SPORTNIEUWS Kinderen in het verkeer Vlissingen wordt in de komende maanden door «De Ruyterherdenking» beheerst BURGERLIJKE STAND DIEFSTAL?! VOETBAL BALL-PENNEN LOOP DER BEVOLKING houdt de wacht bij Uw portemonnaie ONZE SPECIALE WOENSDAG-RECLAME 2 TWEEDE BLAD Dinsdag 7 mei 1957 12e jaargang no. 4057 AGENDA Verkeersop voeding moet tnuis DCginncii; Amerikaans voorbeeld tot stand En thuis? DE SPAR Ananas Dweil 250 gram Cacao, prima kwaliteit 6 stuks fijne (yelamenzeep pak Picknick koeken van 90 voor 200 gram gevulde Wieners ONZE LUNCHSCHOTEL: 1,30 69 79 86 2 66 36 Tongworst Preskop Ontbijtspek Het comité „De Ruyter herdenking 16071951 te Vlissingen" heeft het defini tieve programma opgesteld van de feestelijkheden die Vlissingen en zijn welkome gasten zullen beleven in de komende maanden ter gele te gebruiken, zoals dit ook op 15 juni 1666 is geschied. Overdag heeft het gemeentebe stuur van Vlissingen de nakome lingen van De Ruyter tijdens een reünie ontvangen en heeft de PTT de eerste herdenkingspost zegels van 'M. A. de Ruyter uit gegeven. Voorts wordt op 2 juli een tentoonstelling over „Beste- l -j Uai-Aonb-ind vaer Michiel" in het nieuwe te genheid van de herdenking huig yoor bejaarden aan de pre. dat Michiel Adnaansz. de Ruyter 350 jaar geleden ge boren werd. De voornaamste punten zijn een concert door het Residentie orkest uit 's-Gravenhage in de St. Jacobskerk op donderdag 9 mei, de uitvoering van een „De sident Rooseveltlaan geopend. Deze eerste dag van de vloot- schouw wordt 's avonds besloten met een taptoe door de mariniers kapel der koninklijke marine op het Beursplein. Óp woensdag 3 juli wordt 's middags omstreeks 15.00 uur een militaire mars door de stad gemaakt door de marinierskapel en het personeel van de vlooteen- op deze avond zijn tweede opvoe ring. Op zaterdag 6 juli speelt de marinierskapel weer te 22.00 uur in het Bellamypark en zal ver moedelijk te 22.30 uur vuurwerk worden afgestoken aan de Nolle- dijk. Het openluchtspel zal nog te zien zijn op 8 en 10 juli, en eventueel op 11 en 12 juli. Op zaterdag 13 juli worden sport-evenementen gehouden. Onder meer zal gestreden wor den om de „Scheldebeker" in een zwemwedstrijd van Breskens naar Vlissingen. De zwemmers worden omstreeks 15.30 uur aan het badstrand van Vlissingen ver wacht. Een openluchtschaakwed strijd in 17e-eeuws costuum be gint te 17.30 uur. Ook heeft men plannen voor een stertocht van jachten en admiraalzeilen met jachten voor de boulevards, doch Het spionagegeval in Egypte. Het Egyptische blad „Al Shaab" heeft zaterdag bericht dat er als gevolg van „nieuwe ontwikkelin gen" in de spionagezaak in Egyp te, waarbij 16 mensen onder wie vier Britten betrokken zijn, weer 5 arrestaties zijn verricht. Het onderzoek, dat geheim is, wordt voortgezet. Het hoofd van de Egyptische veiligheidsdienst heeft later mee gedeeld, dat de berichten over nieuwe arrestaties in de spionage zaak onjuist zijn. Ruytercantate" door ongevee» j heden n€t historische openlucht- hiervoor zijn nog geen data vast- 600 leerlingen van lagere scholen spel „Bestevaer Michiel" geschre-gesteld. ,n. - vriidap 28 iuni ven door drs L- Lockefeer uit Tijdens de vlootweek, van 2 tot te Vlissingen op vrijdag 28 j Hulgt ,g avonds te 2o.30 op-de en met 7 juli, is er iedere morgen een vlootschouw van de KomnK- Qude jyla^rkt met als achtergrond lijke Marine van 2 tot en met 7 de gt Jacobstoren voor de eerste iuli en de opvoering van het maal worden opgevoerd. De tri- a» Mi- bunes bieden plaats aan ongeveer openluchtspel 2000 toeschouwers. De volgende dag, donderdag 4 juli, worden roeiwedstrijden gehouden in het i Kanaal door Walcheren en con certeert de marinierskapel in het Bellamypark. De marniierskapel blaast op 5 juli een taptoe op de landtong tussen de binnenhavens, te 21.00 uur, en het openluchtspel beleeft chiel", geschreven door Louis Lockefeer op de Oude Markt op 3, 5, 8 en 10 juli. De bekendmaking van het fes tiviteiten-programma geschiedde op een persbijeenkomst aan boord van het m.s. „Koningin Emma" van de stoomvaartmij. „Zeeland" die zaterdagmiddag een tocht over de Noordzee maakte van Hoek van Holland naar Vlissingen. De frisse bries die uit het noordwesten woei en de route naar Vlissingen, die het schip noodzaakte enige uren „dwarszee" te varen heeft de aanwezige journalisten op be scheiden wijze een indruk gege ven van wat het zeeheldenschap omstreeks 325 jaar geleden, toen men op kleine houten schepen voer, betekend moet hebben. Als nationale zeeheld wil Vlissingen „Bestevaer Michiel" eren en de feestelijkheden zijn bedoeld voor het gehele Nederlandse volk VLOOTSCHOUW De koninklijke marine heeft om deze redenen de vlootschouw die oorspronkelijk in Amster dam gehouden zou worden, ver plaatst naar Vlissingen. Op 2 juli 's morgens komt het groot ste gedeelte van de deelnemen de schepen, bestaande uit de on derzeeboot jager Hr. Ms. „Noord- Brabant", het fregat Hr. Ms. Jaguar", de patrouillevaartui gen Hr Ms. „Balder", „Bulgia" en „Hefring", vier mijnen vegers van de „Dokkum-klasse", de nettenlegger Hr. Ms. „Cerbe rus" en de onderzeeboot Hr. Ms. „Zeeleeuw" naar Vlissingen en zal ligplaats kiezen in de bin nenhavens nabij het spoorweg station. Hr. Ms. kruiser „De Zeven Pro vinciën" is dan onderweg naar Vlissingen en zal 's avonds om streeks 18.00 uur met aan boord admiraal Michiel Adriaansz de Ruyter op de rede van Vlissin gen arriveren. Bij de landing van De Ruyter in zijn geboortestad wordt de klok teruggezet tot 15 juli 1666. De dag daarvoor is de vierdaag se zeeslag in een glorierijke over winning van de vloot der repu bliek geëindigd. Voorafgegaan door een zestal schepen, bemand door zijn hoofd officieren en ieder geroeid door tien roeiers, zal de staatsiesloep van de zegevierende admiraal vanaf „De Zeven Prociniën", die op de rede ligt, (niet het roem ruchte zeventiende eeuwse admi raalschip, maar zijn geduchte twintigste eeuwse opvolger), on der het gedonder van saluutscho ten naar de Vlissingse wal roeien en landen in de voorhaven. Daar staan Jan de Witt met zijn gevolg en een erewacht van mariniers de overwinning op te wachten. Jan de Witt zal de dank van het vaderland overbrengen, waarna een stoet wordt gefor meerd bestaande uit de admiraal met zijn gelande officieren en het detachement mariniers. Voor. afgegaan door vier piekeniers en vier tamboers en gevolgd door tachtig roeiers trekt de stoet door oud-Vlissingen tot aan het nog bestaande huis van de fami lie Lampsins, de reder van De Ruyter uit diens koopvaardij- periode en de eigenaars van de lijnbaan, waar de admiraal zijn loopbaan als touwslagers jongen begon. Vóór dit huis zal het zeven tiende eeuwse gemeentebestuur, dat geheel ten tonele wordt ge bracht door het huidige gemeen tebestuur, De Ruyter ontvangen. De baljuw van Vlissingen zal daar zijn beroemde stadgenoot, die van bierdragerszoon opklom tot admiraal, huldigen, waarna te 9 uur bij de vloot een vlaggen- parade, zal de koninklijke marine met twee schepen dagelijks in structievaarten houden op de Wielingen voor de jeugd, worden aan boord der schepen demon straties gegeven, zullen bekende 'beiaardiers het klokkespel van de St. Jacobstoren bespelen en wor den in het Bellamypark „De Ruy. terspelen" gehouden. Men kan gedurende de gehele zomer, net als Michiel, maar dan binnendoor, de St. Jacobstoren beklimmen. 2—2. V.C.K.Tem. Boys V.C.K. en de Tern. Boys heb ben in hun laatste competitie wedstrijd de punten broederlijk gedeeld. Een grota handicap voor de Boys was dat zij op het kleine veld geen kans zagen om hun spel te ontplooien. V.C.K. nam door een ver schot de leiding, toen doelman De Feijter de bal verkeerd beoordeelde (10). Na de rust was het aanvoerder Hakvoort, die na acht minuten spelen de stand op gelijke voet bracht (11). In de 26e min. na men de Boys de leiding door hun rechtsbinnen Spruitenburg (12). Enkele minuten vóór tijd wist V.C.K. de stand weer te vereffe nen (22), met welke stand het einde kwam. Koewacht comb.Spui 25. Ter voorbereiding van de a.s. promotiewedstrijden speelde Spui I zaterdagavond te Koewacht een oefenwedstrijd tegen een combi natie van Koewacht. Spui ver scheen met 3 invallers in 't veld. Vóór de aanvang werd door Koewacht een fraaie bloemen mand aan Spui aangeboden in verband met het behalen van het kampioenschap. DINSDAG 7 MEI. TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: De levensroman van Franz Schubert. AXEL: Het Centrum, 8 uur: extra voorstelling film „Ger- vaise". SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: Opoffering. WOENSDAG 8 MEI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „De levensroman van Franz Schubert". Concertgebouw, 7.30 uur: Uitvoering Terneuzense Mu ziekschool. %7 lons land 10 jaar geleden naar l kwam. Alleen al in Amsterdam EEN VERKEERSONGEVAL is altijd onaangenaam, zijn dagelijks «rgeveer lTO ver- maar als er kinderen bij betrokken zijn weegt het dubbel zo zwaar. Jaarlijks telt men in ons land ca 6.000 verkeersslacht- offertjes beneden de 15 jaar. Realiseert u »CJ^8 wal I SMs^lc^oolbrigades met dit zeggen wil: 6.000 kinderen, die bij een verkeersongeiuK bnn taal*- hpcmrmmi 7.ÜT1. is het betrokken zijn. 6.000 ongevallen, waarvan ca 300 met do delijke afloop en meer dan 3.000, waarbij een kind zwaar wordt gewond. NATUURLIJK, een groot deel land eon commissie benoemd, keersbrigades in actie, welke een kleine 150.000 kinderen (en vaak ook volwassenen) bij het over steken van gevaarüjke punten i u u jtv.j_.j-j een commissie van deze ^^ugdige slachtoffers welke belast was met het onder- heeft het ongeval aan eigen on- zoeken naar de mogelijkheid en voorzichtigheid te wijten, doch de wenselijkheid van het geven dit ontslaat ons, volwassen weg- van verkëersonderricht op de scholen en reeds toen was men unaniem van oordeel, dat dit on derricht tot de noodzakelijkheden behoorde. Het is echter pas de laatste jaren, dat er sprake is van een icveii ua», verkeersonderwijs van enig te- als afschrikwekkend lang en het Ziet er naar uit 'er in de toekomst steeds meer aandacht aan dit belangrijke on derwerp zal worden geschonken. gebruikers, niet van de plicht alles te doen om dit schrikbarend hoge aantal ongevallen te redu ceren. Op papier is dit gemakke lijk gezegd, maar hoe staat het met de praktijk? Bovengenoem de cijfers geven daar een even duidelijk antwoord op. De vraag is, wat er kan wor- den gedaan om het aantal onge vallen te verminderen. Dit is een 'probleem dat niet de laatste ja ren is opgekomen, alhoewel een ingrijpen steeds belangrijker I wordt. Reeds lang voor de oorlog, omstreeks het midden van de I twintiger jaren werd er in ons ZAAMSLAG. 4 april, (won. te Fa P. J. v. d. SANDE Koewacht won de toss en trap te met de harde wind in de rug af. Al direct ondernam de thuis club enige gevaarlijke aanvallen. De vlugge voorhoede van Koe wacht nam het doel van Spui ge regeld onder vuur, waarbij voor al midvoor Martens schot op schot loste, maar doelman Bolle- man toonde zich weer in zijn oude vorm. Aan hem was het dan ook te danken, dat het Spuidoel vóór rust maar éénmaal werd door boord. Na de thee was de wind gaan liggen, en werd het offensief door Spui overgenomen. Na tien min. opende L. v. Harn de score voor Spui (11). De aanvallen van •Spui werden prachtig over de buitenspelers geleid, waardoor in de verdediging van Koewacht openingen ontstonden. Vooral linksbinnen Pijpelink wist hier van te profiteren en met tussen pozen van 5 minuten maakte hij 3 doelpunten achter elkaar (1—4). Te klokslag acht uur werd op verzoek van de aanvoerder van Spui de wedstrijd enige ogenblik ken onderbroken ter herdenking van de gevallenen tijdens de laatste wereldoorlog. Na de hervatting voerde Spui de stand nog op door een doel punt van C. 't Gilde. Terwijl BoL leman nog 1 maal de bal uit het net moest halen, zodat de eind stand 25 in het voordeel van Spui werd. Huwelijks-aangiften: Johan A. Pleunis, 29 j. Axel) en Wilhelmina P. Duijve- stein, 31 j. 11 april. Jeras Sent, 24 j. (won. te Krabbendijke) en Cornelia A. Pasman, 22 j. 18 april. Jacobus de Visser, 34 j. (won. te Biervliet) en Suzanna J. Diele- man, 27 j. 25 april. Frans L. de Groote, 25 j. (won. te Axel) en Elizabeth den Engelsman, 26 j. Huwelijks-voltr.: 4 april. Wil lem J. Barendse, 27 j. (won. te Utrecht) en Geertruida van Mael- saeke, 27 j. 25 april. Jeras Sent, 24 j. (won. te Krabbendijke) en Cornelia A. Pasman, 22 j.; Johan A. Pleunis, 29 j. (won. te Axel) en Wilhelmina P. Duijvestein, 31 j. Geboren: 1 april. Geertruida Willemina, d. van Pieter van de Ree en Cornelia Dekker. 3 april. Dina Helena, d. van Johannes Witte en Aaltje Machielsen. 8 april. Leuntje Maria, d. van An- dries Zegers en Tannetje Leijs. 18 april. Adriana Rozalia, d. van Gerard J. Schaalje en Johanna M. Harms. 24 april. Francois Ja- cubus, z. van Christiaan van Lan- gevelde en Catharina Hamelink. 25 april. Abraham Marinus, z. van Jacobus Cornelissen en Jan na de Kraker. Overleden: 27 april. Willem J. de Groote, 42 j., echtg. van Su zanna van Kerkvoort. VOGELWAARDE. Huwelijks-voltr.: 13 april. Ro- bertus E. M. de Rijk, 25 j. (won. te 's-Gravenhage) en M. L. Cam- maart, 24 j. 23 april. Josephus E. C. van Esbroeck, 36 j. en Mathil da A. Roctus, 24 j. 24 april. Alouisius J. Morcus, 30 j. (won. te Hontenisse) en Emelia M. van Gassen, 24 j. 29 april. Arthur P. Kuijpers, 47 j. (won. te Honte nisse), en Maria D. van Esbroeck, 37 j. Geboren. 2 april. Wilfried Ro salia Honoré, z. van Jacobus de Kort en Maria M. Wezepoel.; Franciscus Elisabeth Gerardus, z. van Petrus Hemelaar en Odilia van de Lavoir. 8 april. Hyacintha Jeanne Louisa Theresia, d. van Johannes L. de Brouwer en Anna M. Mannaert. 29 april. Anita Emelia Cornelia, d. van Eugenius E. van Campen en Maria I. Spon- selee. Overleden: 21 april. Maria M. Stallaart, 47 j., echtg. van Richard J. M. Dobbelaar, (overleden te Terneuzen). 23 april. Maria L. de Waal, 79 j., wed. van Josephus van Leuven. •k Dr. Adolf Schaerf is zondag tot president van Oostenrijk ge kozen. HET VERKEERSONDERWIJS op de scholen achten wij van zeer groot belang, doch het on derwerp mag in de huiselijke kring evenmin onbesproken blij ven. Vaak tracht men met een pijnlijke nauwkeurigheid de kin deren goede omgangsvormen bij te brengen, doch het komt even eens veelvuldig voor dat het on derwerp verkeer misschien door onkundigheid van de ouders in het huisgezin vrijwel nim mer aan de orde wordt gesteld. Een goed voorbeeld doet goed navolgen, zegt het spreekwoord en als het ergens op van toepas sing is, is het zeker waai- het de jeugd in het verkeer betreft. Wanneer de ouders zich zelf toe leggen op het correct hanteren van de verkeersregels en de daarmede samenhangende pro blemen met de kinderen bespre ken, dan zal deze vorm van op voeding zeker resultaat hebben. Bijzonder belangrijk in dit ver band is ook het werk van de klaar overs, een instelling die in hun taak begonnen zijn, is het aantal ongevallen op deze pun ten belangrijk afgenomen. Verkeersexamens EEN ANDER ONDERDEEL van de verkeersopvoeding, waar voor steeds meer belangstelling blijkt te bestaan, is het doen deel nemen van de kinderen aan de schoolverkeersexamens. In 1952 werd hieraan door 96.000 kinde ren deelgenomen, in 1954 werden 150.000 deelnemers ingeschreven en het vorig jaar bedroeg het aantal jeugdige examendeelne mers niet minder dan 190.000. In het buitenland past men nog verschillende andere midde len toe om de jeugd in het samen spel van het verkeer vertrouwd te doen geraken. In België en Frankrijk b.v. kent men de ver- keerstuinen, in Duitsland wordt veel succes geboekt met het ver tonen van een verkeerspoppen- kast voor zeer jeugdige kinderen en zo zijn er nog meer even ori ginele als doelmatige voorbeelden te noemen van middelen om de jeugd voor de verkeersvraagstuk- ken te interesseren. Een groot voordeel hierbij is, dat wat bij de ouderen vaak onbereikbaar schijnt n.l. een intensieve belang stelling voor de verkeersmiddelen en het verkeer, bij de jeugd over het algemeen gemakkelijker te bereiken is en van deze gelegen heid moet men zoveel mogelijk gebruik maken. Op ons, automobilisten en an dere weggebruikers, blijft noch tans de taak rusten steeds met extra aandacht het kind in het verkeer te blijven gadeslaan, want een kind blijft op dit punt altijd onberekenbaar en een on geluk ligt in een klein hoekje. Alle moeite enerzijds is vergeefs, als men anderzijds ontelbare ouderen op en in het verkeer los laat zonder begrip van de ver keersregels. (Nadruk verboden) VOGELWAARDE. Gevestigd: A. Vereecken, van Goes; J. D. Mannaert, van Hulst. Vertrokken: Ph. de Rijk, naar Axel; P. de Rijk, naar Axel; N. H. M. v. d. Bulck, naar Ouden bosch; T. L. van Kampen, naar Hontenisse; N. M. Cappon Scheele, naar Zaamslag; A. M. L. Ingels,' naar Breda; M. L. d. Rijk- Cammaart, naar Rijswijk; J. J. M. Pauwels, naar Hontenisse; E. M. Morcusvan Gassen, naar Hontenisse; A. Vermeulen, naar Anna Paulowna; J. F. de Keijzer, naar Terneuzen; A. A. Luijcks, naar Clinge; J. Buijs en gezin, naar Axel; M. van de Voorde, naar Axel. Door J. FLETCHER 16) Nadruk verboden. „Wonderlijk soort winkel", mompelde Jimmy om zich heen kijkend. „Ik ben benieuwd of er een bel is, of zou ik op de vloer moeten stampen of aan de staart van die kat trekken, of wat anders?" Juist op dat ogenblik werd een gordijn tegenover hem zach tjes opzij geschoven en er ver scheen een grote knappe dame die bij het zien van deze zo elegant geklede jongeman, een kreet van verwondering uitte. Jimmy maakte een diepe bui ging. „U wacht hier al lang, me neer?" vroeg de dame in goed Engels, doch met een duidelijk vreemd accent. „Hebt u nog nie mand gezien?" „Ik de zaak is", antwoord de Jimmy. „Ik eh ik wil een hoed kopen. Een eh een, ja, zoals daar voor het ven ster". De dame glimlachte minzaam. „Juist meneer", antwoordde zij. „We maken hier echter al leen hoeden. Onze cliënten b.v., komen ons consulteren. Wij ge ven raad wij studeren wij beslissen, onze cliën,ten en wij, wat het meest geschikt is. Daar na maken wij het. De hoed, die u wenst te kopen, is die voor het gezelschap zich aan'de H^üb 'uw echtgenote misschien?" kade zal inschepen om in de Sta- „De zaak is" antwoordde Jim- tenzaal te Middelburg het diner'my, die verschillende smoesjes had uitgezocht, terwijl hij naar de stad reed. „U moet weten, dat ik een zuster in Indië heb. Ik zou haar graag, als Kerstge schenk, een hoed zenden. De mooiste hoed die in Londen te koop is. De prijs laat mij eh onverschillig". De dame glimlachte weer en amuseerde zich waarschijnlijk met Jimmy's onnozelheid. „Juist, meneer", zei ze beleefd. „Wij zullen er al onze aandacht aan besteden. Ik zelf moet op het ogenblik uit een belang rijke aangelegenheid maar ik zal het in handen geven van mijn meest vertrouwde assisten te, die er zich ongetwijfeld met volle toewijding aan zal geven. Deze zaken, meneer schijnen voor heren zo onbelangrijk, maar in werkelijkheid zijn ze van het grootste belang". „Buitengewoon goed van u ik zal u zeer verplicht zijn". De dame keerde zich om en schoof het gordijn opzij. „Juffrouw Walsden!" riep zij naar iemand, die in een voor Jimmy mysterieus „ergens" moest zijn. „Wilt u alstublieft even hier komen juffrouw Wals den?" Jimmy Trickett voelde, dat zijn hart, na een wilde sprong, tegen zijn ribben bonsde, alsof hij juist een geweldige athleti- sche oefening had volbracht, terwijl hij niet in conditie was. Zijn ogen zochten het tapijt; zij keken op; hij zag dat het gor dijn opzij werd geschoven potstausendHet meisje van vanmorgen stond voor hem Hij verwenste zichzelf om 'n dwaas gevoel, dat in hem opkwam, keek hij naar haar. Hoewel Jimmy Trickett in het bezit was van en ontvankelijke natuur, was hij tot op dit mo ment nog steeds vrij geweest van alle hartstoomis. Hij had veel mooie jonge vrouwen gezien, erg mooie jonge vrouwen, charman te jonge vrouwen, en hij had haar bewonderd, doch zonder er ook maar een moment ver liefd op te worden. Maar iets in hem vertelde, dat op het gezicht van die aardige hoedenmakers assistente, hen ernstig gevaar liep tot over zijn oren verliefd te worden. Het werd een heel vraagstuk voor hemer waren ongetwijfeld aardige meisjes in Londen, en toch vroeg hij zich af, of het wel mogelijk kon zijn. In zijn momentele toestand tot een verlegenheid kon hij niet direkt komen tot een afgerond idee voor haar. Hij teerde gro tendeels nog op de herinnering aan die morgenhij zag nog dat aardige figuurtje, een paar blau we ogen, en een heel, heel lief gezichtje, dat bekroond werd door goud blond haar, en hij had een gevoel, dat zij ja wat wist hij eigenlijk zelf niet. Langzamerhand begon het ech ter tot hem door te dringen, dat er iets niet in orde was met hem, langzamerhand ook drong het tot hem door, wat het was. „De heer, juffrouw Walsden", hoorde hij de dame zeggen op haar vriendelijkste toon, „wenst een hoed naar zijn zuster te zenden, die in Indië woont. Zou je meneer daarin kunnen ra den? U wilt mij wel veront schuldigen, meneer", vervolgde zij, zich tot Jimmy wendend. „Ik moet beslist gaan". „Oh, ah, zeker ik bij blij, ik verzeker u", antwoordde Jim my. Ik bedoel ik bij u zeer verplicht". Hij opende beleefd de deur voor de eigenares, sloot ze weer achter haar en keerde zich tot de assistente die hem met een zakelijke blik bekeek. „Vertelde u Madame Charles, wat u precies wilde, meneer?" vroeg zij. „Eh neen!" antwoordde hij. .,Kijk eens ik weet eigenlijk niet, wat ik wil, begrijpt u. Dat wil zeggen, ik wil een hoed ko pen. Een zijden hoed eh ja en de beste, die u heeft. Ik heb die nodig voor een Kerstge schenk, voor mijn zuster die in Indië woont". Het meisje glimlachte. En ver slagenheid en plezier straalden uit haar ogen. Zij schudde haar hoofd. „Ik dacht, dat het enige wat ik te doen had, was een hoed te kopen, die in een doos te stop pen en te verzenden, begrijpt u?" voegde Jimmy eraan toe. „Eh?" „Oh, maar dat is niet de juiste weg", zei het meisje. „Hoeden zijn heel belangrijke dingen. Die worden geschapen, zoals een kunstenaar 'n kunstwerk schept. Hoe oud is uw zuster, meneer?" (Wordt vervolgd.) 150 gram te samen SLA EN SPINAZIE TEGEN SCHERPE DAGPRIJZEN ANDIJVIE per 500 gram ƒ0,50 JONGE WORTELEN per bos ƒ0,80 2 kg JONATHANS voor 1 3 kg GOLDEN DILICIOUS voor 0,3» 6 grote SINAASAPPELEN 1,— 8 Spaanse SINAASAPPELEN 1,— 8 of 10 SINAASAPPELEN 1,— 8 CITROENEN 1/— KOMKOMMERS per stuk ƒ0,35 A.s. donderdag t/m zaterdag in onze beide zaken Bij aankoop van ƒ5,boodschappen 4 KNAL REPEN (BELGISCHE MEURISSE) van 1,20 voor 89 cent Prijswijzigingen voorbehouden

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 5