Een woord voor moeder ïïlenu Lclclt uw zijn kind niet anders dan anderen )Mt <U \jtCMW De uren voor twaalven tellen dubbel SPOEL OM die melkfles! De gekleurde siernetel W^j ouders: De trouw in zwart en wit U kunt niet alles weten Moderne... van de week Feyoa, een nieuwe fruitsoort 24 olifanten omringen één man. VOOR DE VROUW MEDISCH PROBLEEM OPVOEDING TUIN EN POT e TIPS Enige tijd geleden sloeg vele ouders wellicht de schrik om het hart toen zij lazen, dat verontruste directeuren en rec toren zich tot de ouders gewend hadden. In een gemeen schappelijk schrijven richtten de hoofden van de Amster damse gymnasia en middelbare scholen zich tot de ouders van de aan hun zorgen toevertrouwde leerlingen, om hun ernstige bezorgdheid uit te spreken over het gebrek aan plichtsbesef en toewijding bij een deel der leerlingen en over de wijze, waarop het huiswerk werd gemaakt. Vermoedelijk zal dit schrijven bedoeld zijn als een kreet om hulp door een groep tot wanhoop gedreven opvoeders, die zich ten einde raad tot de ouders van hun leerlingen wendde om bijstand bij een schier onmogelijk gewor- den taak. Hoe de betrokken ouders erop gereageerd hebben, of zij gunstige invloed op hun kinderen hebben weten uit te oefenen en of de toestand sinds dien gewijzigd en verbeterd is, is Vorige week gaven wij U en kele recepten van lekkere melk en karnemelkdranken. Ditmaal willen wij dan nog uw aandacht vragen voor de melkshakes, die frisse combinaties van melk, ijs en vruchtensap of moes. Voor het mixen van de verschillende grondstoffen leent een elektri sche mixer zich wel heel goed, maar met een eenvoudige ma yonaiseklopper kan men ook heel goede resultaten bereiken. De verhoudingen zijn als volgt: 4 delen melk, 2 delen roomijs, 1 deel siroop of moes (in dit laatste geval 1 A 2 eetlepels sui ker toevoegen). De siroop, het ijs en de melk worden in de mixer gedaan en zolang geklopt tot een luchtige massa ontstaat. Op deze wijze kan men tal van heerlijke sha kes met verschillende smaken als: aardbeien, ananas, bana nen, chocolade, citroen, frambo zen, gember, kersen, koffie, si naasappel, enz. maken. Het ver dient aanbeveling de melksha kes direkt na de bereiding te nuttigen. Zondag: voorjaarssoep, kalfsfri candeau, asperges in kaas saus, aardappelen, grape fruit. Maunduykoud vlees, spina zie, gebakken aardappelen, brood met appelen. Dinsdag: eieren met tomaten saus. andijviesla, rijst, cho coladevla. Woensdagsaucijsjes, bloem kool, aardappelen, rijst met citroensap. Donderdagirish stew, beschuit met bessensap. Vrijdag: gekookte makreel, Hol landse saus, aardappelen, havermoutkoekjes. Zaterdagspekpannekoeken, fruit. RECEPT:ASPERGES MET KAASSAUS. 2 bossen stoofasperges, Vr l saus van aspergewater, 50 gram roomboter, 60 gram oude kaas, zout, paneermeel. De asperges in stukken snij den, schillen, gaar koken en goed. uit laten lekken. De saus maken en hier 40 gram kaas doorroeren. De helft van de roomboter in een vuurvaste schotel doen, de helft van de saus er op leggen, daarop de as perges en ten slotte de rest van de saus. De achtergehouden kaas met paneermeel mengen en de saus er mee bedekken. De rest van de roomboter smelten en er over gieten. In de oven snel een bruin korstje geven. RECEPT: HOLLANDSE SAUS. 2 eidooiers, 100 gram roombo ter, 1 eetlepel azijn, 'A theelepel citroensap, iets zout en peper. De eidooiers met zout, peper en boter 10 min. roeren. Dan de azijn toevoegen en de eier- massa kloppend au bain-marie verwarmen tot ze een dikke schuimige massa vormt. Het ci troensap er door roeren en de saus meteen opdienen. i mij onbekend. Er is verder niet meer over geschreven. Wel echter kan ik mij voor stellen, hoe vele andere ouderen, cie hierin nu toevallig niet be trokken waren, zich uitgelaten zullen hebben over de ten hemel schreiende mentaliteit en ver wording van de hedendaagse jeugd. Het is dan toch maar waar, wat er alom beweerd wordt. De jongeren hebben geen plichtsbesef, geen verantwoorde- lijksgevoel meer. Ze denken al leen aan uitgaan en pretjes; het huiswerk komt in de allerlaatste plaats ofhelemaal niet. WAT IS DE OORZAAK? Verre van te willen ontkennen, dat er in sommige lagen van de jeugd iets mis dreigt te gaan (anders zouden rectoren en di recteuren niet tot een dergelijke ernstige beschuldiging zijn ge komen), geloof ik echter toch niet, dat wij er komen, met alleen maar ach en wee te roepen over die jeugd en haar alleen de schuld van alles te geven. Laat het liever een aansporing voor de ouders en speciaal voor de moeders zijn de hand eens in eigen boezem te steken en zich af te vragen, wat hiervan de oorzaak is en of zijzelf mogelijk in iets te kort gescljoten zijn bij de opvoeding en bij hun invloed op de kinderen. Welk voorbeeld hebben zij ge geven? Hoe staat het met hun eigen plichtsgevoel en verant woordelijkheidsbesef? Hoe is de sfeer in huis? Heerst er liefde voor elkaar en liefde voor het werk, dat verricht moet worden? Is er verdraagzaamheid, hulp vaardigheid en harmonie? BEGIN BIJ U ZELF! Ach, wij weten het immers, het is niet de jeugd alleen, het zijn ook de hedendaagse volwas senen, die onder rusteloze span ningen leven en daarvoor vluch ten in steeds méér vermaak, af leiding, amusement. Liefst bui tenshuis, omdat men daar nog beter alles kan vergeten, wat in nerlijk kwelt. Het is of de men sen bang zijn om met zichzelf alleen te zijn. De gezelligheid van een huiskamer bevredigt niet meer. Er zijn sterker prik kels nodig. En in deze vicieuze cirkel groeien de spanning en on rust steeds meer. In hoeveel gezinnen worden rond de tafel nog spelletjes ge daan door ouders mét de kinde ren? Hoeveel moeders vinden nog tijd en geduld haar kinderen 's avonds voor het slapen gaan een verhaaltje voor te lezen of te vertellen? Kortom, w&t doen zij, de ouders, om hun kinderen aan huis te binden en aan een regel matig leven te wennen? Waar in gaan zij hen voor in het ver vullen van hun plicht? En daarom juist richt ik mij met deze vragen speciaal tot de moeders. Omdat moeder de spil en de bezieling is van het gezin of dit althans behoort te zijn. Haar invloed kan en moet van overwegend belang zijn bij de ontwikkeling van haar kinderen. Haar taak is zwaar, maar het is de mooiste, die er bestaat. Die taak begint bij het wiegekind en eindigt pas, nadat de jongen het nest zijn uitgevlogen en bewezen hebben, op eigen wieken te kun nen drijven. MARCELLE. (Nadruk verboden.) mensen hebben moderne gewoonten. Daaraan her kent men ze. En daarom scheert een man van deze tijd zich met een elektrisch scheerapparaat. Wij zijn specialist in deze scheer- apparaten, zijn bovendien vakman dus weten precies welk apparaat voor U het meest geschikt is, vraagt U gerust eens om advies, het verplicht U totaal niet. Dames-Herenkapsalons Parfumerie MAISON MODERNE Nieuwstraat 36, Terneuzen Telefoon 2070. „Mammie, mag ik korte sokjes aan?" Deze vraag zult u wel eens van uw spruiten gehoord hebben, wanneer het eerste waterige lentezonnetje haar belofte voor komende, warme dagen naar beneden zendt. „Mammie, mag ik een jurk met korte mouwtjes? Het is zo warm!" Vooral de kleine meisjes willen dadelijk de armpjés en beentjes bloot hebben. En al hult mammie zich vanwege de snijdende wind nog in haar bontjasje, de peuters verbeelden zich, dat het al volop zomer is. De meeste moeders zijn ge neigd, om maar toe te geven, om van het gezeur af te zijn. Deze VOORHANDEN: IK KAN HET ZELF IK KAN KOKEN IK KAN TUINIEREN IK KAN HANDWERKEN Ziet étalage Firma P. J. VAN DE SANDE Mensen die voortdurend slaap te kort komen hebben een verminderde geestelijke en lichamelijke weerstand. Zij zijn geprikkeld en zij worden gemakkelijk ziek. Dat geldt niet alleen voor volwassenen! Bij kinderen die te weinig slaap krijgen, is het precies eender. Dat onuitgeslapen kinderen vervelend zijn, weten eigen lijk alle ouders. Ze spreken dan tegen, ze maken ruzie, ze zijn ongezeggelijk, kribbig, bazig, hangerig en eigenwijs. Minder vaak komen vader en moeder bij eventuele ziekte van hun spruit op de gedachte, dat het herhaalde gebrek aan nachtrust hier mede oorzaak zou kunnen zijn. BEHANGSEL KAPOT GESCHEURD. Op 't kleuterconsultatiebureau kan men in allerlei toonaarden vernemen waarom Joke, Wim- pje, Annetje en Hanseman geen middagslaapje meer doen. De kinderen kunnen of „willen" niet! Volgens moeder gaan ze toch al die tijd maar gillen, of klimmen ze toch maar uit hun ledikantjes. Sommige kinderen, zo kan men vernemen, scheuren dan uit kwaadheid zelfs het be hangsel kapot. Het nodige overwicht van moe der op de kleuter is dan natuur lijk ver te zoeken. De voor 't kind nog zeer lange dag wordt niet Het instituut voor de verede ling van tuinbouwgewassen te Wageningen heeft een voor on ze luchtstreken nieuwe fruit soort in onderzoek: de feyoa of Nieuw-Zeelandse banaan. Deze vrucht heeft een op aardbei en ananas gelijkende smaak en is beter bekend in Nieuw-Zeeland, Californië, Italië en de Krim. Pas wanneer de vruchten een tijdlang zijn bewaard, waardoor de kleur groen is geworden, wordt het vruchtvlees zachter en gaan de vruchten aange naam geuren. In november vo rig jaar geoogste vruchten zul len pas met Kerstmis aan de markt kunnen komen. Indien de smaak van de fe yoa's beantwoordt aan de ge wekte verwachtingen cn de pro- duktiviteit van de planten rede lijk is, zal kunnen worden on derzocht of de teelt onder glas winstgevend is. leyoa's hebben ook sierwaar de als struik. De donkergroene leerachtige bladeren zijn grijs viltig aan de onderzijde. De bloemen zijn van buiten wit en veelkleurig rood met een groot aantal karmijnrode meeldraden. meer door een verkwikkende middagrust onderbroken. En hoe is het met de grote kinderen? Van de zomer zullen wij het schouwspel weer kunnen bele ven, dat zes-, acht en tienjarigen 's avonds om tien uur nog op straat aan het knikkeren of hin kelen, aan het voetballen of touwtje springen zijn. TE WEINIG VERTREKKEN De meeste schoolkinderen gaan veel te laat naar bed, tot schade van hun gezondheid, want door die voortdurend te korte nacht rust worden zij nodeloos vatbaar. Natuurlijk zijn er ook ouders, die er wel de hand aan houden, dat hun kinderen op tijd in bed ko men. Toch schuilt er hier dik wijls nog een addertje onder het gras. Tal van gezinnen met twee kin deren beschikken namelijk over een driekamerwoning. De gebrui kelijke en meest natuurlijke in deling is dan: woonkamer, slaap vertrek ouders, slaapvertrek kin deren. Over de bezwaren, dat twee of meer kinderen de kamer delen, wordt weinig nagedacht. De behuizing is in ons land nu eenmaal niet zo, dat men op dit gebied voor zich en zijn gezin de meest gunstige omstandigheden mag opeisen. Ieder kind 'n eigen kamertje, dat zou de geestelijke gezondheid van de enkeling zeker ten goede komen! ANGSTIGE DROMEN Aan de gemeenschappelijke slaapkamer zijn directe bezwaren voor de lijfelijke gezondheid ver bonden, ook al is dat vertrek hy giënisch ingericht en al wordt het voldoende gelucht. In de gemeen schappelijke slaapkamer komen de kinderen slaap tekort, ook al worden ze nog zo vroeg naar bed gestuurd. Het inslapen op een gemeen schappelijke slaapkamer gaat moeilijker, altijd houdt de één de ander wakker. Bij het ontwaken gaat het net zo. Die het eerst uit geslapen is, wekt de ander. Mid den in de nacht worden de kin deren bovendien, behalve van hun eigen buikpijn en angstige dromen, ook nog wakker wan neer de ander op z'n tijd ook zul ke aardigheidjes krijgt. Zo op het eerste gezicht lijkt het, of men deze moeilijkheid ge schikt uit de weg kan ruimen, door één van de kinderen geheel en al op de ouderlijke slaapkamer te nemen. Dit is echter beslist verkeerd. „SPOKEN" IN DE NACHT De oplossing is, dat men zoveel mogelijk de kinderen apart laat slapen. De één begint de nacht dan op de kinderkamer, de ander wordt te slapen gelegd in het bed van vader of moeder, tenzij men er de voorkeur aan geeft, één kinderledikantje in de voornacht in het óuderlijk slaapvertrek neer te zetten. Het inslapen kost dan tenmin ste al weinig moeite meer. Wan neer de ouders zich ter ruste be geven, kunnen de kinderen, na dat zij eventueel nog zijn „opge nomen", beiden op de kinder kamer verder slapen. Met het „spoken" in de nacht valt het meestal nog al mee. Om beide kinderen 's morgens zo lang mogelijk door te laten sla pen, verdient het juist nu, bij het steeds vroeger licht worden, aan beveling. de kinderkamer des avonds te verduisteren met vol doende dikke gordijnen, die goed sluiten. dr. H. W. SCALONGNE. (Nadruk verboden). kleine mensjes zijn trouwens be ter tegen de weersinvloeden be stand dan wij soms vrezen. En vooral als wij ze van baby af ge wend hebben aan de buitenlucht, kunnen ze wel tegen een stootje. Nelleke's moeder is in dit op zicht echter niet zo gemakkelijk te vermurwen. Ze is nog altijd 't ouderwetse standpunt toegedaan, dat een kind alleen gezond kan blijven, als het goed ingepakt is. Ze heeft Nelleke gekregen, toen ze al bijna 40 jaar was. Zelf is ze van degelijke boerenafkomst en zoals haar moeder haar groot gebracht heeft, zo zal zij het haar dochtertje ook doen. Dat wil zeggen 's winters met lange eigen gebreide kousen en dito broekjes met pijpjes, die bijna tot de knietjes reiken. De rokjes van het zevenjarige meisje hangen tot over de knie. De kinderen op de stadsschool bekijken haar kri tisch. Wat het precies is, weten ze niet, maar Nelleke ziet er An ders uit dan de anderen en daar om heet Nelleke „een gek kind". Haar kleertjes zijn stijf en don ker. Nooit heeft ze iets echt leuks en fleurigs, zoals de jurkjes, waarin de andere moeders haar kleintjes kleden. Nelleke voelt zelf het verschil ook, al zou zij evenmin kunnen formuleren, waar het nu eigenlijk in ligt. Ze heeft er 'n oneindig verdriet om. Ze voelt zich uitgestoten, een pa ria, bespot en geplaagd. Ze durft vaak bijna niet naar school. En dan komen die eerste lente dagen en daarmee de uitbundige metamorfose van de schoolkinde ren. De kniekousjes en trainings- broeken hebben plaats gemaakt voor leuke, gekleurde sokjes. Ze hebben nieuwe, lichte jurkjes aan met korte mouwtjes. Ze pronken met hun mollige, blote armpjes en beentjes. Alleen Nelleke loopt nog met haar lange, zwarte riibbelkousen en haar degelijke wollen jurken. Ze lijdt als nooit tevoren, want nu is er bij haar verdriet ook nog diepe schaamte gekomen. Ieder een denkt natuurlijk, dat haar moeder geen sokjes en nieuwe jurkjes voor haar konen kan. „Mammie mag ik sokjes?" „Nee kindje, het is toch veel te koud", dan barst Nelleke in tra nen uit en gilt: „Ik wil niet meer naar school. Ze vinden me alle maal gék met mijn lange kou sen." Misschien dringt er voor het eerst iets tot moeder door van wat er eigenlijk aan de hand is en waartoe ze Nelle ke veroordeeld heeft. Geen erger zonde bestaat er voor een schoolkind, dan er „an ders" uit te zien dan de kin deren in de klas. Er bestaat een vaste norm en wie daar aan niet voldoet, is „gek" en wordt ermee geplaagd. Als alle moeders dit besef fen. zou er heel wat kinder leed bespaard blijven. Maak daarom, uit eigen ijdelheid, uw kind óók niet te „mooi", want dat wordt evenmin ge accepteerd door de wrede klasgenootjes. MARCELLE. (Nadruk verboden). Melk is 't best voor elk i.(ea properheid 't..best voor melk)) Het is maar goed, dat er in onze huiskamers door gaans wel een plekje is te vinden waar de zon wel schijnt en ook waar zij niet kan komen, want anders zag het er voor de verschei dene kamerplanten niet zo goed uit. De ene houdt wel van ons lieflijk zonnetje, ter wijl de ander er beslist geen behoefte aan heeft. De gekleurde siernetel (co- leus) b.v. is een fraaie bont ge kleurde bladplant en een echte liefhebster van de zon. Hoe meer zonnestralen, hoe feller haar blad zich zal kleuren. Het gevolg hiervan is, dat zij tevens een echte liefhebster is van water; krijgt zij niet vol doende, dan toont zij haar af keer onmiddellijk door de blade ren slap te laten hangen. Dit komt de plant niet ten goede, dus kunnen we beter twee keer per dag water geven dan een keer, alleen dan natuurlijk als (Advententie.) Een van de grootste persoonlijk heden die de circuswereld ooit gekend heeft, Hans Stosch Sarra- seni, was de directeur van het wereldberoemde circus Sarra- sani. Persoonlijk leidde hij altijd zijn grootste nummer, de 24 oli fanten! Wat een dessuur; wat een geduld en toewijding moet Sar- rasani niet gehad hebben om met al de beslommeringen die hij door zijn circus had, met deze enorme dieren zo'n prachtig nummer te geven, dat nooit meer geëvenaard is. Lees de geschiede nis van het circus vanaf de sal- timbanques tot Barnum and Bai ley, Strassburger en Carré. Zie de fantastische rij van grote ar tiesten en beroemde circus-sen- paties aan u voorbijtrekken in liet prachtige circusalbum „De Bonte Droom van het Circus". Een boeiend en afwisselend ver haal met talloze pentekeningen, vele prachtige kleurenplaten en plaatjes; geschreven door de cir cuskenners bij uitstek J. v. Do- veren en Fred Thomas. Voor slechts 2,50 kunt u dit boekwerk kopen bij uw roomboterleveran- cier of rechtstreeks bestellen per brief of briefkaart bij Kantoor „Roomboteralbum", Postbus 47, 's-Gravenhage. U krijgt het al bum dan per omgaande toegezon den onder rembours. Vermeld vooral duidelijk uw naam en vol ledig adres. De bijbehorende plaatsjes ontvangt U gratis voor rijksbotermerken. U vindt zo'n merk op elk pakje roomboter. Neem een pakje extra voor de zondag! KLEUREN vormen een zeer belangrijke factor in de mode. Helaas zijn er veel dames die hiermede nog altijd moeilijk heden hebben en geen juiste kleurcom binaties weten te kiezen, waardoor het geheel van haar verschijning niet voldoet aan de verwachting, terwijl daarboven de accessoires die op zichzelf fraai zijn, niet uitkomen. Een juiste keuze is daarom van het allergrootste belang. Een van de combinaties, die het altijd goed doen, is wel de contrastrijke wer king zwart-wit. Hiervan geven wij op onze illustratie een aardig voorbeeld. Het betreft hier een wollen kamgaren pakje in wit met zwarte, zwaar zijden ottoman revers. Het jasje is loshangend en hieronder kan een geklede bloeze ge dragen worden. Om bij een dergelijk pak je yerder in stijl gekleed te gaan, behoeft men zich slechts te beperken tot zwart of wit. Zwarte pumps, zwarte handschoe nen en een wit hoedje completeren het geheel. Een zwart hoedje zou niet juist zijn, omdat dit boven de revers het ge hele bovendeel zo somber maakt. Afwis seling van -zwart en wit geeft het juiste effect. Vooral donkere typen zal zulk een en semble buitengewoon goed staan. In we zen eenvoudig geeft het cachet. Zo kan men nog veel meer combinaties bedenken doch vooral zij die niet zo sterk zijn in het kiezen van kleurcombinaties doen er goed aan zich in hun kleding tot één of hoogstens twee kleuren te beperken, of zich anders door een andere te laten ra den. Meer kleuren combineren op de juiste wijze is niet zo eenvoudig, maar met twee bij elkaar passende kleuren kan vrijwel iedereen omspringen. (Nadruk is verbodenj het zonnetje haar best doet. De coleus is een flinke groei er, neemt daardoor veel voedsel tot zich, weshalve we er goed aan doen haar eens per week kunstmest te geven. Wordt de plant voor de pot waarin zij staat te groot, dan moet zij verpot worden in een mengsel van 1 deel bladaarde, 1 deel graszodengrond en 1 deel zand. De beste tijd is vroeg in het voorjaar. Willen we de plant laten overwinteren, dan zoeken we hiervoor een warme lichte plaats. Deze plant rust niet, zo dat zij ook in de wintermaan den behoefte blijft houden aan warmte en water, echter geen mest. De bloei is onaanzienlijk en bovendien niet gewenst; con stateren we toch tekenen van bloei, dan nemen we deze di rekt weg, want bloei vraagt te veel van deze plant. Men kan vermenigvuldigen door stek, in de zomermaanden zullen deze spoedig wortelen. Voor de donkere hoeken Van de zon stappen we over in de schaduw, want de cinera ria is geen liefhebster van zon nestralen en deze plant heeft spoedig last van bladluis indien zij in de zon geplaatst wordt. Allerwegen ziet men thans in de bloemenwinkels en bloemen- venters rijden met cineraria's in velerlei kleuren, blauw, purper, steenrood, vleeskleur, rose en wit, alle in margrietachtige vorm. Doorgaans veel bloemen en maar weinig blad. De „senecio hybridus" zoals deze plant met een deftige naam heet, is een kruidachtige plant, zodat de bladeren behoef te hebben aan vochtige koelte. Ook zal men, door felle zonne stralen buiten bereik van de plant te houden, de gevreesde bladluis kunnen voorkomen, tenminste grotendeels. Is men toch ongelukkig en verschijnt ondanks alle genomen voorzor gen bladluis, dan is bestuiving met derrispoeder zeer aan te be velen. De cineraria vraagt veel wa ter, geregelde bespuiting der bladeren en eens per week kunstmest, waardoor we de bloei aanmerkelijk kunnen ver lengen. Zaadplant zijnde, behoort zij tot de tijdelijke kamerbewoners; d.w.z. wij kunnen ongeveer een week of zes genieten van haar schoonheid, waarna we haar kunnen verwijderen, nadat we er ons van overtuigd hebben, of er mogelijke jonge plantjes aan de voet van de plant gevormd zijn. Is dit het geval, dan kun nen we deze in september stek ken in een mengsel van tuin aarde met wat oude mest. Deze stekken moeten koel, maar liefst wel zonnig overwinteren, hetgeen niet altijd een gemafcr kelijke taak is. (Nadruk verboden.) Een strijkijzer koelt niet zo gauw af als u het op een plaatje asbest zet, een geribbeld is nog beter, want daardoor voorkomt afglijden. Fijn bloemzaad kan men niet gemakkelijk uitzaaien, vermeng het daarom met fijn zand, dan gaat het beter. Voeg eens een mespuntje cacau toe aan uw koffie, u krijgt er een pittige en aparte smaak door. Een natte zijden paraplu mag niet „gespannen" gedroogd worden, in slappe toestand laten drogen is beter voor de stof. Erg smerige handen kan men schoonmaken met een mengsel van koffiedik en zachte zeep. Daarna behandelt u ze nog eens met de binnenkant van een citroenschil. Hoedevoiles en dergelijke kunt u stijven als u in het laatste spoel water een beetje suiker oplost. Verfkwasten kan men schoonmaken in benzine of terpentine. Voor het opbergen van de kwast moet alle verf er uit zijn. Was de kwasten daarom ook nog eens in een zachtezeepoplossing, goed naspoelen. Kakkerlakken kunt u verdrijven door een mengsel uit te strooien van gelijke delen poedersuiker, borax, bloem en zwavel. (Nadruk verboden).

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 3