Pflimli Voorstellen van Franse kabinetsformateur Ongeluk bi] Westduitse legeroefeningen Aziatische griep goedaardig in Tandartsen onder bepaalde voorwaarden accoord met arbitrage De ontwapeningsbesprekingen te Londen Boelganin optimistisch De Russische hulp aan Zuid-Slavië WEERBERICHT HOOCWATER ZON- en MAANSTANDEN DINSDAG 4 JUNI 1957 12e Jaargang Nr 4080 WEST-DUITSLAND EN DE SOWJET-UNIE HERVATTING VAN LONDENSE ONTWAPE NINGSBESPREKINGEN HET AANTAL MOTORVOERTUIGEN IN DE VER. STATEN HET TELEVISIE-INTERVIEW MET CHROESJTSJEF TWEE AMERIKAANSE STUDENTEN VERMIST INDONESIË Indonesische goud- en deviezenreserves onder dertien procent gedaald DE TOESTAND IN LIBANON ALGERIJNSE BEVRIJDINGSFRONT WIL ONDERZOEK VAN VER. NATIES FRANSE KONVOOIEN IN TUNESIE BESCHOTEN NEDERLANDER IN TIROL MET AUTO VAN EEN HELLING GESTORT ELSA MAXWELL WEGENS BELEDIGING VAN FAROEK VEROORDEELD FranKering ill abonnement 'erneuzeu Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 251C Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,per kwartaal; per maand 2,— per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties (géén handelsadve- tenties): 5 regels ƒ1,—- Iedere regel meer 20 ct Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur De Franse kabinetsformateur, Pierre Pflimlin (volksrepubli kein) heeft in een aan alle „re publikeinse en nationale partijen" gerichte brief de volgende zes voorstellen gedaan: 1. Bezwering van het infla- tionistische gevaar. Pflimlin' wijst er op dat het tekort op de betalingsbalans binnen zeer kor te tijd kan leiden tot een nood gedwongen aanzienlijke vermin dering vanl de invoer van ont- beerlijke goederen, hetgeen weer stopzetting van de uitbreiding der Franse industrie en werk loosheid zou veroorzaken. 2. Onverwijlde bekrachtiging van de verdragen voor een ge meenschappelijke Europese markt en Euratom. 3. Alles moet in het werk worden gesteld om de uitvoer en het buitenlandse deviezen opleve rende toeristenverkeer aani te moedigen. Er zal een scherpe keus wor den toegepast bij het aantrekken van kapitaal voor nieuwe bedrij ven. De Westduitse regering be- De Franse hulpbronnen moe- schouwt de bespreking van het li voorrang voor de twee ™„no,ct,i,k der reDatriëring van 5. De strijd tegen de Algerijn se rebellen moeten worden voort gezet en de hiervoor verleende speciale volmachten verlengd. Daarnaast wil Pflimlin een „onverwijlde politieke actie, die voorziet in het opstellen van een voorlopig statuut voor Algerië. De Franse regering heeft zich reeds eerder in deze zin uitge laten. 6. De Franse natonale verga dering zou in september a.s. in buitengewone zitting bijeen moe ten komen, teneinde te beraad slagen over: a. Versterking der uitvoeren de macht. b. De betrekkingen tussen het Franse moederland en de ge biedsdelen overzee. Deze betrek kingen zouden in een nieuwe vorm gegoten moeten worden, waarbij dan tevens het voorge stelde nieuwe statuut voor Alge- ten bij voorrang volgende doeleinden worden aan gewend: a. Modernisering der Franse bedrijven en boerderijen, opdat op internationaal gebied kan worden geconcurreerd. b. Ontwikkeling van de ener giebronnen in Frankrijk zelf en in de Franse gebieden in Afrika. 4. Er zal een grens moeten worden gesteld aan de openbare uitgaven in 1957. Pflimlin meent, dat een nieuwe Franse regering op economisch en belastingge bied niet minder krachtig mag optreden, dan de afgetreden re- ger-lng-Mollet voornemens was. De prijsbeheersing moet wor den gehandhaafd, doch in een „meer met de kosten van het le vensonderhoud^ overeenkomende wijze" dan de huidige regeling, waarbij de lonen automatisch worden verhoogd, wanneer de prijzen van 213 met name ge noemde artikelen boven bepaald peil stijgen. vraagstuk der repatriëring van de omstreeks 885.000 Duitsers, die nog in de Sowjet-Unie wor den vastgehouden, als de voor waarden waarop zij bereid is een delegatie naar Moskou te sturen voor het overleg, dat op vijftien juni zou moeten beginnen, zo heeft een woordvoerder van- de bondsregering maandag ver klaard. rië behandeld zou kunnen wor den. Na een bezoek aan president Coty verklaarde Pflimlin dat hij zijn pogingen, om een regering te vormen, zou opgeven, indien de socialisten hun medewerking zouden weigeren. Ex-premier Mollet van Frank rijk heeft tegenover de nationale raad van de socialistische partij verklaard, dat hij in principe ak koord gaat met de benoeming van Pfimlin tot premeir. De ontwapenings-subcommis- sie van de Verenigde Naties her vatte gistermiddag in Londen liaar besprekingen, de subcom missie is samengesteld uit verte genwoordigers van Amerika, Engeland, Frankrijk, Canada en de Sowjet-Unie. Verleden jaar waren in de Verenigde Staten meer dan 65 miljoen motorvoertuigen, waar van meer dan 54 miljoen perso nenauto's, geregistreerd. Ten op zichte van 1955 is dit een toene ming van 212 miljoen stuks. Woordvoerders van de rege ring en van de oppositie in West-Duitsland zijn het er over eens, dat het interview van' Chroesjtsjef rpet de Amerikaan se televisie geen nieuwe voor stellen bevatte. Een regeringswoordvoerder zei dat een terugtrekking van de troepen ten oosten en ten wes ten van de demarcatielijn (in Europa) al eerder door de Sow jet-Unie is gedaan. Een woordvoerder van dg so ciaal-democraten zei dat naar de mening van zijn partij een terugtrekking der strijdkrachten niet voldoende is. Zij zou ver gezeld moeten gaan van een Europees veiligheidsverdrag om een vermindering van spanning teweeg te kunnen brengen. Een dergelijk verdrag zou gegaran deerd moeten worden door de Sowjet-Unie aan de Verenigde Staten. Jack Gould, de televisiecriticus van de „New York Times", schrijft over het interview: „Voor een leek, wiens voorstelling van een communistische leider be perkt is tot onpersoonlijke kran tenkoppen of de zwaarbewaakte figuur van de bioscoopjournaals was het een openbaring. De zaak van het communisme heeft op het ogenblik een handige han delsreiziger. De onmenselijkheid van het communisme leek bijna menselijk bij het ongedwongen gesprek met Chroesjtsjef". In het zuidwestelijk deel van de Ver. Staten zijn zondagavond zeven mensen bij overstromingen om het leven gekomen. Door wolkbreuken werden wiegen en bruggen vernield. In Oklahoma duurt het noodweer nu al 46 da gen. Er zijn daar meer dan 60 mensenlevens te betreuren. Vijftien Westduitse militairen zijn maandag verdronken, toen zij nabij Kemp ten, ten zuidwesten van Miinchen, trachtten door de rivier de Iller te waden. Tot dus ver heeft men twee lijken kunnen bergen. Het is het ergste onge luk, dat de nieuwe Westduitse strijdkrachten tot dusver heeft getroffen. Vier manschappen, werden met lichte verwondingen in een zie kenhuis opgenomen. Volgens legerkringen had de onderofficier, die het bevel voer de over de groep vani 28 man schappen van een bataljon para chutisten, de militairen de keuze gegeven, door de rivier, die ter plaatse ongeveer 1.30 meter diep is, te waden of over een nabijge legen brug te trekken. Eén man koos de laatstgenoemde weg, maar de rest stapte met volledige bepakking in de rivier, die veer tig tot vijftig meter breed is. Acht man, onder wie de onder officier, bereikte ongedeerd de andere oever. Vier mannen liepen lichte verwondingen op. Het lijk van eeni der verdronkenen kon door zijn kameraden worden ge borgen. Dr< stoffelijke resten van een tweede slachtoffer werden later gevonden. De onderofficier werd door de burgerlijke politie in hechtenis genomen. (Er zijn in de bonds republiek geen krijgsraden.) In een communiqué van het ministerie van Defensie werd ge zegd, dat de Iller op de plaats van het ongeluk een zeer sterke stroom had. Volgens mensen uit de buurt konqeni er krachtige draaikolken in voor. De politie verklaarde, dat de aangehouden korporaal Julitz bij zijn ondervraging had verklaard, dat niet hij maar de sergeant van het peloton, sergeant Schaffler, het bevel had gegeven door de rivier te trekken, terwijl hij de oefening van de brug af gade- sloeg. Hierop werd ook Schaffler ge- arresteerd. Het peloton; bestond geheel uit dienstplichtigen. De Amerikaanse regering heeft de» Hongaarse regering maandag om inlichtingen verzocht over twee Amerikaanse studenten, die reeds meer dan een week worden vermist, nadat zij een vriend had den gezeg, dat zij van plan wa ren om uit zucht naar avontuur Hongarije vanuit Oostenrijk bin nen te komen. De tweq studenten, Myron Gil bert en Wassen William Hair, zijn ongeveer twintig jaar oud. De Nederlandsche maatschappij tot bevordering der tandheelkun de heeft in Zeist een buitengewo ne ledenvergadering gehouden, tijdens welke de ruim 400 leden zich schaarden achter de voor stellen van het hoofdbestuur in- I zake de voorwaarden waaronder de tandartsen bereid zijn hun medewerking aan de zieken fondsen te hervatten. Hierbij staat voorop het stre ven om tot een meer verantwoor de tandheelkundige behandeling van de ziekenfondspatiënten te komen. In dit opzicht wordt o.m. ver langd de invoering van het nieu we schema van tandheelkundige behandelingen waarover reeds vroeger overeenstemming met de ziekenfonds was bereikt. Wat de honorering betreft on dersteunde de vergadering het denkbeeld om *met behulp van arbitrage het verschil van mening daarover tot oplossing te bren gen. Nadrukkelijk werd echter ter vergadering vastgesteld, dat deze arbitrage o.m. slechts aan vaard kan worden indien uitge gaan wordt van de vier oorspron kelijke uitgangsstellingen, zulks in overeenstemming met inge wonnen rechtskundige adviezen. Het hoofdbestuur, zo werd medegedeeld, stelt zich voor op korte termijn de minister van Sociale Zaken en Volksgezond heid, het hoofdbestuur van de Kon. Ned. maatschappij tot be vordering der geneeskunst en de ziekenfondsorganisaties meer uit voerig op de hoogte te stellen van de besluiten en opvattingen van deze ledenvergadering. De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid heeft zich, zoals bekend is bereid verklaard in het conflict tussen de zieken fondsen en de tandartsen te ar- bitreren, mits de tandartsen eerst hun prektijk voor de fondspa tiënten hervatten. De organisaties van algemene ziekenfondsen hebben de minis ter reeds doen weten arbitrage te aanvaarden, waarbij zij met de bewindsman van mening zijn, dat de arbitrage zal moeten lopen over de geschilpunten, zoals deze lagen op het moment van afbre ken der onderhandelnigen, d.w.z. De influenza-epidemie, die op het ogenblik in Zuid-Oost-Azië heerst, blijkt een goedaardig ka rakter te hebben. Uit streken, waar een behoor lijke statistiek van doodsoorza ken is, zoals Singapore, worden geen sterfgevallen gemeld. Dit is uit andere streken wel het geval, doch men vergete niet, dat daar dageilijks dulizenden mensen ster ven, zonder dat de doodsoorzaak is vastgesteld. Dan wordt het ge makkelijk sterfgevallen op reke ning van influenza te zetten. De verwekker van deze influen za, de Aziatische griep genaamd, is een tot dusver niet gekende variant op de zgn. a-stam, welke stam, in tegenstelling tot de b-stam, doorgaans een vrij grote verspreiding heeft. Dr M. F. Polak, epidemioloog van de geneeskundige hoofdin spectie van de volksgezondheid te Den Haag, verklaarde niet te weten of en zo ja in hoeverre deze epidemie zich in West- Europa zal verspreiden. Hij vindt het absurd te! bewe ren, dat de griepaanvallen aan boord van de „Willem- Ruys" het virus -beslist in ons land heb ben gebracht. Personen uit een besmet gebied, die per vliegtuig of over land naar Europa, komen, zijn ongetwijfeld virusdragers. De ziekte is echter niet van dien hebben gegeven, om slechts in uiterste noodzaak van de dien sten van de tandartsen gebruik te maken. De ziekenfondsen, al dus werd ter vergadering mede gedeeld, hebben zich met dit ad vies op specifiek tandheelkundig terrein begeven. Bij de komende besprekingen, zo deze mochten worden hervat, zal de koninklijke maatschappij tot bevordering der tandheelkun de, zich op het standpunt stellen, dat het billijk geacht moet wor den, dat door patiënten tijdens de conflictperiode betaald tand arts-honorarium door de zieken fondsen gerestitueerd wordt. De Indonesische goud- en de viezenreserves zijn maandag ge daald tot minder dan 13 procent van de geldcirculatie. Het dek kingspercentage is thans 12.95 tegen 13.08 de vorige week. De voorschotten aan de regering zijn toegenomen met 500 mil joen rupiahs tot 10.6 miljard. De Indonesische minister var Financiën, mr. Slamet, heeft medegedeeld, dat de regering geen plannen heeft een nieuwe lening aan te gaan bij het in ternationale monetaire fonds. Volgens welingelichte kringen in Djakarta zou de regering mee het oog op de huidige alarme rende monetaire situatie het- thans niet het geëigende ogen blik achten een dergelijke le ning aan te vragen. Oppositiegroepen in Libanon hebben maandag hun tegen de regering gerichte staking afge last, nadat zij waarborgen had den, gekregen. De inhoud van deze waarborgen is niet bekend gemaakt. Verwacht wordt, dat de minis ter-president, Dami Sohl, twee neutrale ministers lm zijn kabi net zal opnemen. De oppositie had het kabinet ervan beschul digd te trachten op onrechtmati ge wijze invloed uit te oefenen op de uitslag van de verkiezin gen, die zondag aanstaande zul len beginnen. Volgens de oppositie dient Li banon zich aan te sluiten bij de buitenlandse politiek van Egypte en Syrië. De ontwapeningsbesprekingen, die maandagmiddag te Londen werden hervat, zijn na een bij eenkomst van drie kwartier tot woensdagochtend verdaagd. De vergadering werd geleid door de Canadese afgevaardigde David Johnson. commissie voor ontwapening de Ver. Staten, Engeland, Frank rijk en Canada zullen heden hun afzonderlijk overleg voort- zetten. Stassen heeft het nieuwe Ame rikaanse plan voor gedeeltelijks ontwapening, nog niet officieel ingediend. In conferentiekringen De Amerikaanse afgevaardig-1 acht men het onwaarschijnlijk, de Stassen verklaarde, dat het dat dit vóór volgende week zal elniton UQn OOT1 honPrkt H WWOHT1 U«,,v.nv< sluiten van een beperkt akkoord een betere atmosfeer kan schep pen, waardoor politieke kwesties gemakkelijker kunnen worden geregeld. Hij herinnerde in dit verband aan een in 1817 gesloten Brits-Amerikaanse overeenkomst betreffende een beperking van de vlootstrijdkrachten in het gebied van de Grote Meren, waardoor later het vinden van een oplos sing van politieke vraagstukken werd vergemakkelijkt. De Rus Zorin herhaalde het Sowjet-voorstel voor een apart akkoord inzake het onmiddellijk staken van de proeven met kern wapens. De vertegenwoordigers van de vier westelijke leden van de sub- „Maarschalk Boelganin de toekomst met optimisme te gemoet", aldus heeft het Sowjet- russische persbureau „Tass" za terdagavond verklaard bij de publicatie van de voornaamste zinsneden uit heit onderhoud, dat de Sowjetrussische premier be gin mei j.l. heeft toegestaan aan een aantal verslaggevers van Amerikaanse radio- en televi siestations. Boelganin verklaarde bij die „Ik ken der onaernanaemigen, u w./. ^l^TaThet0 de6 geheTe Gereld binnen de marge van enerzijds 25 aard, dat het nodig zou zijn alle verkeer op havens, vliegvelden en grenzen stop te zetten. De Aziatische influenza be zorgt de lijder flinke hoofdpijn en lichamelijke pijn gedurende een dag of drie met koorts van; 39 tot 40 graden. Gedurende vier da gen nadien gevoelt de patiënt zich dan nog onbehagelijk. Tegien griep is geen remedie. Huismiddeltjes kunnen verlich ting brengen. Complicaties, zoals longontsteking, kunnen medisch bestreden worden. Influenza zelf is zelden fataal, doch complica ties kunnen het zijn. Nu mien niet weet, of het Azia tische virus zich hier zal versprei den, is het ook niet doenlijk voor zorgsmaatregelen te nemen. In dien men door influenza van een bepaalde stam en, variant aange tast is geweest, dan ontstaat daartegen immuniteit. Togen an dere variënten echter niet. Het influenza-vacein verkeert nog volkomen in het stadium van onderzoek, zo verklaarde dr Polak. De beschermende werking ervan duurt enige maanden, maar dan moet het goede vaccin, gebaseerd op de juiste variant, zijn ingespoten,. Niet wetende of de Aziatische griep zich deze zomer of in na jaar of winter zich hier al of niet zal verspreiden, is het ook on doenlijk vaccinatie aan te beve len. Het is een kwestie van af wachten met de troost, dat de Aziatische griep goedaardig is, aldus dr Polak. cent en anderzijds 27,64 cent per „stoeluur". De tandartsen stellen hier nu tegenover dat arbitrage slechts aanvaard kan worden, indien uitgegaan wordt van de vier oor spronkelijke uitgangsstellingen. Medegedeeld werd voorts dat de tandartsen ontdaan zijn over het advies dat de ziekenfondsor ganisaties aan de fondspatiënten duidelijk moet zijn, dat de afge lopen oorlog teveel ongelukken 'en ongelukkigen op zijn gewe ten heeft. Het is moeilijk aan te nemen, dat het mensdom een nieuwe wereldkrijg zou moeten meemaken". De Russische premier was voorts van mening dat de „vrouwen moeten bijdragen aan het tot stand komen van be ziet trekkingen van vriendschappen 1 vertrouwen tussen de Verenigde Staten en de Sowjet-Unie, even als aan het vestigen van meer kontakt tussen onze beide lan den". Boelganin besloot„Zegt te gen uw volk dat de Sowjet-Unie tegen oorlog is en dat haar lei ders alles in het werk zullen stellen, om het uitbreken er van te voorkomen. Er zijn onder u, die zeêgen dat wij naar wereld- Overheersing streven. Maar dat is te gek om over te praten. De Amerikanen volgen hun weg, en wij de onze, en dat kan ook niet anders. Maar wij moeten vreed zaam naast elkander leven, om dat wij bewoners van dezelfde planeet zijn". Zuid-Slavië heeft Rusland ver zocht het besluit om de plannen voor de investering van meer dan 175 miljoen dollar in de eco nomie van Zuid-Slavië op te schorten, te herzien. Dit is zon dag in doorgaans betrouwbare kringen in Belgrado vernomen. In deze kringen is voorts mee gedeeld, dat er op diplomatiek niveau tussen beide landen con tact is geweest. Men hoopt dat Rusland akkoord zal gaan met een investering in de een of an dere „nieuwe vorm". Bijzonder heden hierover werden in ge noemde kringen niet gegeven, maar men is van mening dat de regering van Zuid-Slavië ver wacht dat Moskou cp kleinere schaal hulp zal verlenen. Zoals bekend heeft de Sowjet-Unie zich in februari teruggetrokken uit een project door Moskou Mohammed Yazid, „lid van de nationale revolutieraad" heeft zondag uit naam van het Alge rijnse bevrijdingsfront een tele gram aan de secretaris generaal van de Ver. Naties, Dag Ham- marskjoeld, gezonden. In dit telegram wordt gezegd dat de Franse autoriteiten naar aanleiding van de z.g. massa moord van Meloeza een cam pagne zijn begonnen tegen het nationale bevrijdingsfront en het nationale bevrijdingsleger. Voorts wordt verwezen naar het appèl van president Coty op het wereldgeweten. „Na dit appèl zien wij niet in op welke wijze de Franse presi dent en de Franse autoriteiten zich nog zouden kunnen verzet ten tegen een internationaal onderzoek naar de methoden gebeuren. In het dorp llama in Zuid- Tunesië zijn maandag twee Fran se konvooien beschoten. Fe» Franse soldaat werd gedood en negen gewond. Dit wordt van Franse officiële zijde in Tunis vernomen. De Tunesische gendarmen in het dorp hadden het konvooi dal als eerste het dorp bereikte en op weg was van Gabes naar Ke bili, aangeraden niet door het centrum van het dorp te rijden. De commandant had daarop be sloten naar Gabes terug te keren, maar terwijl de drie voertuigen waarulit het konvooi bestond, keerden, werd er uit de huizen geschoten. Er vielen een dodo en vijf gewonden. Het tweede Franse konvooi, dat iets later het dorp binnenreed uit tegenovergestelde richting, werd ook beschoten. Hierbij vie len vier gewonden. Dit korvooi is naar Kebili teruggekeerd. Do verhouding tussen Fransen en Tunesiërs is vorige week vrij- jdag verscherpt na een schietpar- tij aan de grens met Algene. De heer J. Wundcrink uit Anrv onaerzoeK naar uc sterdam is maandagochtend die door de oorlogvoerenden m vroeg metzijn per^ircnauto in Algerië worden gebruikt", aldus''ntp «ehonheiw m Tcroi en Oost-Duitsland gezamenlijk gefinancierd voor de bouw van een Zuidslavische aluminiumfa- briek, die 100.000 ton aluminium per jaar zou moeten produceren. Het investeringsprogramma voor zag ook in de bouw van drie kunstmestfabrieken en 'n kracht station van 100.000 kilowatt. Na gedurende zes maanden openlijk strijd met Moskou te hebben gevoerd over ideologische kwesties, verklaarde president Tito een week geleden dat de be trekkingen tussen beide landen verbeterd waren. Naar verluidt heeft Zuid-Slavië inmiddels ge tracht de Westduitse industrie te interesseren voor zijn aluminium, industrie. De Duitsers zouden echter niet erg genegen zijn ge weest gelden hiervoor beschik baar te stellen, tenzij de Ver. Staten waarborgen wilden toe zeggen. De Amerikaanse journaliste Elsa Maxwell is maandag door een Parijse rechtbank tot een boete van 50.000 frank (ongeveer vijfhonderd gulden) veroordeeld op beschuldiging van belediging van ex-koning Faroek van Egyp te, in haar autobiografie. De Franse uitgevers van het boek en de vertaler werd een zelfde boe te opgelegd. Faroek 'krijgt een schadeloos- selling van 300.000 frank (drie duizend gulden) en de beledigen de passage moet uit het boek worden geschrapt. De advocaten van de ex-koning hadden een schadevergoeding van vijf mil joen frank gevraagd. In de gewraakte passage had het telegram. Voorts wordt hier in aan Dag Hammarskjoeld ge vraagd president Coty voor te stellen dit onderzoek te laten verrichten door het secretariaat van de Ver. Naties. „Het nationale bevrijdings front en het nationale bevrij dingsleger geven u de verzeke ring, dat zij hun volledige mede werking zullen verlenen aan een dergelijk onderzoek", aldus het telegram. de gemeente Schönbepg, in T J"ol van een acht meter hoge helling gestort, zo wicrdt ons uit Inns bruck gemeld. De heer Wunde- rink werd /uit de auto geslingerd en is gewond in een. ziekenhuis te Innsbruck opgenomen. medegedeeld door het K. N. M. L, geldig tot dinsdagavond. Iets minder warm. Iets minder warm met plaatse- lije enkele regen- of onweers- Jordanie dankt Engeland buien, maar voornamelijk :n de kustprovincies ook zonnige perio- Koning Hoessein heeft vrijdag dgn Zwakke tot matige wind uh bij een plechtigheid ter gelegen-1 noordelijRe richtingen, heid van de officiële ontruiming de luchtbasis Mafrak door van de Britten aan Groot-Brittannië dank gebracht voor de „prompte terugtrekking", welke, zo zeide hij, een bewijs vormde van goe de wil en vriendschap. Hij voegde er aan toe. dat hij gekant was te gen imperialisme, van het oosten zowel als van het westen. Hij be schuldigde het internationale communisme van het leiden van samenzweringen tegen Jordanië in uc 6Cwi«<m« en de Arabische wereld. „Onze Elsa Maxwell verteld, dat zij inj politiek is vriendschappelijk te zyn hen die vriendschap wil len cn vijandig tegen hen die vij andige bedoelingen jegens ons hebben". De basis is ontruimd op grond van de onlangs overeengekomen oDzegging van het verdrag vol gens hetwelk Engeland bases in Jordanië had. WOENSDAG 5 JUNL v.m. Tl .TT Bresken s 6.56 7.1' Terneuzen 7.31 75: Hansweert 8.11 8.3' Walsoorden 8.21 8.4 1950 een uitnodiging van Faroek had gekregen voor een diner in de Franse badplaats Deauville. Zij had echter telegrafisch laten weten, dat zij niet omging met „hansworsten, apen, verdorven personen of misdadigers". Da drie veroordeelden moeten de kosten van het geding betalem ZON MAAN op onder op onder Juni 4 4.26 20.55 11.32 0.19 5 4.25 20.56 12.51 0.44 6 4.25 20.57 14.09 1.0S 7 4.24 20.58 15.26 L-'C

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1