Selwyn Lloyd debat Trope 1rffi om steunt Frans verzoek in Veiligheidsraad Minister Staf over houding van N. A. V.O. tegenover Rusland De looncompensatie Bevelhebber van de Jordaanse artillerie zou gevlucht De vaart door het Suezkanaai zijn Veiligheidsraad komt maandag bijeen ZON- en MAANSTANDEN HET WEER x WEERBERICHT HOOGWATER EERSTE BLAD REGERING WINT STEMMING IN BRITSE LAGERHUIS EIST NATUUR- - •X' Neemt niet met minder genoegen. Zó uit de Natuur. Lichter verteerbaar. Smeuïger. Smakelijker. DOODVONNISSEN IN HONGARIJE BELGIE EN DE KERNPROEVEN Franker mg ">ii abonnement: rerneuZen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sar.de Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6.per kwartaal: per maand 2.— per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Administratie-adres: Smidswal DE VRUE ZEEUW VRIJDAG 17 MEI 1957 12e Jaargang Nr 4066 Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties géén handeisadver- tenties)5 regels 1Iedere regel meet 20 ct Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad. 20 cent meer Inzending advertenties tot s namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 tmr De Britse minister van Buiten landse Zaken, Selwyn Lloyd, itoeft donderdag in het Lagerhui* veiSaard, dat Engeland 't Fran se verzoek om een debat van de Veiligheidsraad over het Suez- ikagtaal steunt en dat er een nauw contact met de Franse torafcaat. over deze kwestie Het enige verschil van inzicht tussen Engeland en Frankrijk be. treft het gebruik van het Suez kanaai in afwachting van een uiteindelijke regeling, zo zei de minister toen hij de tweede dag van het debat over de regerings- politiek ten aanzien van de Suez- kwestie opende. De regering is van plan al het mogelijke te doen om de afhan kelijkheid van West-Europa van het Suezkanaai te verminderen. Zij zal er op toezien, dat er vaart wordt gezet achter de bouw van grote tankschepen. Het voornaamste bezwaar te gen de Egyptische voorstellen voor de exploitatie van het Suez kanaai, is aldus Selwyn Lloyd, dat zij op korte termijn geheel of gedeeltelijk ingetrokken kunnen worden. -Een toekomstige rege ling moet dan ook een zelfde soort status hebben als de con ventie van 1888. Engeland zal al les doen om Egypte hiervan te overtuigen. De minister wees nog op de kritiek die hem geleverd was we gens zijn aandeel in het besluit van vorig jaar om in Egypte in te grijpen en later om de actie stop te zetten. Hij betwijfelde evenwel met, dat de besluiten juist geweest waren. De mythe van de Egypti sche militaire macht is verdwe nen. het gevaar dat de wereld vrede liep. aangetoond en er zijn nu V. N.-troepen ter plaatse, zo zei hij. Lloyd werd aan hel einde van zijn rede hartelijk toege juicht door de conservatieve afgevaardigden, doch van la buur-zijde klonk de kreet ..aftreden". De komende Brits-Egyptische financiële besprekingen in Rome /.uilen, naar Lloyd verder nog meedeelde, gaan over: 1. Mogelijke uitbreiding van hgt gebruik van de speciale reke ning van de Bank van Engeland voor het betalen van het tolgeld voor het Suezkanaai tot lopende Egyptische handelstransacties met Engeland. 2. De kwestie van een be- oerkte deblokkering van de voor naamste Egyptische sterlingreke- nlng die na de nationalisatie van het Suezkanaai werd geblok keerd met het oog op bepaalde transacties die door de nationali satie onderbroken of geblokkeerd werden. 3. De kwestie van de finan ciële aanspraken. die hieraan toevoegde een derge lijke politiek niet te kunnen on- derschrijven „Moeten de Verenigde Staten worden aangemoedigd het Mid den-Oosten tussen hen en de Sow jet-Unie te verdelen? Lord Hinchinbrook kwam ver volgens te spreken over de rede nen, die hem en zijn zeven ge lijkgezinden ertoe hadden bewo gen uit de Lagerhuisfractie der Britse conservatieve partij te tre den „De militaire operaties, die het Suezkanaai als doelwit hadden, zijn op een ramp uitgelopen en de daarna gevoerde Britse diplo matie heeft volkomen gefaald. Mijn vrienden en ik zijn ook. zeer bezorgd t.a.v. de toekomst, zolang de zaken, op de huidige wijze geleid blijven en de thans in zwang zijnde manier van den ken bij het ambtenarenkorps en het ministerie van Buitenlandse Zaken gehandhaafd blijft". De woordvoerder der conser vatieve ,opjstandigen' viel ook de socialistische oppositie aan. ,,ik begrijp niet, waarom de heren sociaal democraten bezwaar heb ben tegen een diplomatie, die op zijn tijd door machtsmiddelen, wordt ondersteund, terwijl de geschiedenis toch heeft geleerd dat een dergelijke wijze van han delen een klein eiland als Groot- Brittannië grote voordelen biedt" verklaarde hij. Een door de socialistische op positie gisteravond in het Britse Lagerhuis ingediende motie, waarin het beleid der regering met betrekking tot het Suez kanaai werd afgekeurd, is met 308 tegen 259 stemmen verwor pen. De regeringsmeerderheid bedroeg dus 49 stemmen. NEDERLANDS- EGYPTISCH BETALINGS AKKOORD Nederland betaalt met guldens Naar wij van officiële zijde vernemen is het verwachte be taling sakkoord tussen Nederland en Egypte voor de regeling van de betaling der tolgelden voor het Suezkanaai thans tot stand gekomen. Het akkoord bepaald dat de Nederlandse schepen de kanaalgelden zullen betalen in guldens die binnen de Europese betalings unie vrij inwisselbaar zullen zijn. De onderhandelingen over het akkoord werden sedert zaterdag in Cairo gevoerd tussen de Nederlandse ambassade en de Egyptische regering. Naar van bevoegde zijde wordt medegedeeld is de getroffen re geling van voorlopige aard. De Noord-Atlantische Verdrags- urganisatie heeft besloten, dat het Rusland duidelijk moet wor den gemaakt, dat de lander, van de NAVO vastbesloten zijn kern wapens te gebruiken als zij zou den worden aangevallen. Minister Staf heeft dit donder dagmiddag gezegd tijdens een lunch, die de „American Asso ciation in the Netherlands" in Den Haag heeft aangeboden aan de scheidende ambassadeur van de Verenigde Staten, de heer Freeman Matthews. Niettemin zal het Westen zijn conventionele wapens niet kunnen missen, zo vervolgde minister Staf, en even min zijn grote staande legers. Sprekende over wat hij ervaren had tijdens zijn jongste bezoek aan Amerika zei ir. Staf verder, dat hij met grote voldoening had %r' -AKÏ.-D i A 'Wy vastgesteld, dat er een grote mate van overeenkomst tussen de gezichtspunten van Amerika en Nederland op dit punt be staat. Besloten is, dat in Europa gro te strijdmachten, uitgerust met conventionele maar zeer moder ne wapens zullen blijven en dat het gebied van de Westelijke mo gendheden op het Europese vas teland zal worden verdedigd. Minister Staf verklaarde ver der dat hij tijdens zijn bespre kingen met de Amerikaanse autoriteiten de nadruk had ge legd op de noodzaak van oen zeer bewegelijke strategie. Wij zijn thans bezig landstrijdkrach ten op te stellen die door de lucht midden in het vijandelijke gebied gebracht kunnen worden en vandaar uit dan de vijand achter zijn frontlijn kunnen aan vallen, zo zeide hij. Wat de strategie betreft was men ook op het Pentagon van oordeel dat deze gebaseerd moet zijn op 't concept van de NAVO. De NAVO heeft de beslissing ge nomen dat de conventionele wa pens in stand gehouden zullen worden ten einde een sterk schild in Europa te vormen. Maar de gevolgen van deze beslissing zijn belangrijk en ik heb met voldoe ning kennis genomen van de ge lijkheid van inzicht bij de Ame rikaanse autoriteiten en ons op dit stuk, aldus de minister. „Rebellenwoord- voerder" spreekt Lord Hinchinbrooke. oen der acht conservatieve rebellen, die hebben verklaard in het vervolg zich niet meer aan de richtlijnen voor het stemmen door de con servatieve Lagerhuisfractie te zullen houden, doch zich hun stem van geval tot geval te zul len voorbehouden als „onafhan kelijke conservatieven", verklaar, de dat Groot-Brittarmië het met ziehzelf eens moet worden of de Verenigde Naties kunnen worden gebruikt als een „instrument van Britse politiek" „waarbij er dan van wordt uitgegaan, dat De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid is voorne mens, na aanvaarding van het voorstel tot verhoging van de huren met 25 procent, aan het College van Rijksbemiddelaars een aanwijzing te geven met be trekking tot de looncompensatie. De compensatie voor loontrek kers zal. geschieden in de vorm van een bijslag van 2 procent op de rechtens geldende lonen. Het minimum van deze compensatie zal bedragen voor de eerste ge meenteklasse 3,10, voor de tweede en derde gemeenteklasse 2,60 en voor de vierde en vijfde gemeenteklasse 2,10 per week. Het maximum van de bijslag mag niet meer bedragen dan ƒ4,per week. De compensatie zal niet worden toegekend aan degenen, die jonger zijn dan 23 jaar, tenzij zij gehuwd of kost- winnaar zijn. De toekenning zal evenmin geschieden aan werken de gehuwde vrouwen-miet-kost- winsters. De verwerking in de collectieve arbeidsovereenkomst of loonrege ling mag aanvangen op 1 juli 1958, tenzij de economische om standigheden dit ongewenst zou den maken. Deze compensatie zal ruim 2,4 procent van de loonsom bedragen. De a.s. huurverhoging Gisteren heeft de ministerraad een buitengewone vergadering gehouden ter vaststelling van het standpunt der regering ten aan zien van de compensatie voor de huurverhoging. Dit besluit van het kabinet is medegedeeld aan der mee dat bij de berekening van de benodigde eompensatiebedra gen is uitgegaan van de huurbe dragen voor geschoolde arbei ders, waarvan ook bij vorige huurverhogingen werd uitgegaan en die zijn ontleend aan een huur- enquête van 1940. Deze compensatiebedragen zouden moeten zijn: gemeente klasse 1 2,50, gemeenteklasse 2 2J20. gemeenteklasse 3 1,90. gemeenteklasse 4 1,55, gemeen teklasse 5 1,40. Over deze compensaties moe ten evenwel worden betaald loon, belasting en sociale premies. Daartegenover staat een verho ging van de kinderbijslag voor 't eerste kind met 2 cent per dag. derhalve 24 cent per week. Met de hogere lasten en ten dele met de kinderbijslagverhoging voor eerste en tweede kind rekening houdende, zijn bovenbedoelde be dragen vastgesteld. O® de afstand tusen de ge- meenteklassen niet al te groot te maken, is deze gefixeerd op 1 tussen 1ste en 5de gemeenteklas- se. Overwogen wordt de mogelijk heid van een verlaging van de premie voor de kinderbijslag met 0.3 a 0,4"%. Hieromtrent zal aan de sociale verzekeringsraad advies worden gevraagd. De consequenties van de loon compensatie voor het overheids personeel, alsook de eventuele ge volgen daarvan voor de gepen sioneerden, zullen or korte ter mijn in het georganiseerd over leg aan de orde worden gesteld. Voor de indeling van de ge meenten wordt die van de nood wet ouderdomsvoorziening ge volgd. Veertien „contrarevolutionai ren". die schuldig zijn bevonden aan het doden van zeven poli tiemannen te Miskolc tijdens de Hongaarse opstand van vorig jaar, zijn donderdag te Boeda pest ter dood veroordeeld. Vier andere verdachten, o.w. een vrouw, kregen levenslange gevangenisstraf. Een minderja rige jongen werd tot 15 jaar ver oordeeld. Twee beklaagden werden ver oordeeld tot resp. tien en vijf jaar. Het proces heeft meer dan een maand geduurd. Er werden 110 getuigen gehoord. De 21 be klaagden, die beschuldigd wa ren van pogingen om de volks republiek omver te werpen, heb ben alten hoger beroep aangete kend. Getroffen door drie kogels De bevelhebber van de Jordaan se artillerie, luitenan t-kolone I Hoessein Kalwani, is er woens dag in geslaagd onder het vuur van Jordaanse grensposten naar Syrisch grondgebied uit te wijken aldus is donderdag uit Beiroet vernomen. Overste Halwani zon door drie kogels Zijn getroffen. De eigenaar van het Noorse vrachtschip „Mars", dat door Israël is gecharterd, heeft don derdag in Oslo bekendgemaakt, dat het in de bedoeling ligt het schip via het Suezkanaai naar Japan te laten varen met een la ding Israëlische fosfaat. Het schip ligt op het ogenblik in Haifa. De Noorse minister van Bui tenlandse Zaken, Lange, ver klaarde donderdag, dat er over de route van het schip geen over- ei (Icil I Vclil WU1UI LllCgt^CXCLJi, uat <-> de Engelse politiek in haar hoog-1 de commissie van voorbereiding «te betekenis als 'n politiek voor J der betreffende wetsontwerpen het mensdom kan worden be sehouwd" of dat dit niet het gëval is. „Is het antwoord bevestigend, dan moeten wij de internationale organisatie door onze beste mi nisters en diplomaten doen ra den. In het andere geval moeten wij uit de Verenigde Naties tre den en haar beschouwen als een qrgamiisatie van nul en gener waarde", aldus lord Hinchin brooke. De woordvoerder der conserva tieve rebellen verklaarde voorts dat het erop leek, dat de regering hef Amerikaanse optreden in het Midden-Oosten aanmoedigde. „Wij moeten uit de opmerkin gen van de minister-president opmaken, dat de regering geest driftig heeft toegezien hoe de Amerikaanse zesde vloot ons in de Middellandse Zee voorbij voer, toen wij uit Jordanië terugtrok ken, toen wij voorbereidingen troffen om voor Cyprus een NAVO-oplossing te aanvaarden cn kort nadat wij onze schepen en troepen uit Port Said terugtrok ken", aldus lord Hinchinbrooke, de Tweede Kamer. Deze commissie is in de middag nog bijeengeweest teneinde vast te stellen of het aantal vragen dat de commissie reeds eerder aan de regering toezond, nog ver meerdering behoefde. Als gevolg van de besprekingen in de Ka mercommissie zal echter vandaag eerst nog mondeling overleg met de regering plaats hebben. Het is denkbaar dat dit over leg deze week nog niet kan wor den beëindigd. In ieder geval moet aangenomen worden, dat de Tweede Kamer met de behande ling der huurwetten niet woens dag a.s. zal kunnen beginnen, zoals in het voornemen lag. Zelfs schijnt ernstige twijfel gerecht vaardigd te zijn of in de volgen de week het vooroverleg zover zal zijn gevorderd dat in die week van openbare behandeling reeds sprake zal kunnen zijn. In zijn nadere aanvulling op de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer over het wetsont werp tot wijziging van de huur wet deelt de minister van Volks- huisvestig en Bouwnijverheid na- De Veiligheidsraad van de Ver. Naties komt maandag om 20 uur Ned. tiki bijeen, zo is donderdag officieel in New York bekend gemaakt. De raad zal op Frans verzoek de kwestie van het Suez- lift naai bespreken. In goedingeliehte Parijse krin gen verklaarde men donderdag, dat Frankrijk een regeling van de Suezkwestie op basis van de zes beginselen die de Veilig heidsraad vorig jaar oktober heeft goedgekeurd Deze beginselen zijn: 1. vrije vaart; 2. erkenning van d.e sche soevereiniteit over naai 3. het functioneren kanaal moet los staan van de po litiek van Egypte of welk land dan ook; 4. vaststelling van de tolgel den in overleg tussen Egypte en de gebruikers van het kanaal; 5. reservering van een deel der tolgelden voor verbetering van het kanaal; 6. regeling van geschillen door ai bitrage. wenst. Egypti- het ka- van het leg met de Noorse regering is ge pleegd. De „Mars" is, voor de Suez crisis, verscheidene malen met Israëlische lading door het Suez kanaai gevaren. In gezaghebbende kringen in Jeruzalem is donderdag verno men, dat Israël geen besluit over het zenden van een proef schip naar het Suezkanaai zal nemen vóór de Veiligheidsraad de kwes tie besproken heeft. Het Israëli- f. sche standpunt zal afhangen zullen worden. naar Syrisch grondgebied Volgens deze berichten is hij overgebracht naar Damascus, waar hij verzocht heeft te wor den beschouwd als politiek vluch teling. Hij zou een ontslagbrief naar koning Hoessein van Jor danië hebben gezonden, waarin hij melding maakt van „misda dige handelingen van zekere ele menten in het Jordaanse leger". Het Jordaanse royalistische blad Aljihad meldde donderdag, dat twee vroegere ministers en verscheidene afgevaardigden van de nationale socialistische partij zijn gearresteerd. De ministers Abdoelhadi (eco nomie) en Abdoel Kader Saleh (landbouw), waren in april afge treden. Volgens de Jordaanse pers heeft de regering Syrië gevraagd om uitlevering van de onbetrouw bare elementen die in de laatste weken naar Syrië zijn gevlucht. Woensdag is in Ramallah en Beirah het uitgaansverbod opge heven. Alleen in de hoofdstad, Amman, is nu nog een uitgaans verbod van kracht. Uit betrouwbare bron is ver nomen, dat geld en andere bezit tingen van politieke partijen die ontbonden zijn, door de regering voor liefdadige doelen bestemd Omvangrijke convention Je strijdkrachten zullen in Europa gestationeerd blijven, onze eigen strijdkrachten zullen worden uil gerust met de moderns-te wapens en het gebied van NAVO-landec op het vasteland zullen worden verdedigd. Gelijkheid van opvatting be stond ook over de betrekking tus sen de nationale souvereine ver antwoordelijkheden en de inter nationale samenwerking, aldus minister Staf. Algemeen wordt thans aangenomen dat de verde diging tegen vijandelijke lucht strijdkrachten en mogelijke i - ketten niet langer een zuiver ra tionale zaak kan zijn. De verde diging van de haven van Antwer pen en die van Rotterdam vo: men een en hetzelfde probleerr.. Het is mijn overtuiging dat in dien wij het stadium van een luchtverdediging door middel van op de grond afgeschoten rake' ten zullen bereiken, ook deze ver dediging geïntegreerd zal wor den, zo zeide ir. Staf. Nederland heeft geen rol in at defensie te spelen die gewiefct zal leggen in de schaal der hiv torie. Wij kunnen echter om. best doen. De Nederlandse defensie heeft een grote vooruitgang geboók- sedert 1945 toen zij met niets i- moeten beginnen met uitzor dering van onze marine zii k<: praktisch pas na 1949 een aan vang maken met het opbouwen van een evenwichtige strijd macht. Wij zullen thans binnen kort over een goed uitgerust et- geoefend leger van vier divisies beschikken, moderne wapens van grote kracht, luchtstrijdkrachte.; die berekend zijn op haar taak en een vloot die niet alleen een traditie heeft doch ook een zeer eerbaar heden en eerbare toe komst. In alle diensten is de actieve belangstelling van onw- Amerikaanse vrienden voet iedereen duidelijk, zo verklaarde de Nederlandse minister van D* fensie verder. Het leger zal j nenkort de artillerie van het type „Honest John" ontvangen. De luchtstrijdkrachten worden re gelmatig verbeterd door de in voering van Thunderstreaks en werken nauw samen met het Amerikaanse squadron „Sur»1.- Sabres" op Soesterberg. Ook de vloot opereert met vele scheper die uit de Verenigde Staten zijr< overgekomen of op Nederlandse scheepswerven met Amerikaan se hulp zijn gebouwd. Indien Nederland erin geslaa d is zijn verdedi gingsstrijc! kras ten op te bouwen, dan kan ge zegd worden, zo besloot minister Staf zijn toespraak, dat de rege ring, het congres en het volk van de Verenigde Staten hierbij een belangrijke rol hebben ge snoeid. Britse en Franse diplomatieke vertegenwoordigers bij de Ver enigde Naties begonnen donder dag met hun overleg over de maandag a.s. te volgen tactiek. Amerikaanse diplomaten betoon den zich koel t.a.v. het Franse besluit. In kringen der Franse delega tie uitte men grote voldoening over de verklaring van de Britse minister van Buitenlandse Zaken Selwyn Lloyd in het Lagerhuis, dat het enige meningsverschil tussen Groot-Brittannië en Frank rijk over het Suezkanaai betrek king had op het Britse besluit het kanaa] reeds thans, in af wachting van een uiteindelijke regeling, door Britse schepen te doen gebruiken. Het zuiden en westen van de Amerikaanse staat Texas zijn woensdag overdag en woens dagnacht door een twintigtal wervelstormen getroffen. In het plaatsje Silverton, zijn der tien mensen om het leven ge komen en 65 gewond. van het standpunt dat de Veilig heidsraad inneemt. Amerikaanse functionarissen in Washington houden rekening met de mogelijkheid, dat Egypte andere redenen dan tot op he den zal aanvoeren om de vaart van Israëlische schepen door het Suezkanaai te verbieden. Tot op heden had Egypte ver klaard, dat het nog in staat van oorlog met Israël verkeert en dat het met het verbod zijn recht als oorlogvoerend land uit oefend. Nu zou Egypte mogelijk arti kel 10 van de conventie van 1888 kunnen aanvoeren, die Egypte het recht geeft maatregelen te nemen ter verzekering van de binnenlandse rust en orde. Egypte zou kunnen aanvoeren, zo menen de Amerikaanse func tionarissen, dat de vaart van een Israëlisch schip door het ka naal de woede van het volk zou kunnen opwekken en tot orde verstoringen zou kunnen leiden. Ook zou Egypte de vaart van Israëlische schepen door het Suezkanaai kunnen verhinderen door te verklaren, dat het schip mogelijk explosieven aan boord heeft, om sabotage aan het ka naai te plegen. Deze toepassing van de con ventie van 1888 zou dan wellicht door het internationaal ge rechtshof in Den Haag getoest moeten worden, aldps deze functionarissen. De Jordaanse regering heeft woensdag de ontbinding van de Jordaanse vrouwenvereniging ge last, omdat die vereniging aan politiek deed. De organisatie van de Verenig de Naties voor hulp aam vluchte lingen in 't Midden-Oosten heeft besloten 162 personeelsleden te ontslaan die tot ontbonden poli tieke partijen in Jordanië beho ren. De Jordaanse militaire autori teiten hebben een gevangenis straf van ten hoogste twee jaar gesteld op activiteit en, uitlatin gen die onrust veroorzaken of 't vertrouwen in de regering onder mijnen. Op verspreiding van be richten of prenten die het „aan zien van de koning" schaden staat een gevangenisstraf van ten hoogste drie jaar. De Belgische Koninklijke aca demie voor medische wetenschap pen heeft op voorstel van Nobel prijswinnaar prof. Huysmans, met algemene stemmen een reso lutie aangenomen, waarin de kernproeven veroordeeld worden. De academie vraagt in de re solutie om maatregelen van de verantwoordelijke autoriteiten teneinde de mensheid te bescher men tegen de zeer ernstige ge varen en de directe en indirecte biologische gevolgen van de atoomstraling. Breskens Temeuzen Hansweert Walsoorden v.m. 4.36 5.11 551 6.05 ZON MAAI OPKLARINGEN Het weer in onze omgeving werd donderdag beheerst door een depressie, die van Ierland naar de Noordzee trok. Deze r oorzaakte bij ons een zuidweste lijke wind, waarmee belangrijk koelere lucht werd aangevoerd, zodat de maximum temperatu ren ruim 5 graden lager waren dan de voorafgaande dag. Op tie depressie heen be-woog een tros vormige storing, die in het bin nenland onweersbuien veroor zaakte. Over de Britse eilanden nadert nu een rug van hoge luchtdruk, waardoor de buien- activiteit geleidelijk minder wordt en meer opklaringen zul len voorkomen. In het tempt a- tuursverloop komt weinig veran dering. medegedeeld door het K.N.M.L te De Bilt, geldig van vrijdag ochtend tot vrijdagavond. Aanvankelijk opklaringen Aanvankelijk opklaringen, In ter toenemende bewolking en tijdelijk wat regen. Matige en later tot krachtig toenemende zuidwestelijke wind. Aanhoudend koel. ZATERDAG 18 MEI n.m. 551 5.3C 6.36 6.26 op onder op «ad«t Mei. 17 4.46 20.32 23.45 7.44 18 4.44 20.33 8.46 19 5.37 19.46 0.28 859 20 5.35 19.48 1.12 9.53

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1