken waarboven controle wederzijds kan worden uitgeoefend anderzijds, overeen stemming wordt verkregen. Het merkwaardige is, dat Duitsland gerustgesteld is door het feit, dat deze luchtcontrole allereerst de Arctis, d.w.z. dus een streek ver van West-Europa verwijderd zal betreffen. Amerika. Dit blijkt b.v. uit he„ feit, dat Amerika de Perzische Golf met zijn sultanaten, in het bijzonder het olierijke Koeweit als Engels belang beschouwt. De relletjes in Beiroet, hoofd stad van 'de Libanon, hebben beide landen doen opschrikken, hoewel de zaak niet zo belang rijk is. Maar Libanon is een te genwicht tegen Syrië, en de toe stand in het Nabije Oosten, al is die ontspannen, is toch nog altijd uitermate précair. Chroesjtsjew zet zijn reorga nisatie-plannen in Rusland ONBEPERKTE CAR ANT® VERING voort. Nu n"el? "Cp"" terugreis uit de wateren van het roJkomen verandering i Midden-Oosten voor Monaco was onderworpen. En onmiddellijk Vrijdagmiddag «ra vler uur.» programma S de 37-jarige heer H. de R., ult g.14 van de vliegbasis Ypenburg -,-Gravenhage bij het maken vanLag opstijgen vloog op circa 2000 hazetfabrieken te zevenbergen ppn vriie vai van ongeveer 2000 meter hoogte boven het^vewm meter hoogte uit een vliegtuig de zonnige lucht van de nationale luchtvaarschool verongelukt. Hij kwam, nadat tot ontzetting van de velen, die op het vliegveld Ypenburg verza- meld waren om getuigen te zijngjp wag van de luchthaven Rot- van de voorschouw van de terdam opgestegen om van I.L.S.Y. Rijswijk, zijn parachutes burg de lucht zich te laat hadden geopend, op Nederiandse Parachutisten Club, het gras in de zuid-westelijke onderafdeling van de Konm- hoek van liet terrein terecht. Het klijke Nederlandse was voor degenen, Prins Rainier en prinses Gra- cia van Monaco hebben vrijdag onverwacht een tochtje gemaakt aan boord van het Amerikaanse vliegdekschip ,,Forrestal dat op een tweeper soonT Tiger Moth-je van de na tionale luchtvaartschool met aan de stuurknupel de ehef-instruc- teur van daza school, afdeling luchthaven Rotterdam, de heer J. van Persie. De heer Van Per- Vereniging die reeds va-voor Luchtvaart. aan een volkomen verandering prins Rainiers ker een vrije val hebben gevolgd, wn onmiddellijk.^^ pringes Antoinette was dul(telijk, dat hulp hier niet meer aan boord. De „Forrestal loste een-en-twintig saluutschoten. De reis van Adenauer was ze ker niet zonder inwendige poli tieke bedoelingen. De actie, die de Göttinger geleerden hebben gevoerd, zelfs tegenover nieuwe proefnemingen, heeft op het Duitse volk blijkbaar zodanige in druk gemaakt, dat Adenauer terecht winst voor de oppositie aanwezig achtte. Nu is hij er in elk geval in geslaagd om in dit opzicht Ollenhauer met zijn licht vaardige neiging om van Russi sche connecties gebruik te ma ken, de wind uit de zeilen te ne men. Of dat over drie maanden, wanneer de laatste strijd om de verkiezingen moet worden vol- streden, nog effectief zal zijn, valt moeilijk te zeggen in een tijd als de tegenwoordige dat al les bij voorkeur per dag veran dert. De oppositie stelt het voor alsof Adenauer vrijwel met lege handen is thuisgekomen en helaas bespeurt men bij de Nederlandse bladen, ook van betekenis, een gelijke neiging. Dit lijkt niet het geval; het blijkt ook hieruit dat men in Londen helemaal niet gesticht is over de Duits-Amerikaanse actie, waarbij inderdaad Ade nauer nog eens de redelijkheid van het aanvaarden van ge deeltelijke internationale con- tróle heeft goedgekeurd. Merkwaardig is, dat ener zijds Dulles zegt: wij moeten nu handelen terzake van ont wapening want anders gaat het goede ogenblik voorbij en anderzijds Boelganin ongedul dig wordt en zelf een plan ontwerpt. Ongeduld is bij een staatsman nooit het bewijs, dat hij sterk in zijn schoenen staat en dat schijnt op het ogenblik Boelganin geheel te vergeten. Adenauer heeft nog supple mentaire moeilijkheden met de Saar, waar het met de re gering niet zo gaat als men bij de z.g. spontane volkstem ming kon verwachten; Ade nauer behoort nu tot degenen, die wel degelijk bereid is om zijn beschermende hand over Hoffman, de man die voor de belangen van het Saar-district optreedt, uit te strekken. Met de Franse regeringscrisis is men nog niet veel opgescho ten. Pleven heeft na een week oriënterende onderzoekingen ge zegd, dat de kloof tussen de so cialisten en de rechtse partijen op het ogenblik nog niet is te overbruggen. President Coty heeft toen naar constitutionele opvattingen Pinay bij zich geroepen, maar deze heeft niet eens bedenktijd gevraagd, doch geweigerd. De socialisten schijnen niet geneigd mede te werken wanneer zij van de steun van Pinay en de zijnen afhankelijk zijn. En Pinay wil voor alles de financiën van Frankrijk saneren, maar niet naar de wetsontwerpen van Ra- madier, die een verhoging van de belastingen beogen, maar langs andere weg, d.w.z. langs de weg van bezuiniging. Pflimlin is nu als leider van de volksrepublikeinen de man, die te beslissen heeft over het aannemen van de investituur of niet. Het congres der volksrepu blikeinen heeft hem volle steun toegezegd, maar socialisten en volksrepublikeinen samen heb ben geen voldoende basis voor meerderheid, en bij de radicalen is de verwarring na het weggaan van Mendès-France groter dan ooit- V. De aftredende regering heeft nu hulp van de Kamer ingeroe pen om te lenen van de Banque de France, en dit moest wel toe gestaan worden, maar de finan ciële toestand van Frankrijk rijnse opstandelingen op een dorp met vrijwel volledige Fran se aanhang tot een moordpartij op grote schaal heeft geleid, die onmiddellijk door de Franse troepen is beantwoord. En ook dat één der Franse emirs, die volkomen aan Franse zijde staat en in Parijs woont, is doodge schoten, nog wel in de onmid dellijke nabijheid van president Coty. Er zijn grote razzia's gehou den er is nu een terreur van de ene Algerijnse partij tegenover de andere midden in Parijs. Ook dit verhoogt het aanzien van Frankrijk niet. Zelfs in Italië is het beter; de Christen-Demo craten die nu de regering geheel in eigen handen hebben geno men, hebben zelfs bij ce provin ciale en gemeenteverkiezingen gewonnen. De Engelse regering heeft in zake de handel met China nu openlijk een geheel andere koers gestuurd dan Amerika. Zelfs maakt Engeland haast om de handel in niet-strategische ar tikelen te versnellen. Daarover maakt Japan zich ongerust en is Amerika ontevreden. De Engelse regering heeft nu een tweede proefneming nabij Christmaseiland ondernomen, die in elk opzicht voortreffelijk geslaagd heet, terwijl Amerika met nieuwe proefnemingen in Nevada is begonnen. Duitsland en Engeland gaan militair sa menwerken. Engeland weigert op de eisen van Makarios in te gaandeze moet maar eerst helpen de rust op Cyprus te herstellen, voordat men met hem in zee kan gaan. In Amerika duurt de strijd om het budget voort. De schat kistkanselier Humphrey is nu van het politieke toneel verdwe nen. In Amerika begint minder enthousiasme over de Euromark te heersen, terwijl men juist in de Westeuropese staten moeite doet om ondanks de Franse crisis de ratificatie ervan door te zetten. De vrijhandelszone, waarop Engeland aandringt, is ook wat op de achtergrond ge raakt, dank zij de aandrang van daarop is een samenkomst met de vertegenwoordigers van de landbouw gevolgd om op grond van concessies betere resultaten tot stand te brengen. Rusland is weer in nader kon- takt met Joegoslavië getreden en Gomoelka heeft een reis naar Rusland gemaakt om geld te krijgen. Hongarije, waar een wreedaardige zuivering door Kadar wordt voltrokken, heeft een nieuw militair verdrag met Rusland gesloten. Rusland zelf wil wapens leveren aan India en dit een lening geven. Dat schaadt de Japanse bela.ngen, die ook die van Amerika zijn. Al moge bovendien Dulles zich ten opzichte van de symp tomen van verzet, die Formosa heeft getoond, ondanks het hardhandig ingrijpen van Ts j iang-Kai-Ts j ek onverschillig tonen, ook deze opstandigheid is Amerika niet naar de zin. Het lijkt niet het meest ge schikte ogenblik, dat de verte genwoordigers van de Ver. Na- ties-staten hebben gekozen om de besprekingen over de wijzi ging van het statuut te begin- n6n' VAN DER MANDERE. (Nadruk verboden.) Bü een treffen tussen Frans0 troepen en Tunesische gendar men in de buitenwijken van Ga- bes is vrijdag een Fransman ge sneuveld. Twee werden gewond. baten zou. De commandant van de vlieg basis Ypenburg liet overeenkom stig zijn voorschriften onmiddel lijk de telefoons blokkeren en de hekken van het vliegveld sluiten. Op het vliegveld Ypenburg te Rijswijk was vrijdagmiddag door de organisatrice van de op 10 iuni (tweede Pinksterdag) te -T houden zesde I.L.S.Y. een voor- Directeur van Bank Negara sohouw voor die gebeurtenis sa- in Djakarta aangehouden jmengesteld. De directeur van de Bank Ne gara in Djakarta, de heer^A. Karim, is voieens een medr deling van het militaire commando in de Indonesische hoofdstad aange houden. De woordvoerder van het com mando weigerde redenen van de arrestatie mede te delen. Verscheidene toeschouwers van de voorschouw zagen, dat de parachutist, die van plan was n vriie val te maken gedurende on geveer 35 tot 40 seconden met een jeep naar de Tiger Moth werd gereden. Hij had zijn helm onder de arm, was gekleed m wit springtenue en begaf zich welgemoed naar de gereedstaan de machine. Het duurde geruime tijd. alvo rens de kleine Moth de hoogte van ongeveer tweeduizend meter had bereikt. In het laatste deel van de stijgtocht zag men dat zelfs een zó langzaam vliegtuig In verband met het Pink sterfeest ~al ons blad a.s. maandag NIET verschijnen De Duitse bondsregering heeft vrijdag opnieuw een memoran dum in Moskou laten overhandi gen, waarin zü wijst op de nood zakelijkheid om bij de voorgeno men handelsbesprekingen ook de kwestie van de rich nog in de Sowjet-Unie bevindende Duitse burgers te behandelen. (Advertentie.) Op vrijwel iedere vaderlandse kermis traden koorddansers op, die hun draad spanden van „de top van de kerkkoren tot de nok van het stadhuis". Zo stond lan ge tijd geleden op het Leidseplein in Amsterdam de koorddansers tent van de „Scheele Juffrouw", die de hele stad liet genieten van haar evenwichtstoeren no het slappe koord, terwijl een Engels man uit haar gezelschap zijn ta lent den volke toonde op een vrijstaande ladder.... Uit deze groepen van kermisgasten, die door heel Europa trokken, ont stonden langzaam maar zeker grote circussen als Sarraseni, Strassburger, Renz, Carré en later zelfs The greatest Show on Earth van Barnum Bailey. Maak de groei van het circus mee vanaf de alleroudste tijden. Lees over beroemde clowns als Olschansky en Auriol, domp teurs als Martin, dresseurs als Astley.circusfamilies met een eeuwenoude traditie. Het memorandum zal volgens afspraak a.s. dinsdag worden gepubliceerd. De Russische bewering dat de repatriëring van Duitsers reeds voltoooid is, wijst de bondsrege ring van de hand. De Russen In het prachtige circusalbum „De worden er aan d Bonte Droom van het Circus" deelde een woordvoerder van de ontrolt zich voor uw ogen het regering in Bonn mee, meest fantastische panorama van Duitse ambassade in circussen en artiesten, die met voortdurend aanvragen va roem overladen door de wereld Duitsers ontvangt die naar huis zwierven. Een boeiend en afwis- terug willen, selend verhaal met talloze pente keningen en vele prachtige kleu- i renplaten en plaatjes; geschreven door de circuskenners bij uitstek J. van Doveren en Fred Thomas. Voor slechts ƒ2,50 kunt u dit boekwerk kopen bij uw room- boterleverancier of rechtstreeks bestellen per brief of briefkaart bij Kantoor „Roomboteralbum", Postbus 47, 's-Gravenhage. U krijgt het album dan per om gaande toegezonden onder rem- In Bonn wordt het aantal Duitsers in de Sowjet-Unie op 80 100.000 geschat. Het aantal in West-Duitsland wonende Russen zou ongeveer 5.000 zijn. Het Russische voorstel om ge lijke aantallen uit te wisselen wordt door de bondsregering een inbreuk op de oorspronke lijke Russische belofte genoemd De Belgische minister van Bui tenlandse Zaken heeft vrijdag ochtend het kabinet verslag uit gebracht van de onderhandelin gen die met Nederland worden gevoerd over de waterwegen: uitschakeling van de Stop van Ternaaien, de Schel de-Ril nver- binding en het Kanaal Gent Terneuzen. Wat het eerste betreft, zei hq, wordt dezer dagen een Neder lands antwoord verwacht. De an- condensstrepen in de lucht kan maken. Toen het toestel boven de westzijde van de vliegbasis was gekomen en hoog genoeg was zag men, dat zich een steeds langer wordende ijle witte streep van het toestel afboog naar de aarde. Deze streep werd veroor zaakt door krijtpoeder, dat de heer De R. bij zich droeg om zijn val aan te geven. Terwijl ieder een 'na enige tientallen sekonden verwacht had, dat de parachute zich wel zou openen, geschiedde dit tot aller ontsteltenis niet. Met een duizelingwekkende snel heid zag men het witte streepje en later ook de parachutist naar de grond toekomen en op naar schatting slechts vijftig meter hoogte opende zich in een, wat later bleek de borstparachute te zijn, en daarna de grotere rug parachute. De heer De R. was evenwel reeds te dicht bij de grond en het zich ontplooiende rugvalscherm kon hem niet meer redden. Onmiddellijk schoot hulp toe, maar het bleek, dat het slacht offer was overleden. Inmiddels ging op dat ogenblik het vliegprogramma door, omdat de vliegers niet konden bevroe den wat er was gebeurd. De an dore onderdelen van de voor schouw zijn dan ook afgewerkt, maar deze kregen uit de aard der zaak niet de belangstelling, die zij verdienden. De voorzitter van de afdeling parachutespringen van de K.N. V.V.L., luitenant-kolonel W. H- Eekhout uit Harderwijk, heeft korte tijd later verklaard, dat de oorzaak van het ongeluk met be kend is. Men heeft vastgesteld dat de chronometer, die de heer De R. tijdens de val droeg, was afgesteld op een tijdsduur val} 57 seconden. De heer Eekhout deelde mede, dat de heer De R. het plan had om na een vrije val van 35 tot 40 seconden de jaara- chute te openen. De heer Eek hout kon geen verklaring geven waarom van deze tijdsduur was afgeweken. Verder stelde de beer Eekhout in het licht, dat de heer De R. een van de beste springers van zijn afdeling was en dat hij vele malen parachutesprongen heeft gemaakt, waarvan talrijke voorafgegaan door een vrije val. De heer C Kolff. voorzitter van de K.N.V.V.L., heeft in te genwoordigheid van de burge meester van Rijswijk, drs A. Th. Bogaardt. tegenover de pers zijn diepste deelneming betuigd over dit dodelijk ongeluk. Hij zeide dat dit misschien consequenties zal hebben voor de uitvoering van. het programma op tweede Pink sterdag ten aanzien van het on derdeel parachutespringen. De om het leven gekomene, De eerste inschrijvingen op het in, de dagbladen van woensdag aangekondigde „Grootboek IJ- tunnel" tot financiering van de in 1957 uit te voeren werken zijn bours. Vermeid vooral duidelijk gisterochtend op het Amsterdam- uw naam en volledig adres. De j se stadhuis ontvangen. Een dame bijbehorende plaatjes ontvangt u uit Arnhem schreef in voor hon- gratis voor rijksbotermerken. U derd gulden, een heer uit Vugm vindt zo'n merk op elk pakje roomboter. Neem een pakje extra voor de zondag! „Het is Juist, dat de regering, op verzoek van de Britse orde van advocaten, opdracht heeft gegeven de inhoud van een door een jurist gevoerd telefo nisch gesprek op te nemen en ter kennis van de orde te bren gen. Het betrof hier echter een volslagen uitzonderlijk geval. De spreker was een berucht misdadiger, die bekend heeft misdrijven te hebben begaan. De orde wilde hem als lid ver wijderen en zij heeft de hulp var. de regering Ingeroepen, om haar bepaalde gegevens te ver schaffen", aldus heeft de Britse minister van Buitenlandse Za ken, R. A. Butler, vrijdag in het Lagerhuis, n.a.v. vragen ver klaard. De minister voegde hieraan toe dat de staat de bevoegdheid bezit om telefoongesprekken van burgers te doen afluisteren „doch uitsluitend ter bescher- minge van de staatsveiligheid en om ernstige misdrijven op het spoor te komen". Hij ver klaarde dat de aldus verkregen wordt steeds bedenkelijker. Daar i inlichtingen „uitsluitend ten bij komt dat een raid van Alge I dienst staan van de betrokken ambtenaren" en dat dit vooral a geen geval als precedent kan worden beschouwd". De opdracht tot het afluiste ren van een particulier telefoon gesprek van een Britse burger kan uitsluitend door de minis ter van Binnenlandse Zaken worden gegeven, „en de volks vertegenwoordiging heeft immer erkend dat de regering, ter wille van de bescherming van de maatschappij, deze bevoegdheid moet kunnen hanteren". „De regering is zich ten volle van bewust dat het noodzakelijk is elk misbruik van deze onont beerlijke, doch afkeer inboezem de macht te voorkonden", aldus Butler Het conservatieve lagerhuislid Lord Hinchingbrooke stelde voor dat de minister schriftelijk zou vastlegen in welke gevallen het geoorloofd is om, in de strijd tegen de misdaad, tele foongesprekken van particulie ren te doen afluisteren, zulks om misbruik te voorkomen en ter geruststelling van het pu bliek. Butler gaf in zijn antwoord de verzekering dat het afluiste ren van telefoongesprekken door ambtenaren „uitsluitend zal geschieden om de bedrijvers van ernstige misdrijven op te sporen" en dat er „nimmer sprake zal zijn van het afluiste ren van een vertrouwelijk tele foongesprek tussen e-en beklaag de en zijn verdediger". voor vijftig en iemand uit IJrnui den voor duizend. Donderdag kwamen circa 50.000 Invulformu- lieren van de persen der stads drukkerij. Deze worden gezon den naar bankiers en naar de 1500 kantoren van de leden der Vereniging voor den Effecten handel te Amsterdam, van de Vereniging van Effectenhande laren te Rotterdam en van de Bond voor de Geld- en Effecten handel in de provincie, gevestigd in Den Haag. Ten aanzien van het uitgeven der 4,5 pet obligatielening, de zgn. „IJ-tunnellening 1957' wordt nog overleg gepleegd met bankiers. De aanbesteding van de tunnel zal geschieden op vrijdag 28 juni a.s. om elf uur ten stadhulze. vz-ni j zijn opleiding tot parachutist ge kregen in het Voormalige Neder lands Indië. Hij heeft daar, naar de heer Eekhout verklaarde, zeer vele sprongen gemaakt en zich later nadat hij teruggekeerd was ir het vaderland, bij de Eerste Nederlandse Parachutisten Club aangesloten. Het demonstreren van de vrije val. die in tegenstelling tot de normale parachutesprong door de parachutist zelf geregeld kan worden, heeft ten doel aan te to nen, dat het mogelijk is zich in noodgevallen het leven te redden, b.v. als vliegers van straaljagers genoodzaakt zijn hun toestel op grote hoogte te verlaten. Omstreeks tien voor half zes, nadat de echtgenote van de heer- De R. op de hoogte was gesteld, gaf de commandant van de vlieg basis luitenant-kolonel J. Rou- kens de opdracht de hekken van het vliegveld weer te openen en de telefoon te deblokkeren. uitmaken van onderhandelingen waartoe België onmiddellijk be reid is. De beide Amerikaanse studen ten, die ongeveer twee weken ge- leden uit zucht naar avontuur de Oostenrijks-Hongaarse grens overschreden, zullen volgens Amerikaanse kringen in Boeda pest vrijdag bij Hegyeshalom uit Hongarije worden gezet. De motorreddingboot „Branda- ris van Terschelling heeft vrij dagmiddag te kwart voor drie het uit Dusseldorp (D.) afkom stige jachtje „Trabant", bemand met twee personen, binnenge bracht. Het scheepje was, op weg van Hoek van Holland naar Em- den in de storm terechtgekomen in 'de noordwest gronden van Terschelling en lag op de rand van deze gronden met defecte motor in een gevaarlijke positie ten anker. De socialisten hebben besloten deel te nemen aan een regering van Bourges Maunoury. De stem verhouding was 51 tegen 33. Het besluit werd genomen door het dagelijks bestuur en de so cialistische fractie. In politieke kringen te Parijs werd dit be sluit opgevat als de eerste grote stap in de richting van de oplos sing van de kabinetscrisis en als een persoonlijke triomf voor Bourges Maunoury. Verwacht wordt, dat de 42- jarige radicale leider zal trach ten een kabinet samen te stellen van radicalen socialisten, volks republikeinen'en andere midden groepen maar zonder de conser vatieven, die door tegen de be lastingvoorstellen van de rege- ring-Mollet te stemmen het vo- i rige kabinet hebben laten vallen. ONBESTENDIG. Vrijdag passeerde een rug van hoge druk ons land. Daardoor waren de windkrachten over het algemeen klein en kwamen er op klaringen voor. De laatste vooral in de zuidelijke helft van 't land. In het noorden viel er plaatselijk wat regen. Deze hing samen met een frontale storing, die in oost- westelijke richting over West- Europa, de Noordzee en de Britse eilanden lag en waarin een klei ne storing over Engeland naar het oosten trok. Deze storing lag 's-avonds boven de omgeving van Londen. Ze zal ons land passe ren en voornamelijk in de noor delijke helft van het land wat re gen brengen. Ook in het zuiden is hier en daar wat regen moge lijk maar daar zullen toch enkele opklaringen kunnen voorkomen. De wind is tijdens het passeren van de kleine storing verander lijk maar draait daarna weer naar zuidwestelijke richting en wordt weer zwak tot matig. In de middagtemperaturen komt niet veel verandering. ZON MAAN •nder medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt. geldig van zaterdagoch tend tot zaterdagavond. Zuidwestelijke wind Over het algemeen veel bewol king met plaatselijk wat regen Zwakke tot matige wind in hoofd zaak zuidwestelijk. Ongeveer de zelfde temperaturen als gisteren ZONDAG 9 JUNI. op onder op Juni 17.55 9 4.23 21.00 10 4.23 21.00 19.04 11 4.22 21.01 20.05 12 4.22 21.02 20.58 13 4.22 21.02 21.41 2.29 3.04 3.46 4.34 5.30 Breskens Temeuzen Hansweert Walsoorden v.m. 11.25 0.40 0.50 MAANDAG 10 JUNI. v.m. n.m. 11.54 12.26 0.29 1.01 1.09 1.41 1.19 1.51 Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1