Uit de Provincie Binnenlands nieuws DIEFSTAL?! AGENDA TERNEUZEN. Milcop-Stencilmachine AXEL. VLISSINGEN. ZAAMSLAG. OOSTBURG SLUIS. HET PROCES-ADAMS Staatsecretaris Or G. M. J. Veldkamp bracht een werkbezoek aan Zeeland Bij zijn bezoek aan Breskens eeft de staatssecretaris van Eco nomische Zaken, dr G. J. H. Veld kamp. zaterdagmorgen de nieu we, in aanbouw zijnde veerhaven bezocht. Hierna was dr Veldkamp met de Commissaris der Konin gin en Ged. Staten van Zeeland in het gemeentehuis te Breskens bijeen. waar hij de plaatselijke middenstand te woord stond. Daar werd de staatssecretaris er nog eens aan herinnerd dat Bres kens door de verplaatsing van de veerhaven, volgens het rapport van het E. T. I. van Zeeland, een Inkomenschade heeft van onge veer 300.000 per jaar. De in dit rapport genoemde compensatie mogelijkheden werden hem nog eens bijzonder onder de aandacht gebracht. Hierbij kwam de aanleg van een nieuwe boulevard op de eerste plaats, daar dit voor Breskens de mogelijkheid biedt zich tot een badplaats te ontwikkelen. Voorts werd nog onder de aandacht ge bracht dat, de bouw van de twee- Ie veerboot voor de veerdienst YlissingenBreskens zeer ge- venst is, daar dan de bestaande handelshaven kan worden uitge bouwd. waarbij tevens werd ge wezen op de verkeerschaos, die ontstaat door het varen in twee havens De hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat in Zee land, ir Van der Burgh, wees er op., dat de aanleg van de verkeers weg dan ongeveer 525.000 meer zal kosten. Dr Veldkamp kon geen enkele toezegging doen, maar was ten teerste geïnteresseerd in de ope ning van Breskens als badplaats. Hij zou contact opnemen met het ministerie van Waterstaat. Als afsluiting van zijn werkbe zoek aan de provincie Zeeland heeft de staatssecretaris van Eco nomische Zaken, dr Veldkamp, in aanwezigheid van de Commissa ris der Koningin, jhr A. F. C. de Casembroot, in Sluis een over wicht van dit bezoek gegeven. Doei van dit tweedaags bezoek was zich op de hoogde te stellen van de structurele problemen op economisch gebied, welke zich in Zeeland voordoen. Hij wil deze onderscheiden in drie categorie ën: de industrialisatie, vakantie en recreatie., en de verzorgende middenstandHet ligt in de bedoe- ing daar waar belangen worden «■schaad, nieuwe mogelijkheden scheppen. De algemene achter grond van het bezoek is zuiver oriënterend, zodat geen toezeg gingen kunnen worden gedaan. Wei worden uitvoerige gesprek ker1 -gehouden met het provinciaal bestuur, de gemeentebesturen, middenstandsvertegenwoordi gers, E.T.I., Kamer van Koophan- Ifef enz. Op Tholen werd gesproken met vertegenwoordigers van de mid denstand. Men voelt er voor on dertthgr samenwerking ten over staan van provinciaal bestuur en rijksoverheid. De staatssecretaris «Ivieerde tot de oprichting van asn middenstandscentrale voor Zeeland. Tijdens deze bespreking »af de directeur van het E.T.I., irs M. C. Verburg, een toelich ting op de zaken, welke vooral voor Tholen van belang zijn. Hei werkbezoek gold onder «oei St Maartensdijk, Bruinisse, Yerseke, Veere, Breskens, het ge- tïed van de Braakman en Sluis. Officiële opening van de tentoonstelling „Sluis presenteert 1" Zaterdagmorgen werd op het gemeentehuis een persconferen- tte gehouden, ter gelegenheid van de officiële opening van de ten- «intènina ..Sluis Dresenteert 1 rische banden en de vlotte uit voering van de Benelux-gedachte tussen de twee provincies en zei- de te hopen dat Sluis niet alleen invalspoort voor de Belgen, maar ook uitvalspoort voor de Neder landers zal zijn. Daarbij bracht hij ook het belang van een goede ver binding over de Westerschelde voor de beide landen ter sprake. Burgemeester P. F. van Hoote- gem dankte de vele autoriteiten voor hun belangstelling. Met een vliegtuig werd het his torische „Jantje van Sluis," de beroemde klokkenluider, tijdens de plechtigheid gedropped met 4 sleutels aan parachutes, die de vinders prijzen opleverden. De autoriteiten bezochten daar na de ruim opgezette tentoon stelling. Tijdens deze toespraken gingen honderden duiven het luchtruim een vliegtuig gedropped in en werd „Jantje van Sluis" in de vorm van een pop gedropped. De schoolkinderen lieten hun ballonnetjes los en speelde het muziekgezelschap Apollo" het Nederandse en Belgische volks lied. Vervolgens maakte het gezel schap een rondwandeling over de tentoonstelling. De eerste dag mocht de tentoon stelling zich reeds in een druk be zoek verheugen. Aanrijding Zaterdagmiddag omstreeks uur had op de Axelsebrug een aanrijding plaats tussen een mo torfiets en een volkswagen. De motorrijder L. den H., wo nende te Hoek, reed op de brug achter de Volkswagen bestuurd door de heer P. W. S., wonende in de Irenestraat, alhier. Toen laatstgenoemde plotseling de rem moest indrukken kon de heer Den H. door de geringe afstand tussen beide voertuigen niet voorkomen, dat zijn motorrijwiel tegen de achterkant van de Volkswagen terecht kwam. Het gevolg hiervan was dat van de Volkswagen het rechter spatbord werd ingedrukt en ook in de motorkap een deuk ont stond. Van het motorrijwiel werd de koplamp beschadigd. tocht die te Terneuzen startte, uitgelopen Dit was 'n welverdiende kroon op het werk van de commissie, bestaande uit oubaas Van der Goes, hopman Gerreman, akela mej. C. de Vries, akela mevr. C. GerremanMichielsen en schip per L. de Jong, die namens de kapt. Van der Deckengroep en Doormangroep der Ned. Padvin ders te Terneuzen maanden van intensief voorbereidend werk aan hebben besteed. Om ongeveer kwart voor twee, toen alle deelnemers keurig in vakken op de Markt stonden op gesteld, werd het sein tot vertrek gegeven. Jammer dat de St Leo- scouts-harmonie uit Brugge even te laat kwam, maar aan de Nieuwstraat sloten zij aan en be geleidden de wandelaars tot aan de oude poort (over de brug bij Ribbens) met opgewekte mars muziek. De route der welpen en kabou ters liep zowel bij vertrek als bi; aankomst gedeeltelijk door Ter neuzen. Het overige deel van de 10 km ging over Lovenpolder- weg, Boeregat, Willemskerkepol- ders'traat en Vlooswijkpolder- straat terug naai- Terneuzen. Om ruim half zes arriveerden zij weer op de Markt. De route der gidsen, padvind- sters, verkenners en zeeverken ners liep over een afstand van 20 km over Noordhoek, Zevensteeën, Lovenpolderweg en Noorddijk. Zij arriveerden ongeveer een uur later. Tussen half vijf en half zes verzorgde de Sint Leo-scouts-har- monie uit Brugge een uitstekend concert op de markt. Oubaas L. S. Blom uit Aarden burg, districtscommissaris voor Zeeuws-Vlaanderen, reikte na af loop de prijzen uit. Brandje elf ge- Te ongeveer kwart voor werd zaterdagavond brand meld in de woning van de familie T„ wonende in de Juliana van Stolbergstraat. Alvorens zich ter ruste te be geven had mevr. T. het brandend gascomfoor zeer laag gezet om de soep voor het volgend middag maal langzaam te laten trekken. Vermoedelijk is even later door onopgehelderde oorzaak de gas slang losgeschoten en ontstond daardoor een vlam, welke het keukentafeldek deed smeulen. Dit werd gelukkig bemerkt door de 15-jarige zoon des huizes, die, nadat hij de gaskraan had dichtgedraaid, de waterkraan open zette en de daaraan beves tigde slang op het smeulend tafel dek richtte. Toen de gealarmeerde brand weer ter plaatse verscheen, be hoefde zij geen dienst meer te doen. De aangerichte schade was gering. Vijfde St Joris-wandeltocht Begunstigd door een uitzonder lijk mooi voorjaarsweer hebben zeshonderd en vijftig gidsen, pad- vindsters, verkenners, zeeverken ners, welpen en kabouters (op één na) de vijfde St Joris-wandel- VVelpen en kabouters 110 km): 1. „Eenhoorn"-groep Oostburg 275 p. wisselbeker, plaquette ge schonken door het Belgische con sulaat en le groepsprijs geschon ken door Tem. jeugdraad)2. „Rodanborgh"-groep Aardenburg 263 p.; 3. „Stanley"groep Oost burg 263 p.; 4. „Viking"-groep Gent 260 p.; 5. „St Hubertus"- groep Terneuzen 256 p., alle groepspfrijs--plaquette; 6. „Berde nis Vrth Berlekom"-groep 256 p.; 7. „E.O.S. l"-groep Terneuzen 255 p.; 8. „Szydlowsky"-groep Axel 254 p.; 9. „St Baafs"-groep Aar denburg 250 p.; 10. Welpen Hans- weert 246 p.; 11. „Viking"-groep Vlissingen 243 p.; 12. „E.O.S. II" Terneuzen 241 p.; 13. „De Water geuzen" Vlissingen 236 p.; 14. „Doorman"-groep Terneuzen 235 punten. Gidsen, patlvindsters,, verken ners en zeeverkenners (20 km): 1. „St Joris"-vendel Goes 295% p, (wisselbeker voor de 2e maal, plaquette geschonken door de Commissaris der Koningin en le groepsprijs geschonken door de Tem. jeugdraad)2. „Schelde- zwervers" Vlissingen 286% p.; 3. „Doorman"-groep Terneuzen 284 p.; 4. „E.O.S. Sr" Terneuzen 278 p.; 5. „Ganzevendel' Goes 274 p.; 6. „E.O.S. Jr" Terneuzen 271 p.; 7. „Eenhoorn"-groep Oostburg 270% p.; 8. ,,Oda"-groep Axei 269% p.; 9. „De golfbrekers" Vlissingen 266 p.; 10. „St Baafs" groep Aardenburg 266 p.; 11. „Rodanborgh"-groep Aarden burg 265% p.; 12. „Gertrudus"- groep Terneuzen 264 p.; 13. ,,Evertsen"-groep Vlissingen 263 punten. De groep van de welpen en ver kenners „De Eenhoorn" uit Aardenburg ontvingen bovendien de „Lode van Beethoven"-wissel- beker (door de Gentse Viking groep beschikbaar gesteld). toonstelling „Sluis presenteert Deze conferentie werd bijge woond door de Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. de leden van gedepu teerde staten de heren J. van Poelje uit Vlissingen en ir Diköt- ter uit Terneuzen, het lid dei- Tweede Kamer burgemeester J. 11. A. C. van Dongen uit Aarden- ■mrg. de heer G. Oskamp, direc teur der provinciale V. V. V. en de staats secretaris van Economische Zaken di. G. M- J- Veldkamp, die epn werkbezoek bracht aan Zee land om zich op de hoogte te stel ten can de structuele veranderin gen, als gevolg van het Deltaplan. Ma deze persconferentie begaf feet gezelschap zich naar de grote tentoonstelling gelegen aan de St. Annaweg, waar de genodigden werden verwelkomd door de heer 'Jt. van Iwaarden, voorzitter van 4e Stichting der tentoonstelling. De staatssecretaris, die de ope ningsplechtigheid verrichtte, zei 4e-zeer verheugd te zijn. dat juist tijdens zijn werkbezoek hem de gelegenheid werd geboden een «verzicht te krijgen van datgene, wat leeft in deze streek en de wijze, waarop daar de mogelijk heden worden benut. HU vond het verstandig, dat deze streek zich niet blindstaart op het rijke verleden, doch de blik op 4e toekomst gericht houdt. Uit deze tentoonstelling, aldus tk- staatssecretaris, blijkt karak ter, activiteit en durf. Zij is een Oasis voor een gezonde ontwikke ling. Do Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, maakte zijn complimenten aan 4e nieuwe drumband, bestaande art geüniformde „Jantjes van Sluis." en feliciteerde de organi satoren van de tentoonstelling, öe heer J. Smissaert, vertegen «mondiger van de gouverneur van 4e Belgische provincie West- Vlaanderen, sprak over de histo- (Advertentie.) Géén inkt, géén stencils. 7 Kleuren in één drukgang. 1000 Afdrukken van één moeder blad. Compleet ƒ135, Vraagt demonstratie van dit sten- cilwonder aan INT. IMJPORT CENTRAL Selterskampweg 14, Bennekom. Nederlandse Vereniging van Huisv rouwen Voor de afd. Terneuzen en Om streken van de Nederlandse Ver eniging van Huisvrouwen hield de heer Lode van Gent in de zaal van ,,'s-Lands Welvaren" een lezing over Vlaamse humor. De heer Van Gent, die reeds tal van jaren in Nederland woont, is van geboorte een Vlaming en uit zijn gehele rede sprak zijn liefde voor het Vlaamse volk, dat van nature onopgesmukt, natuurlijk en oprecht is. Op buitengewoon prettige wijze behandelde hij de humor in de Vlaamse taal, die zo rijk is aart synoniemen. Spreker kent b.v. 23 benamin gen van een borrel en niet min der dan 61 van een kaakslag. Om zijn gezegde meer kracht bij te zetten gebruikt de Vlaming dikwijls humoristische tegenstel lingen. Rijmen doet hij veel en graag, terwijl hij een ingeboren gevoel heeft voor maat en rhyt- me. Ook uit de aftelrijmpjes dei- kinderen en uit raadseltjes met de antwoorden er op, blijkt de humor. De heer Van Gent kruidde een en ander met vele voorbeelden, die de aanwezigen kostelijk amu seerden. Zelfs in tijden van kommer en leed behoudt de Vlaming z'n ge voel voor humor, zodat b.v. tij dens de wereldoorlog de „oor lgshumor" ontstond. Veelal nemen pastoors, normen en heiligen een voorname plaats in in de Vlaamse humor. Dit is echter geen profanatie want de Vlaming is diepgelovig en heeft een grote liefde voor de perso nen uit. zijn geloof. Hij gaat er naïef, vertrouwelijk en op gees tige wijze mee om. De heer Van Gent deed de aan wezigen bijzonder genieten van de vele zeldzaam humoristische opschriften van uithangborden. Zielfs op grafschriften zal men niet zelden een uiting van humor aantreffen. Iedere gelegenheid om feest te vieren grijpt de Vlaming met bei de handen aan. Op onbetaalbare wijze vertelde de heer Van Gent hoe de Gentse primus Hellebout, die aan de Alma Mater te Leuven had gestudeerd, op feestelijke wijze te Gent werd binnengehaald. Ook het kostelijk verhaal van de pastoor van Lapschuure, die zich zó in het kaartspel had ver diept, dat hij de vrouwencongre gatie totaal vergeten was en toen de koster hem kwam waarschuwen de kaarten vlug in een van zijn mouwen verstopte, die er tijdens het sermoen prompt uitvielen, en hoe de pastoor zich uit z'n penibele toestand wist te redden, werd zó suggestief door de heer Van Gent voorgedragen, dat het het een genot was naar hem te luisteren. De presidente, mevr. Hoving, was de tolk der aanwezigen, toen zij aan het einde van de lezing de heer Van Gent dank bracht voor deze bijzondere avond en er aan toevoegde „we hebben aan uw lippen gehangen." 30 jaar „Kt Bonifacius" Zaterdagavond herdacht de af deling Terneuzen van de Neder landse R.K. Bond van Transport arbeiders in hotel „De Arend" tij dens een feestvergadering haar 30-jarig bestaan. In zijn welkomstwoord memo reerde de voorzitter, de heer F. van Cleemputte, enkele feiten uit de geschieden^ van de Temeu- zense afdeling. In maart 1927 startte de afdèKng met 12 leden. In 1928 groeide dit getal tot 22. In 1930 was dit gestegen tot 58 Toen het werk aan de haven in 1930 verminderde nam ,ook het aantal leden af omdat verschil lende overgingen naar de Fa brieksarbeidersbond De notulen werden goedge keurd en bij de ingekomen stuk ken had de actie-Jo Maas de no dige aandacht. Besloten werd hieraan steun te verlenen. De voorzitter was aan de beurt van aftreden doch werd met alge mene stemmen herkozen. Namens de Metaalarbeiders sprak de heer P. de Bruijn woor den van gelukwensen. De heer M. Karremans feliciteerde het jubilerende bestuur en leden na mens de R.K. Fabrieksarbeiders, de voorzitter van de Kabo, de heer F. Lauret bood eveneens zijn gelukwensen aan en tenslotte ook de voorzitter van de afdeling Terneuzen van de K.A.B. zijn bes te wensen aan. Hierna werden nog enkele ge zellige uren doorgebracht waar bij de Rix-band voor de muzikale omlijsting zorgde. Zeer ernstig- verkeersongeluk eis-f vier mensenlevens Arbeiders, die zaterdagavond te 10 uur van hun ploegendienst op de fabrieken te Sluiskil zich naar Axel begaven, zagen een luxe auto, welke hun even tevoren tussen Sluiskil en Sassing voorbij was gereden, in de bocht aldaar in het kanaal verdwijnen. In allerijl werden politie en reddingsploegen gealarmeerd om te trachten de help>ende hand te bieden. Toen het gelukte een der drenkelingen op het droge te krijgen, bleek dit te heer G. W Naeije uit Axel te zijn, die bij be wustzijn, doch in totaal overspan nen toestand, naar het ziekenhuis te Sluiskil werd vervoerd. Hij deelde mede, dat zijn echt genote en drie kinderen nog in de auto waren. Zij waren op weg naar huis na een bezoek gebracht te hebben aan familie te Schoon- dijke. Op de weg van Sluiskil naar de Sassing, te ongeveer 10 minuten over tien, viel een van de kinde ren, die op de voorste bank tus sen de heer Naeije en zijn echtge note was gezeten, tegen de arm van haar vader, waardoor deze een moment de macht over het stuurwiel verloor, met het ont zettend gevolg dat de auto m het diepe kanaal reed. Zo stond men dus voor de moeilijke taak te trachten de auto in het kanaal op te sporen, waarin zich de 36-jarige echtge note van N. met zijn drie doch tertjes van resp. 9, 7 en 4 jaar bevonden. Terstond begaven enkele man nen zich te water om de geheel onder water liggende auto op te sp>oren. Een touw met een red dingsboei werd van de ene naar de andere oever bevestigd en werd het water in de omgeving van de ramp afgezocht. Een kraanwagen van de garage „Cito" en de Axelse brandweer waren spoedig ter plaatse maar voorlopig kon men moeilijk an ders doen dan de schijnwerpers op de wateroppervlakte richten De moedige zwemmers, die zich als het ware opofferden, slaagden er niet in de kabel aan de auto te bevestigen. Toen een roeiboot ter plaatse was verschenen nam deze de red dingspoging over en werden de zwemmers op advies van de aan wezige doktoren Boor uit Axel en Wegchelaar uit Sluiskil snel naar huis vervoerd. Na enig zoeken slaagden de mannen in de roeiboot er einde lijk in de kabel aan de onder wa ter liggende auto te bevestigen en begon de kraan wagen de auto uit het water te trekken. Diep onder de indruk van de ramp, volgden velen de reddings pogingen, en moesten zien, dat de kabel van de auto los schoot. In de wetenschap dat geen der in de auto zittenden meer levend boven gebracht zou worden, werd onder leiding van adjudant Fluit van de rijkspolitie, geassisteerd door de Axelse brandweer en red dingsploegen van de l'Azöte, on der een ondragelijke spanning werder gewerkt. Eindelijk, na twee uur ruste loos werken, kreeg mén de auto, Wélke reeds voor een groot ge deelte met modder was gevuld, op het droge. Slechts de ontzielde lichamen van een moeder en haar drie dochtertjes kon men er uithalen. Gedekt met dekens werden zij met de brancard in de ambulan cewagen gelegd en te ongeveer 1 uur in de nacht sloot een liefde zuster van 't ziekenhuis te Sluis kil de deur van de ambulancewa gen, waarop deze met zijn droeve last de donkere nacht inreed naar het ziekenhuis te Sluiskil. Toen kwam er beweging in de karavaan auto's en andere voer tuigen waarmee de velen, die ter plaatse getuige waren geweest van de ontknoping van het vrese lijk ongeluk, zich naar hun haard steden begaven om met hun huis genoten te trachten het ontzet tend leed en verlies te peilen welke over de familie Naeije-van Hoeve is gekomen. De verslagenheid en het mede leven der bevolking is groot. Namens de plaatselijke com missie „Steun Wettig Gezag" sprak de heer Francke de aanwe zigen hartelijk toe. Hij wees op het vele werk, dat door de vrij willigers van verschillende reser vediensten wao verricht. Zij heb ben zich altijd ten volle gegeven bij de noodzakelijke oelemngen in de overtuiging dat het beter is zich gereed te houden om de be lagers van onze geestelijke vrij heid geen schijn van kans te ge ven aan dat wij, wanneer onver hoopt onze hulp nodig zou zijn zouden moeten zeggen: wij heb ben onze plicht niet gedaan. De schaduw die nu dreigt is dat er gepraat wordt om de reser vediensten te ontlanden, al is er officieel nog niets van bekend Dit vinden wij natuurlijk jam mer. En dat op een tijdstip, dat men in het gehele land een geoefend vrijwilligerscorps gaai krijgen. Het ziet er naar uit dal al het voorbereidend werk ver geefs is geweest. Zich speciaal tot de vrijwilli gers richtende zeide de heer Francke: „Mocht de clienst wor den opgegeven, weest dan niet ontmoedigd, want de oefeningen en het samenzijn heeft toch zijn nut gehad". Hierna kwam de B.A.C. onder leiding van de heer E. Hallegraaf met een flink gezelschap voor het voetlicht. Het was een pro gramma van zang, dans en mu ziek, terwijl de komische sket ches zeer goed waren. De muzika le leiding van de héér en mevr. Benjaminse uitstekend en zij zul len vermoedelijk oók wel de bal letten voor hun rekening hebben genomen. Het beste hiervan was zeker „De bloemenwals". Majoor Speek, districtscom mandant van de Nationale Reser ve dankte aan het einde van de avond de B.A.C. voor het gebo- dene en sprak de hoop uit, dat de dienst niet zou worden opgege ven. Mocht dit toch gebeuren dan vertrouwde hij, dat de gegroeide banden zouden blijven bestaan en dat men af en toe eens in reüniet bijeen zou komen. ceel grond beschikbaar gesteld voor het kweken van de bloemen. Schietwedstrijd In hotel „Het Zwin" werd een schietwedstrijd gehouden tussen de plaatselijke ciub „De Liefheb bers" en de Oostburgse schutters club „De Voltreffers." De gasten bleken de meerderen te zijn van de Sluisse schutters, want zij be haalden 850 punten tegen S18 door de thuisclub. Van de Oostburgse schutters behaalden W. de Schrijver 173 p., A. Beerens 171 p., Ch. Aers 171 p., L. T. Verhulst 170 p. en J. ,Tu- rumena 165 p. De resultaten van de gastheren waren: P. v. Over- mere 167 p., J. v. Deurssen 166 p., R. Descamps 166 p.. F. Smooren- hurg 162 p. en J. Clijneke 157 p. Tewaterlating „Argo Ollandta" Zaterdagmiddag om kwart over twaalf heeft mevr. H. Posthunja de Langen, echtgenote van de president-directeur van de Her stelbank, het motorschip „Argo Ollandia" te- water gelaten op de werf van .de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde". De „Argo Ollandia" Is het eer ste van een serie van achttien scheper, welke in 1955 besteld werden door de Grièkse reder de heer John C Carras, eigenaar van de Shipping Development Corporation" te Panama. Het ontwerp van de schepen is geheel verzorgd door de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde' en dertien van de acht tien schepen zullen worden uitge rust met de Schelde-Sulzer enkel- werkende twee tact dieselmotoren van het opgeladen type. Koninklijke onderscheiding. Bij Kon. Besluit is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau Ds. G. Jansma, predikant der Ned. Herv. Kerk en óud-prae- ses van de Classis IJzendijke der Ned. Herv. Kerk Polsbeen gebroken. Tijdens een sportbeoefening door de rijkspolitie in W. Zeeuws- Vlaanderen had de wachtmeester J. Klaassen uit Breskens bij een onderlinge volleybal-wedstrijd het ongeluk een polsbeen te breken. Naar het Bloemencorso te Knokke. De Sluisse auto- en motorclub heeft besloten dit jaar deel te nemen aan 't jaarlijkse bloemen corso te Knokke. Het gemeente bestuur heeft deze club een per- Concert op de kiosk Morgen (Koninginnedag) zal de harmonie „De Volharding om 8.45 uur n.m. een concert op de kiosk geven. Uitgevoerd zal worden hel vol gende programma: 1. Wilhelmus 2. Sons of the Brave Bidgood 3. Een mooie herfstdag legendeBisselink 4. Patrouillemars Werkman 5. F lot te Bursche «ouverture) v. Suppé-—Veenendaal 6. Zeeuwse reien MotksMe 11e ma 7. Door zand en heidemars Kappert Bindings- en ontspannings avond Nat. Reserve Voor de vrijwilligers van de re servediensten was in- het Gezel- lenhuis alhier een bindingsavond belegd waai- de Bonte Avond Club uit Sluiskil een goed geva rieerd programma afwerkte. Door J. FLETCHER 9) (Nadruk verboden.) ,Och ja", zei hij na een korte stilte. „Ik veronderstel, dat jij je gasten kent. Maar, saprlstie, Scraye, het is een ernstige be schuldiging, die je tegen die vrouw inbrengt." „Ik behoor niet tot diegenen, die iemand in staat van beschul diging stellen zonder goede gron den en daarenboven ben ik er absoluut van overtuigd, dat ik gelijk heb", zei Scraye krachtig. Ik ben er zeker van dat ik in dit geval gelijk heb. -Als ik mis getast heb als die vrouw mijn kruis niel gestolen heeft als zij het niet in haar bezit heeft, dan zal ik nooit meer in mijn leven ergens zeker van zijn. Ab soluut"! „Reden voor die zekerheid"? vroeg Packe. „Ik zal die geven", antwoordde Scraye. „Nu om te beginnen, je kent niet mevrouw - ter voor koming dat een mogelijke luis tervink ons hoort en begrijpt, zullen we de dame in kwestie mevrouw X noemen ik her haal. je kent haar niet en je hebt nooit van haar gehoord"? „Ik ken haar niet. Misschien heb ik wel eens van haar ge hoord misschien heb ik wél eens iels over haar gelezen in een of ander clubblad. Momen teel zegt mij haar naam echter niets, hoegenaamd niets." „Zij is een aardige, in haar kringen goed bekende vrouw. Zij is weduwe haar man' was in diplomatieke diensl. Hij stond in relatie tot lord Bennington en zij is geparenteerd aan de familie van Greycastle. Zij is 'n vrouw, die zeer gefêteerd wordt. Zij is één van de beste bridgespeelsters van Engeland. Zij heeft 'n mooie stem. Zij is een geboren verlei- ster van allerlei leuke en mooie geschiedenissen. Zij is flink in haar optreden, en. zoals men dat noemt, zij staat haar mannetje wel. En, wat voor de hand ligt zij krijgt meer inviiaties, dan welke dame uit haar stand ook. Ik heb haar de laatste drié jaar op elke partij ontmoet; en zij is hei leven en de ziel van elk huis, waar zij geïnviteerd wordt". „Een aantrekkelijke persoon lijkheid", zéi Packe. „Ik beging veel belang in haar te stellen. „Je interesse zal groter worden naarmate wij vorderen. Nu, zoals je weet, is mevrouw X momen teel één van mijn gasten op Scraye. Het is een klein partijtje we zijn met z'n achten. Zij is nu, voor de eerste maal op Scraye wpl eigenaardig, dat ik haar nooit eerder gevraagd heb. En fin we betreden nu een ander pad een zijpad, dat ons leidt naar een typische merkwaardig heid in onze familie. Je zult het nipt weten, Packe. maar wij Scrayeis zijn de laatste honderd jaar fnin of meer beroemd ge worden (er zijn verschillende pa pieren in ons familie-archief, die er op wijzen: ten minste, dat heb "fk mij laten vertellen door de archivaris van Scraye) door een buitehgewoon, ontwikkeld reuk zintuig:. Het is geen grappigheid van me als ik je vertel, dat ik de geur van viooltjes fuik. bijvoor beeld. op een afstand van êen halve mijl van de plek waar zij e roei én". „Inderdaad merkwaardig!zei Packe. „Ik kan me voorstellen dat zo'n scherp zintuig heej dik wijl.; erg nuttig kan. zijn jij kuni. bijvoorbeeld, het allereer ste, begin vgn een uitgebroken brind al ruiken". „Zeker, zeker. Laten we echter verder gaan -toen ik vanmor gen in de koninginnezjial was, stak ik natuurlijk mijn hoofd in het kabinet. Onmiddellijk her kende ik de'geur van een, zeer 'fijne parfum een parfum, die bereid moei zijn uit verschillende Oosterse bloemen Het is een zeer scherp en verraderlijk parfum "ik ben er van overtuigd, dat de meest gewone neus het geroken zou hebben. Ik rook liet althgös zeker. Ik herkende die geur on middellijk. Ik kende het parfum met een even onfeilbare zeker heid, als ik nu mijn hand zie. Ook weet ik, dat van al mijn be enden er maar éne is, die dit parfum steeds gebruikt zij im porteert het uit Teherran. Die iemand is.mevrouw X". Scraye keek Packe met iets triomphantelijks in zijn ogen aan, terwijl hij de laatste woorden sprak. Maar Packe schudde het hoofd. „Geen bewijs!" zei hij. „Als mevrouw X behoort onder de ge nodigden tot je huisfeestje en als zij enige dagen op Scraye is ge weest. dan is het heel goed mo gelijk dat zij een paar keer in de nabijheid van het kabinet is geweest, en Scraye weerde met de wijsvin ger van zijn rechterhand af. „Mis!" zei hij. „Zij is er niet geweest. De dag na de eigenlijke soirée, leidde ik zelf drie van hen - slechts drie die nog nooit op Scraye waren geweest, dooi de statie-zalen. Ik ben er abso- luul zeker van dat mevrouw X er niet meer geweest is dan ja, dijn gisteravond. Toen wij, zij, die iwee anderen en ik, er wa ren, hebben wij het kabinet niet geopend wij keken door de glazen deur. Geen van drieën stel de veel belang in de verschillen de voorwerpen; zij interesseer den zich veel meer voor de an tieke meubelen. Ik heb gelijk, Packe!" (Wordt vervolgd.) AUTO TE WATER Agent van politie redde bestuurster Een agent van politie heeft gis teravond de"31-jarige bestuurster van een personenauto gered, die mét haar wagen in de Singel gracht nabij de Munt te Amster dam was gereden. De agent sprong in het waler en slaagde er in de vrouw, die bewusteloos was, uit de auto te halen. Zij is echter vrij spoedi; bij kennis gekomen en is per taxi naar huis vervoerd. Waarschijnlijk was zij misleid door een dicht regéngordijn, toen zij in de gracht reed. BEJAARDE MAN AAN BRANDWONDEN OVERLEDEN Toen de 78-jarige H. Schoon beek uit Stadskanaal zaterdag de kachel in zijn woonwagen wilde aanmaken ontstond er plot seling een steekvlam, waardoor de woonwagen in brand raakte. De bejaarde man liep ernstige brandwonden op en moest naar het Stad- en Academisch zieken huis te Groningen worden over gebracht, waar hij in de loop van de dag is overleden. JACHT OP INBREKER Vrijdag kwam de bediende van de eigenaar van een consumptie tent aan de Laan van Nieuw- Oost-Indië te Den Haag deze tent binnen en zag daar hoe een man zich aan etenswaren te goed stond te doen. De indringer zette het op een lopen, achtervolgd door de bediende. Bij het station netje Laan van N. O. Indië be dreigde de man de bediende met een mes, waadde vervolgens door een sloot, rende de spoorbaan op en verdween in een daar juist aangekomen trein. Op dqti mo ment naderde een agent van po litie, "aan wie de bediende vertel de wat er aan de hand was. De agent stormde het station óp en wist nog op het nippertje in de trein te korpen. Hier vond hij de inbreker in een toilëi, Hel bleek te zijn de 21-jarige W. L. uit En schedé, die ontsnapt was uit een psychiatrische kliniek in Utrecht L. heeft waarschijnlijk nog meer inbraken in consufnpt ie tenten op zijn geweten.'L. bleek uit de tent ook nog sigaretten te hebben gestolen. ZWAAR OP DE MAAG. Een amateur-fotograaf, die enkele opnamen in Ouwehands dierenpark wilde maken, heeft hierbij een voorzetlens ver speeld. Hij had een close-up van een emu in gedachten en bracht daarom zijn toestel dicht in de buurt van de vogel, te dicht zelfs. Want voor de foto graaf kans zag af te drukken, had de menu zich al meester ge maakt van de voorzetlens van het fototoestel. En zonder zich te bedenken gebruikte de vogel de voorzetlens als een lekker hapje. Hoewel een lens onge- twijfel ook op een emu-maag zwaar ligt, komt de amateur-fo tograaf nog steeds informeren of het onderdeel van zijn toestel al uit het voigelichaam is ge ëvacueerd. H«(l!l.litli;i!i:ii:HTll4!FIiiit:iil!tlI!lil)IW!t!lilj:HlIJ.»J4'Ml>i4it;Ill|! MAANDAG 29 APRIL. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Zwijgend Heldendom". AXEL: Het Centrum. 8 uur: „Les Diaboliques". SAS VAN GENT: Olympia- Thcater, 8 uur: „Geen liefde duurt eeuwig". IilNSLAG 30 APRIL. TERNEUZEN: Luxor Thater, 8 uur: „Love ïpe Tender". SAS VAN GENT: Olympiq- Theater, 8 uur: „De Koning en de Piraat". HOEK: Café ,,'s Lands Welva ren", 3 uur: Openbare aanbe-. sfedlng maken van een uit wateringssluis mei bijbeho rende werken in de Noord- dijk. Hel Britse Medischei Genoot schap heeft donderdag verklaard, dat het recente proces tegen dr. John Bodkin Adams geen enkele wijziging zal brengen in de nor male behandeling van patiënten. De Britse artsen zullen pijn en Ijjden blijven verzachten, aldus de verklaring, die uitgegeven is naai- aanleiding van berichten in de medische pers, volgens welke, als gevolg van hel proces tegen dr. Adams, de Britse artsen in bepaalde gevallen wellicht zou den aarzelen mgl het voorschrij ven van pijnstillende middelen, uit vrees dat zij van moord be schuldigd kunnqn worden. Het hoofd van het Britse openbaar ministerie heeft de advocaat van dr. Adams mede gedeeld dat hij van plan is zich verder met de dagvaardingen tegen de arts bezig te gaan hou den. Deze betreffen beschuldi gingen van handelingen in strijd met de wet op de lijkver branding, de gevaarlijke verdo vende middelen en valsheid in geschrifte. De zaak zal op 20 mei te Eastbourne beginnen. De arts zelf, die na zijn recente vrij spraak in verband met deze dag vaardingen op borgtocht is vrij gelaten, heeft aanklachten we gens smaad ingediend tegen drie Britse dagbladenDaily Mail, Dally Mirror en News Chronicle. Overwogen worden ook aanklachten tegen' andere Engelse bladen en bepaalde •Europese'e»' Amerikaanse kran ten -<v'v;

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 2