Bloedbad in Algerijns dorp Meloeza 41 Arthur Miller schuldig bevonden van't Hoff Middenstandsbonden ongerust over de 1 astencompensatie huurverhoging Weerover zicht Ongeveer 300 mohammedanen vermoord Opperpotsenmaker van de Tsaar bleef liever op de Botermarkt HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN en WEERBERICHT WEKELIJKSE WERELDSCHOUW Voor de 22ste maal in het betrek kelijk nog korte bestaan der Franse vierde republiek moet 'n nieuwe rege ring worden gevormd. Gevolg van het feit, dat in de afgelopen week de min derheidsregering onder leiding van Mollet niet de motie van vertrouwen kreeg, waarom zij gevraagd had in verband met de nieuw in te voeren belastingen van minister Ramadier. De val van Mollet werd reeds enige tijd voorzien. Eensdeels is zij onge twijfeld gevolg van het psychologisch verlangen van de nationale vergade ring om een regering, die het ruim 16 maanden heeft uitgehouden en daar mede het record na 1944 heeft bereikt, te doen verdwijnen. Anderdeels van een samenhang van omstandigheden, die begrijpelijk zijn, maar tegelijker tijd de rol van de nieuwe formateur, waartoe in voorlopige zin Pléven is aangewezen, moeilijk maakt. Immers Mollet wist voor de socialistische partij niet onaanzienlijke verlangens op sociaal gebied te doen inwilligen. Een goede keus Dreigende ontwapening PREMIER NAGY IN BOEDAPEST TERUG? In staatsgevangenis van de veiligheidspolitie Onrust om de Arabieren Achter 't ijzeren gordijn MANNEN EN JONGENS WERDEN DE KEEL AFGESNEDEN VOOR DE OGEN VAN VROUWEN EN KINDEREN Volgens Franse kringen te Algiers heeft 'n grote groep Algerijnse opstandelingen bij een overval op het dorp Meloeza, nabij M'Sila 301 Mohammedanen vermoord. Voor de ogen van de vrou wen en kinderen sneden de overvallers alle mannen en jongens de keel af. Het zou gaan om een vergeldings- actie van het „nationale be vrijdingsfront" tegen de Al gerijnse nationale beweging. Beide groepen eisen de lei ding van het verzet tegen de Fransen voor zich op. PEERLESS BEDDEN SCHRIJVEN AAN DE TWEEDE KAMER Amerikaanse tankboot op de zwarte lijst geplaatst Ziekenfondsen aanvaarden suggesties inzake arbitrage. BRITSE WATERSTOFBOM ONTPLOFT AANSLAG IN PARIJS COMMUNIQUé VAN DE FRANSE EN DE OOSTDUITSE C.P. Frankering bij abonnement: Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 251C Nd 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,per kwartaal; per maand 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. DE VRIJE ZATERDAG 1 JUNI 1957 12e Jaargang Nr 4078 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande. Temeuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie ƒ2,25 Rubriek Kleine Advertenties (géén handelsadver tenties): 5 regels ƒ1,—- Iedere regel meer 20 ct Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur Aangezien hjj als secretaris generaal volledige macht over de socialistische party heeft, wist hij de rechterzijde te bevredigen in haar verlangen om tot elke prijs Algiers te behouden, een nationale politiek te voeren, waarby Frankryk niet aarzelde zich tegenover Amerika te stellen, en in beperkte zin volmachten, ook financiële, te verkrijgen om deze verschillende doeleinden te bereiken. Nu hebben echter de radicalen en aan hun optreden is Mendès-France schul dig zich van de regering afgekeerd, terwijl tegelijkertijd de cre- dieten, die Mollet van de Banque de France vroeg, in de ogen van Pinay en de onafhankelijken niet meer geheel verantwoord waren. Een opvolgend ministerie komt dus te staan voor een complex van vraagstukken, dat eigenlijk alleen door een nationaal minis terie, met uitzondering natuurlijk van communisten en Poujadis- ten, is op te lossen. Coty, wiens reis naar Amerika zeer tot zijn leedwezen zal zijn uitgesteld, heeft met- de aanwijzing van Plé ven als informateur een goede keuze gedaan. Deze is nauw ver want aan de rechterzijde, maar onderhoudt ook goede bétrekkin gen met links. Hij is twee keer minister-president geweest, bij elkander ruim een jaar, en is, als zo velen voor hem, gevallen op n ondergeschikte, ten dele proce dure-kwestie. Inmiddels heeft Pléven de op dracht tot het vormen van een ka binet aan president Coty terug geven en is Pflimlin dv nieuwe kabinetsformateur. Het is te betreuren, dat Frankrijk, dat onder Mo.Het ongetwijfeld zekere tekenen van stabiliteit vertoonde, uit eenvalt op hetzelfde ogenblik, dat de Verenigde Staten op ge vaarlijke wijze schijnen te wil len toegeven aan de drang van Rusland tot ontwapening, een voorlopig akkoord tussen Engeland en Duitsland is ge troffen, en de zwakheid der NATO aan het licht is geko men. Het bezoek van Stassen. die Washington jn de Ontwapenings. commissie te Londen vertegen woordigt. heeft blijkbaar geleid tot een nieuw Amerikaans voor stel. Daarin zou dan het Russisch denkbeeld om willekeurig en op voor Rusland voordelige wijze ontwapeningszones in te stellen, worden afgewezen, maar wel ze kere neiging worden getoond om een gedeeltelijke beperking op de conventionele wapenen. Dit zou dan tot besparing op de Amerikaanse defensie-uitgaven kunnen leiden, ondanks de tegen stand van het Pentagon te Was hington, waardoor wellicht de eenheid in de repubhkeinse partij kon worden hersteld. De strijd om de begroting tus sen Eisenhower en zijn rechts republikeinse tegenstanders duurt onverminderd voort. Nixon moge zich dan tegep elke beper king van de begroting hebben uitgesproken de republikeinse leider Knowland, die door Eisen hower eigenlijk ter verantwoor ding diende te worden geroepen, stuurt aan op een schrapping van 3 miljard. Tegelijkertijd wordt de openbare mening in Amerika nog beziggehouden door het bekende schandaal in zeer belangrijke vakbonden: een der meest ge compromitteerde leiders is ver dwenen. maar de Senaatscom missie zet nu, met medewerking zowel van de C.I.O. als de F.A.L. de zuivering voort. Volgens doorgaans betrouw bare kringen in Wenen zouden er in Boedapest „hardnekkige" ge ruchten gaan, dat de voormalige Hongaarse premier Nagy uit Roe menië naar Boedapest is terug gebracht. wellicht een gemakkelijke over winning behalen. Adenauer ver langde en verkreeg derhalve van Amerika de waarborg, dat de ontwapening pas geregeld wordt nd de Duitse hereniging. Zijn minister van Oorlog, Strauss, heeft in Londen met mi nister Sandys regelingen getrof fen over DuitsEngelse samen werking op militair gebied. In nota's tussen Bonn en Moskou gewisseld, is nog van weinig toe nadering sprake; Moskou wil over handel, Bonn over Duitse eenheid spreken. Tezelfdertijd is men in Ameri ka tot de overtuiging gekomen, dat het in de Arabische wereld niet zo rustig is als men wel denkt. Het Suezkanaal is nog eens voor de Veiligheidsraad ge weest; resultaat is, dat Frank- rijks nadruk, dat onderhandelin gen nodig zijn om de zes punten van de Ver. Naties door Nasser onderschreven te zien, is onder streept. Ook is het van belang, dat de zg. S.C.U.A., de Vereniging van gebruikers van het kanaal blijft bestaan, dat de tankers van 40.000 ton worden aangebouwd en een nieuwe pijpleiding wordt gevestigd. De zoon van Ibn Saoed heeft wel te Washington verklaard, dat de samenwerking tussen Saoedi-Arabië, Egypte en Syrië groter is dan ooit, maar na het koningsgesprek te Bagdad ziet het eb toch enigszins anders uit. Voor Frankrijk onaangenaam is echter, dat de Arabische staten en bloc bij Dulles op bezoek zijn geweest en terzake van Algiers medewerking van de V. N. ver langen op hetzelfde ogenblik, dat er tussen Tun's en Frankrijk nieuwe moeilijkheden zijn ge rezen. Bagdad wil nu zetfs een met Amerikaanse financiële me dewerking zal krijgen. De afloop der verkiezingen in T enemarken heeft niemand be vredigd. Er is nu sprake van dat de sociaal-democraten zullen sa mengaan met radicalen en recht staatspartij, die in de verkiezin gen liberaal zijn opgetreden en nu deswege van verraad worden beschuldigd. In Honduras zowel als in Haïti is het onrustig en zijn doden gevallen. In Rusland stelt Chroesjtsjef, nu zijn economische reorganisa tie is aanvaard, de wijziging van de partystructuur aan de orde. Hy maakt zich naarbinnen zo doende sterker dan tevoren, al lykt het onwaarschijniyk, dat hem een nieuwe positie als de dictator Stalin zal worden ge gund. De verhouding met Tito is weer wat vriendschappelijker ge worden, vermoedehjk in verband met de vermeerderde kracht van Gomoelka in eigen, zg. commu nistische nartij in Polen, die dezer dag i de vuurproef doorstond. Daarbij is gebleken, dat de voor naamste pionnen van het Stali nistisch spel zonder bezwaren konden worden geofferd. Tito heeft een moeilijke rol te vervullen, die hij met beperkte krachten goed speelt. Maar hij heeft ook nog rekening te hou den met Griekenland en Turkije aan de ene, Italië aan de andere kant. Zoli heeft nu een nieuwe regering gevormd op zuiver,, christen-democratische grond- slag, en men dient nu af te wach ten of hy het vertrouwen krijgt van kamer en senaat. In Formosa heeft zich, kenne lijk tengevolge van Chinese in vloed, een anti-Amerikaanse be weging ontwikkeld, waarbij drie Amerikanen zijn gedood, hetgeen Tsjang-K; '-Sjek moeilijkheden berokkent. VAN DER MANDERE. (Nadruk verboden.) Nagy zou tijdens de oktober revolutie van het vorig jaar. na eerst zijn toevlucht bij de Zird- slavische ambassade in Boeda pest te hebben gezocht, naar Roe menië zyn gebracht. Hy zou zich volgens gemelde geruchten op het ogenblik in de staatsgevange nis van de veiligheidspolitie in Boedapest bevinden. Uit de ge ruchten kan men voorts opma ken, dat de Hongaarse regering een proces voorbereidt tegen ge neraal Pal Maleter, die minister van Defensie in de regering-Nagy was, en andere voormalige mili taire leiders. Advertentie.) Toen Tetje Roen op verzoek van het Amsterdams stadsbestuur eens optrad voor Tsaar Peter de Grote, was deze zo verrukt, dat hij Tetje Roen de positie van opperpotsenmaker aan het Tsa- renhof aanbood. Deze voorstel ling vond plaats bij Tsaar Pe ter's bezoek aan Nederland in het Herenlogement, waar de tsaar verbleef. Tot ieders verba zing antwoordde deze merkwaar digste aller marktclowns op dit aanbod, dat hij liever bleef op de Botermarkt het huidige Rembrandtplein. En de geschie denis heeft Tetje Roen gelijk ge geven. Want. Lees dit en vele andere kostelij ke geschiedenissen in het prach tige circusalbum „De Bonte Droom van het Circus". Voor uw ogen ontrolt zich het interessan te schouwspel van het circus vanaf het allereerste begin tot groots opgezette massastukken in drie pistes tegelijk, zoals bij Barnum Bailey. Het is een boeiend en afwisselend verhaal met talloze pentekeningen en vele kleurenplaten en plaatjes; geschreven door de circusken ners bij uitstek J. v. Doveren en Fred Thomas. U kunt dit boek werk kopen voor slechts 2,50 by uw roomboterleverancier of rechtstreeks bestellen per brief of briefkaart bij Kantoor „Room- boteralbum", Postbus 47, 's Gra- venhage. U krijgt het album dan per omgaande toegezonden on der rembours. Vermeld vooral duidelijk uw naam en volledig adres. De bijbehorende plaatjes ontvangt u gratis voor rijksbo- termerken. U vindt zo'n merk op elk pakje roomboter. Neem een pakje extra voor de zondag Volgens vrijdag te Algiers ont vangen berichten werden 301 Mohammedaanse mannen bo ven de vijftien jaar door de opstandelingen gedood. De mannen werden uit Meloeza en andere dorpen in de om geving in het dorpje La Cas- bah bijeen gebracht en daar gedood. La Casbah ligt nabij Meloeza in een ontoegankehjk gebergte in de buurt van Se- tif in Oost-Algerië. Het bloedbad werd in de nacht van dinsdag op woensdag door ongeveer 150 opstande lingen aangericht. Men ge looft, dat dit de ergste slach ting sedert het begin van de opstand is. Ér werden ver scheidene hutten der dorpelin gen in brand gestoken. Vol gens latere berichten was de aanval een represaillemaat regel, omdat sommige dorpe lingen in contact hadden ge staan met de Franse militaire autoriteiten, aan wie zij be scherming hadden verzocht. Het eerste nieuws over de slach ting werd bekend doordat een verkenningsvliegtuig branden in La Casbah waarnam. Mili tairen begaven zich toen naar het dorp, dat duizend bewo ners telde, en vonden daar stapels lijken in de straten. Vrouwen waren buiten zich zelf van verdriet. Sommige mannen waren doodgeschoten, van andere was de keel afge sneden. Slechts enkele man nen bleven in leven. Men zegt, dat de vrouwen en kinderen gillend de bossen invluchtten, toen de gruwelijke slachting onder de mannen werd aan gericht. In de zomer van 1955 werden 200 dorpelingen in de Soemman- vallei ten oosten van Algiers door opstandelingen gedood, nadat zij uiting hadden gege ven aan hun trouw jegens Frankrijk. In Franse kringen te Algiers wordt verklaard, dat de Alge rijnse nationalistische bewe ging sedert verscheidene we ken in het betrokken gebied aanhang had gewonnen. Het Algerynse nationale bevrij dingsfront had klaarblijkelijk de aanval laten uitvoeren om een einde aan deze ontwikke ling te maken. Op 18 mei zou een veldwachter vergezeld van zijn twee zoons naar een Franse officier zijn gegaan en deze hebben ge vraagd om bescherming voor de bewoners van het gebied van Mechtas. Ook zou de veld- wachter inlichtingen hebben verschaft over een groep ver zetsstrijders van het Alge rijnse bevrijdingsleger. Later werden de veldwachter en zijni twee zoons vermoord door le den van deze ongeveer 80 man sterke groep, die de nacht daarop de massamoord in Me loeza pleegde. Van Franse militaire zijda wordt vernomen dat in de nacht van donderdag op vrijdag bij Saida in westelijk Algerië 35 Mohammedaanse arbeiders door opstandelingen zyn gedood en 21 gewond. De verslagenen zijn eerst gemarteld. Uit Tunis wordt gemeld dat de secretaris-generaal van het Tunesische ministerie van Bui tenlandse Zaken, Hajeri, vrijdag ersntig gewond is by 'n schiet- party tussen Franse troepen en Tunesische gendarmes aan de Tunesisch-Algerynse grens. Hij stelde in dat gebied een onder zoek in naar het probleem van de vluchtelingen die Tunesië uit Algerië binnenkomen. ONBEPERKTE GARANT* VERINC iTOjii, odguau v-n „v.,,..}1 huizen atoomcentrum vormen, dat het werden gewond. Twee straalvliegtuigen zijn donderdag boven Minneapolis met elkaar in botsing gekomen en neergestort. Er raakten vier in brand. Vijf burgers ha zetfabrieken te zevenbergen verkrijgbaar bij: De 41-jarige Amerikaanse to neelschrijver Arthur Miller, echt genoot van de Amerikaanse film ster Marilyn Monroe, is vrijdag door de Washingtonse rechter Mclaughlin schuldig bevonden aan „minachting van het con gres". Er waren tegen Miller twee aanklachten ingediend en hy is aan beide schuldig bevonden. Dit betekent, dat hy in beide ge vallen minimaal tot een maand hechtenis of 100 dollar boete, en maximaal tot een jaar gevange nisstraf of 1000 dollar boete kan worden veroordeeld. De rechter kan ook gevangenisstraf en boe te opleggen. Miller is vrijdag nog met ver oordeeld. De normale gang van zaken in dergelyke gevallen is, De door de regering genomen beslissing inzake de lastencompen- satie voor de huurverhoging heeft bij de Christelijke middenstands bond, de Koninklyke Nederlandse middenstandsbond en de Neder landse Katholieke middenstandsbond ernstige ongerustheid gewekt. Dit blykt uit een adres dat de commissie van overleg van de mid denstandscentrales (waarin de genoemde bonden samenwerken) aan de Tweede Kamer heeft gezonden. De organisaties zijn voorts van mening dat het, gelet op de cu mulatie van lastenverzwaringen voor het midden- en kleinbedrijf in bedrijf- en privé-sfeer, wel haast onmogelijk moet worden geacht verantwoordelijkheid te dragen voor een verdere mede werking aan het prijsstabilisatie beleid. In het adres wordt o.a. gezegd: „Uit een perscommuniqué van de centrale werkgevers organisa- V.C.A ciccpc ties d.d. 17 mei 1957 blykt, dat Adenauer had succes naar het oordeel van deze orga. nisaties de door de regering ge nomen beslissing tot een aanmer- kelyke overcompensatie in het bijzonder in de lagere gemeente klassen leidt. Deze overcompen satie betekent een beduidende lastenverzwaring voor het be drijfsleven. De in de regeringsbeslissing genoemde minimum bijslagen hebben daarenboven voor het midden- en kleinbedrijf tot ge volg, dat aan het betrokken per soneel als regel een aanmerke lijk groter percentage dan 2 pet In sommige branches zelfs 5 Eisenhower heeft bezoek ont vangen van de onvermoeide Ade nauer, die er, mede in verband met de verkiezingen, op uit is getrokken om zekerheid te krij gen, dat de ontwapening niet zal worden verkregen ten koste van een, gc'ijk men dat tegenwoor dig noemt, in de ijskast leggen van de Duitse hereniging. Zou dit geschieden dan zouden de so ciaal-democraten onder Ollen- hauer, die uit politieke overwe gingen niet aarzelen de veilig heid van Duitsland tegenover Rusland op het spel te zetten, procent van de rechtensgel- dende lonen zal moeten gegeven worden". Verder wordt medegedeeld Toen by de behandeling van de bestedingsnota door de regering in het kader van het landbouw- prijsbeleid voorstellen werden ingediend tot verhoging van de inkomstenbelasitng hebben de middenstandsorganisaties de Tweede Kamer medegedeeld, dat deze lastenverzwaring buiten het bestedingsbeperkingsconvenant om, de medewerking van het prijsstabilisatiebeleid uitermate zou bemoeilyken. Zou de hier genoemde grotere lastenverzwaring reeds voor de middenstandsorganisaties reden zijn zich ernstig af te vragen of het nog verantwoord is voort te gaan dit prijsstabilisatiebeleid te steunen, een reden temeer tot bezorgdheid is gelegen in de voorstellen van de regering met betrekking tot de huurverhoging van bedrijfspanden, zo wordt in het adres gezegd. Weliswaar zijn de bedrijfspan den uitgezonderd van de ver plichte huurverhoging, zoals deze geldt voor de woningen, doch de praktijk heeft uitgewe zen, dat realisatie van de gebo den mogelykheid tot verhoging, pleegt te geschieden op het maxi mum toelaatbare niveau. Deze organisaties zijn' met name in het licht van deze ontwikke ling met grote zorg vervuld door de mededeling van de regering, vervat in de memorie van ant woord op het onderhavige wets ontwerp luidende: „Dat in het door de minister van Economi sche Zaken met het bedrijfs leven gevoerde overleg steeds is gesteld, dat een wyziging van de kostprijs als de onderhavige in het algemeen niet voor doorbe rekening in aanmerking komt, een standpunt, waarmede de ge raadpleegde organisaties van net bedrijfsleven zich hebben ver enigd. Deze kostprijsverhoging zal dus geen invloed mogen heb ben op de kosten van het levens onderhoud". Afgezien van de vraag of de hierbedoelde lastenverzwaringen geacht kunnen worden begrepen te zijn in de toezegging van het bedrijfsleven inzake zyn steun aan het prysstabilisatiebeleid in 1957, zyn de middenstandsorgani saties van mening dat het wel haast onmogelijk moet worden geacht verantwoordelykheid te dragen voor een verdere mede werking aan het prijsstabilisatie beleid. dat de beklaagde ongeveer een week, nadat hij schuldig Is be vonden, opnieuw voor de rechter versch.'nt, om zyn vonnis te ver nemen. De rechter heeft schriftelijk uitspraak gedaan, Miller was hierbij niet aanwezig. Verwacht wordt, dat hij hoger beroep zal aantekenen. Dit houdt in, dat zyn zaak eerst door de verschillende hoven van beroep zal worden be handeld, om uiteindelyk even tueel voor het Amerikaanse op perste gerechtshof te dienen. Arthur Miller blijft, tegen borg stelling, op vrije voeten. Naar vernomen wordt, is de Amerikaanse tankboot „Kern Hills" (10.441 ton) door Egypte op de zwarte lijst geplaatst om dat hy herhaalde malen olie heeft vervoerd naar de Israëlische ha ven Eilath aan de Golf van Aka- De tankboot zal geen havenfaci liteiten meer genieten in de Ara bische landen die Israël boycot ten. De organisaties van Algemene Ziekenfondsen aangesloten bij het gemeenschappelijk overleg Ziekenfondswezen en de Stich ting Autonome Ziekenfondsen hebben vrijdag aan de minister van Sociale Zaken en Volksge zondheid schriftelijk bevestigd, dat zy de suggesties van de mi nister inzake arbitrage in het tussen tandartsen en ziekenfond sen bestaande conflict aanvaar den. Zy blyven met de minister van mening, dat de arbitrage zal moeten lopen over de geschilpun ten zoals deze lagen op het mo ment van afbreken der onder handelingen, d.w.z. binnen de marge van enerzyds 25 cent en anderzyds 27,64 cent per stoel- minuut. De genoemde ziekenfondsorga nisaties zullen het zeer op prijs stellen, indien de minister een spoedige totstandkoming van de arbitrage zou willen bevorderen. Groot-Brittannië heeft vrijdag een tweede en zwaardere water stofbom hoog boven het midden van de Stille Oceaan tot ont ploffing gebracht. De bom werd afgeworpen in het gebied van Christmas-eiland, ongeveer 6700 km ten oosten van Japan en op bijkans 2000 km afstand van Ha waii door 'n viermotorige straal- bommenwerper van de R.A.F. Amar Medjkoene, caféhouder en één van de voornaamste lei ders van de Algerynse bevrij dingsbeweging (M.N.A.) in het gebied van Parys, is vrijdag bij een aanslag ernstig gewond. Waarschynlijk leden van het Al gerynse bevrijdingsfront (F. L. N.) losten schoten op hem en wisten daarna te ontvluchten. In een vrijdag in Oost-Berlijn uitgegeven gemeenschappelijk communiaué zeggen de Oostduit- se en de Franse communistische partij, dat het Russische optre den in Hongarije tydens de op stand van vorig jaar een „heil zame waarschuwing" is geweest voor degenen, die droomden van agressie en verovering. De Sowjet-Unie heeft een „waardevolle bydrage tot de zaak van het socialisme, de vre de en de veiligheid van de vol ken" geleverd, aldus het door het Oostduitse persbureau A.D.N. ge publiceerde communiqué. Een afgevaardigde van de Franse communistische party heeft zes dagen lang in Oost- Berlijn besprekingen gevoerd met de Oostduitse communisti-, sche party. ir Bij het Chileense eiland Qui* riquina is een Duitse vissersboot vergaan. Tien opvarenden kwa men om het leven. De vyf ove rige konden worden gered. De wolkenvelden die de afge lopen dagen van de Noordzee ons land waren binnengedreven zijn nu geheel opgelost onder invloed van een rug van hoge luchtdruk, ZONDAG 9 JUNI. v.m. n.m. Breskens 11.25 11.29 Temeuzen 12.04 Hansweert 0.40 12.44 Walsoorden 0.50 12.54 MAANDAG 10 JUNI. v.m. n.m. Breskens 11.54 12.26 Terneuzen 0.29 1.01 Hansweert 1-09 1-41 Walsoorden 1.19 1-51 ZON MAAN op onder OP •ndei Juni. 23.50 2 4.27 20.53 8.54 3 4.27 20.54 10.13 4 4.26 20.55 11.32 0.19 5 4.25 20.56 12.51 0.44 6 4.25 20.57 14.09 1.08 7 4.24 20.58 15.26 1.33 die zich van de Azoren via Ier land en Engeland tot aan ons land uitstrekt. Daar de lucht- drukverschillen boven ons land klein zijn, wordt er weinig wind verwacht. By zonnig weer zal de tempera tuur in het binnenland tot 17 k 20 graden oplopen, maar langs de kust zal een koele zeewind lucht aanvoeren waarin het kwik maar tot circa 14 graden stygt. Ten zuidwesten van IJsland wordt een niet actieve depressie aangetroffen, die zyn Invloed langzaam naar het oosten uit breidt, maar geen directe invloed op het weer in ons land zal uit oefenen. De vooruitzichten voor het weekeinde zyn dan ook niet ongunstig. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van zaterdagoch tend tot zaterdagavond. ZONNIG Aanhoudend droog en op de meeste plaatsen zonnig weer. Weinig wind, maar langs de kust in de middag zeewind. Iets war mer dan gisteren.

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1