Bagdad Britse schepen varen door het Suezkanaal Ministers van komen in juni Pact van bijeen Mille Miglia eiste 13 mensenlevens Eerste serie zomerzegels op treiter verkocht HOOGWATER HET WEER ZON- en MAANSTANDEN Erich von Stroheim overleden Het verkeer door het Suezkanaal Hertog van Gloucester bezoekt oorlogsgraven in Nederland Schat van 50.000.000 dollar in zee nabij Philippijnen gevonden DE PLANNEN VOOR EEN NIEUWE OLIE- BUISLEIDING IN HET MIDDEN-OOSTEN KONING HOESSEIN OOK NAAR BAGDAD Bijeenkomst nationale raac van socialistische partij in Frankrijk De griep in Zuidoost-Azië Amerikaans vliegtuig in zee gestort Amerikaanse natuur kundigen bepleiten staking van proeven met kern wapens PRINS MAKONNEN VERONGELUKT BRITSE VLIEGTUIGEN MOGEN WEER BOVEN SYRIË VLIEGEN SPIONAGE GEVAL IN ISRAEL Prajmenng iij abonnement: rerneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— per kwartaal; per maand 2,— per. week 48 oer.t. Losse nrs - ct. Redactie adres: Noordstraat 55—57 Administratie adres: Smidswal DE VRUE ZEEUW DINSDAG 14 MEI 1957 12e Jaargang Nr 4063 Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N. V v/h Firma P J- van de Sande, Terneuzen V* Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties géén handelsadver- tenties): 5 regels 1.—Iedere regel meer 20 et Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adrea Bureau van dit Blad. 20 cent meer Inzending advertenties tot s namiddags 2 um Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 n«ï Premier MacMillan van Groot- ^nt^'^gn 0g^[S'vertrouwen Brittannië heeft maandag in het Lagerhuis hekend gemaakt, (lat Britse schepen van nu af door t Suezkanaal zullen varen. Hij verklaarde dat de regel ing de Britse reders niet langer kan adviseren geen gebruik van het kanaal te maken. De betaling van de tolgelden en andere kosten zullen in ponden sterling geschie- den, aldus MacMillan. De Britse premier zei dat er op naam van de Nationale Bank van Eavpte een nieuwe transferabel rekening bij de Bank van Enge land is geopend. Hij verklaarde voorts dat vei reweg de meeste buitenlandse scheepvaartmaatschappijen, die aan de conferentie te Bonden deelnamen en die op de Azla" sehe landen varen, te kennen hebben gegeven dat zij voortaan hun schepen door het Suezkanaal zulten laten varen.. En vele van deze maatschappijen hebben reeds opdracht hiertoe gegeven, aldus MacMillan. Verenigingen van reders in West-Duitsland en Scandinavische landen hebben hun leden er reeds.officieel v<m in kennis gesteid, dat de verto ring die de vereniging van ge bruikers van 't Suezkanaal koi geleden heeft uitgegeven, bedoeld fe zeggen dat elk land en iedere rider voortaan naar eigen goed vinden kan beslissen of zij van het Suezkanaal .gebruik zulten maken zo vervolgde de premier Onder deze omstandig heden kan de regering volgens MacMillan, de Britse reders met langer meer adviseren geen ge bruik van het Suezkanaal te ma De Britsé premier verklaarde nadrukkelijk dat de bestaandere- kening van Egypte bij de Ba van Engeland, die, zoals bekend door de Britse regering na de naasting van het Suezkanaal president Nasser van Egyp te geblokkeerd werd, geblok keerd zal blijven. Op deze reke ning heeft Egypte een tegoed van 27 800.000 pond sterling. MacMillan zei dat opheffing of wijziging van de bestaande perkingen vanzelfsprekend rn<V ten afhangen van bevredigende regelingen met Egypte inz£^ alle financiële vorderingen die Groot-Brittannië op Egypte heeft. Besprekingen hierover zulten op deze basis in een neutrale om- geving gevoerd worden aldus de Britse premier. Hij vervolgde: ,Het is mis schien .mogelijk dat wij Egypti sehe zakenlieden zulten toestaan van de bestaande, geblokkeerde i^ening betalingen te doen, maar dan alleen met 'betrekking tot bepaalde-contracten, die voor 28 juli 1956 zijn aangegaan Een gevolg hiervan zal zijn nat zijn aangegaan en door de beper kende bepalingen van de Britse regering geen betaling hebben kunnen krijgen hun vorderingen ;unnen innen, aldus MacMillan. Hugh Gaiskell, de leider van de labour par tij, zei dat het Lager huis de verklaring van MacMil lan met teleurstelling, maar zon der verrast te zijn, had aange hoord. Hij merkte op dat de voorwaar den die Groot-Brittannië thans gedwongen is te aanvaarden, veel zwaarder zijn, dan die vóór 30 oktober 1956, de dag waarop de Brits-Franse strijdkrachten een actie tegen Egypte ontketenden. MacMillan was het hiermee niet eens. Hij verklaarde dat er vol gens hem geen reden bestond aan te nemen dat de onderhande lingen, gevoerd op de toen be staande basis, tot bevredigender resultaten zouden hebben geleid. Gaitskell vroeg of de in okto ber gevoerde onderhandelingen niet voorzagen in een nauwe sa menwerking tussen de gebrui kers van het Suezkanaal en de Egyptische regering en of deze onderhandelingen in bepaalde opzichten, van het standpunt van de gebruikers gezien, niet bevre digender waren. De Britse premier reageerde hierop met de mededeling, dat er in de loop van de week een de bat in het Lagerhuis over deze vraagstukken gehouden zal wor den. De vroegere .minister van Bui tenlandse Zaken, Herbert Morri son, merkte op dat verschillende punten zoals de vaart van Is raëlische schepen door het Suez kanaal, de schadevergoeding aan de oude Suezkanaalmaatschappij en de mogelijkheid van beroep op het internationale gerechtshof niet geregeld zijn. MacMillan antwoordde dat dit problemen zij het belangrijke - van de toekomst zijn. Het labourlid Emrys Hughes noemde de verklaring van Mac Millan ,,de meest opzienbarende terugtocht uit Egypte sinds de dagen van Mozes". Op diverse vragen antwoordde de Britse premier dat het dooi de regering genomen besluit niet het gevolg is van een regeling of overeenkomst met Egypte. Daar. om bevredigt het niet en wij stel len voor onze pogingen voort te zetten om een bevredigende re geling te sluiten, aldus de Britse premier. Later is van gezaghebbende zijde meegedeeld, dat de .bespre kingen tussen Groot-Brittannië en Egypte in Rome gevoerd zul len worden. Zij zulten op 23 mei beginnen. Er zijn maandag 27 schepen 't Suezkanaal binnengevaren. Dit is meer dan ooit sedert het ka naal op 8 maart weer voor het verkeer werd opengesteld, maar nog altijd dertien schepen min der dan het gemiddelde in 1955. Maandag was de drukste dag in het Suezkanaal sedert de ope ning crp 8 maart. In totaal pas seerden er 27 schepen. (Het dag gemiddelde in 1955 was 13.) Eén der schepen die maandag door het kanaal voeren, was het 5922 ton metende Britse „Skiens- fjord, op weg van Rotterdam naar Basra. Twee Sowjet-schepen, de „Wol- ga Don" en de „Klara Zetkin" zijn maandag in Port Said blij ven liggen, omdat zij de kanaal- gelden niet konden betalen. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft maandag de Amerikaanse reders meegedeeld, dat het geen be zwaar heeft tegen de vaart van Amerikaanse schepen door het Suezkanaal, mits de tolgelden onder protest betaald worden. De Noorse redersvereniging in Oslo heeft maandag een circu laire aan de Noorse scheepvaart maatschappijen gezonden, waar in de reders blanco volmacht kfijeen wat betreft de vaart door het Suezkanaal. De redersver- ëtüging wijst er op, dat de Noor se regering een neutrale hou ding ten aanzien van deze kwes tie aanneemt. De vereniging aanvaardt „onder de huidige omstandigheden de Egyptische voorstellen inzake de tolgelden", aldus de circulaire. De Britse „Peninsular and Oriental Steamship -Company," één van de grote Britse rede rijen, heeft maandag bekend ge maakt, dat haar vrachtschepen weer door het Suezkanaal zullen varen. De hertog van Gloucester, oom van koningin Elizabeth van Groot-Brittannië, is maandag van het vliegveld Molesworth in Midden-Engeland. vertrokken voor een reis van vijf dagen langs oorlogsbegraafplaatsen an soldaten uit Groot-Brittan nië en het Britse gemenebest in Nederland, België en de Duitse bondsrepubliek. De hertogin van Gloucester zal zich donderdag bij de hertog voegen wanneer zij de gasten van Koningin Juliana en Prins Bernhard zullen zijn op het pa leis Soestdiik. De hertog onderneemt deze reis als voorzitter van de com missie voor oorlogsgraven. Premier van India naar Nederland •De premier van India, Nehroe, zal op 8 en 9 juli als gast van de Nederlandse regering een bezoek aan ons land brengen. Aldus wordt van officiële zijde meege deeld. Nerhoe zal ons land bezoe ken in aansluiting op zijn verblijf in Londen, waar hij de gemene best-conferentie zal bijwonen. Uit J.olo, in de Zuidphilippijn- se provincie Soeloe, wordt ver nomen dat de Amerikaanse pro fessor Horace Palmer bij onder zoekingen van dezeeboaem een schat ter waarde van 50.000.000 dollar zou hebben gevonden, af komstig van een in de afgelopen oorlog gezonken Japans schip Prof. Palmer zou,, zodra hi; zijn vondst had gedaan, naar Manilla zijn gereisd, om de Phi- lippijnse autoriteiten ervan in kennis te stellen. De Raad van ministers van het Pact van Bagdad zal op 3 juni in Karatsji Pakistanbij eenkomen, zo heeft het Britse ministerie van Buitenlandse Za ken bekend gemaakt. Het ligt in de bedoeling, dat de Britse minister van Buiten landse Zaken, Selwyn Lloyd, de vergadering bijwoont. Tegelijkertijd zal ook de mi litaire commissie waarvan de Ver. Staten onlangs lid gewor den zijn, vergaderen. De economische commissie komt op 16 mei in Karatsji bij een. Vóór de ministerraad verga dert zal nog een bijeenkomst van de commissie tegen „ondermij nende activiteit" in de landen van het pact gehouden worden. Op deze vergaderingen zal En- eland voor de eerste maal se dert de Süezcrisis officieel ver tegenwoordigd zijn. Het Pact van Bagdad omvat Engeland, Turkije, Irak, Pakis tan en Perzië. De Ver. Staten zijn alleen lid van de militaire commissie. Koning Hoessein van Jorda nië zal woensdag in Bagdad aankomen voor besprekingen met koning Saoed van Saoedi- Arabië en koning Feisal van Irak, aldus is maandag van be voegde zijde te Bagdad verno men. De drie koningen zullen over Arabische problemen spreken. Koning Saoed bevindt zich reeds te Bagdad. De conferentie zal waarschijn lijk worden bijgewoond door 'n speciale afgezant van president Sjamoen van Libanon. Presi dent Sjamoen is ook uitgeno digd, maar hij heeft meegedeeld niet aan het overleg te kunnen deelnemen. Koning Saoed heeft koning Feisal en kroonprins Abdoel Illah van Irak uitgenodigd voor een officieel bezoek aan Saoedi- Arabië, aldus is maandag van betrouwbare ziide te Bagoa vernomen. De uitnodiging werd aanvaard, maar er werd nog geen datum voor het bezoek vastgesteld. Met 2.997 tegen 401 stemmen bij 435 onthoudingen heeft oe Franse socialistische nationals raad zondag een motie goedge keurd waarin vertrouwen wordt uitgesproken in de socialistische ministers en in de partijleiding. De nationale raad was bijeen gekomen om na te gaan of partijleiders het program heb ben uitgevoerd dat verleden jaar door het partijcongres ia Rijssel is goedgekeurd. Volgens de motie hebben zij dit gedaan „voorzover de bui tengewone omstandigheden zulks toelieten". Naar men meent te weten, zijn de kwestie-AIgerië en he) versoberingsprogram van de re gering de voornaamste onder werpen geweest die op de besifi- ten bijeenkomst werden bespre ken. De in Zuidoost-Azië heersende griepepidemie heeft zich ook in Malakka verspreid. Van de 4000 leerlingen van een school in het zuiden zijn 1200 door de ziekte aangetast. Ds epidemie woedt ook in Hongkong en in Singapore, waar meer dan 600 scholen zijn gesloten. Blijkens een bekendmaking van het secretariaat van de Londen- se conferentie der oliemaat schappijen, die plannen voor 'n nieuwe oliebuisleiding in het Midden-Oosten voorbereiden, wordt er gedacht aan 'n nieuw buisleidingsstelsel met een capa citeit gelijk aan die van een dub bele leiding met een diameter \an 38/40 inch. Voor de buislei ding zullen 10 a 12 pompstations moeten worden gebouwd. De kosten zullen waarschijnlijk 300 miljoen pond sterling bedra gen. De route van cte buisleiding staat nog niet vast. De aanleg zal in verscheidene étappes ge schieden. Behalve de acht grote oliemaatschappijen nemen 9 kleinere Amerikaanse maat schappijen aan de voorbereiden de besprekingen deel. Zoals beliend is zijn de bespre kingen in maart j.l. begonnen met een bijeenkomst van direc teuren van de Standard Oil of New Jersey, de Socony Mobil Oil, de Standard Oil of Califor nia, de Gulf Oil Corporation, de Texas Company, de Compagnie Frangaise des Pétroles, de Ko ninklijke Shell groep en de Bri tish Petroleum. 5 pk brachten snelverkeer in moeilijkheden /y.N.W ,B.-WEGENWA( -HT GREEP IN A.N.W.B.-wegenwacht Kersten die dienst doet op de drukke route Arnhem-Elten, haalde ter hoogte van Babbrich een lange stoet auto's in, die zich in uiterst langzaam tempo voortbewoog. Toen hij naar de kop van de groep reed om eens polshoogte te nemen, bemerkte hij tot zijn verbazing vijf paarden, die voor de auto's uitdraafden en de ge hele breedte van de weg in be slag namen. Door uiterst links van de weg over het rijwielpad te rijden, wist hij vóór de paarden te komen, die, geschrokken, er onmiddellijk in snelle vaart vandoor gingen. De wegenwacht voerde ook zijn tempo stevig op en nam een flin ke voorsprong. Op enige afstand, bij een land weg, zette hij rijn motor aan de kant en wachtte toen midden op de weg de hollende paarden, die hij vervolgens de zijweg wist in te drijven. Toevallig kwam deze uit bij een boerderij en hier ge lukte het hem de schichtige die ren tot stilstand te brengen. Met hulp van de bewoners van de boerderij werden de paarden voorlopig in een lege stal onder gebracht. Wegenwacht Kersten reed ver volgens naar de politie in Zeve naar die de eigenaar van de uit de weide losgebroken paarden opspoorde Dankbaar heeft deze de vrijheidslievende viervoeters, die zich tussen de pk's van het snelverkeer maar matig op hun gemak hadden gevoeld, weer op gehaald. Volgens een opgaaf van de po litie heeft de Mille Miglia aan 13 mensen het teven gekost. Op de dodenlijst komen de namen voor van De Portago en zijn medebe stuurder Nelson, van de Neder landse deelnemer Hjosei Göit- gens, van negen toeschouwers hij wie vijf jonge kinderen, en van een Italiaanse verkeersagent, wiens motor slipte bij Reggio Emilia, met het gevolg dat hij op slag werd gedood. Op precies het- zcltde punt was een uur eerder de Maserati van de Franse deel nemer Michel Guy geslipt en on dersteboven in een greppel terechtgekomen. De Fransman kwam er met lichte armvvonden af. Nutteloze dwaasheid. De bisschop van Mantua, die zich naar Quidizzolo had begeven en zich onderhield met familie leden van bij de ramp omge komen toeschouwers zeide later in een gesprek met verslagge vers: „Aan deze nutteloze dwaas heden moet een eind worden ge maakt. Te veel mensen, die niets met de race te maken hebben, verliezen elk jaar het teven". Terwijl de bisschop sprak ver leende de priester van de paro chie van Guidizzolo geestelijke bijstand aan de stervenden, en schoolvrienden en vriendinnen van de kinderen onder de slacht offers vlochten kransen van wil de bloemen. Telkens raasden nog deelnemers voorbij op weg naar de finish te Brescia. Een artikel van De Portago. In een artikel van de hand van De Portago, dat opgenomen is in het maandag verschenen num mer van een te New York uit komend geïllustreerd sportperio- diek, zeide de coureur dat niets hem meer beangstigt dan het verlies van de controle over rijn wagen. Men leest in dit artikel o.m.: „Men beschouwt mij als een ex pert in gevallen dat de wagen van de weg afraakt. Maar ik heb nooit plezier gehad in dergelijke gevallen, zelfs niet als het ge beurde bij lage snelheden. Wat mij het meest beangstigt is, dat wanneer ik inderdaad de macht over het stuur kwijt ben, ik niets anders kan doen dan doodsbe nauwd wachten tot de gebeurte nissen hun natuurijke loop ne men." Het artikel vervolgt: „Racen is een ondeugd, daar om is het zeer moeilijk er mee te breken. Alle coureurs zweren dat rij er mee zulten ophouden als ze zo en zo oud rijn, maar er rijn er slechts heel weinige die het inderdaad ook doen. Coureurs zijn onverbeterlijke gokkers, en ais de meeste gokkers weten rij niet van ophouden. Het kan gebeuren, dat, wan neer één van je vrienden bij een rece het teven verliest, je zweert dat je nooit meer zult racen. De volgende dag denk je: zo iets zou mij nooit overkomen. Op de der de dag ben je de schok ie boven en maakt je je klaar voor de vol gende race Tenslotte schreef de Portago: ..Ik geloof nog altijd dat het vei liger is in een Grand Prix-wed- strijd uit te komen, en dat dit iemands zenuwgestel veel min der op de proef stelt, dan in de zomermaanden van Parijs naar de Rivièra te rijden, of in Ame rika in een wagen op de weg te rijn in het weekeinde van de 4e juli". Ik moet heelhuids terugkomen. Kort voordat hij te Breeia startte had de Poratago herhaal delijk gevraagd of er geen tele gram voor hem was van de film ster Linda Christian. Tegen vrienden reide hij: „Ik ga voor zichtig rijden want ik moet heel huids terugkomen". De Italiaanse bladen eisen thans met klem een verbod voor snelheidswedstrijden op openbare wegen. De „Messaggero" dringt er op aan dat de Mille Miglia en dergelijke wedstrijden op geslo ten circuits zulten worden gehou den. ..Het is geen kwestie van komst van de Italiaanse auto races. Wij "willen voorkomen dat een wedstrijd een bloedbad wordt", schrijft het blad. Het rechtse blad „II Tempo' noemt dp races, een absurd ge vecht legen weerloze toeschou wers en een kleine groep lieden zonder verantvvoordelijkheidsbe sef". Het blad spreekt van blin de obstinaatheid, van immorele dwalingen en van een diabolische volharding in de dwaling, waar voor de slachtoffers van zondag hebben moeien betalen. In de Wash Bay aan de oost kust van Engeland zou maandag een Amerikaans vliegtuig in zee gestort zijn. De reddingsboot van Skegness heeft zee gekozen om bij de opsporingswerkzaamheden behulpzaam te rijn. Later is het zoeken naar het vliegtuig stopgezet. Ngo Dinh Diem in de Verenigde Staten President Ngo Dinh Diem van Zuid-Vietnam, die te Washington de gast is geweest van rijn ambt genoot Eisenhower, is zondag per vliegtuig in New York aangeko men, waar hij drie dagen zal blij ven. Twee Amerikaanse natuur kundigen, prof. Stanley Livint- ston van het technologisch in stituut van Massachusetts en dr. Charles Price van de univer siteit van Pennsylvania, hebben zondag voor de televisie aange drongen op een verbod vóór proefnemingen met kernwapens en de mening verkondigd, dèt vele natuurkundigen geloven, dat de Sow jet-Unie te goeder trouw een dergelijk voorste! heeft gedaan. De twee geleerden zeiden te menen, dat de Amerikaanse re gering geen haast maakt om een dergelijk aanbod te bestu deren. Prins Makonnen, de tweede zoon van keizer Haile Selassie van Ethiopië, is in de vroege och tenduren van maandag na een auto ongeluk overleden. De Ethiopische minister van Binnenlandse Zaken, Dedjadj- matsj Mausfin Sjillassie, werd bij het ongeluk ernstig gewond. - Het ongeluk gebeurde zondag op ongeveer 65 kilometer van Addis Abeba. Prins Makonnen werd met een vliegtuig naar de hoofdstad overgebracht, waar artsen tevergeefs hebben ge- tacht hem in teven te houden. De filmacteur Erich von Stro heim is zondagavond op zijn kasteel te Maurepas, Noord- Frankriik, overleden Hij was al verscheidene jaren ziek. Von Stroheim werd 71 jaar geleden in Wenen geboren. Als acteur personifieerde hij het ty pe van de Pruisische officier. Hij werkte ook als schrijver en regisseur. Als een der pioniers van Hollywood regisseerde hij daar neeen films tussen 1918 en 1932. Einde vrije invoer tomaten in Noorwegen Noorse autoriteiten hebben be sloten op 15 mei de onbeperkte invoer van tomaten in dit land stop te zetten. Met ingang van deze datum zai de invoer van to maten in Noorwegen nog slechts mogelijk zijn- op speciale vergun ningen. Welke invloed dit zal hebben op de tomatenexport van ons land naar Noorwegen valt op dit ogenblik nog moeilijk te zeggen. De Syrische regering heelt aan Britse vliegtuigen weer toestem ming verleend over Syrisch ge bied te vliegen, mits bij elke reis op het vliegveld van Damascus wordt geland. Ten tijde van de Brits-Franse actie tegen Egypte werden de Syrische vliegvelden voor Engel se toestelten gesloten. Gistermorgen is op het met genodigden beladen werkdek van de IJmuidense treiter „Curacao" de eerste serie zomerzegels 1957, stuk voor stuk gewijd aan scheep vaart en visserij, verkocht door de P. T. T. Dit gebeurde door de directeur-generaal van dit staats bedrijf, ir. J. D. H. van der Toorn, die de serie verkocht aan schip per Huib Krab. De treiter, die in de nacht van zondag op maandag pas 830 kis ten vis in de halten had gelost, lag er gepavoiseerd bij en ook de gebouwen langs de treiterkade hadden de vlag uitgestoken, de Haarlemse Postharmonie blies marsen. De gastvrouwe van deze ochtend, de IJmuidense reders vereniging, was vertegenwoor. digd door haar voorzitter, de heer J. C. Pronk. De heer D. Gouda, reder van de „Curagao", voelde de eer van dit moment niet alleen afstralen op eigen maatschappij en schip, maar ook op het hele Nederland se visserijbedrijf en hij memo reerde hoe moeilijk het is ge weest het schip op tijd binnen te krijgen: Er moesten twee korte reizen gemaakt worden, waarna de „Curagao" tenslotte met kunst en vliegwerk op tijd voor de kant kwam. Dit is inmiddels de tweede keer al, dat de IJmuidense rederij een harer sehepen op een fran keerzegel vereeuwigd ziet: Al in 1953 werd de „Job Gouda" afge beeld op een postzegel van St. Pierre op New Foundland ter ge legenheid van het hernieuwde be gin van de visserij daar, waarin de „Job Gouda" een groot aan deel had. Ir. Van der Toorn heeft zijn beste wensen voor de visserij doen vergezellen van het aanbie- den van de eerste serie zomer zegels, welke door schipper Krab met een dankwoordje in ont vangst werd genomen. Erich von Stroheim begon zijn loopbaan als officier in het Oostenrijks-Hongaarse leger, Daarna werd hij journalist Toen hij in 1909 in de Verenigde Staten kwam, werkte hij eers! als verslaggever. In 1914 ging hij bij de filmindustrie werken. In februari van dit jaar werd hij benoemd tot ridder in "het Franse legioen van eer wegens zijn vediensten voor de film kunst. In 1926 kreeg Von Stroheim de Amerikaanse nationaliteit. In 1936 vestigde hij zich in Frankrijk, ook als filmacteur. Van 1939 tot 1945 werkte hij weer in de Ver. Staten, om zich in laatstgenoemd jaar definitief in Frankrijk te vestigen. In 1946 trouwde hij met de actrice De- nise Vernac. De directeur van een Enge st school in Jeruzalem, Jacob Weiss, zal worden vervolgd wegens spionage ten gunste van Syrië. Zijn schuld zou gebleken zijn uit in Turkije gevonden documenten. Ondanks dal het aanbod op het Weiss heeft kort geleden Turkije ogenblik nog niet zo groot is, bezocht. Het proces zal met ge- gingen er de laatste weken toch sloten deuren worden gevoerd, geregeld zendingen tomaten uit ons land naar Noorwegen. Nu zal dit waarschijnlijk niet of zeer be perkt mogelijk zijn na 15 mei. IircmDUDlPUT Voorts eindigt per 15 mei ook \\j L£j!\Dr.ulLn I de periode waarop de invoer van d het K N. jj. j. rapen in Noorwegen vrij kan ge- B;it. geldig tot dinsdag schieden. avond Iets warmer. Aanvankelijk opklaringen, later tconemenende bewolking, maar overwegend droog weer. Iet» hogere middagtemperaturen. WOENSDAG 15 MEI Veroordelingen in Syrië 22 jeugdige leden van de ver boden Syrische volkspartij zijn zondag dooi' de te Aleppo zete lende krijgsraad tot gevangenis straffen van vier maanden tot vijf jaar veroordeeld. IETS WARMER. Ons land bevond zich maandag in een zuidwestelijke luchtstro ming. Een storing die hierin mee bewoog, vroorzaakte in de avond enkele buien. De storing wordt gevolgd door een rug van hoge luchtdruk die zich van de Britse eilanden over onze omge ving uitbreidt. Onder invloed hiervan komen flinke opklarin gen voor. Ten zuidwesten van Ierland ontwikkelt zich een actieve de pressie, waardoor heden de wind naar zuidwest tot zuid gaat draaien en iets warmere lucht wordt aangevoerd. Daar ons land zich nog bevindt in de in vloedsfeer van depressie blijft het wisselende weer voortduren Bieskens Tetneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 2.28 3.03 3.43 3.53 Ml 34K G3T 4.ir 45" ZON MAAS op onder op OC Mei. 14 4.50 20.27 21.18 - 5.C8 15 4.49 20.29 22.16 553 16 4.47 20.30 23.05 6.45 17 4.46 20.32 23.45 7.44 18 4.44 20.33 -U-i 8.45

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1