Onveiligheid neemt overal toe De dodenherdenking op 4 mei De Influenza-epidemie Azië BINNENLANDS NIEUWS kaas DIEFSTAL?! in W.-DUITSLANDELKE MINUUT EEN ONGELUK FRANKRIJK: ELK UUR EEN DODE VERENIGDE STATEN: 38.000 DODEN PER JAAR.... De Minister antwoordt SOCIALISTISCHE AFGEVAARDIGDEN TEGEN WATERSTOFBOMMEN Jeugdig en fris als een meisje, wijs als een vrouw, zó is „Margriet*. STOOMVAART MIJ „ZEELAND" ATOOMKRACHT VOOR SCHEPEN VERSCHERPTE MAATREGELEN IN ALGERIE INVLOED VAN TELEVISIE OP DE MENS „Eerste verantwoorde opinie-onderzoek op dit gebied in ons land" HONGARIJE DE ATOOMPROEVEN vr°L Doe méér met RUSSISCHE ONDERZEEBOTEN DOOR HET KANAAL Er is over de toenemende onveiligheid van het verkeer in ons land al heel wat gesproken en geschreven. En niet alleen in ons land. De problemen, die samenhangen met de toeneming van het gebruik van gemotoriseerde verkeersmiddelen, waarvan het vraagstuk van de onveiligheid van het verkeer tot de meest belangrijke behoort, vor men in vrijwel alle landen van de beschaafde wereld sinds jaren een punt van langdurige en diepgaande beschouwingen en overwegin gen. De meest vooraanstaande deskundigen op dit gebied hebben met inzet van hun beste krachten getracht en trachten nog steeds het steeds groter wordende gevaar te keren, maar tot dusver is dit slechts ten dele gelukt. Er is vrijwel geen land waar men niet met deze problemen te maken heeft. Overal neemt het aantal voertuigen met de dag toe en bijna overal steigt daarmee ook 't aantal verkeers ongevallen. In het ene land mis schien wat minder dan in het andere, een feit is dat er in de meeste landen een bepaald be angstigende toestand is ont staan die jaarlijks vele duizen den slachtoffers eist. We zullen ons land hier buiten beschouwing laten. Iedereen weet, dat er lang zamerhand 'n noodtoestand dreigt te ontstaan die een voudig schreeuwt om doel treffende afweermiddelen. Wanneer de wegenaanleg zowel wat de uitvoering als wat de omvang betreft, ge lijke tred zou kunnen hou den met de toename van 't voertuigenpark zou er in dit opzicht al heel wat ge wonnen zijn. Doch wij vre zen, dat er tengevolge van de bestedingsbeperking eer der een steeds groter wor dende achterstand dan een voorsprong zal ontstaan. MEER DISCIPLINE In Engeland, waar in 1955 ca. 4.600.000 automobielen aan het verkeer deelnamen, werden in datzelfde jaar 5526 personen bij verkeersongevallen gedood. We noemen hier Engeland het eer ste, omdat dit het enige land is waar het aantal ongevallen ondanks de grote verkeers- toevloed is verminderd. In 1939 n.l. vonden hier 8872 personen de dood in het verkeer, terwijl het voertuigenpark toen ruwweg ongeveer half zo groot was als thans. Het is moeilijk, een passende verklaring te vinden vooi deze omstandigheid. Ongetwijfeld heerst er in Engeland een zeer grote discipline op de weg en is de instelling van de Engelsman geheel anders dan die in de meeste andere landen. In 1909 werden in Engeland 1070 personen gedood, tien jaar later bedroeg dit aantal 2488, terwijl er in 1929 6505 dodelijke verkeersongevallen plaatsvon den. ELKE V/t MINUUT EEN Zeer ongunstig steekt West- Duitsland hierbij af. Hier wer den in 1955 ruim 560.000 onge lukken op de weg geregistreerd, welke aan 12.296 mensen het le ven kostten. Ruim 350.000 perso nen werden bovendien gewond. Sinds 1951 is het aantal ver keersongevallen in de Bondsre publiek met 113% toegenomen. Elke 55 seconden vindt er een ongeluk plaats, elke 90 secon den wordt hierbij iemand ge wond, terwijl er elke 43 minuten een slachtoffer wordt gedood. In Frankrijk vielen in 1955 8.058 doden tengevolge van het verkeer te betreuren, terwijl er 176.329 personen werden gewond. Elke dag 22 doden en 503 ge wonden, cijfers die tot ernstige bezinning aanleiding geven! Het spreekt vanzelf, dat ook in het autoland Noord-Amerilca het verkeer zijn tol eist. In 1955 kostte 't wegverkeer in de Ver. Staten 1.350.000 gewonden en 38.000 doden. In totaal kwamen er in dat jaar 93.000 personen tengevolge van ongevallen om het leven, zodat dus bijna de helft van het aantal doden ten gevolge van ongevallen voor re kening van het verkeer komt. Het is onmogelijk gebleken de oorzaak van alle ongelukken te analyseren. Veelal zijn het per soonlijke omstandigheden die hierbij een zeer belangrijke rol spelen, men schat het aantal zelfs op 80°/o van het totaal, doch dit neemt niet weg, dat er alles moet worden gedaan om deze cijfers terug te brengen binnen minder alarmerende pro porties. Wanneer de wegenbouw i.p.v. te worden beperkt, met kracht ter hand wordt genomen ook in ons land en de fa brikanten streven er naar, wer kelijk veilige auto's te bouwen dan is er al heel wat gewonnen. Op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid, de heer Calmeyer, of de regering niet van mening is, dat het onbevre digend en grievend is voor de nabestaanden, zowel van de tus sen 3 september 1945 en 27 de cember 1949 in het voormalige Vertegenwoordigers van socia listische partijen uit 22 landen en koloniale gebieden van het Britse rijk hebbeïi zich op een bijeen komst te Dorking, in het Engel se graafschap Surrey, met alge mene stemmen uitgesproken te gen de „waanzinnige en tot zelf moord leidende wedloop in het vervaardigen van waterstofbom men". De socialistische vertegenwoor digers waren ook tegen het in het leven roepen van een midden- Afrikaanse federatie, samenge steld uit Noord- en Zuid-Rhode- sia en Nyasaland, daar dit vol gens hen „tegen de wensen der Afrikaanse volken ingaat". Zij willen dat de drie gebieden elk een „democratische grond wet" krijgen, „tot stand gekomen na toekenning van stemrecht aan elke volwassen inwoner en ge bruikmaking van dat recht". Tenslotte wensen deze verte genwoordigers van socialistische groeperingen in het Britse geme nebest dat „vertraging in de be vrijding van de onderworpen vol ken ter wereld ernstige gevaren met zich brengt", waarbij wordt gewezen op de „lessen van Indo- China, Cyprus en Algerië". Niet voor niets is „Margriet" reeds jarenlang het gróótste blad van Nederland! De exploitatierekening over 1956 van de Stoomvaart mij „Zee land" koninklijke Nederlandsehe postvaart N.V. te Vlissingen heeft bedragen 4.086.075 4.285.585). Na afschrijving en reservering bedraagt het winstsaldo ƒ2.904.224 (ƒ1.932.541). Voorge steld wordt een dividend van 9% op de preferente winstde- lende aandelen (v.j. 7% en 10 op de gewone aandelen (8 De vloot bleef voor ernstige averijen gespaard. Het totale aantal vervoerde passagiers was iets hoger dan in 1955. Vooral kon een toeneming van Britse en Duitse passagiers worden gecon- stateerd. Het autovervoer hand haafde zich ongeveer op het peil van 1955. Hoewel de toeneming van het ladingsaanbod uit het achterland ook in 1956 bleef aan houden, heeft een belangrijke achteruitgang, zowel van het uitgaand als van het inkomende Nederlandse vervoer, tot resul taat gehad dat het totale goede renvervoer vergeleken met 1955 een achteruitgang te zien gaf. Het groentevervoer was omvang rijker dan in 1955. Het postver voer nam in omvang toe. Gezien de nog steeds stijgende vervan gingswaarde van de vloot, moet een verdere verhoging van de reserve voor vlootvernieuwing noodzakelijk worden geacht, zo zegt het verslag. Onvoorziene omstandigheden voorbehouden-, zal het thans in aanbouw zijnde schip uit eigen middelen kunnen worden gefinancierd. De vloot tel de per ultimo 1956 een drietal schepen. Er is 1 passagierschip ia aanbouw. Nederlandsch-Indië bij het her stel van orde en vrede gevalle nen, als van hen, die in 1950 en volgende jaren in Korea voor recht en vrijheid hun leven ga ven, dat op de 4 mei gehouden herdenking, blijkens de richtlij nen van de Commissie Nationa le Herdenking, evenals in vorige jaren, beperkt bleef tot de ge vallenen in de oorlogsjaren 1940- 1945, heeft de heer Drees, minis ter-president, minister van Al gemene Zaken, schriftelijk ge antwoord, dat, van 1946 ai jaar lijks op 4 mei de gevallenen uit de oorlogsjaren 1940/1945 her dacht zijn. De regering kan in dit karak ter der herdenking geen mis kenning zien van hen, die later voor Koningin en vaderland dan wel voor de internationale rechtsorde het offer van hun leven hebben gebracht, en meent dus, dat er ook geen re den is voor nabestaanden van wie na de oorlog vielen om zich gegriefd te gevoelen. De regering is van oordeel, dat een andere omschrijving in de richtlijnen van de Commissie Nationale Herdenking, gezien de oorsprong der herdenking, geen wezenlijke verandering zal brengen in de gevoelssfeer, waarin deze plaats heeft. Voor de krijgsmacht is be paald, dat ieder jaar een her denking wordt gehouden voor de Koninklijke marine in Den Helder, voor de Koninklijke landmacht op de Grebbeberg en voor de Koninklijke lucht macht op het vliegveld Soester- berg. Deze omvat ook hen, die na de tweede wereldoorlog vie len in Indonesië en op Korea. Op de vraag of de regering er in dit geval toe wil medewerken, dat het Nationale Monument te Pinkster-<>tcnic Amsterdam wordt beschouwd als het symbool van alle na 10 mei 1940 door ons volk als zoda nig of als lid der volkerenge meenschap gebrachte offers heeft de heer Drees geantwoord, dat het Nationale Monument te Amsterdam, blijkens de geschie denis der totstandkoming zowel als door zijn symboliek, een mo nument is, in het bijzonder ter herdenking van de oorlog 1940- 1945 en van hen, die als slacht offer van die oorlog zijn geval len. Intussen is reeds in 1945 ge sproken van een markering van een plek in het land, gelegen midden in het volle leven, op een historisch punt, welke plek zich op bijzondere wijze in den vervolge van elke andere plek in Nederland zou onderschei den, en op welke plaats zich voortaan de plechtige hande lingen van staatshoofd, regering en volk bij nationale hoogtijda gen en eventueel erebetoon van buitenlandse autoriteiten zou den concentreren. In die zin kan de plaats, waar het monument zich verheft, ge zien worden als het aangewezen centrum voor nationale herden kingen in het algemeen. De Hamburgse minister voor Havenaangelegenheden, Ernst Plate, heeft dinsdag op een con gres voor de toepassing van atoomkracht op schepen, dat in Hamburg wordt gehouden en door 400 geleerden wordt bijge woond, verklaard dat 8 landen, werken aan plannen voor de bouw van 26 door atoomkracht aangedreven schepen. Een Westduitse afgevaardigde zei dat men op het technologisch instituut van Hannover werkt aan plannen voor een door atoom kracht aangedreven tanker van 10.000 a.p.k. Een. Britse geleerde deelde mee dat de O.E.E.S. schat dat er om streeks 1975 27 miljoen dilowatt atoomenergie binnen het gebied van de bij haar aangesloten lan den zal zijn. Volgens deze geleer de neemt men echter aan, dat al leen Groot-Brittannië omstreeks die tijd al meer dan deze hoeveel heid zal produceren. Hij voorspelde dat atoomkracht met de meeste kans op succes op scheepvaartgebied zal worden toegepast bij de bouw van grote vrachtschepen. In Londen is meegedeeld, dat de influenza-epidemie, die op het ogenblik in Azië heerst, zich nog steeds over nieuwe gebieden verder verspreidt. Geleerden in Groot-Brittannië en de Ver. Staten werken aan 'n entstof om de ziekte te kunnen bestrijden als zij het Westen mocht bereiken. De epidemie, die het vorig jaar december in Japan begonnen is, heeft nu Zuid-Korea bereikt. In het dorp Uisong zijn reeds meer dan 100 gevalle i geconstateerd en twee mensen aan deze nieuwe soort griep overleden. Ook uit India en centraal Ma- lakka komen berichten van nieu we gevallen. Van de zijde van de wereldge zondheidsorganisatie is meege deeld, dat het op het ogenblik on mogelijk is aan de uitbreiding van de ziekte een halt toe te roepen. Dit zou slechts mogelijk zijn als de volkeren van Azië in hun ge heel tegen deze griep zouden kun nen worden ingeënt. In vele delen van het Verre Oosten zijn de scholen gesloten Men schat het aantal mensen in Japan, dat door deze ziekte is aangetast, op 60.000. In Thailand zou het aantal ge vallen 100.000 bedragen. In dit land zijn vijf mensen het slacht offer van deze ziekte geworden. Ook Djakarta is door de ziekte aangetast. De epidemie heeft zich over het grootste deel van Java en Sumatra verspreid. De Indonesische regering dringt er bij de bevolking op aan vitamine C-tabletten te gebruiken en de politie heeft overvallen ge pleegd op apothekers teneinde zwarte handel en hamsteren ie voorkomen. Op de Philippijnen zouden 150.000 ziektegevallen geconsia teerd zijn. Sinds de epidemie hier het hoofd opstak, zijn er in Ma nilla 131 mensen en in de pro vincies 396 mensen aan de griep overleden. In geheel Algerië zijn ver sober pte veil ighe idsmaatregelen genomen wegens de verhoogde activiteit van de opstandelingen. Valschermtroepen patrouille ren in de straten van Algiers, waar maandag bij bomaanslagen negen mensen werden gedood en honderd gewond. Elders worden troepen in gereedheid gehouden voor onmiddellijke actie, hier en daar is een uitgaansverbod afge kondigd. In Parijs speurt de politie naar 200 Algerijnen, wier namen uit Algiers zijn opgegeven. De terreur onder de Noordafri kanen in Frankrijk duurt voort. Woensdagavond is in Parijs een Noordafrikaan doodgeschoten. In een te Amsterdam gehouden causerie heeft de heer G. Wielan, hoofdingenieur van een radio- en televisietoestellenfaibriek, mede gedeeld dat aan de Nederlandse stichting voor statistiek te Den Haag de opdracht is gegeven ge durende de komende maanden esn enquête te houden onder de Nederlandse televisiekijkers. „Aangezien internationaal ont stellend weinig researohmate- riaal, betrekking hebbende op de verhouding mens en televisie, ter beschikking staat" (de causerie was aan dit onderwwerp gewijd) „is na overleg met de televisie- instanties ten onzent een uitge breid aantal vragen opgesteld" teneinde met „dit eerste verant woorde opinie-onderzoek op dit gebied" de invloed van de televi sie op het leven en de levensge woonten der Nederlandse kijkers te peilen. „De technici hebben ook een ethische opdracht" aldus 5r Wielan. „De techniek kan haar taak slechts goed vervullen als zij het grootste doei wil dienen: de televisie de mensheid tot nut te doen zijn en bij te dragen tot een beter begrip onder de volke ren". Het ligt in de bedoeling de re sultaten van de omvangrijke en quête in september a.s. aan de staten-generaal, de televisie-auto riteiten en de publiciteits-organen aan te bieden. Een speciale afgezant van het Hongaarse verzet, die twee we ken geleden in de Ver. Staten is aangekomen, heeft voor een sub commissie van de Amerikaanse senaat verklaard, dat 40.000 jon ge Hongaren, o.w. meisjes van nog geen twintig jaar, in zes Rus sische concentratiekampen zijn geïnterneerd. Voorts deelde hij o.m. mede, dat 1.600 overlevenden van een belegering van de fabrie- ken te Csepel naar Communis- tisch-China zijn gedeporteerd. De Amerikaanse atoomgeleer de Ralph Lapp heeft voor een subcommissie van het Ameri kaanse congres verklaard, dat volgens Japanse ramingen 70 procent van de radio-actieve neerslag in Japan van Russi sche kernproeven afkomstig is. 20 procent is afkomstig —n Engelse proeven in de Stil le Oceaan en ïO proceui van Amerikaanse proeven in Neva da. Lapp zei voorts, dat Japanse deskundigen geloven dat de Russen tot dusver tenminste twee bommen met een kracht van 10 miljoen ton t.n.t. tot ont ploffing hebben gebracht. RUIM 70 DER M.T.S.-LEERLINGEN BEHAALT EEN EINDGETUIGSCHRIFT Uit een door het Centraal bu reau voor de statistiek ingesteld onderzoek is, naar het ministerie van Economische Zaken ons be richt, gebleken, dat van de in 1949'en 1950 tot leerjaar 1 van de middelbare technische scholen toegelaten leerlingen 71 procent het eindgetuigschrift behaalde. Hiervan deed 47 procent dit in de „normale" tijd (4 jaar), ter wijl 24 procent een of meermalen doubleerde. Voor de zgn. sterleerlingen, die meestal het H.B.S.-b diploma be zitten en tot leerjaar 2 werden toegelaten, luiden deze percenta ges resp. 88, 73 en 15. Bij de afdeling weg- en water bouwkunde was het resultaat beter dan bij de andere afdelin gen. De leerlingen met diploma H.B.S.-b en Mulo-b steken gunstig af bij degenen, die 3 jaar H.B.S. dan wel de lagere technische school hadden gevolgd. Uit het lagere sociale milieu slaagde van de tot leerjaar 1 toe- gelatenen 74 procent, uit het mid delbare en hogere resp. 72 pro cent en 66 procent. INBREKERS SLOEGEN HUN SLAG OP KLAARLICHTE DAG Inbrekers hebben zich woens dagmiddag tijdens afwezigheid van de bewoners door het verbre ken van een ruitje in de voordeur, toegang verschaft tot een woning in de Ruysdaelstraat te Amster dam waar zij een bedrag van 3.000 bestaande uit bankbiljet ten van 100 hebben gestolen. De buit bestond verder uit een massief gouden sleutelketting ter waarde van 350, een zilveren en een wit-gouden ring, een bloed koralen armband en een elek trisch scheerapparaat. WAT HET IJSSELMEER NAM GAF DE POLDER TERUG De Visser Js. Schuurman uit Vollenhove heeft in de droogge vallen bodem van de polder Oos telijk Flevoland het polshorloge teruggevonden dat hij daar twee maanden geleden, toen er nog water stond, had verloren. En het merkwaardige was dat het uurwerk, nadat het was opge- Hadat lust ik" Jammer zeg. lunch weg Toch voldaan: op de KAAS komt het aan! Door J. FLETCHER 42) (Nadruk verboden.) „Waar zijn zij?" vroeg hij. „Het zal niet lang meer duren, dan kan ik ze je overhandigen", antwoordde Jimmie. „Ik verzond die voorwerpen per aangeteken de post naar mijn eigen adres. Daar zijn ze gisteren afgeleverd en ik heb Ken tover mijn be diende getelefoneerd, ze hier te brengen, direct, met de meeste spoed, metenfin, het zal niet lang meer duren voor hij hier is. Nu, en wat denken jullie daar nu van, jun.e tweeenï politie, over het avontuur, van het verlaten huis in de Rue de la Paix, zijn reis naar Dover en de advertentie in. de „Times". „Die hebben we gezien", merk te Scraye op. „Ook de détails over de brand in de South Molton Street kennen we, tenminste zo ver, die in de „Times" gepubli ceerd zijn. Maar Packe weet er, geloof ik, meer van." „Ja", zei Packe langzaam. „Ik weet er meer van. Ik heb nog eens mijn licht opgestoken gis- zet, meneer Schmidt? Zou u ons willen vertellen hoe die luidt?" Zeker, zeker! Mijns inziens „Zo iets eigenaardigs heb ik j teravond, doch nu buiten de po- van mijn leven nog niet ge- litie om. Er bestaat geen twijfel knappe, machtige en niets-ont- ziende bende of vereniging. Een vereniging, veronderstel ik, die niet bestaat uit beroepsmisdadi gers, maar waarschijnlijk uit, voor het oog, hoogstaande men sen. Ook heb ik het idee, dat zij overal verspreid zitten en dat zij vele bronnen bezitten, waaruit zij de zozeer begeerde voorwer pen putten. Bijvoorbeeld, meneer Trickett ontdekte iets, wat waar schijnlijk maar van geringe bete kenis is; één van hun agenten monsieur Charles komt er achter en onmiddellijk werden er stappen gedaan om te voor komen, dat de politie iets zal kunnen vinden. Zij deinsden daarbij zelfs niet terug voor een De Britse admiraliteit heeft donderdag een bericht van de „Daily Sketch" bevestigd, dat drie Russische onderzeeooten woensdag in zuidelijke richting door het Kanaal zijn gevaren. dat meneer verkeert?" hoord", riep Packe uit. „De ver- i over het feit, dat het gevonden beelding speelt je toch geen par- lijk van madame Charles is; ook moord. En nu nu waarschuwen ten Jimmie? Een vette kaas! staat het onloochenbaar vast, dat zij de heer inckeu. Waaromzij gedood is door een revolver- I „Zoudt u denken, Scraye beduidde Packe stil te schot, dat een ander op haar ge- Trickett in gevaar zijn. Hij wendde zich dan tot lost heeft, want niets, dat slechts vr°eS ^a^e' Jimmie. de schijn heeft van een revolver, I Schmidt knikte ernstig. „Vertel me precies, wat er ge- kon gevonden worden." „In het grootste gevaar, me- - Dusvermoord?" vroeg neer, in het grootste gevaar Jimmie. als h« volhardt in zijn bedoeling „Juist, vermoord." om deze affaire verder uit te zoe- Er heerste 'n diepe stilte, wel- ken. Dat is mijn mening. beurd is na je ontdekking van het kruis en de andere dingen. Val hem nu niet in de rede Packe. Ik wil het juiste van deze zaak ken nen." „Dat zal je hebben", antwoord de Jimmie. „Ik zal je alles ver tellen tot op het ogenblik." En hij gaf hun het relaas over het in aanraking komen met mon sieur Charles, zijn bezoek aan de ke tenslotte door Jimmie werd verbroken met de woorden: „Zo, zo. Dat weten we al weer. Nu, je weet nu ook alles van me." Scraye keerde zich tot de de- I tective. „U hebt waarschijnlijk reeds Scraye en Packe keken Jimmie aan. Jimmie glimlachte. „Ik zou werkelijk niet weten •waarom ik zou uoorzetten maar toch doe ik het „Meneer heeft een sterke wil", zei Schmidt met een rustige glim- wonden, weer liep als altijd. S. was aan het vissen toen het horloge onverwachts van zijn arm gleed. Pogingen om het terug te vinden liepen op niets uit en men besloot toen op de plaats waar het horloge in de golven was ver dwenen een stok in de zeebodem te steken. Thans, acht weken la ter, was het water in de polder zover gezakt dat de plaats waar de stok (nog steeds) stond te voet bereikbaar was. Men zag aanvankelijk het horloge niet, maar toen men met een schop de grond even had omgewoeld, kwam het verloren uurwerkje te voorschijn. PSEUDO-VOGELPEST De veeartsenijkundige dienst Apeldoorn heeft onder de pluim veestapel van de heer Joh. van Engelen te Doornspijk pseudo- vogelpest geconstateerd. Bijna tweehonderd kippen op dit be drijf moesten worden afgemaakt. NEDERLANDERS OVERKWAM ONGELUK OP KAMPEER- TOCHT IN DUITSLAND Vier inwoners van Enschedé, twee echtparen, zijn woensdag avond in het ziekenhuis te Co- chem aan de Moezel opgenomen nadat zij alle min of meer ern- fge brandwonden hadden opge- Ons eigen Und biedt zoveel kostelijke kaassoorten, dat lopen UI huntent Op het kam U op deze voordelige lekkernij nooit uitgekeken rukt! peerterrem bjj COChem. Door nog niet verklaarde oor zaak is bij het eten koken de kleding van de twee dames, de 46-jarige mevr. A. S. en de 57- jarige mevr. J. M. B. in brand geraakt. Hun mannen en andere kampeerders grepen onmiddellijk in, maar ze konden niet verhin deren dat de dames ernstige brandwonden kregen, één van haar schijnt zelfs het gezichts vermogen te hebben verloren. Ook de tjvee mannen, de 46-jarige postbesteller B. S. en de 59-jarige textielarbeider T. R. B., zijn ge wond geraakt, maar minder ern stig. De echtparen waren op een vakantietocht door Duitsland. Zij bevonden zich nog maar kort in Cochem. De dames hebben brandwon den in de derde graad; of een der dames inderdaad het ge zichtsvermogen heeft verloren kon bij navraag niet worden be vestigd. Wel is van medische zijde desgevraagd medegedeeld dat geen van de gewonden meer m levensgevaar is. Het ongeluk schijnt te zijn ge beurd door onvoorzichtigheid met een spiritusbrander in de tent van het viertal. Het gezel schap maakte een vakantie- tocht per auto. DRONKEN AUTOMOBILIST WAS GEVAAR VOOR HET VERKEER De politie te Arnhem heeft veel moeite gehad om een dron ken autobestuurder aan te hou den. Zij zag in de stad een auto rijden, waarvan de chauffeur kennelijk onder invloed verkeer de, doch slaagde er niet in de auto tot staan te brengen, omdat deze zo slingerde, dat zij niet kon worden gepasseerd. Eerst in Apeldoorn kon de chauffeur, de 45-jarige F. D., toen hij bij zijn woning uitstapte, worden aangehouden. Hij is door de Arnhemse politie in arrest ge steld- t Ztavatboraio. Hut W een theorie over dit geval opge- I lach. „Maar het is, zoals ik zei. „Je moet je er beslist buiten houden, Jimmie", zei Packe. „Herinner je slechts het laatste zijn de diefstallen van deze kost- j feit; zij zullen je vinden. Trou- bare en curieuze voorwerpen het wens, de politie zal het geval uit werk van een buitengewoon de South Molton Street niet laten rusten. De vrouw werd ver moord! Zij zullen het wel verder uitzoeken. Waarom je zelf niet rustig er buiten gelaten en waarom zou je niet kalm het onderzoek van de politie afwach ten?" Scraye mompelde iets, wat veel geleek op een onderstreping van Packe's woorden, doch Jimmie schudde het hoofd. „Je vergeet Packe, dat ik een onverzadigbare lust voor onder zoekingen heb, en...." Op dit ogenblik verscheen Ken- tover, voorafgegaan door een kellner. Met een beleefde buiging overhandigde hij zijn heer het pakje, dat Jimmie in Parijs ge post had. „Het pakket meneer", zei hij kalm. „Gistermiddag aangeko men, meneer." „Dank je Kentover", zei Jim mie. „Wacht buiten op me, ja? Nu dan", vervolgde hij, toen de bediende de kamer verlaten had, „hier zijn de gestolen voorwer pen. Ik zal ze aan jou geven, Scraye." Voorzichtig maakte hij 't pakje openen het volgende ogen blik viel hij achterover in zijn stoel, aangegrepen door een plot selinge schrik. Het pakje bevatteenige stukken zeep. (Wordt vervolgd.)

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 5