Uit de Provincie BEURS0VERZ1CHT Binnenlands Nieuws Veilig Verkeersexamen voor de schooljeugd HOUTVESTER 't betfe va*, WIELRENNEN VOETBAL DUIVENSPORT CONGRES NEDERLANDSE BOND VAN HORECA EN AANVERWANTE BEDRIJVEN TE DOMBURG TERNEUZEN. KAPELLE. den. MIDDELBURG- „Uw gezondheid verdient warme belangstelling". Vraag uw winkelier deze folder met 15 patronen, Brei metNevedaReumanon! men. RETRANCHEMENT. SLUIS. IJZENDIJKE- ZAAMSLAG. DADERS ROOFOVERVAL GEARRESTEERD manchester OOK ISRAEL AKKOORD MET LEER VAN EISENHOWER OORDEEL OVER DE AANVARING VAN DE m.s. „BLOEMFONTEIN". DE AMERIKAANSE DEFENSIEBEGROTING De Ronde van Italië. OP 31 MEI BEHANDELING VAN DE STRAFZAAK TEGEN DE TAXI CHAUFFEUR UIT NIEUW- EN SINT JOOSLAND Vrijdag 31 mei zal de arrondis sementsrechtbank te Middelburg beginnen met de behandeling van de strafzaak tegen de taxi-chauf. leur L. H. uit Nieuw- en Sint Joosland. Als gevolg van de verbouwing van het gerechtsgebouw wordt de zitting in de foyer van de Concert- en Gehoorzaal aan de Singel gehouden. Het ziet er voorshands niet naar uit, dat de zitting in een dag beëindigd zal zijn. Zo nodig zal zaterdag wor den voortgegaan. De officier van Justitie heeft 30 getuigen en vier getuigen-deskundigen ge dagvaard. Samengevat luidt de dagvaarding als volgt: De 39-jarige H. wordt er in de eerste plaats van beschuldigd, dat hij op 8 januari 1957 de weduwe F. M. K.— R. uit Nieuw- E Sint Joosland, na een kalm beraad enige tijd tevoren, heeft gedood door haar met een laken te wur gen. H. wordt in eerste instantie moord ten laste gelegd. Moeht dit echter niet bewezen kunnen worden, dan wordt H. beschul digd van doodslag, waarbij der halve het kalm beraad enige tijd tevoren vervalt. Indien de recht bank evenwel H., noch op grond van moord, noch op grond van doodslag zal kunnen veroordelen, dan wordt hem diefstal van 3.000 ten laste gelegd, welk be drag toebehoorde aan de weduwe K. en welke diefstal vooraf, of vergezeld, ging van het plegen van geweld tegen het slachtoffer, waardoor dit is overleden. Mocht dit tenslotte evenmin bewezen kunnen worden, dan wordt H. ten laste gelegd, dat hij het geweld tegen de weduwe pleegde op het moment, waarop hij door haar op heterdaad werd betrapt bij het plegen van de dief stal van f 3.000. Bij alle vier ver onderstellingen is de mogelijk heid opengelaten, dat H. zijn daad, of daden, heeft gepleegd in samenwerking met een of meer andere (n). Voorts wordt H. af zonderlijk nog ten laste gelegd de diefstal van een bedrag van ƒ3.000. althans een geldbedrag tot ƒ6.000. dat aan de weduwe toebehoorde. ONTSLAG DIRECTEUR ZIEKENHUIS GOES NIETIG VERKLAARD Het ambtenarengerecht in 's-Hertogenbosch heeft vonnis gewezen in het geschil tussen de directeur-geneesheer van het Zie kenhuis te Goes, de heer G. J. S. en het gemeentebestuur van Goes. De heer S. was in beroep gekomen tegen het hem door de gemeenteverleende ontslag. Het ambtenarengerecht heeft dit ont. slag nietig verklaard, doch de door de arts ingediende eis tot schadevergoeding niet ontvanke lijk verklaard. De kosten van het geding zullen door het rijk wor den gedragen, aldus het vonnis. De heer H. Voormey, voorzitter van de Nederlandse bond van horeca- en aanverwante bedrij ven (de oudste van alle soortge lijke organisaties in West-Euro pa), heeft in zijn openingsrede ter gelegenheid van het twee daags congres het 66ste dat gisteren en vandaag in Dom burg wordt gehouden, verklaard dat ondanks de schijnwelvaart de gang van zaken in het middel grote en kleine horecabedrijf niet zo rooskleurig is. Dit is vooral toe te schrijven aan de verhoging van de accijns op gedistilleerd. Spreker pleitte voor de bouw van nieuwe eenvoudige logiesge- legenheden in ons land. De rege ring heeft tot taak de vakantie spreiding te bevorderen waardoor het bestaande recreatie-areaal en de bedcapaciteit beter kunnen worden benut. De heer Voormey is van mening dat er wijziging moet komen in de drankwet, die nog steeds is gebaseerd op sociale toestanden, die reeds lang ge schiedenis zijn geworden. Er zul len ruimere overschrijvingsmo gelijkheden moeten komen waar. door economisch het voortbe staan van de bedrijven mogelijk wordt gemaakt. Ook aan de vakopleiding van de ondernemers en toekomstige ondernemers moet meer aan dacht worden besteed. „Met be zorgdheid" maakte de voorzitter gewag van het voornemen der regering om tot werktij den ver korting in het horecabedrijf over te gaan. „Dit betekent immers of verdere vermindering van dienst verlening of ruimere verlening van overwerkvergunningen, met andere woorden hogere loonkos ten". „Voor het handhaven van onze concurrentie-positie in het Europese vreemdelingen-verkeer is het wenselijk dat de werkne mersorganisaties hun eisen niet overspannen", aldus de heer Voormey. Vergadering Coöperatieve Boerenleenbank. Op 21 mei 1957 hield de Coöpe ratieve Boerenleenbank Temeu- zen haar 44ste jaarlijkse algeme ne vergadering. De voorzitter, de heer K. de Kraker, deelde mede, dat in 1956 de aan de boerenleenbanken, aan gesloten bij de Coöp. Centrale Raiffeisenbank te Utrecht, toe- Vertrouwde middelen waren ge stegen van 1796 miljoen gulden tot 1880 miljoen gulden. De uit zettingen van de gehele organi sme waren in 1956 gestegen van 1031 miljoen tot 1227 miljoen 'tlden. Met dankbaarheid kon hij me dedelen, dat ook de gang van za ken bij de eigen bank tot tevre denheid stemt. De spaargelden zijn toegenomen tot bijna 10 mil joen gulden en de omzet steeg zowel in debet als in credit met 10 miljoen gulden. Het ba lanstotaal beliep aan het eind van het boekjaar 15.724.401,18 en het winstsaldo over 1956 be droeg ƒ50.569,86. Hierdoor ste gen de reserves tot 773.538,24. Tot bestuurslid werd herkozen de heer F. de Koeijer en tot lid van de Raad van Toezicht de heer Anth. Dekker, beiden te Zaam- slag. Over een voorstel tot statuten wijziging kon geen besluit wor den genomen, daar het daarvoor vereiste aantal leden niet aan wezig was. Van de gelegenheid tot het stel ler. van vragen werd in ruime mate gebruik gemaakt. Einde export van kool naar Zwitserland. Tot 25 mei zal in Zwitserland de beperkte invoer zijn toege staan van bloemkool, witte kool en savooie kool, alsmede van ra pen. Na deze datum zal de invoer van deze produkten in Zwitser land verboden zijn. Voor de Ne derlandse kool was de Zwitserse markt nog vrij beiangriik en we- keliiks werden behoorlijke hoe veelheden naar dit land verzon- Belffië verbiedt invoer Neder landse tomaten. Het ingang van 22 mei ging opnieuw de grens van België dicht voor een van de Neder landse tu'nbouwProdukten "mi ke thans in erote hoeveelheden aan de markt gaan komen, en wel voor de tomaten. Hoe lang deze grenssluiting voor de Neder landse tomaten zal doren is niet bekend. Voor de Nederlandse tuinders is deze eang van zaken wel erg teleurstellend. De toma- tenexport naar België was toch reeds belangrijk verminderd d^r de hoge exportheffing welke werd opgelegd met ingang van vorige week donderdag. Zo be droeg dinsdag deze exnorthef- fing niet minder dan ƒ1.32 oer kg. De priis. welke de tuinder voor de tomaten op de veiling ontvangt, ligt voor de beste kwa liteit ook niet hoger dan f 1.32 per ke. zodat er 100 bij de nrijs kwam wanneer tometen naar België werden verzonden. Dit belemmerde een vlotte ex port in hoge mate. J. de Kok overleden. In de ouderdom van 83 jaar is te Middelburtr overleden de heer J. de Kok. die in de Kring van de Gereformeerde Gemeenten en de Staatkundig Gereformeerde parti vele jaren een zeer voor aanstaande plaats heeft Ingeno- Ernstige val. De 86-jarige mejuffrouw J. H. had bij een bezoek aan het tehuis „Rozenoord" te Sluis het onge luk in een kelder te vallen. Na aanvankelijk in het tehuis ver pleegd te zijn, moest zij naar het ziekenhuis te Oostburg overge bracht worden. Vermoedelijk heeft zij bij de val een hersen schudding opgelopen. Goed afgelopen. Een Duitse personenauto reed in de Oude Kerkstraat te Sluis een tweetal kinderen aan. De kin deren kwamen op een autostep plotseling uit een zijstraat en de bestuurder kon ze niet meer ont wijken. Met enkele verwondin gen werden ze huiswaarts ge bracht. De Duitse chauffeur treft geen schuld aan het onge val, dat zo goed is afgelopen. Bevorderd. Tot wachtmeester le klas bij de rijkspolitie werd bevorderd de wachtmeester J. Marteijn van de brigade te IJzendijke. Vergadering kleuterschool. De neutrale kleuterschool vereniging hield haar jaarlijk se ledenvergadering. De vergadering die slecht be zocht was, werd geopend door de voorzitter, de heer Iz. Verkruijsse. Bji het jaaroverzicht zeide de voorzitter dat de school nog in een ongunstige positie verkeert daar het leerlingenaantal nog zorgen baart. Daar de speelplaats en omhei ning der school in zeer desolate toestand verkeert, werd destijds een verzoek aan de gemeente, raad alhier ingediend om mede werking te willen verlenen voor de betegelinp van de speelnlaats. Dit werd in de raad goedgekeurd, doch desondanks kon dit werk nog niet worden uitgevoerd daar gedeputeerde staten hiervoor nog geen goedkeuring hadden verleend. Verschillende leden be treurden dit, daar in het belang der kleuters hieraan toch wel spoedig iets moet worden ge daan. De rekening en verantwoor ding over 1956, werd toege licht door de secr.-penningmees- ter, de heer J. C. de Reu. Zij sloot met een nadelig saldo. Tijdens de rondvraag werd be sloten om dit jaar het schoolge bouw van een nieuw verfje te voorzien. Opening Kleedlokaal. Het was dinsdag voor de sport verenigingen in deze gemeente wel een bijzondere dag, want des avonds werd het fraaie kleedlo kaal officieel in gebruik geno men. Hiertoe waren op het gemeen tehuis samengekomen burge meester de heer Trimpe, gemeen te-secretaris de heer Kusee, eni ge leden van de gemeenteraad, bestuursleden van de voetbal- en korfbalvereniging en de gemeen te-opzichter de heer Duininck. Zodra het muziekgezelschap zich vóór het gemeentehuis had opgesteld, en het gezelschap zich daarbij had gevoegd, marcheerde „De Volharding" onder het spe len van marsmuziek en begeleid door zeer vele belangstellenden, naar het gemeente-sportterrein. Daar aangekomen zeide burge meester Trimpe, dat het voor de gemeente, maar in het bijzonder voor de sportverenigingen, wel 'n bijzondere dag is, nu het kleed lokaal, waaraan zulk een grote behoefte bestond, op het punt staat officieel in gebruik te wor den genomen. Het heeft inderdaad wel lang geduurd, maar het was lang niet eenvoudig geweest om de nodige vergunning tot bouwen te ver krijgen en de financiën beschik baar waren gesteld. En we mo gen nog blij zijn, dat de bouw zover gevorderd was, dat de be stedingsbeperking geen spaak meer in het wiel kon steken. Spreker bracht dank aan allen die aan de totstandkoming van dit kleedlokaal hadden medege werkt en speciaal aan de ge meenteraad en het rampenfonds. De gemeente-opzichter, de heer Duininck, werd hulde gebracht voor het fraaie ontwerp, waar door werd verkregen dat dit kleedlokaal zo niet het mooiste, dan toch zeker een der mooiste van Zeeland is geworden, waar- Taan diverse aannemers en am bachtslieden met liefde hebben gewerkt. Zeker blijven nog enkele wen sen onvervuld, doch deze zullen in de naaste toekomst wel opge lost kunnen worden. Zich tot de besturen en leden der sportverenigingen wendend, verzocht spreker met aandrang zuinig te zijn op dit ter hunner beschikking gesteld fraaie kleed lokaal. De burgemeester verzocht daarop twee jeugdige leden van de beide sportverenigingen de deuren vart de kleedkamers te willen openen, waarna hij zelf de deur van de scheidrechter open de. Nadat deze handelingen waren verricht, verklaarde burgemees ter Trimpe het gemeentelijk kleedlokaal voor geopend, het geen door het muziekgezelschap met het spelen van een mars werd bekrachtigd. De voorzitter van de korfbal club, de heer L. F. Houg, dankte daarop het gemeentebestuur en verder allen die aan de totstand koming hebben medegewerkt. Thans kan men clubs van elders op waardige wijze ontvangep, hetgeen zal leiden tot ontwikke ling var de korfbalsport. Spre ker gaf de verzekering dat de le den hun dankbaarheid zullen to nen door zoveel in hun vermo gen is het gebouw te bescher men. Ook de voorzitter van de voet balvereniging, de heer De Pooter, sprak zijn grote dank uit voor de beschikkingstelling van het kleedlokaal. Zaamslag kan thans met gerechtvaardigde trots de bezoekende clubs ontvangen. Burgemeester Trimpe dankte hierop beide sprekers en het mu ziekgezelschap dat deze opening opluisterde. Hij hoopte dat de sportbeoefenaars van Zaamslag veel genoegen en successen in zullen mogen beleven. Hierna werd gelegenheid ge geven het gebouw te bezichtigen, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Na de bezichtiging werd met het muziekgezelschap voorop en onder het spelen van marsmuziek naar het clublokaal afgemar cheerd. Gevonden voorwerpen. HISTORISCHE KOERS VOOR KONINKLIJKE OLIE. De beurs heeft woensdagmid dag een historisch moment be leefd, toen Kon. Olie onder gro te bedrijvigheid en luid geraas de mijlpaal bereikte van 200 gul den voor de aandelen van ƒ20 nominaal, overeenkomende met een koers van 1000 procent vol gens de oude noteringswijze. Overigens was de affaire over de gehele markt niet zo uitzon derlijk groot, maar de onder toon was goed en de koersen handhaafden zich uitstekend. Olie ging geleidelijk omhoog en in spanning volgde men op de tikker de ontwikkeling tot het ogenblik van 14.02 uur, toen een affaire tegen 200 gulden werd afgesloten en daarmee de koers van 1000 procent werd bereikt, waarop de beurs al lange tijd had gewacht. Het was op 10 mei 1920, dat aandelen Koninklijke voor het eerst de 10 maal pari- koers bereikten. Een zuivere vergelijking is dit uiteraard niet aangezien de waardeverminde ring van het geld en de gede clareerde stockdividenden be langrijke factoren zijn die niet buiten beschouwing mogen wor den gelaten. In de crisistijd na 1930 is olie zelfs weer tot de pa- rikoers afgezakt. Verder trok Philips de aan dacht die 4 procent verbeterden, hetgeen in het licht van de ver rassende kwartaalcijfers iets te leurstelde. Unilever wist de koerswinst van dinsdag te hand haven, AKU bleef gereserveerd, K.L.M. kwam na aarzelend be gin weer boven 139 gulden uit, in afwachting van de notering in New York. Scheepvaart verdeeld en aan de zwakke kant. Indonesische fondsen ongeanimeerd. Staats fondsen nauwelijks prijshou dend. Prolongatie 3% procent. Aan het bureau van de rijks politie werden de volgende ge vonden voorwerpen aangegeven welke terug te bekomen zijn aan de daarachter vermelde adres sen. Gasfles, Gr. Huissenspolder C 124; zakmesje, Reuzenhoek B 166e; kinderportemonna'e met inhoud, Axelsestraat 65; bedrag aan pasmunt. Pontstraat 11. en regenkapje, Rozemarijnstraat 15. WIE ZAL DE HARINGRACE DIT JAAR WINNEN? Een vloot van ruim honderd loggers, afkomstig uit Scheve- ningen, Katwijk, Vlaardingen en IJmuiden, spoedt zich naar de vangstgronden. De wind is krachtig op de kop, wat veel be weging aan de schepen geeft. Enkele loggers met sterke moto ren hebben loggers uit de ploeg met zwakkere machines, op sleeptouw genomen. Za verwach ten allen tijdig op de plaats van bestemming te komen. De kop van de vloot bevond zich dins dagavond om half zes op 53 gra den 20 minuten noorderbreedte. Dat waren de snelste lopers. Het is de bedoeling, dat de vloot woensdag in de namiddag op ongeveer 57 graden noorder breedte aan schot gaat, d.w.z. de netten uitzet. Combinaties werden gevormd en de jagers werden al aangewezen. Het ge sprek aan boord van de loggers is„Wie zal deze haringrace winnen?" De beide daders van de roof overval op de boerderij van Van Schaar aan de Schelmseweg in Arnhem heeft de recherche kun nen arresteren. Het zijn de 46-ja- rige werkloze los arbeider A. B. en de 44-jarige G. J. V., die inva lide is. Beide Arnhemmers ver klaarden bij hun verhoor door geldgebrek te zijn gekomen tot deze roofoverval, die hen ƒ210 opleverde. Van dit geld was na genoeg niets meer over bij hun aanhouding. Tevens heeft de politie vijf jeugdige Arnhemmers aangehpu- den, waarmee een reeks diefstal len tot oplossing is gebracht. De BEURSINDICES. 20/5 Int. concerns 316.22 Industrie Scheepvaart Banken Ind. fondsen Algemeen 154.75 163.96 120.92 102.06 221.82 21 5 317.22 154.91 164.79 120.27 101.60 222.28 22/5 320.06 154.75 163.13 118.80 100.60 223.20 NABEURSKOERSEN. Kon. Olie: 199.10-199.80 (199.75) Philips: 191%-192 ged. laten (291%) Unilevr: 428%-430 (430%) K.L.M.134.00 ged. b. 135.50 (138.75) Philips 5% conv. 12714-127% Het Jeugdgebouw aan de Kerk hoflaan was woensdagmiddag geheel gevuld met blijde scholie ren van de diverse lagere scho len uit Terneuzen, Driewegen, Sluiskil en Hoek, aan wie, als resultaat van het door hen met gunstig gevolg afgelegd ver- keersexamen, het diploma zou worden uitgereikt. De voorzitter van de Vereniging voor Veilig Verkeer „Terneuzen ei- Omstreken", de heer ir. J. F. Denie, verwelkomde de hoofden vn scholen met de verdere leer krachten, de aanwezige rijks- en gemeentepolitie en de school jeugd. Alvorens tot de uitreiking der diploma's werd overgegaan, werd door het nationaal Verbond voor Veilig Verkeer een tweetal films vertoond, waarvan de eerste be trekking had op de toepassing der verkeersregelen en de in de praktijk voorkomende overtre dingen aanschouwelijk liet zien. De tweede was vel van bijzon der grappige aard, want hierin liet een apenfamilie zien, dat ook zij verkeersovertredingen kun nen maken. Na een korte pauze werd over gegaan tot de uitreiking van de diploma's. Burgemeester A. F. Hanssens van Hoek reikte deze uit aan de schooljeugd van Hoek, waarbij hij de beide met lof geslaagden een extra pluimpje gaf met als extra beloning een tweetal zak woordenboekjes. Burgemeester mr. P. H. W. F. Tellegen reikte daarna de diplo ma's uit aan de leerlingen der diverse scholen te Terneuzen, Driewegen en Sluiskil en over handigde aan de met lof geslaag den als extra beloning een ver- keersbordje uit, terwijl een twee tal hunner nog als speciale ver rassing een boek ontvingen Hieronder volgen de namen der gediplomeerde leerlingen SCHOLEN TERNEUZEN. KOM. Openbare School A. Johannes van Straten (met lof), Arjen van de Griek, Francina van Damme, Jan Hamelink, Jan de Fouw (met lof), Antonie van den Brink (met lof), Robert van der Goes (met lof), Catharina Meeu- sen, Pieter van Oss, Friedrich Ver- brugge, Wilhelmina Kaan (met lof), Jan Visser, Maarten Penne, Johannes van de Velde, Levien de Bruijne, Pieternella Buijze (met lof), Willy Bareman, Gerrit Krij ger (met lof), Cornelis van Sluijs, Jacob de Zeeuw, Cornelia Dekker, Regt, Adri Buijze, Jan Verhelst, Henk Hommers, Jozina Jansen, Jacoba Verhelst, Hendrik Steen bergen, Jan Dieleman, Reinier Willemsen, Henny Visser, Ludovi- cus de Visser, Jacob Manhave, Jean Stoffels, Janna Balnikker en Pieternella Faas. Zuldlandscliool. Cornelis van Waart (met lof, en boek), Willem Burger (met lof, en boek), Pieter Vergouwe, Rosalia Buijze (met lof), Johannes Kools, Johnny Hamelink, Maria Loof, Jaap Nijssen, Renate de Haan, Adri Geensen, Wilhelmina Blok, Aarnout Rouw, Rinus Dei), karinus Maas, Abraham Gillissen, Jacobus Dieleman, Antonie Krij ger, Jan van Eenennaam, Piet de Doelder (met lof), Jenny van Op pen. Cornelia Dieleman, Suzanna de Kok, Alina Hofman, Paul Aar dewerk, Eliza Nagtegaal, Levina Blok, Johanna Vinke, Adriana de Fouw, Levina Riemens, Suzanna Riemens, Cornelia van Eijk en Geertruida LeunisGeertruida Leu- nis. Chr. School Jozinastraat. Cornelia de Bruijne, Maatje Her- rebout, Neeltje Versloot (met lof), Willem Scheele, Adriaan Korstan- je, Marinus Dieleman, Michiel Huis man (met lof), Cornelia Kaijser, Eddy Vis (met lof), Petrus Jan sen, Bastiana Faasse, Gerard Oost- dijk en Pieter van Es. Hervormde School. Dirk Boland, Adri Willeboordse, Jan Kolijn, Hubertus Marsilje, Pie ter de Graaf, Johan Stolk, Adriana van Damme, Ineke Verschoor, Cor nelis de Jonge, Cornelis Vermeu len, Pieter Hamelink, Johan Vis ser, Pieter Geene, Adriana van der Klooster, Alida van der Duijn, Hen- drika Ollebek, Cornela Terlouw, Pieter Kraak, Lodewijk van Driel, Jantje Schutte, Frans Vermeer; Cornelis Provoost, Jan Hamelink, Edwin Meertens, Cornelia van Hecke, Cornelia Schijf, Antonie van der Vlugt, Hendrika van Al phen, Cornelis Mechielsen, Jacobus van Doeselaar, Maarten Oosterling, Arie van der Hoek, Jan Bakker, Marinus de Ridder, Willem Don- ze, Michiel de Pooter, Jacobus Leenknegt, Milda Krijgsman, Jan- neke van Driel, Nellie de Frel, Su zanna Ollebek, Jacobus Willemsen, Geertruida Michielsen, Pieter Ru ben, Antonie Wieland, Janna Rie mens en Rachel Hamelink. R. K. Meisjesschool. Klara Vergauwe, Ans van Hooij- donk, Maria de Vijlder (met lof), Antoinette Dobbeleir, Maria de Schepper, Christina Lauret, Anny Jonkman, Josepha Willems, Maria Leunis, Marlena Janssens, Cecilia Ghuijs, Johanna Koek, Gonda Cor- nelissens, Rosa Kegels, Irene de Moor, Maria de Moor, Carolina de Koning, Helma Vonk, Maria Mul- laert en Johanna van der Linden. R. K. Jongensschool. Johannes de Theije (met lof), Willem de Roo (met lof), Robertus Bron (met lof), Roelof Jurriëns, Harry Tijssen, Antonius Kemper, Simon van der Linden, Carolus van de Kraaij, Ludovicus du Bois, Adrianus Dommanchet, Gaston Dü- selynck, George Pieters, Theo Sprenkels, Rumondes de Vos, Ben ny van den Brande, Robert Dob beleir, Robert van Pufjvelde, Jan Nijsten, Walter Verstraeten, Alout Ramselaa-r, Johannes de Waele, Adriaai. de Zeeuw, Johannes La- kerdveld en Paul Hoefeijzers. Chr. School op Geref. grondslag. Frans Bolleman (met lof), Adri ana Tollenaar (met lof), Helena de Pooter, Adriana Wisse, Mari nus Wisse, Jan de Bat, Marinus Dieleman, Levienus Klaassen, Ma rinus Walhout, Huberdina Diele man, Guiljaam Klaassen, Piet van de Velde, Catharina van de Velde, Govert Riemens, Petrus Simons, Geertruida Guiljam, Pauliena Wis- n SCHUTTERSVELD PRODUCT \t Israël heeft dinsdag in een of ficiële regeringsverklaring ver- klaard, dat het de Amerikaanse stappen voor het behoud van de vrede, onafhankelijkheid en eco nomische kracht van het Midden. Oosten toejuicht. In de verklaring wordt gezegd meest uitlopende zaken behoor den tot de buit van deze verdach ten, die voor de officier van jus titie zijn geleid. NIET ZO BEDOELD... „Het is zó nauw, dat ik er niet eens mijn portefeuille in kan stoppen". Dit zou C. uit Delft hebben gezegd, toen hij in de win kel van de firma P. in de Nieuw- straat aldaar een leren vest wil de kopen. De winkelier was het daar niet mee eens, en om het tegendeel te bewijzen stopte hij dertienhonderd gulden aan bank papier in de binnenzak van het vest. Het ging en de klant was overtuigd. De koop was gesloten. Aangezien er nog iets aan het vest moest worden veranderd bleef het in de zaak en C. kwam het later halen. Thuis ontdekte hij, dat de dertienhonderd gulden nog in de binnenzak zaten. „Die zijn nu van mij", meende hij, doch hij was zo verstandig eerst eens bij de politie te gaan infor meren of dat inderdaad zo was. Daar had zich inmiddels ook de verkoper vervoegd, die zijn fout ontdekt had. De politie wist de zaak tot tevredenheid van bei de partijen te regelen. De raad voor de scheepvaart te Amsterdam heeft als zijn oordeel over de aanvaring van het% 10.437 ton metende m.s. „Bloemfontein" met het Noorse s.s. „Sneland 1" op 19 december van het vorige jaar in de Schel de, dat beide schepen bij hun navigatie na hun aanvankelijke manoeuvres niet de nodige voorzichtigheid in acht hebben genomen. Beide schepen zijn te lang voortgegaan met te ma noeuvreren overeenkomstig de van de ander vernomen uitwijk- bewegingen en seinen in plaats van tijdig te stoppen en achter uit te slaan, aldus de raad, die overigens geen sanctie toepast. De schade van de aanvaring was licht. se Willem de Zeeuw en Christina dat Israël met de Ver. Staten en L/m rv-l/\n A TlotlOc XITll Q.1 Oppeneer B. L. O. School. permanente vrede in het Midden- Magdalena de Bruijne, Tonnie Qosten en de hele wereld. De ver- klaring vermeidt in algemene be- woordingen het bezoek aan Is raël van Eisenhowers speciale af. gezant, James Richards, die een reis door het Midden-Oosten heeft gemaakt om de leer van Eisenho wer toe te lichten. In de verklaring wordt voorts gezegd dat Israël geen agressie ve bedoelingen heeft tegen welk land of volk dan ook en dat het de Amerikaanse belangstelling voor een hulp aan Israël waar deert. De Amerikaanse regering heeft dinsdagavond haar voldoening uitgesproken over het feit dat Israël de leer van Eisenhower voor het Midden-Oosten heeft aanvaard. In een aan de pers verstrekt communiqué zegt het Amerikaan se ministerie van Buitenlandse Zaken dat de Ver. Staten de grondslagen en doelstellingen steunen, die in de verklaring van Israël worden uiteengezet en die betrekking hebben op de Ameri kaanse politiek in het Midden- Oosten binnen het raam van de leer van Eisenhower. de BlaeU, Cornelis Jonkman (met lof), Jan Verschelling, Tonny Ol lebek, Wilhelmina de Blaejj, Ger rit Visser, Arie van de Wege en Anomius de Doelder. DRIEWEGEN. Chr. School Driewegen. Adriana Wagenaar, Cornelia de Rujjsscher, Catharina Kaijser, Adriana de Vos, Esther de Visser, Henk Scheele, Jan de Jonge, Cor nelis de Kraker, Daniël de Kub- ber. SLUISKIL. Openbare School Sluiskil. Jan Andriessen, Corry de Ma- sier, Magda Hamelink, Akkie Postma, Jeanette van Gelderen, en Els d'Hont. Chr. School Sluiskil. Ad. de Ruijter, Kees Eekhout, Piet van Hoeve, Jaap Dubbeldam, Ineke Wolfert, Corrie van de Broeke, Jo Hamelink, Bas Sutter- land, Jac. Meeuwse, Jannie van Schaik, Nelly Vost dijk, Fientje Klaassen, Nellie den Hamer, Ko de Visser, Jan van Alten, Riet Ver- dutjn, Piet de Visser, Jan Jansen, en Tanny Duinkerke. St. Antoniussehool Sluiskil. Carlo de Waal, Tilly Bouchaut, Frans Lauret, Adrie Leijs, José Bouchaut, Ria Vermeersen, Freek Robert, Frankie Dhaene, Marianne de Blok, André Strjjdonck (met lof), Jaequeline van den Bosch, Jeanine Mobach, Ria Gelderland, Tilly van den Branden, Leonarda Marossi, Emiel Schelfhout, Masé de Graaff, Hans Schobben, Rosita van de Perel, Freddy de Witte, Loes Schelfaut, Truus Brmjns, An ton van Puijvelde, Theo Dierickx, Ria Hamelink en Eddy Gijsel. SCHOLEN HOEK. Openbare School Hoek. Willem Dieleman (met lof), Adri ana van Cadzand (met lof), Guil- laam Meertens, Marijke Platteeuw, Anna Koster, Catharina van Ta- tenhove, Cornelia Vercouteren, Harmen Otterloo, Leonardus Bree- poel, Janna Koster, Reinder Vis ser en Elizabeth Donze. Chr. School De Knol. Piet Michielsen, Suzanna Tolle naar, Janna Meertens, Cornelis de Jonge, Marinus de Rltter, Aarnoud Zegers, Maria Dieleman, Adriana Tollenaar, Jan de Fouw, Frans de Feijter, Maria Oppeneer, Frederik de Bree, Krin Dieleman, Jacob de Jonge, Hendrik de Ritter, Janneke Jansen, Frederik de Bruijne, Anna de Ritter en Maria van Doeselaar. 'andere bevriende naties wil sa menwerken om te komen tot een De commissie voor toewijzin gen van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft een vermindering van 2.586.775.000 dollar aanbevolen in de begroting van het ministerie van Defensie voor het op 1 juli beginnende be- lastingiaar. President Eisenhower had een bedrag van 36.128.000.000 dollar gevraagd voor het leger, de vloot en de luchtmacht. Volgens de commissie schijnt de militaire bedreiging van de vrije wereld in zekere onziehten verzwakt te ziin, hoewel waak zaamheid geboden blijft. De com missie acht de Amerikaanse vloot veel sterker dan de Russi sche behalve wat duikboten aan gaat. Hiervan heeft de Sowjet- Unie er meer dan 450. Duitsland had bii het begin van de tweede wereldoorlog slechts 53 duikbo ten.» Hoewel de Sow jet-Unie waar schijnlijk over meer straaltoestel- len beschikt dan de Ver. Staten en de produktie van jachtvlieg tuigen in de Sowjet-Unie groter is dan die van de Ver, Staten is Amerika superieur wat bommen werpers aangaat, aldus de com missie. De commissie meent voorts, dat de Ver. Staten ongetwijfeld de Sowjet-Unie voor zijn op het gebied van geleide projectielen in hei - cmern. De vijfde étappe van de Ronde van Italië. 7afl Cattolica naar Lo re to (235 km), is gewonnen door de Italiaan Fantini. De uitslag luidde: 1. Fantini (It.) 5.58.41 2. De Groot (Ned.) 5.58.44 3. LeBèr (Fr.) 5.58.50 4. Baffi (It.) 5.59.03 5. Tognaccini (It.) 5.59.08 6. Galdeano (Sp.) 5.59.40 7. Poblet (Sp.) 6.03.07 8. Gaul (Lux.) 6.03.09 9. Fallarini (It.) 6.03.10 10. Iturat (It.) 6.03.17 11. Het grote peloton z.t. ^08-v. d. Brekel (Ned.) 6.05.40 Na deze vijfde étappe luidt het algemeen klassement: 1. Bobet (Fr.) 19.31.27 2. Defilippis (It.), 19.32.05 3. Poblet (Sp.). 19.32.1' 4. Baffi (It.) 19.32.1G 5. Gaul (Lux.) 19.32.2 6. Fornara (It.)' 19.32/ 7. Nencini (It.) 19.32.4 8. Fabbri (It.) 19.32.5' 9. Impanis (B.)' 19.33.0 10. Carlesi (It.) 19.33.15 11. Voorting (Ned.) 19.33.20 12. Geminiani (Fr.) 19.33.31 13. Baldini (It.) 19.33.49 14. Fantini (It.) 19.34.03 15. Rolland (Fr.) 19.34.13 IC. Fallarini (It.) 19.34.16 17. Janssens (B.) 19.34.20 18. Boni (It.) 19.34.20 19. Moser (It.) 19.34.23 20. Galdeano (Sp.) 19.34.25 22. De Groot (Ned.) 19.34.39 44. Wagtmans (Ned.) 19.37.01 49. Van Est (Ned.) 19.37.35 53. Kersten (Ned.) 19.37.53 65. Nolten (Ned.) 19.39.06 89. v. d. Brekel (Ned.) 19.43.00 96. Donker (Ned.) 19.47.27 In 't ploegenklassement heeft de ploeg van Carlesi (It.) de lei ding met 224 punten. Nederland bezet de 10e plaats met 331 pnt. W.DUITSLAND—SCHOTLAND 1—3 Een voetbalwedstrijd tussen de ploegen van West-Duitsland en Schotland, voor 77.000 toeschou wers te Stuttgart gespeeld, is ge ëindigd in een 3—1 zege voor de Schotten. De ruststand was 20. PRIJSVLUCHT UIT BRETEUIL „Tot Weersziens" - Sluis en „De Luchtbode" - Zuidzande. Snelheid eerst aankomende duif 1258 meter; snelheid laatste prijswinnende duif 1136 meter. De uitslag was als volgt; 1, 3, 4, 7 en 9 P. de Smit; 2 en 8 J. Deuninck, Zuidzande; 5. J. de Lijzer, Zuidzande; 6. O. de Meijer; 10. O. de Clerck. „De Getrouwe Duif" - Cadzand. Snelheid eerst aankomende duif 1217 meter; snelheid laatste prijswinnende duif 1125 meter. De uitslag luidde 1 t/m 6 A. de Putter; 7. M. Pro vo; 8. A. Vasseur; 9. I. Porrey; 10. I. de Neef. „Steeds sneller", IJzendijke Snelheid eerste duif 1230 meter. Laatste prijswinnende duif 1131 meter. De uitslag luidde 1. J. de Smet; 2. Alf. Calon; 3. P. Dellaert4 en 9 A. Mussche. 6. H. Steenaert; 7. C. Martens; 8. G. Claeijs; 10. B. Thange. Woensdag zijn 43 schepen door het Suezkanaal gevaren, het grootste aantal sinds de hero#e-

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 2