Uit de Provincie Binnenlands nieuws DIEFSTAL ZEEPOST Een ongezond leven? AGENDA BE PAASDRUKTE OP DE SCHELDE VEREN TERNEUZEN AXEL. Lezers die schrijven. STOFFELIJK OVERSCHOT STOKER „GUNNARD" GEBORGEN Het mooie weer gedurende de t>eide Paasdagen heelt er toe ge teld. dat de veerdiensten over de Schelde een topprestatie hebben moeten leveren, waarvan zij zich op keurige wijze hebben gekwe ten. zij het dan ook dat op enkele veren na de officiële laatste vei - binding, nog heeft moeten door varen om ook de laatste achter gebleven auto's naar de overkant te brengen. Werd op de eerste Paasdag de veerdienst VlissingenBreskens onderhouden met de Prins Bern- hard en de Koningin Wilhelmina, Paasmaandag werd de veerboot Koningin Wilhelmina vervangen door de grotere Koningin Juliana, Ondanks deze grotere vervoers capaciteit moesten er vanaf 10 uur des morgens regelmatig een 150-tal stuto's blijven staan tot de volgende overvaart. Geschat werd dat op de dienst Vlissingen— Breskens 24 a 2500 auto's zijn vervoerd. -VPPELEXPORT OPNIEUW GROTER. Et blijft in het buitenland sen goede vraag bestaan naar onze appelen en in de eerste week van april was de export opnieuw groter dan in de voor baande week. Ruim 2 miljoen kg werd in de eerste week van april voor export verzonden. Vooral West-Duitsland was een zeer goede afnemer, namelijk in deze week 1243 ton appelen. Het merendeel voor West-Duitsland kwam uit De Betuwe. De Goud- je inette nam de voornaamste piaats in. In Zeeland werd vooral voor Ttanse en Belgische rekening gekocht. Hier bestaat de aan voer meer uit rassen als „Gol den Delicious" en Jonathan. Vaar Frankrijk gingen in de eerste week van april 426 ton appelen, voornamelijk „Golden Oelicious" en naar België wer- aien in deze week 334 ton appe len verzonden. De prijzen liepen in de afge lopen week opnieuw iets op. "VfeoT de goede kwaliteiten „Gol- 4en Delicious" werd boven een gulden per kilo betaald. Ook de «cportgeschikte Jonathan was duurder. Op de buitenlandse markten somen steeds meer appelen van He nieuwe oogst uit de zuidelijke inden. Deze zijn echter ook wet duur, zodat de concurren tie hiervan voor het Nederland se fruit van de oude oogst, nog niet groot is. {VENPRIJZEN LOPEN NOG OP. Ook deze week is er weer spra ke geweest van een levendige «ienhandel. Ondanks het ver gevorderde seizoen werden op nieuw flinke kwantums geëxpor teerd. vooral naar Engeland. Dit land is reeds enkele weken de belangrijkste afnemer van onze uien. In de eerste week van april werden 1476 ton uien ver zonden en toen gingen er naar Engeland 1116 ton. De afgelopen week lag de verhouding nog meer in het voordeel van Enge land. Onder de flinke vraag van Engelse zijde liepen deze week de prijzen opnieuw op en op het laatst van de week werden voor de goede partijen exportgeschik- te middelkwaliteit prijzen be? steed welke liepen tot 37 ct. per kg. In het begin van de week werd regelmatig gehandeld op plm. 35 cent per kg. Het aanbod is nu geheel af komstig uit de koelhuizen. Het blijkt wel dat de beste partijen tot het laatst zijn bewaard, hier door is er op het ogenblik min der uitval dan enkele maanden terug toen uit de luchtgekoelde bewaarplaatsen werd geruimd. beschikt deze over een uitgebreidT De verdere uitslag was als 'volgt: koud buffet. Het is verder de be- ddeling van de heer Koulen er ook specifiek Surinaamse ge rechten te presenteren. WOENSDAG' 24 APRIL. HILVERSUM 17.00 Nieuws 710 Gewijde muziek; 7.45 Een «oord voor de dag; 8.00 Nieuws; Ufö Gram.; 9.00 Voor de zieken; 155 Voor de vrouw; 9.30 Gram.; $35 Waterstanden; 9.40 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Ge deeltelijk uitz. van de jaarver gadering Chr. Hist. Unie12.00 Pianorecital12.30 Land- en MaiDbouwmed.1233 Gr.; 13.00 STieuws; 13.15 Met PIT op pad; 320 Lichte muziek; 13.45 Ka- joerork.1430 Gram.15.30 In jerscolaire jeugdtournooi16.00 Voor de jeugd; 17.20 Gram.; U/tB Beursberichten; 17.45 Gr.; JJW Dubbel Mannenkwartet $30 Spectrum Chr. organisatie- *«;n18.30 Lezing; 19.00 Nws; 3.10 Orgelconcert; 19.30 Buiten bands overzicht; 19.50 Gram.; 3100 Radiokrant; 20.20 Concert gebouworkest; 21.05 Klankbeeld, •135 Sopraan, alt en piano; XL55 Filmbeschouwing22.05 Sa amorkest 2235 Reportage22.45 Avondoverdenking23.00 Nws; 23.15 Sportuitsl.23.20 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws, 710 Gym.; 730 Gram.; 733 De «rtbijtclub8.00 Nieuws; 8.18 De antbijtclub8.50 Voor de vrouw ®D0 Boekbespr.; 10.05 Morgen wijding; 1030 Gram.; 11.35 Me- tmpole orkest, kinderkoor en H»eisjeskoor12.30 Land- en tuin- bouwined.12.33 Voor het plat teland; 1238 Lichte muziek; 13230 Nieuws; 13.15 Tentoonstel- ifcigsagenda13.18 Lichte muz.; 13J5Ü Medische kroniek; 14.00 Gram.1430 Voor de jeugd, 1600 Voor de zieken; 16.30 Gr.; Ï7JJ0 Pianoduo; 1730 Lichte mu ziek' 17.50 Regeringsuitz.18.00 «tieuws; 1830 Instr. kwartet; 18j40 Act.; 18.50 Pianospel; 19.00 Voor de jeugd; 19.10 Toespraak; 1835 Varia; 19.30 Voor de jeugd; 3000 Nieuws20.05 Tussen de re gels door; 20.15 Hoorspel; 21.35 3Jtm. strijkorkest; 22.00 Cause- -lif22.15 Pianorecital; 22.30 Kin deren van de rekening22.50 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.15 Gr.; 2330 Soc. nieuws in Esperanto. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; I2J5 Pianorecital; 1230 Weerbe richt; 12.34 Pianorecital; 13.00 Nieuws; 13.11 Gram.; 14.00 Gev. urogr.15.00 Orkestconc.; 16.05 Koersen16.07 Gram.; 16.30 Ka- asermuziek; 17.00 Nieuws; 17.10 Zang en piano; 17.50 Boekbe spreking 18.00 Lekenmoraal en jfiiiycfie 1830 Voor de solda ten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 2BJ6C Hoorspel; 21.15 Gr.; 22.00 SGeuws; 22.11 Vioolrecital; 22.45 Erwn.; 22.55 Nieuws. „KIimop"-Paasei-actie. Reeds te half twee in de nacht van vrijdag op zaterdag waren enkele volwassenen op pad om de kinderen voor wie deze attrac tie door de middenstandsvereni ging „Terneuzen-Klimop" was ge; organisserd, vóór te zijn, als zij in de morgenuren hun speurtocht door de stad zouden aanvangen op zoek naar de verstopte stenen paas-eieren. Het was dan ook niet te verwon deren, dat, toen wij des morgens om 7 uur aan enkele zoekende kinderen vroegen of ze al eieren hadden gevonden, teleurgesteld ten antwoord kregen: „Die zijn vannacht al door de „grote men sen opgeraapt!" Wellicht, dat dit voor het be stuur van „Klimop" aanleiding zal zijn om voor het verstoppen naar een beter systeem uit te zien of anders, helaas, deze ver rassing voor de jeugd maar te beëindigen. De 100 in portieken, op venster banken en waar al niet, door de gehele stad verstopte eieren wer den gevonden en werden des na middags door de voorzitter van .Klimop," de heer W. Bliek, in het café ,,'s Lands Welvaren" bij de heer O. de Vries, omgeruild voor een groot chocolade Paas-ei, zodat in elk geval 100 kinderen met eén door „Klimop" aange boden verrassing huiswaarts kon den keren. Opening lunchroom „Porgy Bess." Zoals te verwachten was be stond er zaterdagnamiddag een zeer grote belangstelling voor de originele opening van de lunch room „Porgy Bess," welke door de heer F. Koulen in het pand Noordstraat 52 is ingericht. Tegen half drie trokken steeds meer belangstellenden naar de Markt en het getal groeide nog sneller aan, toen om ruim half drie het geronk van een vlieg tuigmotor werd gehoord en een vliegtuig begon te kruisen boven de omgeving van de Markt om weldra de parachute met de sleu tel van de lunchroom uit te wer pen. Het was voor de op de MarKi samengestroomde menigte wei een teleurstelling, dat de wind de parachute uit de goede rich ting dreef en tenslotte terecht kwam op het dak van het filiaal van de N. V. Albert Heijn, in de Noordstraat. Niet lang daarna verscheen de 5-iarige Willy Jonker met para chute met de vergulde sleutel om daarna de echte sleutel aan de waarnemend burgemeester, wethouder M. de Vos, die wegens uitstedigheid van burgemeester Teilegen de honneurs voor de ge meente waarnam en de officiële opening verrichte, te overhandi gen. Even daarna verliet de 5- Tarige onder bescherming van z n moeder de zaak met een grote Paastaart. Met begrijpelijke trots toonde de heer Koulen zijn gasten het in terieur van zijn nieuwe zaak. Het is precies naar mijn smaak zo zei hij, „Exotisch aan Wester se begrippen aangepast Er zijn dan ook bewonderenswaardige kleurencombinaties: de loei be dekking, de overgordijnen en de tafelkleedjes vormen met de ver lichtingsornamenten iets aparts. De wandversieringen vallen wel het meest op. De muurschildering van Lou te Bosch kwam, nu alles kant en klaar is. veel beter tot zijn recht. De eerste gasten uit het publiek werden bijzonder har- tel ijk ontvangen en zeker het ge zelschap Engelse jongedames, die nieuwsgierig binnenkwamen en alles „beautiful" vonden: lunch room en gastvrijheid. De heer M. de Vos, wethouder van Openbare Welken, die na mens het gemeentebestuur de opening verrichtte, bood de heer Koulen zijn hartelijke gelukwen sen aan. ..Op geruisloze maar rea listische manier is deze zaak ge opend". zo zei de heer De Vos. Achter de gesloten ramen ge beurden voor de buitenstaander dingen, die pas bekend werden toen het bericht in de krant ver scheen. Hij wenste de heer Kou len veel succes en was er van overtuigd, dat deze lunchroom in een behoefte zal voldoen, zeker voor wat betreft de vreemdelin gen. Het ontbreekt u beslist met aan initiatief, zo ging de wethou der verder, en daar verheugt het gemeentebestuur zich over. ib.l wenste tenslotte de heer Koulen hetzelfde succes en goede naam als in zijn zaak aan de overkant. Naast de verversingen die men in iedere lunchroom kan krijgen Lezing voor Aquafauna De Axelse aquariumvereniging „Aquafauna" nodigt zo nu en dan een deskundige uit voor het be handelen van een speciaal onder deel van hun hoogst interessante hobby. Eigenlijk kunnen dit cur susvergaderingen worden ge noemd, want zij zijn over het al gemeen zeer leerzaam en dit moet er op den duur toe leiden, dat deze mooie liefhebberij, het houden en kweken van exotische miniatuur visjes, met kennis van zaken kan worden uitgevoerd. Zo had de vereniging nu in haar midden de heer Sleehtenhorst uit Leiden om te spreken over de vis sen in hun milieu. Deze causerie was zeer onderhoudend en zal zeer zeker weer bijdragen om het experimenteren, b.v. met het kwe ken, meer succes te hebben. De heer Sleehtenhorst ging eerst het milieu van de dieren na. Om dit precies vast te stellen is een hele reeks van onderzoekin gen nodig. Als men ergens in een weidesloot een stekelbaarsje ziet zwemmen kan men nog niet zeg gen, dat dit daar in zijn milieu leeft, want ook op tal van andere plaatsen kan men.dit visje aan treffen. Men kan b.v. van de Chi nese danio, waarvan men zegt, dat zij leeft in de bergmeren bij Hongkong, niet zo maar zonder onderzoek toegeven, dat daar haar milieu is. Misschien zijn de ze visjes daar in de paartijd naar toegekomen om er nadien weer uit te verdwijnen. Het milieu hangt af van het tijdstip van het jaar e'n van de leeftijd of periode van ontwikkeling van het dier. Daarom kunnen alle milieube schrijvingen best tout zijn, aange zien op een bepaald moment alle vissen trekken naar hun broed gebied. De konsekwenties hiervan zijn soms groot, omdat bij import de kweek op een bepaalde plaats niet lukt. Soms kunnen zeer dure aquariums totaal verkeerd zijn samengesteld. Uitvoerig behandelde spreker de trek van de vissen tussen de broedplaatsen en ander water. Het is algemeen bekend hoe enorm veel eijes worden afgezet en hoe weinige er van overblij ven. Er zijn ook vissen die beter gedijen in een aquarium dan in de vrije natuur, daar hun natuur lijke vijanden er niet in voorko men. Men probeert datgene wat men in de natuur mist na te boot sen. Dit lukt niet altijd. Dit ziet men b.v. bij de ooievaars in ons land Ondanks het nabootsen van nestbakken vermindert het aan tal bevolkte nesten. Terugkomende op het leven in het aquarium behandelde hij de paringsdaad en de noodzaak hier voor een kweekbak aan te leg gen en de juiste planten er in aan te brengen. De praeses der plaatselijke ver eniging, de heer M. Wondergem, die de vergadering en de spreker hartelijk toesprak, liet eerst het huishoudelijk gedeelte van de agenda afwerken, vóórdat de heer Sleehtenhorst. zijn causerie aanving. In een vacature in het bestuur werd voorzien door de benoeming van mej. Wondergem. Zaterdagmiddag hebben de le den onder leiding van de heer Sleehtenhorst een excursie ge maakt naar het „Groot Eiland." Wielerkoers voor nieuwelingen. Na afloop van de voetbalwed strijd Axel—R.A.C. begaven zich de vele honderden bezoekers naai de kom der gemeente om zich te voegen bij de liefhebbers van de wielersport voor het volgen van de koers voor nieuwelingen over een afstand van 60 km. In deze spannende koers wist P. van Heese uit Hoogerheide zich al spoedig van de overige deelnemers ut te scheiden om zijn voorsprong niet meer ai te staan Hij eindigde dan ook onbedreigd als eerste in een tijd van 1 uur en 41 minuten. 2. F. Schrauwen, Ossendrecht; 3. Van de Vijver, Axel; 4. J. van Espen, Axel; 5. Jos. Linders, Roo sendaal; 6. G. Heeren, St. Willi- brord; 7. G. Raas, 's-Heerenhoek; 8. C. de Schipper, Kapelie: 9. G. de Visser, Hansweert en 10. B. Wieles Terneuzen. In enkele café's was gelegen heid tot dansen, waarvan velen na het beëindigen van de sport evenementen gebruik maakten, zodat het tot het sluitingsuur ge zellig druk was. 'N HEITJE VOOR EEN KARWEITJE. De leden van De Nederlandse Padvindersver eniging; De Nederlandse Gidsenbeweging Het Nederlandse Padvindsters- gilde; De Verkenners van de Katholieke Jeugdbeweging spelen allemaal het Spel van Ver kennen, dat vijftig jaar geleden voor het eerst werd beoefend en thans aan meer dan tien miljoen meisjes en jongens over de ge hele wereld verspreid veel genoe gen biedt. Eén eis van dit spel is: zélf doen, zélf de zaken opknappen. Om dit ten uitvoer te kunnen brengen organiseren we al 5 jaar de aktie: ,,'n heitje voor een kar weitje." teneinde zélf het beno digde geld, dat ook wij nu een maal niet kunnen missen, te ver dienen. We vragen dus niet om dit geld, maar we willen er graag voor werken. Daarom doen we ook dit jaar weder een beroep op alle ingeze tenen van Terneuzen. waar deze week de aktie wordt ingezet. Geeft U het meisje of de jongen de heden, woensdag of donder dag bil U aanbelt, een karweitje op te knappen. We twijfelen er niet aan of onze aktie zal ook in 1957 met succes bekroond worden. DE GEZAMENLIJKE P. V.-ORGANISATIES. Bij het lichten van de vorige week dinsdag door een ketelont ploffing gezonken sleepboot Gunnard" kon het stoffelijk overschot geborgen worden van de 22-jarige stoker P. Hagen., die gewoond heeft in de Wilgen straat te 's-Hertogenbosch. MOTORRIJDER VERONGELUKT Op de provinciale weg tussen Westzaan en Zaandijk is de 33- jarige motorrijder N. J. Spreeuw uit Santpoort zaterdagmiddag bij het passeren door een personen auto gegrepen en daarbij zwaar gewond. Bij aankomst in liet gemeente lijk ziekenhuis te Zaandam was het slachtoffer reeds overleden. VELDSLAG OP DE AMSTER DAMSE NIEUWENDIJK. Zaterdagavond omstreeks half elf kreeg een 20-tal Canadese mi litairen, van wie de meesten naar de politie mededeelt dron ken waren, het op de Nieuwén- dijk te Amsterdam aan de stok met een aantal burgers. Toen de agenten van de radio-autodiënst op het terrein van de veldslag ar riveerden, zagen zij de Canadezen in een massa-gevecht gewikkeld met circa 100 burgers. De vech tende menigte werd door de agen ten met gummistokken uit elkaar geslagen, waarna de rust spoedig was hersteld. SCHOTEN BIJ AUTODIEFSTAL Een agent heeft op de Haagse Amsterdamse Veerkade 2 keer moeten schieten voordat de 24- jarige zeeman J- C., die een po ging tot het stelen van een Fran se personenauto deed, zich liet arresteren. De zeeman is is in verzekerde bewaring gesteld. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn be zorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië'. m.s. „Yapeyu", 24 april. Australië: s.s. „StrathrAore", 22 april. Brazilië: m.s. „Zaanland", 22 april. Canada: s.s. „Maasdam", 24 april; m.s. „American Angler", 27 april. Chili: via New York, 24 april. Nederlandse Antillen: m.s. „Oberon", 22 april; m.s. „Attis", 26 april. Nieuw-Zeeland via Engeland, 27 april. Suriname: m.s. „Bonaire", 27 april. Brits-Oost-Af rika via Frankrijk, 27 april. Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpaketten geven de postkantoren. Velen leiden een ongezond, onnatuurlijk leven. Gevolgen slappe werking der orga nen. onzuiver bloed, verstopping. Daar door onstaan moeheid, hooldpijn, puistjes, aambeien enz. HERBESAN kruidenthee geeft het lichaam zijn natuurlijke werking terug Verkrijgbaar bij apotheker of drogist n I S0 per groot pak. voldoende voor maanden -ii— i H j i i - -i-i.e .a—eeaeee OUDE MAN BIJ AANRIJDING GEDOOD. Bij het oversteken van de Utrechtfee Biltstraat is zondag middag 81-jarige J. S. uit Utrecht door de 27-jarige motor rijder J. D. F. uit Soest aange reden. Het slachtoffer is tijdens het vervoer naar het Stads- en Academisch ziekenhuis aan zijn verwondingen overleden. POGING TOT BEROVING VAN TAXICHAUFFEUR. Na bevestigend antwoord te hebben gekregen of de 55-jarige taxichauffeur een briefje van 100 kon wisselen heeft een vrij jonge onbekende zich donderdagavond van het station Hollandse Spoor naar het Bezuidenhout laten rij den. Daar liet hij herhaaldelijk stoppen en liep portieken in en uit. Nadien gat hij een adres in de wijk Morgenstond op. De hele rit was pl.m. 15 km lang. In de stille nieuwe wijk gekomen stap te hij uit en gaf de niets vermoe dende chauffeur een klap met een eind hout op het hoofd. Deze hield zijn positieven bij eikaar. De onverlaat ging op de loop. De chauffeur zette hem na, doch kon zijn aanvaller in liet duister niet volgen. WEER SPEELCLUBS IN BAARLE NASSAU De eigenaar van de „Woodside" club, een speelclub die enige tijd geleden op het omstreden gebied Baarle-Nassau was gevestigd, is van plan een nieuwe speelclub op dezelfde plaats op te richten. Deze dub zal ondergebracht worden in een stenen gebouwer zullen een oprijlaan en een grote parkeerplaats komen, want de speeiciubhoüder meent, dat hij ten minste enige jaren zijn club daar kan exploiteren. Hij verklaart een onderhoud te hebben gehad met een hoge autoriteit ir. België, die hem zou hebben gezegd, dat van Belgische zijde niet meer zal worden opge treden tegen speeiclubs, die op de enclave Baarle-Nassau worden geëxploiteerd. BOTSING. Een Belgische personenauto reed zaterdagavond om 10 uur op de Gulpenerberg te Gulpen in volle vaart tegen een autobus van de L. T. M., die op weg was naar Maastricht. De personen auto werd bestuurd door de Bel gische militair Schoenaert uit Genck, die deel uitmaakt van het Belgische leger in de Duitse be zettingszone. De naast hem zit tende dame Niemann uit Keulen werd ernstig gewond. Met een gecompliceerde beenbreuk en in wendige verwondingen o.a. aan het hoofd, werd zij in het zieken huis St. Annadal te Maastricht opgenomen. Ook de bestuurder vaïi de wagen werd naar het zie kenhuis te Maastricht overge bracht, doch op eigen verzoek is hij later per taxi naar Duitsland teruggekeerd. Toen de personenauto de Gul- penerberg afreed heeft de be stuurder gedimd voor de tege- moetrijdende autobus, die cven* eens'had gedimd. Waarschijnlijk heeft Sc'h. echter op stadlicht ge dimd, zodat hij in het donxer kwam te rijden en is gaan slin geren. Aan de linkerkant van de rij weg botste hij vervolgens tegen de bus, welks bestuurder reeds had afgeremd, omdat hij het on geluk zag aankomen. De perso nenauto werd gekraakt en kan worden afgeschreven. BEJAARD ENGELS ECHTPAAR LICHT GEWOND. In een hut van het Rijnpassa giersschip „Lorelei" der „Rhine Cruises Company," dat aan de Oosterkade te Rotterdam lag ge meerd, is in de nacht van zater dag op zondag brand uitgebro ken. In de hut bevonden zich de heer en mevr. Frederick Thomas Cramphorn uit Trynton, respec tievelijk 82 en 80 jaar oud, die lichte brandwonden opliepen. Na in het Havenziekenhuis te zijn bahandeld konden zij naar boort terugkeren. Aan boord van dit Nederlandse- schip, dat voor Rijnreizen wordt gebruikt, bevonden zich 19 En gelse passagiers en 8 leden van de bemanning. Het vuur was vlug geblust en beperkte zich tot eni ge schade aan hut en kleding. De oude heer heeft tegenover de politie verklaard, dat zij ge wend zijn bij een lichtje te sla pen. Daar elektrisch licht hun te scherp aan de ogen is, zijn zij altijd gewoon een kaarsje op een schoteltje op de vloer te zetten Dit hebben zij die nacht aan boord van het schip ook gedaan waarbij zij geen rekening hebben gehouden met het schommelen van het schip. INBREKERS AAN HET WERK. In de nacht van vrijdag od zater dag is ingebroken in de cellulose- lakfabriek van de firma Schreu- der Co te Lopik. In de kantoor ruimte werd een grote ravage aangericht en een daar aanwezige brandkast werd geforceerd. Een geldbedrag van circa 300 is ontvreemd. De dader ot daders hebben door de afgelegen ligging van het fabrieksgebouw alte tijd gehad voor een grondig onder zoek, waarbij alle bureaus en de brandkast volledig werden leeg gehaald en de papieren op de grond v/aren gesmeten. Behalve het geldbedrag werd echter niets ontvreemd. Ongewenste gasten hebben ook een bezoek gebracht adn de land bouwcoöperatie „Helpt Elkander" te Lopik. Door het verbreken van een ruitje kwam men bin nen; men haalde alles overhoop. De buit was hier nog geringer: ƒ3,50 en enkele postzegels. De rijkpoiitie meent, dat de daders naar uit de gevolgde taktiek en uit de verdere gegevens blijkt dezelfde personen zouden kun nen zijn die in de celluloselakfa- briek hebben ingebroken. Zeer waarschijnlijk is ook de serie re cente inbraken in IJsselstein door dezelfde dader(s) gepleegd MAN BIJ BRAND OVERLEDEN. Zondagmiddag omstreeks haLf drie is de 67-jarige heer F. Hitz uit Maastricht bij een binner, brand in zijn woning aan de Pa rallelweg aldaar overleden. Het is nog niet bekend of zijn dood het gevolg is van de sterke rookont wikkeling of een hartaanval. De brand werd door buurtbe woners ontdekt en geblust. Ver moedelijk is het gebruik van een flesje benzine in de nabijheid van een brandend gascomfoor de oorzaak. ZIJ HADDEN GEEN GOEDE PAAS. Een tweetal buitenlanders van de grote stroom toeristen, die reeds op Goede Vrijdag naar Am sterdam kwam, had geen goede paasdagen. Een Engelse dame, Shirley Jol lie uit Londen, aarzelde vrijdag avond bij het oversteken van het Rokin en werd door een tram aangereden. Met een hoofd- en een beenwond is zij in het Beatrixoord opgenomen. Een op de Stadhouderskade lo gerende Duitser, de 51-jarige S. Willms uit Dusseldorp, maakte de verkeerde deur open toen hij vrijdagnacht naar een zekere plaats wilde en stapte in het duis ter in het trapgat Hij viel van de trap en moest in bewusteloze toestand in het gemeentelijk ziekenhuis aan het Weesperplein worden opge nomen. Voorts zijn de bezitters van 2 automobielen en vier motorfiel sen de Paasdagen begonnen met diep in de zak te tasten. Vrijdag middag namelijk sloeg een voor een platte boerenwagen gespari nen paard op hol en rende met de wagen achter zich de Amstel veenseweg op. Van de daar ge parkeerde voertuigen werden twee automobielen en vier motor fietsen door de heen en weer slingerende boerenwagen bescha digd alvorens het paard tot be zinning en tot stilstand kwam. HEIDEBRAND BIJ VEENENDAAL. Zondagmiddag omstreeks vier uur is door nog onbekende oor zaak heidebrand ontstaan tussen Veenendaal en Amerongen, nabij de Slaperdijk. Ongeveer acht ha heide is in vlammen opgegaan. De brandweren uit Leersum, Veenendaal, Amerongen en Rhe nen hebben het vuur bestreden. NEDERLANDS SCHIP IN MOEILIJKHEDEN. Het Nederlandse motorvracht schip „Bergsingel" dat nabij Al giers in moeilijkheden verkeer de is tussen Djidjelli en Collo, aan de Noord-Afrikaanse kust aan de grond gelopen. Ondanks een zeer zware zee is de bemanning met behulp van de zgn. dingy" overgenomen dooi het vrachtschip „Le Legionnai re", die zich onmiddellijk na het opvangen van de noodseinen naar de „Bergsingel" had be geven. De kapitein is met vier leden van de bemanning aan boord gebleven. Door J. FLETCHER 4) Nadruk verboden. „Magnifiekmerkte de heer Trickett op, terwijl hij een ka mer binnentrad, waar een ont bijttafel, gedekt voor twee per sonen, tegenover een flauw brandende open haard was klaar gezet. „Reed door het park vóór ik hierheen kwam; daar hing de ijzel nog aan de bomen, Hollis." „Ja, werkelijk mijnheer," gaf Hollis toe. „Ik dacht, dat ik het vanmorgen ook zag, mijnheer, toen ik naar buiten keek. Kran ten mijnheer, „Times",,, Morning Post". Trickett nam een van de kran ten, die de huisknecht hem aan bood en liep naar de haard, waar twee gemakkelijke fau teuil stonden. In plaats van zich direct in een van de twee te la ten vallen, bekeek de bezoeker zichzelf eerst in de oude spiegel, een echte Hepplewhite, die op de schoorsteenmantel stond. Hij hield zijn hoofd naar rechts, toen naar links, bekeek zijn blond haar, zijn frifese gelaats kleur, zijn grote blauwe ogen, rekte ten slotte zijn slanke hals, draaide eens voorzichtig aan zijn snorretje en glimlachte ver genoegd. „Je ziet er perfect uit, Jimnue, mijn zoon!" mompelde hij. ,3e bent in uitstekende conditie. Ben benieuwd wat Packe voor ontbijt heeft." Op dit punt met zichzelf te vreden, keek de heer Trickett eens rond en ontdekte dat een koude wildpastei en een Heer lijke porkham het buffet ver sierden zijn ogen dwaalden naar beneden en zagen daar de inhoud van twee flinke rooster- schalen die op een daarvoor be stemd rek vlak boven de gloei ende kolen stonden. „Geroosterde tong. geroosterd spek, dito nier", zei hij stil voor zich heen. Prachtig! Sakkerloot de vroege morgen benutten is toch maar een goed ding. iets wat we goefl moeten vasthou den, ik zou- het nu voor geen geld van de, wereld willen mis sen. Laat eens kijken, wat er voor nieuws is". Voor meneer Trickett echter zijn krant kon openvouwen ging de deur open en trad zijn gastheer binnen, een levendige man van ongeveer dertig jaar met een glad geschoren gezicht en doordringende ogen, lenige en gespierde gestalte. Krachtig wreef hij zijn handen alsof hij van plan was vandaag alle be slommeringen aan de kant te zetten. Hij knikteglimlachend naar Tricket en nam de stapel brieven die naast zijn couvert lag. Het eerste was een telegram. „Hallo Jimmie!" zei hij. Je ziet er buitengewoon stevig en blo zend uit vanmorgen. Houd je je nog steeds aan de voor-het-ont- bijt-wandeling?" „Het is het heerlijkste op heel de wereld, mijn zoon", ant woordde de bezoeker. „Ik heb vanmorgen driemaal het park rondgereden voordat ik hier kwam. En ik heb een pracht van een eetlust". .Bevredig hem dan", zei Packe. Hij drukte op een schel en ritste het telegram open. „Aha", ver volgde hij, het weer dicht vou wend. „Ik vrees, dat ik niet kan golfspelen vanmorgen, Jimmie. Jammer, maar ik kan niet. Hier lees dit". Trickett bestudeerde het tele gram, terwijl hij zich aan tafel zette. „Wie is Scraye?" vroeg hij kort. „Schaye? Sapristie! er is maar één Scraye op de wereld, man 1 De markies van Scraye", antwoordde Packe. Je moet hem kennen". „Hem kennen", zei Trickett. „Ik wist niet, dat jij hem kende, werkelijk niet". „Ik heb het, genoegen hem heel goed te kennen. Wij zijn beiden lid van de Omegaclub. We. ontmoeten elkaar daar dik wijls". „Dat wist, ik niet, merkte Trickett op, al zijn aandacht schenkend aan de schotels die Hollis op tafel gezet had. Dat is de club van excentrieken of halt-dwazen is het niet?" .Zoiets Jimmie, zo gaan de geruchten althans. Maar ik moet naar Brychester om Scraye te ontmoeten, hij zou me niet telegraferen als hij niet iets heel bijzonders had. Hollis geef mij de reisgids eens aan Ik moet eens kijken welke ge schikte treinen er lopen". „Luister eens, Pracke, zei Tricket. Als jij niet naar Wal ton Heath gaat, denk ik er ook niet aan, om te gaan golven. Ik zal je in plaats daarvan naar Brychester rijden. Mijn wagen staat voor. „Sqhitterendantwoordde Packe. Dat vind ik leuk. Maar het is bijna zeventig mijl denk daar wel aan". „Met het grootste gemak breng ik je daar om twee uur. Ik ken die weg. We hebben bo vendien nog drie en een half uur de tijd". „In orde. Het zal heel wat ge zelliger zijn dan met de trein te gaan. Geef mij een telegramfor mulier. Hollis. Hij schreef haas tig een antwoord en gaf het zijn huisknecht. Zend het dade lijk wee, Hollis, beval hij. Ik zal je aan Scraye voorstellen, Jim mie, zei hij toen de man de ka mer verlaten had. Ik denk dat jullie wel in eikaars smaak zul len vallen". „Hij is een eigenaardige snui ter, is het niet?" vroeg Trickett, die regelmatig door at. Een beet je zonderling, hé. Packe lachte, terwijl hij zich een kop koffie inschonk. DE GROTE BRAND IN AMSTERDAM. Journalisten uit diverse steden van Noord- en Zuid-Holland zijn zaterdagavond ijlings naar Am sterdam gereden, toen een rook pluim zo hoog en breed als nog zelden tevoren boven de hoofd stad zichtbaar werd. Op het oude eiland Wittenburg, niet ver van de N.V. Werkspoor, stond een vijf verdiepingen hoog complex van oude pakhuizen in brand. Het was tot de nok toe met balen oud papier gevuld en het vuur was zo hevig, dat de brand zich binnen een half uur tot op één na de grootste ontwikkelde, die na de oorlof in Amsterdam ge woed heeft. Zij werd slechts over troffen door de brand, die circa 10 jaar geleden het Blaauwhoe- denveem totaal verwoestte. Tot zelfs voorbij Leiden kon men om streeks half zeven de geweldige rookpluim, die naar de heldere hemel opsteeg, waarnemen. Vier uur lang streed de brand weer met 20 stralen en acht wa terkanonnen tegen een in dil dichtbebouwde deel van de stad uitermate gevaarlijke vuurzee vóór brandweercommandant Schuitemaker, die zelf de leiding op zich had genomen, om negen uur het sein „brand meester" kon geven. Toen waren van de vier aaneengesloten pakhuizen, alle eigendom van de firma Lie- rens Co., de twee grootste aan de rechterzijde ingestort, terwijl van het derde en het kleinere vierde op de hoek van de Tweede Wittenburgerdwarsstraat en de Wittenburgervaart (het complex ligt aan het water) alleen nog de hoge muren overeind stonden. i Wordt vervolgd.) DINSDAG 23 APRIL. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: Je kunt haar niet kwa lijk nemen. Concertgebouw, 8 u.;. Prin ce of pirates. AXEL: Het Centrum, 8 uur: Ball im Savoy. SAS VAN GENT: Olympia- Theater. 8 uur: De postmees ter. WOENSDAG 24 APRIL. TERNEUZENLuxor-Theater 8 uur: Je 'kunt het haar niet kwalijk nemen. SAS VAN GENT: 'Olympia- Theater, 8 uütr'De Postmees ter. V, V:. ,.m II -lil-.-.i lb -

de Vrije Zeeuw | 1957 | | pagina 2