Tropen adel Persconferentie van kanselier Adenauer De ontwapeningsbesprekingen De Franse kabinetscrisis Geslaagde bijeenkomst van ministers van Benelux te Brussel Amerikaanse minister treedt af De F.O.I.B. en de loon- compensatie Weeroverzicht HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN WEERBERICHT Tropen adel. I VRIJDAG 31 MEI 1957 12e Jaargang Nr 4077 ONDERHOUD MET EISENHOWER VAN DE de besprekingen uitgegeven com- GROOTSTE POLITIEKE BETEKENIS VOOR BUROPA ALS VOOR WEST-DUITSLAND RADIO-ACTIVITEIT NA DE PROEFONTPLOFFIN G IN NEVADA DE OPSTAND IN ALGERIE MOORD OP EEN ALGERIJNSE LEIDER TE MARSEILLE BE GEVOLGEN VAN DE AARDBEVING IN DE PROVINCIE BOLU HONDURAS WIJST VOORSTEL VAN NICARAGUA AF VOORMALIGE HONGAARSE MINISTER GEARRESTEERD Verklaring van Fosier Dulles PLEVEN WIJST VERZOEK VAN COTY AF EIST NU NATUUR-MARGARINE Zó uit de Natuur. Lichter verteerbaar. Smeuïger. Smakelijker. r És HET ALGERIJNSE VRAAGSTUK PFLIMLIN BIJ COTY Onbemand vluiegtuig aan controle ontsnapt. KOMPLOT ONTDEKT IN PARAGUAY FraiiKering Hi abonnement: '"eriieuzen Directeur-Hoofdredacteur 1. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Administratie-adres: Smidswa] Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— per kwartaal; per maand f 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N V v/h Firma P J. van de Sande, Terneuzen Advei tentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties (géén handeLsadver tenties): 5 regels f 1,—. Tedere regel meer 20 ct. Vermelding: Brieven ander nummer cf: Adrea Bureau van dit Blad 20 cent meer Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 «ar muniqué „niet slechts een foe- nDe besprekingen, die ik deze yvooK met president Eisenhower het» mogen voeren, zijn van de grootste politieke betekenis, zo wel voor Europa, als voor West- Duitsland", aldus heeft de West duitse bondskanselier, dr. Konrad Adenauer, op een persconferentie te Washington verklaard. Ambtenaren van de Ameri kaanse commissie voor atoom* energie hebben woensdag meege. deéld dat er dinsdag te Reno in Nevada een sterke toeneming van de radio-activiteit is gecon stateerd als gevolg van de atoom ontploffing 640 kilometer verder naar het zuiden op het proefter- rein in Nevada. De toeneming werd niet verontrustend ge noemd, aldus een ambtenaar van de staat Nevada. Een woordvoerder van de ram- pendienst van Californië zei, dat ook te Quincy, op ongeveer 650 kilometer van het proefterrein van Nevada, een sterke, maar niet gevaarlijke radio-activiteit is gemeten. Te Algiers is woensdag verno men, dat dinsdag een sectie Franse infanterie in de onmiddel lijke nabijheid van de Tunesische grens op een bende Algerijnse opstandelingen is gestuit. De sec tie werd onder vuur genomen door twee machinegeweren, die op Tunesisch gebied werden be diend. De Franse soldaten heb ben het vuur beantwoord om de mitrailleurs tot zwijgen te bren gén. Een jachtvliegtuig, dat de troe pen op de grond steunde, werd eveneens van Tunesisch gebied af onder vuur genomen. De bende opstandelingen heeft zioh op Tunesisch gebied terug getrokken, aldus werd te Algiers vernamen. Verder naar het zuiden, 75 ki lometer ten zuiden van Tebessa en vijftien kilometer van de Tu nesische grens, hebben Franse strijdkrachten strijd geleverd met een bende opstandelingen. Na de strijd lagen er 45 gesneu velde rebellen op het slagveld. Twaalf opstandelingen werden gevat. De Fransen verloren een dode en vier gewonden. De Noordafrikaan Mohammed Mahiddine, die beschouwd werd als de leider van het Algerijnse nationale bevrijdingsfront in het zuidoosten van Frankrijk is woensdag te Marseille door een lid van de Algerijnse nationale beweging vermoord. Mahiddine liep met de andere Algerijn, die plotseling een revol ver greep en zeven schoten op hem loste. Tengevolge van de aardbeving die zondag de Turkse provincie Bolu heeft geteisterd zijn 46 men sen omgekomen en 119 gewond, aldus heeft de gouverneur van Bolu, Tekelioglu, woensdagavond bekendgemaakt. Volgens de gouverneur werden ook woensdag weer twee schok ken gevoeld, maar deze richtten geen verdere schade aan. Honduras heeft woensdag een plan van Nicaragua om het grensgeschil tussen de twee lan den aan de president van het Amerikaanse opperste gerechts hof voor te leggen, van de hand gewezen. Dit gebeurde op de laat- ste dag van een conferentie van de ministers van Buitenlandse Zaken der vijf landen van Mid- den-Amerika, die te Guatemala was belegd voor het regelen van het conflict tussen Honduras en Nicaragua. Het overleg zal echter worden voortgezet. langrijk diplomatiek stuk, doch evenzeer een politiek document van gewicht is, dit in verband met de komende Westduitse ver kiezingen". De Westduitse bondskanselier verklaarde ook, dat hij wilde dat de Westduitse strijdkrachten de beschikking zouden krijgen over de beste en modernste wapens, „opdat zij kunnen voldoen aan hun bestemming, namelijk een eventuele aanvaller af te schrik ken". De bondskanselier zei dat de Londense ontwapeningsbespre kingen geen invloed zullen heb ben op het Westduitse program ma van herbewapening. „Wij zul len onze verplichtingen nakomen en onze beloften vervullen", ver klaarde hij. Adenauer was van mening dat de zeggenschap over atoomwa pens, die de Verenigde Staten voor de verdediging van West- Duitsland beschikbaar hebben ge. steld, bij Amerika moet blijven. Een verslaggever stelde Ade nauer de vraag of een verminde ring van sterkte en bewapening der westerse strijdkrachten in Europa het gevolg zou moeten zijn van een ontwapeningsover eenkomst op beperkte schaal, of dat zij slechts zou kunnen voort vloeien uit een veelomvattend verdrag tot bewapeningsbeper king. De vraag werd gesteld i.v.m. de eventuele instelling van een gebied, waarboven luchtver- kenningen zouden worden uitge voerd en dat ook West-Duitsland zou omvatten. Adenauer antwoordde dat bei de mogelijkheden het uitvloeisel zouden moeten zijn van een veel omvattende ontwapeningsover eenkomst. „Het zou goed zijn, in die de Verenigde Staten en de Sow jet-Unie hierover onderhan delden", verklaarde hij. In antwoord op een andere vraag over inspectie vanuit de lucht verklaarde bondskanselier Adenauer dat géén voorstel was gedaan daarvoor om in Europa een gebied te bestemmen en dat de Verenigde Staten ook niet het voornemen hadden dit te doen. „Dit is een zaak, die tussen de twee grote tegenstanders, de Ver. enigde Staten en de Sowjet-Unie, moet worden uitgemaakt" aldus de bondskanselier. „Rusland moet tonen, dat het ontspanning wenst. Indien het niet bereid is de voorstellen te aanvaarden, die de Verenigde Staten op de Lon dense ontwapeningsbesprekingen zullen doen, heeft het geen zin verder te gaan". Adenauer verklaarde voorts niet te kunnen zeggen dat de bij eenkomst Her minister^ van Bui tenlandse Zaken van de „grote vier", om te beraadslagen over Duitse hereniging, waarvan in 't dinsdag gepubliceerde communi qué wordt gerept, ook inderdaad zal worden gehouden. Adenauer werd ook gevraagd hoe West-Duitsland zou reageren indien er in Oost-Duitsland naar Hongaarse trant een opstand zou uitbreken. „Dit is een louter theoretische vraag. Ik geloof, dat de Oost duitsers zoveel zin voor disci pline hebben, dat dit niet zal ge beuren", aldus de bondskanselier. Uit gewoonlijk betrouwbare bron in Boedapest is woensdag vernomen, dat de politie de vori ge week Istvan Bibo, die vorig jaar tijdens de opstand voor de boerenpartij minister in de rege- ring-Nagy is geweest, is gearres teerd. Een woordvoerder van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken heeft woensdag toegegeven, dat Atiila Zsigeti, een voormalig par- lementsafgevaardigde die voor zitter van de revolutionaire raad in Gyoer is geweest, onlangs na zijn arrestatie geprobeerd heeft zelfmoord te plegen. De poging mislukte en hij is nu weer aan de beterende hand. Ieder zal zich binnenkort hiervan persoonlijk kunnen overtuigen, zo voegde hij hieraan toe, zonder verder in bij zonderheden te treden. Men gelooft dat Zsigeti aan het begin van deze maand is ge arresteerd. Twee weken geleden werd bekendgemaakt dat hij is afgetreden als parlementslid. Üe Amerikaanse minister van van de betrokken Europese lan- Buiten.'andse Zaken, John Foster j dey'oorts waarschuwde Dulles, Dulles, heeft woensdag op zijn ^at men njet moet verwachten, persconferentie in Washington dat spoedig viermogendhedenbe verklaard, dat de Ver. Staten bij sprekingen over het Duitse vraagstuk zullen worden ge- de ontwapemngshesprekingen de voer§ grootste voorrang willen gevenj)e ontwapeningsbesprekingen aan het vaststellen van een zóne kunnen nog wel geruime tijd du- 1 ren en de Ver. Staten houden dan ook geen rekening met een con ferentie over Duitsland binnen enkele weken of enkele maanden, zo zeide Dulles. De minister legde er verschei dene malen krachtig de nadruk op, dat men moet trachten aan de ontwapeningswedioop een halt toe te roepen. Het komt er niet zozeer op aan hoe verreikend de eerste resul taten zullen zijn, als er maar een begin wordt gemaakt. De vraag of bij het eerste stadium West- Europa betrokken zal zijn, hangt van de Westeuropese landen of. Dulles was het niet eens met voor luchtinspeetie, om zo gauw mogelijk tot een resultaat te ko men. De Ver. Staten zuilen met elk gebied als zóne voor inspectie in stemmen, waar zich geen politie ke complicaties kunnen voordoen waarop de besprekingen weer kunnen vastlopen. Ook een zóne die Europa omvat zou aanvaard baar zijn. Er zullen echter geen beslissingen genomen worden over een zóne waarbij West- Duitsland of Europa in het alge meen betrokken zouden zijn, zon der voorafgaande instemming de opmerking van bondskanse- Hij wees er voorts met nadruk op, dat het communiqué van Adenauer en Eisenhower van dinsdag zegt dat aan een alom- vattende ontwapeningsovereen- lier Adenauer van dinsdag, dat 'komst noodzakelijkerwijs ^en - een eerste ontwapeningsovereen- geling voor de Duitse hereniging komst een bilaterale regeling tus- vooraf moet gaan. De herent Unie zou moeten zijn. Als bijvoer- gingskwestie kan men echter sen de Ver. Staten en de Sowjet- niet als voorwaarde vooraf stel- beeld het Noord-Poolgebied als len voor eerste stappen op de inspectiezóne zou worden geko- ,weg der ontwapening; dat zou zen zouden Canada en Denemar. de kansen op overeenstemming ken (voor Groenland) erbij be- slechts nadelig kunnen bemvlo^ trokken zijn, zo meende Dulles, den, aldus Dulles. het onderhoud op het ministerie van Buitenlandse Zaken geen verzet is geweest tegen een sug gestie tot hervatting van het ge bruik van het kanaal door Fran- se schepen. Een desbetreffend be- mier Pléven heeft woensdag de sjuit van de regering zal waar- Franse president, Coty, meege- schijnlijk binnenkort worden ge- De radicaal gezinde oud-pre- lUÖÏrÉteMMÏGóRlNE - 'is; W'«s# Uw proeven wordt smullen* Uw smullen gezondheid! Iq de vergaderzaal van het secretariaat van de Belgisch-Ne derlands Luxemburgse douane unie aan de Wetstraat te Brus sel, is woensdagmorgen het comi té van ministers van Benelux bij een gekomen, ter bespreking van het ontwerp verdrag van de eco- nomisehe unie. Het was de eer ste maal na april 1956, dat dit werk comité van ministers van de Benelux in vergadering bijeen kwam. In de hotelkamer van Bed Sad- dock, de 27-jarige moordenaar van de gewezen ondervoorzitter van de Algerijnse assemblee Aly Chekkal, zijn tekeningen gevon den van een grote olieraffinade rij in Rouaan. De politie gelooft dat het Al gerijnse bevrijdingsfront na de dood van Chekkal db strijd naar het Franse moederland wilde overbrengen door sabotage te be drijven. Meer dan 500 politiemannen stellen een onderzoek in onder de 100.000 Noordafrikanen meest Algerijnen die in Parijs en omgeving wonen. Een dui zendtal is daar ter ondervraging aangehouden en in Rijssel 500. Chekkal is woensdag begra ven. De Franse regering heeft hem posthuum onderscheiden. Te ongeveer 10 uur opende mi nister Luns, die het presidium had, de vergadering. De Neder landse delegatie was in het mid den gezeten, met aan tafels ter rechter- en linkerzijde de Belgi sche en Luxemburgse delegaties. Van Nederlandse zijde waren aanwezig de ministers Luns, Zijl stra, Hofstra, Mansholt, Suurhof en Algera. Zij werden bijgestaan door een aantal- hoofdambtena ren hunner ministeries. Van Belgische zijde waren aan wezig de ministers V. Larock, Buitenlandse Zaken, H. Fayat, Buitenlandse Handel, J. Rey, Economische Zaken, H. Liebaert, j cesvolle Financiën, R. Lefebvre, Land- leid. bouw L. E. Troclet, Arbeid en Sociaie Zaken, E. Anseele, Ver keer en A. Lilar, Justitie. Van Luxemburg waren er de ministers Bech, Buitenlandse Za ken, M. Rasquni, Economische Zaken, P. Werner, Financiën, dr E. Colling, Landbouw, N. Biever, Arbeid en V. Bodson, Justitie en Openbare Werken. leen nog wat technische wijzigin gen worden aangebracht en voorts wacht dan nog het laatste gedeelte van de overgangsbepa ling. Minister Larock en minister Luns onderstreepten de opmer kingen van minister Bech. De drie delegaties zijn bijzonder te vreden en zeer opmistisch ge stemd. Minister Luns voegde daaraan nog toe deze vergadering zeer belangrijk te achten. Het is een zeldzaamheid dat een Benelux- conferentie zoveel succes heeft opgeleverd verklaarde hij. De ministers Bech en Larock brachten hulde aan minister Luns voor de levendige en opge wekte wijze waarop hij deze suc- vergadering heeft ge- De Amerikaanse minister van Financiën, George Humphrey, heeft president Eisenhower ge vraagd om ontslag uit zijn func tie, op zijn laatst aan het eind van de huidige zitting van het Amerikaanse congres. De president heeft de voorma lige onderminister van Defensie Robert Anderson tot Humphreys opvolger benoemd, zo heeft het Witte Huis bekendgemaakt. Het is nog niet zeker wanneer het ontslag van Humphrey in gaat. Eisenhower heeft de benoe ming van Anderson, een demo craat uit Texas, voor goedkeu ring naar de senaat gezonden. Anderson is vroeger ook reeds minister voor de vloot in de re- gering-Eisenhower geweest. Anderson wordt de volgende week 47 jaar. Hij is 20 jaar jon ger dan zijn voorganger. Aan Humphrey heeft de presi dent meegedeeld, dat de datum zal afhangen van de behande ling van een aantal belangrijke vraagstukken door het congres. Humphrey wil reeds enige tijd naar het particuliere zaken leven terugkeren. Hij is sedert 1953 minister van Financiën ge weest.' John Foster Dulles sprak woensdag op zijn persconferen tie opnieuw de geruchten tegen, volgens welke hij ook van plan zou zijn af te treden. Dulles begon zijn persconfe rentie met eer te bewijzen aan Humphrey. Een verslaggever meende, onder gelach van zijn collega's, dat dit wellicht het geschiktste ogenblik was om te informeren naar de plannen van minister Dulles. Deze zei toen. dat hij van plan was mi nister van Buitenlandse Zaken te blijven. COMMUNIQUé Na afloop van de vergadering werd door minister Luns, in het bijzijn vart minister Bech van Luxemburg en minister Larock van België, het volgende commu niqué uitgegeven: „Tijdens de vergadering van het comité van ministers, gehou den op 29 mei 1957 te Brussel, onder voorzitterschap van Z. E. mr J. M. A. H. Luns, minister van Buitenlandse Zaken van Ne derland, in het gebouw van het secretariaat-generaal van de Benelux-douane-unie, hebben de ministers het ontwerp-verdrag tot instelling van de Benelux- economische unie behandeld. De ontwerptekst van het Bene- lux-verdrag is artikel voor arti kel aan een beschouwing onder worpen, nadat iedere delegatie haar opmerkingen naar voren heeft gebracht. Een akkoord is bereikt over de besproken fundamentele kwesties en de formulering er van. In het bijzonder heeft het co mité van ministers ervoor ge waakt rekening te houden met de inhoud van de Europese ver dragen, die op dit moment ter goedkeuring zijn voorgelegd aan de parlementen. De opstelling van de definitie ve tekst van nog enkele artikelen is toevertrouwd aan een commis sie van juridische deskundigen. De ministers zullen de definitieve behandeling van het ontwerpver drag en de bijlagen voortzetten op de 15e juni a.s. te Brussel te houden vergadering van het co mité van ministers. Nadat minister Luns de inhoud van het communiqué had meege deeld, merkte de Luxemburgse minister Bech nog op, dat het communiqué eigenlijk niet volle dig is, omdat het geen indruk geeft van de enorme hoeveelheid werk, welke woensdag is verzet. Artikel voor artikel is behan deld en men kan wel zeggen, dat men het eigenlijk over het gehe le verdrag eens is. Er moeten al- deeld, dat hij niet wil proberen een kabinet te vormen op basis van Plévens rapport met uiteen- nettingen over de mogelijkheden tot beëindiging van de kabinets crisis. Coty had hem dit verzocht. Pléven deelde dit verslaggevers mee, nadat hij een onderhoud van anderhalf uur met de presi dent had gehad. Hij bracht ver slag uit over de resultaten van zijn besprekingen met politieke leiders. Pléven zei van oordeel te zijn, dat de besprekingen nuttig zijn geweest, daar alle partijen zich thans volkomen bewust zijn van de ernstige problemen, waarvoor het komende kabinet zich ge plaatst zien. Hij zei er zeker van te zijn, dat niemand graag de schijn op zich zal willen laden een oplossing van de kabinets crisis te vertragen. Kort nadat Pléven de presi dent had verlaten, kwam de af tredende minister-president, de socialist Mollet, bij de ambtswo ning van Coty aan. De aftredende minister van Buitenlandse Zaken, Pineau, heeft de leiders van alle politieke partijen behalve van de commu nistische en de Poujadistische partij uitgenodigd voor een be spreking op woensdagavond. Na het onderhoud op het mi nisterie van Buitenlandse Zaken, dat een half uur heeft geduurd, heeft de socialist Verdier meege deeld, dat is gesproken over de kwestie van het Suezkanaal en de eventuele vaart van Franse schepen door het kanaal. Van gewoonlijk welingelichte zijde werd vernomen, dat er bij De federale organisaties intel lectuele beroepen (stichting F. O. I. B.) heeft tot de Tweede Kamer der Staten-Generaal het volgen de adres gericht: „Het bestuur van de stichting rederatie organisaties intellec tuele beroepen (stichting F.O.I.B.) heeft met bezorgdheid kennis ge nomen van de plannen der rege ring, welke beogen de aanstaan de huurverhoging te doen com penseren door een loonsverho ging van 2 procent tot een maxi mum van 208,per jaar. Dit maximum der loonronde betekent immers, dat ten aanzien van de salarissen groter dan 10.400,per jaar wederom een nivellering optreedt. Deze wordt nog versterkt doordat in het al gemeen de personen met inko mens boven dit bedrag huren be talen die met grotere bedragen dan 208,per jaar zullen wor den verhoogd. Daarbij dient in aanmerking te worden genomen, dat de algeme ne kosten-verhogende factor, welke van deze huur- en loon ronde het onvermijdelijk gevolg is en de belastingprogressie, wel ke juist voor de bovenbedoelde inkomens uitzonderlijk nadelig werkt, het effect van de compen serende loonronde grotendeels teniet zullen doen. De huurverhoging en de hier uit voortvloeiende algemene kos tenverhogende factor treffen in het bijzonder ook de beoefenaren van vrije beroepen, voor wie geen compensatiemaatregelen zijn voorgesteld. Het is op grond van deze over wegingen, dat wij er bij U op aandringen bij de te nemen be sluiten ernstig rekening te hou den met de belangen van de be oefenaren der intellectuele be roepen. Wij menen tenslotte Uw bijzon dere aandacht te moeten vragen voor het nijpende probleem van de huisvesting der intellectuelen, waarvan het bovenstaande uiter aard slechts een onderdeel is." nomen, zo verwacht men. PINAY WIL GEEN KABINET VORMEN Oud-premier Pinay, die docar president Coty was aangezocht om een nieuwe Franse regering te vormen, heeft deze uitnodi ging van de hand gewezen. Pinay verklaarde tegei: o\ er verslaggevers dat het niet aan de conservatieven is om een op lossing voor de kabinetscrisis aan de hand te doen, daar zij geeiï deel hebben uitgemaakt van de regering-Mollet. „Doch wij zijn bereid de uit voering vein elk programma te steunen, dat niet in strijd is mef onze beginselen", verklaarde hij. President Coty heeft, na de weigering van Pinay, de leider der (Katholieke) volksrepubli keinen, Pierre Fflimlin, uitgeno digd hem op het Elysee te bezoe ken. PFIMLON AANVAARDT VOORLOPIG. De leider der Franse voiksre- publikeinen, Pierre Pflimlin, heeft woensdag tegenóver presi dent Coty verklaard diens op dracht tot het vormen van een nieuwe regering onder zeker voorbehoud te aanvaarden. Hij voegde hieraan toe dal hij eerst zijn partijgenoten op het donderdag te Biarritz te hoi en partijcongres zou moeten raad plegen alvorens een definitie*, er antwoord te kunnen geven. Pflimlin maakte de president duidelijk dat uiteindelijke aan vaarding afhankelijk zou rijn van de instemming der andète leiders van de volksrepublika- nen. De 50-jarige Pflimlin hoopt de president vandaag uitsluitsel te kunnen geven. D? volksrepublikeinen, die over 74 van de 595 zetels van de na* tionale vergadering beschikke hebben tot dusver gezegd, dat zij niet aan een regering zonder so cialisten en conservatiever, zul len deelnemen. Pflimlin was minister van Fi nanciën in het kabinet-Faure in 1955. Ook is hij minister van staat voor aangelegenheden be* treffende de Raad van Europa en minister voor de overzeese ge bieden geweest. Een draadloos bestuurd onbe mand vliegtuig van de Ameri kaanse luchtmacht is woensdag aan de controle van de basis van vertrek ontsnapt en op 80 km van Spokane, in de staat Wa shington neergestort. Wolkenvelden, afkomstig van de Noordzee, breidden zich in de nacht van woensdag op donder dag langzaam over Nederland verder naar het zuiden uit. maar bereikten oostelijk Brabant en de provincie Limburg juist niet. Het was daar dan ook een zon nige Hemelvaartsdag met maxi mum temperaturen van 16 a 17 graden. Hoewel het grote wolkenveld aan de rand oploste, gebeurde dit toch zo langzaam, dat het ten noorden van de lijn Koevorden De minister van Binnenlandse Zaken van Paraguay, Edgar If- ran, heeft dinsdagavond bekend gemaakt, da4 men een liomplot heeft ontdekt en 34 van de sa menzweerders; heeft gearres teerd. De voornaamste leiders van de groen zouden zich in Ar gentinië bevinden. Volgens de minister zou het initiatief zijn uitgegaan van de liberale partij, de voornaamste oppositiebeweging tegen de rege ring onder generaal Alfredo Stroessner. ZATERDAG 1 JUNI. v.m. n.m. Breskens 3.38 3.57 Terneuzen 4.13 4.32 Hansweert 4.53 5.22 Walsoorden 5.03 5.32 ZON MAAN op onder op <vnder Juni. 1 4.28 20.52 7.38 23.17 2 4.27 2053 8.54 23.50 3 4.27 20.54 10.13 ArnhemVlissingen zwaarbe. wolkt bleef bij temperaturen van 12 tot 14 graden Celcius. De luchtdrukverschillen over ons land zijn nu zo klein gewor den dat er nog maar weinig wind is overgebleven. De aanvoer van wolkenvelden is dan ook nagenoeg tot stilstand gekomen. Het laat zich aanzien dat de zon er in zal slagen in de loop van heden de bewolking grotendeels op te lassen. Waar dit het geval is zal de tempera tuur tot 17 a 20 graden kunnen oplopen, maar in de middag kan er dan langs de kust zeewind op steken, hetgeen met afkoeling gepaard zal gaan. medegedeeld door het K.N. M.l. te De Bilt, geldig tot vrijdag avond. Zonnig weer. Droog weer met aanvankelijk in het midden en noorden van het land nog wolkenvelden, die echter geleidelijk oplossen. Daarna op vele plaatsen zon nig weer met middagtemperatu- ren van 16 tot 20 graden. Weinig wind.

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1