De Franse kabinetscrisis Het ontwerpverdrag der Economische Unie voor Benelux Vooraanstaand Algerijn in Parijs vermoord De monitaire moeilijk heden van Frankrij De ontwapeningsbespre kingen te Londen hervat Grote brand te Gennep EEN ONGEZOND LEVEN? Weeroverzicht WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN S. DINSDAG 28 MEI 1957 12e Jaargang Nr 4075 WESTDUITS MEMORANDUM AAN DE SOWJET-UNIE Bondsregering wil de besprekingen over een veiligheidsstelsel voortzetten DE TOESTAND OP HAITI Rust en orde worden nog bedreigd Taak van informateur Pléven wordt moeilijker Socialisten weigeren deelneming aan nieuw kabinet en willen concrete voorstellen NIEUW KABINET IN DENEMARKEN De staking bij de Parijse metro GROTE RAZZIA IN PARIJSE WIJKEN Be ontwapeningsbespre- gisterochtend uit Washing- kingen tussen de vertegen woordigers van de Verenig de Staten, Groot-Brittan- nië, Frankrijk, de Sowjet- U«ie en Canada zijn giste ren weer bijeengekomen om de uiteenzettingen te horen van de Amerikaan Stassen over de jongste Amerikaan se voorstellen, waarmee hij BRITSE REGERING WIL DIENSTPLICHT TEGEN HET EIND VAN 1960 AFSCHAFFEN Brits witboek over de defensie ton was gekomen. DE POSTDIENST ROND HEMELVAARTSDAG. DE AARDBEVING IN TURKIJE De overstromingen in Hongkong BENZINEPRIJS WORDT NIET VERLAAGD Benzinemaatschappijen mogen uit eigen wil wei de prijzen verlagen DE „TAHITI NUI" GEZONKEN. DE TOESTAND IN JORDANIË Arabische staten zullen Jordanië te hulp komen als het wordt aangevallen Frankering oij abonnement: ferneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2q?3 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— per kwartaal; per maand 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N. V v/h Firma P J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum por advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties (géén handelsadver- tenties): 5 regels ƒ1,—. Tedere regel meer 20 ct. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adrea Bureau van dit Blad. 20 cent meer Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags i« «m In Bonn is een Westduits me morandum aan de Sow jet-Unie gepubliceerd. Daarin wordt g<> mega dat de bondsregering bereid is de besprekingen voort te zet ten over een veiligheidsstelsel, dat alls Europese landen, met in begrip van een herenigd Duits land, vrede en vrijheid waar borgt. De bondsrepubliek is bereid zich bij 't verdrag te verplichten nimmer geweld te gebruiken als de Russen instemmen met een hereniging. Ook nieuwe Russische voor stellen inzake de hereniging wor den met belangstelling tegemoet gezien. Opnieuw wijst de bondsrege ring de Russische suggestie van de band, dat hereniging tot stand moet komen door onderhandelin gen tussen Oost- en West-Duits- rind. Vrije verkiezingen worden als een veel doeltreffender mid del beschouwd. De Oostduitse regering wordt niet erkend. De bondsregering zegt sterk de indruk te hebben, dat de Sow- jet-Unie een Duitse hereniging wil verhinderen. Ib een commentaar op het thans gepubliceerde Westduitse memorandum aan Moskou zegt de leider van de Westduitse so ciaal-democraten, Ollenhauer, dat dit memorandum wel rept van bereidheid om over onderdelen van een Europees veiligheidsver drag van gedachten te wisselen maar nalaat zelf voorstellen te doen, wat „met het oog op de ontwapeningsbesprekingen te Londen dringend nodig geweest was". Wht betreft het verzoek van het memorandum, de socialisti sche partij S.P.D. weer in de Sow- jet-zone van Duitsland toe te la ten, zegt Ollenhauer dat het we- zenlijke probleem niet gelegen is in toelating van andere partijen naast de „socialistische eenheids partij" maar het scheppen van al- getmene democratische rechten in die zone. Ollenhauer verwijt de regering, dat zij ook ditmaal geen overleg met de oppositie heeft gepleegd over opstelling en overhandiging van het memorandum. Volgens de New York Times blijft de toestand in Port au Prince onrustig. Rust en orde worden bedreigd door rondtrek kende graspen betogers. Het blad betwijfelt of het be stuur van Daniel Fignole, die zon dag als voorlopig president is ge installeerd, van lange duur zal zijn. De Franse socialisten hebben geweigerd zich te verbinden tot deelneming aan een nieuw kabi net, voordat hun „concrete voor stellen" zijn gedaan. Hierdoor is de taak van de informateur, de radicaal-gezmde oud-premier Réné Pléven, nog moeilijker ge worden. De socialisten zijn van mening, dat het initiatief moet komen van de zijde der conservatieven, die hun verzet tegen de impopulaire belastingvoorstellen ter bestrij ding van de kosten van de cam pagne in Algerië de door de so cialist Guy Mollet geleide rege ring ten val hebben gebracht. De crisissfeer is nog ver sterkt door de moord, die zon dag in een Parijse voorstad werd gepleegd op Ali Chekkal, een vooraanstaande Frans-ge zinde Algerijn, die o.a. plaats vervangend voorzitter van de Algerijnse assemblee is gp- weest. De ex-Gaullist Jacques Soustelle, een voormalige gou verneur-generaal van Algerië, die zondag door Pléven werd geraadpleegd, verklaarde dat 't land met alle energie het hoofd aan een campagne van „desin- gratie" moet bieden. Vele politieke leiders, onder wie Pléven, zijn van oordeel dat Frankrijk een coalitiekabinet op zo breed mogelijke basis nodig heeft, wil het de vraagstukken inzake Algerië en de financiële moeilijkheden kunnen overwin nen en bereiken, dat de verdra gen voor een gemeenschappelijke Europese markt en Euratom wor den bekrachtigd. Het geschil tussen de socialis ten en de conservatieven over het aandeel van laatstgenoemden in de val van het kabinet-Mollet maakt het moeilijk, de crisis spoedig op te lossen. Maandag zette Pléven zijn „ver zoeningspogingen" voort. Er is maandagavond in Dene marken een coalitiekabinet ge vormd bestaande uit negen so ciaal-democraten, vier radicalen en drie Georgisten. Het kabinet staat onder leiding van H. C. Hansen, die ook minis ter van Buitenlandse Zaken is. Ook in het vqrige, sociaal-demo cratische minderheidskabinet, be kleedde Hansen deze posten. De nieuwe coalitie heeft 93 van de 179 zetels in het parlement. Het is voor het eerst sedert de oorlog dat Denemarken een meerderheidsregering heeft. De sociaal-democratische rege ring was na de algemene verkie zing op 14 mei afgetreden. Ondanks een staking van sta tionchefs van de Parijse metro, die maandag is begonnen ter on dersteuning van looneisen, was de dienst op de voornaamste lij nen maandagochtend normaal. Op drie zijlijnen ondervond het verkeer vertraging. Zoals eerder gemeld zal 29 mei a.s. in Brussel een conferentie worden gehouden van ministers uit België, Nederland en Luxem burg over het ontwerpverdrag voor de tussen de Beneluxlanden te sluiten economisch unie. Het staat echter nog niet vast of bij deze besprekingen reeds het tijd stip voor de ondertekening van het unieverdrag kan worden vast gesteld. In Brussel is naar de „Neue Zür. Zeitung" meldt reeds het een en ander uitgelekt omtrent de inhoud van het ontwerpver drag. Het unieverdrag zou voor lopig voor 50 jaren gelden en uit ongeveer 100 artikelen bestaan. Een vooraanstaande Frans-ge zinde Algerijnse politicus, Ali Chekkal, is zondag vermoord, toen hij het stadion van Colom- bes, bij Parijs, verliet waar hij in de speciale loge van president Coty een voetbalwedstrijd had Naar aanleiding van geruch ten over een Westduitse lening tên bedrage van 30 miljoen dol lar voor Frankrijk wordt te Bonn vernomen, dat indien Frankrijk aan de Europese be talingsunie een speciaal krediet tot dit bedrag zou vragen de Duitse bondsrepubliek een der gelijk verzoek zeker met grote welwillendheid zou overwegen. West-Duitsland is de voor naamste krediteur onder de 18 E.B.U.danden en een speciaal krediet voor Frankrijk zou vrij wel alleen ten laste van de bondsrepubliek komen. Einde april beliepen de vorde ringen van West-Duitsland op de E.B.U.-landen, 817 miljoen dollar, terwijl Frankrijk een verrekeningstekort van 315 mil joen dollar had. De deviezenreserves van de Bank van Frankrijk bedragen thans het equivalent van onge veer 1 miljard dollar en de bank is van oordeel, dat een verdere daling niet mogelijk is, wil men de huidige wisselkoersen in stand houden. Daarentegen bedragen de de- De Britse regering heeft maan dag een witboek gepubliceerd, waarin wordt meegedeeld, dat zij van plan is de militaire dienst plicht tegen het einde van 1960 af te schaffen. Het aantal manschappen onder de wapenen zal worden beperkt van 690.000 tot 375.000. getast door luchtdrukdalingen In conferentiekringen werd vernomen, dat Stassen de Ame rikaanse voorstellen voor een ontwapeningsovereenkomst voor het eerste stadium maandagmid dag niet officieel zou indienen. De tekst van de voorstellen zou eerst ter kennis van de afgevaar digden worden gebracht. Naar verluidde, hebben Groot- Brittannië en Frankrijk in het weekend daarop erop aangedron gen het werk van de conferentie een of twee weken uit te stellen. Stassen zei op de vergadering dat hij naar Londen is geko men met de bereidheid ernstig te spreken over een gedeelte lijke overeenkomst. Hij heeft inderdaad zijn plan niet officieel ingediend. Van welingelichte zijde werd verno men, dat hij dit ook in de eerst komende dagen niet zal doen. Na Stassen voerde de Rus Zorin het woord, die eveneens zei bereid te zijn tot ernstige onderhandelingen. viezenreserves van de Bank Deutscher Lander ongeveer 4,5 miljard dollar. Deze reserves zijn groter dan die van het En gels Britse rijk. Te Bonn herinnert men er aan. dat de Duitse bondsrepu bliek, die in 1950 tot de E.B.U. toetrad, reeds 12 maanden later een aanvullend krediet aan de E.B.U.-landen moest vragen en dat Frankrijk toen daarvoor zijn toestemming gaf. Ook dit jaar wordt de post dienst op Hemelvaartsdag uitge voerd als op zondagen. Nacht posttreinen zullen in de nacht van woensdag op donderdag niet worden gebruikt. Het ver voer met late personentreinen op woensdag is uiteraard ge handhaafd, terwijl evenals an dere jaren extra vervoersmaat- pegelen zijn genomen. Ook post stukken, die in de late namid dag- en vroege avonduren van woensdag ter post worden be zorgd, zuilen dufe nog op vrijdag ochtend in de eerste bestelling kunnen worden opgenomen. Door het ontbreken van nacht- posttreinen treden echter plaat selijke verschillen op in de laat ste mogelijkheden van terpost- bezorging op woensdag. Inlichtingen hieromtrent ver schaffen de postkantoren. De aardbeving die zich zondag voordeed in het gebied van Bo- loe, ten oosten van Instanbul, heeft, volgens de jongste berich ten aan zeker vijftig mensen het leven gekost. Er zouden voorts 60 gewonden zijn. 280 huizen zijn vernield. Volgens latere gegevens heeft de aardbeving 51 doden en on geveer honderd gewonden ge- eist. Achthonderd huizen zijn ge heel verwoest en duizenden be schadigd. Troepen zijn naar het rampge bied gezonden om hulp te verle nen. De aardbeving werd zelfs gevoeld in steden die op 225 km afstand van Bolce liggen. In de dorpen in het gebied van Mudurmu zijn de meeste slacht offers gevallen. Hier werden 40 doden geborgen. De overstromingen in het ge bied van Hongkong houden aan als gevolg van voortdurende zware regenval. Er zijn reeds 23 doden te betreuren. Drie geïso leerde dorpen, zijn ontruimd. gevolgd. De dader, de 27-jarige Algerijn Mohammed Ben Sadok, verklaarde bij zijn arrestatie, dat hij van geen enkele politie ke organisatie lid was en op eigen initiatief had gehandeld. „Ik had enige tijd geleden het plan opgevat om een Frans-ge zinde Mohammedaan te doden. Ik koos Chekkal, omdat hij de laatste Mohammedaanse vriend van de Fransen was", aldus Sa- dok. Chekkal kreeg een kogel in de rug. Korte tijd later stierf hij aan zijn verwondingen. Jacques Soustelle, een voorma lige gouverneur van Algerië, zei de moord te beschouwen als „een van de wreedste, lafste en msëst dwaze misdaden", die hij sinds het began van de opstand in Algerië had beleefd. Konderden politiemannen heb ben maandagochtend een groot scheepse razzia in de Parijse wij ken aan de linkeroever van de Seine uitgevoerd en duizenden Noord Afrikanen ondervraagd. De razzia hield verband met de moordaanslag op de pro-Franse Algerijnse politicus Ali Chekkal, De dader van de aanslag op Chekkal, Mohammed Ben Sadok, heeft zondagnacht bekend, dat hij lid is van het Algerijnse nationale bevrijdingsfront. Het pistool waarmee hij Chekkal doodschoot, had hij zondagmiddag van eeri jonge Algerijn, wiens voornamen hij alleen maar kende, gekregen. Bij een onderzoek in hotels en café's waar Sadok veel kwam, zijn nog twee pistolen, een revol ver en gummistokken in beslag genomen. Ook zijn bij de razzia van maandagochtend grote som men geld, in één geval twee mil joen frank, aangetroffen. De ho telhouders die ervan verdacht worden dat zij geld in bewaring hebben dat door agenten van de Algerijnse opstandelingen in Pa rijs in ingezameld, worden onder vraagd. Alsmede 38 artikelen der over gangsregeling, welke in bepaalde beschermende clausules voorziet, welke van toepassing zullen zijn voor overgangsperioden, welke in de regel twee tot tien jaar zou den duren en waarvan de defini tieve duur door een besluit van het comité van ministers der Be- neluxstaten kan worden vastge steld. Wijzigingen der wisselkoersen in een Beneluxstaat zullen slechts na voorafgaand overleg met de beide andere partners mogen ge schieden. Nederland en België behouden zich voorts het recht voor speciale clausules in het De directeur-generaal van han del en nijverheid heeft op een vraag van de KNAC medege deeld, niet te kunnen zeggen of de benzineprijs, die ten gevolge van het Suezconflict werd ver hoogd, in ons land verlaagd teaj. worden en wanneer dat zou kurs- nen geschieden. Het overleg tussen de benzint- maatschappijen en het ministens van Economische Zaken leidde in december 1956 tot een verhoging van 1,6 cent per liter. Hieruh groeide een systeem var: een ge temporiseerde prijsverhoging (glijdende schaal) voor alle aarö- olieprodukten. Gevolg hiervan is. I i dat de mogelijkheid tot prijsver unieverdrag op te nemen inzake laging nu of in de naaste toe hun overzeese gebieden. komst niet los kan worden gezien Wat de organen der economi- j van de omvang der na de Suei- sche unie betreft zal het comité van ministers, dat thans reeds de principiële besluiten neemt, de leiding van de economische unie op zich nemen waarbij 'besluiten eenstemmig moeten worden ge nomen. De op te richten raad der economische unie zal vermoede lijk bestaan uit de thans reeds bestaande raad van hoge ambte naren. Als raadgevend orgaan zal voorts de reeds bestaande parle mentaire Beneluxraad fungeren. Ter aanvulling van de reeds eerder gesloten overeenkomst in zake de oprichting van een ge meenschappelijke arbeidsmarkt zou worden bepaald, dat burgers der drie landen vrije beroepen in het gehele gebied van de Benelux mogen uitoefenen, alleen advo caten en in Luxemburg boven dien artsen vallen hier buiten. Wat de landbouw betreft zou het verdrag bovendien bepalin gen bevatten welke er uitdrukke lijk in voorzien, dat wat betreft de landbouw, de voedingsmidde lenvoorziening en de visserij maatregelen zullen worden ge nomen om eventuele crisis te voorkomen of crisistoestanden te doen verdwijnen. Te ruim vier uur is gistermid dag in de opslagplaatsen van de N.V. Papierfabriek Gennep brand uitgebroken. In zeer korte tijd was de grote hoeveelheid grond- die zondag in Parijs is gepleegd, stoffen één grote vuurzee gewor- Een 600 Noord-Afrikanen werden aangehouden en in autobussen of te voet onder politiegeleide naar het hoofd bureau van de Parijse politie gebracht voor een nadere on dervraging. De moordenaar van Chekkal, ean 27-jarige Algerijn, heeft zondag na zijn arrestatie ge zegd, dat hij de aanslag op eigen initiatief gepleegd had, niet in opdracht van een poli tieke organisatie. De vroegere gouverneur-gene raal Naegelen heeft verklaard, dat Chekkal door de nationalis tische opstandelingen ter dood veroordeeld was. In een pamflet van de Algerijnse nationalisten is verklaard, dat Chekkal doodge schoten moest worden. Hij stond onder bescherming van de Fran se politie. De stadswijk die maandagoch tend uitgekamd is, was afgezet door politiemannen, uitgerust met machinepistolen, geweren en gasmaskers. Zondagnacht heeft de politie reeds Noord-Afrikanen in het noordelijke deel van Parijs onder vraagd. De „Tahiti Nui", het bamboe- vlot waarop vijf mannen onder leiding van de Fransman Eric Bisschop op weg waren van Po- lynesië naar de kust van Zuid- Amerika, is zondag 250 mijl van het eiland Juan Fernandez ge zonken. De vijf epvarenden wa ren bijtijds aan boord gegaan van het Chileense fregat „Ba- quedano", dat het vior naar het genoemde eiland zou slepen. Ook was ongeveer de helft van de apparaten, die zich aan boord van het vlot bevonden, in veilig heid gebracht. Het vlot zonk, nadat de sleepkabel tijdens een storm was gebroken. De expeditie had willen aan tonen, dat bewoners van Poly- nesië via de heersende zeestro ming de kust van Zuid-Amerika hadden kunnen bereiken Zes en een halve maand geleden wa ren zij met hun tocht begon nen. Met het oog op de schade, die zij bij vorige stormen had den opgelopen, hadden zij ge vraagd naar Juan Fernandez te worden gesleept. den. Van de opslagplaats zocht het vuur zich een weg naar een der machinehallen, waar onder meer de nieuwe papiermachine, die sedert vorig jaar in bedrijf is, staat opgesteld. Vijf brandweren, resp. uit Nij megen, Venlo, Boxmeer, Kuyck en Gennep bestreden het vuur, dat een bedreiging vormde voor het gehele fabriekscomplex, waarin vier machines zijn onder gebracht. De schade is op het ogenblik nog niet te overzien, maar kan in de miljoenen lopen. De fabriek verschaft werkgelegenheid aan ruim 350 arbeiders. Gisteravond tegen tien uur was men de brand enigszins meester. Er waren toen drie lood sen met grondstoffen verloren ge gaan. Het vuur is vermoedelijk ontstaan in een kleine loods aan de Willem Boijeweg. Het terrein van deze fabriek, die een der grootste industrieeën in het Noord-Limburgse is, is zeker uit gestrekt. Door de straffe wind sloeg het vuur onmiddellijk over naar drie loodsen van 100 m en 20 m breed. In deze loodsen was papier opgeslagen, alsmede grondstoffen, waaronder cellulo se. Toen deze loodsen eenmaal in brand stonden leek het een on. mogelijke taak het vuur nog te doven. Het blussingswerk werd nog extra bemoeilijkt, doordat spoe dig bleek, dat de gemeentelijke waterleiding van Gennep niet voldoende bluswater voor alle spuiten kop leveren. Er zat toen niet anders op om kilometers lange slangen uit te rollen, waar mee water werd gehaald uit het riviertje de Niers. Met behulp van aanjaagmotoren werd 't wa ter door deze slangen gedreven. Het gelukte echter niet meer de loodsen te redden. Zij brandden geheel uit, waarbij tonnen papier en grondstoffen verloren gingen. Enkele brandweerlieden raak ten door de sterke rookontwikke ling bedwelmd en een hunner moest naar het ziekenhuis in Nij megen worden overgebracht. Acht brandweren, waaronder die uit Venlo en Nijmegen hadden handen vol werk aan de enorme hoeveelheden papier, cellulose en andere grondstoffen, waarin het vuur fel gloeide. De bedrijfsbrandweer va» de Zuid-Ooster busdienst is er in ge slaagd om de aan het branden de fabriekscomplex grenzende reparatiewerkplaats voor auto bussen voor de vlammen te vrij waren. Te ongeveer 11 uur waren de brandweren, welke nog versterkt waren met het korps uit Kleef, het vuur jn zoverre meester, dat de fabriek voor het grootste ge deelte gespaard kan blijven, het geen betekent, dat vele kostbare machines nog bruikbaar zullen rijn. Het bedrijf is tegen brand ver zekerd. Aan de technische hogeschool in Istanbul is maandag een nieu we krachtige aardbeving gere gistreerd. Men schat, dat het cen trum van deze aardbeving op on-gJL„, geveer 175 km van Istanbul ligt.J.voldoende voor maanden. kwestie toegepaste prijsverhogin gen. Deze mogelijkheid kan niet worden afgeleid uit prijsverlagin gen in ons omringende landen. Evenmin kan verband worden ge legd met vraohtnoteringen. Ie overleg met de maatschappijen hebben de kostenfactoren van „Suez" niet direkt en volledig tb de prijzen doorgewerkt, wat el ders in Europa wel het geval was. De scherpe prijsbewaking van aardolieprodukten is er, volgens de directeur-generaal, borg voor, dat er prijsverlaging komt, zodra dit mogelijk is. Er zijn echter te veel factoren in het geding om iets -over een lagere prijs en het tijdstip daarvan te kunnen zeg gen. Tenslotte wordt medegedeeld dat het de benzinemaatschappïjén is toegestaan eigener beweging de prijzen te verlagen. De Jordaanse minister van Dt fensie, Soeliman Toukan, heeft yerklaard dat de andere Aratb sche staten Jordanië te hulp zul len komen als het door Israëi wordt aangevallen, zulks op grond van de bestaande verdra gen. De Jordaanse regering heeft maandag besloten de activiteit van „Jehova's getuigen" te ver bieden. Hun wordt verweten dat zij Zionistische propaganda ma ken. (Advertentie.) Velen leiden een ongezond, on natuurlijk leven. Gevolgen: slap pe werking der organen, onzui ver bloed, verstopping. Daardoor onstaan moeheid, hoofdpijn, puistjes, aambeien enz. HERBE- SAN kruidenthee geeft 't lichaam zijn natuurlijke werking terug! Verkrijgbaar bij apotheker of drogist a ƒ1,80 per groot pak, Een kleine storing bracht gis teren wat bewolking boven ons land, die echter voor een groot deel in de loop van de dag op loste. De zon scheen langdurige perioden en bracht het kwik tot maximaal 17 graden. De met noordoostelijke winden aange voerde lucht is nog steeds van medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van dinsdagoch- tenend tot dinsdagavond. Weinig verandering Droog weer met enkele over drijvende wolkenvelden maar ook zonnige perioden. Weinig veran dering in temperatuur. Meest matige wind tussen noordoost er noord. WOENSDAG 29 MEI. v.m. n.m. Breskens 1.29 1.56 Terneuzen 2.04 2.31 Hansweert 2.44 3.11 Walsoorden 2.54 3.21 ZON MAAN cp onder op Mei. 30 4.30 20.50 5.27 21.49 31 4.29 20.51 6.28 22.37 polaire oorsprong en laat geen hoge maxima toe. Ook vandaag staat het weer 'in ons land nog geheel onder in vloed van het uitgestrekte hoge- drukgebied dat zich uitstrekt van het zeegebied ten zuiden van IJsland via het noordelijk deel van de Noordzee naar midden Finland. -Boven Scandinavië wordt het hogedrukgebied aam van een front dat, overigens in actief, over de Noordse bergen naar het zuidoosten trekt, op het weer in ons land heeft dit geen andere invloed dan dat de wind iets naar noord krimpt. Overi gens blijft deze meest matig en zullen opnieuw zonnige periodes voorkomen waarbij in het tem peratuursverloop weinig wijzi ging komt. Arrestaties van Kroaten in Zuid-S!avië In de Zuidslavische stad iZadax rijn elf Kroatische studenten ge arresteerd, die verleden maand de stichting van de staat Kroatië in de tweede wereldoorlog on der Duitse bescherming her dachten. In Zagreb, de hoofdstad van Kroatië, is kortgeleden een aan tal studenten veroordeeld wegens pogingen om een Kroatische na tionale beweging in het leven te roenen.

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1