Uit de Provincie Binnenlands nieuws DIEFSTAL?! TERNEUZEN. AXEL. ZAAMSLAG PHILIPPINE Milcop-stencilmachine KAPELLE. AUTOHANDELAAR AANGEHOUDEN DOOK VERBRANDING OMGEKOMEN. BEJAARDE VOETGANGER OVERREDEN. DODELIJK ONGELUK TE ENSCHEDÉ. VERGADERING EN TENTOON STELLING VAN HET NATIO NAAI- COMITÉ VOOR BROUWGERST. lil de te Goes gehouden jaar vergadering van het Nationaal Comité voor Brouwgerst, deelde de directeur van de „Nibem" Nat. Instituut Brouwgerst, Mout en Bier) o.a. mede, dat Zeeland, en in het bijzonder Zeeuws-Vlaan deren, West-Brabant en de Zuid- dollandse eilanden zeer geschikt ajn voor de verbouw van brouw gerst. terwijl de C. A. V. „Oost Zeeuws-Vlaanderen" te Terneu- len de belangrijkste leverancier is, waarvoor door het Centraal Brouwerijkantoor een wisselbe- kei benevens een geldprijs van ƒ250 aan haar werd uitgereikt. De eerste prijs voor de beste kwaliteit werd toegekend aan de heer J. A. van Gent te Zevenber gen. die een fopkan plus 300 van Nacobrouw en het Centraal Brouwerijkantoor ontving. 2eprijs: C. A. V. „Zierikzee" (Zeeuws broodmes van de ge meente Goes en 200 van het C B K 3e prijs: A. de Feijter te Hoek (schotel van de Bond van Ned. Mouterijen, plus 150 van de C. B. K. 4e prijs: C. H. V. „Sas van. Gent (medaille Nacobrouw en ƒ100 Van het C. B. K.) Voor de handelaren, die het meest geregeld grote hoeveelhe den van goede kwaliteit leverden rïeien de prijzen als volgt: Wisselprijs: C. A. V. „Oost Zeeuws-Vlaanderen'te Temeu- zen (die tevens ƒ250 van het C. B K. kreeg.) ie prijs: C. H. V. ..Sas van Gent ■(schilderij en ƒ200 van Neco- mout.) 2e prijsC. H. V. „Steenbergen" {fopkan en 150 van het C. B. K.) 3e prijs: A. H. Barendrecht te Dreischor (luxe sigarenaan- ■steker en 100 van Necomout) Verrassingsreis Belgische toeristen. Gisteravond te 5 uur arriveer de uit België een trein met onge veer 300 Belgische toeristen. De ze reis was georganiseerd dooi de Belgische Spoorwegen, afd. .«poortoerisme. Het einddoel van «te- reis werd zo lang mogelijk voor de reizigers geheim gehou den Per ,.Flandria"-boot ver- Tok men vanüit Antwerpen naar Temsche, vanwaar het gezelschap trein verder reisde naar (KT waar men een uur ver- Hulst, loefde. £h Terneuzen werd het gezel schap opgewacht door V.V.V. Er werd een w-andeling door 3 erneu- sen en langs de Scheldekade ge maakt In enkele hotels werd de maaltijd gebruikt, waarna om 3 uur de toeristen vertrokken. Geslipt Zaterdagmiddag te ongeveer half zes reed de heer S. uit Hulst vanuit de richting Burg. Geillstraat over de Markt op zijn motorrijwiel. Bij het inslaan van Zandstraat slipte de motor, tengevolge waarvan de zij waarts op de duo zittende mej. F. uit Zaamslag zodanig kwam te vallen, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen, die door dokter Bos werd verleend. Na verbonden te zijn kon me] F. per taxi naar de ouderlijke wo ning worden vervoerd. Provinciale B. B.-wedstrijden. Zaterdagmiddag namen 36 BB-ploegen uit geheel Zeeland (blokploegen, mobile geneeskun dige teams, reddingsploegen en mobilofoonploegen) deel aan de prote provinciale B. B.-wedstrij- houden. Aan de centrale post, die ge vestigd was in het Jeugdgebouw aan de Kerkhof laan, dat versierd was met vlaggen en twee grote witte B's, was het een drukte van belang. Hier moesten zich n.l. de deelnemende ploegen (in totaal 400 man) zich melden. Alles tezamen zijn de wedstrij den uitstekend verlopen, er is zeer behoorlijk volgens het vast gesteld tijdschema gewerkt, een kwestie van prima organisatie, en de B. B.-leden, blijken over 'n uitstekende ervaring te beschik ken. Even voorbij de nieuwe garage van Putten en Vroon in de in af braak zijnde panden, moesten de reddingsploegen gewonden uit de gebombardeerde huizen halen. Per brancard en auto werden zij naar de Zuidlandsehool gebracht, waar zij geschminkt, de wonden waren zeer natuurgetrouw weer gegeven, verder behandeld wer den. Ook de mobilofoonploegen de den hun diensten en toen om even half zes de Commissaris van de Koningin in Zeeland in het Jeugdgebouw arriveerde, wa ren daar reeds aanwezig burge meester mr. Tellegen, de provin ciale commandant der B. B. mr. L. A. Kakebeeke uit Middelburg, de territoriale commandant voor Zeeland overste A. Kornet, de promotor der B.B., de heer P. de Kam, en vele andere B.B.-autori teiten en burgemeesters uit Zee land, benevens enthousiaste en tevreden deelnemers, zodat de ruime zaal geheel gevuld was. Burgemeester Tellegen heette speciaal de Commissaris der Ko ningin van harte welkom. Hij sprak zijn voldoening er over uit dat alles een zo vlot verloop had gehad. Alvorens tot de prijsuitreiking over te gaan dankte jhr mr De Casembroot alle medewerkers, speciaal diegenen die de voorbe reidingen en organisatie hadden verzorgd. Wegens plechtigheden in Kapelle en Goes had hij maar laat aanwezig kunnen zijn en zo doende alleen het laatste werk der medische teams kunnen zien. Spreker dankte de heer Steke- tee bijzonder voor de prachtige namaak-verwondingen en dege nen, die zich als gewonden had den laten behandelen, en mis schien „mishandelen", voegde de Commissaris er lachend aan toe. De Commissaris ging daarna tot de prijsuitreiking over, die als volgt luidde: Na afloop der prijsuitreiking begaven alle autoriteiten en deel nemers zich naar respectievelijk hotel „Rotterdam", hotel „Am bassadeur", hotel „Des Pays-Bas" of restaurant „Monopole", waar 'n warme maaltijd werd gebruikt, die door de gemeente Terneuzen werd aangeboden. Vergadering „Aqua-iauna" In samenwerking met haar zustervereniging uit Terneuzen had de plaatselijke aquariumver eniging vrijdagavond in het Cen trum een bijeenkomst georgani seerd, waarop de heer A. v. d Nieuwenhuize uit Heemstede een interessante lezing hield onder de titel „Een liefhebber vertelt". Deze spreker, die zeker als zeer deskundig beschouwd mag wor den, boeide de aanwezigen van 't begin tot het eind. Zeldzaam wa ren zijn prestaties op het gebied van kleuren-fotografie en het ob serveren van de gedragingen der vissen, voornamelijk in de perio de der voortplanting. Het was dan ook geen wonder, dat de voorzitter, de heer M. P. G. Wondergem, verheugd was en het verklaarbaar achtte, dat er zo'n grote opkomst was. Naast de Axelse waren ook de Terneu- zense liefhebbers sterk vertegen woordigd, terwijl er ook nog eni ge belangstellenden uit Koewacht en Sas van Gent aanwezig waren. In juli a.s. zal een internatio naal congres worden georgani seerd met deelnemers uit Enge land, België, Frankrijk, Duits land en Oostenrijk. De belangstel ling hiervoor is in het buitenland groter dan hier. Ook daar zal de lieer v. Nieuwenhuize aanwezig zijn om bij elk onderdeel voor lichting te kunnen geverr. Hierop volgde de eigenlijke le zing, die de aanwezigen, zoals reeds geschreven, sterk boeide. Heropening 25-jarige juwe- lierszaak. De heropening van de gemo derniseerde juwelierszaak van de neer AJ. v. d. Ree, (Nieuwstraat 141 had een dubbel feestelijk ka- aakter door het feit dat deze taak ook 25 jaar bestaat. Wat er van achter de ruwe planken, die tijdens de verbou wing de zaak aan het oog van de voorbijgangers onttrokken, te woorschijn is gekomen, is alles- OTis de 'moeite van het bekijken Het intérieur 'is nu werkelijk mn een voorname allure. Reeds van buitenaf krijgt men een uit- stekend overzicht door de zeei grote winkelramen die zijn aan gebracht. Het gehele front van bijna 8% m is voor een groot ge. deeite glas. Binnen zijn alle arti kelen en hoe leent al dit glan zende zilver, horloges en siera den zich voor een bescheiden maai voornaam étaleren smaakvol opgeboren in ruime vi trines langs de wanden en m bij- atander fraaie kastjes in de Win kel opgesteld waar enkel waar devolle sieraden prijken, smaak vol geëtaleerd op tule. De verlichting is zeer overvloe dig en geeft alles een; bijzondere glans De kleuren zijn in zachte wisselende tinten en het geheel js ruim en gezellig. De heer Van de Ree is 'bijzon- dei trots op zijn werkplaats. Een kleine, bijna intieme ruimte mei een overvloed aan licht, voorzien van moderne apparatuur, waar rustig en geconcentreerd kan worden gewerkt. Onder architectuur van de heer W. Voogt heeft Terneuzen een juwelierszaak er bij gekregen in alle opzichten aan de ei sen van een moderne zaak vol doet. Reeds bij de opening, zater dagmorgen om 10 uur, werden vele prachtige bloemstukken en fraaie geschenken binrtenge- waeht van zakenrelaties, terwijl fn de loop van de dag de heei Van de Ree door vele belangstel lenden werd gecomplimenteerd met zijn nieuwe aanwinst, die n deraad is voor de Nieuwstraat. Blokploegen. 1. Tholen, 77 punten (beker door de Commissaris der Konin gin beschikbaar gesteld)2. Yer- seke, 75 pnt en 3. Goes 71 pnt. Mobiele geneeskundige teams. 1. Sluiskil, 106 punten (beker beschikbaar gesteld door Bevor dering Bescherming Burgerbevol king) 2. Vlissingen II, 105 pnt en 3. Terneuzen I, 103 pnt. Reddingsploegen. 1. Terneuzen, 352 punten (be ker beschikbaar gesteld door de Kring Z 2; 2. Noord-Beveland, 351 pnt en 3. Zierikzee, 334 pnt. Mobil of oonploe gen 1. Middelburg, 164 punten (be ker beschikbaar gesteld door de p.rov cdt der B. B. in Zeeland)2. Tholen, 162 pnt en 3. Vlissingen, [155 pnt. Voor elk der vier groepen wa ren verder drie prijzen uitgeloofd bestaande uit vergulde, verzil verde en bronzen legpenningen. Deze 12 medailles werden ge schonken door de 6 B-kringen en de 2 A-gemeenten in de provin cie Zeeland, nl. Vlissingen en Terneuzen. Vergadering „Groene Kruis." De wachtkamer van het con sultatiebureau van het „Groene Kruis" alhier was vrijdagavond geheel gevuld met dames en he ren ter bijwoning van de algeme ne vergadering. De voorzitter van de plaatselij ke afdeling, de heer J. Blok, sprak, alvorens hij de uitgebrei de agenda aan de orde stelde, de vergadering hartelijk toe. Na de notulen, welke onveran derd werden goedglkeurd, bracht de secretaris-penningmeester, de heer A. P. LeFeber, een uitvoe rig jaarverslag uit. Uit de cijfers over het prakti sche werk bleek, dat 2724 bezoe ken voor ziekenverpleging waren gebracht; 57 voor tuberculose; 269 voor zuigelingen-controle, 67 voor kleuters, en 7 voor rheuma- bsstrijding. Op 31 december 1956 stonden 11 gezinnen onder controle voor a.b.c.-bestrijding. Het zuigelingen bureau hield 24 zittingen. Het aantal nieuw ingeschreven zuige lingen bedroeg 89. Slechts enkele der in 1956 geborenen werd con trole door de moeders onthou den. In dit verband bracht het jaarverslag dank aan de Axelse huisqrten voor de leiding op de bureaus. Zij doen dit werk geheel belangeloos, evenals mevr. Ha melink-Le Feber, die de zuster op de zittingen assisteert en de ge hele administratie voert. Het verslag gewaagde van het nut van ht?t consultatiebureau, dat aan alle eisen blijkt te vol doen. Enkele lokalen worden ge bruikt voor spreekuur van de in ternist dr. Van Gelder, de vrou wenarts dr. Kruzeman en de spraaklerares mej. Witkam te Goes. Hoewel het financiële verslag gescheiden werd uitgebracht, werd hier toch gewezen op de remmen, die steeds aangedraaid moeten worden wegens de finan ciën. Het kraamcentrum ver heugt zich in een groeiende be langstelling, al blijft de moeilijk heid om over gediplomeerde kraamverzorgsters te beschik ken. Het aantal verzorgingsdagen was 1668. Aan 22 aanvragen kon niet worden voldaan, wegens een tekort aan hulp. Omtrent verho ging der beloning van kraamver zorgsters worden onderhande lingen met de regering gevoerd. De winst- en verliesrekening sluit met een nadelig saldo van ongeveer 300,Dit resultaat kon tot dit tekort beperkt blij ven, omdat voor 1000,onder houdswerken niet zijn uitge voerd. De heer LeFeber bepleitte iri zijn verslag de noodzaak van een hogere subsidie van de gemeen te. De heer P. van Driel bracht namens de kascommissie verslag uit en adviseerde tot décharge van de penningmeester. De voorzitter dankte de secre taris-penningmeester voor zijn accuraat werk voor het Groene Kruis. Het bestuur meende, dat een contributie van 5,te laag is en dus herzien diende te worden. De heer Blok lichtte alles nog eens toe en stelde voor de bijdra ge der leden op 6,— per jaar te brengen. De aanwezige leden hadden geen bedenkingen tegen deze verhoging. Het voorstel werd daarna z.h.st. aangenomen. De heer W. van Cadsand werd bij acclamatie als bestuurslid herkozen. In de kascommissie werden op voorstel van de voorzitter be noemd de heren P. van Driel, M Bakker en L. van Hermon. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt. Hierna werden een paar inte ressante films vertoond. De eer ste film „Oudedags-problemen" werd ingeleid door zuster Fuik- schot. Zij memoreerde, dat de eerste helft van deze eeuw in het teken stond van een zorg voor 't kind, maar de tweede helft, dus de tegenwoordige tijd, heeft de belangstelling voor de bejaarden zorg. Wanneer met de pensione ring het werken klaar is, voelen veel mensen, dat er voor hen geen taak meer is en kunnen moeilijk een levensvulling vin den. Daarom is -het van zulk groot belang, dat de mensen een hobby hebben. Het komt vaak voor, dat een echtpaar, dat van een verzorgde levensavond kan genieten, helemaal verandert als de man niet meer naar de fa briek of kantoor kan. De film ontrolde aan de bezoe kers zulk een leven en gaf een duidelijk inzicht in de zielkundi ge problemen van zulke mensen. Als tweede film werd vertoond het koninklijk bezoek aan de West. Al met al een mooi filmpro gramma en de heer Blok was ze ker de tolk der aanwezigen, toen hij zuster Fuikschot dank bracht voor haar inleiding en het ver tonen der films. Hij wees nog maals op het zegenrijke werk der Kruisverenigingen en sloot daarna de vergadering. A. de Bauverger, de Commissa ris der Koningin in Zeeland jhr mr A. F. C. de Casembroot, het gemeentebestuur van Kapelle, vertegenwoordigers van het co mité Les souvenirs Francais, oudstrijders van het 271e regi ment infanterie, nabestaanden van de gesneuvelden en verte genwoordigers van de stichting Het Nederlands oorlogsgravenco- mité, op het erekerkhof. Nadat de burgemeester van Kapelle, de heer H. G. van Suijle- kom, en de president van het co mité Les souvernirs Francais ds M. Jospin, een kort woord had den gesproken, daarbij naar vo ren brengend, dat het bloed niet alleen vergoten is voor de bin ding van landen of volkeren, maar bovenal voor de toekomst van de mensheid, werden door verschillende autoriteiten kran sen gelegd. Namens de Franse ambassade gebeurde dit door de ambassadeur, namens de provin cie Zeeland door de Commissaris j der Koningin. Voorts werden kransen gelegd door het comité Les souvenirs Francais, het Ne derlands oorlogsgravencomité, anciens combattants Francais, oudstrijders van het 271e regi ment infanterie, les souvenirs Francais Paris, mevr. Van 't Hof en de gemeente Kapelle. Nadat de aalmoezenier van hel 271e regiment infanterie, abbé R. Louiseau, commandeur van het légion d'honneur, en ds Jospin een gebed hadden uitgesproken, neigden de vlaggen der regimen ten oud-strijders, terwijl de ..Last Post" werd geblazen en enkele ogenblikken stilte werden be tracht. Vervolgens begaf het gezel schap zich naar het gemeente huis. waar de Franse ambassa deur nog eens herinnerde aan de band die er gesmeed is met de bevolking van deze gemeente. Later worden de nieuwe huis nummers aangebracht. Voor de feestelijkheden in de Braakman op 29 en 30 juni vo teerde de raad een subsidie van genzöne ook het oosten van ons Bij de rondvraag werd door het lid v. d. Broek het woonwagen- vraagstuk ter sprake gebracht. De voorzitter beloofde dat heel spoedig een andere staanplaats zal worden aangewezen. Vergadering Z.P.M. en L.J.G. In de vrijdagavond bij de heer v. d. Veke gehouden gecombi neerde vergadering van de afd. Zaamslag der Z.P.M. en L.J.G., begroette de voorzitter der L.J.G. de heer Jo Haak, in 't bijzonder de heer Filius uit Kortgene, die zich bereid had verklaard een causerie te houden over zijn reis naar Italië en Algiers. Hij zeide, dat het de eerste maal dat hij als voorzitter een Gemeenteraad De raadsvergadering van don derdag j.l., waarin alle leden aanwezig waren, stond onder lei ding van burgemeester P. J. van Hoek. vergadering der L.J.G. leidde, doen helaas zal dit tevens de laat ste zijn, daar hij zijn dienstplicht moet gaan vervullen. Na vaststelling der notulen der Z.P.M. en L.J.G. deelde de secre taris der L.J.G. mede, dat de uit slag der gehouden zaaiwedstrijd noe niet bekend is, daar de jury met haar rapport nog niet gereed is. In de bestuursvacature der Z.P.M., ontstaan door het bedan ken van mej. M. Dees, werd voor zien door het benoemen van mej. N. de Kubber. De heer Filius hield hierna een causerie over de door hem ge maakte reis naar Italië en Al giers, welke verduidelijkt werd door het vertonen van enkele filmbeelden, o.a. van fruitplanta- ges, groentenkwekerijen, wijneo- operaties, schapenteelt enz. Na afloop betuigde de presi dente der Z.P.M., mevr. Cappon- Scheele, de heer Filius haar dank voor zijn interessante lezing, waarna zij de vergadering sloot. POLITIE DEED WEDEROM INVAL IN WONING VAN HAARLEMSE ARTS. Voor de tweede maal binnen 24 uur heeft de Haarlemse politie een inval gedaan in de woning van de arts E. E. V. aan de Parklaan te Haarlem, die ver dacht wordt de wet op de tand heelkundige inrichtingen te heb ben overtreden. De politie trof in het huis vijf personen aan, die per taxi van het instituut uit Rotterdam wa ren gekomen. Zij waren niet be handeld, omdat de arts eerst een advies van zijn rechtskundige wenste af te wachten. De patiën ten zijn per taxi naar Rotterdam teruggegaan. WEGENS OPLICHTING AANGEHOUDEN Wegens oplichting van ruim 700 heeft de politie van 's-Gra- He, voorstel ,a„ B. W. ,ot f''SiïeSeTt die gaarne „duur" wilde doen Adv.) Géén inkt, géén stencils. 7 kleuren in één drukgang. 1000 afdrukken van één moeder blad. Compleet 135, Vraagt demonstratie van dit sten- cilwonder aan: INT. IMPORT CENTRAL Selterskampweg 14, Bennekom. Gesneuvelde Franse militairen herdacht. Onder het sombere wolkendek, dat zich zaterdagmiddag boven het Zuid-Bevelandse dorp Kapel le samenpakte en waaruit zo af en toe een lichte regen viel, heeft zich zaterdagmiddag een sobere plechtigheid voltrokken op het centrale Franse militaire kerk hof, waar een korte herdenking werd gehouden van de in de mei dagen van 1940 in ons land ge sneuvelde Franse militairen. Na dat leden van de koninklijke ma rechaussee in ceremonieel tenu de erewacht hadden betrokken aan de voet van het monument, verzamelde zich een gezelschap, waarin zic-h bevonden de Franse ambassadeur in ons land, baron verkoop van een stuk bouwgrond aan de haven aan C. van Hurck werd goedgekeurd, op voorwaar de dat binnen een jaar met het bouwen van de woning moet zijn begonnen. Het Julianaziekenhuis te Ter neuzen ontving dezelfde vergoe ding ais het R.K. ziekenhuis te Sluiskil, n.l. 50 cent per patiënt en per verpleegdag. Het verzoek van de wielerver eniging te Terneuzen alsmede het verzoek voor de verbetering van verzoek van de vereniging tot verbetering van het rundvee in Oost Zeeuws-Vlaanderen werden afgewezen. De voorzitter deelde mede, dat de heer G. Wiskerke en mej. L. Comelis de gemeente hebben vertegenwoordigd bij de huldi ging op Koninginnedag te Soest- dijk. De firma Haers kreeg vergun ning voor het slopen van 't pand Oude Kerkstraat 4. Het voorstel van B. en W. tot verkoop aan F. van Limmen van de door hem bewoonde woning op het eiland werd ingewilligd. De raad besloot ook enkele ver spreid gelegen stukjes grond ter grootte van 760 m2 van mej. E. D'hooge aan te kopen. Het voorstel betreffende het bouwen van zes woningen langs de straat naar het eiland ont moette bij het raadslid H. v. d. Broek bezwaren. Hij zag wegens beperkte ruimte en uit aesthe- tisch oogpunt liever twee blokken van twee woningen inplaats van drie maal twee. De raad nam echter het voor stel van B. en W. over. Enkele nieuwe straten kregen een naam of een andere naam. De straal van Wiskerke tot en met de nieuw te houwen 6 woningen: Visserslaan: verder tot W. Neijt: Laureinsstraat; v. d. Broek tot de noodwoningen: Wilhelmina straat; nieuwbouw eiland: Julia nastraat; de school Havenplein en de traverse: Kasteelstraat Door J. FLETCHER 27) Nadruk verboden. „Maar, monsieur Charles, de heer Ls hier, en hij komt onge twijfeld zeggen, dat uw kaas te recht is," riep Eva uit. Zij keer de zich tot Jimmie met een hoopvolle blik in haar ogen. Mijnheer Trickett!" vervolgde zij. „De 'mandkoffer is gister avond niet gelijk met de andere dingen hier bezorgd. Weet u daar iets van? Monsieur Charles kwam om de kaas en. Jimmie keek kalm naar het woedende mannetje, dat zich opeens tot hem gekeerd had. „Monsieur is zo ontdaan over het verlies van zijn kaas?" zei hij koel en met zijn beste Frans „Brengt het hem in grote ver legenheid?" Monsieur Charles keek de ion- ge Engelsman met een vlugge, onvriendelijke blik aan, hetgeen fen Ik sta er voor in, dat ik ge-1 mijn arme tafel sieren", zien heb, dat haar bagage, in- „Met plezier, monsieur", ant overhandigen. In plaats. ,In plaats", viel Jimmie hem, even koel als te voren, in de rede, in plaats daarvan, mon sieur, gaf deze jonge dame mij de opdracht haar bagage naar dit adres te verzenden. En ik, monsieur gaf die opdracht ver der aan een kruier. Bij die man begint de fout. De mand werd verkeerd bezorgd. Maar fouten, monsieur, worden steeds ge maakt, ondanks de vele voor zorgen die men neemt. En per saldo, het is maar een kaas". Monsieur Charles keek de jon geman opnieuw aan. „U vergeet, monsieur, dat we spreken'over een geschenk van mijn schoonzuster aan mij," zei hij. „Een geschenk, monsieur, dat mij persoonlijk moest gege ven worden door de persoon, die clusief de mand, aan de kruier gegeven werd, want, zoals ik u reeds zei, ik deed het zelf. Nu is de koffer hier niet afgegeven. Daaruit vloeit voort, dat ik de eigenlijke oorzaak beii van alles. Ik hoop, dat Monsieur mijn ver ontschuldigingen zal willen aan nemen. En met de diepste eer bied, zou ik Monsieur willen verzoeken van mij de fijnste en vetste kaas, die Parijs ooit. ge zien heeft te willen accepteren; inplaats, monsieur, van die, wel ke verloren Ls geraakt". limmie maar weinig apprecieer-1 het bij zich droeg. Ik kom om de z. Lin. v»;; ic- niot Hier ie. Dit was niet de blik, zei hij bij zichzelf, van een ontgoochel de lekkerbek; hij was te scherp, verraadde te veel de onrust. Monsieur Charles' ^eigende woorden waren minder onvrien delijk van toon. „Monsieur!" zei hij. „Mijn schoonzuster zond mij een klein geschenk door middel van haar bediende, deze jonge dame, die de opdracht kreeg het mij te woordde Trickett. Hij deed het natuurlijk voorkomen, alsof het inderdaad een plezier voor hem was, want hij zag wel in. dat er toch geen kans van ontvluchten was. Hij moest met Monsieur Charles naar het Gare du Nord en daar mee helpen zoeken en aan het geluk overlaten, hoe hij er zich uit koon redden. „Zullen we nu direkt maar naar het sta tion gaan?" vervolgde hij. „Ik ben tot, uw dienst". „De hoed van uw zuster, me neer Trickett?" vroeg Eva be- tegenover zijn meisje, plaatste een advertentie, waarin hij stel de dat een weesjongen 500 te leen vroeg. De weesjongen had dit bedrag nodig als borgstelling om als vertegenwoordiger bij een firma in dienst te kunnen treden. Een slager, die wel graag een behoorlijke rente wilde maken, ging op de advertentie in en leen de S. dit bedrag. Vervolgens wist de kantoorbediende zijn zuster ƒ250 afhandig te maken onder 't voorwendsel, dat hij in een pen sion ging wonen en vooruit moest betalen. Bovendien ver kocht hij voor 75 de fiets, die hij van zijn zuster geleend had en wist haar voorts te bewegen borg te blijven voor de 500, die de slager hem geleend had. Het geld heeft S. opgemaakt. De politie van 's-Gravenhage heeft de autohandelaar P. in 't V, aangehouden, die twee door hem gehuurde auto's heeft ver kocht. Voor de eerste kreeg hij 3100 en voor de andere, die hij eerst had omgeruild nog 1500 toe. Tefi huize van de familie K. aan de Schiedamse weg te Kethel onder Schiedam, zou de 60-jarige W. B. wonende te Schiedam, een riool nakijken, dat verstopt was. Hij moest hiervoor eerst een gat maken in een tussenmuur. Daar na kroop hij door dit gat heen en stak een kaars aan. Vermoe delijk doordat er zich rioolgas- sen onder de grond bevonden of doordat de man de elektrische leiding raakte, ontstond er brand. Niemand heeft hiervan echter iets gemerkt. De bewoners van het huis. die zich boven bevonden, bespeurden na enige tijd een sterke brand lucht, en gingen naar beneden om poolshoogte te nemen. Zij merkten dat de man zich niet meer kon bevrijden en waar schuwden de brandweer. Deze brak eerst de muur helemaal open. Toen men de man bevrijd had, gaf hij geen tekenen van leven meer. Zijn gezicht en zijn linker arm waren deerlijk verbrand. in het gehele land reacties opge wekt, zo blijkt op het ontspan ningsoord „Ons Buiten" te Venlo, waar de hond thans wordt ver zorgd. Een Haagse dierenvriend zond per postwissel 5,voor „Scout", opdat men daarvoor lekkere hapjes kon kopen voor de hond* en van verschillende kanten zond men ook bijdragen in natura voor de verzorging van het dier. De hond, die verschil lende verwondingen en een ?wa- re longontsteking had opgelojpen, is dank zij de goede verzorging van zijn „bezen" geheel hersteld en maakt het thans uitstekend. NOG DEZE MAAND 150.000 TELEVISIETOESTELLEN IN NEDERLAND. Evenals in januari van dit jaar zijn ook in april door de diénst- luister- en kijkgelden meer televisietoestellen dan radio's geregistreerd ni. 9.226 tegen 8.375. Naar het zich laat aanzien zal het totaal aantal aangegeven te levisietoestellen, dat op 1 mei 142.740 bedroeg, nog deze maand de 150.000 overschrijden. Het aantal geregistreerde ra dio-ontvangtoestellen kwam in de maand april op 2.281.572 (1 april '57: 2.273.197). De op 1 april ingegane tariefs verhoging bij de draadomroep blijkt slechts van zeer geringe in vloed op het aantal aangeslote nen. Weliswaar gaf het totaal aantal draadomroepabonnees een daling te zien, nl. van 544.003 op 1 april tot 540.106 op 1 mei, doch deze bedroeg nog minder dan één procent, zo deelt het hoofd bestuur van de PTT mede. Monsieur Charles boog. maar(deesd. schudde zijn hoofd afwijzend „Ik dank u. Maar Monsieur, het zal niet dezelfde kaas zijn. Monsieur zal mijn gevoelen wat dit betreft wel kunnen respec teren? De kaas, die monsieur mij zo edelmoedig aanbied!zal echter niel zo'n voldoening schen ken als die van m'n srhobnzuster gedgtUi zou hebbenhet is een kwestie van sentiment, van ap preciatie. Tot mijn spijt moet- ik hét vriendelijke aanbod af wijzen Maar. Hief keek Monsieur Charles Jimnry scherp NA SCHIETPARTIJ GEARRESTEERD. „Ah, ik stoor het zaken doen? U bent een van onze cliënten?" rien Monsieur Charles uit. „Meneer Trickett", zei Eva, „is een van onze Londense cliënten, Monsieur Charles. Hij is van morgen speciaal gekomen om te praten over een hoed voor zijn zuster, die in Indië woont". „Laten we dat maar even rus ten", zei Jimmy. „Daar kunnen we later nog over praten. Gaat u met mij mee. Monsieur Char les?" Hij manoeuvreerde de Fransman naar de deur, daar kaas zij is niet hier. Hij schudde zijn hoofd, alsof hij bericht ontvangen had, dat er een nationaal gevaar dreigde, zijn stem sloeg een beetje over. „Als u toch wist hoezeer het mij spijt, Monsieur Charles", zei Eva bedroefd. „Ik vind het verschrikkelijk. „Monsieur", zei Jimmy, ..het is mijn schuld. Ma'amselle mag in dit opzicht geen blaam tref- aan als monsieur mij een j keerde hij zich nog even snel om dienst zou willen bewijzenen gaf Eva een blik van ver- Met het grootste genoeaen.1 standhouding. „Vaiumddag kom münSeür". zei Jimmy. „U be-'ik op de zaken terug", merkte hoeft het slechts te zeggen en ik zal mijn uiterste best doen' „Zou monsieur mij., dan naar het station willen vergezellen, waar de koffer aan de zorgen van een niet te snuggere kruier werd toevertrouwd? U zoudt mij daarmee zeer aan u verplichten en misschien zal de kaas nog hij zo terloops op en om tijd te winnen riep hij een passerende taxi aan en hielp zijn gezel in stappen. ,Jk hoop. monsieur, dat onze espeditie niet zal blij ken te zijn een jacht op ver dwenen wild". (Wordt vervolgd.) De Staatsmijnpolitie te Geleen heeft een bij de politie bekende recidivist, de woonwagenbewo ner K. uit Boxmeer, aangehou den toen hij met zijn auto een partij kabels ter waarde van ruim 1.000 gulden vervoerde. Hij zou de kabels op de terreinen van de cokesfabriek Emma II hebben ontvreemd. De politie had reeds vijf nach ten gepost, omdat er al eerder een partij kabels ter waarde van 5.000 gulden ontvreemd was en er aanwijzingen waren, die deden vermoeden, dat de daders terug zouden komen. Bij zijn aanhouding reed K. met gedooide lichten en met af gedekte nummerplaten. Toen hij aan de sommering om te stoppen n'ët voldeed, schoot de politie de motor kapot, waarna K. zich liet arresteren. „SCOUT" MAAKT HET GOED. De berichten omtrent de her dershond, die in de Maashrèse bossen aan een stuk elektrici teitskabel aan een boomtak hing, en staande op de achterpoten minstens vijf dagen zwaar moet hebben geléden, alvorens hij ont dekt en door een troepje verken ners geadopteerd werd hebben In de nacht van zaterdag op zondag, omstreeks hall één is de 73-jarige O. van Rees bij het plotseling oversteken van de Biltstraat te Utrecht door een auto gegrepen. De heer Van R. overleed ter plaatse aan de be komen verwondingen. De 34-jarige werktuigkundige H. J. W. Arfman uit Arnhem is in de nacht van zaterdag op zon dag omstreeks één uur dodelijk verongelukt toen hij in de Henge- losestraat te Enschedé met een personenauto slipte en tegen een boom reed. De heer A. liep zware verwon dingen op aan het hoofd en over leed vrij spoedig. Een echtpaar uit Hengelo, dat ook in de auto zat, bleef onge deerd. MOTORRIJDER GEDOOD EN ZIJN TWEE ZOONTJES GEWOND. Zondagavond omstreeks zeven uur is de 45-jarige motorrijder F. Schreurs uit Maastricht op de rijksweg MaastrichtValken burg onder Vilt, gemeente Berg en Terblijt, na een aanrijding met een personenauto, gedood. Zijn twee zoontjes, die bij hem achter op de motor zaten, wer den gewond. De 9-jarige Anreas brak een been en kreeg een her senschudding; de 4-jarige MaXi- miliaan liep verwondingen aan het hoofd op. Een passerende personenauto, bestuurd door de heer J. uit Val kenburg, raakte het voorwiel van do motor, waardoor de heer S. de macht over het stuur verloor en de motor tegen een boom reed en de bestuurder met zijn hoofd tegen de boom terecht kwam. Hij werd op slag gedood. Het slachtoffer en de twee kna llen zijn naar het ziekenhuis St. Annadal te Maastricht overge bracht. WONINGBOUW IN PUTTE STILGELEGD. In verband met financiële moei lijkheden van het aannemersbe drijf V. B. uit Tilburg is de wo ningbouw in Putte en Hooger- heide gehèel stil komen te lig gen. In Putte bouwt de firma 15 bungalows en in Hoogerheide 24 eensgezins-woningen. In Putte werden de fundamenten voor de woningen voltooid; in Hooger heide staan de woningen reeds onder de kap. Zeventien bouwvakarbeiders moesten dooi de firma worden ontslagen. De gemeentebesturen beraden zich wat er nu dient te gebeu ren.

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 2