U«f «l« AMSTLEVEN De waargenomen verhoogde radio-activiteit wêg die pijn VtK- iV &l LOCtt TjCLCHI 5 BEURSOVERZICHT DIEFSTAL?! kering De pensioenen van Ministers Staatssecretarissen en Kamerleden r 1 c en ln 10 minuten "J&BtBSLERTJES" helpen direct AGENDA Kabinet machtigt Mollet tot stellen vertrouwenskwestie bij komend financieel debat- Amerikaanse acteur in Duitsland beroofd. TERNEUZEN. AXEL. AARDENBURG. Employé van Amerikaanse ambassade in Djakarta uitgewezen. STOPPELDIJK. 155.48 155.94 155.15 164.38 165.21 162.92 114.56 116.19 116.35 98.51 99.69 98.60 216.26 217.59 215.83 De looncompensatié na de a.s. huurverhoging ZAAMSLAG. ZUIDZANDE. Naar aanleiding van de mede deling dat in de periode van 24 tot 23 april een verhogde radio activiteit in de lucht boven ons and is waargenomen, had het LN.P. dezer dagen een onder houd met prof. dr. J. A. Cohen, directeur van het medisch-biolo- gisch laboratorium van de rijks verdedigingsorganisatie T.N.O. te Rijswijk, dat zich om. bezig houdt met de metingen van de rraad van radio-activiteit in Ne derland. Bij dit gesprek vertelde prof. Cohen dat zijn laboratorium einde van het vorige jaar via het departement van Buiten- andse Zaken een verzoek had ontvangen van de „Scientific Committee on the effect of Ato mic Radations of the United Na tions" om ingelicht te worden over de hier te lande gemeten radio-activiteit. Als gevolg van dit verzoek van dit verzoek werd door de heer Joh. Blok, wetenschappelijk me dewerker aan deze instelling een rapport opgemaakt, dat bereids via de rijksverdedigingsorgani satie T.N.O. aan genoemde com missie is toegezonden. Reeds in 1955, zo vervolgde de hoogleraar, begon het medisch- oiologisch laboratorium hier de graad van radio-activiteit in de ucht te meten en kort daarop die in de neerslag. Enige tijd iater kwam een samenwerking tot stand met het Koninklijk Meteorologisch Instituut in De Bilt dat voor bedoelde onderzoe kingen drie stations inschakelde, namelijk in De Bilt zelf en verder in Den Helder en Eindhoven. De- se stations verzamelen, evenals het laboratorium in Rijswijk, ra dio-actieve stof op filters, die da gelijks in Rijswijk gemeten wordt Blijkens het door de heer opgestelde rapport was de radio activiteit in de periode van april 1355 tot december 1956 net hoogst in de maanden september en november van het vorige jaar *n wel gemiddeld "per 24 uur respectievelijk 80,5 en 21,0 maal tien tot de min-tiende macht mi crocurie per liter. Verder werd genoteerd dat de dosis gamastraling van radioac tieve produkten tengevolge van proefexplosies in het tijdvak van t november 1955 tot 1 november 950 veel minder dan 0,0016 Rad geweest („Rad" is 'n dosiseen- iieid. die te vergelijken is met „Röntgen"). De totale dosis daarvan lag nog under dit bedrag, onder andere omdat eengedeelte van de met mgen neergekomen radio-actieve stof zich in de bodem en niet op de gewassen bevond. GEVAREN VOOR DE MENS met de hier te lande gedane me tingen. Het spreekt vanzelf, dat deze hoeveelheid bij de kinderen, die nu geboren worden, als de om standigheden gelijk blijven, op den duur groter zal zijn. Wanneer men thans de proeven met kern wapens zou stopzetten, dan is er als neerslag nog een dubbele hoe veelheid „strontium 90" op aarde te vernachten als nu reeds is neergekomen, welke hoeveelheid zich thans nog in de stratosfeer bevindt. Gaan de proeven echter in het zelfde tempo voort, dan moet men er volgens een ruwe schatting mee rekening houden, dat binnen honderd jaar de hoe veelheid „strontium 90" tien maal zo groot zal zijn. CONCLUSIES. De conclusies, die uit de geda ne onderzoekingen te trekken zijn, komen in grote lijnen hierop neer: 1. De radiostraling, waaraan de geslachtorganen tengevolge van de proeven met kernwapens bloot staan, is op dit ogenblik pog onbetekenend, zelfs ten op zichte van de fluctuaties in de natuurlijke straling op de genita liën. Daar elke straling echter in genetisch opzicht gevaarlijk is, dient deze zoveel mogelijk be perkt te worden. 2. Het is onwaarschijnlijk, dat schadelijke werkingen te ver wachten zijn var het „strontium Het gevaar voor de ioniseren de stralihg voor de mens, zo gmg prof. Cohen voort, betreft met al- een hemzelf, maar ook zijn na geslacht Genoemde straling ver lorzaaki mutaties in de voort plantingsorganen, die reeds aan ren natuurlijke radio-actieve stra (top bloot staan. De laatste be draagt per jaar ongeveer hon derd miUi-Rad. Voor het individu zelf is de ra dto-actieye isotoop „strontium 99 seer gèvaarlijk. Strontium 90 dkt zich gedraagt als calcium in levende cellen, wordt met plant aardig - en dierlijk, voedsel m hiet lichaam opgenomen. Deze sotoop, die „een lang leven heeft m pas na 28 jaar voor de helft is uitgewerkt, hoopt zich op in het beenderenstelsel en veroor zaakt daar botkankers. Het is echter buitengewoon moeilijk om gegevens over deze uitwerking bij de mens te verkrij gen daar de ziektebeelden zich dikwijls pas na 20 jaar openba ren. Op grond van proeven op dieren en op ervaringen met ra dium op mensen, neemt men aan, dat een microcurie „strontium 90 oer individu de maximaal toelaat bare dosis is. Toch is dit nog niet anders dan een kwestie van gis sen, zodat -de maximaal toelaat - hare dosis ook hoger of lager zou kunnen blijken te liggen. Naar het rapport van de heer Blok meedeelt, heeft men in de periode tussen 15 juli 195.) en 1 november 156 de aanwezigheid van drie duizendste microcune .strontium 90" waargenomen Volgens in Engeland gedane onderzoekingen is van het neer geslagen „strontium 90" één dui zendste van de in totaal toelaat bare hoeveelheid in het beende renstelsel van de mensen terecht gekomen, een opgave, die klopt 90" ten gevolge van de huidige explosies. Echter zal bij voort zetting op de huidige schaal en vooral bij het opvoeren van de huidige frequentie der explosies een toestand kunnen ontstaan, die tot ernstige bezinning noopt. Zulks accentueert het belang van de huidige onderzoekingen van het radiobiologisch instituut van de gezondheidsorganisatie T.N.O. en het medisch-biologiseh labora torium der rijksverdedigingsor ganisatie T.N.O. te Rijswijk, die juist tot doel hebben eventuële, gevaren vroegtijdig te ontdekken. 3. Hoewel het niet waarschijn lijk is, dat de radio-actieve deel tjes ongewenste gevolgen voor de ademhalingsorganen met zich meebrengen, dient hier toch een zekere reserve in acht te worden genomen. Het valt namelijk niet te bewijzen, dat deze deeltjes on schadelijk voor het longweefsel zijn, te meer daar zo'n deeltje dui zenden Röntgen op 'n klein plek je kan afgeven. Tot nu toe werden de resulta ten van de in Rijswijk gedane metingen doorgegeven aan de koninklijke akademie van weten schappen, maar van nu af aan zullen zij ook ter beschikking worden gesteld van het departe ment van Sociale Zaken en Volks gezondheid, dat deze gegevens dan publiceren kan. Het radlobilogisch instituut der gezondheidsorganisatie T.N.O., dat met het medisch-bio logisch laboratorium samen werkt, is begonnen met de voor bereidingen voor een radiochemi sche analyse van „Strontium 90" in gewassen, meik en beenderen. Vooral melk kan een zeer belang rijke oorzaak zijn van besmetting met deze gevaarlijke isotoop. Ook aan de landbouwhogeschool te VVagenbigen zal in de toe komst een onderzoek naar „Strontium 90" bij gewassen worden ingesteld. ,'JiX r"' WOENSDAG 8 MEI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „De levensroman van Franz Schubert". Concertgebouw, 7.30 uur: Uitvoering Terneuzense Mu ziekschool. DONDERDAG 9 MEI. EERNEUZEN: Luxor-Theater 8 uur: The Solid Golden Ca dillac. VLISSINGEN: St. Jacobskërk, 7.30 uurFeestconcert doqr het Residentie Orkest. "jsinjjH- sü fin -J» "iïfl j' Y* mi* m TT Het Franse kabinet heeft pre mier Mollet gemachtigd bij het komende debat in de nationale vergadering over de regerings maatregelen op financieel gebied de vertrouwenskwestie te stel len. Dit debat zal enige tijd na me dio mei worden gehouden. De Franse regering heeft kort geleden besloten de staatsuitga ven voor burgerlijke en militaire doeleinden met ongeveer 2500 miljoen gulden te verminderen, dit in verband met Frankrijks huidige economische moeilijk heden. Tevens wil zij, door het heffen van nieuwe belastingen, haar in komsten met circa 1500 miljoen gulden vergroten. Deze voorstellen zullen aan de nationale vergadering worden voorgelegd, wanneer deze 14 de zer weer bijeenkomt. Bij de Tweede Kamer is inge diend een wetsontwerp tot ver hoging van de pensioenen van gewezen ministers, gewezen staatssecretarissen en gewezen leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, zomede van de pensioenen van hun weduwen en wezen met een algemene toe slag. In de toelichting op dit wets ontwerp wordt opgemerkt, dat de regering het gerechtvaardigd acht, dat in hoofdzaak op grond van het feit, dat volgens de nieu we pensioenregeling voor de on derhavige functionarissen de laatstelijk genoten wedde (scha deloosstelling) voor de bereke ning van het uitgesteld pensioen wordt genomen, tengevolge waarvan (in verband met het in de laatste jaren sterk gestegen peil van de salarissen) een on derling sterk afwijkende finan ciële voorziening is ontstaan voor hen, die kortelings of lan ger geleden gepensioneerd zijn, en van hen, die na korter of lan ger tijd gepensioneerd zullen worden, ten aanzien van de pen sioenen, welke reeds zijn verleend en uit hoofde van een in het ver leden ingegaan ontslag nog zul len worden toegekend, een voor ziening te treffen. Naar het oor deel van de regering is het rede lijk voor hen, die krachtens de overgangsbepaling der nieuwe pensioenregeling hebben geop teerd voor de oude pensioenrege ling, zoals deze laatstelijk luidde voor het tijdstip van inwerking treding der nieuwe regeling, zo mede voor hen, die een overeen komstig pensioen genieten, dat hoger is dan volgens de nieuwe pensioenregeling de conjunctu rele wijzigingen van het salaris peil ook in het krachtens de oude regeling maximaal bereik bare pensioenbedrag tot uitdruk king komen. Voor de pensioenen van gewezen ministers geldt vol gens de oude regeling een maxi mum van ƒ6250,met inbegrip van de toeslagen. Dat maximale bedrag ware alsnog te verhogen met het percentage van de na de laatstgenoemde wet gevolgde salarisverhogingen van 5, 6 en 6 pet., welke niet in genoemd ma ximumbedrag doorwerking heb ben gevonden. Aldus zal aan pensioen en algemene toeslag maximaal ƒ7400,— kunnen wor den genoten. Een overeenkomstige maatre gel wordt voorgesteld ten aan zien van de pensioenen van ge wezen leden van Gedeputeerde Staten en gewezen wethouders opgesloten. De pensioenen, toegekend of nog toe te kennen aan afgetre den of aftredende leden van de Tweede Kamer der Staten-Gene raal, die opteren ten gunste van de oude regeling, zijn of worden berekend naar ƒ240,— per lid maatschapjaar met een maxi mum van 4800,Deze bedra gen zijn, gekoppeld aan het hui dige grondbedrae der schade loosstelling van ƒ7500,zodat voor deze pensioenen geen bij zondere maatregel behoeft te worden getroffen. De kosten van de voorgestelde voorziening wor den geraamd op rond 140.000. De politie van München heeft dinsdag op een straatweg bulten de stad de 31-jarige Amerikaan se filmacteur Timothy Carey, die sedert zondagavond jl. uit zijn hotel werd vermist, teruggevon den. Hij verklaarde tegenover de politie, dat hij zondag door twee onbekende mannen in een auto was ontvoerd die hem voor 24 uur met gebonden handen en een prop hi de mond in een flat op sloten en beroofden van 170 mark en zijn papieren. De aan randers brachten hem vervol gens naar een eenzame weg bui ten de stad, waar Carey door een voetganger werd opgemerkt. Aangereden. Gistermiddag te ongeveer 12 uur werd de besteller der P. T. T. L. de F., toen hij met een collega op het fietspad van de Axelse- straat reed, door de 15-jarige L. uit Sluiskil aangereden, tengevol ge waarvan de heer De F. op de weg terecht kwam cn aan hoofd en gelaat werd gewond. Botsing. Te ongeveer kwart voor twee had op het kruispunt Havenstraat Walstraat een botsing plaats tussen een auto komende van de Scheldekade, bestuurd door de heer L. uit Temeuzen, en een auto rijdende in de richting van De Blokken, bestuurd door dé heer H. J. S. uit Badhocvedorp in de Haarlemmermeer. Beide auto's werden licht be schadigd. Geslaagd. Te 's«Gravenhage slaagde voor het diploma A 3e machinist de heer J Buijze alhier. Verkeerscbmmissie schaft maquette aan. Dezer dagen is onze plaatse lijke verkeerscommissie overge gaan tot de aanschaffing van een verkeersmaquette. Dank zij goe de gevers werden zij financieel in de gelegenheid gesteld, om een magnetische verkeersma quette aan te schaffen. Reeds lang werd alhier liet ge mis van een verkeerstafel ge voeld, hetgeen tot uiting kwam bij het geven van verkeerscursus- sen. In de toekomst zal nu ge bruik kunnen worden gemaakt van de magnetische maquette. Hierop kunnen alle mogelijke verkeerssituaties worden gescna- pen, zodat het als aanschouwe lijk onderwijs zeer zeker goede diensten zal bewijzen. Gei neonteraml. Onder voorzitterschap van bur gemeester J. M. A. C. van Don gen kwam de gemeenteraad van Aardenburg voltallig in openbare zitting bijeen. Langdurig werd van gedachten gewisseld over het bekende schrijven van de architecten in het Land van Cadzand. Dit ver zoekt aan de gemeenten om aan de Centrale Dienst voor Bouw en Woningtoezicht in Oostburg geen opdrachten van architecto nische aard te verstrekken. De raad was echter van mening, dat het in bepaalde gevallen voor de gemeenten van belang kan zijn Een employé van de Ameri kaanse ambassade in Djakarta, die wordt beschuldigd van het neerhalen van Russische en In donesische vlaggen, die in ver band met het bezoek van Voros- hilov aan Djakarta waren gehe sen, heeft opdracht gekregen In donesië zo spoedig mogelijk te verlaten. In een gisteren door de Ameri kaanse uitgegeven verklaring wordt medegedeeld, dat de Ame rikaanse ambassadeur John Alli son zijn leedwezen over het ge beurde heeft betuigd aan de mi nister van Buitenlandse Zaken van Indonesië. MARKT IN REACTIE Het gepubliceerde jaarverslag van de N.V. Koninklijke Neder landse Petroleum Mij bracht geen hogere koersen voor de aandelen. Weliswaar zijn de winstcijfers in het verslag ge noemd zeer goed, maar nu als vaststaand mag worden aangeno men, dat er voor de naaste toe komst, geen bonus te verwachten is, omdat nog steeds zeer grote bedragen in het bedrijf worden gehouden voor invensteringen etc. is dit eerder een tegenvaller voor de beurs vooral uit inter nationaal oogpunt gezien. De bui tenlandse beurzen en speciaal Parijs, hebben het laatste half jaar grote aankopen gedaan in aandelen Kon. Olie op bonusver wachtingen. Na een prijs van ƒ186,60 in de morgenuren, werd 's middags rond de 185,70 tegen maandag ƒ186,20 gehandeld. De affaire was, mede doordat het buitenland verstek liet gaan, van geringe betekenis. Ook de Philipsaandelen waren in reactie en verloren circa 3 punten. De hausse in Unilevers kwam gisteren tot staan en het fonds verloor in een kleine markt circa 5 punten. AKU's waren fraotioneel lager. Aandelen KLM verloren ƒ3 en noteerden rond de f120. Scheepvaarten waren onregel matig zonder affaire. De nieuwe aangekondigde emissie tot de koers van 150 van 16,5 mil joen met claimrecht van 1 op 1 van Van Nievelt Goudriaan, zorg de hier voor een gereserveerde stemming. Advieskoers aandelen Van Nievelt werd circa 3 punten lager vernomen. De drukte in de cultuuraandelen is weer achter de rug. De markt was hier prijs houdend. Staatsfondsen zeer stil en nauwelijks prijshoudend. Het jaarverslag van de Ned. Handel Mij was op de koers niet van in vloed: 177% (onv.j. Prolongatie 4% pet. BEURSINDICES 3/5 6/5 7/5 Int. concerns 306.01 307.85 305.17 Industrie Scheepvaart wèl opdrachten aan deze dienst te verstrekken. Een leerling uit Aardenburg, die student aan het seminarie in Oudenbósch is, krijgt een bijdra ge van 100. Nog steeds kan geen voor dracht opgemaakt worden in de vacature voor hoofd van de open bare lagere schooi. Met het tijde lijk hoofdschap is belast de heer J. W. de Maxee en als tijdelijk onderwijzeres is aangesteld me vrouw M. SchaperVullink uit Oostburg. Het sportpaviljoen krijgt einde lijk telefoon. De kosten hiervan zijn voor rekening van de voet balvereniging en ue tennisclub. De vereniging „Zeelandia" voor Den Haag en Omstreken vroeg een bijdrage voor de viering van haar 35-jarig bestaan, maar dit verzoek werd afgewezen. Een nieuwe winkelsluitings verordening werd vastgesteld. In de zomermaanden zjjn de winkels op werkdagen geopend tot 8 uur en tot 7 uur in de wintermaan den. Zondags mogen de winkels geopend zijn van 810 uur 's morgens en 37 uur 's mid dags. Dinsdagsavond werd ais koopavond aangewezen. Mevr. E. J. v. d. Broeckede Man en de heer A. J. Catsman waren tegen de openstelling op zondag. Dringend nodig is een verbou wing van de openbare lagere school. In principe werd besloten hiertoe over te gaan. Na goed keuring van hoger hand zal een definitief besluit genomen wor den. Benoemd. Onze dorpsgenote, mej. C. Ver- rasse], is benoemd tot onderwij zeres aan de R.K. lagere school te Hulst. Uitstapje Boerenbond. De plaatselijke afdeling van de R.K. Boerenbond maakte een uit stapje naar België. Doel van de reis was Brugge, waar men de indrukwekkende H. Bloedproces sie bijwoonde. Banken Ind. fondsen Algemeen NABEURNKOERSEN Kon. Olie: 184.880185.20 Philips 290 Unilever; 412-413 KLM: 120- -121 (/185,45t 1291 (412%) (120.25) GEMIDDELDE VADERLANDER AT VORIG ■TAAK 10 KILO VLEES De Nederlandse bevolking heeft rorig jaar gemiddeld per hoofd rond 40 kilo vlees gegeten. Dat sa ongeveer evenveel als in 1955 m 2 kilo meer dan in 1954. Dit wordt meegedeeld in het jaar verslag van het bedrijfschap voor het slagersbedrijf over 1956. Of de, overigens geringe, stijging- van het vleesverbruik in de naas te toekomst zal kunnen worden gehandhaafd is niet te zeggen, gezien de huidige koopkracht-be perkende maatregelen der rege ring, aldus dit verslag. Het be drijfschap is tot de conclusie ge komen, dat 1956 voor de slagers geen ongunstig jaar is geweest. Op verzoek van de Stichting van de Arbeid is dinsdagmorgen in het ministerie van Sociale Za ken en Volksgezondheid een oriënterende bespreking gehou den over de vraagstukken ver band houdende met de looncom- pensatie na de a.s. huurverho- ging. Van de zijde der regering werd aan dit gesprek deelgenomen door de ministers Suurhoff, 'Wit te, Zijlstra en staatssecretaris Van Rhijn. Na deze bespreking, tijdens welke van regeringszijde ant- woord werd gegeven op gestelde vragen, zal het beraad in de eigen kring van de Stichting van de Arbeid worden voortgezet. Door J. FLETCHER nodig zal hebben voor een paar dagen. Morgenvroeg vertrek ik naar Parijs. Ik zal jou niet no dig hebben, Kentover ik ga alleen." HOOFDSTUK VII. 17.) i Nadruk verboden, i Een Westduitser, Aifons Lieberle uit Hamburg, is in Praag gearres teerd Hij wordt beschuldigd van pionage voor de Amerikaanse «pïonagedlenst. BOOT, LOSGEMAAKT, DREEF HAVEN UIT EN ZONK In de nacht van maandag op dinsdag hebben tot nog toe on bekend gebleven personen te Urk een ais magazijn ingerichte boot van de firma Hoekman van de wal losgemaakt. De boot is door de harde wind de haven uitge dreven op de dijk geslagen en gezonken. In de boot bevindt zich voor een waarde van meer dan 20.000. De politie heeft de zaak in onderzoek „Oud? Oh, ik geloof,- dat zij van dezelfde leeftijd is als ik", antwoordde Jimmy. „Ja, ja na tuurlijk is zij datwij zijn twee lingen. Drie en twintig" „Ik geloof oh, ja, zij is blond zoals ik," antwoordde Jimmy onthutst. Punt van overeenstem ming, eh?" Het meisje aarzelde. „U moet dus werkelijk een hoed hebben voor uw zuster", zei ze pertinent. ,,Nu, als u me enige fotografieën zoudt kun nen laten brengen, en face en een profil, dan zouden we al vast wat hebben, om er van uit te gaan. U wilt natuurlijk de laatste mode?" Oh, natuurlijkantwoordde Jimmy. „Ja! ja! natuurlijk!" „Ik ga morgenvroeg zelf naar Parijs", merkte het meisje op. Over enige dagen zal ik terug zijn met nieuwe ideeën. Als u op het eind van deze week met de fotografieën zoudt willen ko men, dan zullen we een schets maken van een hoed, die u on getwijfeld zult goedkeuren. Deze gevallen zijn natuurlijk, voegde zij er glimlachend aan toe, niet zo gemakkelijk te behandelen. Madame Charles is buitenge woon precisieus op het werk. dat zij aanneemt". Jimmie Trickett betrapte zich er plotseling op, dat hij stond te denken aan een eigenaardig ge val. Een wild, gedurfd en tot dronkenschap opwindend idee had hem vastgegrepen. Hij wenste zichzelf geluk, dat hij uiterlijk zijn rust had kunnen veinzen. „Sapristie!" riep hij uit. „Gaat U morgenvroeg naar Parijs? Kijk eens aan, ik ook!" De assistente van madame Charles toonde geen verrassing. Ach ja?" zei ze. „Wei, als U dan een dag of twee in Parijs blijft, zoudt U dan willen gaan naar pnze zaak in de Rue de la Paix, en daar vragen naar mij juffrouw Walsdendan zou ik U de laatste Parijse mo des kmmen laten zien. Dan kan de hoed daar in eehs gemaakt worden en eventueel naar Indië worden gezonden." „Prachtig! prachtig!" stemde Jimmie toe. ..Natuurlijk doe ik dat; ik weet de Rue de la Paix. Dezelfde naam, veronderstel ik? „Ik zal U een kaartje geven, meneer." Vijf minuten later liep Jim mie Trickett te wandelen in de Bond Street en hij voelde zich zo goed gemutst, dat hij eigen lijk dacht dit alles ip een droom te beleven. Plotseling "schudde hij zich wakker, sprong in een voorbijgaande taxi, liet zich naar zijn kamers rijden en moest Kentover toen wekken uit zijn middagslaapje. „Kentover, pak direct een paar koffers. Doe daar alles in wat ik Krijgsraad. Die avond om een uur of zes, toen Jimmie Trickett de tijd tus sen de thee en het kleden vpor het diner doorbracht met het lezen van een Franse roman en het roken van een sigaret werd hij door Kento-ver naar de tele foon geroepen. ..Meneer Packe, meneer", zei Kentover. J in unie nam de haak op. ,.Ben jij het, Packe"? „Jimmie", antwoordde Packe. „Kom direct naar Ritz Scraye en ik willen je direct spreken. „Ik ben niet gekleed." „Kom. We hebben iets belang rijks!" Jimmie mopperde nog wat, maar dat werd door de andere kant waarschijnlijk opgevat als een toestemming. Toen hij zich van de telefoon afkeerde, bekeek hij zichzelf nog eens van onder tot boven. Hij had zijn groot toilet van die middag verwisseld tegen een eenvoudig makkelijk zittend tweedpak, en omdat hij een concentioneel jongmens was die er van hield tot in de uiter ste puntjes verzorgd te zijn, streed het tegen zijn principe, om te gaan dineren in een der gelijk wandelcostuum. Maar de toon van Packe was inderdaad dringend geweest. „Nou, dan moet het maar", zei Jimmie met een zucht. „Geef mijn overjas, Kentover en laat een taxi roepen. Het zal wel laat worden voor ik terug ben, maar vergeet niet, dat ik morgen vroeg moet ontbijten om acht uur op z'n laatst." Een kwartier later werd Jim mie aangediend in de privé-ka- rner van lord Scraye, en zag deze laatste bij het vuur staan, in 'n levendig gesprek gewikkeld met Paeke. Scraye schoof een stoel bij. juist tussen hen in. „Het is goed dat je direct ge komen bent Trickett," zei hij. „Packe en ik houden krijgsraad en we hebben je hulp nodig. Het geval is, dat de zaak zich heeft ontwikkeld." Jimmie ging zitten en nam de sigaret aan, die Scraye hem of freerde. Binds het avontuur van van morgen?" vroeg hij. „Die ontwikkeling had bij mij plaats. Voor zover Packe mij ver telde hebben die avonturen van jullie niet zo bijster veel om het lijf." ,JDan maakt Packe conclusies, die ik niet trek", merkte Jimmie op. „Ik geloof dat onze avontu ren van vanmorgen wel degelijk iets te betekenen hebben." Packe keek naar Scraye. „Voor je Jimmie vertelt, waar over je zo juist met mij gespro ken hebt, Scraye", zei hij, „zou ik graag willen weten, wat Jim mie werkelijk denkt vanmorgen bereikt te hebben. Wat mij be treft, ik denk dat we niet meer deden dan mevrouw Wythens- hawe van Victoria-Station naar 'n postkantoor in Regent Street volgen, van 't postkantoor naar een heel degelijke winkel in South Molton Street en van die hoedenwinkel naar haar eigen huis in Wilton Crescent. Diploma, herhalingscursus E. H. B. O. Na afloop van de alhier door de afd. Zaamslag van het Ned. Roo- de Kruis gehouden herhalings cursus, welke onder leiding stond van dokter Dorrestein, werd het desbetreffend diploma uitgereikt aan mevr. Trimpe -Blok, mevr. De RijkHarthoorn en de heren J. Boeije, A. P. van Doorn, J. van Fraeijenhove en J. A. Muller. Badinrichting Gedurende de maand april wer den in de gemeentelijke badin richting 1070 baden genomen. Opbrengst kollekte. De alhier gehouden Koningin Emmabloem kollekte, ten bate van de T. B. C.-bestrijding, heeft opgebracht hot mooie bedrag van 777,27. t lev enden voorwerpen Aan het bureau van de rijks politie alhier zijn als gevonden aangegeven de volgende voorwer pen, welke zijn terug te bekomen bij de daarachter vermelde adres sen: Kinderpetje, Axelsestr. 77;' dop van bromfietstank, Riemensstr. 2; want. Reuzenhoek C 25. Raadsvergadering De raad der gemeente Zuid zande zal woensdagavond in openbare vergadering bijeenko men. De agenda vermeldt o.a. beschikken op subsidieverzoeken van de Vogelbeschermingswacht West Z.-Vlaanderen, de Christe lijke Landbouwwinterschool te Middelburg en de Provinciale Commissie voor Huishoudelijke voorlichting ten Plattelande in Zeelandbeschikken op een ver zoek van de Stichting Kleuter school Zuidzande pm voorschot ten op de uitkeringen ingevolge de Kleuteronderwijswet over "56 en 1957; vaststelling van rege lingen ter uitvoering van de Winkelsluitingswet 1951herzie ning van het uitbreidingsplan; besiuiten omtrent een voorstel van burgemeester en wethouders om over te gaan tot de bouw van bejaardenwoningen; beslui ten omtrent een voorstel tot hef fing van een straatbelasting met ingang van 1957 en een voorstel tot het sluiten van een geld lening. (Wordt vervolgd) f Een rechtbang in Milaan heeft uitgemaakt, dat een man niet be schuldigd kan worden van moed willige verlating van zijn vrouw als hü een muur bouwt in het midden van zijn huis en aan een kant hier van gaat wonen. Een vrouw had een aanklacht ingediend, dat haar man haar had verlaten. Hi) liet mij niet helemaul in de steek aldus de vrouw hü bouwde edn muur in onze woning én ging or achter wonen, ..t&ci

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 2