Uit de Provincie Binnenlands nieuws Eric de Noorman - De verloren Viking I w» KERKNIEUWS de Rapport van congresleden over Hongarije Doë^méér met De belastingplannen van mse regering. Frai TERNEUZEN. tt<4 BIERVLIET. VLI3SINGEN. SLUIS. IJZENDIJKE Egyptische berichten over het Suezkanaal NUTTING OVER NASSER De gevolgen van radio actieve straling op de Marshall-eilanden WALTER FUNK VRIJGELATEN AGENDA w PW!1,1 VOORLOPIGE AANSLAGEN 1957 m WKG NUMMER ÉÉN—BRES- KHNS WORDT VERBETERD. Van de weg Hoofdplaat—Bres kens word! het gedeelte Hoofd plaat—Nummer Één thans ver beterd. Waarschijnlijk zullen deze verbeteringen nog vóór de zomer gereed komen, zo bericht de A.N.W.B. In verband met de slechte toe stand van het wegvak Nummer ÉénBreskens is een verbetering dringend noodzakelijk. Naar de A.N.W.B. van het bestuur van het waterschap „Het Vrije van Sluis" verneemt ligt het in de bedoe ling deze weg in samenwerking snet de provincie Zeeland te ver beteren. Overleg daartoe is reeds geruime tijd gaande. Bij de vast- jtelling van het tracé van deze weg doen zich evenwel moeilijk heden voor in verband met de zeewering. Zeer druk bezoek aan onze stad. Het aantal vreemdelingen, dat gisteren Terneuzen bezocht, is waarschijnlijk wel het grootste geweest dat onze stad op één dag ooit heeft gehad. Ongeveei vierduizend leden van het Christelijk Verbond van Gepensionneerden uit 't arrondis sement Antwerepn gingen met honderd bussen en particuliere auto's ter bedevaart naar Oostacker en maakten van deze gelegenheid gebruik om tevens <»rtze stad te bezoeken. Te ongeveer half negen zette <ïe lange stoet van 102 bussen en tnkele particuliere auto's zich te Kiel in beweging om te St. Ni klaas te splitsen in twee groe ien. De eerste groep reed naar Oostacker (bij Gent gelegen), de twreede naar Terneuzen, waar het gezelschap van -- 2100 be zoekers te ongeveer elf uur arriveerde en weldra de winkel- s,traten geheel waren gevuld, ter- wm vele gasten de boorden der scheide opzochten. Deze groep verliet om half drie weer de stad om naai Oostacker Te rijden. Nauwelijks waren deze bussen .'ertrokken of de tweede groep, fitmaai bestaande uit 50 bussen en enkele particuliere auto's ar riveerde en herhaalde zich het beeld van des morgens. - In tal van zaken, speciaal de apotheken en drogisten, gaf dit «en drukte van belang en de ■stfé's, lunchrooms en patates- frites-gelegenheden hadden een zeer goede dag. Te ongeveer zes uur is ook dit gezelschap vertrokken. Uit de gesprekken met de be taarden vernamen wij, dat er velen waren, die voor de eerste maal Terneuzen bezochten, maar allen hebben het in onze stad bij zonder naar hun genoegen ge had. Het parkeerprobleem had de politie keurig opgelost, door de bussen te doen parkeren op de Schuttershofweg, de Rosegracht en nabij de watertoren aan het Ostelijk Bolwerk. Vergadering vrienden". „Vogel- NBD. HERVORMDE KERK. Aangenomen naar Hulst, R. G. J. Timmers, vicaris te Delfzijl. De vogelliefhebbers, leden van de Vereniging de Vogelvrienden, vergaderden in de bovenzaal van „Hotel Centraal" waar de twee de voorzitter der vereniging, de heer J. van de Velde, een spe ciaal welkomstwoord sprak tot de heer Van de Bosch uit Goes, die een inleiding zou houden over „Kleurkanaries" De uiteenzeting die spreker hierover gaf, was voor de leek vrij ingewikkeld, want het kwe ken van kleurkanaries eist een speciale kennis waarbij zelfs ge compliceerde formules aan te pas komen. Voor specialisten en meer ervaren vogelliefhebbers evenwel een lezing om van te watertanden. De heer v. d. Bosch had enige exemplaren meegebracht en bi zonder de zilver-isabel, de blauwe en de bruine kanarie trokken de aandacht. Er volgden na deze inleiding nogal wat vragen over het sa menstellen der kleurkanariekop- pels. In de pauze werd 10 kg vogel zaad verloot, door de heer v. d. Bosch, die een zaak in vogelza den te Goes heeft, beschikbaar gesteld. De heer Van de Velde was de gelukkige winnaar. Na de pauze werden plannen besproken over het houden van een tentoonstelling tegen eind november of begin december. Deze vereniging van „De Vo gelvrienden" heeft een uitsteken de start, want het aantal is nu reeds gestegen tot meer dan 50. Mogelijk zal bij een voortdu rende activiteit van het bestuur tegen het eind van het jaar een interessante tentoonstelling tege moet kunnen worden gezien. Reis ouden van dagen. Het comité „Reis ouden van dagen" vergaderde onder voor zitterschap van de heer P. F. Standaert in hotel „Rotterdam". Nu de kollekte voor de a.s. zomer reis voorbij is, was het mogelijk verdere plannen te beramen. Terneuzen heeft zijn bejaarden niet in de steek gelaten en zoveel geofferd, dat de voorgenomen reis kan gerealiseerd worden. Op 9 juli a.s. zullen ongeveer 250 bejaarden met Z.V.T.M.-bussen naar de Panne rijden. Zij zullen zich daar enige uren kunnen verpozen, verschillende attracties bezoeken en een warme maaltijd aangeboden krijgen. In Sluis zullen zij 's avonds aanzitten aan een koffietafel. Als het die dag mooi weer zal zijn, zullen de bejaarden van Ter neuzen van een prachtige tocht langs de Belgische kust kunnen genieten. Verkeersongevallen, Gisternamiddag te 7 uur had op het kruispunt Axelsestraat Van Steenbergen laan een aanrij ding plaats tussen een bestel auto bestuurd door de heer 1. J. V., metselaar te Waterlandkerk je, en een personenauto bestuurd door de heer R. L. V., vertegen woordiger te Oostburg. Beide auto's reden in de rich ting van „Het Zwaantje". De be stuurder van de vooroprijdende bestelauto, wilde vanuit de Axel sestraat de Van Steenbergenlaan inrijden en gaf door zijn richting aanwijzer te kennen, dat hij linksaf zou uitwijken. De heer V. wilde echter op dat moment de bestelauto juist vot rbijrijden, met het gevolg, dat de bestelauto aan de linker zijde werd aangereden. Beide voertuigen hadden ge ringe materiële schade. *t Is waai'! KAAS bevat letterlijk alle voeding stoffen, die voor het lichaam belangrijk zijn En U weet hoe lekker KAAS is en hoe voor delig! Profiteer daar elke dag van! KAAS.' Reuze idee.' Neem de prijs maar mee He' zu,-.ibu,..» 77 Wat is op de boterham het voedzaamste per gram? T.V. Quiz: vandaag 100.000 gulden vraag.' öe tmanciëlc commissie van de P<mnse nationale vergadering Meft geweigerd snel te handelen met betrekking tot de door de jagering gewenste nieuwe belas- dwgen. die mede de kosten zul le» moeten dekken van de earn ing ne in Algerije en van de Suez- öe commissie besloot de be spreking van de nieuwe belas tingmaatregelen uit te stellen tot aa haar bestudering van de plan nen der regering Inzake bezuini gingen tot een bedrag van 250 miljard frank op de begroting van 1957 en van de wetsontwer- pen die betrekking hebben op aanvullende uitgaven in Alge rije Dit brengt de plannen van premier Mollet in de war, die aad gehoopt, dat de debatten vandaag zouden beginnen. President Coty heeft woensdag middag een kabinetsbijeenkomst ^presideerd, waarin vermoede Spc het Engelse besluit bespro ken werd, om de Engelse sche- gwn weer door het Suezkanaal le laten varen. De Franse ieders besloten een •nieuwe dringende waarschuwing iot de ï-egering te richten over de economische en financiële ge volgen van een voortgezette boy cott van het Suezkanaal door de Fransen. De Franse regering deelde woensdag mede, dat de Suezcri- sis Frankrijk minstens 150 mil joen dollar aan deviezen kost. Door de sluiting van het Suezka naal zijn de grondstoffenprijzen, de prijzen van olieprodukten en de vervoerskosten gestegen. Dit heeft de handelsbalans verstoord en een spannnig op het gebied der prijzen veroorzaakt. De ope raties in Algerije worden door de regering voor dit jaar op 387 mil jard frank, of ruim 1 miljard frank per dag, geraamd. Er dreigt volgens de regerings mededeling inflatie in Frankrijk. Er waren ook geruchten over het op handen zijnde aftreden van twee ministers. Na een bij eenkomst van de 12 radicale mi nisters in het kabinet is medege deeld. dat er geen aftredingen zullen plaatsvinden. Een hall uur later had op de Axelsestraat nabij de Dokweg eveneens een verkeersongeval plaats, dat wel bijzonder goed is afgelopen. De heer C. M. G. C. reed, ko mende van de Axelse brug met een bestelauto in de Axelsestraat. Nabij zijn garage gekomen, reed hij deze even voorbij om achter uit de garage in te kunnen rijden. Op 't ogenblik dat de heer C. hier mede bezig was, kwam, even eens rijdende in de richting van „Het Zwaantje", de heer C. M. H., eveneens alhier wonende, met een bestelwagen gereden. Wellicht de manoeuvre van de heer C. te laat bemerkend, wilde hij nog vlug deze bestelauto links passeren, doch een aanrij ding vrezende remde hij zó krach tig dat zijn bestelauto tweemaal over de kop sloeg en 40 meter verder in de Dokweg op zijn wielen terecht kwam, staande in de richting van de Axelsestraat. Hoewel de bestelwagen zwaar beschadigd was, bleef de heer H. bij deze dubbele salto mortale geheel ongedeerd. Een aanrijding tussen beide bestejw£yp$s had niet plaats ge- vo*ün.» Begin van brand, Woensdagavond werd door om wonenden in de Molenstraat 'n begin van brand ontdekt in de onbewoonbaar verklaarde wo ning, welke als schuurtje bij de heer A. J. in gebruik is. Door spoedig optreden van de buren, die met emmers water 't brand je blusten, kon erger worden voorkomen. Gemeente-avond. Dinsdagavond werd, door de Hervormde gemeente in 't Jeugd centrum een gemeente-avond ge organiseerd. Ds. Evenhuis moest tot z'n spijt mededelen. dat zijn broer, de zendeling-arts dr. R. Even huis, wegens ziekte verhinderd was de inleiding te houden over Nieuw-Guinea. Uitstel is echter geen afstel, deze avond zal zo dra de heer Evenhuis hersteld is, plaats vinden. De avond werd op de gebrui kelijke wijze geopend, waarna enkele filmstrips werden ver toond over de verschillende ty pen, welke bij de kerkbouw in het verleden werden toegepast Tijdens de pauze werd een kopje thee aangeboden, waarna met samenzang de geanimeerde bijeenkomst door ds. Evenhuis werd gesloten. Belgische onderscheiding voor Nederlander. De ambassadeur van België in Nederland, baron Van der Stra ten Waillet, heeft aan de gepen sioneerde directeur van 't Ned. loodswezen te Vlissingen, de heer E. Krips, de versierselen beho rende bij de onderscheiding van commandeur in de Orde van Leopold de Tweede uitgereikt. Zwembad weer open. Het bestuur van de zwemver eniging „Het Vrije" uit Sluis heeft besloten nadat enige nood zakelijke herstellingen gereed zijn gekomen, met ingang van maandag 3 juni het zwembad weer voor het publiek toegan kelijk te stellen. Tot badmeester werd benoemd de heer Ch. de Bree uit Sluis. Afscheid blokhoofd. In het gemeentehuis had een bijeenkomst plaats van de blok- ploeg B. B. om afscheid te ne men van het hoofd van de blok- ploeg opperwachtmeester G. F. C. Vennix. Burgemeester Von Bönning- hausen heette allen welkom, in het bijzonder de heer Catsman die namens de kringraad aan wezig was. De burgemeester wees er op dat men lang gesukkeld heeft om een blokhoofd te vinden en al die tijd was opper Vennix be reid om in zijn vrije tijd zijn beste krachten er aan te wijden. Hij dankte de scheidende voor al hetgeen hij gedaan heeft en stelde hem als voorbeeld voor velen in IJzendijke. Namens het gemeentebestuur werd hem en zijn vrouw, die haar man hierdoor vele avon den heeft moeten missen, een vaas met bloemen aangeboden. Hierna werd het nieuwe blok hoofd de heer A. E. P. Lammens als zodanig geïnstalleerd. Burgemeester Van Büninghause wees er op dat de B.B. niet al leen optreedt in oorlogstijd maar ook bij rampen. Spreker wenste het nieuwe blokhoofd veel succes toe. Hij hoopte dat hij met zijn ploeg nimmer zal moeten uit rukken, maar als 't nodig mocht zijn hij een ploeg geoefende man nen te zijner beschikking zal heb ben. De heer Vennix denkte de bur gemeester voor de vriendelijke woorden en gelooft zeker dat met de benoeming van de heer Lammers een goede keuze is ge daan. Namens de kringraad dankte de heer W. Catsman uit Aarden burg de heer Vennix voor het geen hij voor de B.B. heeft ge daan. De heer Lammens geeft hij de verzekering dat hij op de volle dige steun van hem kan reke nen en hoopt dat zijn blokploeg spoedig volledig bezet zal zijn. Naar Dedemsvaart. De Phil. Harmonicaclub „Flan- dria" zal vandaar naar Dedems vaart vertrekken om aldaar op verzoek der Avereester Kunst kring een tweetal concerten te verzorgen. Biervliet gaat feestvieren. De gemeente Biervliet maakt zich op om op Hemelvaartsdag feest te vieren. Jammer genoeg kan de tradi tionele voetbalwedstrijd tussen Oostelijk- en Westelijk Zeeuws- Vlaanderen niet doorgaan. Inplaats daarvan wordt er een wedstrijd gearrangeerd tus sen Biervliet en Breskens, en na afloop daarvan een voetbalwed strijd tussen M.O.C. en Terneu zen. Zodra de voetbalwedstrij den zijn afgelopen is er op ver schillende plaatsen gelegenheid tot dansen. 's Avonds zullen op de Markt een aantal bekende radio-arties ten optreden. De ontspanningsavond wordt georganiseerd door de Biervliet- se Middenstandsvereniging. „Het feit dat de vrije wereld en, de Verenigde Staten nagela ten hebben positief op te treden toen de omwenteling in Honga rije vorig jaar aan de gang was, vormt de gemiste kans van onze generatie", aldus het rapport van een ondercommissie van de com missie voor buitenlandse aange legenheden van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, die een bezoek van twaalf dagen aan Europa heeft gebracht. In het rapport wordt aange drongen op een nieuwe bestude ring en herziening van de poli tiek der Verenigde Staten bij een mogelijke nieuwe gelegenheid in de toekomst. Aanbevolen wordt vastberaden tegen de Sowjet- Unie op te treden zolang deze het standpunt van de Verenigde Na ties ten aanzien van Hongarije negeert en oprichting van een permanente mobiele groep van V. N. waarnemers. James Fulton, een van de twee republikeinen onder de vijf leden van de subcommissie, is het met sommige conclusies van 't meer derheidsrapport niet eens. Vol gens hem hebben president Eisenhower en andere Ameri kaanse functionarissen naar om standigheden zo snel en verstan dig mogelijk gehandeld. Volgens het rapport is de hui dige Amerikaanse politiek ten aanzien van opstanden in com munistische satellietstaten geen ■militaire interventie en verze kering bij voorbaat hieromtrent aan de Sowjet-Unie. De subcommissie adviseert op stelling van voorstellendie naar gelang van zicil voordoende om standigheden snel bjj de Verenig - diend, en voorts „maatschappe lijke isolering" van de Sowjets door maatregelen als het afbre ken van diplomatieke betrekkin gen en het afzeggen van sport en culturele evenementen als mede een onderzoek vanwege de Verenigde Naties naar de toe stand in landen, die onder Sowjet- russische invloed staan de Naties kunnen worden inge- menzweerders. De secretaris-generaal van de Verenigde Naties, Hammars- kjoeld, heeft de Israëlische re gering doen weten, dat de Egyp tische regering zich verzet tegen de vaart van Israëlische sche pen door het Suezkanaal, aldus donderdag door Radio-Caïro aangehaalde berichten uit Egyp tische bladen. De Britse oud-onderminister van Buitenlandse Zaken Nut ting, die uit de regering is ge treden uit protest tegen het mi litair ingrijpen in Egypte, heeft in 't conservatieve blad „Daily Mail" geschreven, dat president Nasser van Egypte schijnt te weten, dat hij te ver is gegaan bij zijn poging tot overheersing van de Arabische wereld. Nut ting heeft onlangs een onder houd met Nasser gehad. Volgens Nutting moet de Brit se regering Nasser zijn gang la ten gaan. On vermij dal ijk zalj aldus de Brint, de dag komen, waarop Nasser, geheel geïso leerd, zal eindigen zoals alle sa- MOTORRIJDER DODELIJK VERONGELUKT. De 48-jarige hoogovenarbeider Hendrik de Roode uit Haarlem, is onder de rook van het bedrijf met zijn motor dodelijk veron gelukt toen hij werd gegrepen door een hem tegemoet komen devrachtauto, die voor een hef truck moest uitwijken en daar door aan de linkerkant van de weg kwam. De motorrijder, die ernstig' inwendig letsel had op gelopen, is naar een Beverwijks ziekenhuis overgebracht, waar hij na aankomst is overleden. ACHTJARIGE JONGEN DOOR AUTO OVERREDEN. De bestuurder van een perso nenauto te Alkmaar kon woens dagavond ondanks krachtig rem men niet voorkomen, dat de plotseling de weg overstekende achtjarige C. de Nijs werd ge grepen. Aan de zware verwon dingen is het kind een half uur na de aanrijding in de woning zijner ouders overleden. BOEKHOUDER AANGEHOUDEN. De politie te 's-Gravenhage heeft de 54-jarige boekhouder A. J. van der A. aangehouden. De aangehoudene had bij de firma, v/aar hij ais boekhouder in be trekking was, tevens het toe zicht op de kas. Van der A. heeft bij herhaling bedragen uit de kas genomen en daarvoor gefin geerde aankoopbonnen terugge legd. Op die manier heeft hij zich een bedrag van 2500 toe geëigend. WEGENS VERDUISTERING EN OPLICHTING AANGEHOUDEN. De politie van 's-Gravenhage heeft de 41-jarige vertegenwoor diger W. A. B. wegens verduiste ring en oplichting aangehouden. B. was in dienst bij een firma in huishoudelijke artikelen. In deze functie incasseerde hij de eerste afbetalingen op geleverde goede ren. Inplaats van deze gelden af te dragen, stak hij ze in eigen zak. Op dezewijze heeft hij zijn firma voor ongeveer 2000 bena- deld. Voorts bezocht B. pensions waarin gerepatrieerden worden ondergebracht en vertelde deze mensen wel een huis voor hen te weten en dit voor hen te kun nen meubileren. Degenen, die deze verhalen geloofden, gaven hem voorschotten, variërende van ƒ500 tot ƒ700. Op die mar niet heeft de vertegenwoordiger een bedrag van ongeveer 10.000 weten los te krijgen. BOERDERIJ IN HAARLEMMERMEER AFGEBRAND Donderdagavond is door on bekende oorzaak brand uitge broken in één der oudste boer derijen in de Haarlemmermeer, gelegen aan de IJ weg en be woond door de drie gebroeders Vlasveld. De brandweer uit Zwa nenburg, geassisteerd door die van Hoofddorp en Badhoeve dorp, trachtte vergeefs het door de sterke wind aangewakkerde vuur te blussen. De boerderij brandde tot de grond toe af. On geveer 30.000 kg stroo, alsmede landbouwmachines en inboedel gingen verloren, benevens 8000 kg in de schuur opgeslagen hooi, toebehorende aan de heer Mar kestein uit Zwanenburg. De schade wordt door verze kering gedekt. TANDARTS UIT HILVERSUM KREEG PROCES-VERBAAL. De Hilversumse recherche heeft woensdagmiddag proces verbaal opgemaakt tegen de tandarts S. uit Hilversum. In de kliniek van deze tand artsen bevonden zich tien per sonen, patiënten van een insti tuut (Vacupan) te Rotterdam. De bezoekers waren uit alle de len van het land afkomstig. De verdoving werd ditmaal toege past door de arts H. uit Voor burg. Omdat artikel 4 van de wet op de tandheelkundige in richtingen de medewerking van medici en tandartsen aan deze inrichtingen verbiedt, werd pro ces-verbaal opgemaakt tegen de tandarts S., nadat de patiënten als getuigen waren gehoord. Een en ander geschiedde in samenwerking met de officier van justitie in Amsterdam. Het was de tweede keer dat de politie een bezoek bracht aan de kli niek van tandarts S. Bewoners van de Marshall eilanden in de Stille Oceaan, die in 1954 hebben blootgestaan aan de straling van radioactief stof van een Amerikaanse proefontploffing, hebben geen blijvende nadelen van de stra ling ondervonden dan alleen een wat vertraagde groei van de kinderen. De eilandbewoners hadden ernstige brandwonden opgelopen. Dit is meededeeld in een donderdag te Rochester in de staat New York gepubliceerd rapport. Dr. Conard, een van de arsten die de getroffen eilandbewoners observeren, deelde het genoot schap voor stralingsonderzoek mee, dat er geen kanker of staar is geconstateerd en dat het aan tal ziektegevallen onder hen niet is toegenomen. Hij voegde er echter aan toe, dat men pas na jaren zal kunnen vaststellen of er genetische schade is aan gericht. Één van de grote Duitse oor logsmisdadigers, Walter Funk, is donderdag vrijgelaten, aldus is onofficieel in West-Berlijn mee gedeeld. Hij werd gevangenge houden in de gevangenis wan Spandau. De thans 66-jarige Funk, die in 1937 minister van Economi sche Zaken werd en in 1939 pri- sident-directeur van de Rijks bank als opvolger van dr. Schacht, werd veroordeeld tot levenslange gevangenisstraf. Tijdens zijn detentie is Funk driemaal geopereerd. Hij werd vrijgelaten met het oog op zijn gezondheidstoestand. In de gevangenis van Spandau verblijven nog de oorlogsmis dadigers Hess Hittlers plaats vervanger), die tot levenslange gevangenisstraf is veroordeeld, en Von Schirach leider van de „Hitierjugend") en Speer (mi nister van de bewapeningsindus- trie), die twintig jaar hebben gekregen. Een woordvoeder van de Brit se ambassade te Bonn heeft be vestigd, dat Funk is vrijgelaten Als redenen gaf hij op Funks gevorderde leeftijd en zijn slech te gezondheidstoestand. Hij zei, dat Funk in öe Afge lopen drie jaar tweemaal in het Britse militaire hospitaal te Spandau is geopereerd. Funk werd in Spandau door zijn vrouw afgehaald. Hij is on middellijk uit West-Berlijn naar West-Duitsland vertrokken, waar hij zijn intrek zal nemen in een sanatorium voor lever en galpatiënten. VRIJDAG 1T MEI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „High Society". SAS VAN GENT: Olympia - Theater, 8 uur: ..Morgen zal Sr huilen". ZATERDAG 18 MEI. TERNEUZENHoofdkantoor -der Mij., 11 uur: Gew. jaarl. algem. vergadering van aan deelhouders der Zeeuwsch- Vlaamsche Tramweg Mij. N.Y. Terneuzen. Luxor-Theater, 8 u.: „High Society". Concertgehouw, 8 uur: „De zwarte Desperado", AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „Zwijgend Heldendom". SAS VAN GENT: Oiympia- Theater, 8 uur: „Morgen zal ik huilen". 9. Zonder het minste onraad te bespe.uren, sluipen Eric en Nahe- nah tot dicht bij het kamp. Het gebonk der vele trommels, vermengd met het eentonige gezang van de krij gers, die in het mid den van het enorme kamp hun oorlogsdan sen uitvoeren, maakt het niet, waarschijn lijk, dat de mannen, die verveeld om de wachtvuren zitten. d< Noorman en zijn mak ker zullen horen. Maar het ia Eric- met één oogopslag duidelijk, dat. hoe onverschillig de schild wachten hun taken opvatten geen muis ongezien binnen kan komen. De wachtvuren liggen op zulke korte afstanden van elkaar, dat het gehele kamp als het ware in een gordel van licht gevat is. „Mijn broeder mag zéggen, hoe a hij Mohaka wil bevrijden?" fluis tert, Nahenah, die klaarblijkelijk tot dezelfde conclusie gekomen is. Eric krabt zich bedenkelijk de kin. „Eerst dienen we te ontdek ken, waar Mohaka zich bevindt. We zouden dan al onze krijgers ddar kunnen opstellen, waar zij het dichtst bij Mohaka kunnen komen. Dan een -snelle, overrom pelende aanvat. Een andere weg zie ik niet." De oude krijgi 1 knikt. „Dat zelfde, heb ik ook bedacht, broedci Blqf hiér wachten. Nahenah zal ontdekken, w^ar Mohaka gevan geen wordt gehouden." „HoeJ".' wil Eric vragen, maar- zijn metgezel is als een schim in de duisternis verdwenen. De Noorman mompelt iets. Ais Na hem li tegen de lamp loopt, is al les verloren. Hij begrijpt echter, dar hij nu niet; veel beter kan doen, dan maai1 op dezelfde plek blijven en afwachten. En terwijl Eric zich zit te ver bijten van onrust, wendt een schildwacht, die landerig een rondje, liropt, zich verwonderd om en tuurt in het kreupelhout. Het geluid dat, hij daar hoorde, leek het meest, op het gekerm van een of ander dier; een ree zou het kun nen zijn. De wachter luistert in gespannen en doet onwillekeurig enkele passen in de richting van het geluid. Het ministerie van Financiën deelt mede, dat de belastingadmi nistratie het opleggen van voor lopige aanslagen voor 1957 met spoed ter hand heeft genomen. Als .gevolg hiervan zijn aan Ver schillende belastingplichtigen reeds in de afgelopen maanden voorlopige aanslagen opgelegd. Deze kutnnen, zoals gebruikelijk is bij aanslagen die worden opge legd in hetzelfde jaar als waar op zij betrekking hébben, worden voldaan in evenveel termijnen als er na dagtekening van de aanslag maanden van het jaar resten, In het algemeen zal de ontvanger voor de voorlopige aanslagen 1957 tot vervolging overgaan na het vervallen van de 2e, 4e' en laatste termijn,

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 2