Tunesië wil onderhandelen over terugtrekking van Franse troepen Het vraaggesprek met Chroesjtsjef voor de Amerikaanse televisie van Toespraak president Coty „Moordrichtlijnen" voor Algerijnse rebellen gevonden Tewerkstelling van Hongaarse werklozen in Sowjet-Unie HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN MAANDAG 3 JUNI 1957 12e Jaargang Nr 4079 Mevr. Schweitzer overleden NIEUW SOORT SCHIP VOOR DE DUITSE VISSERIJ RADIO MOSKOU OVER DE BRITSE HANDEL MET CHINA VOORSTEL VAN STASSEN VOOR PROEFZONE? Britse Staatsloterij salons „robhrt" DE PROEVEN MET KERNWAPENS TERDOODVEROOR DELING OP CYPRUS Franse Noordafrikanen vermoorden Amerikaanse negersoldaat. Ferenc Nagy over de Hongaarse opstand. Minister SudibjoNederland moet zich bewust worden van de huidige gewijzigde omstandigheden DE KERNPROEVEN „Werkcomité Natuurbehoud" wendt zich tot de Raad van ministers Tweede atoomproef in Nevada. Grote belangstelling trieste gevolgen Dertigtal deelnemers aan slachting in Algerijns dorp gearresteerd. FranKering jij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswa] Telefoon 2073 en 251C Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6— per kwartaal; per maand 2,— per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V v/h Firma P J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties géén handelsadver tenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 2o ct Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur De Tunesische premier, Habib ïloerguiba, heeft zaterdag in een toespra&k, uitgesproken ter ge legenheid van de begrafenis van Tunesische militairen, die in een gervecht met Franse eenheden in bet grensgebied tussen Tunesië en Algerië waren gesneuveld, medegedeeld, (lat de Tunesische regering de Franse autoriteiten heeft verzocht onderhandelingen te openen over het terugtrekken der Franse troepen in Tunesië. Uit Zürich wordt vernomen dat Helena Schweitzer, van dr. Albert overleden is. Zij was mevrouw echtgenote Schweitzer 79 jaar. Mevr. Schweitzer was 'n week geleden uit Lambarenie terugge komen en bevond zich in Zwitser land bij haar enige dochter me vrouw Rhena Eckert. De overledene was de> dochter vaar een! Duitse professor, die vóór 1914 college gaf aan de uni versiteit van Sraatsburg. Zij trouwde 18 juni 1912 met Schwbitzer, die toen medicijnen studeerde. Het jaar daarop ver trokken beiden naar Afrika. Mevr. Schweitzer is in een zie kenhuis in zürich gestorven. Zij was daar een waek geleden in op genomen. Een rederij te Bremerhaven heeft vrijdag een schip van 826 brt in dienst genomen, dat de ge vangen vis onmiddellijk kan ver werken tot filets, vismeel en vis- olie. Bovendien kan het 5500 manden verse vis aan boord heb ben. Ook wat het uiterlijk betreft verschilt dit schip van de vroe gere vissersschepen, aangezien het net over 't achterschip wordt uitgezet en ingehaald, en brug, machinekamer en manschappen verblijf zich in het voorschip be vinden. Radio Moskou heeft zaterdag verklaard dat het Britse besluit om de beperkingen op de handel met China te verzachten, in het Westen beschouwd wordt als „de grootste diplomatieke nederlaag, die Washington door toedoen van Londen heeft geledeh". De Russische commentator was van oordeel, dat Engeland in zijn beslissing niet alleen zal blijven. I pi Franse diplomatieke krin gen in Bonn is vernomen, dat de vertegenwoordiger van president Eisenhower naar de ontwape ningsbesprekingen in Londen, Stassen, waarschijnlijk als eerste gebied voor luchtinspectie het gebied van de Noordpool tot aan de Poolcirkel zal voorstellen. Ebt gebied omvat het noorde lijke deel van Alaska en Canada, Groenland en het noorden van Scandinavië en Siberië. Hij verklaarde ook dat in het vervol - geen enkele verplaatsing der zich nog op Tunesisch gebied bevindende Franse troepen zal worden toegestaan, indien hier voor tevoren geen toestemming der Tunesische autoriteiten is verzocht. „Wij beschikken over de mid delen het leger, de nationale burgerwacht en ons gehele volk om verplaatsingen van Fran se troepen op Tunesisch gebied te verhinderen", vervolgde Boer- guiba. „Indien wij inderdaad zou den moeten ingrijpen, zal de in ternationale openbare mening oordelen". Boerguiba zei ook nog dat Tu nesië „niet met Frankrijk, doch met de resten van de koloniale machten op voet van oorlog staat". Zijn toespraak werd door naar schatting 25.000 Tunesiërs aange hoord. Toen hij naar zijn kantoor terugliep, riep de menigte luid keels „Ontruiming, ontruiming". De Franse ambassade in Tunis kondigde zaterdagavond aan dat de Franse troepen in geheel Tu nesië 48 uur in hun kazernes ge consigneerd zullen blijven „om ■incidenten te voorkomen en met het oog op de viering van de eer ste juni de Tunesische onafhan kelijkheidsdag)". Er kon even wel geen sprake van zijn dat hun vrijheid van handelen aan ban den wordt pelegd of onderworpen aan voorafgaande toestemming. „De Franse troepen in Tunesië koesteren geen agressieve of on vriendelijke plannen jegens het Tunesische volk", aldus het com muniqué van de ambassade. In Engeland heeft zaterdag voor het eerst in 130 jaar een soort Staatsloterij gedraaid. Het betreft hier de rente van staatsobligaties, die zelf rente loos zijn en die op elk gewenst ogenblik door houders verkocht kunnen worden. Heeft men ech ter een obligatie een half jaar in zijn bezit, dan dingt men mee naar prijzen die variëren van 1.000 tot 25 pond sterling. Het Britse publiek heeft sinds november van het vorig jaar 72 miljoen pond in deze obligaties belegd. De directeur-generaal van de Britse P.T.T. heeft zaterdagoch tend te Lythas St Annes in Lan cashire met een druk op een knop de elektrische roulette in wer king gebracht, die de winnende aanwees. Zaterdag zijn op vele naar het westen de Algerijnse grens leidende wegen wegversperrin gen opgericht. Burgers mochten deze echter ongehinderd passe ren, evenals vrachtauto's met voorraden van het Franse leger, mits de bestuurders over door de plaatselijke Tunesische autoritei ten afgegeven passen beschikten. Er vonden geen verplaatsingen van Franse troepen plaats. <h k<jpp«f «W hdaporticocM markt [6 brovw»njstroat 9 twMuzm nat. en internationaal jurylid depositair „lancome", dr. Payot" „yardley" heren en kinderen haarknippen uitsluitend na afspraak. Op grond van de toeneming van de radioactiviteit in de at mosfeer kan men berekenen, dat de Ver. Staten, de Sowjet-Unie en Engeland sinds de tweede wereld oorlog bij hun proeven met kern wapens ontploffingen hebben te weeggebracht met een gezamen lijke kracht van ongeveer hon derd miljoen ton t.n.t. Genoemde drie mogendheden hebben mins tens tien waterstofbommen en meer dan honderd kleinere atoombommen tot ontploffing ge bracht. De energie die hierbij vrij is gekomen, kan men gelijk stel len aan die van twintig miljoen ton steenkool. Naar schatting is bij de kern proeven tot dusver omstreeks vijf ton zeer radio-actief mate riaal vrijgekomen, dat meer of minder schadelijk is voor het menselijk leven. Over de schade lijkheid van deze vrijgekomen radio-activiteit zijn de meningen verdeeld. De moeilijkheid hierbij is, dat de twee grote gevaren, die aan radioactiviteit zijn verbon den het optreden van beenkan. ker als gevolg van het vrijgeko men strontium 90 en het ont staan van afwijkingen bij vol gende geslachten tengevolge van gammastralen pas na jaren zijn te constateren. President Coty heeft in een tot alle Fransen gerichte radiotoe spraak de aandacht van de „openbare mening in de gehele wereld" gevestigd op het ver moorden van meer dan driehon derd Mohammedanen in Oost- Algerië door Algerijnse rebellen. „Er bestaat niet één Fransman, en er is ook geen enkele man met een hart in de wereld, die than^niet door medelijden en af schuw is overweldigd bij het ver nemen van de gruweldood, die verscheidene honderden van on ze Algerijnse bondgenoten in enkele uren moesten ondergaan. Deze gruwelen zijn niet slechts het werk van enkele bandieten. De moordenaars gaan voort met het uitvoeren van de orders van hun leiders, dezelfde leiders die via een buitenlands radiostation hun vreugde uitten over de laf hartige en verraderlijke moord op een Algerijn (Ali Tsjeckkal), wiens enige fout was, dat hij van Frankrijk hield. En het zijn deze zelfde leiders, die reeds een vijfduizend weerloze Algerijnen, mannen, vrouwen, ouden van dagen en kinderen, lieten afslachten", aldus Coty. „Ik richt mij tot alle beschaaf de volkeren en ik vraag hun of zij niet het ogenblik oekomen achten om duidelijk te verklaren, dat zij weigeren te luisteren naar de aanstichters en de agenten van dit afschuwelijke terrorisme, dat alle goddelijke en menselijke wet ten met voeten treedt", aldus de Franse president. De 22-jarige Cyprische journa list Sampson is zaterdag in Ni cosia ter dood veroordeeld we gens verboden wapenbezit. Ondanks de officiële tegen spraak van de Hongaarse autori teiten op berichten van de Ween de „Neuer Kurier", volgens wel ke 50.000 Hongaarse werklozen in de Sowjet-Unie moeten gaan werken, brengt dit blad nieuwe bijzonderheden die het uit Boeda pest heeft ontvangen over „ver koop" van arbeidskrachten voor 100 dollar per stuk aan de Sow jet-Unie. Volgens het blad begon het wegzenden van de 50.000 werklo zen in de loop van de vorige week. Elke werkloze die in aan merking komt moet een contract voor drie jaar tekenen. In die periode krijgt hij geen verlof. Zijn vrouw en kinderen mogen WARM Een rug van hoge luchtdruk strekt zich uit van de Azoren naar ons land en veroorzaakte zonnig weer, waarbij in het bin nenland maximum temperaturen van 22 tot 25 graden werden ge meten. Ook in het overige deel van West-Europa was het warm weer, dat in Zuid-Duitsland en Frankrijk plaatselijk vergezeld- ging van onweer. Er zijn aanwij zingen dat deze onweersactiviteit zich naar het noorden uitbreidt, zodat een kleine kans bestaat dat deze vandaag; op de dag ook het zuidelijk deel van ons land zal be reiken. Voor de Noorse kust bevindt zich een vrij actieve depressie. Een hiermee samenhangend koufront heeft Schotland bereikt en beweegt langzaam in de rich ting van de Noordzee. Het is niet waarschijnlijk, dat het weer bij ons de eerstkomende dagen hier door zal worden beïnvloed. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van maandagoch tend tot maandagavond. Warm weer Overwegend zonnig en warm weer met een kans op onweer in de namiddag in het zuiden van 't land. Zwakke veranderlijke wind. DINSDAG 4 JUNI. niet mee. De arbeiders krijgen hetzelfde loon „als in de Sowjet- Unie geldt". De werklozen worden door een gemengde Hongaars-Russische commissie uitgezocht, aldus „Neuer Kurier". De Hongaarse geheime politie, de AVO, heeft de commissie een lijst gegeven met namen van mensen die verdacht worden van deelneming aan de opstand in oktober. De Russen hebben beloofd voor elke arbeider per jaar goederen ter waarde van honderd dollar te leveren. De Hongaarse regering zal ook 40.000 arbeiders aan communis tisch China verkopen, aldus het Weense blad. De Hongaarse regering heeft ook dit bericht van „Neuer Ku rier" tegengesproken. „Dat blad heeft ai veel leugens over Hon garije gedrukt en gaat daar blijk baar mee door", zo wordt ge zegd. Twee in Frankrijk wonende Noordafrikanen hebben zaterdag een Amerikaanse negersoldaat vermoord en een sergeant ern stig gewond. De vier mannen hadden geza menlijk een aantal café's in Metz bezocht. Vervolgens hadden de Noordafrikanen die over een auto beschikten, de twee Amerikaanse negermilitairen aangeboden hen naar hun kazerne te vervoeren. Od een cegeven ogenblik hield de auto aan de oever van de Moe zel halt en de Noordafrikanen verzochten de Amerikaanse mili tairen uit te stappen, omdat zich een „motorstoring" had voorge daan. Terwijl de Amerikanen zich over de motorkap bogen, werden zij door de Noordafrikanen van achteren aangevallen, waarbij de soldaat werd gedood en de ser geant ernstig gewond. Roof is het motief van de over val ^eweest. Het vraagstuk, dat ten aanzien van de betrekkingen tussen de Verenigde Staten en de Sowjet- Unie het dringendste om een op lossing vraagt, is „de normalise ring van de betrekkingen tussen onze landen; tussen alle landen' ter wereld en in de eerste plaats tussen de Verenigde Staten en de Sowjet-Unie", zo heeft de Sow- jetrussische partijsecretaris Niki- ta Chroesjtjef verklaard in een vraaggesprek met de Amerikaan se radio- en televisiemaatschap pij „Columbia Broadcasting Sys tem", dat zondag door de C.B.S. in het programma „Face the na tion" is uitgezonden. Chroesjtjef was van mening, dat men moet beginnen met het opheffen van alle handelsbeper kingen. Vervolgens zou men moe ten overgaan, tot uitwisselingen op cultureel gebied. „Het contact tussen onze volkeren, tussen de zakenlieden moet worden uitge breid; ik acht dit het belangrijk ste", aldus de partijsecretaris. Desgevraagd zei hij, dat de Sowjet-regering bereid is, de Westelijke diplomaten in de Sow jet-Unie meer vrijheid toe te staan, als er een „wederzijds ak koord tot stand wordt gebracht". „Wij hebben nooit verheeld, dat er een ideologische strijd zal zijn tussen het kapitalisme en h;et so cialisme, maar wij hebben abso luut niet gedacht, dat dit hetzelf de als oorlog zal zijn", zo zei de partijleider. Hij pleitte voor het ontwikkelen van de economie en „laten wij concurreren, onderling handel drijven en onze ervarin gen op het gebied van de land bouw, de industrie en de geest uitwisselen". Herhaaldelijk verzekerde Chroe sjtsjef in het gesprek, dat een uur duurde, dat de Sowjet-Unie vriendschappelijke betrekkingen wil onderhouden met het Ameri kaanse volk. Wat de ontwapening betreft, zei hij, dat de Sowjet-regering in- plaats van te pogen onmiddellijk tot een veelomvattend akkoord ke landen Frankrijk, Italië, Turkije, Griekenland kunnen terugtrekken. De Russen zouden dan hun strijdkrachten uit Oost- Duitsland, Polen, Hongarije en Roemenië terugtrekken. „Elders hebben wij geen troepen", aldus Chroesjtsjef. Toen hem gevraagd werd, wél- te komen, bereid is, genoegen te ke maatregelen de Sowjet-Unie I bereid is te nemen om de interna tionale spanning te verminderen, antwoordde de partijleider: „Wij nemen voortdurend dergelijke nemen met een bescheiden maat. regel, zodat dit tot iets belang- rijkers kan leiden. Vervolgens verklaarde lyj, dat zijn land veel heeft gedaan om maatregelen. Er zijn echter ook tot een vergelijk te komen, maar j maatregelen nodig van de zijde dit kon men van de Verenigde van de Verenigde Staten, Enge- Staten, Engeland en Frankrijk land en Frankrijk en in dat ge- zijns inziens niet zeggen. Ten aanzien van het vraagstuk van de wederzijdse veiligheid, zei de partijsecretaris, dat zijn land nergens bang voor is. „Wij willen geen oorlog, maar men zou ons een oorlog kunnen opdringen", zo voegde hij hieraan toe. Tenslotte vroeg hij, waarom de val zullen wij niet achter blijven. Wij hebben ontwapeningsvoor stellen gedaan. Wij stellen voor de handelsbeperkingen op te hef fen, het ijzeren gordijn op te ha len en over te gaan tot een uit gebreid program voor culturele uitwisseling". Chroesjtsjef, die voor de vuist Verenigde Staten en de andere weg sprak en niet van te voren landen hun troepen niet uit West- Duitsland en de andere Westelij- Ferenc Nagy, een voormalige Hongaarse premier, heeft zondag in een vraaggesprek voor de Amerikaanse televisie verklaard, dat hij de Ver. Naties verant woordelijk achtte voor het mis lukken van de Hongaarse op stand. Volgens hem had de vol kerenorganisatie tussen de eerste en de tweede aanval van JSowjet- troepen twaalf dagen de tijd ge had om waarnemers naar Boeda pest te sturen. Deze zouden de Sowjet-Unie er van weerhouden hebben versterkingen te sturen. De oud-premier achtte het on mogelijk, dat het Hongaarse volk nog eens in opstand komt, gezien de zware verliezen onder de be volking. De Indonesische minister vanNederland de Russische steun Voorlichting, Dudibjo, heeft za- j aan de Indonesische aanspraken terdag verklaard, dat een goede op Nieuw Guinea als een bewijs samenwerking tussen Indonesië en Nederland slechts bereikt kan worden indien de Nederlandse regering zich bewust wordt van de huidige veranderde omstan digheden. De minister reageerde op het bezoek van minister Staf aan Nieuw-Guinea en zijn voorgeno men bezoek aan Australië. Hij zeide, dat de Nederlandse minister zeker de huidige toe stand in Indonesië zou gebruiken om een aanval op Indonesië te doen ter rechtvaardiging van de Nederlandse politiek ten aanzien van de bezetting van Nieuw-Gui nea. Hij geloofde echter niet. dat Australië, als goede nabuur van Indonesië, zonder meer verklarin gen van ir Staf zou aanvaarden, die er op gericht zijn Indonesië in discrediet te brengen. Volgens Sudibjo beschouwt De Amerikaanse regering heeft besloten te pogen tot een beper king bij wijze van proef van kern proeven te komen, zo meldt de „New York Times" uit Washing ton. Dit besluit zou een gevolg zijn van de opvatting van presi dent Eisenhower, dat de Ver. Staten de Sowjet-Unie halverwe ge tegemoet moeten komen om een ontwapeningsovereenkomst te bereiken. kennis had kunnen nemen van de vragen die hem door drie Ameri kaanse oorrespondenten werden gesteld, antwoordde op de vraag of de regering-Kadar volgens hém, zonder de aanwezigheid van. Sowjet-troepen in Hongarije, stand zou kunnen houden, dat de Westelijke mogendheden, als ze hun troepen uit West Duitsland en Frankrijk zouden terugtrek ken en de Sowjet-Unie de hare uit OoSt-Duitsland, Polen en Hon garije, zouden zien dat de rege ring-Kadar nog lange tijd zal bloeien. De Russische partijsecretaris zei voorts dat de verschillende socialistische landen van mening kunnen verschillen hij noemde in dit verband dr< Sowjet-Unie en Communistisch China en ver klaarde dat dit natuurlijk is daar de omstandigheden in elk land kunnen verschillen. Hij koesterde voorts niet de me ning dat de Verenigde Staten een oorlog tegen de Sowjet-Unie voorbereiden. Ook was hij de overtuiging toegedaan dat een eventuele oorlog het communts- m'H niet zal vernietigen. Een oor log zou een geweldige ramp zijn. maar de mensheid zou voortgaan te leven en ook de ideeën zouden zich handhaven. „En het commts- risme is de onsterfelijke idee van de mensheid", aldus Chroesjtsjef. dat Indonesië communistisch of pro-Russisch is geworden. Hij legde er de nadruk op, dat de Russische steun niet betekent, dat Indonesië is afgeweken van zijn actieve en onafhankelijke buitenlandse politiek. „Doch wij stellen elke steun in onze strijd j om Nieuw-Guinea terug te win nen op prijs". Minister Sudibjo zeide tenslot te, dat totdat Nederland zich be wust wordt van de huidige veran derde omstandigheden, „er geen hoop is voor goede samenwer king tussen beide landen". De stichting „Werkcomité Na tuurbehoud en Recreatie", waar in een twintigtal verenigingen en instanties samenwerkt, heeft zich met een adres tot de Raad van Ministers gewend. Daa.iii zegt de stichting er met ontstel tenis kennis van te hebben ge nomen, dat de raad zich veren i heeft met het voornemen van de minister van Oorlog om op hei vliegveld Deelen met straalmoto ren uitgeruste vliegtuigen te s a- tioneren. „Uitvoering van dit voornemen betekent, aldus het adres, dat een der meest centraal gelegen, be langrijkste en drukst bezochte gebieden van ons land voor een doeltreffende recreatie verleren gaat." „Wij zijn ervan overtuigd, dat de huidige situatie uw raad noopl tot het nemen van maatregelen. v.m. n.m. Breskens 5.58 6.20 Terneuzen- 6.33 6.55 Hansweert 7.13 7.35 Walsoorden 7.23 7.45 MAAN ZON op onder op onder Juni. 4 4.26 20.55 11.32 0.19 5 4.25 20.56 12.51 0.44 6 4.25 20.57 14.09 1.08 7 4.24 20.58 15.26 1.33 Op de vlakte van Yucca in de Amerikaanse staat Nevada is zondagochtend de tweede atoom, ontploffing teweeggebracht van de reeks van deze zomer. De ex plosie had plaats op een toren van negentig meter. Het was een ontploffing van; geringe omvang, met oen kracht van naar schat ting twee kiloton. De paddestoel- vormige wolk steeg tot om streeks drieduizend meter en was toen spoedig verdwenen; - 250 militaire waarnemers volg den de proef op een, afstand van 12 km. Op het proef terrein had men hokken met apen, varkens en muizen gezet om de reacties van de2e dieren op de straling te kunnen bestuderen. Franse troepen hebben kortge leden ten zuid-westen van de Al gerijnse haven Gueydon docu menten buitgemaakt die moord richtlijnen" voor de Algerijnse rebellen bevatten. Leden van het „Algerijnse be vrijdingsleger" wordt hierin op gedragen alle dorpen plat te branden, wier inwoners de Fran sen om bescherming hebben ver zocht. Alle mannelijke inwoners van dergelijke dorpen boven de twintig moeten om het leven ge bracht worden, doch de vrouwen en kinderen moeten ongemoeid worden gelaten. Alle nog in functie gebleven Algerijnse bestuurders moeten volgens deze richtlijnen worden vermoord, evenals nog in actieve dienst zijnde veldwachters. Voorts moeten alle mannen en vrouwen worden afgemaakt, die „slecht worden beoordeeld". Hiervoor is voldoende, dat dit door „drie geloofwaardige perso nen" wordt verklaard. De sectiechefs der Algerijnse verzetslieden hebben opdracht elke soldaat, die een order niet wil uitvoeren, terstond ter dood te doen brengen. Geschiedt dit niet, dan moet de betrokken chef zelf worden gedood. De inwoners van het Californi- sche plaatsje Angels Camp zullen met ontsteltenis aan dit weekein de terugdenken. Zondagmiddag werden er op het kermisterrein motorraces gehouden en de be langstelling daarvoor was groot: Angels Camp doorstond zaterdag- avond een „invasie" van bijna1 die offers van ons volk vragen, vierduizend motorsportliefheb- I Omdat deze maatregelen ons in- bers, die op motoren uit de om-ziens echter niet ten koste mo liggende staten kwamen. De ge-gen gaan van een der meest be- volgen waren triest: niet alleen langrijke levensvoorwaarden van werden bij ongelukken twee per- onze gemeenschap achten wij het sonen gedood en twaalf gewond, onze plicht er bij uw raad ten maar bovendien ontstonden in 't sterkste op aan te dringen kos- plaatsje de wildste tonelen. ten noch moeite te sparen orn De politie van Angels Camp deze vliegtuigen in een ander kon de moeilijkheden alleen niet deel van ons land waar de re- verwerken en vroeg daarom ver- creatiebelangen niet op zo ern- sterking aan tot 20 km in de om-1 stige wijze worden geschaad trek. Nadat de rust hersteld was lag de hoofdstraat bezaaid met bierflessen en -glazen. De café's waren op dat moment vrijwel al lemaal gesloten. 23 personen wer- te stationeren." De vertegenwoordigers van ministeries alsmede de vertegen woordigers van het Bosschap. de Generale Staf en de Vereniging den gearresteerd wegens overtre-van Nederlandse gemeenten die ding van verkeersvoorschriften. Een dertigtal Algerijnse bewo in de stichting zitting hebben, hebben zich wijl het hier gaat om een adres aan de Raad van Ministers van ondertekening onthouden. In Los Angeles is bekendge ners van tenten in de omgeving maakt, dat in 1954 een man is overleden, veertien dagen nadat hij inwendige branwonden had opgelopen door de straling van *n radar-antenne. De man stond, toen het ongeluk gebeurde, op korte afstand van een radar-au tenne en kreeg binnen enkele se conden een gevoel alsof hy ver brandde. Uitwendig was er niets aan hem te zien, doch uit een, on derzoek bleek dat zijn „ingewan den gekookt waren". Dit ongeluk is tot op heden uit veiligheids overwegingen geheim gehouden. van het tentendorp Beni Ileman is gearresteerd wegens deelne ming aan de gruwelijke slacht partij in het Algerijnse dorp La- kashba, waar Algerijnse opstan delingen meer dan driehonderd Mohammedaanse jongens en mannen de keel afsneden. De arrestanten hadden zich voor deze gelegenheid onder de rebellen gemengd, die La Kashba aanvielen en alle mannelijke in woners van boven de vijftien over de kling joegen.

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1