Minister Luns in Nederland terug BINNENLANDS NIEUWS VA' DIEFSTAL?! RADIO? t is weer Het Egyptisch memorandum over het Suezkanaal TWEEDE BLAD Vrijdag 26 april 1957 12e jaargang no. 4048 Waarom zou u méér betalen Er is immers de toiletrol. 300 vel van het fijnste toiletpapier voor Aardbeving in het Midden-Oosten De Paus over kernenergie De aanwezigheid van radio-actief strontium in de voedingsmiddelen Grote manoeuvres in Panama-kanaalzone VERKLARING VAN MAKARIOS Bereid om met de Britse regering te onderhandelen als zij maar haar goede wil toont Westelijke mogendheden staan achter regering van Laos Mikojan in Oostenrijk WEER BRAND IN MEUBELHANDEL IN DEN HAAG. Kwatta elke 100 gram Wat brengt de Mijn gesprekken met de se-' cretaris-generaal van de Ver enigde Naties hebben geen wij ziging gebracht in het stand punt van de Nederlandse rege ring ten aanzien van de door vaart door het Suez-kanaal. Dit heeft de minister van Buiten landse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, die donderdagmiddag te gen 1 uur uit de Verenigde Star ten in Nederland terugkeerde, op Schiphol in antwoord op vragen van journalisten mede gedeeld. Ondanks deze gesprek ken, die weliswaar verhelderend waren, is het nog steeds de me ning van de Nederlandse rege ring, dat de wijze, waarop de Verenigde Naties in de krisis in het Midden-Oosten hebben gehandeld, eerder tot teleurstel ling heeft geleid. Minister Luns voegde hier onmiddellijk aan VRAAG BIJ UW BOODSCHAPPEN OOK EEN ROL POPLA toe, dat de secretaris-generaal slechts de uitvoerder is van de beslu.iten van de Ver. Naties dat de betreffende resoluties dikwijls verre van duidelijk wa ren. Daarbij is het duidelijk dat de Verenigde Staten een wel iets te zware last op de Ver. Na ties en de secretaris''generaal hebben gelegd. Minister Luns zei niet te kun nen mededelen, of de Neder landse regering zonder consul taties met andere landen het beleid ten aanzien van het Suez- kanaal zal bepalen. Op een vraag of er een con ferentie zal worden gehouden met andere landen zei hij slechts: „Dat is niet onmoge lijk". Minister Luns verklaarde voorts, dat het in bijzonder van belang was in New York de bij eenkomst van de Economische en Sociale Raad bij te wonen, omdat hier voor het eerst de mening van de buitenwereld ten aanzien van het verdrag voor de instelling van de Euro pese economische gemeenschap naar buiten is gekomen. „In uiteenzettingen en gesprekken met alle collega's en leiders van delegaties heb ik deze verdra gen besproken en ik heb ge tracht bestaande misverstan den uit de weg te ruimen". Minister Luns verklaarde, dat in Zuid-Amerika en vooral in De gouverneur van de Zuid- Turkse provincie Aydin heeft medegedeeld dat de plaats Fethi ye in de nacht van woensdag op donderdag door een aardbeving is getroffen, waarbij tien perso nen om het leven zijn gekomen, terwijl er tachtig werden gewond. De aardbeving duurde 46 secon den. Tachtig procent van de hui zen van het vierduizend inwo ners tellende Fethiye, een onge veer tachtig kilometer ten noord oosten van het eiland Rhodos ge legen Middellandse-Zeehaven, is ingestort. In de haven van Marmaris stortten 43 huizen in, terwijl 105 gebouwen werden beschadigd. Te Milas, 65 kilometer ten noord-westen van Marmaris, stortte een moskee gedeeltelijk in, waardoor drie vrouwen wer den gewond. Te Fethiye ontstonden grote scheuren in de grond, waardoor water naar de oppervlakte welde. Telefoon- en telegraafverbindin gen werden verbroken. Doktoren, reddingsploegen en voorraden zijn uit Izmir naar Fethiye gezonden. Ook op de Dodecanesos werd een krachtige beving van dertig seconden gevoeld. Er is schade aangericht op Rhodos en het eiland Kalymnos. Volgens de eerste berichten zijn hier geen slachtoffers te betreuren. Ook op Cyprus, in Israël en in Cairo zijn verscheidene aard schokken gevoeld. In het dorp Arkadan in het zuidoosten van Perzië zouden door de aardbeving 13 mensen om het leven zijn gekomen en een groot aantal gewond. Brazilië, de vrees bestaat, dat door de opneming van de Fran se overzeese gebiedsdelen de handel op Europa ongunstig zal worden beïnvloed. „Ik heb de illusie, dat ik iets van de misverstanden heb kunnen wegnemen". Minister Luns verklaarde voorts, dat er een zekere arg waan bij sommige Aziatische landen bestaat, dat door de op neming van deze overzeese ge biedsdelen een „neokolonialis me" zal ontstaan. „Dit is echter meer gebaseerd op gevoelsover wegingen dan op zakelijke ar gumenten". Mr. Luns voegde hieraan toe, dat met name in India een ze kere angst bestaat dat de ver dragen beogen de verhoudingen in Afrika te bestendigen. Minister Luns verklaarde voorts, dat zijn bijwoning van de bijeenkomst van de Economi sche en Sociale Raad moet wor den gezien als een onderstre ping van de grote betekenis die de Nederlandse regering blijft hechten aan het economi sche en sociale werk van de Ver. Naties, ondanks de teleur stellingen op politiek terrein, die in Nederland zwaar worden gevoeld. Hij deelde tenslotte mee van plan te zijn in juli een gedeelte van de bijeenkomst van de „Ecosoc" in Genéve bij te wonen. Paus Pius de Twaalfde heeft als zijn mening te kennen gege ven, dat de leiders van alle lan den en geloofsovertuigingen het als hun plicht moeten beschou wen, de kernenergie in dienst te stellen van de mensheid in plaats van hun activiteit te verspillen aan een „verschrikkelijke en kostbare wedloop naar de dood". De Paus zegt dit in een nota, welke hij op veertien dezer heeft overhandigd aan de speciale af gezant van de Japanse premier, Matsoesjita, die ijvert voor stop zetting van de proeven met kern wapens. De „Osservatore Roma no", het blad van het Vaticaan, heeft deze nota woensdag gepu bliceerd. In tegenstelling tot natuur rampen, waarvoor men zich bui gen moet, gaat het hier, volgens de Paus, om een catastrofe, die veroorzaakt wordt door de „ver dorven lust van de mens tot heersen". „Egypte beschouwt, met de overhandiging van zijn memoran dum over en de heropening van het Suezkanaal het Suez-vraag- stuk als definitief geregeld", schrijft het Egyptische dagblad „Al Akhbar" in een artikel, waar van een uittreksel door radio- Cairo werd omgeroepen. FRANS COMMENTAAR In gezaghebbende Franse krin gen is men van mening dat het Egyptische memorandum over het Suezkanaal „nauwelijks aan vaardbaar" is. Men acht het in strijd met de zes beginselen voor de regeling van het geschil om het Suezkanaal, waarover inder tijd in de Veiligheidsraad over eenstemming werd bereikt en Een lid van de Amerikaanse commissie voor atoomenergie, dr John Harley, hoofd van de dienst voor analyses der commissie, heeft te Saint Louis verklaard, dat de hoeveelheid radio-actief strontium in melk „langzaam maar regelmatig" toeneemt, maar nog verre van gevaarlijk is. De commissie bestudeert op het ogenblik de aanwezigheid van radio-actief strontium in de voe dingsmiddelen van de mens. Dr Harley zei, dat de hoeveel heid strontium in de beenderen eveneens regelmatig groter wordt. Zoals bekend is kan radio actief strontium beenderkanker veroorzaken. In de Panama-kanaalzóne zijn in de nacht van woensdag op donderdag de grootste oefenin gen van het Amerikaanse leger, die ooit aldaar zijn gehouden, be gonnen. Er wordt aan deelgenomen door 15.000 manschappen. 200 vliegtuigen en 34 oorlogsschepen. Er zullen landingsoefeningen worden gehouden en gevechten te land, ter zee en in de lucht worden geleverd. Ook zullen drie „bombardementen" met kernwa pens worden uitgevoerd. De manoeuvres die door meer dan 200 verslaggevers en foto grafen zullen worden verslagen, worden bijgewoond door presi dent La Guardia van Panama, driehonderd hoge officieren van Latijns-Amerikaanse landen en en militaire en diplomateke ver tegenwoordigers van Engeland, Frankrijk, Australië en nationa listisch China. De oefeningen staan onder lei ding van generaal Robert Mon- taque, opperbevelhebber der Amerikaanse strijdkrachten in het gebied van de Caraïbische Zee. Generaal Montaque verklaarde tegenover verslaggevers: „De oefeningen worden gehouden l.v.m. de huidige internationale ontwikkelingen". Aartsbisschop Makarios heeft te Athene verklaard, dat hij be reid is met de Britse regering te onderhandelen, mits Groot-Brit- tannië door een bepaalde daad zijn goede wil toont door bijvoor beeld het opheffen van de nood maatregelen op Cyprus. Hij zei dit woensdag in een ge sprek met 't Britse socialistische parlementslid Brockway. Brockway zei donderdag, dat de aartsbisschop heeft gezegd te willen spreken over zelfregering als eerste stap in de richting van zelfbeschikking voor de Cyprio ten. Verder zei Makarios aldus de „Eleftheria", dat geen beslissing over de politieke of strategische toekomst van Cyprus voor de Cyprioten bindend is, die geno men is in hun afwezigheid. Makarios zei dit in een com mentaar op berichten volgens welke een regeling over Cyprus was getroffen op de conferentie op de Bermudaeilanden tussen Groot Brittannië en de Ver. Sta ten. Cyprus zou volgens dit ak koord een strategische en atoom basis voor de strijdkrachten van alle leden van de Navo worden. men beschouwt het als een uni lateraal document, waarin op eenzijdige wijze een bestemming wordt gegeven aan de inkomsten uit de kanaalrechten. „Het Egyptische memorandum heeft te Parijs geen groot opti misme gewekt", aldus gezagheb bende Franse kringen. VEILIGHEIDSRAAD GAAT SUEZKWESTIE BESPRE KEN De Ver. Staten hebben woens dag de voorzitter van de veilig heidsraad, de Brit sir Pierson Dixon, verzocht de raad zo spoe dig mogelijk by een te roepen voor een bespreking van de Suez- kwestie. De raad zal voor dit doel heden middag bijeenkomen onder voor zitterschap van sir Pierson Dixon. Vanaf 1 mei zal de Amerikaan Henry Cabot Lodge als voorzit ter van de veiligheidsraad op treden. 1 De Westelijke mogendheden hopen Nasser in een positie te manoeuvreren, die meer in de lijn ligt van de „zes eisen" voor een regeling van de Suezkwestie, die de veiligheidsraad in oktober van het vorig jaar heeft goedge keurd. Deze zes grondslagen houden ook de bepaling in, dat het Suez kanaal „geïsoleerd moet worden van de nationale politiek van elk land". Een woordvoerder van de Ver. Staten deelde later mee, dat de zes grondslagen een kernpunt vormen van de Amerikaanse po litiek inzake de Suezkwestie. Hij weigerde echter inlichtin gen te verstrekken over de Ame rikaanse interpretatie van deze grondslagen. In antwoord op een verzoek van de regering van Laos aan de Westelijke mogendheden om hun standpunt inzake Laos kenbaar te maken, hebben de regeringen van Groot-Brittannië, Frankrijk en de Ver. Staten in een woens dag gepubliceerde gemeenschap pelijke nota verklaard, dat zij het principe van het volledig gezag van de koninklijke regering van Laos over het gehele grondge bied van Laos steunen. Zij verklaren gekant te zijn te gen de voorwaarden, gesteld door de (communistische) strijdkrach ten van de Pethet-Lao voor de wederopneming van deze strijd krachten in de nationale gemeen schap. VEERTIEN BIGGEN IN NEGEN DAGEN. Bij de veehouder H. Kroon aan het Korte Holk te Nijkerk wierp een zeug 9 dagen geleden tien gezonde biggen. Woensdag wer den nog eens vier, eveneens ge zonde biggen, geboren. Ook de zeug is gezond. „Het is een groot geluk voor het Oostenrijkse volk dat Oos tenrijk tot geen enkel blok be hoort zoals de Navo, waarvan de organisatoren op het ogenblik bezig zijn atoombases in de aan gesloten landen aan te leggen", aldus de Russische vice-premier Mikojan tijdens een diner, die de Oostenrijkse kanselier Raab hem woensdag in Wenen aanbood, Mikojan verzekerde voorts dat de Russisch-Oostenrijkse verhou dingen aanzienlijk verbeterd zijn en dat de Sowjet-Unie bereid is de economische betrekkingen op een grondslag van volstrekte ge lijkheid te verbreden zonder er enige politieke voorwaarde aan te binden. Mikojan zou functionarissen van de Oostenrijkse Bank ver teld hebben, dat zijn enige be trekking met banken dateert Van 1917 toen hij de Russische Natio nale Bank in Tiflis beroofde. Dit is een toespeling op een bank overval door Mikojan en Stalin in Georgië om aan geld voor de communistische partij te komen. BOLLEN EN BLOESEM. In de bollenstreek staan thans overal uitgestrekte tulpenvelden in bloei. Zaterdag 27 april zal in Lisse het jaarlijkse kindercorso worden gehouden. Om 3.00 uur wordt gestart bij de gebouwen van N.V. Holland's Bloembollen huis. In de Zuidhollandse bloesem- gebieden vindt men thans de pere- en pruimebomen in volle bloei. De streek-V.V.V. „West-Betu- we en Bommelerwaard" meldt, dat, bij blijvend gunstige weers omstandigheden gedurende het weekend van 27/28 april ook de appelbomen in de Betuwe volop zullen bloeien. De A.N.W.B. heeft een bloesem wandeltocht uitgeschreven, van uit Geldermalsen, op 27 en 28 april, die begint bij het stations koffiehuis te Geldermalsen. SLECHTE GANG VAN ZAKEN IN KOOLSTREEK. Op de woensdag gehouden al gemene vergadering van de vei ling vereniging de Noordermarkt- bond te Noordscharwoude, heeft de voorzitter, de heer P. Duijves, met enkele cijfers de precaire toestand van de Langedijker koolverbouwers weergegeven. De veilingomzet van 1 januari tot en met 20 april bedroeg slechts an derhalf miljoen gulden tegen vijf miljoen in dezelfde periode van 1956. De volgende hoeveelheden (tussen haakjes de cijfers van de doorgedraaide kool) werden in de eerste vier maanden van dit jaar aangevoerd: Rode kool 385 (71), gele kool 132 (14), witte kool 945 (540). FELLE BRAND LEGT VEESCHUUR IN AS. Omstreeks half tien woensdag avond is er brand ontstaan in een grote schuur bij de boerderij van de heer J. Zonneveld aan de Kijkduinsestraat 573 te 's-Gra- venhage. Een kwartier later lag deze schuur geheel in as. De fel le wind joeg de vlammen door het hout van de schuur en deed vonkenwolken metershoog op waaien. Een koe, die de komende nacht waarschijnlijk zou hebben gekalfd, drie kalveren en een geitje kwamen in de razendsnel om zich heen vretende vlammen om. De Haagse brandweer rukte uit met groot materieel. Zij nam ook alle voorzorgen om de wa tervoorziening geen gevaar te laten lopen, omdat de boerderij van de heer Zonneveld in een omgeving ligt waar mogelijk wa ter van grote afstand zou moeten worden aangevoerd. Enorme wolken van vonken woeien over naar andere gebou wen, zoals een hooischuur, en 'n veeschuur, waarin acht kalveren en een stamboekstier stonden. Brandweerlieden richtten daar om onmiddellijk hun stralen op deze gebouwen. Deze schuren liepen temeer gevaar omdat de felle wind de vlammen steeds hoger en verder joeg. Ze konden echter gespaard worden. De heer Zonneveld, die verze kerd is, verklaarde dat er ge stookt is met een waterfornuis in de nu afgebrande schuur. Er zou daarbij een brandje zijn ont staan, dat hij zelf heeft geblust. De heer Zonneveld sliep reeds toen de brand werd ontdekt. De vuurzee was van grote af stand te zien. Honderden Hage naars gingen naar de brand kij ken, veroorzaakten met hun voertuigen bijna opstoppingen en gaven politiemannen handenvol werk met het vrij houden van het terrein van de brand voor de brandweer. CLANDESTIENE ZENDER OPGESPOORD. Opsporingsambtenaren van PTT hebben in samenwerking met de gemeentepolitie van En schedé de clandestiene zender „De Blinde Vink", die ook wel uitzond onder de naam „De Bon tekoe", opgespoord en in beslag genomen. Proces-verbaal is op gemaakt tegen de 25-jarige J. H. G. te Enschedé. IN SLOOT VERDRONKEN. In de nacht van woensdag op donderdag hebben twee politie agenten in een kloot van een volkstuincomplex aan het Toe pad te Rotterdam het stoffelijk overschot gevonden van de 53- jarige A. Hoppenbrouwer van de Crooswijkseweg. Zijn echtge note had de politie gewaar schuwd omdat hij 's avonds laat nog niet thuis was geko men. De man was naar zijn tuin gegaan en men vermoedt, dat hij bij het waterscheppen in de sloot is gevallen. KORTE FELLE BRAND IN DE JORDAAN. Vrouw en kind te nauwer nood gered. Een brandende petroleumkar chel, door een moeder omgesto ten terwijl zij haar zoontje was te, is de oorzaak van een korte felle brand, die donderdagoch tend in het hart van de Amster damse Jordaan enkele kamers van drie étages in een geblaker de massa veranderde. Tegen tien uur brak de brand uit in de keuken op de eerste étage van het pand aan de eer ste Looierdwarsstraat. Mevrouw Morren was daar de kleine Ro nald aan het wassen. Ze greep een handdoek en stootte daar mee het petroleumkacheltje om. Ze zag een grote vuurgloed, greep het kind en wilde in haar angst uit het raam springen. Een voorbijganger, de heer H. Panhuijsen, zag het gevaar, trapte de deur in en rende naar boven. Hij slaagde erin moeder en kind veilig buiten te bren gen, evenals de op de tweede verdieping wonende mevr. J. Brouwer met haar twee-jarig zoontje Peter. Het echtpaar van de derde verdieping kon even eens het brandende gebouw bij tijds verlaten. De uitgerukte brandweer, in groot alarm wierp met zeven stralen grote hoeveelheden wa ter in het brandende gebouw. Binnen het half uur was men de brand meester. De zestig duiven van de bewoners der bo venste étage konden niet in vei ligheid worden gebracht. Ze kwamen in de vlammen om. Om half twaalf donderdag morgen werd een brand gemeld, die was uitgebroken in de kelder en opslagplaats van de woning inrichting Hulshoff aan het Spui te 's-Gravenhage. De brandweer rukte onmid dellijk met groot materiaal uit naar het in de binnenstad ge legen grote gebouw, hoek Spui- Kalvermarkt. Onder leiding van de commandant van de brand weer, de heer H. J. van Oost veen, slaagde men er vrij spoe dig in de brand met nevelstra- len te blussen. Er had zich in de kelderruim te een grote hitte ontwikkeld. De vlammen hadden reeds voed sel gevonden in de houten vloe ren van de boven de kelders ge legen twee grote étalages aan de voorzijde van het Spui. De étalages werden spoedig ont ruimd. De brandweer hield de brand beperkt tot de kelderruimte, waar een grote hoeveelheid meu belen, waaronder vele bankstel len, geheel verkoold uit de kel derruimte werden gedragen. Er is voor duizenden gulden schade aangericht. Ongeveer twee weken geleden brak in de woninginrichting Hulshoff eveneens brand uit, toen in de bovenverdieping. In verband daarmee gold er reeds een week rookverbod in deze on derneming. Een tiental minuten voor 't uitbreken van de brand was nog een der leden van hét personeel in de kelder en op slagruimte. Op dat ogenblik werd nog niets van een begin van brand waargenomen. Door J. FLETCHER 7) Nadruk verboden. „Populaire auteurs merkte hij op, zijn zowel van naam als van gezicht niet onbekend. Hun por tretten staan in de kranten, heel veel mensen die zij niet kennen, kennen hen wel. Ik vond het niet nodig dat zekere mensen of in elk geval een bepaald persoontje in BryChester je zou den zien vanmorgen. Packe, dat is de reden. Hoe kwam je hier?" „Jimmie Trickett bracht me met zijn auto". „En wie eh is die Jimmie Trickett 'n vriend?" „Ik dacht, dat je iedereen ken de, zei Packe. Jimmie Trickett is de gefortuneerde bezitter van het wereldbekende geneesmid del Tricketts-tabletten een patente remedie. De oude Tric kett die nu gestorven is liet het hem na; 't brengt hem per jaar gemiddeld een twintig duizend op. Jimmie is een arge loos en beminnelijk jongmens, een van de goede soort je moet beslist met hem kennisma ken, Scraye; je zult hem amu sant vinden". „Haal hem dan voor de lunch", zei Scraye. „Wij jij en ik kunnen daarna dan praten". „Neen, we zullen eerst afhan delen. Jimmie zit best in de kof fiekamer, je kunt hem daarna even goed nog zien. Nu, wat is er aan de hand? Iets, natuurlijk of wilde je nog langer door gaan met dit verstoppertje spe len?" „Iets?" riep Scraye uit. Iets? m'n hemel dat zou ik denken. Iets waarop je je her sens degelijk kunt oefenen. Maargeen woord voor we geluncht hebben, daarna zal je alles horen". „Neen nog eens ik wil alles nu direkt weten. Stuur de kellner weg, we kunnen wel op ons zelf passen. Je zult mijn eetlust verdrijven door me te laten wachten sinds ik je laatste telegram ontvangen heb zit ik als op spelden". „Ik zit al van vanmorgen ze ven uur op distels en doornen' lachte Scraye. Hij liep naar een der vensters en keek op het plein, dat ingesloten was door de machtige muren van de ka thedraal. Opeens liep hij snel terug en keerde zich om. „Packe!" zei hij. „Kom hiei hier deze hoek van het raam en kijk langs deze blin den. Zie je die mensen daar uit de Noord-poort komen daar die drie?" „Let speciaal op de jongste van de twee vrou wen". Packe, die gewillig gehoor zaamde aan deze geheimzinnige opdracht, verborg zich half in het venstergordijn en keek naar buiten. Hij zag drie mensen, die van uit de kathedrale poort het plein overstaken een bejaar de heer, het uiterlijk van een officier, een dame, die waar schijnlijk zijn echtgenote was en een jongere dame, slank en met een mooi gezicht, die met een grote levendigheid tegen haar beide gezellen praatte. „Wel? ik zie ze. Wat is er mee?" „Ken je een van hen?" „Niet een! wie zijn het?" „Drie van m'n gasten. Ik wist, dat ze naar Brychester zouden gaan. Daarom wilde ik ook niet, dat je langs de normale weg kwam. Ik wilde niet, dat die da me, met die prachtige hoed, je zou zien. Zij zou je eens mogen kennen van gezicht, hoe dan ook. Je kent haar niet?" „Ik ken geen van drieën nooit van te voren gezien". „De oude heer is kolonel Dur ham de oude dame is zijn vrouw. En de jonge liever jongere dame is mevrouw Wythenshawe. Bekijk haar voor al goed. Het is een gelukkig toe val, dat ik hen nu juist zag; ren. Ik wilde je haar juist gaan beschrijven, maar ik bezit niet die gave van een beeldrijke taal. Nu kan je haar zelf zien". „Het is onbetwistbaar een knappe vrouw, vond Packe. Charmant! En wie is die me vrouw Wythenshawe?" Scraye lachte. De deur ging open en de oberkellner rolde een welvoorziene tafel naar bin nen. „Verlos ons van die man", fluisterde Packe, terwijl hij van het venster liep. Ik zal noch het brood aanraken, noch de li keur proeven voor ik voldoe} ning gekregen heb. Scraye wachtte tot de man de kamer verlaten had. „Goed!" zei hij; „alla dan je kent onze statie-zalen op Scraye?" „Natuurlijk „Herinner je je de Koningin- ne-zaal nog in bijzonderheden?" „Zeker, en ook dat het bedde- linnen niet meer gewassen is sinds koningin Elisabeth er in sliep". „Herinner je je ook nog het kabinet in die zaal; waarin we verschillende erfstukken bewa ren?" „Ja". „En het kruis, dat de Tsaar van Rusland mijn grootvader schonk". „Ja natuurlijk". „Prachtig! Dat kruis is gesto len „Gestolen!?" Gestolen verduisterd t-~ ontnomen gegapt alles wat je maar wilt. Het is ver dwenen. Daarom riep ik jou. Het was als een ingeving dat ik het zal me veel moeite bespa- aan je dacht. Ik zei tegen me zelf: Ik kan niet toestaan, dat de politie haar neus in deze zaak steekt en ik wil ook geen particuliere detective gebrui ken. Er is nogNicholson Packe, die zijn tijd doorbrengt met het schrijven van sensatie volle romans hij gaat altijd op papier om met geheimzin nigheden en moordenaars en inbraken en dergelijke; hier is een kans voor hem om een my sterie in het werkelijke leven mée te maken. Dusnu ben je hier (Wordt vervolgd.) ZATERDAG 27 APRIL. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gewijde muziek; 7.45 Morgengebed en liturg kal.; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 8.50 Voor de vrouw (9.359.40 Waterstan den); 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gram.; 10.30 Ben je zestig?; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gr.; 12.00 Middagklok-noodklok; 12.03 Pro menade ork. (12.3012.33 Land en tuinbouwmeded.); 12.55 Zon newijzer; 13.00 Nieuws en Kath. nws; 13.20 Mil. kapel; 13.55 Gr.; 14.00 Caus.; 14.15 Gram.; 14.20 Engelse les; 14.40 Boekbespr.; 14.50 Lichte muz.; 15.10 Kroniek van letteren en kunsten; 15.45 Franse chansons; 16.00 Voor de jeugd; 16.50 De schoonheid v. h. Gregoriaans; 17.20 Lichte muz.; 17.35 Amus. muz.; 17.55 Licht» muz.; 18.15 Journalistiek week- overz.; 18.25 Gram.; 18.30 Pari. overzicht; 18.40 Gram.; 18.45 Re- gerinsuitz.; 19.00 Nws; 19.10 Com mentaar op het nws; 19.15 Ka- merork.; 20.10 Caus.; 20.30 Act.; 20.45 De gewone man; 20.50 Ge- var. progr.; 2.10 Cabaret; 22.35 Wij luiden de zondag in. (Aan sluitend: Avondgebed en liturg, kal.); 23.00 Nws; 23.15 Nieuws in Esperanto; 23.25 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7,10 Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nws; 8.18 De ontbijtclub; 9.00 Voor de vrouw; 10.00 Caus.; 10.05 Morgen wijding; 10.20 Gram.; 10.25 Dans- muz.; 10.50 Buitenl. weekoverz.; 11.05 De familie Doorsnee; 11.35 Pianorecital; 12.00 Gram.; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Vara- varia; 13.20 Roemeens ork.; 13.45 Sportpraatje; 14.00 Voor de jeugd 14.35 Zanggroep; 14.50 Boekbe spr.; 15.05 Top songs; 15.30 Caus.; 15.45 Concertgebouworkest; 16.40 Caus.; 16.55 Instr. kwintet; 17.20 Act.; 17.50 Gram.; 18.00 Nws en comm.; 18.20 Ballroomork.; 18.45 Gram.; 19.00 Artistieke staalk.; 19.30 Caus. 19.40 Idem; 20.00 Nws; 20.05 Gevar. progr.; 22.00 Soc. comm.; 22.15 Amateursuitz.; 22.40 Politipatrouilles, documentaire; 23.00 Nieuws; 23.15 Opsporing verzocht. BRUSSEL: 12.00 Gram.; 12.30 Weerber.; 12.34 Gesproken aperi tief; 12.45 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.11 Radio-almanak; 14.30 Ra diojournaal; 15.00 Gram.; 15.15 Accordeonspel; 15.30 Gram.; 15.45 Accordeonsp.; 16.00 en 16.15 Gr.; 16.45 Engelse les; 17.00 Nieuws; 17.10 Dagklapper; 17.20 Liturgi sche zangen; 17.30 Gevar. muz.; 18.00 Jazzmuziek; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 en 19.45 Gram.; 20.00 Cabaret; 21.00 Gram.; 21.15 Amus. orkest; 22.00 Nws; 22.11 Verzoekprogramma; 23.00 Nieuws; 23.05 Gram.

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 5