5^et ópel der groten De Franse kabinetscrisis De Verenigde Staten en de ontwapening ER IS WEER GRASBOTER Anti-Amerikaanse relletjes in Taipeh 41 vAn't Hof? De IJ-tunnel Zal rijbewijs bij ontzegging definitief vervallen HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Staat van beleg afgekondigd WEKELIJKSE WERELDSCHOUW KONINGIN EN PRINS IN NEDERLAND TERUGGEKEERD D ANKTELEGRAM VAN DE KONINGIN EN DE PRINS NA DE VERGADERING VAN DE NATIONALE VEILIGHEIDSRAAD COTY STELT BEZOEK AAN DE V.S. UIT DE WESTDUITSE NOTA AAN DE SOWJET-UNIE imimiiiiiiii PEERLESS BEDDEN VEROORDELINGEN IN HONGARIJE VRIJ ZONNIG. lteenkerlng bij abonnement: Terneuzen BHrecteur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 N& 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,per kwartaal; per inaand 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. ZATERDAG 25 MET 1957 12e Jaargang Nr 4073 Verschijnt dadelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties (géén handelsadver tenties) 5 regels 1.- Iedere regel meer 20 ct. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad. 20 cent meer Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur ADENAUER EN DE ONTWAPENINGSCONFERENTIE REGERINGSCRISIS IN FRANKRIJK Het wekte enigermate sensatie toen op het congres van de christen-democratische unie Adenauer bericht ontving als zouden Amerika en Rusland zodanige afspraken heb ben gemaakt, dat zij tot wederzijdse ontwapening zouden komen, zonder dat tevoren het vraagstuk van de Duitse eenheid was geregeld. Dit betekende niet meer of niet minder dan dat Adenauer's politiek, gericht op de mede werking van de westelijke wereld en in het biezonder Amerika, een volkomen vergissing zou zijn gebleken. NTu is onmiddellijk daarop een Amerikaanse ontkenning ge komen. Er zit in die ontkenning ook een halve verklaring, die doet zien waarom dit gerucht kon ontstaan. Er wordt op de Londense ont wapeningsconferentie, naar het oordeel van Stassen, wel enig resultaa^ verwacht, dat hierin 2 ou bestaan, dat weliswaar de Westelijken enerzijds, Rusland anderzijds niet een volledige c ntröle uit de lucht zullen aan vaarden, maar dat zones van grote omvang voor dergelijke controle worden ingesteld, en dan die, welke over betrekkelijk geringe bevolking beschikken. De New York Times, welks hoofdredacteur te Moskou ver bleef, en met veel moeite een in terview met Kroetsjef tot stand bracht, kan schuldig worden ge rekend aan dit sensationele be richt. Dat Amerika en Rusland zon beetje zouden zijn overeenge komen om de wereid te verdelen, lijkt reeds dadelijk onjuist, om dat het Amerikaanse congres en volk daarvan zeker niets willen weten. De sensatie van het be richt van de New York Times is geheel er af, nu Adenauer zich accoord heeft verklaard met het eventueel instellen van dergelijke gedeeltelijke zones, met al de daaraan verbonden restricties. DE STORM IS BEDAARD Inmiddels heeft de Bondsdag te Bonn de debatten achter zich j over de atoomwapenen op Duits grondgebied, die de Göttinger ge leerden hebben uitgelokt. Het debat in de Bondsdag heeft een resolutie te voorschijn gebracht, waarin in het algemeen aan de wereld wordt gevraagd om geen atoomwapenen te gebruiken. De sociaal-democraten, eenmaal op positie zijnde, vinden dit natuur lijk niet sterk genoeg. Zij zijn, evenals Labour in Engeland, te gen de nieuwe waterstofbomproe- ven, die door Engeland inmiddels vanuit Australië en omliggend gebied zijn ondernomen en zeer wel heten te zijn geslaagd. Ame rika heeft ook, ondanks herhaald Japans verzoek, geweigerd deze waterstofbomproeven te staken, wat nogal natuurlijk is nu Rus land met een gehele serie is voorgegaan. Intussen heeft de Chr. Dec. Unie van het sensationele ge rucht natuurlijk de kwade gevol gen ondervonden, al bleek ook nu hoe sterk de eenheid der par tij is en hoezeer Adenauer's ge zag als onaangetast mag worden beschouwd. De C. D. U. gaat, eigenlijk met niet minder ver trouwen dan vier jaar geleden, de verkiezingsstrijd in, en het zal zo straks moeten blijken of het voeren van oppositie om de op positie zelf, gelijk Ollenhauer en zijn partijgenoten ten uitvoer leggen, veel kans op stemmen geeft. HET SUEZ'S AN AAL EN DE FRANSE CRISIS. Inmiddels is het Suezkanaal- vraagstuk weer aan de orde. MacMillan heeft onder gejoel van de oppositie, zowel van Labour als ten dele uit conservatieve hoek, gezegd, dat Engeland Egyptische saldi zal deblokkeren, en dat de regeling over het Suez- kanaal tussen Egypte en Enge land nu, ook wat de betaling be treft, perfekt kan worden gere kend. De volgende dag verklaar de Mollet, dat Frankrijk een nieuwe bijeenroeping van de Vei ligheidsraad over Suez heeft ge vraagd, die inmiddels begonnen ls. En de dag daarop kwam Lloyd in het Lagerhuis verkla ren, dat hierin Engeland achter Frankrijk staat, gelijk in de Vei ligheidsraad reeds gebleken is. Wel is de boycot afgelopen, maar het ziet er voor Egypte toch niet zo heel gunstig uit wanneer men bedenkt, dat Mac Millan zelf een nieuw olieplan heeft ontworpen en dat het met de pijnleidingen van Perzië naar Turkii" ernst begint te worden. Int en werd de positie van Molle ninder sterk; de debatten over da 150 mrd. nieuwe belas tingen bewezen dit. Hij kon wei nig staat maken op de radikalen; rechts verenigden boeren en aan hangers van Poujade zich; in Algiers dreigt een nieuw offen sief der opstandelingen. Mollet's val kwam, ook a! stelde hij de vertrouwenskwestie, niet onver wacht. En zo zit Frankrijk weer met een regeringscrisis. Coty heeft een vriendschappelijk bezoek ge bracht aan Rome, terwijl op dat zelfde ogenblik de regering van Segni aftrad en nu een vrijwel uitsluitend christen-democrati sche regering onder Zoli tot het volgend jaar bij nieuwe verkie zingen zal optreden. MOEILIJKHEDEN VOOR DE GROTEN. Eisenhower's positie wordt er oo". niet sterker op. Men mag grapjes maken over zijn broer de bankier, die zijn hoog vredes- budget openlijk heeft gecritiseerd erger is, dat de president reeds posten heeft moeten terug nemen, en dat zowel democraten als republikeinen zich van dit hoge vredesbudget afwenden. In tussen ontvangt Amerika Diem als president van zuidelijk Viet nam, en blijft vriendschappelijk gezind jegens Indonesië, waar men van het ministerie van Dju- ala wellicht devaluatie verwacht. Maar ook Rusland heeft grote moeilijkheden te overwinnen. Te korten in de eerste plaats, een geweldige economische reorgani satie, die enkele jaren zal behoe ven om haar uitwerking te tonen d rrnevens. Dit kan tengevolge hebben, dat de Russische intrige kracht in het Midden-Oosten ver mindert. Ibn Saoed en Feisal hebben te Bagdad, waarheen koning Hoes- j sein niet ging om de vriendschap met Syrië niet geheel te verspe len. zich achter hem geschaard. In Amerika acht men de missie van Richards, die Eisenhower's doctrine toelichtte, geslaagd. In Engeland rekent men de Engelse invloed in het Midden-Oosten niet uitgespeeld, maar de nieuwe situatie zal zich pas op lange ter mijn ontwikkelen. Én dan is er Denemarken, waar verkiezingen zijn gehouden, die eigenlijk weinig veranderen, al zijn zij meer naar rechts ge richt. Dan is er Spanje, dat in de NATO wil komen, ook om het innerlijk gezag van Franco te versterken Dan is er de moge lijkheid dat de Benelux Unie spoedig een voldongen feit wordt en voorts het bezoek van Ko ningin en Prins aan Zweden, dat inderdaad door grote hartelijk heid werd gekenmerkt. Hier treft men nog een hoekje van rust en vriendelijkheid, een harmonieus accoord in de klan kenkakofonie van een woelige wereld. VAN DER MANDERE. Hare Majesteit de Koningin en Z.K.H. de Prins der Nederlanden zijn gistermiddag per regerings- Dakota van hun statiebezoek aan Zweden in ons land terugge keerd. Het toestel, dat bestuurd werd door de Prins, landde om 15.07 uur op het vliegveld Soes- terberg, waar de auto's gereed stonden die Koningin en Prins naar Soestdijk brachten. In een telegram hebben H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins der Nederlanden vrijdag Hunne Majesteiten de Koning en de Ko ningin van Zweden en het Zweed se volk dank betuigd voor de buitengewoon hartelijke ont vangst, die hun in Zweden ten deel is gevallen. Het bureau van de Franse pre sident Coty heeft vrijdag offi cieel meegedeeld, dat de presi dent oud-premier Pléven heeft verzocht te pogen een basis voor overeenstemming tussen de poli tieke partijen te vinden, die zou kunnen dienen als fundament voor een nieuwe regering. Coty verklaarde deze stap te hebben gedaan, omdat het hem. na zijn besprekingen met de Franse politieke leiders, was ge bleken, dat het uiterst moeilijk zou zijn een nieuwe regering te vormen. Pléven aanvaardde de opdracht van president Coty. In zijn mededeling hieromtrent zei hij dat dit volstrekt niet in hield dat hij, indien hij een basis voor een nieuwe regering zou weten te scheppen, ook zelf de taak van een kabinetsformatie ter hand zou nemen. Pléven verklaarde zo snel mo gelijk te zullen werken. Hij zou (Nadruk verboden.) Na afloop van de donderdag gehouden bijeenkomst van de Amerikaanse nationale veilig heidsraad een lichaam dat de president adviseert inzake be wapening en ontwapening verklaarde Harold Stassen, de Amerikaanse afgevaardigde op de ontwapeningsconferentie te Londen, dat hij van plan is naar Londen terug te keren om de besprekingen, die maandag wor den voortgezet, te kunnen bijwo nen. Deze verklaring ziet men in Washington als een weerlegging van de geruchten, dat de Ver. Staten wel eens kunnen vragen om uitstel van de besprekingen in Londen. Stassen wilde verder niets zeg gen, omdat de vergaderineen van de nationale veiligheids raad geheim zijn. De Amerikaanse minister van In Taipeh, (le hoofdstad van Formosa hebben Chinese betogers gisteren de deur van de Amerikaanse ambassade vernield en de Amerikaanse vlag neergehaald als protest tegen de vrijspraak \an een Amerikaanse sergeant, die twee maanden geleden een rege ringsambtenaar van nationalistiseh-China, Lioe Tsji Jan had dood geschoten. Van de ambassade sneuvelde talrijke ruiten en gelijk vloers werd het meubilair vernield. Minister van Buitenlandse Za ken George Jeh ontbood de Ame rikaanse zaakgelastigde om hem het misnoegen van zijn regering over deze vrijspraak kenbaar te maken. De Amerikaanse sergeant, Ro bert Reynolds, had verklaard, dat hij de Chinees uit noodweer had neergeschoten, nadat hij hem er op had betrapt, dat hij in zijn huis stond te loeren. Lioe was een functionaris van de Kwoming- tang-partij. Reynolds heeft inmiddels met vrouw en kind Formosa verlaten. Sergeant Reynolds was door een Amerikaanse krijgsraad vrij gesproken. De nationalistisch-Chinese mi nister van Buitenlandse Zaken heeft vrijdag voor het parlement verklaard, dat hij de Amerikaan se zaakgelastigde te Taipeh had verzocht Reynolds opnieuw te doen berechten, om op deze wijze tegemoet te komen aan de eis der verontwaardigde Chinezen op Formosa. De minister deelde ook mede, dat reeds een jaar met de Ver enigde Staten wordt onderhan deld over de status der Ameri kaanse troepen op Formosa, tot nu toe echter zonder resultaat. Vijf leden van het Amerikaan se ambassadepersoneel, die een toevlucht in de kelder hadden ge zocht werden door woedende be- zij, on- schuil togers mishandeld, toen der politiegeleide, hun plaats verlieten. Eén hunner, de pers-attaché Alexander Boase, moest met ern stige verwondingen naar een Amerikaans militaire ziekenhuis worden overgebracht. Met machinepistolen bewapen de nationalistische troepen be trokken vrijdagavond de wacht vóór het gebouw der Amerikaan se ambassade, doch niet nadat dit was vernield en geheime stukken hetzij gestolen, hetzij op straat geworpen wraen. Inmiddels was de woedende menigte op weg naar het kan toorgebouw van de Amerikaanse voorlichtingsdienst te Taipeh. Dit was echter reeds door nationa listische troepen bezet, waardoor plundering werd voorkomen. Tien auto's die buiten het ge bouw van de Amerikaanse mili taire raadgevende commissie stonden, werden door de demon stranten geheel vernield. De Amerikaanse zaakgelastig de heeft minister Jeh op de moei lijkheden gewezen, die een nieuw proces tegen Reynolds niet mo gelijk maken. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft medegedeeld dat de betogers het binnenste van het gebouw der Amerikaanse ambassade te Tai peh „totaal hebben vernield". Ook het gebouw, waarin de Ameri kaanse voorlichtingsdienst is on dergebracht, is aan verwoesting prijs gegeven. Hieraan wordt toegevoegd dat de ambassadeur, Karl Ranin, zich in Hongkong bevond, toen de wanordelijkheden begonnen. Alle auto's van de Amerikaan se ambassade zijn vernield. Een terrein, waar zich installa ties van het Amerikaanse leger bevonden, is door Chinese natio nalistische troepen afgezet. Te Taipeh is een uitgaansver bod afgekondigd. Militaire ko men de stad binnen. Alle te Tai peh verblijvende Amerikaanse onderdelen is aangeraden bin nenshuis te blijven. De nationalistisch Chinese am bassadeur te Washington, de heer Tong, heeft Amerikaanse ver slaggevers medegedeeld, dat een aantal schuldigen aan de wanor delijkheden is gearresteerd, „en er zullen nog meer arrestaties volgen". Betogers hebben later het po litiebureau van Taipeh omsin geld. Zij eisten de vrijlating van studenten, die i.v.m. hun aandeel in de wanordelijkheden waren gearresteerd. Bij de hierbij ontstane gevech ten werden acht betogers neerge schoten. De betogers hadden vier politiemannr in handen gekre gen en ontwanend. Zii beschoten de politie met de buitgemaakte dienstpistolen. De menigte werd tenslotte ver dreven door militairen. De chef van de generale staf van het nationalistisch-Chinese leger, generaal Peng Meng Tsji, heeft, met ingang van vrijdag avond, tien uur, plaatselijke tijd, de staat van beleg in Taipeh af gekondigd. Het leger heeft het gezag over de stad overgenomen. Defensie, Charles Wilson, heeft op een bijeenkomst van de sub commissie voor toewijzigingen van de senaat verklaard aat er naar zijn mening geen werkelij ke grond bestaat om aan te ne men dat het internationale ge vaar verminderd is. Hij zei dat het voorstel om de begroting voor Defensie voor het komende fixale jaar met 2.587 miljoen dollar te besnoeien „in feite neerkomt op een on verstandige weddenschap met de veiligheid van de Natie als inzet". Volgens Wilson bestaan er in Europa en het Verre Oosten nog talrijke moeilijke, onopge loste vraagstukken „de gevech ten in het Midden-Oosten zijn gestaakt, maar de problemen in dit gebied ziin niet opgelost. Te gen de tijd dat de begroting voor Defensie bij het congres wordt ingediend, kunnen wij ge plaatst worden tegenover nieu we, moeilijke toestanden in het Midden-Oosten of ergens an ders", aldus Wilson. Hij besloot met op te merken dat z'n standpunt gedeeld wordt door de commissie van staf- i chefs. Verwacht wordt, dat de Ver. Staten volgende week op de ont wapeningsbesprekingen te Lon den een voorstel zullen indienen tot een kléine beperking van het aantal wapens als eerste stap in de richting van een algemene ont wapeningsovereenkomst. Van welingelichte waarnemers te Washington werd vernomen, dat dit donderdag is besloten op het Witte Huis op de vergadering van president Eisenhower met de leden van de nationale veilig heidsraad. Dit plan voor een kleine beper king zou inhouden, dat wapens uit dé nationale voorraden zullen worden overgedragen aan inter nationale inspectiedepots, die on der toezicht zouden moeten ko men van een of gaan van de Ver. I Naties. Onder de wapens zouden vliegtuigen, onderzeeboten en andere schepen, tanks, geleide projectielen en artillerie vallen. Volgens de waarnemers te Wa shington zijn de vijf mogendhe den die te Londen over ontwape ning beraadslagen, van oordeel, dat aan een eerste, beperkte over eenkomst over ontwapening meer landen moeten deelnemen, wil de overeenkomst doelmatig zijn. Verder wezen de waarnemers, die veel voorbehoud in acht na men bij commentaar op de voor uitzichten, erop, dat de Sowjet- Unie op 26 april heeft meege deeld, dat zij wilde onderhande len over een beperkte, gedeelte lijke overeenkomst. nog vrijdagavond met de afge treden premier Mollet, de demis sionaire minister van Financiën Ramadier en de fungerende mi- nister van Buitenlandse Zaken Pineau spreken. Hij verwachtte niet vóór dinsdag of woensdag a.s. verslag bij president Coty te kunnen uitbrengen. De kabinetsformateur zei ook nog: „Het zal uiterst moeilijk zijn een oplossing te vinden, wanneer de partijen hun huidige stand punt handhaven. Daarom is een verzoening tussen de uiteenlopen de meningen noodzakelijk. Ik zal slechts één argument kunnen aanvoeren, namelijk het vaderlandslievende gevoel der politieke leiders. Dit vergt dat een ieder, op een tijdstip waarop zonen van Frankrijk in Algerië vallen, tot concessies bereid is aldus Pléven. De Franse president, René Coty, heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot, generaal Dwight Eisenhower, een telegram ge zonden, waarin hij hem mede deelt tot zijn spijt genoodzaakt te zijn zijn voorgenomen officiële bezoek aan de Ver. Staten i.v.m. de Franse kabinetscrisis uit te stellen. SPECIALISTENHONORARIA BIJ ALGEMENE ZIEKENFONDSEN De Ziekenfondsraad heeft de overeenkomst tussen de organi saties van algemene ziekenfond sen en de landelijke specialisten vereniging betreffende de hono rering van specialistische hulp aan ziekenfondsverzekerden voor het jaar 1957 goedgekeurd. Krachtens deze overeenkomst worden de tarieven, welke in 1956 van kracht waren, verhoogd met 6 met dien verstande, dat van deze verhoging zijn uit gesloten de röntgentarieven, die in 1957 onveranderd blijven gel den. De hogere uitgaven als gevolg van de verhoging van 6% wor den voor 1957 geraamd op ƒ2.627.000, waarvan voor de wet telijke verzekering (verplichte ën bej aardenverzekering 1.970.000 en voor de vrijwillige verzekering 657.000. West-Duitsland heeft de Sow- jet-Unie in de nota, welke don derdag werd overhandigd, mee gedeeld dat het in haar macht ligt om een algemene bewape ningswedloop op het gebied van kernwapens te voorkomen door haar houding bij de ontwape ningsbesprekingen te wijzigen. ONBEPERKTE GAR ANTH OP DE VERING HAZET FABRIEKEN TE ZEVENBERGEN verkrijgbaar bij: B. en W. van Amsterdam beraden zich Amsterdamse bedrijven willen rouwen B. en W. van Amsterdam heb ben met grote bevreemding ken nis genomen van de namens de regering door minister Algera mondeling aan de waarnemend burgemeester gedane mededeling inzake de IJ-tunnel, aldus een of ficiële verklaring, die in het hoofdstedelijke gemeentehuis aan een groep journalisten werd verstrekt. „Burgemeester en wethouders achten het standpunt van de re gering een miskenning van de le vensbelangen van Amsterdam", zo gaat de verklaring voort. „Zij kunnen thans nog geen verder commentaar geven; zij beraden zich over de in deze aan te nemen houding. B. en W. zullen de kwestie in de eerstvolgende raadsvergade ring van 29 mei a.s. aan de orde stellen." De vereniging van bedrijven ln Amsterdam-Noord, de Amster damse industrievereniging, de be langenvereniging Amsterdam- Noord en het wijkcentrum aldaar hebben tot de autoriteiten en bur gers van de stad een opwekking doen uitgaan, om op maandag 27 mei a.s. haar voorbeeld te vol gen en van gebouwen etc. de vlag halfstok te laten waaien „als uiting van diepe teleurstel ling over en als protest tegen het regeringsbesluit tot het opschor ten van een beslissing over de Coentunnel en bijdragen in de bouwkosten van de IJ-tunnel". Twee Hongaarse schrijvers, Istvan Erszi en Bela Szabo, zijn donderdag door een rechtbank te Boedapest tot vijf jaar gevange nisstraf veroordeeld wegens „het leiden van een contra-revolutio naire groep", aldus heeft het Hongaarse persbureau M'i'i ge meld. Drie medebeklaagden werden tot straffen variërend van één tot zes jaar gevangenisstraf ver oordeeld. Acht Hongaren uit Stalinvaros zijn vrijdag tot gevangenisstraf en verbeurdverklaring van hun eigendommen veroordeeld, om dat zij aan de opstand zouden hebben deelgenomen. Istvan Ka- dos en Karoly Nagseri, die de leiders van de groep werden ge noemd, kregen levenslange ge vangenisstraf. Voor de overige beklaagden variëerden de straf fen van vijf tot tien jaar. Onder hen bevonden zich officieren, die tevens tot degradatie werden veroordeeld. Het rijbewijs moet totaal ver vallen zodra de rijbevoegdheid door de rechter aan een auto mobilist ontzegd wordt. Dit is de strekking van een ontwerp van wet, dat bij het ministerie van Verkeer en Waterstaat in voorbereiding is ter wijziging van de wegenverkeerswet. Mededeling hiervan werd na mens minister Algera gedaan in een brief aan de Koninklijke Nederlandse toeristenbond A.N.W.B. Deze brief is een ant woord op een request dezer or ganisatie met het verzoek ver lopende rijbewijzen tijdens een ontzeggingsperiode van de rijbe voegdheid automatisch te ver lengen. De A.N.W.B. stelde daarbij, dat ontzegging van de rijbe voegdheid een bijkomende straf is en dat de rechter daarb ij niet beoogt een oordeel te geven over de rijvaardigheid van een wetsovertreder. Verloopt een rijbewijs tijdens 'n ontzeggings periode, dan menen negen van de elf provinciale griffies, dat het rijbewijs dan tevens vervalt, waardoor een gestrafte gedwon gen is een nieuwe rijproef af te leggen. Dit kan naar de mening van de A.N.W.B. niet de bedoeling zijn van de wetgever en even min van de rechter, die tijdelijk de rijbevoegdheid ontzegt. Van daar het verzoek, tot automat! sche verlenging, hetgeen een zuiver administratie kwestie zou zijn, Een storing in de hogere lucht lagen, die enkele dagen het weer in onze omgeving heeft beïn vloed, verwijderde zich vrijdag langzaam van ons land. Het erbij behorende regenge- bied trok naar Zuidoost-Engeland en Noordwest-Frankrijk, zodat men nu daar een regendag te ver werken kreeg. Tegelijkertijd be gon het bij ons op te klaren. Deze opklaringen hangen samen met een rug van hoge druk, die zich over de Oostzee en Duitsland naar onze omgeving uitbreidde. Deze rug gaf boven genoemde gebieden aanleiding tot noord oostelijke winden, waarmee ge leidelijk lucht met een laag vocht gehalte werd aangevoerd. Deze lucht zal heden ook over ons land stromen, waardoor het weer een enigszins schraal karakter krijgt. Ondanks de zon zal de tempera tuur maar weinig verschillen met die van gisteren. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van zaterdag morgen tot zaterdagavond. Droog weer. Droog en vrij zonnig weer. Ma tige tot vrij krachtige wind tus sen oost en noordoost. Ongeveer dezelfde temperaturen als giste ren ZONDAG 26 MEI. v.m. n.m. Breskens 11.26 11.56 Terneuzen 0.01 12.31 Hansweert 0.41 1.11 Walsoorden 0.51 1.21 MAANDAG 27 MEI. v.m. n.m. Breskens 0.10 12.37 Terneuzen 0.45 1.12 Hansweert 1.25 1.52 Walsoorden 1.35 2.02 ZON MAAN op onder op ou der Mei. 16.21 25 4.35 20.43 2.30 26 4.34 20.45 2.53 17.30 27 4.33 20.46 3.21 18.39 28 4.32 20.47 3.54 19.48

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1