De Franse kabinetscrisis R Herdenking van het 10-jarig bestaan van het Marshallplan De strijd in Algerië Pflimlin geeft zijn poging op lekker pittig! Luise Schroder overledenjj Israëlische koopvaarder op weg naar Straat Tiran Indonesische stem over de verhouding tot Nederland HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- ea MAANSTANDEN DOUWE EGBERTS MARSHALL GEHULDIGD HET MIJNONGELUK TE ANS PRINS BERNHARD NAAR FRANKRIJK V.S. GEEN LID VAN PACT VAN BAGDAD Dr. Drees bezocht burgemeester Van Hall Zullen Nederlandse ondernemingen met moeilijkheden te kampen krijgen „VESTVARD" MAG DOOR SUEZK AN AAL Eerste Kamer DE BEGROTING VAN LANDBOUW Scheepvaartverbinding New YorkZeebrugge DE AUSTRALISCHE DEFENSIE koud weer Komend Noors voorstel aan Verenigde Naties voor verbod kernwapenproef- nemingen Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 251C Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,per kwartaal; per maand 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. DONDERDAG 6 JUNI 1957 12e Jaargang Nr 4082 Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J- van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per- advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties géén handelsadver tenties) 5 regels 1,— Iedere regel meer 20 ct Vermelding: Brieven onder nummer, of. Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer Inzending advertenties tot 's namiddags,2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uw Ter gelegenheid van het feit dat tien jaar geleden de Ameri kaanse minister van Buitenland se Zaken in de Harvard univer sity een rede uitsiprak, waarin hij hulp aan de Westeuropese landen in fiet vooruitzicht stelde, heeft de organisatie voor Europese economische samenwerking de volgende verklaring uitgegeven. Op 5 juni 1957 was het juist tien jaar geleden, dat de Ameri kaanss minister van Buitenland se Zaken, George C. Marshall, in een rede voor de Harvard univer sity Amerikaanse hulp aanbood aan'de Westeuropese landen, die be»eid waren een gemeenschap pelijke krachtsinspanning te ver richten voor het herstel van hun economie. Deze herdenkingsdag markeert een zieer belangrijke datum in de naoorlogse geschiedenis van Huïcpa en van de wereld. Het besluit van de Ver. Staten om ge durende verscheidene jaren op grote schaal economische hulp aan West-Europa te verlenen voorkwam niet alleen de econo mische en sociale ineenstorting, die in 1947 dreigde, maar maakte tevens een snel herstel van Euro pa op alle terreinen mogelijk Het betekende tevens een geheel nieuwe wending in de betrekkin gen tussen de OEES-landen door praktische samenwerking en ge meenschapszin. Indien de Ver. Staten in de herfst van 1947 niet waren over gegaan tot tijdelijke hulpverle ning, dan zou West Europa ge dwongen zijn geweest de totale importen met de helft en de dol- lanmporten met 4/5 te vermin- ctencni. Dg resultaten zouden rampzalig zijn geweest. Het stopzetten van deze impor ten zou hongersnood hebben be tekend. Het zou tevens werkloos heid met zich hebben gebracht. Zonder koper bijv. zouden er geen elektrische toestellen meer zijn vervaardigd. Momenteel verheugt Europa mcJi in een ongekende economi- u,.h,' welvaart. Na tien jaar van tajna ononderbroken expansie rijn de niveaus van werkgelegen beid, produktie, consumptie en handel neg steeds stijgende. In 1956 was de omvang van de industriële produktie in West- Europa 74 hoger dan voor de oorlog, de agrarische produktie was 30 hoger en de toeneming 1947 besloten de ministers va_n Buitenlandse: Zaken van Frank rijk en het Verenigd Koninkrijk, Bidault en Bevin nadat de be sprekingen met Russische minis ter van Buitenlandse Zaken, Mo- lotov, die op 27 juni waren be gonnen, waren mislukt alle Europese landen uit te nodigen deel te nemen aan een conferen tie, teneinde eern programma op te stellen voor het economisch herstel dat aan de regering van de Ver'. Staten zou worden voor gelegd- De Westeuropese landen aan vaarden de uitnodiging, en op 12 juli werd de conferentie in Parijs geopend. Men besloot tot het in stellen van een comité van Euro pese economische samenwerking, dat een rapport diende samen te stellen over de situatie en over de behoeften van Europa. Begin 1948 nam het congres de „econo mie cooperation act" aan, waarin het eerste krediet ten behoeve van het Europese herstel pro gramma werd toegewezen. Reeds spoedig werd de nood zaak gevoeld van een permanent orgaan van samenwerking in! Europa, dat in staat was een sti mulans te geven aan de krachts inspanning van de deelnemende landen om hun economieën te herstellen en om een zo nauw mogelijke onderlinge samenwer king te bevorderen. In maart 1948 werd een werkgroep opge richt ter bestudering van de op richting van een permanente Europese organisatie. Deze werkgroep moest tevens de structuur van genoemde or ganisatie omschrijven en haar functie vaststellen. Korte tijd daarna legde deze werkgroep aan de regeringen de tekst van een conventie voor Europese econo mische samenwerking ter goed keuring voor, die op 16 april 1948 werd getekend in de Galerie de Paix op de Quai d' Orsay. De or ganisatie voor Europese econo mische samenwerking was ge boren. Sedert dit tijdstip wordt het gehele economische leven in Europa gekenmerkt door een versteviging van de ibanden tus sen de 17 aan de organisatie deel nemende landen. De voltooiing van het huidige werk om de gemeenschappelijke markt van de zes te associëren met de andere landen van de organisatie in een vrijhandelsge- bied zal een verdere étappe be tekenen op de weg, die voor Europa beslissend kan zijn. Tijdens een plechtigheid ter herdenking van het feit dat tien jaar geleden door de rede van de toenmalige Amerikaanse minis ter van Buitenlandse Zaken Geor ge Marshall voor de universiteit van Harvard de stoot werd gege ven tot de Amerikaanse hulpver lening aan Europa, heeft Peter Thorneycroft, voorzitter van de raad van de organisatie voor Europese economische samen werking, verklaard dat die rede hoop en 'bemoediging aan Europa heeft gebracht. Hij prees oud minister Marshall ook om diens persoonlijke kwaliteiten en de wijze waarop hij zijn taak ver vulde. Sir Harold Caccia, de Britse ambassadeur in de Ver. Staten, overhandigde Marshall een zilve ren medaille namens de OEES. Pierre Pflimlin, »de leider van de K.Krepublikeinse volksbe weging, heeft gisteren officiëel zijn poging om een nieuwe rege ring te vormen opgegeven. De crisis, ontstaan door de val van het kabniet-Mollet, duurt nu veer tien dagen. thans wellicht in staat zal zijn n meerderheid te krijgen. spoed achter zijn overleg zettes en daarbij gebruik maken var het werk dat Pflimlin reeds heef. verricht. Hij zou eerst overleg plegen met de aftredende pre mier, Mollet. Woensdagochtend vroeg heeft men de lijken bereikt van de drie Italiaanse mijnwerkers die in de mijn „Le Vieux Beaujonc te Ans bedolven waren. De drie slachtoffers zijn gestikt op het ogenblik dat alarm werd gesla gen. Aanstonds nadat de lijken waren weggehaald is men be gonnen met het dichïtmetselen van de gang waar nog steeds een brand woedt. Bij een gevecht in Kabylië, dat nog voortduurt, zijn tot nog toe 95 Algerijnse opstandelingen en 10 Franse soldaten gesneuveld. Vijftien Franse soldaten werden gewond. Dit is van officiële zijde meegedeeld. In Oran wordt gemeld, dat de Franse loco-burgemeester van Mascara, René Foumil, door op standelingen is doodgeslagen. Twee Noordafrikanen zijn woensdag te Parijs en Valenciën- nes omgekomen bij relletjes tij dens de rouwstaking van 24 uur van de Noordafrikanen in Frank rijk voor de slachtoffers van het bloedbad van La Casbah. Min stens twee personen werden ge wond en tien werden in hechtenis nomen. maakten Z.K.H. Prins Bernhard zal don derdag 6 juni het opleidingscen- trum voor de Franse luchtmacht in Salon (Provence) bezoeken. Vervolgens vliegt de Prins door naar Cannes om het congres van Europees-Amerikaanse verenigin gen waarvan hij ere-voorzitter is bii te wonen. Na dit congres zal de Prins een tweedaagse verga dering van de internationale rui- tersportfederatie in Parijs presi deren Woensdag 12 juni keert hij in Nederland terug. gesneuveld. Tien Fransen kwa men hier om het leven door het verongelukken van een helikop ter. Te Tlëmcen in het westen van Algerië vielen rebellen een poli tiepost aan. De aanvallers, die werden teruggeslagen, verloren hier negen man aan doden. GOEDZO ACTIE BRACHT 2.87 MILJOEN OP. De nationale radio-actie „Goed Zo", die de N.C.R.V. het afgelo pen seizoen via radio en televisie 'neeft gevoerd ten bate van lichamelijk gehandicapte kinde ren, heeft in totaal 2.870.439,65 opgebracht. Franse autoriteiten bekend, dat in Algerië bij Fort was au vc y" -m— National in Kabylië een slag van de totale produktie bedroeg heeft WQed van twee dagen Deze krachtige expansie, 50 Deze krachtige expansie heeft het mogelijk gemaakt, dat de particuliere consumptie met 37 en de bruto-investeringen in vaste activa met 88 zijn toegenomen. Het volume van de Importen van West-Europa uit de rest van de wereld is met 26 gestegen en dat van de importen met 84 Het volume van de mtra-Euro- pese handel is bijna verdubbeld. De goud- ten dollarreserves, die aan bet einde van 1948 mindei dan 8 miljard beliepen, overschre den eind 1956 de 16 miljard. "Tien jaar na de eerste wereld oorlog brokkelde de welvaart van 1929 af door de ergste crisis, cïe de moderne economie ooit heeft gekend. In 1957 beseffen de volkeren var.< de vrije wereld, dat zij door snelheid een terug keer van de jaren dertig kunnen vermijden, omdat eenheid hen reeds heeft behoed voor ergere moeilijkheden. Hen dergelijke vooruitgang en zulke verwachtingen zouden niet mogelijk zijn geweest zonder Marshallplan of, om het nauw keuriger te zeggen, zonder de economische hulp van de Ver. Staten, die van 1948—juni 1952, toem aan het Europese herstel programma officiëel een einde kwam, werd versterkt. In deze periode ontvingen de meeste Europese landen, die in OEES- verband samenwerkten, deze hulp welke 13 miljard dollar be liep, gelijkstaande met ongeveer 1/5 vani hun totale importen uit <Je rest van de wereld. Van deze hulp werd 90 verstrekt in de vorm van schenkingen en de rest als leningen op lange ter men. In de aanvang werd om vangrijke hulp verleend, welke tussen maart 1948 en jur.d 1949 6 miljard dollar bedroeg. Het materiële aspect van de Marshall hulp is echter niet het enige dat in gedachten moet worden gehouden. De Harvard rede was tevens het 'beginpunt voor de economische samenwer king tussen: de Europese regerin gen die de periode na de tweede wereldoorlog heeft gekenmerkt. Het antwoord op Marshall's rede kwam prompt. Op 3 juli waarbij 103 opstandelingen zijn Minister-president dr. W. Drees is gistermorgen op ziekebezoek geweest bij burgemeester mr. G. van Hall in de Bcerhaveklimek te Amsterdam. Na zijn bezoek aan de burge meester heeft dr. Drees op het stadhuis nog een kort onderhoud gehad met de loco-burgemeester, wethouder mr. A. de Roos. Burgemeester Van Hall zal vandaag het ziekenhuis verlaten. De burgemeester van Amster dam, mr. G. van Hall, die 9 mei j.l. in de Boerhavekliniek werd opgenomen zal hedenmorgen het ziekenhuis verlaten. Mr. Van Hall blijft eerst een week thuis en vertrekt daarna naar Zuid- Frankrijk waar hij tot medio juli zal verblijven. Pflimlin, een advocaat en eco noom uit Straatburg, nam zijn besluit, nadat de socialisten ge weigerd hadden deel te nemen aan eeni kabinet op brede basis. Hij deelde de pers mee, dat hij een nationale regering had willen vormen op grond van een mini- mum-program, dat hoofdzakelijk gericht was op het behoud van Algerië voor Frankrijk en de red ding van de franc. Voorts was hij van plan geweest, door mid del van grondwetswijzigingen het land een krachtiger en duurza mer bewind te geven. Enige par tijen hadden - hem -hun steun toe gezegd, maar andere haddien deze geweigerd. Pflimlin zei, dat zijn ervarin gen bij de poging om de grote middenpartijen bijeen te brengen, hem hadden gesterkt in de over tuiging, dat de grondwet moet worden gewijzigd. MOLLET WIJST UITNODI GING AF De socialistische leider Guy Mollet heeft woensdag een uit nodiging van president Coty om een nieuwe regering te vormen, van de hand gewezen. Mollet was door de president ontboden, nadat de volksrepublikeinen Pierre Pflimlin zijn pogingen had opgegeven. OOR BILLERES WEIGERT President Coty heeft woensdag middag de radicaal-socialist Rem Billieres, de minister van Onder wijs in het aftredende kabinet- Mollet, ontboden. Billeres wees echter een ver zoek om een kabinet te vormen, ook van de hand. Na afloop van zijn onderhoud met president Coty zei hij, dat hij zich als nieu weling in de regering niet het meest geschikte lid van de radi cale partij achtte om een derge lijke poging te wagen. BOURGES-3IAUN OURY AANVAARDT OPDRACHT President Coty heeft Maurice Bourges-Maunoury, de radicale minister van Defensie in het af tredende kabinet Mollet, ontbo den om hem te polsen over de vorming vani een nieuwe rege ring. Maurice Bourges-Maunoury heeft het verzoek van president Cot aanvaard. Bourges Maunoury deelde na het onderhoud met president Coty, dat drie kwartier duurde, medé, dat hij van plan is zo spoe dig mogelijk aan de president verslag uit te brengen over de mogelijkheid van de vorming van een nieuwe regering. „Het land heeft hard een regernig nodig. Als minister van Defensie weet ik zeer goed waarom", zo ver klaarde hij. De nieuwe informateur zal De „Daily Express" meldt, dat de Israëlische koopvaarder „Atlit", die een reis om Afrika heeft gemaakt, maandagavond uit de Oostafrikaanse haven Djibieti (Frans Somaliland) naar Eilath, aan de noordelijke De V. S. hebben besloten voor lopig niet tot het pact van Bag dad toe te treden, aldus is van gezaghebbende zijde in Wa shington vernomen. De V.S. hebben de raad van „_T,r-i de verdragsorganisatie, die op PAL MALETER ERNSTIG V-,». ZIEK? het ogenblik in Karatsji bijeen is, hiervan in kennis gesteld. De V. S. zullen in de raad wel ver tegenwoordigd blijven door een waarnemer. Volgens ambtenaren van het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken is dit be sluit ingegeven door de wens van de V. S. om landen als In dia en Egypte, die vijandig staan tegenover de verdragsor ganisatie, niet tegen het hoofd te stoten. De Hongaarse generaal Pal Maleter, een der leiders van de opstand in oktober is volgens berichten die Weense bladen uit betrouwbare bron hebben ontvangen, ernstig ziek. Zijn vrouw zou van de autori teiten toestemming hebben ge kregen hem in de gevangenis van Boedapest, waar hij ver blijft, te bezoeken, aldus deze berichten. Een zegsman van het Indonesi sche ministerie van Voorlichting heeft gisteren in een radio-uitzen ding over radio-Indonesië de waarschuwing geuit, dat de Ne derlandse ondernemingen in In donesië „met moeilijkheden te kampen zullen kunnen krijgen als gevolg van het wantrouwen dat bij de Indonesiërs bestaat door het handhaven van het ko lonialisme in West-Irian". De zegsman zeide dit in ver band met een recente uitlating van gouverneur Van Baal, dat de Nederlanders in Nederlands Nw- Guinea zullen blijven om hun woord gestand te doen, dat Ne derland aan de bevolking aldaar te zijner tijd zelfbestuur zal ver lenen. Hij zeide voorts, dat deze be lofte een oud liedje is „bedoeld als dekmantel voor de Nederland se koloniale politiek". De huidige toestand, aldus spre ker, 'is niet in overeenstemming met de verklaring, onlangs afge legd door de heer Kwee Djie Hoo, dé Indonesische vertegenwoor diger, bij zijn vertrek naar Indo nesië, dat er een verbetering valt te constateren in de verhouding tussen Indonesië en Nederland. uiteind van de Golf van Akaba, is vertrokken, waarbij het schip door de Straat van Tiran zal varen. De reis van de „Atlit" heeft onder meer ten doel de waarde in de praktijk te toetsen van de internationale verzekeringen, dat de vrijheid van scheepvaart in Straat Tiran en de Golf van Akaba zal worden gehandhaafd. De „Daily Express" brengt in herinnering, dat de Arabische staten hebben verzekerd dat Israëlische schenen „nimmer" door de Straat van Tiran en de Golf van Akaba zullen varen, „doch wat zouden zij in werke lijkheid willen doen, om de vaart van de Israëlische koop vaarder te verhinderen?" Volgens de „Daily Express" wordt de „Atlit" op een bepaal de afstand gevolgd door Franse, Britse en Amerikaanse oorlog schepen. De gezagvoerder van de „At lit" heeft tegenover de corres pondent van „A.F.P." te Djiboe ti verklaard niet te menen, dat Egypte zal pogen de vaart van ziin schip door Straat Tiran en dé Golf van Akaba te belemme ren. Hij rekent er op 8 juni, dat is de datum van het vaarsche- ma, in Eilath te zijn. Zoals bekend stond Mollet aan liet hoofd van het kabinet, dat veertien dagen geleden ten val werd gebracht. Mollet verklaarde, dat de pre sident hem gevraagd had zijn ontslag in te trekken of bespre- kingen voor de vorming van een rieuw kabinet te: beginnen, nadat zijn ontslagaanvrage zou zijn aanvaard. De aftredende premier had echter, met leedwezen" ver klaard, dat hij na zijn nederlaag in de nationale vergadering met kon terugkomen van zijn besluit om af te treden. Voorts herhaal de hij dat zijn partij bereid was, elke candidaat te steunen wiens politiek niet in strijd is met die van de socialisten. Mollet deelde mee, dat hij het verzoek van Coty om de zaken als premier en raadgever te blij ven waarnemen tot de vorming van een nieuw kabinet, had inge willigd. Hij voegde hieraan toe. dat hij de president de naam had genoemd van de man, die z.i. De vroegere Berlijnse burge meester mevr. Luise Schroder, de „heldin van de Berlijnse bloc kade", is dinsdagavond overleden. Zij was 70 jaar. Zij is lang ziek geweest. Begin april op haar 70e verjaardag is zij nog onderscheiden met 't ere burgerschap van Berlijn. Ook kreeg zij eredoctoraten van de vrije universiteit van Berlijn en de universiteit van Keulen. De bijna 12.000 ton metende Noorse tankboot „Vestvard", die dinsdag niet door hét Suezkanaai mocht omdat hij enkele maten de Israëlische haven Tel Aviv had aangedaan, heeft gisteren toch toestemming gekregen het ka naal te gebruiken. In de Eerste Kamer is gister ochtend de motie van de heer Geuze (C. H.) c.s. inzake de de blokkering van de eigenaarslas- ten aan de orde gekomen. De heer Geuze deelt namens de mede-ondertekenaars mede, dat de motie zó dient te worden ge ïnterpreteerd, dat de regering wordt uitgenodigd zo spoedig mogelijk tot uitkering van deze bedragen over te gaan volgens op korte termijn vast te stellen betalingstermijnen. In de motie wordt gesproken van „thans" vast te stellen betalingstermijnen, j De motie wordt aangenomen met 37 tegen 11 stemmen (tegen, alleen de PvdA). De begroting van Landbouw, i Visserij en Voedselvoorziening wordt voorts z.h.s. aangenomen De communinsten wensen ge acht te worden te hebben tegen Luise Schroder ging, als doch ter van een sociaal-democratische partijfunctionaris, reeds vroeg in de politiek. Van 1920 tot 19&i toen Hitier aan het bewind kwam. was zij afgevaardigde voor de so cialisten in de rijksdag. Direct na de tweede wereld oor log nam zij, hoewel zij aan ees ernstige maagkwaal leed, weer actief deel aan 't politieke lever, in het door de Amerikanen, Brit ten, Fransen en Russen bezette Berlijn. In 1946 werd zij een der vier onderburgemeesters van Berlijn^ Toen de Russen zich in april 194 verzetten tegen de benoeming van prof. Reuter tot burger-net ter werd Luise Schroder waarne mend burgemeester. Zij stood aan het hoofd van de stadsrege ring tijdens de blokkade var de stad door de Russen. In 1949 leg de zij haar functie neer. Nadien is zij vertegenwoordiger var. Ber lijn in de Westduitse bondsdag geweest. Luise Schroder was ongehuwd. De West berlijnse radio-zenders onderbraken dinsdagavond hun programma's om het nieuws van haar overlijden bekend te maken. Tijdens een voorlichtingsver gadering die dinsdagnamiddag te Brussel werd gehouden, hebben de vertegenwoordigers var. een Amerikaanse seheepvaartmaat- acht te worden te heb oen «gen- meegedeeld dat in ar>ril gestemd. Ook de begroting van ^chapOT mee eaeeia^a m het Landbouw-Egalisatie-fonds een meuwe New wordt z.h.s. goedgekeurd. Volgens de „Melbourne He rald" zou de Australische rege ring de minister van Defensie sir Philip McBride gemachtigd hebben Amerika het gebruik van Australische proefterreinen voor atoomwapens aan te bie den in ruil voor modern oorlogs materiaal. McBride is cp het ogenblik in Amerika om te onderhandelen over de levering van wapens tot een bedrag van 800 miljoen gul den voor de luchtmacht en het leger. Vrijwel overal in Nederland zijn er woensdag buien gevallen. Op het vliegveld Eelde werd in de periode van 's ochtends tot 's avonds 7 uur grootste hoeveel heid afgetapt en wel 5 mm. El ders viel er 2 mm' of minder, j Daarbij was de hoogste: maxi- mum-temperatuur maar 16 gra den, gemeten op het vliegveld Zuid-Limburg. De wind was nu en dan krach tig. Al met al koud voorjaars weer in de maand, die de zomer in: het land brengt. Dit koude weertype is het gevolg van de krachtige aanvoer van koude po laire lucht. Het ziet er naar uit dat deze aanvoer nog even aan houdt. Ten westen van de Britse eilanden ligt namelijk een hoge- drukgebied met een uitloper naar Groenland. Dit druksysteem r.u handhaaft met een gecompli ceerd lagedrukgebied boven Noord-Europa, een krachtige noordwestelijke stroming, die ook donderdag het weer in ons land bepaalt. Dus opnieuw koud weer met enkele buien en een matige tot krachtige wind tussen west en noordwest. medegedeeld door het K.N.M.l. te De Bilt, geldig van donderdag ochtend tot donderdagavond. Enkele buien. Koud weer met veranderlijke bewolking en enkele buien. Ma tige tot krachtige wind tussen west en noordwest. passagiersdienst tussen New York en Zeebrugge zal worden begonnen. Het 19.000 ton metend sehij* dat 900 passagiers kan vervoe ren, zal om de drie weken de overtocht heen en weer onder houden. In 1959 zal een tweede schip in dienst worden gesteld en in 1960 komt er een derde schip bij. VRIJDAG 7 JUNI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 9.18 9.53 10.33 10.43 ZON op onder op Juni 6 4.25 20.57 14.09 7 4.24 20.58 15.26 8 4.23 20.59 16.42 9 4.23 21.00 17.55 10 4.23 21.00 19.04 11 4.22 21.01 20.05 De Noorse premKT Eir.ar Ger- hardsen heeft woensdagochtend j in eeni gesprek met een vertegea- n.m. woordiger van het Noorse cmn- 9.49 munistlsche dagblad „Frihetem 10.21verklaard dat Noorwegen over- 11.01 weegt gedurende de eerstvolgen 11.14 de bijeenkomst van de algemene vergadering der Verenigde Na ties nieuwe voorstellen doen, oir tot een algeheel verbod var proefnemingen met kernwapens MAAN te komen. „ia*.- Gerhardsen bracht in dit ver band in herinnering, dat een aan- 1.08 tal Noorse geleerden de regering 1.33 in een brief heeft verzocht al 1.59 haar invloed bij de internationale 2.29 organisatie aan te wenden, opdat 3.04verdere proefnemingen met 3.461 atoomwapens worden verboden

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1