nodig 12.000 Regering meent: bonsverhoging Het Koninklijk bezoek aan Voorne Egyptische mededeling Veiser tunnel: straks auto s per dag De zaak-Roehm nVn AMSTEL Persconferentie van Dulles HOOGWATER HET WEER ZON- en MAANSTANDEN WEERBERICHT 2 pQ-j-,^ers9esPre'< met Tit° Maansverduistering werd goed waargenomen JL WOENSDAG 15 MEI 1957 12e Jaargang Nr. 4064 Als compensatie voor de huurverhoging West-Duitsland en de ontwapening over besprekingen tussen vertegenwoordigers van Engeland, Egypte en Zwitserland Hondurese beschuldiging Verenigde Staten verwerpen Japans verzoek Ie afgelasting der atoom wapenproeven in Nevada PINILLA IN SPANJE Prinses Beatrix opende in Boymans de tentoonstelling „Nederlandse Beeldhouwkunst 1957" Raadselachtige landing van Tsjechisch vliegtuig in Oostenrijk Benzinerantsoenering in Engeland eindigt vandaag HET SPIONAGE PROCES IN EGYPTE a*' Fr&nKerinp lij abonnement: rcrneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Telefoon 2073 en 2510 Nft 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,per kwartaal; per maand 2,— per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswa] 'ersthijnt dagelijks 'it gee'ster N. V. v/'h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties 'géén handelsadver tenties) 5 regels 1,—. Tedere regel meer 20 ct. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad. 20 cent meer Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 aar Met betrekking tot de compen sate voor de voorgestelde huur verhoging gaan de gedachten van de regering in de richting van een loonsverhoging met- twee pro cent echter met vaste minimum bedragen, welkte in elk geval rol len worden gecompenseerd en met uitsluiting van .jeugdige werknemers, die in het algemeen niet zelfstandig wonen. Dit heeft de minister van Volkshuisvesting en Bouwnij verheid gisteren medegedeeld aan de Tweede Kamer in een aanvulling op de Memorie van Antwoord op het ontwerp van wet tot wijziging van de huur wet. Dr loonsverhoging zou bij bindende beschikking van het College van Rijksbemiddelaars te regelen zijn in de vorm van een tijdelijke bijslag op het loon, welke te gelegenertijd in de lonen kan worden verwerkt, aldus de minister. De regering vertrouwt in ieder geval voor of tijdens de mondelinge behandeling van 't wetsontwerp in de Tweede Ka mer de details van de te treffen regeling aan de Kamer te kun nen mededelen. Zij hoopt dat de Stichting van de Arbeid tot een eensluidend advies zal kunnen komen. Voor de uitoefenaars van zelf standige beroepen en. voor de zelf standigen in het bedrijfsleven kunnen door de regering in het algemeen geen compensatie maatregelen worden genomen. Wel zullen voorstellen worden ingediend tot wijziging van de pensioenwetten en tot verhoging van 'kinderbijslagbedragen en van de toeslagen op de rente inge volge de ongevallenwet en de invaliditeitswet. Ook de diverse sociale uitkeringen zullen aan de algemene loonsverhoging worden aangepast. -Aangaande verhoging van de A. O. W.-uitke- ring, welke slechts ten dele met Dc Westduitse kanselier dr. Adenauer heeft op het congres van de Christendemocratische partij gezegd, dat zijn regering de Londense ontwapeningsconfe rentie zou hebben doen misluk ken als zij een besluit om de Westduitse strijdkrachten niet met kernwapens uit te rusten had bekendgemaakt. Volgens Adenauer zal een be sluit over kernwapens pas over twee of drie jaar genomen kun nen worden. Als West-Duitsland besloten zou hebben zijn strijd krachten niet met kernwapens uit te rusten, aldus Adenauer, zou de balans in het voordeel van de Sowjet-Unie zijn doorgeslagen en de ontwapeningsbesprekingen tot mislukking gedoemd zijn. De leider van de Westduitse socialistische partij Ollenhauer, heeft maandag voor een groep politici en economische deskun digen te Pforzheim de vrees uit gestoken, dat Moskou en Wa shington het wellicht eens kun ne* worden over een gedemilita riseerde zóne zonder het vraag stuk van de Duitse hereniging aan te pakken. de verhoging verband houdt, zal een ontwerp algemene maatregel van bestuur aan de S. E. R. wor den gezonden om advies. Voor een compensatie voor de minstdraagkraohtigen, die niet onder een der bestaande regelin gen vallen en die evenmin in aanmerking komen voor uitke ring van de gemeentelijke dienst voor Maatschappelijke Zorg, kan volgens de regering geen alge mene regeling worden getroffen. De regering heeft besloten een onderzoek in te stellen om een inzicht te verkrijgen in de samen stelling, de grootte en de finan ciële omstandigheden van deze groep. De Zuidslavische president, maarschalk Tito, heeft in een ge- sprek met een vertegenwoordi- I ger van het Britse socialistische dagblad „Daily Herald" ver nomen dat het ontwapeningsstre- ven gericht moet zijn op een ver bod van atoomwapens, „en ik acht het tot stand komen hier van mogelijk". Het officiële Zuidslavische persbureau „Tanjoeg", dat de in houd van dit persgesprek met Tito weergeeft, verklaart dat de president ook zei dat de meest realistische rechtstreekse stap ter bezwering van het gevaar van een oorlog met atoomwa pens zou zijn het nemen van, eventueel beperkte, ontwape ningsmaatregelen, die in de eer ste plaats atoomwapens en de proefnemingen daarmee, doch ook de gebruikelijke bewapening en de hiermee uitgeruste eenhe den zouden moeten omvatten. Het was stralend voorjaars weer toen H. M. Koningin Julia na dinsdagochtend bij het begin van haar bezoek aan Voorne bij het Voorries kanaal werd ver welkomd door mr. .1. Klaasesz, Qcmmissaris der Koningin in Zuid-Holland. De Koningin was gekleed in een blauwgroen jaguar complet met hoedje in dezelfde tinten. De eerste plaats welke op Voorne werd bezocht was de in feesttooi gestoken ggmeente Vierpolders, waar H. M. het ver enigingsgebouw „De Instuif" be zichtigde. Te Nieuwenhooin werden bij de komst van H. M. de. laatste pannen gelegd op - hei complex De regering van Honduras heeft voor de commissie van onderzoek van de organisatie van Ameri kaanse staten Nicaragua be schuldigd van schending van het vrijdag tussen beide landen ge tekende akkoord voor een vreed zame regeling van hun grensge schil. Volgens Honduras zijn 5000 Hondurese militairen zondag uit de zuidoostelijke grensstreek te ruggekeerd. Nicaraguaanse grenswachten hadden evenwel van de gelegen heid gebruik gemaakt om het plaatsje Viajo, bij Cifuentes, te bezetten. Internationale militaire waar nemers die zondag boven de ge demilitariseerde zone hebben ge vlogen, hebben evenwel gecon stateerd, dat de betrokken rege ringen hun verplichtingen nako men en hun troepen aan het te rugtrekken zijn. Een woordvoerder van het Egyptische ministerie van Fi» nancien deelde maandag in een verklaring naar aanleiding van de Engelse mededeling over de hetaling van de doorvaartrech- ten voor het Suezkanaal mede: „Naar verwacht wordt zullen zeer spoedig Engels-Egyptische handelsbesprekingen worden ge voerd". Dt woordvoerder zeide, dat de besprekingen tussen vertegen woordigers van Engeland, Egyp te^ Zwitserland over de rege ling; van de betaling der door vaan rechten voor Engelse sche pen. geëindigd waren. „Deze be sprekingen hebben tot resultaat gehad, dat de Engelse regering In de laatste fase van het gi gantische werk van de tunnel bouw in Velsen hebben vertegen woordigers van de Nederlandse pers gisteren 'n bezoek gebracht aan de bouwputten. Hiervan is alleen nog aan de noordzijde van het Noordzsakanaal een gedeelte zichtbaar. Aan de zuidkant heb ben „draglines"* en „bulldozers" namelijk de omgewoelde aarde wederom over de bouwputten ge- senoven. Wanneer straks, eind sep- tembe.r-begin oktober, de spoorweg-- en autotunnels open zullen zijn en men heeft maandag toevallig de laatste moot van de spoor- wegturute.l in I>etoii gestort dan wordt een verkeer van 12.000 stuks automobie len per dag door de tunnel verwacht. Dit zal ongetwijfeld, aldus de hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat ir. W. M. Le Cosquino de Bussy, een grote ontlasting van de overige oeververbindingen geven. De Amerikaanse regering heeft het Japanse verzoek om afgelas ting der proefnemingen met atoomwapens, die in de loop van deze maand in de woestijn in de slaat Nevada zullen worden ge houden. 5>p beleefde, dóch besliste wijze verworpen. Minister van Buitenlandse Za ken Foster Dulles zegt in een nöta, die aan de plaatsvervan gende Japanse ambassadeur te Washington, Shinoda, is overhan digd, dat de Verenigde Staten tel kens opnieuw duidelijk hebben gemaakt bereid te zijn op te hou den met de proefnemingen met atoomwapens, mits een einde wordt gemaakt aan het opslaan van splijtbaar materiaal voor mi litate doeleinden en het hieruit vervaardigen van wapens, e.e.a. onder afdoend internationaal toe zicht. In de Amerikaanse nota wordt voorts verklaard dat in de Ne- vada-woestijn slechts atoomwa pens van minder grote kracht zullen worden beproefd en dat de proefnemingen slechts onder de gunstigste weersomstandigheden zullen worden gehouden. Japan behoort tot de 47 niet- communistische landen, die door de Verenigde Staten zijn uitge nodigd waarnemers te zenden, om de proefnemingen in. de Ne- vada-woestijn bij te wonen. De Amerikaanse commissie voor kernenergie heeft bekend gemaakt, dat de radio-actieve neerslag als gevolg van de Ame rikaanse kernproeven die deze week in Nevada zullen beginnen, naar verwachting minder zal zijn dan die van de vorige proeven. Inmiddels zijn de aansluitende werken, zowel aan de noordzijde als aan de zuidkant van het Noordzeekanaal nog in behande ling en men hoopt ook hier mede in de loop van het jaar 1958 ge reed te komen. Een van de moeilijkste proble men bij de tunnelbouw zelf was de voltooiing van het noordelijke ventilatiegebouw. Men kon daar mee in april 1957 pas beginnen, maar tér bespoediging van de houw werden de zes meter hoge betonnen onderstukken van de schachten, waarin de ventilato ren moeten worden geplaatst, niet ter plaatse gestort zoals bij het zuidelijk ventilatiegebouw werd gedaan maar opge bouwd uit van te voren gereed gemaakte schijven die, snel op el kaar gestapeld, de metselaars kans boden zeker vier weken eerder aan de schachten zelf te beginnen dan bij de traditionele bouwmethode het geval zou zijn geweest. Deze „operatie ananas", zoals men haar reeds gedoopt heeft, is met volledig succes en binnen het krappe tijdschema verlopen. Inmiddels is men aan de bin nenzijde van de tunnel aan het schilderen van de wanden en 't plafond begonnen de zuidelijke tunnelhelft staat thans geheel in de grondverf maar met het afschilderen is gewacht tot het wegdek is voltooid en de wegen- bouwmaehines uit de tunnel zijn verdwenen. Met het aanbrengen van de wegverharding in de tun nel werd in april een begin ge maakt en aan de bovenlaag van dit betonnen wegdek werd een kleine hoeveelheid titaandioxide toegevoegd, opdat het wegdek zo veel mogelijk het kunstlicht van de tunnel zal reflecteren. In de maand mei is dus de laat. ste moot van de spoortunnel reeds voltooid en daarin zijn bal- lastbed en rails zover mogelijk gelegd. De verharding van de toeleidingswegen in de onmiddel lijke nabijheid van de tunnel wordt thans aangebracht. Na fle openstelling van de tun nel zal. naar wordt verwacht, een zodanige toeneming' van het ver keer te zien zijn, dat door deze oeververbindingen en de daarop aansluitende werken, dagelijks minstens 10.000 voertuigen zullen moeten verwerken, een aantal, dat. na een naar jaar zal on kun nen lopen tot 15.000 auto's per dag met ingang van heden alle be perkingen heeft opgeheven, die werden ingevoerd voor sterling- transacties tussen Egypte en Engeland, ten aanzien van de nieuwe sterling-rekening. De En gelse regering heeft toegezegd, dat zij geen inbreuk zal maken op de vrijheid van Egypte, om deze rekening te gebruiken, wat ook de omstandigheden mogen zijn. De Engelse regering heeft ook toegezegd, van het Egypti sche sterlingsaldo de benodigde bedragen vrij te laten voor de dekking van contracten en toe wijzingen, die eerder waren goedgekeurd en in ponden ster ling werden gesloten, vóór de invoering van de beperkingen op het gebruik van deze activa op 27 juli 1956". De woordvoerder voegde hier aan toe „sterling van de nieuwe thans geopende rekening is con verteerbaar en kan door Egypte voor ieder doel gebruikt worden, zonder enigerlei beperkingen, noch in het v. k. noch in het sterlinggebied of in enig ander deel van de wereld, met uitzon dering van het Amerikaanse betalingsgebied. Het is mogelijk deze rekening te voeden door betaling van kanaaigelden voor Britse schepen of betaling van doorvaartrechten voor schepen van andere nationaliteiten, na goedkeuring door 't Egyptische bureau voor deviezencontróle". Het Egyptische nieuwsbureau Midden-Oosten deelde later me de, dat de Engels-Egyptische handelsbesprekingen over onge veer twee weken in een neutrale staat zullen beginnen en dat het doel van die besprekingen is de, opheffing van de beper kingen, die Engeland in juli van het vorige jaar voor de Egypti sche steriingsaldi heeft inge voerd. Rojas Pinilla, de afgezette pre sident van Columbia, is per vlieg tuig in Madrid aangekomen. Generaal Pinilla, die in gezel schap was van zijn vrouw, vier kinderen, twee broers en zijn lijf arts, werd begroet door de Co- lumbiaanse gezant in Madrid en een veertigtal Columbiaanse offi cieren die in Spanje in opleiding zijn. Groene Kruisgebouw-kleuter- school-badhuis. Groot was het enthousiasme toen H. M. spon taan een glas zgn. „pannenbier" dronk op de totstandkoming van dit complex. Het was ook te Nieuwenhoorn dat H. M. enige ogenblikken sprak met de 89- jarige weduwe A. de Jager, welke in haar jeugd keukenmeisje is geweest bij Koningin Emma. Langs de haven van Hellevoet- sluis, waar talrijke gepavoiseerde schepen lagen, begaf men zich nu naar het directieverblijf van de rijkswaterstaat bij de delta werken, waar ir. P. A. van der Velde, hoofdingenieur A van de directie delta-werken een uiteen zetting gaf over de omvang en het doel van de deltawerken met de uitvoering waarvan in het Ha ringvliet bij Hellevoetsluis een aanvang is gemaakt. Met het directievaartuig „Del ta" maakte de Koningin een rondvaart dooi' de werkhaven. Hierna bezichtigde zij op de Niestern-scheepswerf het stenen droogdok dat in ongeveer 1800 is gebouwd door Jan Blanken. Tenslotte gebruikte H. M. om streeks half één in het raadhuis te Hellevoetsluis de lunch. Na de lunch in het gemeente huis van Hellevoetsluis zette Ko ningin Juliana haar rondrit over Voorne voort, en bezocht Nieuw- Helvoet, het natuurreservaat „Quakjeswater", Rockanje, de volkshogeschool „Olaertsduin", Brielle waar in het stadhuis een trouwplechtigheid anno 1812 werd opgevoerd, en Zwartewaal. Hier vormde de bezichtiging van een maquette van het re- creatie-oord Brielse Maas het slot van het bezoek, dat de Ko ningin gisteren aan Voorne bracht. \Zt)v SweMs dt/ \y\ojxA In de aula van het Rotterdamse Museum Boymans heeft Prinses Beatrix gistermiddag de opening verricht van de tentoonstelling „Nederlandse Beeldhouwkunst 1957". Zij deed dit op symbolische wijze, n.l. door verwijdering van het doek, dat de portretkop be dekte van de verleden jaar over leden Nederlandse beeldhouwer John Raedeker, vervaardigd door H. M. Wezelaar. Op het vliegveld Schwechat brj Wenen is dinsdag een Tsjeehi sche straaljager, vermoedelijk 'n. Mig-15, geland. De juiste reder hiervoor weet men niet, doordat de piloot de meest tegenstrijdige verklaringen heeft afgelegd. De piloot, die door de politie werd aangehouden, zei eerst, dat hij Egyptenaar was geen Tsjechisch verstond. La ter sprak hij echter vloeiend Tsjechisch. Voorts zei hij. dat hij in Parduci was opgestegen en wegens brandstof gebrek op Schwechat had moeten lander. Later herstelde hij deze ver klaring en zei, dat zijn toestri motorstoring had gekregen. De piloot wilde niet antwoor den op de vraag, of hij gewa pend was. Bij fouillering bleek hij in het bezit van een pistool te zijn. Later is officieel bekend ge maakt, dat het toestel een ML bestuurd werd door de 26-jarige Egyptenaar Abdel Monel el Sjer,- nawi. De piloot heeft gevraagd om terugzending naar Tsjech»- Slowakije. Het toestel was van een oefec- vlucht in Pardubitz opgestegen en moest op Oostenrijks gebied een noodlanding maken weger- brandstof gebrek, aldus de be kendmaking. Men vermoedt, dat de Egypt) sche vlieger in Tsjecho-Slowakih opgeleid wordt voor het vliegen met RuSsische vliegtuigen. De Britse minister voor de Energie-voorziening heeft mede gedeeld, dat de benzine-distri ba tie in/Engeland vandaag eindig; De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, heeft dinsdag op zijn wekelijkse persconferentie gezegd, dat de Verenigde Staten geen enkele overeenkomst inzake ontwape ning zullen aanvaarden, welke gebaseerd is op de huidige ver deling van Duitsland. Hij verklaarde dat de V. S. in alles wat direkt of indirekt Duitsland en zijn vooruitzichten op hereniging raakt slechts in de nauwste samenwerking met de Westduitse kanselier, dr. Ade nauer, zullen handelen. Gevraagd naar berichten vol gens weïke de V. S. in de huidige ontwapeningsbesprekingen te Londen een neutrale of gedemi litariseerde zone in Europa had den voorgesteld, zei Dulles dat de V. S. wat Europa aangaat nog geen enkel „gekristalliseerd idee" hebben. Men dacht nog slechts aan de mogelijkheid van zones, die aan grond- en luchtinspectie onder worpen zouden kunnen worden. En dit niet in de eerste plaats met betrekking tot Europa, maar wel tot het Noordpooigebied, Alaska, Siberia en dergelijke ge bieden. Dulles verklaarde dat er te veel politieke verwikkelingen en te veel landen in Europa bij be trokken zouden zijn en dat daar om de minder bevolkte gebieden van de Noordpool de beste plaats leken om mee te beginnen hij merkte op dat dit gebied moge lijke lanceerplaatsen omvat in het geval van een atoomoorlog. Dulles verklaarde voorts, dat Amerika zich niet zal verzetten tegen Israëls zenden van een schip door het Suezkanaal indien het van mening is dat dit in zijn Door de vrij gunstige weers- blote oog te zien. Met een goede omstandigheden is de maans-1 toneelkijker kon zij echter zeer verduistering van maandag avond door velen goed waarge nomen. De intrede van de maan in de kemschaduw van de aarde om 21.45 uur was opvallend duide lijk te zien doordat het in groot te toenemende donkere stukje links onder de maan, zoals die aan de hemel te zien was, naar de mening van de Utrechtse sterrenwacht, scherper dan an ders begrensd was. Dit houdt, aldus de Utrechtse sterren wacht, verband met het feit, dat het gehele verschijnsel licht zwakker was dan anders. Een tijdelijk en plaatselijk grote observerende werking van de aarddampkring kan hiervan de oorzaak zijn. Hierdoor was de maansverduistering ook moeilijker dan anders met het goed waargenomen worden. Zo was de verandering van de kleur bij de verduistering ver rassend mooi te zien. De kleur van de verduisterde maan werd eerst grijs, daarna rood-paars- achtig. Deze merkwaardige voor maansverduistering karakteri stieke kleur ontstaat doordat de rode stralen van de zon door de aarddampkring worden afgebo gen in de richting van de maan en door de maan weer worden teruggekaatst. Bij een maansver duistering liggen de middelpun ten van zon, maan en aarde na genoeg op één lijn. De sterren kundigen kunnen uit waarne ming van de maansverduiste ring bepalen hoe de rode stralen van de zon in onze dampkring worden afgebogen. belang is. Hij zei dat het eigen lijk niet aan de Verenigde Staten is om een andere regering aan te zeggen haar rechten niet uit te oefenen of om zich daar tegen te verzetten. Maar de V. S. zou den zich verzetten tegen elke poging de kwestie door geweld of oorlogshandelingen te beslech ten. Hij herhaalde dat de V. S. van mening zijn dat elk land het recht heeft van het kanaal ge bruik te maken. DONDERDAG 16 MEI. v.m. n.m. Breskens 3.12 3.44 Terneuzen 3.47 4.19 Hansweert 4.27 4.59 Walsoorden 4.37 5.09 ZON op onder Mei. 16 4.47 20.30 17 4.46 20.32 18 4.44 20.33 Maa OP «Ï30«l 23.05 23.43 6.45 7.44 v.46 KANS OP BUIEN Nadat een rug van hogedruk ons land was gepasseerd, draaide de wind bij ons naar het zuid westen en werd zachte lucht aan gevoerd, waarin de middagtem peraturen plaatselijk opliepen to; 21 graden. Tegen het einde van de middag kwam bewolking Op zetten, als gevolg van de nad" ring van een warmtefront, dat evenwel niet met regen van be tekenis gepaard gaat. Dit warm tefront hangt samen met een randstoring van een depressie, die ten westen van Ierland is gelegen. Het koufront van deze storing veroorzaakt regenval i i Engeland en het ziet er naar uit. dat bij ons heden later op de da, de kans op neerslag in de vorm van buien toeneemt. In het ter..- peratuursverloop komt weinig verandering. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt. geldig van woensdag morgen tot woensdagavond. KANS OP BUIEN. Veranderlijke bewolking met plaatselijk enkele buien. Overi wegend matige wind tussen zuid en zuidwest. Ongeveer dezelfde temperatuur als gisteren. De voormalige S. S.-generaal Sepp Dietrich en de vroegere commandant van het concentra tiekamp Dachau, Lippert, zijn beiden dinsdag te München tot 18 maanden gevangenisstraf veroor deeld, res. wegens moord op zes hoge S. A. leiders op 30 juni 1934 en wegens medeplichtigheid aan de moord op de S. A.-stafchef Roehm. De openbare aanklager had voor Dietrich 27 maanden geëist en voor Lippert 24 maanden. De beide beklaagden bleven onder het voorlezen van 't von nis onbewogen. Zeker honderd mensen werden op bevel van Hitler in de „lange messen- nacht" op 30 juni 1934 om het leven gebracht in een strijd om de macht tussen Hitler9 nazi-partij en Roehms S. A.- bruinhemden. Dietrich en Lippert hadden reeds eerder gevangen gezeten wegens oorlogsmisdaden. De eerste was door de Amerikanen gevangen genomen wegens zijn medeplichtigheid aan de massa moord op Amerikanen bij Mal- medy in 1944 en in de herfst van 1955 op erewoord vrijgelaten. Lippert was het vorige jaar uit een Nederlandse gevangenis ont slagen. De president van de rechtbank zei dat de rechtbank Dietrichs militaire loopbaan in aanmerking genomen had: ..Dietrichs moed en kameraadschappelijk gedrag zijn algemeen erkend". Voorts had men in aanmerking genomen dat geen van beide beklaagden krachtens de Duitse wet eeTder veroordeeld was, daar de veroor delingen van geallieerde recht banken voor oorlogsmisdadigers in dit opzicht niet golden. Ook hadden zij tijdens de voorberci ding van het proces geruime tijd onder druk geleefd. De verdediger maakte bekend dat hij tegen het vonnis in hoger beroep zal gaan. Het openhaar ministerie iieeft de doodstraf geëist voor 'twee P.ritse en zes Egyptische be klaagden in het spionasrejirmv- te Cairo. De twee Britten zijn Swinbur ne en Reynolds, ('e Egvptenaren .zijn Sajjid Amin Machmoed. ka pitein Achmed Amin Machmoed. Salah Hassan Bedeir, Samuel Atfija. Anton Jakoek en Moham med Ebeid. Reynolds wordt bij verstek bedecht. Tegen de an dere beklaagden werd de zwaar ste gevangenisstraf geëist. Elf beklaagden werden beschul digd van het inwinnen van mili taire geheimen in oorlogstijd en het doorgeven van deze gehei men aan het buitenland.

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1