Het Koninklijke bezoek aan Zweden Tandartsen minister De Franse kabinetscrisis Het proces-Montesi Bank Indonesia ontkent inen tot devaluatie plani antwoorden Suurhoff V oorlopig geen IJ- of Coentunnel Nieuwe wervelstormen in Verenigde Staten Enorme mogelijkheden in Zuid-Afrika Kabinetscrisis in Finland HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN De Veiligheidsraad Vrijspraak geëist voor drie hoofdbeklaagden INDONESIË EGYPTISCHE PERSCOMMENTAREN OP DE VAL VAN MOLLET Dodencijfer loopt nog steeds op Wereldvrijgezellencongres op 3, 4 en 5 augustus Groot-Brittannië verwierp Indonesisch protest tegen kernproeven PROCES TE DUNAPENTELE. AMERIKA DENKT NOG NIET AAN NIEUWE TOPCONFERENTIE MET DE SOWJET-UNIE Frankering bij abonnement: Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 N& 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,per kwartaal; per maand 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. VRIJE DONDERDAG 23 MEI 1957 12e Jaargang Nr 4071 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties (géén handelsadver tenties) 5 regels ƒ1,- Iedere regel meer 20 ct. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 nur Koningin Juliana heeft de ochtend van woensdag gewijd aan het bezoek van scholen en sociale inrichtingen in de stad Stockholm, terwijl Prins Bernhard buiten de stad is gegaan om de luchtmacht basis van Tullinge te zien. Opnieuw stond er een strak blauwe hemel boven de stad toen de zwart glanzende automobielen van de koninklijke stoet, vooral- gegaan door motorpolitie, het paleis verlieten. Het eerste doel van de tocht gold de grote vak school van Stockholm, waar vele honderden jongelui in een tech nisch vak bekwaamd worden. De Koningin, die een lichte zomer mantel droeg, werd op haar tocht vergezeld door de Zweedse Ko- ning, in donkerblauw costuum. Bezoek aan een moderne vakschool. Om precies tien uur kwamen zij, met klein gevolg, bij de school aan, waar vele belangstellenden de aankomst gadesloegen. Zij werd ontvangen door de gouver neur van de stad Stockholm, de voorzitter van de gemeenteraad, de directeur van sociale diensten en de wethouder van culturele zaken. De directeur der school heette haar welkom en liet een van zijn leerlingen bloemen aan bieden. De Koningin kon tijdens haar bezoek aan hetultra-moderne schoolgebouw slechts een glimp opvangen van het hier gegeven onderwijs. Zij richtte haar belang stelling dan ook vrijwel geheel op een van de afdelingen, name lijk het modeatelier. Zij sprak hier met enkele van de honder den in blauwe werkjassen ge stoken meisjes, die zich hier in het modevak bekwamen. De kinderbewaarplaats van St. Goerans. Een bijzonder hartelijke ont vangst viel de Koningin ten deel in de kinderbewaarplaats van St. Goerans, waar zij vervolgens heenging om te zien hoe roe rend hier gezorgd wordt voor die kinderen, wier moeder overdag werk moet verrichten. Ook hier waren vele belangstellenden sa mengestroomd, die de vorstelijke bezoekers met een hartelijk ap plaus begroetten. Prinses Marga- retha zorgde voor een extra ver rassing door reeds een half uur voor de aankomst van de Konin- gin onverwacht in de kinderbe- waarplaats te verschijnen. De Prinses heeft hier een half jaar praktisch werk gedaan als kin derverpleegster en zij werd om stuwd door de kinderen, waarvan vele haar nog herkenden. De Koningin kon slechts een kwartier tussen de kleintjes ver- blijven, onderhield zich met de verpleegsters en schudde hand jes met de verwonderde kleine kinderen. Bij de Ouden van Dagen. Van dit als bungalow gebouw de schooltje behoefde de auto colonne slechts enkele honderden meters langs een haag van wui vende mensen te rijden om aan het tehuis voor ouden van dagen te komen, dat vervolgens bezich tigd werd. Hier was de ontvangst wel zeer treffend. De oudsten der 132 oudjes, die in dit dertien verdiepingen hoge huis wonen, hadden een plaats gekregen op de zonnige banken in de voor tuin. Namens hen trad de tachtig, jarige vroegere zeeman Arne Jung de Koningin tegemoet met een boeket. Voor de ingang zat op een stoel de alleroudste van het huis, de 94-jarige Elsa Sjoe- stedt, wier witte haren in de wind fladderden. Zij mocht de vorste lijke bezoekster een bloemstuk in rood-wit-blauwe kleuren aanbie den. De Koningin bezocht in het to renhuis achtereenvolgens een der gemeenschappelijke zitkamers, de medische kliniek en de aide ling voor terapeutisch werk, waar de oudjes druk in de weer waren aan hun kantkloswerk, hun weefgetouw of hun plakke- rij. De lift bracht het gezelschap ook nog even naar de dertiende verdieping, vanwaar de Konin gin een fraai uitzicht op de stad had. Het laatste bezoek in de voor middag gold het studententehuis van het koninklijk instituut voor technologie. Prins Bernhard en Prins Bertil bezoeken vliegbasis Soedertorn. Prins Bernhard reed in de ochtenduren samen met Prins Bertil uit naar de vliegbasis „Soe dertorn" in Tullinge, 20 km ten zuiden van Stockholm. De prin sen, die beiden de uniform van generaal der luchtmacht droe gen, zagen daar een perfecte de monstratie van Zweedse straal jagers. Het Zweedse supersonische del tavormige toestel „Draak" ver raste met een reeks van stunts op hoogten tussen vijftig en dui zend meter. Dit toestel kan een snelheid bereiken van anderhalf maal de snelheid van het geluid Deze keer vloog het echter slechts met een snelheid van ten hoogste 1150 km per uur. Ver volgens werd gedemonstreerd met vier Hawker-Hunter-toestel- len. Lunch te gemeentehuize. Om één uur begaven Koningin en Prins zich tezamen naar het gemeentehuis, waar het stadsbe stuur van Stockholm een lunch aanbood. De tocht naar het rijk bevlag- de stadhuis, dat zijn rode bak steengevels in het water weer kaatste, vond weer plaats in de koninklijke sloep „Vasaorden", dezelfde waarmee de koninlijke gasten dinsdag aan land zijn ge komen. Duizenden Stockholmers geno ten van het magnifieke gezicht, dat de schittering van de vergul de steven en kajuit van de sloep op het water bood. De massale lunch werd gege ven in de gouden zaal van het stadhuis, waarvan de wanden ge heel met goudkleurig mozaiek belegd zijn. De vorstelijke gasten hadden hun plaats in het midden van 'n over de gehele lengte der zaal reikende tafel, rijk getooid met bloemen in de Nederlandse kleu ren. Niet alleen Koningin Juliana en Prins Bernhard zaten aan, doch ook alle leden van de Zweedse koninklijke familie. De voorzitter van de raad der stad, Albert Anderson, bracht achtereenvolgens een toast uit op de Nederlandse vorstelijke gasten en op de koning en konin gin van Zweden. Beide toasts werden door de volksliederen ge volgd. Bezoek aan de Riderholmkerk. Na de lunch heeft Koningin Juliana een bezoek gebracht aan de historische Riderholmkerk, waar de graftomben van de Zweedse koninklijke familie staan. Koningin Juliana legde een krans met een wit lint met de let ters J. B. op de tombe van de en kele jaren geleden op zo droevi ge wijze om het leven gekomen Kroonprins Gustaaf Adolf. Prins Bernhard heeft een lichte keelontsteking. Prins Bernhard, die deze plech tigheid eveneens had willen bij wonen, moest van het bezoek aan de oude kerk afzien daar hij zich wegens een lichte keelontsteking naar een arts moest begeven. De aandoening is niet van dien aard, dat de Prins ook een deel van het verdere programma niet zal kunnen bijwonen. Kon. Paar ontvangt Neder landse kolonie. Precies op het vastgestelde uur hebben gistermiddag Koningin Juliana en Prins Bernhard de leden van de Nederlandse kolonie in Stockholm ontvangen. Het is een echt Nederlandse plechtigheid geworden. De ont vangst werd gegeven in het restaurant Solliden op de Hoge Skansen, vanwaar men een uniek uitzicht op het „Venetië van het Noorden" heeft. In de warme meizon speelde de Nederlandse marinekapèl in een kiosk in de tuin van het restaurant vaderlandse liederen, terwijl zich binnen vierhonderd in Stockholm wonende Neder landers aan Koningin en Prins werden voorgesteld. De eersten, die de hoge bezoe kers met bloementuiltjes moch ten verwelkomen, waren de kleine Kees en Carolien Collot d'Escury, een zoontje en dochter tje van de eerste secretaris van de ambassade, t Nadat allen waren voorgesteld, bleven de koninklijke gasten en hun gevolg zich nog een half uur met de „Zweedse" Nederlanders onderhouden. Er werden verver singen geschonken en er heerste een echt vaderlandse stemming, die aan het einde van het feest culmineerde in een spontaan door allen gezongen Wilhelmus. Tegen zes uur verlieten Konin gin en Prins onder hartelijke toe juichingen het gebouw om zich weer naar het koninklijk paleis te begeven, waar zij „en familie" met de Zweedse koningsfamilie dineerden. De Veiligheidsraad heeft het debat over de kwestie van het Suezkanaai tot nader te bepalen datum geschorst. Het wordt aan Egypte overgelaten maatregelen te overwegen die de twijfel van sommige kanaalgebruikers aan het door Egypte voorgestelde be leid weg kunnen nemen. De voorzitter van de raad, de Amerikaan Henry Cabot Lodge, zei, dat Egypte ongetwijfeld zo spoedig mogelijk de in dit twee daagse debat te berde gebrachte punten in studie wil nemen. De raad zou attent op de zaak blijven en de bespreking voortzet, ten als de toestand dat wenselijk maakte. De Nederlandse maatschappij tot bevordering der tandheelkun de heeft geantwoord op de brief van minister Suurhoff, waarin deze een dringend beroep doet op de partijen in het geschil tussen tandartsen en ziekenfondsen ar bitrage te aanvaarden. In haar antwoord zegt de maat schappij, dat zij zich op 3 mei in principe bereid heeft verklaard tot arbitrage en wel over het ge heel der deskundige rapporten Sjafruddin Prawiranegara, de gouverneur van de Bank Indone sia, heeft woensdag nadrukkelijk de circulerende geruchten, als zou worden overgegaan tot deva luatie van de Indonesische ru- piah, tegengesproken. In een gesprek met een pers vertegenwoordiger zeide Sjafrud din, dat de regering zulks niet van plan is. „Stappen in die rich ting zouden vergeefs zijn, omdat er op het ogenblik geen enkel evenwicht is. Een devaluatie zou alleen maar tot een verdere de valuatie leiden", voegde hij hier aan toe. Intussen heeft de onzekerheid over de door de regering te ne men maatregelen om een halt toe te roepen aan het verder ver slechteren van 's lands alarme rende financiële positie, tot een gevoel van onrust onder de za kenlieden in Djakarta geleid, on danks de officiële tegenspraken op geruchten over gedwongen leningen en het blokkeren van banksaldi en de biljetten van dui zend rupiah. Van betrouwbare zijde werd woensdag vernomen, dat de mo netaire raad heeft besloten de ac cijnzen op suiker, bier, alcohol, benzine en petroleum te verho gen. De accijnsverhoging voor benzine zal ongetwijfeld leiden tot een aanzienlijke verhoging der exportprijzen, aldus voorspel den deskundigen woensdag. Zij zeiden, dat de ervaring van twee jaar geleden heeft aangetoond, dat, waar alle exportprodukten met vrachtauto's naar de af- scheephavens worden vervoerd, de kostprijzen stijgen en dat dien tengevolge de concurrentiepositie voor de Indonesische exportpro dukten op de wereldmarkten nog kléiner zal worden. Sjafruddin Prawiranegara zei- de, dat het niet nodig zou zijn om verdere stappen te nemen tot sti mulering van de export. „Ik ben van mening, dat ondanks de hui dige dispariteit, de buitenlandse exporteurs nog steeds in staat zijn winsten over te maken". De openbare aanklager in het proces-Montesi heeft woensdag voor de rechtbank van Venetië de rechter verzocht de drie hoofd beklaagden Piero Piccioni, mar kies Ugo Montagna en het voor malige hoofd van de Romeinse politie Saverio Polito niet schul dig te verklaren aan het hun ten laste gelegde. De openbare aanklager, Cesa- re Palminteri, verzocht om vrij spraak voor de drie hoofdbe klaagden, „omdat zij de daden, waarvan zij beschuldigd worden, niet hebben begaan" hetgeen de formule is, waarmede volgens de Italiaanse wet algehele vrij spraak wordt gevraagd. Palminteri vroeg ook algehele vrijspraak voor de van meineed beschuldigde jachtopzieners Anastasio Lilli, Terzo Guerrini, en Venanzio de Felice, en voor de vrouw van een hunner, Pal mira Ottaviani. De drie jachtopzieners waren tewerk gesteld op een jachtter rein in de buurt van het strand nabij Rome, waar 11 april 1953 het stoffelijk overschot van Wil- ma Montesi werd aangetroffen. De openbare aanklager vroeg voorts vrijspraak voor de even eens van meineed beschuldigde beklaagden Francesco Tannoia en Pasquele Venuti. Het stelde dezelfde eis postuum tegen de beklaagden Pierino Pierotti en Maddalena Caramello, die tijdens het vooronderzoek waren overle den. Verder vroeg hij vrijspraak voor een andere beklaagde van het tweede plan, Mercedes Bor- gatti. Hij wilde de minimum straf zien opgelegd aan de eveneens van meineed beschuldigde Miehe- le Simola en aan Adriana Bisac- cia, die werd beschuldigd van „nabootsing van een misdrijf". De president van de rechtbank verdaagde, nadat de openbare aanklager zijn requisitoir had voltooid, de zitting tot heden. Het is dan de beurt van de ver dediging, de openbare aanklager is twee dagen aan het woord ge weest. De openbare aanklager her haalde woensdag ervan over tuigd te zijn, dat Wilma Montesi het leven als gevolg van een misdrijf heeft verloren. Er was echter geen schijn van bewijs te gen de drie hoofdbeklaagden Pic cioni, Montagna en Polito aange. „Ik ben tot mijn conclusie ge komen, door de getuigen in vier categorieën in te delen, namelijk: Betrouwbare getuigen, die echter niet in staat waren nauw keurig geformuleerde en onaan vechtbare feiten tegen deze drie beklaagden naar voren te bren gen. 2. Totaal onbetrouwbare ge tuigen, wier getuigenissen door de rechtbank in haar vonnis als vals dienen te worden aange merkt. 3. Getuigen, die met wilden praten de gehele familie Mon tesi. 4. Getuigen, die hun verbeel dingskracht de vrije loop hebben gelaten", aldus de openbare aan. klager. President Rene Coty is gister ochtend het overleg met de Fran se politieke leiders begonnen over de vorming van een nieuw kabinet als opvolger van de re gering van de socialist Guy Mol- let, die dinsdagavond bij een stemming over het financiële program der regering in de na tionale vergadering de nederlaag leed. Politieke waarnemers verwach ten, dat de president het ontslag van Mollet zal aanvaarden na af loop van zijn beraadslagingen van gisteren. Coty ontving eerst de voorzitters van de twee Ka mers van het parlement en van de twee raadgevende lichamen, de assemblee van de Franse Unie en de Economische Raad. Radio-Cairo heeft gisterochtend verscheidene commentaren van de Egyptische pers op de val van de regering-Mollet aangehaald. „Al Ahram" was van mening, dat de Franse premier „zijn on vermijdelijk lot niet heeft kun nen ontkomen". „Hij had immers gekozen voor een politiek van kracht in plaats van een politiek van verzoening. Sedert de val van Eden was zijn nederlaag te verwachten". „Al Sjaab" verklaarde, dat „president Nasser en het Arabi sche nationalisme een nieuw suc ces hebben geboekt". „Weldra zal Ben Goerion (de Israëlische eerste-minister) het lot van Eden en Guy Mollet ondergaan", aldus meent het blad. Het officieuze blad „Al Goem- hoeria" is tenslotte van oordeel, dat het besluit van de Franse regering om bij de Veiligheids raad een placht betreffende het Suezkanaai in te dienen, haar val heeft versneld. die in de onderhandelingen met de ziekenfondsorganisaties in het geding zijn geweest. Een standpuntbepaling over de voorwaarden waaronder de tand artsen bij het bereiken van over eenstemming over het inroepen van arbitrage hun werkzaamhe den voor de fondsen zouden her vatten lijkt het hoofdbestuur pre matuur, zolang de ziekenfonds organisaties met betrekking tot het principe van de arbitrage nog geen definitief standpunt heb ben ingenomen, aldus het ant woord van de tandartsen aan de minister. Ziekenfondsorganisaties ook bereid tot arbitrage. De organisaties van algemene ziekenfondsen hebben woensdag telegrafisch aan de minister van Sociale Zaken en Volksgezond heid bericht, dat zij het ministe- riële voorstel tot arbitrage om trent, aanvaarden. Zij stellen het op prijs, indien de minister overeenkomstig zijn aanbod, hun hierbij terzijde wil staan. Opnieuw zijn gisterochtend enige plaatsen in Missouri en de noordelijker gelegen staten Iowa, Minnesota en Illinois getroffen door wervelstormen, waardoor 't aantal doden in het afgelopen et maal tot naar schatting 53 is ge stegen- Deze nieuwe stormen, die volgens voorlopige berichten aan zestien personen het leven hebben gekost terwijl er om streeks zeventig verwondingen opliepen, volgden op de tornado die dinsdagochtend de voorste, den van Kansas City teisterde, waarbij 37 mensen werden ge dood en ruim tweehonderd ge wond. De zwaarstgetroffen plaats was gisterochtend het dorp Fremont in Missouri, waar acht van de ruim tweehonderd inwoners om het leven kwamen en ongeveer vijftig werden gewond. Slechts vijf huizen stonden er nog over eind, toen de storm was gepas seerd. Het kabinet heeft zijn stand punt bepaald ten aanzien van de IJ tunnel en van de Coentunnel. Het is van mening, dat de huidi ge financieel-economische situa tie op dit ogenblik de bouw van geen dezer tunnels toelaat, der halve evenmin het nemen van een beslissing over het toekennen van een rijksbijdrage in de bouw van de IJtunnel, zodat in elk ge val op de begroting van het dienstjaar 1958 hiervoor geen gelden kunnen worden uitgetrok ken. Wanneer de toestand voldoende is opgeklaard kan worden beslist of de bouw van één, dan wel van twee tunnels zal plaats vinden. Intussen kan worden begonnen met het overleg over het IJtun nelproject tussen de betrokken instanties van rijk en gemeente. Het kabinet is n.l. van oordeel, dat, indien van rijkswege een subsidie voor de bouw van de IJtunnel zal worden gegeven, het rijk ook instaat moet zijn te ver klaren. dat de uitvoering van het betreffende plan verantwoord is te achten. Voorts kunnen besprekingen worden begonnen over de mate waarin en de wijze waarop een eventuele subsidie zal worden verleend. Het kabinet is voorts van oor deel, dat, in afwachting van een definitieve beslissing, de ver plaatsing van het marine-établis sement en andere werkzaamhe den ten behoeve van de IJtunnel, behoudens afronding van bepaal de technische onderdelen, dienen te worden gestopt. De heer G. Greijn, gemeente secretaris te Grevenbicht, stich ter en organisator van het jaar lijkse wereldvrijgezellencongres, heeft de data van het in 1957 te houden congres vastgesteld op 3, 4 en 5 augustus aanstaande. Het congres wordt evenals voorgaan de jaren gehouden in Greven bicht. Groot-Brittannië heeft in een nota aan de Indonesische rege ring vijf dagen voor de proef met de waterstofbom in de Stille Oceaan het Indonesische protest tegen de Britse kernproeven ver worpen. De tekst van de nota is niet gepubliceerd, maar men meent te weten dat de Britse regering de zelfde argumenten aanvoerde als tegen de Japanse bezwaren op dit gebied. Te Dunapentele, 64 km ten zuiden van Boedapest is voor een krijgsraad een proces be gonnen tegen acht personen, die volgens de tenlastelegging leiders van de contra-revolutie geweest zijn, aldus meldt het Hongaars persbureau M.T.I. De hoofdbeklaagde is de leraar Ist- van Pados. Het merendeel der beschuldig den had schuld bekend. Zij had den verklaard, dat een „natio naal comité" in Dunapentele onder leiding van Pados, de verdediging van de stad tegen Russische troepen had georga niseerd. Een radiostation be kend onder de naam „Radio Rakoczi" had de bevolking aan gespoord tot verzet tegen het Russische leger en had in ver binding gestaan met verscheide ne westelijke radiostations zoals Radio Vrij Europa. Pados zou bekend hebben, een Russisch voorstel tot overgave van Dunapentele verworpen te hebben. Hij gaf volgens M.T.I. bevel het vuur te openen, met het gevolg, dat acht mensen werden gedood en 35 gewond. De Finse eerste minister, Fa- gerholm, heeft woensdagmiddag president Kekkonen het ontslag van zijn kabinet aangeboden. In welingelichte kringen in de Finse hoofdstad gelooft men, dat de ontslagaanvrage het gevolg is van een meningsverschil tussen de beide regeringspartijen so cialisten en boerenpartij over de lonen. WEDEROM ZWAARTEKRACHTMETINGEN AAN BOORD VAN EEN NED. ONDERZEEBOOT. Prof. dr. ir. F. A. Vening Mei- nesz heeft dinsdagmiddag op een huldigingsbijeenkomst in de rijksuniversiteit te Utrecht, de koninklijke marine grote dank gebracht voor de vele tochten, die hij voor het doen van zwaar tekrachtmetingen met haar on derzeeboten heeft mogen ma ken. Naar de hoogleraar verder mededeelde, bestaan er plannen, die in een vergevorderd stadium van ontwikkeling verkeren, om dergelijke zwaartekrachtmetin gen in de komende herfst te herhalen. De mogelijkheid om deze plannen te realiseren moet zeer gunstig worden geacht. De voorzitter van het verbond van Nederlandse werkgevers, de heer T. J. Twijnstra, die aan het hoofd van een industriële missie een bezoek heeft ge bracht aan de unie van Zuid- Afrika, heeft in een persbijeen komst ter bespreking vati het jaarverslag van het verbond, ge zegd een gunstige indruk in de unie te hebben opgedaan. Er is sprake van een rijk iand, dat vele delfstoffen heeft en dat enorme mogelijkheden biedt voor energieke mensen, om er nieuwe zaken aan te pakken. De kolen aan de mijn kosten er een tiende deel van de kolen in ons land, af-mijn. Men ziet er het transport van kolen van de mijn op band naar de fa briek, hetgeen voor die bedrij ven een enorm voordeel biedt, zo gaf hij als een kleine illustra tie. Wat vooral opviel was de ruimte 35 maal zo groot als ons land met een blanke be volking van 3 miljoen en een Bantoe-bevolking, benevens kleurlingen, van 11 miljoen. De heer Twijnstra is noch op het apartheidsvraagstuk, noch meer in het bijzonder op de mo gelijkheden voor de Nederlandse industrie, dieper ingegaan. Wel sprak hij over de vele, vaak hier ongekende activiteiten van Ne derlanders in Zuid-Afrika. Ge schoolde arbeiders hebben er vele mogelijkheden. De wel stand van de blanke bevolking is er veel hoger dan hier. Een woordvoerder van het State Department heeft meegedeeld, dat Amerika op het ogenblik niet denkt aan een nieuwe topconfe rentie tussen het westen en de Sowjet-Unie. Hij zei dit naar aanleiding van vragen over persberichten in Europa, dat Amerika de moge lijkheid zou bestuderen van een conferentie zoals er in 1955 een in Genève is gehouden door de grote vier. TAMELIJK KOUD. Op de Oceaan lagen woendag een tweetal actieve depressies. Een krachtige hogedrukgebied in de buurt van Scandinavië zorgde ervoor, dat de invloed van de ge noemde storingen slechts tot Ier land reikte. Een ander gevolg van de aanwezigheid van het ho gedrukgebied was, dat met noor delijke winden koude en onsta biele lucht naar onze omgeving werd gevoerd. Mede doordat een storing in de hogere luchtlagen via Denemarken naar het zuiden trok, kwamen er woensdag dan ook op verschillende plaatsen in ons land buien tot ontwikkeling. Heden zal de aanvoer van be trekkelijk koude en onstabiele lucht voortduren, zodat de kans op buien blijft bestaan. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van donderdag morgen tot donderdagavond. Wisselend bewolkt. Wisselend bewolkt met enkele verspreide buien. Overwegend matige noordoostelijke wind. De zelfde of iets hogere temperatu ren. VRIJDAG 24 MEI. v.m. n.m. Breskens 10.02 10.26 Terneuzen 10.37 11.01 Hansweert 11.17 11.41 Walsoorden 11.27 11.51 ZON op onder Mei. 23 4.39 20.41 24 4.36 20.42 25 4.35 20.43 MAAN op uüdet 1.49 2.09 2.30 14.08 15.14 16.21

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1