Provinciaal nieuws SPORTNIEUWS DE RONDE VAN ITALIË waar ZIJ op „afvliegen f t Bijeenkomst Bagdadlanden GAUL LEIDER AF VOETBAL I Met Pinksteren ROYCO KIPPENSOEP t de toekomst van zeeland TERNEUZEN ZAAMSLAG. VELE DODEN DOOR INSTORTEN VAN HUIS IN POESAN COMMUNIQUE NA DE BAGDAD- BESPREKIN GEN DUUR VAN DE EERSTE OEFENING AUTOSMOKKELAAR OP 13 JUNI VOOR RECHTBANK TE BREDA AMERIKAANS BALLISTISCH PROJECTIEL MET SUCCES AFGESCHOTEN AMERIKAANSE WAARSCHUWING TEGEN DOPING m m - mm1 AGENDA Tijdens de middagvergadering van de jaarvergadering van de Zeeuwse Christelijke Boeren- en Tuindersbond, welke woensdag in Bergen op Zoom is gehouden, sprak de heer Hagoort, hoofdre dacteur van het Zeeuws Dag blad uit Goes, over de verande rende maatschappij. Hij verge leek de toestanden in Zeeland van voor 50 jaar met de huidige toestand en gaf een prognose hoe het er over 30 jaar uit zal zien. Daarin zit een verbijste rend verschil. De laatste 50 jaar heeft zich een sterke evolutie voltrokken, waarin niettemin het nog vrij geïsoleerde Zeeland haar christelijk karakter be waard heeft. Bij de veranderin gen die op komst zijn, het Drie- eilandenplan en het Deltarplan zal het grootste deel van Zee land ten nauwste verbonden worden aan Holland, waarvan het thans nog door diepe wate ren gescheiden is. Dit betekent dat het verkeer nog sneller zal gaan, en tevens dat Zeeland in de toekomst het recreatie-oord zal worden van de randstad Holland. De vraag is nu, wat zal er van het christelijk karak ter van Zeeland overblijven? Daarop moet men zich thans instellen. Om 't Zeeuwse volks eigen, het christelijk volkseigen voor de toekomst te bewaren zal men het tijdig op de jeugd van thans moeten overbrengen, aldus de heer Hagoort. De voorzitter deelde mede, dat raamd. Aan Ged. Staten is de Gemeenteraad, In september a.s. de 1000e nieuwe woning gereed. In de gisteravond gehouden vergadering van de gemeenteraad deelde de voorzitter, burgemees ter mr. P. Teilegen, na zijn ope ningswoord mede, dat met ken nisgeving afwezig zijn de heren Van Riet, Wetermgs en Henry. De laatste berichten over de toestand van de heer Henry lui den gunstig. De voorzitter wenst thans een woord te wijden aan de nage dachtenis van mej. R. F. E. J. Dierickx, in leven onderwijzeres aan de openbare lagere school B, waarvoor bij de teraardebestel ling geen gelegenheid was. Als wethouder van onderwijs wil hij thans zijn bijzondere er kentelijkheid betuigen aan deze onderwijzeres, die, door een af grijselijke ziekte getroffen, waar van zijzelf zich ten volle bewust was, thans is heengegaan. Door haar grote wilskracht heeft zij ondanks alles haar werk op su blieme wijze verricht en met een te bewonderen vitaliteit wist zij de haar toevertrouwde leerlingen te boeien, door steeds nieuwe vormen te bedenken. Ook buiten het onderwijs heeft zij veel tot stand weten te brengen. Spreker eindigde met de bede, dat zij moge rusten in vrede. Bij de behandeling van de in gekomen stukken, welke voor kennisgeving werden aangeno men, wees de heer Hol naar aan leiding van een schrijven van het Centraal Bouw- en Woningtoe zicht en Dienst van gemeentewer ken in Oost Zeeuws-Vlaanderen inzake de kasopneming en con trole van de administratie over het le kwartaal 1957, op de nog bestaande vorderingen, die aan genoemde Dienst moeten worden voldaan. De voorzitter antwoordde, dat een en ander bij het bestuur aan hangig is. Zonder hoofdelijke stemming of bespreking verleende de raad zijn goedkeuring aan de wijziging van de kindertoeslagverordening, het algemeen ambtenarenreglement en de algemene arbeidsovereen komstenverordening. Eveneens was zulks het geval bij de vaststelling van een vakan tieregeling voor de groenten- en fruithandelaren, en de vaststel ling der vergoeding vakonderwij zers voor de bijzondere scholen voor U.L.O. over 1956. Overeenkomstig art. 72 van de lager onderwijswet 1920 werd me dewerking verleend aan het be stuur van de vereniging vooi Chr. onderwijs te Sluiskil voor het vervangen of aanschaffen van diverse materialen, ten be hoeve van het onderwijs. De heer Fijn van Draat wees er op dat zodra geconstateerd werd dat de schoorstenen niet trokken, deze nagezien hadden moeten worden. Zowel de voorzitter als wet houder De Vos antwoordden dat het inderdaad juister was ge weest, indien de schoorstenen direct na het euvel onder handen waren genomen. Medewerking werd verleend aan het bestuur van de vereni ging voor Chr. onderwijs aan de Grenulaan en aan het bestuur van de vereniging Chr. kleuter school voor de aanschaffing van schoolmeubelen Bij de behandeling van het ver zoek van de classicale commissie voor Kerkelijke Gezinszorg van de Ned. Herv. Kerk om een subsi die voor haar maatschappelijk werk, werd 't voorstel van B. en W. om voor 1957 een subsidie van ƒ500 te verlenen, z.h.st. aange nomen. De heer De Feijter vroeg deze zaak bij de begroting 1958 op nieuw onder ogen te willen zien. Zowel de voorzitter als de bei de wethouders gingen hierop nog nader in en deelden mede, dat, hoewel reeds in juli 1954 besloten werd voor de derde maatschap pelijke werkster ƒ1000 te vote ren in de afgelopen jaren met het oog op de cijfers, als gevolg van het gebrek aan maatschappelijke werksters, geen bijdrage kon worden verleend. Aangenomen werd het voorstel van B. en W. tot verhoging van het maximum krediet bij de Bank voor Nederlandse Gemeenten van ƒ181.000 tot ƒ481.000, ter finan ciering van ten laste van de kapi- taaldienst komende werken waar mede in 1956 een begin van uit voering is gemaakt en voor de financiering van het stratenplan in de Noordpolder. Goedgekeurd werd het voorstel van B. en W. tot het aangaan van een geldlening bij de Bank voor Nederlandse Gemeenten tot een bedrag van 168.600, tegen een rente van 4% welk bedrag in het bijzonder is be stemd voor de in dit jaar aan te vangen woningwetbouw. De heer Hol drukte er zijn te leurstelling over uit, dat deze lening voor de gemeente zo on gunstig is uitgevallen. De voorzitter deelde mede, dat deze lening bestemd is voor de 168 woningen, welke thans kun nen worden gebouwd. Hij hèeft hierover vanzelfsprekend direct besprekingen gehad, doch Den Haag heeft de gelden verdeeld. Gewijzigd werd het exploitatie plan in de Louisapolder e.a., waar bij de uitgifte-prijs van de grond wordt gebracht op ƒ8,50. Verder werden goedgekeurd de wijziging van de begroting maat schappelijke zorg, het woningbe drijf en de gemeentebegrotingen dienst 1956 en 1957. De heer Hol vroeg opnieuw voor zieningen te willen treffen voor een zwemgelegenheid. Er is in 1956 een ruim gebruik van de noodgelegenheid gemaakt. De voorzitter antwoordde, dat deze noodgelegenheid in 1957 op nieuw in orde zal worden ge bracht. op 13 september a.s. met enige plechtigheid de 1000e woning in gebruik zal worden genomen. De leden zullen hierover nog nader worden ingelicht. Verder deelde hij mede, dat het boek over de historie van Ter- neuzen nog dit jaar zal verschij nen. Er zullen hiervan 1000 exem plaren tegen een prijs van 6,90 per stuk worden verkocht. Omvraag. Bij de omvraag besprak de heer Camps de speeltuin te Sluiskil. De voorzitter en wethouder De Vos deelden mede, dat hiervoor een terrein aan de Bosjesweg is aangewezen. Deze zaak zou met de speeltuin-commissie worden besproken. De heer Fijn van Draat infor meerde hoe het stond met de brandblusmiddelen in de nieuwe wijken. De voorzitter zeide, dat, zoals de leden bekend is, is hiervoor verklaring van geen bezwaar ge vraagd, wat met het oog op de bestedingsbeperking thans moet geschieden. Gehoopt wordt dat deze verklaring spoedig zal af komen, waarna met de werkzaam heden een aanvang kan wor den gemaakt. De heer Hol vroeg wanneer de watertoren voor het publiek kan worden opengesteld. De voorzitter antwoordde, dat gehoopt wordt dat dit de volgen de maand het geval zal zijn. Hierna werd de vergadering door de voorzitter gesloten. Roode Kruis-onderscheiding Door het Hoofdbestuur van het Nederlandse Roode Kruis is aan de heer W. van Vessem, penning meester van de afd. Zaamslag, wegens zijn verdienste ten Dp zichte van het Nederlandse Roo de Kruis de bronzen medaille toe- op de begroting een bedrag ge- gekend. De „News Chronicle" meldt nog, dat de Britse minister van Buitenlandse Zaken. Selwyn Lloyd, heeft verklaard eventuele toetreding van Saoedi-Arabië tot het verdrag van Bagdad te zullen verwelkomen, „doch Engeland wil hiervoor niet betalen in de vorm van gebiedsafstand". Volgens het blad is dit krach tige standpunt „tan zeerste be treurd" door de Iraakse premier Noeri-es-Said, d'ie zich als pleit bezorger voor de wens van ko ning Saoed had opgeworpen. Noe ri-es-Said heeft aangevoerd dat Groot-Brittannië, door inwilliging van Saoed's wens, zijn door de actie tegen het Suezkanaal in de Arabische wereld verloren gega- ne goede reputatie zou herwin nen. Volgens de „News Chr.onicle" heeft Pakistan het verlangen van Saoedi-Arabië gesteund en men verwacht dat eerstgenoemd land dit vraagstuk ter sprake zal bren gen op een bijeenkomst van mi nisters-presidenten van staten leden van het Britse Gemenebest, die deze maand te Londen zal worden gehouden. De woordvoerder van het Brit se ministerie van Buitenlandse Zaken heeft op zijn dagelijkse persconferentie verklaard niets te weten van een Amerikaans voorstel om de oase aan Saoedi- Arabië af te staan. ters van Buitenlandse Zaken zul len op geëigende tijdstippen be sprekingen houden. De raad van ministers der Bag- dadse verdragsorganisatie heeft zich uitgesproken voor het be trachten van aanhoudende waak zaamheid en versterking van het vermogen der aangesloten lan den om zich te verweren tegen de nog steeds bestaande bedrei ging van een rechtstreekse of in directe aanval door het interna tionale communisme. De raad heeft met leedwezen opgemerkt, dat sommige regerin gen openlijk verzet hebben aan getekend tegen de maatregelen tot gemeenschappelijke beveili ging, waarin het verdrag voor ziet. De minister van Buitenlandse Zaken der staten-Ieden van het verdrag van Bagdad hebben na vier dagen van besprekingen in de Pakistaanse hoofdstad Ka- ratsji een communiqué uitgege ven, waarin wordt verklaard dat het gevaar van ondergrondse ac ties in het verdragsgebied, die worden geleid door personen buiten de landsgrenzen, ernstig is. De militaire commissieleider der verdragsorganisatie heeft de aard van het gevaar onderkend en er is overeenstemming bereikt over de maatregelen, die in vre destijd moeten worden genomen, om dergelijk ondergronds ge wroet de kop in te drukken. De ministers hebben hun goed keuring gehecht aan uitgebrei dere militaire voorzorgsmaatre gelen in het gebied der verdrags staten. Plaatsvervangers van de minis- Door het instorten van een huis van drie verdiepingen heb ben waarschijnlijk een veertig tal inwoners van de Zuidko- reaanse haven Poesan het leven verloren. Er zijn zes lijken ge borgen en men vreest dat een dertigtal vermisten om het le ven is gekomen. Elf der bewo ners van het huis zijn gewond. Het huis stortte in, omdat de grond onder de fundamenten door zware slagregens was weg gespoeld. Betreffende de duur der eer ste oefening van dienstplichti gen der Koninklijke landmacht die thans voor eerste oefening in werkelijke dienst zijn, dan wel nog moeten komen, heeft de minister van Oorlog het volgen de bepaald. De duur der eerste oefening bedraagt 23 maanden voor dienstplichtigen die zijn of wor den opgeleid tot officier, onder officier of tot het vervullen van een specialistische functie, on geacht tot welke lichtingsploeg zij behoren; 22 maanden voor de overige dienstplichtigen, behorende tot de lichtingsploeg 1957-4 en vol gende lichtingsploegen 20 maanden voor de overige dienstplichtigen behorende tot oudere lichtingsploegen dan de lichtingsploeg 19574. Voor zover zij dit wensen wordt aan de dienstplichtigen, voor wie de duur der eerste oefe ningen 23 en 20 maanden be draagt, de laatste twee maan- J_den en aan de dienstplichtigen, voor wie de eerste oefening 22 maanden bedraagt, de laatste vier maanden van hun eerste oefening klein verlof in afwach ting van groot verlof verleend. (Dit komt er op neer, dat de dienstplichtigen, behorende tot de eerste groep na 21 maanden en de dienstplichtigen, behoren de tot de tweede en derde groep na 18 maanden eerste oefer'ng voor huiswaartszending in aan merking komen). Gedurende dit klein verlof be staat geen recht op militaire in komsten en kostwinnersvergoe ding; op geneeskundige verzor ging voor rekening van het rijk bestaat slechts aanspraak voor wat betreft enigerlei aandoe ning welke verband houdt met de uitoefening vap de militaire dienst. De dienstplichtige blijft gedu rende het klein verlof onderwor pen aan het militaire straf- en tuchtrecht. Het klein verlof kan worden ingetrokken indien de minister van Oorlog daartoe machtiging heeft verleend. In dit geval moet de dienstplichtige zich we der bij het daarvoor bestemde militaire onderdeel aanmelden. Intrekking van klein verlof op verzoek van de dienstplichtige zal als regel niet worden toege staan. VIER SCHOLIEREN VAN DE WEG GEMAAID. Op één der kruisingen van de Tolweg onder de gemeente Heemskerk is woensdag om streeks half vijf een ernstig on geluk gebeurd, waarvan vier scholieren van de R.K. Mulo- school te Beverwijk het slachtof fer zijn geworden. De knapen fietsen naar huis terug in noor delijke richting, toen drie auto's hen wilden passeren. De voorste auto hield in voor een bocht, slipte, waardoor een achterop komende vrachtauto eveneens in hield en gedeeltelijk van de weg raakte. Daarbij werden de vier kinderen van de weg geveegd. Een hunner, W. Berkhout uit Krommenie, moest met een sche- delbasisfractuur in het Rode Kruis-zeikenhuis te Beverwijk worden opgenomen. De tweede, W. Bos uit Krommenie, werd, met minder ernstig letsel, even eens in het ziekenhuis opgeno men. De beide overigen konden naar huis worden vervoerd. Zij werden licht gewond. Op donderdag 13 juni zal voor de rechtbank te Breda terecht staan de Delftenaar J. V., die er van verdacht wordt de hand te hebben gehad in de uitgebrei de auto-smokkel vanuit West- Duitsland naar het westen van ons land. In Maastricht bevindt zich thans in arrest de Duitser Volkmann, die in Duitsland zelf een straf van 4 jaar heeft uitgezeten en die de Duitse hoofdpersoon in deze gerucht makende auto-smokkel, waarbij honderden Nederlanders zijn be trokken, geacht wordt. Volk mann stal in de jaren 1952 en 1953 naar schatting ongeveer 200 personenauto's in, de steden in het Ruhr- en Rijngebied. De auto's werden 's nachts over de grens gebracht en door Neder landse handlangers naar het westen des land vervoerd, waar ze verkocht werden. In de zaak van de Delftenaar zal de Duitser V. als kroonge tuige worden gehoord. Voor V. die iedere schuld onkent, zijn 25 getuigen gedagvaard. Hem is geen smokkel van auto's ten laste gelegd, doch overtreding van het deviezenbesluit en het besluit regeling in- en uitvoer. DRIE NEDERLANDERS BIJ DE EERSTE TWINTIG. Na de 18e étappe van Commo naar Trenta Alta is de rose trui om de schouders van Nencini ge gleden. Gaul is het kledingsstuk dus kwijt geraakt en dit gebeurde op een wel zeer merkwaardige wijze. Te Rovato (96 km) moest de Luxemburger van zijn fiets stap pen en toen zijn rivalen dit za gen demarreerden zij onder lei ding van Louison Bobet en Nen cini. Onze landgenoten Voorting, Wagtmans en Van Est behoorden tot deze groep. Er werd een hoog tempo ingezet met de bedoeling Gaul een flinke achterstand te laten oplopen. De opzet lukte en bij de beklim ming van Bondone een 1300 me ter hoge pas, ongeveer 12 km vóór de finish lag de leider in 't algemeen klassement ondanks 'n felle jacht op de koplopers 5 min. achter. Tijdens de bestijging maakte de Spaanse klimmer Po- blet zich van de groep bestaande uit 24 man los. Hij had na 3 km een voorsprong van 20 sec. op Bobet, Nencini, Baldini en Gras- si, 30 sec op Astrua, 40 sec. op Wagtmans, Fornara, Fabbri e.a. In de laatste kilometers verloor Gaul nog meer terrein en met 10 min. achterstand op de winnaar, Poblet, bereikte hij de eindstreep. Onze landgenoten Wagtmans, Van Est en Voorting kwamen met ongeveer 4 tot 5 min. achter stand op Poblet te Trento Ala binnen. De uitslag luidde: 1. Poblet (Sp.) 6.15.08 2. Baldini (It.) 6.16.34 3. Louison Bobet (Fr.) z.t. 4. Nencini (It.) 6.16.36 5. Grassi (It.) 6.16.58 6. Astrua (It.) 6.17.50 7. Moser (It.) 6.18.05 8. Fornara (It.)' 6.18.14 9. Sabbadin (It.) 6.18.28 10. Fallarini (It.) 6.18.40 11. Defilippis (It.) 6.18.54 12. Wagtmans (Ned.) 6.19.02 13. Van Est (Ned.) 6.19.45 14. Fabbri (It.) 6.19.47 15. Giudici (It.) 6.20.01 16. Favero (It.) 6.20.26 17. Voorting (Ned.) z.t. 18. Rolland (Fr.) 6.20.42 19. Cestari (It.) 6.20.49 20. Carlesi (It.) 6.21.02 23. Kersten (Ned.) 6.21.32 40. De Groot (Ned.) 6.27.39 44. Nolten (Ned.) 6.28.08 49. Donker (Ned.) 6.28.46 De drager van de rose trui, de Luxemburger Charlie Gaul, be reikte de eindstreep als 30e. Zijn tijd was 6.25.10. Ploegenklassement. In het algemeen ploegenklas sement staat Nederland met 988 punten als derde geklasseerd, achter de Italiaanse ploegen met kopmannen Fabbri en Carlesi, die met 855 punten de eerste plaats delen. Algemeen klassement. Het algemeen klasement na de 18e étappe luidt: 1 Nencini (It.) 86.43.34 3. Baldini (It.) 86.49.33 2. Louison Bobet (Fr.) 86.43.53 4. Gaul (Lux.) 86.51.12 5. Fornara (It.) 86.52.18 6. Poblet (Sp.) 86.55.12 7. Fabbri (It.) 86.56.25 8. Defilippis (It.) 86.57.10 9. Wagtmans (Ned.) 86.59.55 10. Geminiani (Fr.) 87.01.04 11. Van Est (Ned.) 87.02.34 12. Rolland (Fr.) 87.02.52 13. Moser (It.) 87.04.08 14. Fallarini (It.) 87.04.38 15. Impanis (Belg.) z.t. 16. Astrua (It.) 87.06.36 17. Boni (It.) 87.07.55 18. Sabbadin (It.) 87.09.57 19. Maule (It.) 87.11.09 20. Voorting (Ned. 87.16.40 31. Nolten (Ned.) 87.40.57 32. De Groot (Ned.) z.t. 42. Donker (Ned.) 87.54.57 43. Kersten (Ned.) 87.56.14 BELGIE—IJSLAND 8—3 Het Belgische voetbalelftal heeft woensdagavond in het Heysel stadion te Brussel een 83 zege behaald op de ploeg van IJsland. De ruststand was 7—1. De wedstrijd gold voor de voor ronden van het tornooi om het wereldkampioenschap 1958. De stand in groep 2 is thans: Frankrijk 2 2 0 0 4 143 "101 0 0 2 België IJsland 11—9 3—16 In een rapport van het Ame rikaans medisch genootschap wordt met kracht gewaarschuwd tegen het gebruik van ampheta mine, een nieuwe dopingsmid- del in de sport. In het rapport wordt gecon stateerd, dat amphetamine, in de medische wereld gebruikt als middel om mensen over gevaar lijke depressies heen te helpen, tegenwoordig vee! wordt toege past door atleten, boksers en voetballers. Het middel wordt aanbevolen voor het verrichten van „krachttoeren" en voor sportlieden die „super-atleten" willen worden. Het genootschap wijst op het grote gevaar, dat het gebruik van amphetamine met zich brengt. Het kan nor male mensen in gevaarlijke a- sociale individuen veranderen. Het kan zelfs leideir tot JTUs- daad. Aldus het rapport;. In de kringen van sportlieden en coaches is met verwonde ring en verontwaardiging op het rapport gereageerd. Cus d'Amato, de manager van we reldkampioen zwaargewicht Floyd Patterson zei o.a.: „Ik verwerp elke insinuatie, dat wij managers een dergelijk middel bij onze boksers zouden toepas sen". Don Bowden, de eerste Ameri- Uit goede bron te New York i kaanse atleet, die de mijl bin rvrrit vprnnmPTi. dat hallis- -a minntAm liörx 7ei- A.m. wordt vernomen, dat een ballis tisch projectiel met een middel grote reikwijdte, de Jupiter", vrijdag j.l. met succes in Florida is afgeschoten. Het legde een af stand van 2.40 km af en, bereikte een hoogte van 480 km. Proefnemingen met de „Jupi ter" zijn dit jaar tweemaal mis lukt. Daar is moeder! En kijkdat belooft wat Roy co vooraf! U kunt Uw man geen groter plezier doen. En zo vader, zo zoon. Ook voor hem is een maaltijd pas compleet mei een bordje geurige Royco-socp vooraf. Prettig dat de bereiding maar zo weinig van Uw kost bare tijd vraagt. Royco doel al het voorberei dende werk. En... de keus is aan UEr zijn zes soepen, dus afwisseling genoeg. De smaak Let U eens op hoe gretig er gegeten wordt! WmySjKSÊÊ nien de 4 minuten liep zei: „Am phetamine? Ik heb er nog nooit van gehoord". COÖP. VRUCHTEN VEILING „ZEEUWSCH VLAANDEREN" TERNEUZEN. Veiling van 5 juni. GROENTEN Per 100 stuks: Sla A II 12 ƒ14,60; B ƒ4,20—ƒ6,10; B afw. 35,70. Per stuk: Bloemkool A 3135 ct; All 24—36 ct; A afw. 1625 ct; B 21—23 ct; BII 13—24 ct; B afw. 12—18 ct. Witte kom kommer A 5557 ct; B 52 ct. Per bos: Peen Bil 6567 ct; Sjalotten 4—10 ct; Radijs 12—15 ct.; Uien 8—11 ct. Per kg: Eerstelingen I 3537 ct; idem II 3136 ct; idem III 2834 ct; andijvie 53 ct; peulen 2,492,79; spitskool 2027 ct; savoyekool 1025 ct; rabar ber 59 ct; spianzie 8%9 ct; as perge B 2,68; BII 1,84—2,30; B afw. ƒ1,52—ƒ2,02; C ƒ1,48— 1,66. FRUIT Per doosje: Aardbeien I 33 41 ct; idem II 2532 ct; idem afw. 25 ct. Kippensoep, die 2'lz uur heeft getrokken op een zacht vuur! De bouillon is krachtig en opwekkend, de peterselie groen en geurig, de vermicelli van de fijnste soort. Een bijzonder kruidenmengsel maakt de soep pikant en tegelijkertijd zacht van smaak. Geen wonder dat Uw man en kinderen op zo'n soep afvliegen. U maakt ze in 5 minuten: vier flinke borden voor 48 centZorg dal U altijd wal zakjes in huis hebt. GROENTESOEP KALFSBOUILLONSOEP A9PERGESOEP VERMICELLISOEP ERWTENSOEP VRIJDAG 7 JUNI. TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „Terwille van ons hu welijk". SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: „Ein Herz voll Musik". ZATERDAG 8 JUNI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Terwille van ons hu welijk". Concertgebouw, 8 uur: „De gevangene van Mandorra". AXEL: Het Centrum". 6.30 en SPUI: Terrein v.v. „Spui", 4 9 uur: „Nattigheid", uur: Spui IVeere I. SAS VAN GENT: Gemeente huis, 10 u.: Aanbesteding uit voeren van graaf-, riolerings- en bestratingswerken. Olympia-Theater, 8 u.: „Ein Herz voll Musik".

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 2