Elk doosje Spencer bevat 20 van de beste sigaretten ter I I Debat over de Westerse defensiepolitiek Het proces-Dietrich te München De toestand in Jordanië De handel met China i m HEI WEER WEERBERICHT ZON- en MAANSTANDEN HOOGWATER AMSTEL Assemblée Westeuropese Unie DE NACHT VAN DE LANGE MESSEN De lafhartige moord op Röhm s.-w MACMILLAN IN BONN ROEMEENSE ATTACHE TE LONDEN WORDT UITGEWEZEN De mogelijkheid van dekking tegen kernenergie-risico's JU i&fy -op... FranKerine iij abonnement: 'terneuzen Directeur-Hoofdredacteur 1. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-—57 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,per kwartaal; _per maand f 2.— per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. Verschijnt dagelijks WOENSDAG 8 MEI 1957 12e Jaargang Nr 4058 Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties géén handelsadver tenties) 5 regels 1,-. Iedere regel meer 20 et- Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad. 20 cent meer Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 nar trortpnfiGf Hei Nederlandse parlements lid F. Goedhart lijkt de beste ma nier om een nieuwe wereldoor log te verhinderen, een verande ring van regiem te helpen bevor deren achter het ijzeren gordijn. De heer Goedhart sprak gisteren in de assemblée van de Westeuro- pese Unie in Straatsburg. Hij zei, dat Moskou jarenlang tevergeefs het wapen van de binnenlandse revolutie tegen het vrije Westen heeft gehanteerd. De tijd zal ko men, aldus de heer Goedhart, dat het Westen hetzelfde wapen ter hand zal moeten nemen. De jongste gebeurtenissen achter het ijzeren gordijn hebben bewezen, dat daartoe grote mogelijkheden bestaan. In zijn bijdrage aan het debat over de Westeuropese defensie, dat de assemblée houdt aan de hand van, het maandag ingedien de rapport-Fens, zei de heer Goedhart, dat West-Europa zon der de minste twijfel het tragi sche lot van Midden- en Oost- Europa reeds lang gedeeld zou hebben en eveneens tot Sowjet- slavernij vervallen zou zijn, in dien de Amerikaanse atoom- en waterstofbommen het Kremlin niet zoveel vrees en ontzag zou den hebben ingeboezemd. De Nederlandse afgevaardigde laakte het ontbreken van een eigen inlichtingendienst van de Navo. Hij betreurde voorts het Britse besluit tot vermindering van de troepensterkte op het Europese continent. De financië le lasten van de bewapening, al dus de Nederlandse spreker, zijn nu eenmaal de prijs die voor de handhaving van de vrijheid be taald moet worden. Een politieke partij die zich bewust is van de ernst van de internationale toe stand, moet de moed hebben be lastingen desnoods niet te verla gen, ook al zou de politieke par tij die in de oppositie is daarvan wellicht een demagogisch mis bruik willen maken. De heer Goedhart stelde alle Russische ontwapeningsvoorstel len aan de kaak als trucs en ma noeuvres die ten doel hebben ver warring te stichten in het Wes ten Ook bij de beoordeling van het'staken van proeven met kern wapens dient men zich, zonder de ogen te sluiten voor mogelijke gevaren, te onthouden van pa- riiekmakerij, die alleen maar het i..- /WtirrX N^.VTROttf^/ Kremlin ten goede kan komen. Het doorzetten van de Ameri kaanse .en Britse ontploffingen, aldus de heer Goedhart, zal be grepen worden als een aanwij zing dat wij niet geïntimideerd zijn. Dat is onder alle omstandig heden beter. De maandag ingediende motie van afkeuring is ondertekend door de Belgische socialist Van Kemoortel, de Fransman Teitgen (MRP), de Fransman De Men thop (MRP), de Fransman Le- gendre (onafhankelijke boeren partij), de Nederlandse socialist Van der Goes van Naters, de Nederlandse socialist Goedhart, de Luxemburgse christen-demo craat Marque, de Fransman Cor- niglion-Molinier (ex-Gaulist), de Nederlander Flens (KVP), de Fransman Temple (onafhanke lijke boerenpartij), de Belgische socialist Bohy en de Italiaanse christen-democraat Santero. De handtekeningen van Engelsen en Duitsers ontbreken. De motie is gericht tegen de toestemming die de raad van mi nisters heeft gegeven aan de Britse regering voor het vermin deren van de Britse troepensterk te op het Europese continent. De Italiaanse christen-demo- craat Pecoraro wees in een rede tegen de motie, de Britse defen sie inspanning. Hij vond aan zijn zijde de Engelse labourafgevaar- digde Younger en diens landge noot Brooman-White, conserva tief. De Fransman Teitgen echter laakte de goedkeuring die de raad van ministers had gegeven aar het voorneroen van Londen tot vermindering van de troepen sterkte op het continent. De moei lijkheden van Groot-Brittannië, rinac B AC C Te München is maandag de openbare behandeling begoten van een strafprores tegen de twee hoge officieren va" de vo°rmM ge S.S., de 6-1 jarige Sepp Dietrich en de 09-jar.ge Michael Uppert, die worden beschuldigd van deelneming aan moorden van de lange messen", de nacht van 30 juni 1934. Dietrich, vroeger een vooraanstaand generaal van de zwarthem- den van de S.S. en thans een zakenman, zou hebben deelgenomen nan zes moorden. Lippert, die thans een wasserij heeft, wordt ervan beschuldigd deel te hebben genomen aan de moord op Rohm, leider vian de bruinhemden van de S.A. Ir. de nacht van 30 juni 1934 heeft Hitler door uitschakeLng van Röhm en zijn aanhangers de absolute macht verworven. Koning Hoessein van Jordanië heeft er dinsdag nogmaals bij zijn volk op aangedrongen de normale bezigheden te hervatten en vertrouwen te hebben in. de overheid Een desbetreffende boodschap is in de belangrijkste Jordaanse steden gepubliceerd. Er zijn strenge maatregelen ge nomen' tegen Egyptenaren, van wie de aanwezigheid in Jordanië De regering sloot verdacht lijkt. de koptische school te Amman, aldus Teitgen, zijn de moeilijkhe- I (jie jn sterke mate afhankelijk is den van ons allen: Op het Britse 'De Britse premier, Harold MacMillan, is dinsdag yoor een officieel bezoek van drie dagen aan West-Duitsland in Bonn aan gekomen. MacMillan, minister Selwyn IJoyd. bondskanselier dr Konrad Adenauer en de Westduitse mi nister van Buitenlandse Zaken, (ir Heinrich von Brentano, zullen onder meer overleg plegen over de Europese eenmaking, de Duit se hereniging en defensievraag- stokken. Von Brentano keert heden uit Turkije terug, waar ht} president Heuss heeft verge zeld. MacMillan, die door bondskan selier Adenauer op het vliegveld van Bonn werd ontvangen, ver klaarde, dat de problemen van Europa niet zonder de hereniging van Duitsland kunnen worden opgelost. Een attaché van de Roemeense legatie te Londen wordt uit En geland uitgewezen wegens pogin gen om spionnen te werven, al dus is dinsdag door het Britse ministerie van Buitenlandse Za ken meegedeeld. De attaché, Eugen Perianu, was sedert 1951 aan de legatie verbonden. Hij moet binnen een week het land verlaten. Aan de Roemeense gezant is op het ministerie vna Buitenland se Zaken meegedeeld, dat Perianu personen van Roemeense af komst of degenen die bloedver wanten in Roemenië hebben, on der druk had gezet om hen als spionnen te werven. Engelse verzekeringsmaat schappijen zullen spoedig de ge legenheid bieden tot dekking te gen kernenergie-risico's, zo werd te Londen bekendgemaakt. De president-commissaris van de General accident fire and life as surance corporation, sir Stanley Nerie-Miller, deelde mede, dat zijn maatschappij een half mil joen pond sterling heeft gereser veerd in verband met haar Ibetre- <ten van dit „onbekende terrein". witboek over de defensie, waarin de redenen tot het Britse voorne men worden uiteengezet, had de raad van ministers moeten ant woorden met een Europees wit boek, opdat voor het probleem een gezamenlijke oplossing kon worden gevonden. Teitgen is de auteur van een rapport over het werk van de twee Parijse instellingen van de West-Europese Unie: Het bureau voor toezicht op de bewapening en het comité voor standaardisa tie van de bewapening. De mo derne bewapening, aldus het rap por t-Teitgen vereist een econo mische en financiële draagkracht welke die van de ledenstaten der Westeuropese Unie te boven gaat. De produktie van nieuwe wapens moet dan ook geschieden op ba sis van samenwerking, vooral op het gebied van geleide projectie len. Een plan voor een zodanige samenwerking zal het comité voor standaardisatie van de be wapening voor 1 augustus moe ten opstellen. Het rapport Teitgen wordt, evenals dat met het rapport- Fens het geval was, ingediend namens de defensiecommissie van de assemblée. van het Egyptische ministerie van Onderwijs. Het personeel van de school zal naar Egypte worden teruggezonden. Het wordt ervan verdacht de lesrlin- gen te hebben opgezet tot deel neming aan politieke betogingen. Egyptische kranten, boeken, tijdschriften en brochures zijn in beslag genomen en verbrand. Het vernietigde drukwerk woog in totaal twaalf ton. Steeds meer parlementsleden van het nationale socialistische front worden gearresteerd. Ook Said Gaza, secretaris-generaal van de nationale socialistische partij js in verzekerde bewaring. Hij wordt ervan beschuldigd Pa lestijnse vluchtelingen te hebben opgezet tot ongeregeldheden. Verder zouden te Jeruzalem nog vier parlementsleden zijn aange houden. De politie zoekt Jakoeb Zajed- ding, eveneens lid van het parle ment. Hij zou ervan worden ver dacht de oude stad van Jeruza lem in brand te hebben willen steken. Op deze wijze wilde hij de aandacht van de wereld vestigen op het lot van de Paleslijnse vluchtelingen. Ook worden nog steeds andere personen in hechtenis genomen Onder hen is een aanzienlijk aan tal onderwijzers van staatsscho len- j- j Koning Hoessein heeft dinsdag verklaard, dat de samenzwering teger, de staat is ondernomen door mensen, die door buitenlan ders zijn misleid. De Libanese regering heeft een nota van de Jordaanse rege ring ontvangen, waarin Labauion wordt verzocht geen politieke vluchtelingen uit Jordanië toe te laten. In Jordaanse regeringskringen is dinsdag vernomen, dat in het gebied van Jericho opnieuw een lantal communisten is gearres- eerd die naar Israël wilden uit wijken. In Jeruzalem is 'n jeugd club gesloten omdat de leden zich aan politieke activiteit te I uiten gingen. Enige sportclubs n Hebron ondergingen hetzelfde ot. De militaire gouverneur-gene raal heeft dinsdag bekendge maakt, dat de communisten voor militaire tribunalen terecht zul len staan. De militaire gouverneur-gene raal heeft het onderwijzend per soneel voorts opdracht gegeven iedere dag naar school te gaan, ook al komen er geen leerlingen. Dietrich en Lippert hebben reeds gevangenisstraffen wegens oorlogsmisdaden ondergaan, Die trich wegens de massamoord op 142 Amerikanen in 1944 te Mal- medy en Lippert wegens de moord op zestien burgers in Ne derland. In totaal zouden in „de nacht van lange messen" meer dan 200 mensen zijn gedood, onder wie ook de vroegere rijkskanselier generaal Schleicher en diens echtgenote. Dietrich zei tot de rechters, dat Hitier hem onmiddellijk zou heb ben laten doodschieten, indien hij geweigerd zou hebben de zes S.A.-leiders'te doen doden. Hitler had gezegd, dat de zes mannen zich aan hoogverraad schuldig hadden gemaakt. Die trich zei zich niet te hebban kun nen voorstellen, dat Hitler die hij steeds met „führer" aanduid de, een ongerechtvaardigd bevel de rechtbank dat, toen de gealli eerden in 1944 in Normandië landden hij geweigerd had een order van maarschalk Rommel op te volgen om krachtig stand te houden in plaats daarvan was hij vijf kilometer teruggetrokken. Dr Robert Koch, die in 1934 directeur van de gevangenis van Stadelheim is geweest, heeft in zijn verklaring gezegd dat de Beierse minister van Justitie, Hans Frank, nadat de zes leiders aan Dietrich waren overgegeven met ontblote borst tegenover he; stond. Na een korte woordes wisseling, vuurden de S-S.-ers op Röhm, waarbij één van beider, waarschijnlijk Eicke, zei: „Lanj- zaam en rustig richten". Röhm? lijk had drie schotwonden. .Overste Kopp zei de rechter r.ie) te kunnen meedelen of de be (daagde Lippert, vroeger kolonel in de Waffen-S.S., één van de manr.en was, die op Röhm ge schoten hebben. Lippert zei er verbaasd over te zijn, dat de getuige Kopp zegt het gebeurde te hebben kunne a zien, want hij had in de gang var. Röhms cel niemand gezien. Hr; i zei van Eicke bevel te hebben ge- i kregen er voor te zorgen, dat ei zich' geen nieuwsgierige pers-- nen in de gang bevonden. Toen hij weer in de cel terug kwam. was Röhm dood. Kopp's getuigenverklaring .- door een andere getuige, Rötzr bevestigd. Hij zei gezien te he. ben dat Eicke en Lippert gez» menlijk Röhm hebben doodgr schoten. Eerst had hij twee scho ten gehoord en daarna nog éér. Nt het laatste schot was Lippen uit de cel gekomen. Eicke stond reeds op de gang en riep tot het De Verenigde Staten hebben Engeland medegedeeld, dat de voorstellen van dat land voor een verzachting van het verbod van handel met communistisch China te ver gingen, zo deelden gezag hebbende kringen te Washington mede. De Verenigde Staten heb ben onlangs in nota's, die werden gezonden naai EngeLand, Japan en andere belangrijke handelslan- den, medegedeeld, dat zij ak koord gingen met een verzach ting van het verbod van handel met communistisch China. Zij hebben echter geweigerd om Ln te stemmen met het Engelse voorstel om het toezicht te ver minderen tot de omvang van het minder strenge verbod van han del met de Sowjet-Unie, zo deel den genoemde kl ingen verder mede. De Verenigde Staten zijn althans in het beginstadium van de onderhandelingen, niet bereid om het verschil tussen beide con trólestelsels te doen verdwijnen. Volgens de uiteenzettingen van deze bevoegde kringen zijn de Amerikaanse voorstellen de vol gende 1. De Verenigde Staten zijn niet voornemens hun eigen vol ledige verbod van handel met het Chinese vasteland te verzachten, doch gaan ermede akkoord, dat de met de Verenigde Staten ver bonden landen de verbodslijst voor de handel met China ver minderen van ongeveer 210 pos ten tot 50 posten. Deze 50 posten zullen echter op de verbodslijst moeten blijven staan. 2. Bovendien zullen deze 50 posten op de verbodslijst voor de handel mei de Sowjet-Unie ge plaatst worden en naar gelang van omstandigheden onderwor pen rijn aan een verschillende mate van toezicht. Door dit voor stel zou het bestaande toezicht op de handel met de Sowjet-Unie verscherpt' wórden, en zou bo vendien het verschil tussen do beide lijsten, dat Engeland zo gaarne wil laten verdwijnen, blij ven bestaan. 3. Ook wensen de Ver. Staten een verscherping van de „uitzon- derings"-clausule van dc tegen woordige bepalingen inzake de handel met communistisch Chi na. Volgens het Amerikaanse voorstel zou van deze uitzonde ringsclausule geen gebruik ge maakt kunnen worden zonder voorafgaand overleg met de „Chincom", de commissie, welke de 15 landen vertegenwoordigt, die het verbodssteiscl toepassen. Ook zou moeten worden aange toond, dat het exporterende land op zijn minst eenzelfde voordeel van dit soert handel zou moeten hebben als China er van heeft. De voorstellen en tegenvoor stellen worden thans langs nor male diplomatieke wegen bespro ken. Over een week zullen de „Chincom"-landen te Parijs ze be spreken. Amerikaanse ambtenaren ver klaarden, dat een definitieve overeenstemming slechts na langdurige besprekingen en lo ven en bieden bereikt zal kunnen worden Geheel West-Europa bevindt zich in de koude Poollucht, die de afgelopen dagen met krach tige noordelijke winden naar on ze streken werd getransporteerd. Deze stroming i: inmiddels tot staan gebracht door een van de Oceaan afkomstige depressie, die zich naar de Britse eilanden heeft verplaatst en het aldaar gelegen hogedrukgebied, dat voor de noordelijke stroming zorgde, heeft vernietigd. Daar deze depressie zich ver der verplaatst naar West-Frank rijk en de barometerstand boven Scandinavië geleidelijk weer ho ger wordt, draait de wind in ons land naar richtingen tussen noord en Oost. De genoemde ont wikkeling brengt weliswaar met zich mee, dat we wat meer op klaringen en minder buien kun nen verwachten, maar nog geen aanvoer van zachtere lucht. In de lucht die nu naar onze omge ving stroomt zal het kwik even eens niet veel hoger kunnen op lopen dan tot omstreeks 10 gra den, hoewel onder invloed van de zonnestraling wel een geleide lijke stijging van de temperatuur tegemoet gezien kan worden. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van woensdag ochtend tot woensdagavond. IETS MINDER KOUD. Wisselende bewolking met nog enkele verspreid optredende buien. Zwakke tot matige wind tus.sen noord en oost. Dezelfde temperaturen als gisteren of iets hogere. zou geven. Van een „zuiveringsactie tiaü hij niets geweten. De zes S.A.- leiders werden gedood in de ge vangenis Stadelheim te München. Lippert zei geen van de drie schoten te hebben gelost, die op Röhm in zijn cel zijn afgevuurd. Lippert zei, dat zijn superieur Eicke, toen commandant van het concentratiekamp Dachau, hem had meegedeeld, dat hij, Eicke, een opdracht van Hitler had ge kregen Lippert moest als getui ge de uitvoering van de opdracht bijwonen. Pas tijdens de rit naar de ge vangenis Stadelheim zou Eicse Lippert hebben meegedeeld, dat zij naar de gevangenis zouden gaan, waar Röhm werd vastge houden. Lippert zei, dat Eicke in Röhms cel een revolver had neergelegd en de gevangene had bevolen zich binnen tien of vijftien minuten van het leven te beroven. Eicke droeg vervolgens Lippert op het gevangenispersoneel op een afstand te houden, aldus de beklaagde. Deze zei tot zijn rech ters, dat toen hij voor de tweede maal in Röhms cel kwam de lei der van de S.A., reeds dood op -ie vloer lag. Hij zei toen geloofd te hebben, dat Röhm zichzelf van het leven had beroofd. Verder zei Lippert geen scho ten te hebben gehoord en tijdens de schoten niet bij de celdeur te hebben gestaan. Lippert, die kolonel bij de waf fen S.S is geweest, zei de Duitse strijdkrachten te hebben gecom mandeerd, die de Britse luchtlan dingstroepen in 1944 bij Arnhem hebben verslagen. Met een lach zei hij dat toen de Britten hem later als krijgsgevangene over de slag bij Arnhem verhoorden, zq niet konden begrijpen hoe hij met 3.000 man 17.000 man heeft kunnen verslaan. Lippert zei, dat hij voor 30 juni 1934 was geschokt door het zede lijke gedrag van Röhm en een aantal van zijn medewerkers. Later hoorde hij van het leger, dat Röhm een staatsgreep be raamde. Seidl heeft aan het gerechts hof gevraagd om te laten ver schijnen als getuigen a décluu ge Frankrijk hadden samenge werkt". Koch zei dat een van de zes man, de toenmalige politiechef van München August Schneid- hubef, gehoord had dat zij zou den worden gefusilleerd. „Hij was zeer teneergeslagen' zei hij, „en zei dat hij er niets van begreep. Toen de eerste schoten vielen, sprong hij naar voren om zijn onschuld te bepleiten. Ier hem had verteld, dat zij „met gevangenispersoneel: „Medische ttvhoHrfon sampnee- vaica-onU ic vwhodon" aldus •bijstand is verboden" getuige Rötzel. Naar aanleiding van een vraag van de advocaat dr Seidl zei o\ ste Kopp, dat hij bevel had ge kregen Röhm te laten dood.v ten, indien de S.A., een aanval zou doen op de gevangenis en de politie onder de voet zou loper.. Li antwoord op een vraag van de rechtbank zei overste Kopp. dat hij op de dag van Röhms wijl hij sprak, werd hij neerge- dood niets heeft gemerkt van schoten." (voorbereidingen voor een derge Hij had de „führer" te spreken ujke aanval, gevraagd, maar men had hem jn een in 1953 bij de politie ui- verteld dat Hitier reeds naar gediende verklaring van wij 'en Berlijn was vertrokken, aldus Koch. Op de vraag of iemand had ge zegd dat de executies onwettig waren, antwoordde Koch ontken nend. Hij zei. dat hij op 1 juli Lippert en Eicke naar de cel van Röhm had gebracht. Hij zag dat een van hen een pistool op tafel leg de Wat later meldde een cipier hem, dat Eicke en Lippert, nadat zij Röhm tien minuten met het pistool alleen gelaten hadden, elk een schot op hem hadden gelost. Röhm werd later dood aangetrof fen. (Advertentie.) Prins Josius zu Waldeck und Pyrmont, een vroegere officier van de S.S., heeft schriftelijk aan het hof meegedeeld, dat hij de ZON MAAW op onder op onder Mei 9 4.58 20.19 15.02 2.39 10 4.57 20.21 16.22 3.03 11 4.55 20.23 17.40 3.29 12 4.53 20.24 18.57 3.57 13 4.52 20.26 20.11 4.29 14 4.50 20227 21.18 5.08 15 4.49 20.29 22.16 5.53 Hess, die in de gevangenis van i g.S.-leider Himmler en anderen Spandau straf uitzit voor ooriogs- j )iac( horen zeggen dat Röhm een misdaden, generaal Hans Speldel,1 staatsgreep organiseerde. Ik ge commandant von tie Nato-troe- pen in Europa en Karl Oberg, een hoge voormalige officier van de S.S. Hij zei dat Hess de enige nog in leven zijnde getuige is van de gebeurtenissen, die zicli rond de zaak Röhm hebben afgespeeld. Seidl verzocht dc zitting te ver loofde, dat Röhm die staatsgreep de volgende dag had willen uit voeren, aldus de prins, die we gens riekte niet voor het hof ver schijnen kan. KOH.MS DOOD. Volgens een getuige, de toen- ilagcn. totdat de drie getuigen majjge inspecteur van de Beierse gehoord zouden kunnen worden. ir^n hoHKon twee De rechtbank heeft vastgesteld dat over het verzoek van Seidl zal worden beslist, nadat alle ge tuigen zullen zijn gehoord. Seidl voerde aan, dat Hess kon bewijzen dat de door de S.A. be raamde staatsgreep een direct gevaar had ingehouden voor het voorbestaan van het Derde Rijk. Hij zou eveneens kunnen bewij zen dat de leiders tot de dood straf werden veroordeeld op een bijeenkomst achter, gesloten deu ren in het „Bruine Huis" en dat president Von Hindenburg een noodtoestand had afgekondigd. Dietrich verklaarde tegenover landspolitie Kopp, hebben twee S.S.-lieden in de cel van Röhm een revolver en het exemplaar van de „Vöikischer Beobachter" gelegd, waarin een uitvoerig ver slag was opgenomen over de li quidatie van Röhms kameraden op de vorige dag. Volgens Kopp, die thans lui tenant-kolonel in het nieuwe Westduitse leger is, was het eni ge minuten rustig gebleven in de cel, waarna één van de S.S.-lie den had gezegd: „De tijd is ver streken". Een cipier had de re volver weer uit de cel genomen. De twee S.S.-lieden openden de deur van de cel, waarin Röhm Schreier, die de financien van de S.A. heeft beheerd, wordt ge zegd, dat Hitier op de ochtend van 30 juni 1934 een woedende toespraak heeft gehouden tot ie ders van de partij en niet gear resteerde leiders van de S.A. i: het hoofdkwartier van de na', naal-socialisten te München Volgens Schreier kwam HU als een krankzinnige met schuim op de mond de conferentiezaa binnen. Hitier zei, dat Röhm en diens aanhangers de grootste trouwbreuk in de geschiedenis hadden gepleegd. Zij wilden HU Ier arresteren en hem aan dr vijanden van Duitsland uitte ren. Hitier zei, aldus Schreiers verklaring, dat de belangrijkste Tegenspeler Andre Francois Por. eet, de toenmalige Franse ambas sadeur in Duitsland, was. D zou 12.000.000 mark aan ftöhm hebben gegeven, dia reeds ir fï nanciële moeilijkheden verkeerde. Hitter zei, aldus dsze verkla ring dat er met Röhm en zijn trawanten op voorbeeldige wij ra zou worden afgerekend. Hij zou hen laten doodschieten. Volgens Schreiers was Röhm gekant tegen uittreding van Duitsland uit de Volkenbond n wilde hij. dat Hitier een gematig der politiek voerue. Het nationaal-soeialistische nisterie van Buitenlandse Zaken heeft later tegengesproken, dat Röhm in contact heeft gestaan mét Frar.se autoriteiten. Koch, een vroegere functiona ris van de Beierse landspul'ite. heeft dinsdag in een getuigen v- klaring gezegd, dat hij op 30 juni in de gevangenis zen S.A.- leiders heeft zien te ree h tstel te- d Voor deelneming aan deze te rechtstelling staat te München .de vroegere S.S.-generaal Die trich terecht. Volgens Koch zei de commandant van het execute peloton tot zijn mannen: „Schiet goed, kameraden. Lang leve de „führer". Lang leve Duitsland" De eerste man die gefusilleert: zou worden, was Von Heyde breek, die nog bewoog toen hij getroffen op de grond lag. Koch zei, dat Dietrich de man toen hel dodende schot had gegeven. Volgens andere getuigen heeft Dietrich niet deelgenomen aan het doodschieten van Von Heyd-. breek. Toen een rechter vroeg of het laatste schot niet door een ar.de re S.S.-officier kon rijn gelost, zei Koch: „Het is 23 jaar geleder. Dat is wel mogelijk. In elk geva; waren alle S.S.-ers zwart voor mij." Dietrich zei hierover: „Ik neb niet geschoten. Ik was op mee: dan dertig meter afstand." DONDERDAG 9 MEI. Breskens Terneuzen Hansweeri Walsoorden van. 9.43 10.18 10.58 11.08 n.m. 10.13 10.48 11.2.' 11.38

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1