tSoeótdylz l 3<Co nincfinn&clac) AMSTEL het HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Duizenden defileerden voor jarige Vorstin Verklaring van Koning Hoessein Russische verklaring over Midden-Oosten De Amerikaanse militaire hulp aan geallieerde landen Nieuwe ontwapeningsvoorstellen van de Sowjet-Unie WOENSDAG 1 MEI 1957 12e Jaargang Nr 4052 GELUKWENS AAN H M DE KONINGIN KONINGINNEDAG EN DE WERELDOMROEP Eisenhower wenst Koningin Juliana geluk JAPANSE RADIO WENST H M. DE KONINGIN GELUK AARDBEVING IN AFGHANISTAN VERREN 1GDE STATEN VERWERPEN HONGAARS PROTEST FranKering tij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 NA 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6.— per kwartaal; per maand f 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. ül VRUE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P J. van de &ande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties géén handelsadver tenties) 5 regels ƒ1.--. Tedere regel meer 20 ct. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur Nederland vierde gisteren de verjaardag van zijn Koningin. In alle steden, dorpen en ge huchten beierden reeds vroeg de klokken en wapperde het natio nale dundoek van gebouwen en woningen. Kinderen, getooid met oranje sjerpen en zelfs met feestmut- sen op, bevolkten de straten en de zon overgoot het feestende Nederland met milde stralen. Het hoogtepunt van de ieest- vienng op deze Koninginnedag was ongetwijfeld het défilé voor de jarige vorstin en haar gezin, waaraan dit jaar een bijzonder nationaal karakter werd ver- Jeend. Deputaties uit alle, onge veer 1030, Nederlandse gemeen ten waren naar Soestdijk geko men om daar een hulde te bren gen aan de Vorstin, die temid den van haar gezin, haar 48ste verjaardag vierde. Aan deze georganiseerde na tionale manifestatie, waaraan ruim 2100 personen deelnamen, is 'n enorm grote voorbereiding voorafgegaan. Reeds vóór negen uur arri veerden gisteren de eerste bus sen met deelnemers aan dit défilé. Op het kazerneterrein van de koninklijke marechaus- sée te Soestdijk, kwam men han den tekort om de organisatie vlot te laten verlopen, maar dank zij de talrijke hulpkrach ten, waarover de gezamenlijke Baamse' en Soester oranjever enigingen beschikken, konden de deelnemers aan het défilé, die vaak enige honderden kilo meters hadden gereisd, van geu rige koffie worden voorzien. Men had voor de mannelijke deelnemers een gemeenteschild je, bevestigd op een oranjestok en voorzien van de naam der vertegenwoordigde gemeente, terwijl de dames 'n tuiltje oran je tulpen, een geschenk van de gezamenlijke kwekers uit Lisse en Hillegom, in ontvangst kon den nemen, die in de stoet langs de Vorstin en haar gezin wer den meegevoerd. Om precies vijf minuten voor elf dinsdagmorgen kwamen de estafettelopers van het Leids studentencorps, vergezeld van het collegium van dit corps de paleistuin binnen. Op dat mo ment steeg een enorm gejuich op en kwam de Koninklijke fa milie naar buiten, waar op het bordes de oorkonde ter gelegen heid van de verjaardag van de Koningin werd overhandigd door de estafettelopers van het Leidse studentencorps. Een stralende Koningin ge kleed in een olijfgroen complet stond temidden van haar gezin. Prins Bernhard in donkerblau we winterjas en daarnaast de Prinsessen Beatrix, Irene, Mar griet en Marijke. Ook de senaat van 't Utrechts studentencorps was naar Soest dijk gekomen om de Landsvrou we en haar gezin geluk te wen sen. Voor de Koningin bracht de Utrechtse studentendeputa tie een fraaie ruiker met tere baby-roosjes mee. En toen zette de wachtende stoet van mannen en vrouwen, jnogens en meisjes zich in be weging. Een kleurige stoet, want velen hadden voor de jarige Ko ningin een bloemenruiker mee gebracht, die door een tiental bloemenmeisjes aan de voeten van de Koninklijke familie werd gelegd. Af en toe maakten zich be paalde personen los uit de defi lerende stoet, om aan de Konin gin te worden voorgesteld. On der hen bevond zich de burge meester van het Franse plaatsje Lezoux, R. A. Joyon, die samen met de burgemeester van Lopik, de heer L. Schuman, hun op wachting kwamen maken. Maar er waren ook kinderen die het bordes mochten betre den. Vier Baamse peuters, die in de stoet een spandoek met zich meevoerden, met als op schrift: „De Nederlandse jeugd helpt de Hongaarse jeugd", feli citeerden de Koningin en boden haar een fraai bloemstuk aan. De Prinsessen werden vergast op een grote toverbal in natio nale kleuren, waarin zich even eens een ruikertje bevond. Ontroerend was het moment dat twee Hongaarse meisjes in nationale klederdracht de Ko ningin een cake in de vorm van een hart aanboden. Twee harmoniekorpsen, uit Nijmegen en Eindhoven, ver zorgden de muzikale omlijsting van het schouwspel. Om half twaalf moesten de traditionele deelnemers aan het défilé, waar van de helft nog niet langs het Koninklijke gezin was gegaan, plaats maken voor de deputa ties uit geheel Nederland. Een indrukwekkende stoet, onder broken door een viertal muziek korpsen, defileerde vervolgens langs de Koninklijke familie. Bijna 1000 leden van de plaatse lijke gymnastiekverenigingen uit Baam en Soest stelden zich in tussen op in de paleistuin, waar op in witte krijtstrepen de lij nen van provincie en landgrens aangebracht waren. Zij vorm den zo een grote landkaart van Nederland. Aan de stoet gingen deputa ties uit de Nederlandse Antillen, Suriname en Nederlands Nieuw- Guinea vooraf. Vervolgens defi leerden de vertegenwoordigers van elke Nederlandse gemeente in provincie-verband langs de Koningin. Aan het hoofd van iedere provinciale groep liepen twee ambtenaren van de provin ciale griffie met de provinciale vlag. Na de deputaties van de rijksgebieden, kwam Friesland, gevolgd door Groningen, Dren the en Zeeland. Ook oostelijk Flevoland was present op deze nationale manifestatie in Soest dijk. Het was een indrukwekkende stoet, die voorbij het Koninklijk gezin trok. Uit tal van provin cies waren deputaties in de kle derdracht van hun omgeving. Stoere Zeeuwse boerinnen trok ken gezamenlijk op met verte genwoordigers uit het Friese plaatsje Hindelopen in folkloris tische kledij, ook Volendam- mers, mannen en vrouwen uit Spakenburg, Bunschoten, Mar ken en Urk juichten de Konink lijke familie toe. Uit het raam van de linker zijvleugel van het witte paleis, sloeg H.K.H. Prinses Wilhelmi- na de stoet gade. De deelnemers aan het natio nale défilé stelden zich vervol gens provinciegewijs op binnen de door de gymnasten gemar keerde provinciegrenzen. Nadat alle deputaties haar plaats hadden ingenomen, klonk het Wilhelmus, het nationale dundoek werd gehesen in een vlaggemast die geplaatst was in de zuidelijke punt van deze levende landkaart, even buiten Vaals in Zuid-Limburg, het hoogste punt van ons land. De vlag werd door drie pad vinders uit verschillende delen van het land gehesen. Direct hierna begaf het Koninklijk ge zin zich, onder het gejuich van alle deputaties naar de vlagge mast om een bloemenhulde in ontvangst te nemen. Deze bloe menhulde werd aangeboden door een vertegenwoordigster van de kleinste gemeente van Nederland wat zielenaantal be treft, n.l. Serooskerke op Schou wen, waar 180 personen wonen; een vertegenwoordiger der klein ste gemeente wat oppervlakte betreft, Nieuwpoort, waar 830 personen wonen op nog geen 50 hectare, en voorts vertegenwoor digers van de Nederlandse An tillen, Suriname en Nederlands Nieuw-Guinea. Na deze bloemenhulde wandel de H.M. de Koningin vergezeld van Prins Bernhard en de Prin sessen „dwars" door Nederland naar de middenuitgang van de paleistuin, waar tot ieders ver rassing een jeep gereed stond waarin de Koninklijke familie plaats nam. Prins Bernhard stuurde zelf het kleine wagentje door de tegenover het paleis lo pende Koningslaan, waar dui zenden de Koninklijke familie van nabij toejcichten. Terwijl de Koninklijke Lucht macht op 'n hoogte van 700 me ter boven het paleiscomplex 'n verjaardagsgroet bracht met 12 Amerikaanse „Super-Sabres", 24 F-34 „Thunderstreaks", 12 Haw ker „Hunters", 12 F-86 „Sabres" en 24 „Meteors", reed een stra lende Koningin met haar gezin door een jubelende mensenme nigte. Terug naar het paleis ging de Koninklijke familie langs een erehaag die zich inmiddels in de tuin had opgesteld en bestond uit de duizend gymnasten en de ruim tweeduizend gemeentelijke vertegenwoordigers uit het ge hele land. Daarna trok de Koninklijke familie zich terug in het paleis, nadat eerst nog een aantal ver tegenwoordigers van organisa ties door de voorzitter van de Baamse oranjevereniging, jhr. Hooft Graafland, aan de Vor stin was voorgesteld. De gemeentelijke deputaties wachtte toen nog een verrassing want voor hen speciaal, werd in Soest en Baarn een oranjelunch geserveerd, met Koninginne soep, worteltjes en oranjepud- c'ing. Mr. R. G. A. Höppener, staats secretaris van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen, heeft dinsdagmorgen voor de televisie een gelukwens gericht aan Ko ningin Juliana ter gelegenheid van haar 48ste verjaardag. Hij bracht daarin de grote vreugde tot uiting, die de ver jaardag van Hare Majesteit, on ze geëerbiedigde Koningin, aan ons allen geeft en die, zo ver volgde spreker, gelegen is in het feit, dat we deze zo hoogstaande vrouw onze Koningin mogen noemen, dat de band tussen Oranje en Nederland, te hechter is door de koninklijke en edele- menselijke eigenschappen van deze hoge draagster van de Kroon. Hij noemde haar 'n voorbeeld voor de volwassenen en niet minder voor de jeugd. Wij kun nen van haar leren om ook in moeilijke omstandigheden onze plicht te doen, om de gerechtig heid te zoeken allereerst en ook de hartelijke liefde tot de mede mens. Spreker bracht tenslotte hul de aan de Koningin namens al len, die zo graag persoonlijk dit zouden willen doen, U de meest eerbiedige gelukwensen aan te bieden op deze dag, daarbij uit sprekende onze hartgrondige dank, onze diepe erkentelijkheid en onze niet aflatende aanhan kelijkheid aan U, die voor ons volk zijt de hoge, maar ook de milde en goede gezagsdraagster, die we zo gaarne omringen met onze eerbied en met onze harte lijke diepe liefde en genegen heid. Moge God de bron van alle ge zag, van alle wijsheid, alle ge rechtigheid en van alle liefde U temidden van het Koninklijk Gezin nog vele gezegende jaren schenken en U bewaren als Ko ningin als voorbeeld voor het U zo toegenegen Nederland se volk", zo besloot de heer Höp pener. In de Nederlandse uitzendin gen van de Wereldomroep heb ben dinsdag, bij de opening van het programma de voorzitter van de staten van de Neder landse Antillen, de heer R. I. Isa, de voorzitter van de staten van Suriname, de heer S. Ax- wijk en de voorzitter van de Eer ste Kamer der Staten-Generaal, mr. J. A. Jonkman, gelukwen sen uitgesproken. De Antilliaanse bevolking, zo zei de heer Isa, prijst zich geluk kig deel uit te maken van het Nederlandse koninkrijk onder de voorbeeldige monarchie van het Huis van Oranje. Hij her innerde aan tiet Koninklijke be zoek in oktober 1955, dat naar hij zei, een algehele vernieu wing heeft teweeg gebracht van de band welke de rijksdelen met elkander verenigt. De heer Isa eindigde zijn gelukwens met de typisch Antilliaanse uitroep „Biba la Reina", Leve de Ko ningin. De heer Axwijk noemde de banden die er tussen Suriname en Nederland bestaan niet al leen een gevolg van de totstand koming van het statuut, maar ook van trouwe aanhankelijk heid jegens het Vorstenhuis. Het Koninklijk bezoek in 1955, zo zei de heer Axwijk, heeft er niet weinig toe bijgedragen die ban den te verinnigen. Het Suri naamse volk ziet vol verlangen uit naar het tijdstip dat het ook andere leden van het Huis van Oranje mag begroeten. Mr. Jonkman noemde in zijn gelukwens de band tussen Oran je en Nederland een zeldzaam voorrecht. Het Huis van Oranje vervult een roeping onze vrijhe den te verdedigen en daarvoor in te staan, onze volkseenheid te vertegenwoordigen, ons staats gezag te verpersoonlijken onpar tijdig te regeren, eensgezindheid te bewaren boven verdeeldheid en verscheidenheid, de verschil lende delen van het rijk te ver binden, en onze buitenlandse betrekkingen glans te verlenen. Mr. Jonkman riep op tot een drachtig streven, met God's hulp, cmze plicht ten behoeve van land en volk en wereld zo te vervullen, dat het Koningin Juliana welgevallig en tot steun moge wezen. In alle programma's van de Wereldomroep in het Neder- lands, Afrikaans, Engels, Indo nesisch, Spaans en Arabisch werd, in woord en klank, de verjaardag van de Koningin ge vierd. President Eisenhower heeft H. M. Koningin Juliana een tele gram gezonden met gelukwensen ter gelegenheid van haar verjaar dag. De Japanse radio heeft dins dagochtend een uitzending ge wijd aan de verjaardag van H.M. de Koningin. Deze uitzending was geheel in de Nederlandse taal; ze werd ge opend met een gelukwens die door de omroeper werd uitge sproken. Daarna hield prof. Summita- ka Asakoera van de universiteit voor buitenlandse talen in To kio een causerie over de betrek kingen tussen Nederland en Ja pan. Prof. Asakoera wees erop, dat Nederland gedurende meer dan twee eeuwen 't enige Euro pese land is geweest, waarmee Japan handelsbetrekkingen on derhield. De haven van Nagasa ki, aldus de professor was van 1641 tot in de tweede helft van de 19e eeuw alleen voor Neder landse schepen open. Als gevolg hiervan was het Nederlands de enige Europese taal die in Ja pan gehoord werd, en tal van Nederlandse woorden vooral op handelsgebied zijn nu in het Ja pans ingeburgerd. Prof. Asakoera merkte voorts op dat de Japanse kunstenaar Hokoesai, die in de 18e en 19e eeuw leefde, een aantal portret ten van Nederlandse zakenlie den had gemaakt. Prof. Asakoe ra besloot zijn causerie, die een kwartier duurde, met gelukwen sen aan Koningin Juliana en aan het Nederlandse volk. Hoe je -k&A oxA< Koning Hoessein van Jorda nië heeft dinsdag verklaard, dat hij destijds de linkse regering- Naboelski had ontslagen om een halt toe te roepen aan de verspreiding van het commu nisme en „destructieve elemen ten" te vernietigen. Deze ele menten waren begonnen onder de bevolking te werken, zo zei de koning tot een vijftigtal bui tenlandse correspondenten. Hij voegde hieraan toe, dat hij er op vertrouwde, dat spoedig de omstandigheden weer nor maal zullen zijn en het land in voorspoed kan leven. In antwoord op vragen over een gemelde poging om hem van het leven te beroven, ver klaarde de vorst, dat de resul taten van een onderzoek spoedig zullen worden gepubliceerd. Na een verklaring te hebben voorgelezen, beantwoordde de koning een reeks vragen, die hem schriftelijk of mondeling werden gesteld. Hij zei, dat er geen bijzondere reden was, waar- Het Sowjet-ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft de Weste lijke mogendheden - „en bovenal de Verenigde Staten en extremis tische kringen in Israël en Irak" ervoor gewaarschuwd zich niet te mengen in de aangelegen heden van Jordanië, aldus heeft het Sowjet-persbureau ,,Tass" ge meld. In de verklaring wordt gezegd, dat de gebeurtenissen in Jordanië en hun invloed op de toestand in het Midden-Oosten „het produkt zijn van een nieuwe imperialisti sche samenzwering, die een ern stig gevaar voor de vrede bete kent". Deze „samenzwering" heeft ten doel de Arabische volken weer „onder het juk van de koloniale onderdrukking" te brengen en hun van „hun rijkdom te bero ven". Over de bewegingen van de Amerikaanse zesde vloot in het oostelijke bekken van de Middel landse Zee w ordt in de verklaring gezegd: „Dit is een openlijke mi litaire demonstratie tegen de lan den van het Arabische Oosten, waardoor de toestand in dat ge bied zelfs nog wordt verslecht". „De imperialistische kringen in de Verenigde Staten trachten vas te voet te krijgen in het Nabije Oosten, de Britten en Fransen uit dat gebied te drukken teneinde de plaats van deze landen in te nemen en de volkeren van dit ge bied een zwaardere last van de koloniale onderdrukking op te leggen", aldus de Russische ver klaring. De „imperialistische inhoud" van de Eisenhower-leer is reeds duidelijk geworden, zo wordt ver der gezegd. „Gisteren was het Egypte, vandaag is het Jordanië en morgen zal het een ander Ara bisch land zijn, dat het doelwit vormt van imperialistische sa menzwering". Het „ernstige gevaar" van de gebeurtenissen in Jordanië wordt in de verklaring toegeschreven aan de leer van Eisenhower. Verder wordt in de verklaring nog gezegd: „De extremistische regeringskringen in Israël en ook in Irak, die door buitenlandse im perialistische kringen als werk tuig worden gebruikt, verhelen niet van plan te zijn Jordanië aan te vallen als de binnenlandse toe stand in dat land zich zou ont om Jordanië Amerikaanse hul 7. heeft aanvaard. Hij voegde hier aan toe, dat er geen grond was voor de Sowjet-klacht, dat de Ver. Staten zich mengen in dc- binnenlandse aangelegenheden van Jordanië. Voorts verklaarde de koning dat het standpunt van zijn land tegenover het verdrag van Bag dad ongewijzigd is gebleven (Jordanië heeft geweigerd tot dit pact toe te treden). Het geschil tussen de Arabi sche landen en Israël kan z.i slechts worden opgelost als er iets wordt gedaan aan de kwes tie van de miljoen Arabische vluchtelingen uit Palestina. Hij achtte het te vroeg om te spreken over verkiezingen in Jordanië, zolang de toestand nog niet normaal is. Öp de vraag over de betrekkin gen met Egypte en Syrië ver klaarde koning Hoessein, da: zijn land steeds vooraan heef? gestaan bij het bestrijden var de moeilijkheden, waarvoor de Arabische wereld zich ziet ge plaatst. „Wie Jordanië aanvalt of er toe bijdraagt moeilijkhe den in dit land te veroorzaken, zal de verantwoordelijkheid dra gen voor het gevolg hie-vas voor de betrekkingen tussen de Arabische staten", aldus de Jor daanse vorst. Toen hem gevraagd werd naar de mogelijkheid van militaire hulp van de Ver. Staten, ver klaarde de vorst, dat deze kwes tie in de toekomst zal worden bestudeerd en dat Jordanië dan zal vragen wat het nodig heeft wikkelen op een manier, die de koloniale mogendheden en de le den van het agressieve Pact van mits er geen voorwaarden aan Bagdad niet aanstaat'. I worden verbonden. Be Sowjet-Unie heeft dinsdag koord heeft kunnen bereiken, had nieuwe ontwapeningsvoorstellen gedaan, waaronder een plan voor het op basis van wederkerigheid fotograferen van "it de lucht van grote gebieden in de Sowjet- Unie, de V. S. en in Europa. Bit zou geiden voor Oost-Sibe- rië met liet schiereiland Kamt sjatka en Sachalin met andere eilanden, alsmede voor het wes telijke deel van de V. S. tot de lijn St. LouisNew Orleans en Alas ka. Wat Europa betreft zou uit de tucht te controleren gebied zich enerzijds uitstrekken tot en met Zuidoost-Engeland en verder vrijwel liet gehele NAVO-gebied en anderzijds de landen van het verdrag van Warschau omvatten. De Sowjet-vertegenwoordiger bij de ontwapeningsbesprekingen te Londen, Zorin, die de voorstel len deed, verklaarde dat zijn re gering deze maatregelen als een minimum beschouwt, dat „nood zakelijk, dringend en uitvoer baar" is. Hij zei, dat men de kwes tie van de proeven met kernwa pens afzonderlijk moet behande len en onverwijld moet regelen. De Rus verklaarde, dat zijn re gering met het oog op het feit, dat men tengevolge van het ge brek aan overeenstemming de kwestie van de luchtverkenning zelfs niet een gedeeltelijk ak- besloten „een nieuwe stap te doen om de Westelijke mogendheden halverwege tegemoet te komen". Zorin deelde voorts mee, dat de Sowjet-Unie aandringt op het bereiken van een overeenkomst betreffennde de oprichting van een controle-orgaan in het raam van de Veiligheidsraad, dat in het westelijke Russische grensgebied, in het oostelijke deel der V. S. en in de landen van de NAVO en het verdrag van Warschau waarne mingsposten moet inrichten ter voorkoming van verrassingsaan vallen. In de eerste Westelijke com mentaren werd het Russische plan onvoldoende genoemd, maar men was van oordeel, dat het mo gelijk een basis geeft voor een compromis. Radio-Kaboel meldt, dat het noordoosten van Afghanistan door een hevige aardbeving is ge teisterd. Talrijke mensen zouden om het leven zijn gekomen. De materiële schade zou groot zijn. Men gelooft, dat de aardschok 'n voortzetting was van de beving, die zich in Turkije heeft voorge daan. President Eisenhower heeft dinsdag bekendgemaakt dat de Ver. Staten in de tweede helft van 1956 militaire goederen ter waarde van 570 miljoen dollar aan de geallieerde landen gele verd hebben. In een halfjaarlijks verslag aan het congres over het programma voor de wederzijdse veiligheid zegt president Eisenhower dat er, sinds er in 1950 een begin is ge maakt met de uitvoering van het hulpprogramma, met inbegrip van genoemd bedrag in het totaal voor ongeveer 14.800 miljoen dollar militaire hulpgoederen aan de met de Ver. Staten bevriende landen gezonden is. Het grootste deel van deze hulp in de periode van juli tot december 1957 ging naar Europa (meer dan 40 pro cent) en naar het Verre Oosten (33 procent). Meer dan de helft van deze goe deren bestond uit vliegtuigen met bijbehorende uitrusting, iets minder dan een derde bestond uit uitrustingstukken voor de grond strijdkrachten en de rest uit ma terieel voor de marine. Het feit, dat er in de tweede helft van 1956 veel minder mili-i Volgens het rapport is er T het einde van 1956 maar een „minimale" hoeveelheid militaire goederen aan Zuid-Slavië ge leverd. President Eisenhower heeft het congres gevraagd zijn goedkeu ring te hechten aan het verstrek ken van 4400 miljoen dollar in hpt komende fiscale jaar ten be hoeve van hulp aan het buiten land. MINDER ZONNIG. Op de oceaan bevond zich din. dag het centrum van een hog>- drukgebied. Dit hogedrukgeb c 1 veroorzaakte over onze omge ving een krachtige NoordelijKC luchtstroming waarmee droge en betrekkelijk koude lucht werd aangevoerd. Ondanks de zon liep het kwik niet hoger op da.i tol ongeveer 10 graden in het Noor den en tot ongeveer 13 gr. in het Zuiden van het land. In het laatstgenoemde deel van het ia.ij kwam de zon pas in de midcag taire goederen zijn geleverd dan Voordien was daar vee, in de e°rste helft is volgens het wolking die samenhing met ten te e. ste g koufront, dat boven Duitsland en versla^ ,n hoofdzaak vei oorzaakt po[en en onweersbu eil door een vermindering „van de brach„ fnmiddels bevond zich ïlverin» beschikbare -oederen" dinsdagavond boven het Noorde- V a n Ie 20W'SlljcenSr Se- !i* «eel van de Noordzee eensto stemd voor militaire hulp. die ten 1 mg die in de richting \an De,.e i.„d1 fio 1 marken trok. Deze storing gaat laste komen van het lopende fis- j cale jaar, waren volgens het rap- vergezeld van een vochtige lucht- die in port „programma's die in totaal stroming, die in de loop van 1500 rnilinen dollar belonen eind w°ensdag ons land zal bere.ken, SmbS S56t"i,vSg* «k» Nco„to, va» l.e, Inzake de technische hulp wordt lanc'; Het, binnenstromen van oc verslag opgea.erla da, er regen gepaard gaan. ongeveer 4400 Amerikaanse tech nici onder wie een aantal dat een particulier arbeidscontract hebben afgesloten in meer dan 50 minderontwikkelde landen werken. De Amerikaanse regering heeft een protest van Hongarije ver worpen, dat zij zou pogen moei lijkheden in Hongarije te verwek ken door het daarheen zenden van poststukken met het stempel „Steunt uw kruistocht voor de vrijheid". (Support your crusade for freedom). In een door de Amerikaanse gezant te Boedapest op het Hon gaarse ministerie van Buiten landse Zaken overhandigde nota wordt erop gewezen dat het aan gevochten poststempel slechts t endoel heeft 't geven van finan ciële bijdragen in de Verenigde Staten zelf voor het aangegeven doel aan te moedigen en dat slechts een zeer klein gedeelte van de aldus gestempelde post stukken aan de geadresseerden af te leveren, de internationale post unie schendt en niet de Verenig de Staten. medeegedeeld door het K. N. M. 1. te De Bilt, geldig tot woensdag avond. Meer bewolking-. Veel bewolking met plaatselijk enige regen, maar aanvankelijk in het Zuidoosten van het land nog zonnig weer. Matige tot vrij krachtig! noordwestelijke wind- Weinig verandering in tempera tuur. DONDERDAG 2 MEI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. n.m 3.07 3.34 3.42 4.0E 4.22 4.49 4.32 4.59 ZON MAA* op onder op on Oer Mei. 1 5.13 20.06 5.58 22.02 2 5.11 20.08 6.42 23.02 3 5.09 20.10 7.36 2334 4 5.07 20.11 8.40 5 5.06 20.13 9.51 039

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 1