5£erend Minister Hofstra over de bestedingsbeperking President Pinilla van Columbia afgezet Spreiding van werktijden ontlast het verkeer van 't Hoff De zaak-Röhm Het plan-Chroesjtsjef Weero verzicht WEERBERICHT ZON- en MAANSTANDEN HOOGWATER WEKELIJKSE WERELDSCHOUW De N. A. T. O. is te Bonn voor de eerste keer dus buiten Parijs samen geweest. De plaats van bijeen komst was reeds van betekenis, ook omdat daardoor be oogd werd de positie van Adenauer te versterken tegen over zijn sociaal-democratische opponenten. Dulles, gelijk zijn twee Westelijke collega's, kwamen zelfs iets vroeger om voorafgaande besprekingen met Duitsland te hebben, gezien de „atoomdruk", waaronder Duitsland op vrij grove wijze door de Russische nota's was geplaatst. De N. A. T. Ö.-raad vergaderde zonder militairen; men weet dat een rapport door de Westeuropese Unie over de ver mindering van de Engelse bewapeningen aan de Kijn, aan de N. A. T. O. is gevraagd en dat de militaire com missie daarover zich zal beraden tot begin augustus. Vrijwel over héél de wereld Waait nu weer die wond're vlag, Zij 't dan ook in de verbeelding: 't Is de vlag van moederdag, 't Is zo'n aardige gedachte: Eén speciale dag in 't jaar Denken groot-geworden kinders Nog eens zéér speciaal aan haar, Die met duizend kleine zorgen En met zachtheid en geduld 't Gróótst gedeelte van haar leven Hóógste plichten heeft vervuld. En wie zich van haar vervreemd heeft Of met haar gebroken heeft, Wie er kwaad is weggelopen, Haar nóóit meer gesproken heeft, Krijgt die dag een extra kansje Voor een mooie, goede daad: Een klein briefje, een klein bloempje' Zo iets komt zou gauw te laat En wie haar niets meer kan zenden, Blijft voor haar portretje staan, Denkt een ogenblikje dankbaar Aan al, wat zij heeft gedaan. IlIIIIBIlIlllllI PEERLESS BEDDEN CRITIEK OP NATIONALE RAAD VAN SOEKARNO Oost-Indonesische jeugd wenst staking vijandelijk heden tegen Kahar Muzakkar op onder op •ndex Mei. 12 4.53 20.24 18.57 3.57 13 4.52 20.26 20.11 4.29 14 4.50 20.27 21.18 5.08 15 4.49 20.29 22.16 5.53 Frankering bij abonnement: Temeuzea Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Telefoon 2073 en 2510 N& 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,per kwartaal; per maand 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal DE ZATERDAG 11 MEI 1957 12e Jaargang Nr 4061 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties (géén handelsadver tenties) 5 regels 1,—. Iedere regel meer 20 ct. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad. 20 cent meer Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur Er zijn zeer uiteenlopende standpunten over deze inkrim ping van de conventionele troe pen van Engeland. Harde woor den heeft MacMillan te horen ge kregen van Duitse, Franse, Ne derlandse en ook andere zijde. De NATO-raad heeft intussen het eenstemmig besluit genomen om niet toe te geven aan Russi sche dreigementen. Te zelfder tijd is duidelijk geworden, dat het minimum van 30 divisies van de NATO nog slechts voor de helft bereikt is. De zitting van de NATO-raad op zichzelf deed krachtig aan; de werkelijke kracht zal in de praktijk moeten blijken. In elk geval is de positie van MacMillan versterkt, zo in Engeland als deels naar buiten. Churchill heeft bij de jaarlijkse bijeenkomst van de Primrose League vooral Eden geprezen en gezegd, dat hij reeds gedeeltelijk gelijk begint te krijgen. Merk waardig is intussen wel, dat on danks het feit, dat het de leden van de NATO niet zozeer aan be sluitvaardigheid als aan man power ontbreekt, de toetreding van Spanje, door Duitsland ge sterkt, door Noorwegen heftig wordt bestreden, hetgeen reeds een Noors-Spaans incident heeft Uitgelokt. EEN GOEDE KEUZE. Inmiddels is ook de Raad van Europa te Straatsburg bijeen ge weest. Onze landgenoot, het Tweede Kamerlid Fens is tot secretaris-generaal benoemd, een gelukkige keuze, omdat één van de taken van de Raad van Europa zal bestaan in het versterken van de gedachte, dat men militair pa raat moet zijn. Men heeft zich te Straatsburg beraden over Euro- markt en Euratom, en zich ge heel aangesloten hij het ant woord, dat van Westelijke zijde aan Moskou is gegeven tegen over de verwijten, die Moskou uitsprak inzake de verdeeldheid, die de Euromarkt kan teweeg brengen. Vooral echter wijdde Straatsburg aandacht aan de mo gelijkheid van een Europees par lement, door Duitsland in deze zin gezien, dat vooral regel matige samenkomsten van de topmensen moeten plaats hebben, door Engeland gezien in verband met een Atlantisch parlement, waarbij de vrijhandelszone in Europa een belangrijke rol speelt. Reeds is er door de zes landen, die de Euromarkt vormen, ge sproken van een Colombo-plan om Afrika als het oorspronkelijke Colombo Azië ter hulp te komen. In Straatsburg heeft Engeland duidelijker dan tevoren doen uit komen, dat het zich tot Europa rekent, maar als van ouds moet letten op de belangen van het gemenebest. Het was niet bij toeval, dat de jaarlijkse samen komst van de uit de Oosteuro- pese landen verbannen politici ook te Straatsburg werd gehou den. De Raad van Europa heeft nu een beroep gedaan op de Ver. Naties om het lot van de Oost- europese landen, Hongarije inbe grepen, aan de assemblee voor te leggen. vertegenwoordiger van Eisenho wer, niet in Egypte, maar ook niet in Jordanië of Syrië is ge weest. Ten opzichte van het Suez- kanaal is er nog niet veel veran derd. De raad echter van de ge bruikersvereniging, die te Lon den samenkwam, heeft zijn aan vankelijk boycotvoorstel tegen het Suezkanaal ten dele ingeslikt, en men verwacht nu, dat Engelse reders evenals de Amerikaanse en wellicht ook de Nederlandse het kanaal zullen gebruiken. Hoe Italië er over denkt, is aan Ham marskjoeld bij zijn bezoek te Rome duidelijk gebleken. Italië aan een regeringscrisis blootge steld, stond geheel aan de zijde van de V.N.; toont echter, nu Egypte met de betaling der tol gelden extra-bezwaren maakt, een ander gelaat. Men kon verwach ten, dat Egypte verder zou gaan naarmate men het de vrije hand geeft. DE „ONTWAPENING" Ter ontwapeningsconferentie te Londen, waarvan overigens geen grote verwachtingen wor den gekoesterd, is een Russisch voorstel ingediend tot gedeelte lijke inspectie van atoom- en wa terstofbommen. Amerika over weegt het zorgvuldig, niet omdat het er grote waarde aan hecht, maar om te doen zien, dat het alles wat Rusland voorstelt, ern stig overweegt. De couranten staan vol over het gevaar van de kernwapenen, vooral nu de groep van geleerden uit Götingen zich "tegenover Ade nauer heeft geuit. Maar een Noors geleerde heeft hen vier kant weersproken, en het onrust barend rapport, dat enkele maan den geleden uit Amerika kwam, is nu weerlegd door minstens even wetenschappelijke gezel schappen, die er op wijzen, dat de e.a. proeven buitengewoon over dreven wordt. Men heeft dit ook Albert Schweitzer duidelijk ge maakt, die dit onderwerp, dat een politiek onderwerp is geworden, aan de gehele wereld heeft voor gelegd. Het schijnt trouwens wel zeker, dat de Engelse proeven met een eigen H-bom doorgaan. In Amerika is het Congres op nieuw samen gekomen. De resul taten van het eerste deel der zit ting zijn niet bemoedigend, maar er kan met het oog op de verkie zingen van 1958 nog veel gebeu ren. Er tekent zien echter in de middenkringen der republikeinen ernstige ontstemming af tegen Eisenhower's beleid, dat door Truman op buitenlands gebied Amerikaans bekend journalist stelde de vraag of Frankrijk nog tot de geallieerden van Amerika kan worden gerekend, gezien de ontevredenheid, die Frankrijk toont. Daartegenover staat, dat nu een commissie van senatoren in Frankrijk de opbouwarbeid in daarover zeer gunstige uitlatin gen doet. De houding van Rusland blijft onduidelijk. In Hongarije regeert Kadér met harde hand, al zal er vermoedelijk geen schouwproces- Nagy zijn. Boedapest is boos, dat Hammarskjoeld, tevoren gewei gerd, nu niet komt, wat overigens begrijpelijk is. Van toenadering tot Joegosla vië, waarvan een ogenblik ge sproken wordt, blijkt toch nog geen sprake. Oostenrijk heeft de sociaal-democraat Scherf als pre sident, dus als opvolger van Körner, met kleine meerderheid gekozen. Polen blijft voor zich zelf en voor Rusland het bij uit stek moeilijke vraagstuk. Go- moelka heeft op 1 mei nog eens anti-kapitalistisch van de toren geblazen, hetgeen toch vermoede lijk niet veel te betekenen zal hebben! VAN DER MANDERE. (Nadruk verboden.) CLINGE DOORENBOS. (Nadruk verboden.) Minister Hofstra heeft stel ling genomen tegen de opvat ting van een aantal Eerste Ka merleden, dat de regering in de nota over de bestedingsbeper king het zou hebben doen voor komen alsof het bedrag van de beperking der uitgaven door de rijksoverheid met 197 miljoen uitsluitend de consumptieve en investeringsuitgaven van het rijk betrof. In de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer over de begroting van Financiën merkt de minister op, dat in de nota uitdrukkelijk is gesteld, dat on der het bedrag van 197 miljoen ook uitgaven van andere aard voorkomen. Dit bedrag is zeker niet aan gekondigd als het totaal van de bestedingsbeperking door het rijk en er is dan ook geen grond voor de veronderstelling dat het rijk zijn geprojecteerde aandeel in de bestedingsbeperking niet zou bijdragen. Met betrekking tot de beperking der investe ringsuitgaven zegt de bewinds man, dat de totale oorspronke lijk via de rijksbegroting voor genomen investeringen met circa 9 pet. worden beperkt. De beper king van de investeringen in de particuliere sector daarentegen zal naar schatting nog niet 5 bedragen. In het kader van de opstelling van het centraal economisch plan 1957 heeft het Centraal Planbureau berekeningen ge maakt omtrent de consequenties van de uitvoering van de in het regeringsprogramma vervatte maatregelen voor de algemene economische grootheden. President Rojas Pinilla van Columbia is afgezet, aldus is vrijdag uit Bogota vernomen. Een regeringsraad, bestaande uit de generaals Gabriel Paris, Deogracias Fonseca en Duarte Blum, heeft het bestuur in Co lumbia overgenomen. De afgezette president, gene raal Rojas Pinilla, is vrijdagoch tend per vliegtuig uit Bogota naar Panama vertrokken. Donderdagavond j.l. deed te Bogota het gerucht de ronde, dat mevrouw Pinilla, haar dochter en de echtgenoot van laatstge noemde, de advocaat Moreno Diaz, afgevaardigde en directeur van het dagblad „Diario de Co lombia", per vliegtuig uit Colum- HET DAGHET OOSTEN. Het schijnt als is het tij in het Nabije Oosten enigszins aan het keren. Niet alleen heeft Amerika geoordeeld, dat de toestand in Jordanië t vloot weer is weggevaren, maar Amerika heeft, buiten Eisenho wer's doctrine om Hoessein 10 miljoen dollars toegezegd, ver moedelijk omdat Egypte en Syrië toch niet zullen betalen. Het onderhoud tussen Hoessein en Saoed heeft van weerskanten tot tevredenheid geleid, en Hoes sein was nauwelijks terugge keerd of hij heeft de vakbonden in zijn land buiten de wet ge steld. Dit vooral, omdat Egypti sche agitatoren overal werkzaam zijn. Syrië, dat de afgetreden hoge officieren in Jordanië ver boden heeft zich op zijn grondge bied met de politiek bezig te hou den, heeft evenals Saoedi-Ara- bië, de noodzakelijkheid gevoeld om Egyptenaren uit te wijzen. De felle verkiezingen in Syrië, die vrijkomende zetels betroffen, zijn inmiddels in linkse richting geëindigd. Dit is vermoedelijk ook de reden, dat Richards, de In een rapport van het Neder landse verkeersinstituut wordt de wenselijkheid van spreiding van werktijden ter ontlasting van de spitsuren in het verkeer aanbevolen. Door het grote aantal wegge bruikers tijdens de spitsuren in grote steden wordt de verkeers stroom aanzienlijk vertraagd. Opstoppingen ontstaan. Deze ver traging kost jaarlijks vele mil joenen guldens. Spreiding van de werktijden is de goedkoopste ma nier om van deze verliezen af te komen, zo concludeert het in stituut. IN HET Blijkens gegevens van de groot ste Nederlandse steden hangt het aantal (ernstige) ongelukken nauw samen met spitsuren. In het rapport wordt voorts ge- toesrana in wezen °P de aanzienlijke en kost- toelaat, dat de zesde bare vertragingen van de open- 1 bare vervoersmiddelen tijdens grote drukte. Spreiding van werk tijden zou voor het openbare ver voer een geleidelijker bezetting en een vlotter uitgevoerde dienst regeling betekenen. Het lijkt het verkeersinstituut een goede gedachte toe plaatse lijk sudiegroepen in samenwer king met Kamers van Koophan del te vormen teneinde na te gaan op welke manier tot sprei ding van werktijden kan worden overgegaan. In het rapport wordt gesteld, dat de verschuiving der aanvangstijden en einde der wektijden doorgaans hoogstens een kwartier behoeft te zijn. Ge wezen wordt op in Bremen be haalde resultaten met gecoördi neerde spreiding. Te Parijs, Lon den, Washington en Melbourne besteedt men aan dit vraagstuk veel aandacht. In enkele der Ne derlandse grote steden zijn de werktijden van enige overheids- bia naar het buitenland waren vertrokken. De onder staatstoezicht staan de Columbiaanse radio omroep herhaalt steeds een bericht, dat „president" Rojas Penilla zijn be- voegheden aan een militaire be stuursraad heeft overgedragen, waaraan wordt toegevoegd dat hij het land via de radio zal toe spreken. Dit bericht is in strijd met een mededeling van de generale staf van het Columbiaanse leger, dat generaal Rojas Penilla, onder druk van de legerleiding, besloot af te treden. Dit zou zijn geschied na een bijeenkomst der legerlei ders in het paleis San Carlos. •Aan het aftreden van Penilla waren vier dagen van een soort algemene staking voorafgegaan, waardoor het werk in industriële en handelsbedrijven en op ban ken werd stilgelegd, terwijl er ook geen vervoersmiddelen meer beschikbaar waren. Onmiddellijk na het bekend worden van het aftreden van pre sident generaal Penilla werden door de burgerij spontane beto gingen gehouden, waarin de eis werd gesteld „wij willen nu een burger als president". De thans 57 jarige luitenant- generaal Gustavo Rojas Penilla werd 13 juni 1953 president van Columbia, nadat zijn voorganger, president Laureano Gomez die thans in Barcelona woont door een staatsgreep was afge zet. Rojas die in 1948 de generaals rang kreeg, was sinds 1949 chef van de generale staf van het Co lumbiaanse leger. Hij bekleedde verschillende openbare ambten. Zo was hij van 1941 tot 1950 mi- heeft de politie studenten, die betoogden tegen de gevangen zetting van de oppositionele pre sidentskandidaat Leaon Valen cia, met traangasbommen moe ten verspreiden. Er zullen verkiezingen wor den gehouden voor het aanwij zen van een president voor de periode 19581962. TOESTAND BURGEMEESTER VAN HALL REDELIJK Burgemeester Van Hall, van Amsterdam, heeft een rustige nacht gehad; zijn toestand is redelijk zo vernemen wij van de behandelende medicus. OP DE VERING HAZET FABRIEKEN TE ZEVENBERGEN verkrijgbaar bij: diensten reeds gewijzigd om de drukte der spitsuren te vermin deren. In het rapport is gebruik ge maakt van een onder Kamers van Koophandel gehouden enquê te. Tot de aangevoerde bezwaren rekent men bemoeilijking van groepsvervoer van arbeiders, consequenties voor het gezin ter zake van het gezamenlijk gebrui ken der maaltijden, tegenzin om - - in bepaalde bedrijven met gewij- nister van verbindingen, zigde uren te gaan werken en i Generaal Rojas heeft versehu- het niet gelijktijdig aanvangen lende Amerikaanse en Europese van aangrenzende bedrijven, het- staten bezocht. geen psychologisch onjuist zou werken. Spreiding per bedrijfs onderdeel acht men onjuist, sprei ding per wijk of bedrijfstak juist. Over het algemeen, zo meldt het rapport, bestaat een prettige bereidheid aan spreiding mee te werken. De grondwetgevende vergade ring van Columbia had nog twee dagen geleden president Pinil la met 76 stemmen tegen één herkozen voor een volgende ambtstermijn, die tot 1962 had moeten duren. In het afgelopen weekeinde De twee kamers van de Opper-1 wetsontwerp voor de industriële am nr» rlr» rrrnnnnint ste Sowjet het parlement van de Sow jet-Unie hebben giste ren met algemene stemmen een wetsontwerp goedgekeurd dat voorziet in de reorganisatie en decentralisatie van de industrië le leiding. De leider van de communisti sche partij, Chroesjtsjef besloot het debat met een toespraak tot beide kamers over het wetsont werp dat hij in het begin van de week heeft ingediend. Volgens het Russische persbu reau Tass hebben de afgevaar digden eenparig wetsontwerpen reorganisatie en op de grondwet. 32 afgevaardigden hebben tij dens het debat het woord ge voerd. Donderdag benoemde de Opper ste Sowjet een commissie van vijftig leden onder voorzitter schap van Chroesjtsjef die tot taak had een wetsontwerp sa men te stellen voor de uitvoering van het plan Chroesjtsjef. Het plan behelst vervanging van het door Stalin opgebouwde gecentraliseerde industriële be stel door 93 economische raden in de gehele Sow jet-Unie. Het hoofddoel is verhoging van de goedgekeurd die een aantalproduktie en het tegengaan van amendementen bevatten op het verspilling. Op verzoek van de advocaat dr. Seidl hebben drie rechters en negen lekenleden van de Mün- chense rechtbank een bezoek ge bracht aan de gevangenis Stadel- heim te München, waar op 1 juli 1934 de S.A.-leider Roehm werd gedood De rechtbank stelt een onderzoek in naar de rol, die de oud-SS-kolonel Lippert bij de dood van Roehm heeft gespeeld. Ook I-ippert en de oud-SS-gene raai Dietrich, die verdacht wordt van deelneming aan de moord op zes S.A.-leiders, werden naar de gevangenis overgebracht. De verdediging heeft om het onderzoek ter plaatse verzocht om te kunnen vaststellen of het mogelijk is, dat twee mannen in de deur van Roehms cel kunnen staan en' in de cel schieten, ter wijl er acht achter staan, die in de cel kunnen kijken. Dit was eerder door een getuige gezegd. De president van de rechtbank zei, nadat twee cipiers de plaats van de moordenaars hadden in genomen en journalisten zich er achter hadden opgesteld, dat de door de getuige geschilderde op stelling „technisch mogelijk" is. Van de cel begaf het gezel schap zich naar de binnenplaats van het gebouw, waar de zes S.A.-leiders door een vuurpeloton van de S.S. werden doodgescho ten. Dietrich wees een plaats aan bij een muur,, waar naar zijn zeggen de leiders één voor één werden gedood. Dadelijk daarop wees hij op een andere muur, en kele meters verder, en zei, dat het ook door gebeurd kon zijn. Ook wees hij de plaats aan waar hij zich tijdens de fusilering zou hebben bevonden, ongeveer twin tig meter van de plaats van exe cutie verwijderd. De openbare aanklager eiste later 27 maanden gevangenis straf voor Dietrich en twee jaar voor Lippert. In zijn requisitoir zei hij, dat Lippert zijn verhaal had gewijzigd. In 1949 had hij verklaard, vaag iets te hebben vernomen van het doodschieten van Roehm, maar in het proces had verklaard zich niets te her inneren. Daartegenover stond een rapport van de toenmalige gevangenisdirecteur Koch, waar in deze verklaarde dat Roehm was doodgeschoten door Eicke en Lippert. De openbare aan klager vroeg zich af, waarom Koch een vals rapport zou heb ben opgemaakt. Volgens hem hadden de voormalige S.S.-leden die voor Lippert hadden ge tuigd, dit gedaan om „hun oude kameraadschap te bevestigen" Vooruitlopende op de publika- tie van dit plan deelt de minis ter mede, dat volgens deze be rekeningen de particuliere con sumptie in 1957 circa ƒ250 mil joen lager zal zijn dan zonder de bedoelde maatregelen het ge val zou zijn geweest. De over eenkomstige beperking voor de particuliere investeringen be draagt ƒ150 h ƒ200 miljoen en voor het totaal van de consump tieve en investeringsuitgaven van de overheid ruim ƒ200 mil joen. De afkondiging van de nood wet tot instelling van een natio nale raad heeft tot critiek geleid bij de meeste rechtse dagbladen in Djakarta. Zij noemden het be sluit tot afkondiging van deze noodwet een schending van de democratische beginselen. Politieke leiders in, de hoofd stad onthielden zich tot dusver van commentaar. Datuk Tumenggung, de voor zitter van de partijraad van de Masjumi voor geheel Sumatra, sprak in dezelfde geest als de aangehaalde bladen in Djakarta. „Deze manier van handelen be tekent wellicht het begin vah net einde der democratie in Indone sië", aldus Datuk Tumenggung. Op een congres van Islamieti- sche jongeren van geheel Oost- Indonesië, dat in Makassar is ge houden, is een resolutie aange nomen, waarin de regering wordt verzocht de vijandelijkheden te gen de benden van Kahar Mu zakkar, de leider der opstandige Darul Islam-beweging op Celebes, te staken en zo spoedig mogelijk onderhandelingen met hem te openen. DE „ORANJE" GAAT DOOR SUEZKANAAL. De directie van de N.V. Stoom vaart Maatschappij „Nederland" deelt mede, vrijdag besloten te hebben om haar schepen on voorziene omstandigheden voor behouden wederom via de Suezkanaal-route te dirigeren. Deze nieuwe routewijziging is ook van toepassing op het m.s. „Oranje", welk schip donderdag jl. uit Amsterdam is vertrokken. Het vaarplan van het m.s. „Oranje" wordt thans: Sout hampton 10 mei, Port Said 16 mei, Suez 17 mei, Colombo 24 mei, Belawan 27 mei, Singapore 28 mei, Djakarta 30 mei. Met de posterijen werd een regeling getroffen om de „Kaap- stadpost" voor passagiers en be manning van de „Oranje" naar Colombo te zenden. DE UITVERKOPENWET TREEDT IN WERKING Staatsblad 155 bevat een be sluit, waarbij is bepaald dat de uitverkopenwet 1956 (staatsblad 347) in werking zal treden met ingang van 15 mei a.s. In dit ver- band is ook een uitverkopenbe- sluit 1957 (staatsblad 154) ver schenen. ZUIDELIJKE WIND. De lucht die vrijdag over ons land stroomde liet hogere maxi mum temperaturen toe dan de voorgaande dagen. Er werd dan ook hier en daar in het land 20 graden gemeten. Bereikte de lucht deze temperatuur dan kon den Zich buien ontwikkelen. Op enkele plaatsen in het zuiden en midden van het land was dit dan ook het geval. Schiphol meldde des avonds om 7 uur de meeste neerslag sinds 's-ochtends 7 uur en wel 4 mm. Inmiddels naderde vanuit Frankrijk een zwakke rug van hoge druk. We verwachten dat deze zaterdag op de meeste plaatsen de buiigheid geheel zal onderdrukken. In verband met de aanwezig heid van een depressie op het oostelijk deel van de Oceaan en het erbij behorende front dat vrijdagavond voor de Franse westkust lag en langzaam in noordoostelijke richting trok, moeten we zaterdag wel op vrij veel bewolking rekenen. De zon zal zich echter af en toe ook la ten zien. In de temperatuursver- loop is weinig wijziging te ver wachten. De wind blijft in de zuidhoek en zal zwak tot matig zijn. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van zaterdag morgen tot zaterdagavond. Af en toe zon. Veranderlijke bewolking en op de meeste plaatsen droog weer. Zwakke tot matige wind in hoofd zaak tussen zuidoost en zuidwest. Weinig verandering in tempera tuur. ZON MAA* ZONDAG 12 MEI. Breskens Terneuzen Hans weert Walsoorden v.m. 0.13 0.48 1.28 1.38 n.m. 12.41 1.16 1.56 2.06 MAANDAG 13 MEI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 0.50 1.34 2.14 2.24 n.m. 1.28 2.03 2.43 2.53

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1