Algemene woningtelling !95o EU IS VEER GRAS 1IOTEK Eisenhower over de Amerikaanse atoomproeven Rouwdienst voor omgekomen Duitse militairen De bevolkingsstructuur in Zeeland De oproep der 2000 Amerikaanse geleerden HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Nederland felt 2V2 miljoen woningen woningtelling 1956 zijn in totaal andere ruimten. Dit blijkt uit een mededeling van hei Centraal Bureau voor de Statistiek, waarin enige uit, sten worden vermeld van een steekproef van 1 op 30 van het grondmateriaal der woningtelling. De bouwwijze. Eigendom. Overheidssteun. Van de bewoonde woningen is bijna 75 tot stand gekomen zonder enige vorm van overheids steun. Aantal vertrekken. Huur-(waardeL De outillage. Alleenstaanden. Beschikbare woonruimte. Woningnoodforensen. Inwoning en welstand. NIET VOLDOENDE WELVAARTSBRONNEN IS OORZAAK VAN WEGTREKKEN VAN VELEN In de provincie Zeeland bestaat geen gebrek aan ruim te, toch is er sprake van 't wegtrekken van velen. De oor zaak daarvan ligt in het niet aanwezig zijn welvaartsbronnen. Het is dringend noodzakelijk dat men zich gaat verdiepen in de bevolkingsstructuur van deze provincie. Bekijkt men de cijfers van de loop der bevol king in de afgelopen decennia, dan constateert men een zeer langzame groei van de bevolking in Zeeland. Vij fling in Portugees Oost- Afrika geboren. AMERIKAANSE' ATOOMPROEF UIT EEN BALLON AMERIKAANS AANBOD TOT UITRUSTING NOORSE BATALJONS MET RAKETTEN Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 251C N& 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— per kwartaal; per maand 2,—; per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. VRIJDAG 7 JUNI 1957. 12e Jaargang Nr 4083 Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct: minimum per advertentie ƒ2,25 Rubriek Kleine Advertenties (géén handelsadver tenties): 5 regels ƒ1,— Iedere regel meer 20 ct. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad. 20 cent meer Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur Tenslotte waren nog 50.000 Bii de algemene woningtelling 195b zijn in totaa huishoudens gehuisvest in andere 5 549 000 bewoonde woonverblijven aangetrotten, waar- ruimten. Voor deze categorie be- gen met 3 en 4 vertrekken vorm den resp. ruim 10 en bijna 20 van het totaal, zodat 60 van de woningen over 3, 4 of 5 vertrek ken (incl. keuken) beschikt. Als woning wordt beschouwd elk perceel of perceelsgedeelte, dat volgens bouw of verbouw blijvend bestemd is voor bewo ning door één huishouden (een gezin of een groep van twee of meer personen die tezamen een huishouding vormen). Als maat staf geldt daarbij de aanwezig heid van een eigen toegangsdeur, die van de openbare weg af of van een gemeenschappelijke ruimte uit toegang geeft tot de woning. Ook worden als afzon derlijke woningen beschouwd de len van woningen, indien elk der delen door de eigenaar recht streeks en permanent aan de be woners wordt verhuurd en uit een aantal aaneengesloten ver trekken met eigen keuken en pri vaat bestaat. Als bewoonde ande re ruimten worden allereerst be schouwd de door de gemeentelij ke of rijksoverheid gefinancier de noodwoningen en noodboerde- rijen en verder b.v. woonruimten in hotels e.d. zomerhuizien, be woonde keten en schuren, woon schepen met vaste ligplaats, enz. Van de 2% miljoen bewoonde woningen vormen de gewone wo ningen (2.134.000) de overgrote meerderheid naast de 194.000 boerderijen en tuinderswoningen: 161 000 andere bedrijfswoningen en bijna 11.000 bijzondere woon eenheden. Uit een onderscheiding naar bouwwijze blijkt, dat onze bevol king overwegend is gehuisvest in één gezinshuizen. De totale voorraad bewoonde en onbe woonde woningen telde n.i. 1 730.000 één gezinshui zen (waar van 580.000 of een derde vrij staand). In meergezinshuizen zijn 780.000 wonnigen geteld (boven- en benedenwoningen, etagewo ningen, e.d.). Bijna 80 (n.l. ruim 1,9 mil- joen) van de 2,5 miljoen bewoon de woningen wanen eigendom van particuliere personen en in stellingen, Van de overige be woonde woningen waren bijna 265.000 in het bezit van gemeen ten en ruim 307.000 ei een dom van woningbouwcorporaties. Van het totaal aantal bewoon de woningen werden 730.000 of bijna 30 bewoond door de eige naar. Voor hoofden van huishou dens en alleenstaanden met een inkomen oer jaar van 6.000 of hoger bedraagt dit percentage ruim 40, tegen 25 bij inkomens beneden genoemde grens. Bii een onderscheiding naar beroeos- groepen bliikt het volgende. 75 van de bedriifshoofden van een agrarisch bedrijf wonen in een eigen woning tegen bijna 50 van de overige bedriifshoof den en ruim 50 van hen die een vrij beroen uitoefenen. Voor de groep emplovés ligt het per centace belangrijk lazer. n.l. 15. terwijl het eveneens 15 bedraact voor de handarbeiders, met uit zondering van de landarbeiders, van welke laatste groep bijna 35 in een eigen woning woont. In dit opzicht bestaat echter een tegengestelde verhouding voor de na-oorlogse en de vroe gere bouw. Terwijl van de vóór 1946 gebouwde woningen bijna 90 zonder overheidssteun is gebouwd, is van de in 1946 en later gereedgekomen woningen meer dan 90 met steun ge bouwd. Beziet men alle 690.000 met overheidssteun gebouwde woningen onder de huidige voor raad bewoonde woningen als af zonderlijke groep, dan blijkt dat ruim 450.000 of twee derde deel daarvan na de oorlog tot stand is gekomen. De bewerking van de woningen naar het aantal vertrekken (incl. keuken) gaf voor de gewone wo ningen zonder bedrijf als resul taat ruim 20.000 éénvertreks- en bijna 95.000 tweevertrekswonin- gen, d.w.z. ruim 1 resp. bijna 5 en tezamen bijna 6 van het totaal aantal (bijna 2.1 mil joen) gewone woningen zonder bedrijf. Het aantal woningen met 8 of meer vertrekken bedroeg eveneens bijna 6 van het totaal. Het sterkst vertegenwoordigd is de groep woningen met 5 ver trekken (ruim 600.000 of ruim 30 der woningen). De wonin- Van. de gewone woningen zon der bedrijf valt ruim 30 in huurklassen beneden 300; bijna de helft of 50 in de klassen van ƒ300 tot ƒ500. Voor de na oorlogse t.o.v. de vooroorlogse woningen blijkt een verschuiving naar hogere klassen en tegelij kertijd een concentratie in de middenklassen. Van de vóór 1946 gebouwde woningen hadden 56 een huur van 300 tot 600; van de in 1946 of later gebouwde niet minder dan 70 Ten, aanzien van de outillage werden gegevens verzameld over de frequentie der openbare aan sluitingen. Bij 90 van alle be woonde woningen is een aanslui ting op een waterleidingnet aan getroffen; in 70 op de gaslei ding en 98 op een elektriciteits net. Ruim 70 der woningen be schikte over een aansluiting zo wel op de waterleiding als op het gas- en elektriciteitsnet. Wat de privaten betreft is ge bleken, dat het aantal woningen zonder eigen privaat is te ver waarlozen. Voorts waren rond 360.000 of bijna 15 der wonin gen aangewezen op één buiten de woning. Voor de boerderijen en tuin- derswoningen bedroeg dit per centage zelfs het dubbele, n.l. 30. In de woningen met een privaat binnenshuis voldeed dit privaat in 70 der gevallen (d.w.z. in 60 van alle bewoonde wonin gen) aan de eisen, welke daaraan mogen worden gesteld. In ruim 700.000 of in bijne 30 der be woonde woningen (w.o. vrijwel alle na-oorlogse won in zen) be vindt zich een afzonderlijke had ruimte en behoudens in bijna 50.000 gevallen waarin geen in stallatie is aangebracht, is in deze badruimte een bad (240.000), een combinatie had (100.000) of een douche (325.000) aanwezig. Voor boerderijen en tuinderswo ningen blijft het percentage ge vallen waar een bad of douche aanwezig is, beneden de 10. zijn van slechte huisvesting. Tot deze groep behoren n.l. de huis houdens in met overheidssteun gebouwde noodwoningen en noodboerderijen; hotelhouders en vaste gasten in hotels; de huis houdens van conciërges, e.d. in kantoren, enz. en voorts de huis houdens in woonschepen, welke soms een noodoplossing beteke nen maar in een groot aantal ge vallen als blijvende vorm van be huizing zijn gekozen. Ten aanzien van de 310.000 in woningen gehuisveste alleen staanden is het volgende geble ken. Ruim 120.000 van, wie 30.000 mannen, wonen alleen in een woning. Voorts zijn 70.000 alleen staanden hoofdbewoner van een woning en hebben inwoning. De overige alleenstaanden, 120.000, zijn inwonend en voor ruim 90.000 van hen, overwegend de normale kamerbewoners, gaat de inwoning buiten de woningnood 0rDaarnaast zijn nog 2.000 geval len geregistreerd, waarin het door de woningnood gescheiden wonen van echtgenoten zich in. andere vorm voordoet; zo wan neer de man niet samenwoont met zijn echtgenote en kinderen, omdat hij bijv. elders werkt en in ziin werkgemeente nog geen wo ning voor zijn gezdn heeft kun nen vinden. In totaal zijn in de bewoonde woningen 12.650.000 voor bewo- ningsdoeleinden bestemde ver- trekken geteld (exclusief die in gebruik voor beroep of bedrijf). Wanneer men verband legt tussen dit aantal en de bezetting der bewoonde woningen, dan blijkt, dat per 100 bewoners 123 vertrekken (incl. keuken) be schikbaar zijn of van de andere kant bezien 100 vertrekken voor elke 79 bewoners. Teneinde enig inzicht te ver- krijgen in de al dan niet voldoen- de omvang van de beschikbare woonruimte, zijn enkele vragen gesteld over de wijze van slapen, n.l. a. in hoeverre leden van het huishouden slapen in ruimten, die niet als vertrek kunnen wor den beschouwd; b. in hoeverre leden van het huishouden geregeld in bedsteden slapen; c. in hoeverre leden van het huishouden van 6 jaar en ouder, van verschillend geslacht en met met elkaar gehuwd, geregeld m dezelfde ruimte slapen en in hoeverre kinderen van 4 standsklasse verschillend. Van alle (in woningen wonende) hoof den van huishoudens heeft 84 een iaarinkorrvm van minder dan ƒ6.000 terwijl dit percentage voor de hoofden der inwonende j huishoudens 92 bedraagt of an ders berekend: van de hoofden van huishoudens met een jaar inkomen van 6.000 of meer woont bijna 5 bij anderen in en van die met minder dan ƒ6.000 inkomen 10 Hierbij dient bedacht, dat de groep inwo nende huishoudens overwegend uit jongere gezinren bestaat, waarvan een groot deel beneden de inkomensgrens van 6.000 blijft. Voor de meeste forensen houdt de scheiding tussen woon- en werk-gemeente geen verband met de woningnood. In een aan tal gevallen is evenwel sprake van hoofden van huishoudens, die in een andere dan in hun woongemeente werken, in de werkgemeente willen wonen, doch daar nog geen woonruimte hebben gevonden, niet geneigd zijn in de werkgemeente geschei den van hun gezin te leven en noodgedwongen tussen hun woon- en werkgemeente heen en weer reizen. In totaal zijn 50.000 van deze woningnoodforensen aangetroffen, welk aantal 10 tot 15 van het totaal aantal buiten hun, woongemeente werkende hoofden van huishoudens uit maakt. Vermeldenswaard is nog, dat rond 30 van deze 50.000 woningnoodforensen in hun woongemeente inwonend zijn en dus reeds onder de eerder ver melde inwonende huishoudens zijn begrepen. Op zijn wekelijkse persconfe rentie heeft president Eisenho wer in antivoord op een vraag van een verslaggever naar zijn mening over het gevaar van de radioactieve neerslag geant woord. dat dit vraagstuk hem evenzeer bezighield als iedere an dere Amerikaan. Hij zou graag de algemene on gerustheid willen wegnemen door een absoluut verbod op proeven met kernwapens te leggen in het kader van een doeltreffend ont wapeningsakkoord, maar Jij voegde eraan toe, dat de V. S. niet aan een programma voor d. Hl j jaar en ouder geregeld met de Wijze waarop de bevol- ouders in dezelfde ruimteslag Und is debuisvest Voor 450.000 of bijna 20 der king IS gehuisvest. huishoudens Zijn een of meer der Let men in de eerste plaats op 0T)(jer a t/m d genoemde omstan- de 2.6 miljoen huishoudens, dan ^jg^eden geregistreerd. blijkt, dat daarvan 2,1 miljoen of Het siapen, in ruimten, welke orv #7/ i-rvvxrnninCT al- _..xrl Vnmt tiAA -slspsii' n ii rond 80 zonder inwoning al- .t alg vertrek zijn geteld, komt leen in een woning wonen. |b„ 15 van de alleen in een wo- Voorts zijn er ruim 22d.OOO :nin„ WOnende huishoudens voor huishoudens, die wel inwoning cn -n de geVallen van samenwo- hebben, doch waarvan bijna dp^hts bii 10 der hoofd 100.000 om andere redenen dan de woningnood. Daarnaast zijn eveneens ruim 225.000 inwonen de huishoudens geteld, waarvan circa 165.000 inwoonden ten ge volge van de woningnood en ruim 60.000 om andere redenen. en in vic ftvvui.c.. - ring slechts bij 10 der hoofd bewoners en bij 7,5 der inwo nende huishoudens. De betekenis van de inwoning is voor de afzonderlijke wei- De Westduitse strijdkrachten hebben donderdag te Kempten (Beieren) de laatste eer bewe zen aan de vijftien militairen, die drie dagen geleden bij het doorwaden van de Iller de oood vonden. Naast de kist van het slachtoffer, wiens stoffelijk overschot men heeft kunnen bergen, waren op het kazerne plein veertien kransen voor de vermisten geplaatst. Vier com pagnieën van de valscherm- troepen, waartoe de doden be hoorden, vormden een carré waarbinnen de familieleden en andere aanwezigen, zoals minis ters van Beieren en Baden- Württemberg en talrijke hoge officieren een plaats hadden ge kregen. Generaal Heusinger, inspec teur-generaal van de strijd krachten hield een rede, waarin hij o.m. zeide dat de eerste stap, die tot de ramp had geleid, on getwijfeld had bestaan in het veronachtzamen van het bevel, de rivier nooit te voet over te steken. Het was thans echter nog niet het ogenblik om recht te spreken, zo voegde hij er aa.ii toe doch slechts om z'ch buigen voor de majesteit zan de Minister van Financiën Schaf- fer legde namens de bondsrege ring en de president twee kran sen bij de kist. Bij de kazerne en de Katho lieke en de Protestantse kerk, waar ook rouwdiensten waren gehouden, verdrongen zich gro te menigten die een eerbiedig stilzwijgen bewaarden. De lijkkist werd met een ere- gerteide van (Je strijdkrachten naar de woonplaats van de do de in Württemberg overge bracht. een eeuwig verbod op kernproe ven kon deelnemen tenzij het wist dat er een eeuwigdurend ab soluut verbod op het gebruik van atoomwapens zou komen. Hij verklaarde met nadruk dat de Amerikaanse proeven voor een groot deel defensief van aard zijn en dat de Amerikaanse kernwa- pens op het ogenblik „zindelij- ker" zijn dan eerst. Volgens hem is de waterstofbom in dit opzicht misschien „zindelijker" dan de atoombom. De Ver. Staten had den de neersla® van kernwapens met negen tiende weten te ver minderen. De president verklaarde, dat hij in het handhaven van het ver schil in Westelijke embargo's op goederenvervoer naar communis tisch China en de Europese Sow- jet-landen niet evenveel voordeel zag als anderen deden. Hij voeg de eraan toe, dat hij een volledig opheffen van het verschil nooit had voorgestaan en de mening was toegedaan, dat handel op de lange duur niet stilgezet kan worden. Naar aanleiding van de recente anti-Amerikaanse beto- gingen op Formosa antwoordde Eisenhower desgevraagd, dat de Amerikaanse betrekkingen met Formosa ongewijzigd waren ge bleven. Sprekend over de televisieuit- zending met Chroesjtsjef noem de de Amerikaanse president Chroesjtsjefs voorstel om de Amerikaanse en Russische troe pen uit Europa terug te trekken een poging tot het drijven van een wig tussen bondgenoten. Eén van de verslaggevers haal de de verklaring van het Witte Huis aan dat de president beslo ten had geen verzoek bij Rusland in te dienen om Chroesjtsjef op soortgelijke wijze te antwoorden. Eisenhower antwoordde dat in dien de Sowjet-Unie de Ver. Sta ten om een dergelijk antwoord zou verzoeken en krachtige ga ranties zou geven dat de uitzen ding niet gestoord zou worden of onderhevig zou zijn aan andere aantastingen, iemand in de rege- ring er graag op in zou gaan. Hij juichte Chroesjtsjefs steun aan de idee van een geleidelijk ontwa peningsakkoord tussen het Oos ten en Westen toe. r7__.iovl/i rnpf 4 7 De ciifers Deze opmerkingen maakte woensdag in de algemene ver gadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwse eilanden, die te Goes werd gehouden, ir. M. de Vink, directeur van de Pro vinciale Planologische Dienst in Zeeland. Hij knoopte hier aan de conclusie vast, dat het nodig is industrieën aan te trekken, waardoor constante werkgelegenheid wordt ge schapen. Hierbij stuit men echter op de moeilijkheid, dat er geen personeel te krijgen is. De heer De Vink zei van me ning te zijn dat er nooit een na tionaal plan zal komen, omdat een dergelijk plan een te groot gebied zou moeten bestrijken. Niettemin achtte spreker het toch gewenst dat er een rijks dienst voor het nationale plan is, vooral omdat deze dienst zich be zighoudt met belangwekkende studies, die o.a. betrekking heb ben op de randstad Holland. Uitvoerig sprak ir. De Vink daarna over de ontwikkeling van Zeeland. De langzame groei van de bevolking illustreerde hij met enkele cijfers. In de periode van 1880 tot 1890 groeide de Neder landse bevolking met 12.4 %- Zeeland daarentegen slechts met 6.4 Van 1910 tot 1920 steeg de landelijke bevolking met 15.5%, Zeeland met voor de periode van 1920 tot 1930 lagen nog ongunstiger Toen, groeide de bevolking van Zeeland met slechts 1 terwijl er in die periode een landelijke bevolkings toeneming was? van 15.6 In de periode van 1930 tot 1940 lagen de cijfers ietwat gunstig?r in Zee land, landelijk 11.3, Zee>-rd 3%. Het belang van industrialisatie onderstreepte de heer De Vink, [mede in verband met de mechani sering in de landbouw, waardoor in deze bedrijfstak minder ar beidskrachten nodig zijn. De Amerikaan dr. Linus Pau ling, die in 19o4 de Nobelprijs voor scheikunde won en die het initiatief heeft genomen tot de oproep van tweeduizend Ameri kaanse geleerden om een einde te maken aan de proefnemingen met kernwapens, met het oog op de hieruit voor het mensdom voortvloeiende gevaren, heeft gereageerd op de verklaring van zijn landgenoot professor Joel Hildebrand, hoogleraar aan de universiteit van Californië en voormalig voorzitter van de Amerikaanse vereniging tot be vordering der kennis van de scheikunde. Professor Hildebrand had in een toespraak te Vancouver tot I leden van het Canadese schei kundige instituut verklaard dat „velen der betrokken geleerden van hun professorsambt gebruik hebben gemaakt, om hun poli tieke overtuigingen te uiten Ook had hij gesteld dat „met één procent der tweeduizend ge- specialiseerden kennis bezit op het gebied, waarop zij zich door hun oproep hebben bewogen De president Eisenhower heeft woensdag j.l. op zijn wekelijkse persconferentie verklaard dat het „erop lijkt dat geleerden, die zich hierin buiten het door hen beheerste wetenschapsterrein begeven, deel gaan nemen aan Het commentaar van dr. Pau ling hierop luidt„De vooraan staande Amerikaanse geleerden op het gebied der erfelijkheids leer hebben de oproep onderte kend. Alle andere ondertekena- ren zijn volkomen in staat ken- nis te nemen van de weten schappelijke literatuur over het onderhavige onderwerp en zich daar een wetenschappelijke me ning over te vormen. Niemand ter wereld kan hierover met meer gezag een oordeel vellen de gevolgen hiervan voor het menselijk geslacht". Een Afrikaanse vrouw heeft donderdag in een ziekenhuis te Vila de Joao Belo in Portugees Oost-Afrika het leven geschon ken aan een vijfling. De kinde ren, vier jongens en een meisje, zijn goed gezond. De moeder, Selina Covane, kreeg drie jaar geleden een twee ling. Het jaar daarop schonk zij het leven aan een drieling en vorig jaar aan een vierling. Deze negen kinderen zijn allen in leven gebleven. Het ziekenhuis van Vila de Joao Belo werd belegerd door bijna alle inwoners van de plaats, die moeder en kinderen wilden zien. In Amerika is voor het eerst een atoomwapen uit een ballon tot ontploffing gebracht. Het was een betrekkelijk klei ne ontploffing. Op eem afstand van honderd kilometer was de lichtflits nauwelijks zichtbaar. Ook de gebruikelijke paddestoel- vormige wolk was niet te zien. De ballon hing 150 meter boven de grond. In een controlepost op 25 km afstand zag men een korte licht flits, verscheidene seconden later gevolgd door de gebruikelijke paddestoelvormige wolk, die lang zaam tot ongeveer tweeduizend meter steeg. De proef werd technisch eem succes genoemd. De volgende ontploffing zal op 10 juiii, even eens onderaan een ballon, teweeg worden gebracht. Ir. De Vink besprak tenslotte het belang van een vaste verbin ding tussen Zeeuws-Vlaanderen en overig Zeeland. Het gebied rond de Scheldemond leent zich uitstekend voor industrievesti ging en wanneer de mogelijk heden die hier liggen worden be nut, zal er, als gevolg hiervan veel dwars-verkeer over de Schel de komen, waarvan het verkeer naar Antwerpen groot nadeel kan ondervinden. Een brug of een tunnel zou hiervan veel kunnen opvangen. Het conservatieve Noorse dag blad „Aftenposten" meldt, dat de Verenigde Staten hebben aangeboden twee Noorse batal jons met raketten uit te rusten. Een bataljon zou de beschik king krijgen over de „Honest John" en het andere over de Nike". Het bataljon, dat de Honest John" zou krijgen, zou ongeveer 170 en het andere 475 man sterk moeten zijn. WEINIG VERANDERING. Ook woensdag bleef de aan voer van koude polaire lucht naar ons land gehandhaafd. De winden waren echter in het alge meen iets minder krachtig dan de voorafgaande dag en het kwik steeg in de middag op de meeste plaatsen iets hoger. De hoogste maximumtemperatuur bedroeg 18 graden, nog altijd te laag voor de tijd van het jaar. De buiigheid was belangrijk minder dan dins dag slechts op enkele plaatsen viel 1 mm, overal elders minder, op de meeste plaatsen niets. Dit hield verband met de nadering van een rug van hoge druk van uit het westen, die echter in de loop van de dag in belangrijkheid afnam. Een nieuwe depressie na derde donderdagavond vanuit het westen de Golf van Biscaye Tengevolge hiervan verwacht het K.N.M.I. een nog verdere af neming van de wind, die in de westhoek blijft zitten en, als don derdag, polaire lucht blijft aan voeren, waarin voornamelijk in het noorden van het land nog' plaatselijk enkele, niet zo heel veel meer betekende buien kun nen voorkomen. In het tempera- tuursverloop komen met dit al maar weinig verandering. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van vrijdagmor gen tot vrijdagavond. hetzelfde weertype. Veranderlijke bewolking met plaatselijk, voornamelijk in het noorden van het land enkele buien. In de noordelijke provin cies krachtige tot matige, elders matige tot zwakke wind uit wes telijke richtingen. Weinig veran dering in temperatuur. ZATERDAG 8 JUNI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 10.28 11.03 11.43 11.53 n.m. 10.54 11.29 12.09 12.19 ZON MAAN Juni. 7 8 9 10 11 12 13 op onder op •ndw 4.24 20.58 15.26 1.33 4.23 20.59 16.42 1.59 4.23 21.00 17.55 2.29 4.23 21.00 19.04 3.04 4.22 21.01 20.05 3.46 4.22 21.02 20.58 4.34 4.22 21.02 21.41 5.30

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1