UIT DE PROVINCIE DE RONDE VAN NEDERLAND Oranjeboom DIEFSTAL?! KERKNIEUWS Het nieuwe ziekenhuis- voor Schouwen-Duiveland ATHLETIEK DUIVENSPORT VOETBAL Rik van Looy in de Oranjetrui JEM TERNEUZEN. HULST ZAAMSLAG Geen besmetting door pokken vhn Duitse luchtreizigers z.t. z.t. Op een „vorstelijk** moment... *n „vorstelijk** glas Super Pilsner! SUPBI 6i2 9ME/-4*ETAPPE-223k». LEEUWARDEN ZWOLLE RETR AN CHEM ENT. Vier Amerikaanse vliegtuigen boven Midden- Oosten vermist Leerlingen-avond Terneuzen- se Muziekschool. Evenals vorige jaren was er van de zijde der ouders grote be langstelling voor de leerlingen avond der Terneuzense Muziek school, die gisteravond in het Con certgebouw werd gegeven. De voorzitter, de heer C. L. de Smidt, verwelkomde de bezoekers waarbij hij met gerechtvaardigde trots mededeelde, dat het aantal leerlingen der muziekschool nog steeds stijgende is en thans 460 bedraagt. Door dit grote aantal is het onmogelijk om alle leerlin gen voor het voetlicht te bren gen. Voor de solo-instrumenten (piano, harmonium en viool) was er slechts gelegenheid voor de derde-jaars leerlingen en oude ren. Voor de tweede-jaars leerlin gen zal op 24 mei a.s. een extra avond worden ingelast. Aan de orkesten (gitaar, mandoline, ac cordeon en blaasinstrumenten) is dit jaar bijzondere aandacht be steed. Er bestaan plannen om bij de aanvang van het nieuwe leerjaar in het leerplan op te nemen solo en koorzang en ballet. Van de zij de der leerlingen bestaat hiervoor genoeg animo, verklaarde de heer De Smidt. Het bestuur moet alleen nog de leerkrachten hiervoor aan trekken. Een gehele avond hebben de leerlingen laten horen wat zij in het afgelopen cursusjaar hebben geleerd en de vooruitgang was verrassend. De heer De Smidt bracht dan ook de directeur, de heer J. Meij- ers, en de overige leerkrachten Kans op kouvatten! Brei heerlijk warm ondergoed van Neveda Reumanon, de ideale anti-reuma wol met de „R" op de omband! alle lof voor de bereikte resulta ten. Eveneens dankte de voorzitter de firma KosterDeij voor het belangeloos beschikbaar stellen van vleugel en harmonium. Met ongeveer 50 leerlingen open de mej. J. van Puyvelde de avond met een les in algemeen vormend muziekonderricht, terwijl daarna verschillende leerlingen onder haar leiding pianostudies lieten horen, o.a. werkjes van Beetho ven, Haydn en Sartorio. Leerlingen van de heer Wisse speelden vioolstudies van Vilval- di en Rameau. Onder leiding van mej. Van Puyvelde lieten 10 leer lingen horen welk een aardig in strument de blokfluit is. De heer J. Tollenaar trad met 25 leerlingen voor het voetlicht. Zij brachten een 5-tal nummers voor guitaar en mandoline ten gehore. Na de pauze kregen de leerlin gen van de heer Meijers de ge legenheid op hun blaasinstrumen ten te laten horen welke vorde ringen zij hadden gemaakt, ter wijl de heer G. de Wijn twee leer lingen voor het harmonium en een 16-tal voor accordeon liet op treden. De finale (zang en orkest) on der leiding van de directeur werd door 70 leerlingen uitgevoerd. Bij deze derde openbare les, in het vijfde leerjaar van de school, is wederom gebleken over welk een .levenskracht de Terneuzense Muziekschool beschikt. Het is voor de opgroeiende kin deren niet zonder meer een nut tige vrijetijds-besteding. Wanneer zij onder bekwame leiding hun studie hebben voltooid, zullen zij daarvan hun leven lang genot ondervinden, niet alleen voor zich zelf, maar ook zullen zij anderen veel genoegen kunnen schenken. Vrijdagavond is er een tweede leerlingen-avond, die zonder twij fel eveneens veel belangstelling zal trekken. Machinesclirijven en stenografie. Op 3 mei slaagden bij het al hier gehouden examen machine- schrijven en stenografie: Stenografie Engels: mej. E. C. Ortelee, Axel. Voor het praktijkdiplma ma- chineschrijven 130 aanslagen per minuut): de dames M Scheele, C. van Driel, M. Lip pens, S. Dieleman, L. Kaan, I. Wondergem, C. Verschelling, G. v. d. Berg, Tr. de Bakker, J. Wie- land, M. de Jonge, G. Kabus, D. M. de Keyzer, allen te Axel; W. de Bruin te Sas van Gent; A. van Tatenhove te Zaamslag; M. A. Strobbe te Rapenburg; M. E. J. Schillemans en C. C. M. Neve te Hulst; A. M. de Koning te Graauw en de heren B. Stroo- band, A. de Bruijne en R. tan Remortel te Heikant; G. van Rattingen en Fr. Keiler te Koe wacht; P. Picavet te Graauw; A. der Weduwe te Hulst; W. Francke, J. J. den Doelder en F. Fluit te Axel. Vakexamen. Bij het dezer dagen te Breda gehouden examen slaagde voor het diploma „Bediende herenkap per" onze dorpsgenoot de heer J. S. Buijze. Ds. E. UAAMS 80 JAAR. Ds. E. Raams te Brummen, emeritus predikant van de Ned Herv. Kerk, herdenkt heden zijn 80ste verjaardag. Hij werd uit een onderwijzersgezin te Almkerk ge boren en studeerde eerst aan de universiteit van Amsterdam en daarna aan de rijksuniversiteit te Utrecht. Op 22 maait 1903 deed de jubi laris intree in zijn eerste en enige gemeente HOEK, waar hem met ingang van 1 september 1943, na 40 volbrachte dienstjaren, emeri taat werd verleend. Na zijn emeritaat vestigde ds. Raams zich te Arnhem, waar hij ongeveer een jaar hulpprediker is geweest. Toen hij in september 1944 op last van de bezetter uit Arnhem moest evacueren, vertrok ds. Raams naar Eerbeek, waar hij heeft gearbeid onder de Arnhem se geëvacueerden. Na de bevrij ding verhuisde hij naar Brum men, waar hij anderhalf jaar hulp prediker is geweest en thans nog kerkelijke arbeid verricht. Tijdens zijn veertigjarige ambts bediening te Hoek was ds. Raams vele jaren lid van het bestuur der classis IJzendijke. is»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»» TROUW. In BuenaPark in Cali- fornië zijn de 72-jarige Ben McAlister en de 68-jarige Nina Duden in de ceht ver bonden, na een verlovings tijd van 44 jaar. Deze lange verloving is te wijten aan het feit, dat Ben invalide verwanten moest onder houden. Naar van de zijde van de qua- rantainedienst van Amsterdam en de geneeskundige dienst van de K.L.M. op Schiphol hebben beide diensten thans vastgesteld dat een aan pokken lijdende Duitse luchtreiziger geen be smetting heeft opgeleverd. De uit Hamburg afkomstige passagier was, zoals is gemeld op 20 april, komende uit het Midden-Oosten, in Rome in een vliegtuig gestapt dat hem via Amsterdam naar Londen had gebracht. Vier dagen later ging deze passagier per vliegtuig van Londen via Amsterdam naar Hamburg. Nadat hij daar was aangekomen bleek het dat hij aan pokken leed. Het Britse ministerie van volks gezondheid gaf een officiële waarschuwing uit en zowel van Britse als Nederlandse zijde wer den onmiddellijk maatregelen genomen. De passagiers van de vliegtuigen waarmede de Duit ser had gereisd werden op de hoogte gestéld, het grondperso neel op London Airport en op Schiphol werd onderzocht en tijdelijk onder medisch toezicht gesteld. Burgemeester mr F. Th. Dijck- meester van Zierikzee heeft voor de pers historisch overzicht ge geven van de totstandkoming van de bouw van het Rode-Kruis zie kenhuis in zijn gemeente, dat za terdag door Prinses Beatrix zal worden geopend. Het eiland Schouwen-Duiveland heeft reeds in 1901 de beschik king gekregen over een zieken huis, dat te Noordgouwe werd ge bouwd. Het is een der eerste zie kenhuizen geweest, die op het platteland zijn verrezen. De capa citeit van dit kleine gebouw was twintig bedden. Vrij snel was het ziekenhuis dan ook verouderd en reeds voor de tweede wereldoor log vond men zich geplaatst te genover het vraagstuk „nieuw bouw of uitbreiding", In 1944 werd uitgebreid met een nieuwe vleugel, maar toch voldeed het ziekenhuis toen nog niet aan de eisen, die in medische kringen aan een ziekenhuis werden ge steld. Het ministerie van Sociale Za ken gaf kort voor de ramp in 1953 een principiëie goedkeuring voor nieuwbouw, waarvoor door het rijk een subsidie werd gege ven van 1% miljoen gulden. Dank zij de medev*jrking van het Zweedse Roode Kruis na de ramp, is men nu in staat ge weest een ziekenhuis te bouwen voor 31/2 miljoen gulden. De gift van het Zweedse Roode Kruis be droeg 2% miljoen. De eerste steenlegging van het ziekenhuis werd verricht door de Zweedse koning Gustaaf Adolf, in aanwezigheid van Koningin Juliana. Het ziekenhuis is gebouwd naar Nederlandse maatstaven, waarin echter een groot aantal Zweedse ideeën zijn geïnjecteerd. Ook vrij veel materiaal van Zweedse ori gine is verwerkt. Zo bestaat de enorme hal van het ziekenhuis uit Zweeds marmer, en het stof- feringsmeubilair is eveneens Zweeds. Het Zweedse Roode Kruis heeft voorts een operatie tafel geschonken. Het ziekenhuis heeft vier ver diepingen. De begane grond wordt in beslag genomen door een polikliniek, röntgenafdeling, keukens en de eetzaal en huiska mer van het zusterhuis. Op de eerste verdieping zijn onderge bracht de chirurgische afdeling en de kraamafdeling. Op de tweede verdieping zijn de interne, kinder- en infectie-afdeling, als mede het woongebouw van het zusterhuis. De derde verdieping bevat de liftmachine en de ande re technische installaties. Diver se nieuwigheden zijn in het zie kenhuis verwerkt. Naar Zweeds idee is onder meer een gardero be voor bezoekers aangebracht, waardoor wordt voorkomen, dat bezoekers met jassen en hoeden op de patiëntenkamer ko-men. Een „kruikenmoeder" stelt het verplegend personeel in staat op elk moment van de dag te be schikken over kruiken die op temperatuur zijn. De verwarming hiervan geschiedt elektrisch. Na de opening van het zieken huis door Prinses Beatrix zal de voorzitter van het Zweedse Roo de Kruis, de heer Emil Sand- ström het ziekenhuis overdragen aan de voorzitter van het Neder landse Roode Kruis, F. C. C. baron van Tuyll van Serooskerke van Zuylen, die het ziekenhuis op zijn beurt zal overdragen aan de voorzitter van het dagelijks bestuur van de raad van bestuur van de stichting Roode Kruis - ziekenhuis Schouwen-Duiveland, burgemeester mr F. Th. Dijck- meester te Zierikzee. Prinses Beatrix zal omstreeks 17.00 uur weer per helikopter vertrekken. COOP. VRUCHTENVEILING „ZEEUWSCH-VLA ANDEREN" TERNEUZEN. Veiling van 8 mei. GROENTEN. Per 100 stuks: Sla A 13,60 14,60, A II 9, B 5—7,80. Per stuk: Bloemkool A II 6884 ct, B II 57—65 ct, C 16—58 ct. Per bos: Peen II 5970 ct; Radijs 1216 ct; Sjalotten 13 ct. Per kg: Breekpeen B II 515 ct; Prei 1322 ct; Spinazie 5357 ct, id. II 3549 ct; Asperges B 2,40 2,50, C afw. 1,24—1,92. AARDAPPELEN. Per 100 kg: Meerlander ƒ8,40. FRUIT. Per kg: Appel Dekkers Roem F 25—32 ct. Per stuk: Glasaardbeien 4—9 ct. De Belgische ploegleider Dries- sens heeft in de rit van de leger plaats Schaersbergen naar Zwol le zijn kaarten blootgelegd: Rik van Looy, die het vorig jaar ook op de derde dag van de Ronde in Leeuwarden de oranje-trui ver overde, en die toen niet meer af stond, zal heden in de étappe naar de Friese hoofdstad in dit hem zo bekende kledingstuk rij den. Tien meter vóór de eindstreep op het veemarktterrein in Zwolle kon de Belg al rechtop gaan zit ten omdat hij zeker was van de zege. Leo van der Pluym, die uitstekend rijdt won het spurtje van de zeven anderen, die vlak achter Van Looy binnenkwamen. Na 45 km viel dan de beslis sende slag. Daan de Groot, Peter Post, Van Est, Heeren, Van Looy, Schroeder en Piet van der Lijke maakten gebruik van een mo ment van onoplettendheid in de grote groep en vóórdat de ande ren zich realiseerden wat er ge beurde, waren deze zeven vecht jassen weggesprongen. Wim van Est geloofde wellicht niet in het slagen van de waag halzen, die nog 130 km van de finish verwijderd waren. Hij had het misschien ook te druk om op Roger de Cock en Leon van Dae- le, op dat moment zijn grootste rivalen te letten, en trapte in het valletje, dat de Belgische ploeg leider voor hem had open gezet. Op de laatste kilometer in Zwol le sloegen de Belgen hun slag. Schroeders trok vóór Van Looy een lange spurt aan, waartegen de Nederlanders niets konden doen. Met een brede grijns over het gelaat vloog Van Looy, één arm omhoog geheven over de eindstreep. De tweede helft van de derde étappe van Schaersbergen naar Zwoile (177 km) is gewonnen door de belg Van Looy. 1. Van Looy (B.) 4.27.01 2. Van der Pluym 4.27.31 3. Post 4.28.01 4. Van den Brekel z,t. 5. Schroeders (B.) z.t. 6. De Groot z.t. 7. Van Meenen (B.) z.t. 8. Van der Lijke z.t. 9. Van Breenen 4.28.10 10. Desmet (B.) 4.28.52 11. Vander Sluys 4.31.31 12. VanDaele (B.) 4.31.35 13. Van den Broek z.t. 14. Backat (D.) z.t. 15. Verplaetse (B.) z.t. 16. Van den Brand z.t. 17. Scholl (D.) z.t. 18. Rol z.t. 19. Donker z.t. 20. Fore (B.) z.t. 21. Ex aequo een groep van 25 renners, bij wie Wim van Est, Nolten en G. Voorting 4.31.35 46. Grondelaers (B.l 4.55.23 Er waren geen uitvallers in deze halve étappe. De prijs voor de strijdlustigste renner werd toegekend aan Van der Pluym. De wedstrijdcommissarissen hebben Grondelaers van de Bel gische rood-witte ploeg een boete van ƒ25,«opgelegd aangezien hij zich langdurig door en motoK rijwiel heeft laten gangmaken. Na de derde étappe luidt het algemeen klassement: 1. Van Looy (B.) 15.12.28 2. Van der Pluym 15.13.39 3. De Groot 15.14.56 4. Post 15.14.56 5. Van de Brekel 15.15.17 6. Van Breenen 15.15.38 7. De Cock (B.) 15.15.57 8. VanDaelen (B.) 15.16.02 9. Van Meenen (B.) 15.16.32 10. Wim van Est 15.17.24 11. Luyten (B.) 15.17.42 12. Verplaetse (B.) 15.18.02 13. G. Voorting 15.18.04 14. Fore (B.) 15.18.06 15. Bergmans 15.18.26 16. P. van Est 15.18.27 17. Van de Broek z.t. 18. Pauw z.t. 19. Van 'tHof 20. A. Voorting Het algemeen ploegenklasse- ment na de derde étappe luidt: 1. België (roodwit) 45.40.33 2. Nederland (geel) 45.45.23 3. Nederland (zwart) 45.51.48 4. Nederl. (roodblauw) 45.55.21 5. Nederland (rood) 45.59.4i 6. België (wit) 46.01.07 7. Duitsland 46.04.55 8. Nederland (rose) 46.19.56 Het klassement voor de militai re trui luidt: 1. Verplaetse (B.) 15ptn. 2. Junkermann (D.) 11 ptn. 3. Rusman 6 ptn. 4. Van Looy (B.) 4 ptn. 5. Ex aequo Van Daele (B.) v. 't Hof en Pauw 3 ptn. Verplaetse rijdt in de militaire trui. NACHTVORST VEROORZAAKT GROTE SCHADE. De zware vorst in de nacht van dinsdag op woensdag heeft naar het zich laat aanzien, niet onbelangrijke schade toege bracht aan fruit- en tuinbouw gewassen in Zuid-Limburg. Aardappelvelden en veel aard- beiplanten moeten zijn bevro ren. Bloesems van appels en pe ren hebben te lijden gehad van de koude. Zelfs op de hoger ge legen plaatsen is vorstschade geconstateerd. De hevige nachtvorst heeft ook in Noord-Holland ernstige scha de aangericht in de aardappel teelt. In de Schermer en andere polders en Heerhugowaard is op vele plaatsen tot 80 pet van de gewassen bevroren. Op de akkers aan de lage dijk, die grotendeels door water zijn omgeven, is de schade wat minder aanzienlijk. De vorst heeft ook in de om geving van Nijmegen, een deel van Maas en Waal en de Over- Betuwe schade aangericht. De vroege aardbeien zijn daar, naar gevreesd moet worden alle zwart- gevroren. Bovendien hebben ook de aardappelen die net boven de grond kwamen veel geleden. De schade aan het fruit is op het ogenblik niet te schatten. U behoeft heus niet op zo'n „vorstelijk" moment te wachten om van het verrukkelijk smakende Super Pilsner te kunnen ge nieten. Proef het vandaag nog dit pittige en iets zwaarder gehopte bier met zijn 6 A alc. gehalte! Super Pilsner, het bier waar U altijd naar verlangd hebtbier, dat U en ook Uw vrouw zal smaken en dat tot de laatste druppel een ware tractatie is! En .vergeet dan ook onze voortreffelijke Pilsencr en het iets zoetere Oud-Bruin niet, mmm... óók twee bieren waar U van genieten zult! ftlSBfli DE PLOEGENTIJDRIT. Evenals het vorige jaar in Rotterdam hebben de Belgen onder aanvoering van Rik van Looy weer de ploegentijdrit gewonnen vóór de gele Nederlandse équipe, waarin Wim van Est zoals gewoonlijk het zwaarste werk moest doen. Al na de eerste ronde van de Belgen was het duidelijk, dat de totaaltijd van Van Est en zijn makkers van 15 min. 37 sec. verbeterd zou worden. Uiteindelijk bleek de Belgische winst 12 seconden te bedragen, plus voor de eerste drie: Van Daele, Luyten en De Cock nog eens twintig seconden bonificatie. Wim van Est die tien se conden bonificatie kreeg, had dus weer twee en twin tig kostbare seconden in 't algemeen klassement ver speeld. De individuele resultaten van de ploegentijdrit lui den: 1. Van Daele (B.) 15.05 2. Luyten (B.) 15.05 3. De Cock (B.) 15.05 4. Van Looy (B.) 15.25 5. Verplaetse (B.) 15.25 6. G Voorting 15.27 7. De Groot 15-27 8. Van Est 15.27 9. Van der Pluijm 15.37 10. Van de Broek 15.50 11. Piet van Est 15.50 12. Pauw 15.50 13. A Voorting 15.50 14. Van 't Hof 15.50 15. Heeren 15.50 16. Rusman 15.53 17. Van der Sluys 15.53 18. Rol 15-53 19. Maenen 15.53 20. Bergmans 15.53 'tv 1/0, super pilsner - pilsener - oud bruin ilH. BESTEL ORANJEBOOM EN LET OP OAT U HET 00K KRIJGT! Door J. FLETCHER 18) (Nadruk verboden.) Scraye nodigde Jimmie non chalant uit tot het nemen van een sherry, die op een tafeltje vlak bij hem stond. Jimmie deed een glas halfvol en tipte gedach- tenvol aan de wijn. „Ja", zei hij. „Ik geloof graag, dat dit alles is, wat je gezien hebt, Packe. Jij bent wat men noemt, een uitvinder van mys teries, maar je ziet en ruikt ze niet voor ze onder je neus lig gen. Nu, ik ben geen uitvinder en ook geen fabrikant van der gelijke dingen, ik ben slechts 'n practicus. We hebben dus aan genomen dat mevrouw Wythen- shawe eergisteravond het kruis van de Tsaar verduisterde uit de Koninginnezaal is 't niet? Prach tig! en zal ik jullie nu vertellen wat zij er mee deed?" Packe lachte; doch hield zich direct in op 'n teken van Scraye. „Graag!" zei de markies, zich tot Jimmie wendend. „Vertelt het ons eens!" „Alla dan!" vervolgde Jimmie. „En ik druf wedden, dat ik abso luut gelijk heb, hoewel ik onmo gelijk kan verklaren waarom. Mevrouw Wythenshawe, een maal in het bezit van het kruis, maakte er een zeer behoorlijk pakje van. Zij natn het mee naar Brychester, toen zij kolonel en mevrouw Durham vergezelde op hun uitstapje naar de beruchte stad, om er de bijzonderheden te bekijken. Zij ging daar naar het postkantoor en verzond er het pakje aan zichzelf, poste- restante Postkantoor Regent Steet juister gezegd Upper Regent Street. Vanmorgen ging zij het er halen ik zag dat zij het bij zich had; ik merkte toen op ik ben nogal scherp van ogen dat het aangetekend was. Zij hield het pakje in haar hand, toen zij de hoedenwinkel binnenging. En daar liet zij het achter." „Daar achter laten?" riepen de beide luisteraars uit. „Zij liet het daar", herhaalde Jimmie met een zekere plechtig heid. „Je ziet Packe, ik verricht te het detectivewerk, terwijl jij voor het nodige ornament of zullen we het „dekking" noemen zorgde. Ik heb er wel een beet je slag van op verschillende klei ne dingen te letten. Nu, toen mevrouw Wythenshave op Vic toria in de ta*i stapte, droeg zij zo'n enorme tas bij zich het schijnt tegenwoordig mode te zijn enfin, zo'n ding, waar je met het grootste gemak een zij van een varken in kan verber gen. Toen zij het postkantoor binnen ging liet zij dit ding in de taxi achter en bij de hoeden winkel weer. Zij had dus haar handen vrij en deze konden al dus makkelijk geobserveerd wor den. Ik lette op. Zij droeg het bewuste pakje in haar linker hand, terwijl zij het postkantoor verliet zij hield het in haar rechterhand bij de hoedenwin kel. En toen zij die winkel ver liet, had zij het in geen van bei de handen. Om jullie beiden 't bewijs van m'n observatiemacht te leveren wil ik de vriende lijke opmerking maken, dat hoe wel ik mevrouw Wythenshawe nooit van te voren heb gezien, zij een dame is, die in het ge sprek voortdurend haar handen gebruikt zij gesticuleert veel." „Dat is inderdaad waar", zei Scraye. „Schitterend!" vond Jimmie. „Mevrouw Wythenshawe verliet die hoedenwinkel, vergezeld door een jong winkelmeisje. Vóór zij in de taxi stapte, praatte me vrouw Wythenshawe zeer druk tegen haar. Zij gebruikte haar handen. Het pakje was er niet in. Daaruit concludeerde ik, dat mevrouw Wythenshawe het pak je in die hoedenwinkel had ach tergelaten, of dat zij het van daaruit had verzonden. De hoe denwinkel uitgaand droeg zij het niet meer!" „Knap erg knap!" mompel de Packe. „Werkelijk ingenieus, Jimmie. Ik hoop alleen dat het waar is." „Ik ben geneigd om te vinden, dat Jimmie's theorie de juiste is", vond Scraye. „Het past volko men bij hetgeen ik vanmiddag gehoord heb tenminste, ik kan me voorstellen, dat het er bij past. Zie je, Trikett, sinds ik vanmiddag om drie uur hier in de stad ben aangekomen, heb ik vernomen, dat er weer twee dief stallen zijn gepleegd, welke pre cies overeenkomen met die van het kruis." „Weer twee" riep Jimmie uit. „Weer twee waarin mevrouw Wythenshawe echter onmoge lijk de hand gehad kan hebben" antwoordde Scraye. „Ik zal je vertellen wat ik er van weet Toen ik vanmiddag arriveerde, ging ik naar de Antediluvian Club. Daar zag ik lord Palsgrave en sir Simon Fleming, die bei den zeer ernstig zaten te praten in een hoek van de rookkamer. Na een poosje kwam Palsgrave naar me toe, en vroeg me, of ik me bij hen wilde aansluiten. Toen ik bij hen zat, vroegen zij mij heel geheimzinnig, of ik op de partij van Godenham was geweest, waar het bewuste ju weel werd gestolen. Ik antwoord de dat dit zo was. Zij vroegen mij daarna hun te vertellen wat ik mij nog herinnerde van de omstandigheden, waaronder die diefstal werd gepleegd. Ik ver telde het hun. Toen kwam het grote woord er uit: die laatste week was bij Palsgrave verdwe nen een verlucht misboek, eens het eigendom van Hendrik de Achtste en bij Fleming een gou den ketting, waarvan gezegd wordt, dat zij aan één van zijn voorvaderen werd geschonken door lady Jane Grey op de avond vóór haar executie." (Wordt vervolgd.) .WADDENZEE -e-rvr-:-:- 0okkum195km Akkerwo Oudkerk Buitenpost! 81 km Gaarkeuken Giekerk 143 km GRONINGEN FINISH EnumaHI Haren On nen Noordlaren Zuidlaren 127 km Zeeqse Loo Wittenr*^SEN 76 km Appelscha 1c,C|kn halen ■96kmr Watere Ddde Bellen vledde Fiederi Wapservee Havelte Wan Wittel ie 48 km. Zwartsluis 18 km. Hasselt START 13u Route C Ravitaillennq Leden van de atletiekvereni ging „Het Zwin" te Retranche- ment/Cadzand behaalden bij de regionale baanwedstrijden van Marathon" te Vlissingen de vol gende resultaten: Hardlopen 60 m meisjes C 1. Hannie van Hanegem 8,7; 3. Nellie Dierkx 9,2. 80 m meisjes B 1. Tannie Bril 11,7; 3. Suus Faas 11,5. Verspringen: 3Ieisjes C 2. Nellie Dierkx 377; 7. Jo van Houte 331. Meisjes B 1. Tannie Bril 461; 2. Suus Faas 445. Kogelstoten Juniores C 3. Bob Dierkx 876. „TOT WEERZIENS" - SLUIS Snelheid eerst aankomende duif: 970 m. Laatste prijswinnen- de duif: 883 m. 1 en 10. W. de Die te Zuidzan- de; 2. C. v. d. Walle; 3. A le Clercq4, 5, 6, 7 en 9. P. de Smit; 8. O. de Meijer. In de halve finales zullen uitko men: HVC, Foftuna, ADO en Feyenoord. UITSLAGEN VOORRONDE WERELDKAMPIOENSCHAP VOETBAL. Schotland—Spanje 4—2, rust stand 2I. EngelandIerland 51, rust stand 40. VOETBALUITSLAGEN K.N.V.B. BEKER. De bekerwedstrijd ADO—Am sterdam voor de kwartfinale van de K.N.V.B.-beker is na twee ge lijke spelen eindelijk beslist. ADO won met 43. Ruststand 31. De wedstrijd VVVFeyenoord voor de kwartfinales van de be kercompetitie is gewonnen door Feyenoord met 61. Ruststand 2—1. Een woordvoerder op het Saoe- di-Arabische vliegveld van Dha- ran heeft dinsdag meegedeeld, dat vier les-vliegtuigen van het type Lockheed T-33 „Shooting Star" over tijd zijn. Deze straal vliegtuigen worden te Dharan gebruikt voor de opleiding van Saoedi-Arabische vliegers. Acht toestellen van dit type zijn zaterdag van het vliegveld Fürstenfeldbruck bij München naar Saoedi-Arabië vertrokken. Het is niet bekend of de vermis te toestellen tot deze groep be horen. Later zijn de toestellen in de woestijn op ongeveer 80 km ten noord-westen van Dharan waar genomen. Volgens een woord voerder hebben de vliegtuigen kennelijk een noodlanding ge maakt. Men gelooft dat de be manningen in veiligheid zijn. De vier vliegtuigen werden binnen één uur nadat een alge meen S.O.S. was uitgezonden, ontdekt. Volgens de Amerikaanse lucht macht is één piloot om 't leven gekomen. De vier vliegtuigen moesten een noodlanding ma ken, omdat zij geen brandstof meer hadden. Verder wordt in de verklaring van de luchtmacht gezegd, dat de vier lesvliegtuigen deel uit maakten van een escadrille van acht, dat uit West-Duitsland naar Saoedi-Arabië werd overge vlogen.

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 2