Glawi Mac Milian over Sowjet- ontwapeningsvoorstellen Vijf zoons van El ontvoerd Foster Dulles en Selwyn Lloyd over de NAVO Benvenuti secretaris-generaal van de Raad van Europa Vliegtuigongeluk kost 32 mensen het leven De behandeling van de zaak-Adams De strijd tegen kinderverlamming WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN HET WEER VRIJDAG 3 MEI 1957 12e Jaargang Nr 4054 PERSTE BLAD HONDURAS MELDT HEROVERING VAN MOCORON HONGERSTAKING VAN HONGAREN IN IERLAND Ter bespoediging van hun emigratie naar de V. S. en Canada Geen vergelding legen Egypte ALGEMENE MOBILISATIE IN NICARAGUA AFGEKONDIGD In Honduras de noodtoestand MAROKKO Kernwapens als afschrikwekkend middel HONGARIJE Gewonden van zieken huizen worden naar zieken zalen van gevangenissen vervoerd INCIDENTEN IN ARGENTINIË BEVAN OVER HET MIDDEN-OOSTEN AFTREDEN VAN DE BEY VAN TUNIS OP HANDEN? Onderzoek naar gedrag van openbaar ministerie tegen huisarts Adems afgewezen JORDANIË Nieuw standaardgeweer voor het Amerikaanse leger Geen vrees vcor epidemisch karakter HET PROCES OVER DE „DONGO-SCHAT" Fraiwerinp lij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Nfi, 5 uur uilslnitend 2673 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— per kwartaal; per maand 2.per week 18 cent. Losse nrs 9 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties géén handelsadver tenties): 5 regels ƒ1,Iedere regel meer 20 cc. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdsurs TO mr Ih de Hondurese hoofdstad Tegucigalpa is woensdagavond j.I. officieel bekendgemaakt dat Hondurese troepen de plaats Mo- coron, in het omstreden grensge bied tussen Honduras en Nicara gua, na een verbitterd gevecht met leden van de Nicaraguaanse nationale garde, die deze plaats verscheidene dagen geleden had den bezet, hebben heroverd. Mocoron ligt dertig km van de Nicaraguaanse grens. Honduras heeft, als gemeld, n.a.v. hetgeen het de „Nicara guaanse aanval op zijn gebied" noemt, een klacht ingediend bij de organisatie voor de Ameri kaanse staten, de O.A.S. President Somoza Debayle van Nicaragua heeft woensdag bij zijn installatie verklaard dat Hon durese legervliegtuigen woens dag een Nicaraguaanse patrouil le van de nationale garde bij Mo coron met machinegeweer be stookt hebben. Ook een sterke afdeling Hondurese soldaten zou de patrouille hebben aangevallen. Tien van de 95 Hongaarse vluchtelingen die in het kamp Knockalasheen in 't Ierse graaf schap Clare bij Ennis sinds maan dag een hongerstaking houden, zijn woensdagavond ineengestort en moesten een medische behan deling ondergaan. De toestand van een der vluchtelingen is kri tiek. De vluchtelingen hebben de premier van Ierland, De Valera, telegrafisch verzocht een onder zoek te laten instellen naar hun grieven. Zij zeggen de staking te zullen voortzetten totdat de Ierse regering toezegt, hun emigratie naar de Verenigde Staten te zul len bespoedigen. Vijf hongerstakers zijn in een ziekenhuis opgenomen. Premier MacMillan heeft don derdag verklaard, dat de Britse regering van oordeel is, dat de Sowjet-Unie in haar jongste voorstellen inzake kernwapens aandringt op een „permanent of tijdelijk verbod op kemproeven zonder een van de waarborgen welke zij noodzakelijk achten". Dit was de eerste officiële Brit se commentaar op de Russische voorstellen. De premier zei, in antwoord op vragen van de socialist Hen derson, dat volgens zijn regering aan een staking van alle proef nemingen met kernwapens een verbod van de produktie van splijtbaar materiaal voor wa pens, als onderdeel van een al gemeen ontwapeningsakkoord met een doeltreffend contröie- stelsei, moet voorafgaan. MacMillan steunde een recen te verklaring van zijn minister van Buitenlandse Zaken, Selwyn Lloyd, dat de bezorgde uitlatin gen over de proeven met de war terstefbom goeddeels afkomstig zijn uit niet-wetenschappelijke kringen en voor een groot deel gedaan worden door personen, die sterk de neiging hebben het spoor van de communisten te volgen. De premier deed dit, nadat van socialistische zijde was gevraagd of de regering deze uitspraak van Seiwyn Lloyd in het vrou wenuurtje van de B.B.C. op 29 april onderschreef. Labourleden hadden er over geklaagd, dat de minister politieke verklaringen in een niet-politieke uitzending had afgelegd. Een socialist vroeg een verzekering, dat Lloyd niet in het kinderuurtje zal spreken, „omdat, zelfs de kinderen hem niet zouden geloven". Premier MacMillan heeft don derdag een voorstel van een so cialistisch Lagerhuislid van de hand gewezen, dat er na overleg met Kenia, Oeganda en Tanga nyika plannen moeten worden gemaakt om te voorkomen dat Egypte bevloeiingswater uit de bronnen van de Nijl en het Vic- toria-meer ontvangt. Men zou zulks moeten doen als middel om Egypte te bewegen tot een soepeler houding ten aanzien van de vereniging van gebrui kers van het Suezkanaal en de vaart van Israëlische -schepen door dit kanaal en de Golf van Akaba. De premier verklaarde, dat men de kwestie van de water voorziening niet moet verbinden met die van het Suezkanaal. Op de vraag, of het niet wen selijk was, .kolonel Nasser te tonen, dat wij enige kaarten heb ben, die wij kunnen uitspelen", antwoordde MacMillan, dat dit feit al was gedemonstreerd door het stellen van de vraag. In Nicaragua is donderdag de algemene mobilisatie afgekon digd. President Somoza veroor deelde krachtig „de aanval van Honduras op Mocoron, waarbij woensdag 35 leden van de natio nale garde van Nicaragua werden gedood". In Honduras is de noodtoestand afgekondigd. De regering aldaar wees de beschuldigingen van Ni caragua van de hand met de ver- klaring, dat Mocoron bij Hondu ras ibehoort. Er zijn versterkin gen naar de grens gezonden en er Ss een beroep gedaan op de be volking cm zich ais vrijwilliger te melden. De Italiaanse christen-demo-ming. De zetel is reeds te lang craat, L. Benvenuti is donderdag vakant en hoe lang kan het niet 'duren voor de reorganisatie van r de raadgevende vergadering de Europese insteUingen een feit geworden is, zo vroeg hij. va*» de Raad van Europa geko zen tot secretaris-generaal van de Raad van Europa. Hij kreeg 75 stemmen. Het Nederlandse Tweede Kamerlid J. J. Fcns kreeg er -14. Er waren V21 stem men uitgebracht, waarvan twee blanco. De stemming was geheim. Men meent te weten, dat be halve de Italianen onder andere de Fransen, veel Belgen en een .aantal Duitsers sterk voor Ben venuti geporteerd waren. Benvenuti is de derde secrta- ris-generaal van de Raad van Europa. De eerste was de Frans- Paris, die in 1953 bij Vijf zoons van El Glawi, de voormalige pasja van Marrakesj, die het vorige jaar is overleden, zijn woensdag te Marrakesj ont voerd. De vijf zoons zijn waarschijn- ontvoerd door leden vaft het niet- officiëie Marokkaanse bevrij dingsleger, dat in de Rifoorlog tegen de Fransen streed. De auto waarin vier zoons van El Glawi op weg waren naar een golfbaan Sn de buurt van Marrakesj werd door onbekenden voor het paleis van de pasja aangehouden. De chauffeur moest uitstappen en de wagen werd vervolgens met grote snelheid weggereden. Een aangenomen zoon van El Glawi, Abdallah, is volgens de be richten in de Arabische wijk van Marrakesj ontvoerd. E! Glawi, „de oude leeuw van het Atlasgebergte", die de naam had de rijkste man ter wereld en een van de machtigste politici in het vroegere Frans-Marokko te zijn geweest, stierf op 23 januari 1956 in Marrakesj in de ouder dom van 84 jaar. Hij was sinds de instelling van het protectoraat van Marokko in 1912 een trouwe aanhanger van Frankrijk en leid de de campagne voor de onttro ning van Sultan Sidi Mohammed Ben Joessef in 1953. Later wijzig de hij zijn houding en pleitte voor het herstel van de sultan in zijn waardigheid. De sultan kreeg in november 1955 zijn troon terug na een verbanning van twee jaar Marokko verwierf korte tijd la ter de onafhankelijkheid. Mannen van het bevrijdings leger, dat in Zuid-Marokko op treedt, zouden het paleis van de pasja in Marrakesj bezet hebben. De ontvoerde zoons zijn Saddek Abdallah. mans J. C. Benvenuti is sedert 1949 lid een auto-ongeluk om het leven is van de raadgevende vergadering. gekomen, de tweede was de Fran- Hij heeft zitting in verscheidene man Leon Marchal, die vorig J Hassan, Madani, Mohammed en commissies. jaar overleden is. Vóór de stemming begon, had de Noorse socialist Finn Moe nog geprobeerd de beslissing uitge steld te krijgen. Zijn voorstel werd bij zitten en opstaan met overweldigende meerderheid ver worpen. Finn Moe meende, dat men met de verkiezing van een nieuwe secretaris-generaal moest wachten tot bekend zou zijn, wel ke plaats de Raad van Europa na de reorganisatie van de Europese instellingen, een kwestie die in deibat is, zal innemen. De Fransman Teitgen pleitte daarna voor onmiddellijke stem- Reizigers, die donderdag uit Boedapest in Wenen aankwa men, hebben meegedeeld, dat een groot aantal mensen, die tij- flens de Hongaarse opstand bij straatgevechten gewond werden van ziekenhuizen naar zieken zalen van gevangenissen zijn vervoerd. Zij voegden hieraan toe, dat de gewonden die uit het ziekenhuis ontslagen zijn, thuis gearresteerd worden. Deze men sen worden ervan beschuldigd dat zij tegen de Sowjet-troepen of de communistische militie gevochten hebben. Hun wonden worden door de Hongaarse over heid als bewijs hiervan aange merkt. Een twecmotorig transporttoe stel van het type Vickers Viking, dat militairen aan boord had, is woensdagavond, drie km buiten het vliegveld Blackbushe, ver ongelukt. Van de 35 personen die zich aan boord bevonden kwa men er 32 om het leven. Onder de omgekomenen be vinden zich een vrouw en twee kinderen; 29 stoffelijke overschot ten zijn geborgen. De drie overlevenden, allen mannen, zijn met ernstige brand wonden naar een ziekenhuis overgebracht. Het toestel, dat eigendom was van, de luchtvaartmaatschappij Eagle Aviation, voerde een char tervlucht uit voor het Britse leger met als bestemming Tri- Poli. Aan boord bevonden zich 27 militairen, van wie er één zijn vrouw bij zich had en zijn twee kinderen en verder een beman ning van vijf koppen, onder wie een stewardes. Het toestel was juist opgeste gen toen de piloot toestemming vroeg weer te mogen landen. Nadat de gevraagde toestem ming was verleend keerde het toestel terug naar het veld en koerste naar de landingsbaan. Drie kilometer ervoor stortte het echter neer nadat zich, aldus oogetuigen, een ontploffing had voorgedaan. De contróletoren had reeds alarm gemaakt, nadat van de pi loot vernomen was dat het toe stel slechts op één motor vloog, zodat spoedig ambulancewagens, brandweerauto's en reddingsbri gades ter plaatse waren. Zij kon den echter weinig meer uitrich ten. In de Argentijnse hoofdstad hebben woensdag verscheidene honderden personen gedemon streerd. Kreten als „Leve Peron" en „Leve Frondizi" (de links- radicale kandidaat voor de presi dentszetel) werden gehoord. De politie moest van traangas ge bruik maken om de betogers te verspreiden. De betoging werd gehouden na een massavergade ring van de vakverbondscommis sie, waarbij hoofdzakelijk Pero nisten, communisten en links radicalen aanwezig waren. Volgens berichten uit Marra kesj stonden met machinegewe ren gewapende soldaten op wacht voor het paleis van wijlen El Glawi. De Marokkaanse minis ter van Binnenlandse Zaken is uit Rabat naar Marrakesj ver trokken om een onderzoek in te stellen naar de ontvoering. Aneurin Bevan, de voornaam ste woordvoerder voor buiten landse zaken van de Britse La- bourpartij, heeft donderdag voor de radio verklaard, dat de Ver. Staten de rol van Groot-Briltan- nië en Frankrijk in het Midden- Oosten overnemen „met hetzelf de jammerlijke gevolg en dezelf de vijandigheid'' als deze landen zijn opgetreden. Daardoor stellen de Ver. Sta ten zich in het Midden-Oosten aan vijandigheid op eik niveau bloot, aldus Bevan. Sprekend over- zijn bezoek aan het Midden-Oosten merkte Bevan p, dat hij niet gelooft dat Israël „zijn weg door het Suezkanaal zai schieten-', Maar als de Arabieren zullen trachten de vaart van Israëlische schepen door de Golf van Akaba te belemmeren, zullen de vijandelijkheden hervat wor den, aldus Bevan. Hij achtte het voorts nodig dat er een politiek van de V. N. met betrekking tot liet Midden-Oosten bestaat en geen politiek van de Ver. Staten. Volgens hem hadden de Britten het recente aanbod van de Russen voor een gemeen schappelijke actie ir. het Midden- Oosten nauwkeurig in overwe ging moeten nerrien, want, het heeft geen zin het bestaan van een Russische invloed in dit ge bied te negeren". Volgens berichten, die te Tunis de ronde doen, zal de bey van Tunis binnenkort afstand van de troon doen ten gunste van pre mier Habib Bourguiba, die dan president van de republiek Tune sië zou worden. De desbetreffen de akte zou al zijn opgesteld en tussen vijftien en twintig dezer openbaar worden gemaakt. Naar verluidt zou de bey er genoeg van hebben buiten de nationale zaken te worden gehouden. Spanje en de NAVO In kringen, die nauw verbon den zijn met de Spaanse regering, is erop gewezen dat Spanje niet getracht heeft om tot de NAVO te worden toegelaten. Van rege ringszijde wordt gezwegen over de veronderstelling, dat de toe lating van Spanje tot de NAVO op de bijeenkomst van de NAVO- raad in Bonn besproken zou kun nen worden. Amerikaans antwoord aan Japan De Amerikaanse regering heeft op de Japanse nota van midden maart, welke een resolutie van de Japanse rijksdag voor opschor ting van alle kernproeven be helsde, geantwoord dat de Ver enigde Staten bij het ontbreken van een internationale afspraak over controle op atoomwapens in het belang van de verdediging van de vrije wereld met het ne men van kernproeven moeten doorgaan. Een woordvoerder heeft op 'n persconferentie te Bonn ver klaard dat de Amerikaanse mi nister van Buitenlandse Zaken, Foster Dulles, heeft gezegd, dat hij vaan mening is dat men aardig op weg is om de geschillen in het Midden-Oosten by te leggen. Dulles verklaarde dat president Elsenhower hem gezegd heeft de NAVO-raad mee te delen, dat de Verenigde Staten geen enkele wijziging overwegen in de opstel ling van de Amerikaanse troepen in Europa. Dulles zei voorts dat er geen alternatief voor de NAVO bestaat, nu er 900 miljoen men sen aan elkaar zyn geketend on der de ijzeren discipline van het communistische bewind, aldus de woordvoerder. „Als de Sowjet-Unie niet graag wil dat wij onze militaire positie versterken, is de beste manier voor haar om hierin verandering te brengen het aanvaarden van een zekere inkrimping der bewa pening, zo had Dulles opgemerkt. De Amerikaanse staatsman had hieraan toegevoegd, dat er geen groep volkeren in de we reld meer verlangt naar inkrim ping der bewapening en vermin dering van de dreiging van een atoomoorlog dan de landen van de NAVO. Dulles had volgens de woord voerder voorts gewezen op de noodzaak van een grotere samen werking tussen de NAVO-landen op economisch en ander niet-mi- litair terrein. „Vrees is niet ge noeg om de NAVO te laten wer ken", aldus Dulles. De Britse minister van Bui tenlandse Zake/i, Selwyn Lloyd, had volgens een woordvoerder verklaard, dat naar zijn me ning het westen gelijk heeft om zijn gehele defensie te grond vesten op het afschrikwekken de middel dat het kernwapen is. Lloyd zei, dat de Sowjet-Ume dit afschrikwekkende middel eerbiedigt en dat hij wenst dat de publieke opinie dit beseft. Lloyd merkte voorts op dat 't communistische blok tamelijk goed in tact is gebleven. Volgens hem is het nu geen tijd voor op timisme. Aan de andere kant be staat er ook geen noodzaak om tot pessimisme te vervallen, al dus Lloyd. De Britse minister verklaarde dat het in de eerste plaats duide lijk is, dat het atoomwapen wer kelijk als afschrikwekkend mid del dienst doet. Voorts kosten de pogingen van de Russen om hun economie zodanig te modernise ren, dat zij met het westen coc curreren kunnen, hun e rustic- inspanning. En ten derde is hei voor de-Russen niet meer zo ge makkelijk om de oude Stalinist sche praktijken van onderdru) king toe te passen. „De satellietlanden vormen ;r. een bron van bezorgdheid en ver plichtingen i.p.v. gemakkelijk fc- exploiteren gebieden", aldus ha" Selwyn Lloyd volgens de woord voerder gezegd. Selwyn Lloyd achtte het voort* moeilijk voor de Sowjet-Unie oït uitgezonderd op het gebiev. der propaganda een of ande initiatief in Europa te nemer. Volgens hem verkeren de ie ders van de Sowjet-Unie in eea toestand, waarin zij een vree i zame samenleving met ander* landen behoeven teneinde ht,- lang gekoesterde verwachting* in vervulling te laten gaan. Zij wiMen echter, dat dit naa>: elkander bestaan geen enke:- concessie van de zijde van de Sowjet-Unie met zich mee brengt Dit is de reden waarom hun pi paganda een mengsel van snee verij en vleierij is, aldus Lloyd De Britse procureur generaal, sir Reginald Manningham—Bul- ler, heeft woensdagavond een eis van socialistische zijde in het Lagerhuis van de hand gewezen tot een onderzoek naar het ge drag van het openbaar ministerie in de zaak tegen de huisarts dr. Adams. Het socialistische Lagerhuislid Wigg had betoogd, dat bewijs materiaal. dat bij de behandeling te Londen niet aan de jury is voorgelegd, wel een rol heeft ge speeld bij Jiet vooronderzoek te Eastbourne, omdat de autoritei ten te Eastbourne zonder dit ma teriaal de zaak van dr. Adams niet naar de rechtbank te Londen konden verwijzen. Sir Reginald noemde deze ver klaring van Wigg „volkomen on juist". Ook is niet waar, aldus de procureur-generaal, dat de poli tie voor de behandeling de pers heeft voorzien van inlichtingen. Ook dit was door Wigg gezegd. Wigg zei in het Lagerhuis te hebben horen verluidden, dat er voor het verwijzen van de zaak naar de Londense rechtbank „Old Baily" er een bespreking is geweest tussen het openbaar mi nisterie, de verdedigers en de po litie over de toelaatbaarheid van zeker bewijsmateriaal. Het be handelde op deze bespreking kon alleen aan de deelnemende par tijen bekend zijn, zo betoogde Wigg, maar op de redactie van elke Londense krant was men er over ingelicht. De Britse minister van Bin nenlandse Zaken, Butler, heeft donderdag een voorstel van het socialistische Lagerhuislid F.m- rys Hughes afgewezen, dat de overheid een schadeloosstelling moet betalen dat dr. John Bod kin Adams, die onlangs onschul dig is bevonden aan moord op een bejaarde patiënt. Volgen^ de minister zou een dergelijke betaling alleen gerechtvaardigd zijn, als er sprake was geweest van wangedrag of onachtzaam heid van de zijde van de politie of andere ambtenaren. Hughes had zijn voorstel ge baseerd op het feit, dat de huis arts „ten onrechte gedurende een aanzienlijke tijd in hechte nis was gehouden" en dat het resultaat hiervan slechts was geweest, dat hij onschuldig werd bevonden. Een woordvoerder van het Brit se ministerie van Buitenlandse Zaken heeft donderdag meege deeld, dat Jordanië verzocht heeft de vervaldatum uit te stel len van de eerste betalingster mijn van het bedrag dat het "En geland moet betalen voor mili taire uitrustingstukken en in stallaties, die de Briten na be ëindiging van het Brits-Jordaan se verdrag in Jordanië hébben achtergelaten. De» eerste betaling groot 652.000 pond sterling had Jor danië op 1 mei moeten voldoe:.. Het Amerikaanse leger heeft woensdag j.I. het nieuwe „T-41"- geweer als standaardwapen ar, vaard. Het komt in de plaats van het in de afgelopen 21 jaar ge bruikte „Garand-M-l"-geweer. Bij de „T-44" behoort ammuri tie van het kaliber 7.62 mill) meter. Dit is reeds de standaan ammunitie voor geweren vaD i" legers der Navo-landen. Het „T-44"-geweer vervar; tevens drie andere, vanaf schouder afgevuurde wapens, thans bij het Amerikaanse legt: in gebruik zijn, namelijk r, „Brjowning"-automatisdhe weer, de karabijn van het kali'; 0.30 en het „M-3"-maehinepist Binnenkort is van rijkswege een mededeling te verwachten over een eventuele vaccinatie te gen tie kinderverlamming. Het aantal patiënten aan kin derverlamming heeft het vorige jaar hier te lande 2200 bedragen- In tegenstelling tot 1956 behoeft thans geen vrees te worden ge koesterd dat deze ernstige ziekte een epidemisch karakter zal aan nemen. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig tot vrijdagavond. Plaatselijk wat regen. Veel bewolking met plaatselijk wat regen. Tot matig of vrij krachtig aanwakkerende wind tussen noord en west. Weinig verandering in temperatuur. ZATERDAG 4 MEI. v.m. n.m. Breskens 4.26 4.52 Terneuzen 5.01 5.27 Hansweert 5.41 6.07 Walsoorden 5.51 6.17 ZON MAAJÏ op onder op ondeT Mei. 3 5.09 20.10 7.36 23.54 4 5.07 20.11 8.40 5 5.06 20.13 9.51 0.39 Vochtige lucht die met noord westelijke winden donderdag over ons land werd aangevoerd bracht veel bewolking met zich mee die wel geen regen van be tekenis veroorzaakte (alleen in Leeuwarden en Twente viel resp. 2 en 1 mm), maar de zon ver hinderde te schijnen. De maximumtemperatuur lag dan ook nergens hoger dan 13 graden. De noordwestelijke stro ming werd in stand gehouden door een krachtig en stationair hogedrukgebied ten westen van Ierland. Op de noordflank ervan passeerde een depressie in zuid oostelijke richting in de loop van donderdag IJsland. Deze depres sie komt vandaag op vrij korte afstand van ons land. Er moet dan ook op plaatselijk wat regen, het eerst in het noorden en wes ten van het land, gerekend wor den terwijl de wind uit het noordwesten aanwakkert tot ma tig of vrij krachtig. In het tem- peratuursverloop komt met dit al nagenoeg geen wijziging. Aldus is medegedeeld op eest gistermiddag in Den Haag ge houden persconferentie die wa - uitgeschreven naar aanleiding van het feit dat het Prinsen Beatrix-poliofonds thans één ja- bestaat. De voorzitter van dat fonds, mr. J. Klaasesz, Comn - saris der Koningin in de provin cie Zuid-Holland, had de leiding van die persconferentie. Op het proces dat gevoerd wordt om het geheim te ont sluieren van de verdwijning van de z.g. „Dongo-schat" bezit tingen van Mussolini die na de moord op de Italiaanse dictator in 1945 door communisten gesto len zijn heeft Pietro Terzi, die van verduistering beschul digd wordt, donderdag ver klaard dat slechts een klein aan tal „betrouwbare kameraden" bij de inventarisatie van öe schat, waarvan de waarde ge schat wordt op ongeveer 65 mil joen gulden, aanwezig rijn ge weest. De rechter vroeg Terzi of "hij wist dat iemand met het doei de hele schat in veiligheid te brengen een plan had uitge werkt om de schat aan een paar verzetsstrijders te geven en deze op de weg naar Como door een gewapende troep te iaten over vallen. Terzi antwoordde hierop ont- kenend. Hij zei dat hij in dat geval tot de slachtoffers van de overval zou hebben behoord, om dat hij bij de mensen was dit de schat weg brachten.

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1